HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 11:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 200 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 21 pro 2019, 19:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa kažeš da si nešto pokušavao ranije. Pa da sad pokušavaš nešto drugo. A sve sa ciljem da me promeniš. Nemoj pobogu da se baviš time.


Pa neću da se bavim time ako ne moram, ali ako tvoj karakter, kakav već jeste, bude pogađao mene, onda sam primoran da se bavim. A primećuješ da mi nije drago ni kad si grub prema drugima.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 21 pro 2019, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
aleksije radicevic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa kažeš da si nešto pokušavao ranije. Pa da sad pokušavaš nešto drugo. A sve sa ciljem da me promeniš. Nemoj pobogu da se baviš time.


Pa neću da se bavim time ako ne moram, ali ako tvoj karakter, kakav već jeste, bude pogađao mene, onda sam primoran da se bavim. A primećuješ da mi nije drago ni kad si grub prema drugima.

Neće sigurno pogađati tebe, jer sam ti već rekao da ti više neću pominjati mesto rezidencije. A do sada nisam primetio ni da lupetaš gluposti, tako da ni po tom osnovu nema razloga da budem grub rema tebi.

Što se drugih tiče, kada neko napiše nešto moronski, zadržavam pravo da mu skrenem pažnju da je rekao nešto moronski. Jednostavno me to nervira i jače je od mene, ne mogu da se uzdržim da prećutim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 21 pro 2019, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
Neće sigurno pogađati tebe, jer sam ti već rekao da ti više neću pominjati mesto rezidencije. A do sada nisam primetio ni da lupetaš gluposti, tako da ni po tom osnovu nema razloga da budem grub rema tebi.

Što se drugih tiče, kada neko napiše nešto moronski, zadržavam pravo da mu skrenem pažnju da je rekao nešto moronski. Jednostavno me to nervira i jače je od mene, ne mogu da se uzdržim da prećutim.


Nije stvar u tome da spominješ mesto gde živim, evo i drugi me pitaju i ne smeta mi, ali sve je to u kontekstu nekog razgovora. Ali to da se ja naložim na neku temu, a ti mi tu sporednu stvar spominješ i ponavljaš, pa da gubim vreme objašnjavjući tebi da to nema veze, to je već iritantno.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 21 pro 2019, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
aleksije radicevic je napisao/la:
Bogami, nova dijaspora je velikim delom nezainteresovana za ta pitanja, ali to zavisi da li su bliski sa našim udruženjima i sa Crkvom. Upoznao sam u Čikagu naše ljude, koji su došli ne tako davno, fokusirani su isključivo na posao, zaradili su ogromne pare, ali jednostavno ih ne zanima da razmišljaju o politici niti o monarhiji. Čak ih ima i rezigniranih, koji agresivno opravdavaju svoju nezainteresovanost. Međutim, stara dijaspora, ljudi bliski udruženjima, pa i novi koji su poput mene, žele da guraju u tom pravcu koliko je to u njihovoj moći.

Ti nezainteresovani bi bili nezainteresovani i da je obrnuta stvar, tako da nije do monarhije već do njih.
Ja npr. niti sam za monarhiju niti sam protiv nje, a niti sam za Karađorđeviće niti sam protiv njih. A nisam ni za republiku niti sam protiv nje. Ali ako ću tražiti i najmanji razlog za jedno od njih, vidim ga u samom nazivu države jer mi Kraljevina Srbija zvuči baš kul :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 21 pro 2019, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pa i ovo je bilo u kontekstu nekog razgovora i ja sam sporio da je stvar sporedna. Ali ajde rekao sam da neću više o tome, tako da nemoj ni ti da me sad izazivaš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 21 pro 2019, 20:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Agathonikos je napisao/la:
Ti nezainteresovani bi bili nezainteresovani i da je obrnuta stvar, tako da nije do monarhije već do njih.
Ja npr. niti sam za monarhiju niti sam protiv nje, a niti sam za Karađorđeviće niti sam protiv njih. A nisam ni za republiku niti sam protiv nje. Ali ako ću tražiti i najmanji razlog za jedno od njih, vidim ga u samom nazivu države jer mi Kraljevina Srbija zvuči baš kul :D


Dobro je, tu je već potencijal da nam se pridružiš vremenom. :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 21 pro 2019, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa i ovo je bilo u kontekstu nekog razgovora i ja sam sporio da je stvar sporedna. Ali ajde rekao sam da neću više o tome, tako da nemoj ni ti da me sad izazivaš.


Nadam se da ne očekuješ da sad svi strepimo oćemo li da kažemo nešto pogrešno što bi tebe iznerviralo?!

Postoje pravila razgovora na određenu temu. Ad hominem nije OK, a drugačije mišljenje, pogrešno mišljenje, biti u pravu, biti u zabludi, to je sve OK, tu smo da oko toga diskutujemo i da se objašnjavamo. Prema tome, ovo što nije ad hominem ne možeš koristiti kao izgovor za ad hominem jer te eto neko izazvao time što je rekao.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 21 pro 2019, 20:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
aleksije radicevic je napisao/la:

Dobro je, tu je već potencijal da nam se pridružiš vremenom. :D

Zakaj ne.
Bio sam ja u tim monarhističkim vodama nekad davno, ali to je posebna štorija, gospodine Aleksije :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 21 pro 2019, 20:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
aleksije radicevic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa i ovo je bilo u kontekstu nekog razgovora i ja sam sporio da je stvar sporedna. Ali ajde rekao sam da neću više o tome, tako da nemoj ni ti da me sad izazivaš.


Nadam se da ne očekuješ da sad svi strepimo oćemo li da kažemo nešto pogrešno što bi tebe iznerviralo?!

Postoje pravila razgovora na određenu temu. Ad hominem nije OK, a drugačije mišljenje, pogrešno mišljenje, biti u pravu, biti u zabludi, to je sve OK, tu smo da oko toga diskutujemo i da se objašnjavamo. Prema tome, ovo što nije ad hominem ne možeš koristiti kao izgovor za ad hominem jer te eto neko izazvao time što je rekao.

Ne koristim kao izgovor, samo kažem da ni ovde nije ništa bilo drugačije nego što si ti napisao. Postojao je kontekst, jedina razlika je što ti se taj kontekst nije sviđao.

I jel ne misliš da je malo smešno da mi prebacuješ ad hominem nakon svega što si mi napisao juče i danas?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 21 pro 2019, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 srp 2015, 10:48
Postovi: 618
Evo jedne pesme da malo opusti napetu atmosferu



:zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 22 pro 2019, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
Teško je promeniti sistem, ako taj sistem ima podršku novog svetskog poretka.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 23 pro 2019, 01:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10043
Agathonikos je napisao/la:
Bio sam ja u tim monarhističkim vodama nekad davno, ali to je posebna štorija, gospodine Aleksije :D

Gospodine aga želite reć da ste bili u srbo-ćetnicima ? :D

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 23 pro 2019, 02:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10043
aleksije radicevic je napisao/la:
Međutim, stara dijaspora, ljudi bliski udruženjima, pa i novi koji su poput mene, žele da guraju u tom pravcu koliko je to u njihovoj moći.

To se fino kulturno napiše guram se do kase i love.
Jer đe god su popovi i stara dijaspora,tu je lova u igri,pod maskom za kralja i otadžbinu. A u biti svi se bore ko će se za više love ogrebat. Aleksa Grebonja. :D

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 23 pro 2019, 03:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Graničar18 je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Međutim, stara dijaspora, ljudi bliski udruženjima, pa i novi koji su poput mene, žele da guraju u tom pravcu koliko je to u njihovoj moći.

To se fino kulturno napiše guram se do kase i love.
Jer đe god su popovi i stara dijaspora,tu je lova u igri,pod maskom za kralja i otadžbinu. A u biti svi se bore ko će se za više love ogrebat. Aleksa Grebonja. :D


Vidi malog kako je bezobrazan. :D
Jednom mi je neki Hrvat napisao da sam ja srpski Mesić, jer je i Meske prikupljao sredstva napolju. :D
Ali ja to naravno ne radim, daleko sam ja od love. ;)

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 23 pro 2019, 08:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Nemoj slučajno graničaru da pominješ kralja, jer će te gađati pikslom u glavu. Čovek mrzi kraljevsku porodicu i vatreni je republikanac. Kad kažem mrzi, mislim to u bukvalnom smislu reči, tako da njemu ni slučajno nemoj da agituješ.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 23 pro 2019, 14:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10043
aleksije radicevic je napisao/la:
Vidi malog kako je bezobrazan. :D
Jednom mi je neki Hrvat napisao da sam ja srpski Mesić, jer je i Meske prikupljao sredstva napolju. :D
Ali ja to naravno ne radim, daleko sam ja od love. ;)

Nisam bezobrazan,nego logički razmišljam. Nemoj da te istina pogađa. :D
Pohvalila te Sarajka na Inkvijevom forumu da si mangup.Kaže da je vidjela tvoju sliku na nekom forumu što si postavio, imaš bradu ko tepih,svilenu krem košulju,i zlatnu kajlu oko vrata debelu ko ruka. Takav izgled mi više miriše na "Zemunca",nego na ubijeđenog monarhistu. :D

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 23 pro 2019, 14:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10043
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nemoj slučajno graničaru da pominješ kralja, jer će te gađati pikslom u glavu. Čovek mrzi kraljevsku porodicu i vatreni je republikanac. Kad kažem mrzi, mislim to u bukvalnom smislu reči, tako da njemu ni slučajno nemoj da agituješ.

Ne mrzim kraljevsku porodicu,al sasvim iskreno ih ni ne volim. Nisam ideološki zadojen ko Aleksa,niti sam vatreni republikanac. Svejedno mi je,kako većina odluči nek tako bude. Meni je samo bitno da bude srpska ujedinjena država,Srbija i RS.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 23 pro 2019, 14:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
A ne, ne. Čitao sam te kako si kenjao po njima za sve pare. I to baš onu komunističku propagandu tipa "pokupili zlato i pobegli u London". Nemoj sad da te hvata demencija. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 23 pro 2019, 14:45 
Online
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10043
Carmello Šešelj je napisao/la:
A ne, ne. Čitao sam te kako si kenjao po njima za sve pare. I to baš onu komunističku propagandu tipa "pokupili zlato i pobegli u London". Nemoj sad da te hvata demencija. :D

:laugh
Jest istina je to. Al to sam više kenjo zbog Alekse što se pali na takve stvari,nego što stvarno tako mislim.
Al da su pokupili dio zlata,i pobjegli u London s njim i to stoji.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 23 pro 2019, 14:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Graničar18 je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
A ne, ne. Čitao sam te kako si kenjao po njima za sve pare. I to baš onu komunističku propagandu tipa "pokupili zlato i pobegli u London". Nemoj sad da te hvata demencija. :D

:laugh
Jest istina je to. Al to sam više kenjo zbog Alekse što se pali na takve stvari,nego što stvarno tako mislim.
Al da su pokupili dio zlata,i pobjegli u London s njim i to stoji.

Eto vidiš, Aleksije, tvoja baš toliko neumorna agitacija je kontraproduktivna. Od čoveka koji bi možda i glasao za monarhiju, ti si svojim konstantnim skakanjem po glavi "Krunišimo kralja! Krunišimo kralja!", izvukao iz njega ovakvu reakciju.

Morate to malo taktičnije, ako hoćete rezultate. I Aleksandar II mora da ustupi mesto svom sinu, to se podrazumeva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 23 pro 2019, 15:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10043
Carmello Šešelj je napisao/la:
ti si svojim konstantnim skakanjem po glavi "Krunišimo kralja! Krunišimo kralja!", izvukao iz njega ovakvu reakciju.

Aleksina reakcija kad je čuo da kralj neće doć na vlast,od 0:28 min. :D
https://youtu.be/XHbdd30SCy0

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 23 pro 2019, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Graničar18 je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Vidi malog kako je bezobrazan. :D
Jednom mi je neki Hrvat napisao da sam ja srpski Mesić, jer je i Meske prikupljao sredstva napolju. :D
Ali ja to naravno ne radim, daleko sam ja od love. ;)

Nisam bezobrazan,nego logički razmišljam. Nemoj da te istina pogađa. :D
Pohvalila te Sarajka na Inkvijevom forumu da si mangup.Kaže da je vidjela tvoju sliku na nekom forumu što si postavio, imaš bradu ko tepih,svilenu krem košulju,i zlatnu kajlu oko vrata debelu ko ruka. Takav izgled mi više miriše na "Zemunca",nego na ubijeđenog monarhistu. :D


I rekla je da sam tamnoput. Srećom još neki, kao Gabi i Inkvi, su me videdeli pa znaju da lupeta. :001_rolleyes

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 23 pro 2019, 16:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
Graničar18 je napisao/la:
:laugh
Jest istina je to. Al to sam više kenjo zbog Alekse što se pali na takve stvari,nego što stvarno tako mislim.
Al da su pokupili dio zlata,i pobjegli u London s njim i to stoji.

Eto vidiš, Aleksije, tvoja baš toliko neumorna agitacija je kontraproduktivna. Od čoveka koji bi možda i glasao za monarhiju, ti si svojim konstantnim skakanjem po glavi "Krunišimo kralja! Krunišimo kralja!", izvukao iz njega ovakvu reakciju.

Morate to malo taktičnije, ako hoćete rezultate. I Aleksandar II mora da ustupi mesto svom sinu, to se podrazumeva.


Neću na ovoj temi da se upuštam u diskusiju oko reči: agitacija, mrzi, voli i sl.
Interesuje me kako neko zamišlja promenu sistema, šta je tu dobro, šta loše, zašto je dobro, ili loše... koliko je moguće, šta treba uraditi.
Eno, napisao sam veliki post o paralelenom razvoju Demokratske stranke i KPJ, i stvaranju vrednosti čije su ove dve stranke generatori. Možda bui tu neko mogao nešto da kaže, makar da grešim.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 23 pro 2019, 17:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
aleksije radicevic je napisao/la:
Antimonarhistička stremljenja počela su sa osnivanjem Komunističke partije tamo neke 1920. godine. Toliko su predano radili na uspostavljanju svog nakaradnog sistema vrednosti da su i neke nacionaliste i građanski orijentisane intelektualce i druge ljude pridobili za antimonarhizam. Još je tužnije kad se vidi na koji način su uspostavili svoj sistem vrednosti: primitivnim parolama, površnim nekorektnim argumentovanjima, glupim objašnjenjima i uopšte diskursom koji je neodrživ bez agresije. Intelektualnost preziru, što su za vreme svoje vlasti pokazali.

To je tada bilo novo i popularno, pogotovo prijemčivo jer je bilo "zabranjeno voće". I ja sam siguran da je ogromna većina komunista u to vreme potpuno iskreno verovala u te ideale. I nije to bilo samo kod nas. U jednoj Americi je u to doba (između dva svetska rata) komunistički pokret bio izuzrtno jak. O Francuskoj i Italiji da ne pričam, a u Španiji su vodili građanski rat i ginuli. Čak su dolazili iz inostranstva da ginu za komunizam, a kada je neko spreman da pogine za ideju, ne možeš da mi kažeš da iskreno ne veruje u nju. Nažalost, igrom slučaja i istorije, nad pola Evrope se proširila najgora moguća verzija komunizma, Staljinizam. I upravo je odlika Staljinizma (ne nužno komunizma kao takvog) zaslužna za glavnu negativnu stvar koju pominješ, diskurs koji je neodrživ bez agresije. Da je pobedio Trocki, to možda ne bi bilo tako.

Citat:
Sa njihovim radom i njihovom vladavinom došla jedna sasvim specifična kultura. Antidemokratska, antidijaloška, populistička. I nju su usvojili deklarativni desničari i građanisti. Obratiti pažnju na Šešelja, Vučića, naprednjake, radikale, a onda naravno i na direktne naslednike komunista. Ma kako na rečima bili antikomunisti, oni zadžavaju manire komunističkih komesara: "ko si ti da mi nešto kažeš", "nemoj ti meni" i sl. antidijaloške tehnologije.
A ne ustežu se da otvoreno psuju, da se rugaju

Te stvari daleko da su odlika samo Srbije, ili čak samo bivših socijalističkih zemalja. Toga ima svuda, naravno, negde u toliko maloj meri da ne smeta, negde kao preovlađujuć obrazac ponašanja. Nisu komunisti to doneli. Misliš da u Kraljevini Srbiji i kasnije Kraljevini SHS/Jugoslaviji nije bilo nekomunista na položajima vlasti koji su se tako ponašali. Nemoj da si naivan. Ima ih i danas u najrazvijenijim društvima, pitanje je samo koliko su brojni.

Citat:
Čak ni Vuk Drašković, dosledni monarhista, nije uspeo da se odmakne od svog komunističkog vaspitanja, pa od početka javnog delovanja pkazuje jedan mesijanski kompleks, što je kompleks KP.
Štetočine su čak i intelektualci sledbenici Latinke Perović. Iz prostog razloga što su fanatični zastupnici svojih ideja. Komunisti u odelu. Kritičari svega postojećeg, ali ne i samokritični. To je opet KP pozicija.

Čekaj, to što je dosledni monarhista bi kao trebalo da ga vakciniše od takvog ponašanja!?

Političar i samokritičan ne mogu da postoje u istoj osobi, bez obzira na ideologiju.

Citat:
Ali nije sve tako crno. Skoro paralelno sa KP nastaje Demokratska stranka. Po svemu suprotna ovoj komunjarskoj porodici. Modernost, intelektualnost, civilizovanost. Tolerantnost, demokratičnost.

Ti ako misliš da u Demokratskoj stranci za vreme Ljubomira Davidovića nije bilo šljama koji se ponašao isto kao što je opisano gore, onda si naivan.

Svakako su bili bolji od komunista, ali i oni su imali svoje Čede Jovanoviće i Zorane Živkoviće, budi siguran u to.

Uostalom, nijedna od te dve stranke nije bila na vlasti, na vlasti su bili Radikali koji su održavali status quo. Tako da ti ne pričaš o boljoj prošlosti, nego o boljoj alternativnoj prošlosti.

Citat:
Godine 1989. Demokratska stranka se prva obnovila. I ako vidimo ko su njeni obnovitelji, jasno nam je da su to najbolji politički angažovani ljudi koje je Srbija u tom trenutku imala.
http://www.ds.org.rs/o-stranci

Kada je nastala, okupljala je intelektualnu elitu Srbije. Kada se širila, okupljala je šljam i pretpela posledice koje si opisao u pasusu ispod.

Citat:
Za DS je karakteristično da se mnogo delila. Ubrzo su iz originalne stranke izašli Kosta Čavoški i Nikola Milošević, pa su fromirali Srpski liberalnu stranku. Zatim se odvojio Koštunica i napravio DSS. Da bi se od DSS-a odvojila DHSS. Posle 2000. nastaje LDP. A danas imamo Đilasov SSP i Jeremićevu NS. Tadićev SDS i Zelenovićeva stranka se vraćaju u DS. Tu je i Živković sa Novom strankom.

Pa naravno da je karakteristično kada su u glavni odbor puštali ljude sa koca i konopca. Inače, ono što znam o Zoranu Živkoviću, znam od ljudi koji ga lično poznaju i nemaju nikakvog razloga da me lažu.

Citat:
Karakteristično je da Demokratska stranka predstavlja stranku srpskog naroda i u drugim zemljama ex-yu. Svetozar Pribićević je jedan od osnivača DS 1919. godine, a kasnije je imao svoju Samostalnu DS.
Pri raspadu komunizma, u BiH i Hrvatskoj nastala je SDS sa idejom da po ostvarivanju nacionalne slobode i države pridev "srpska" izbriše iz naziva stranke, pa bi ostalo samo DS. Ali to nije urađeno. SDS u Hrvatskoj se transformisala u SDSS i danas predstavlja srpski narod u Hrvatskoj. Nastala je još jedna stranka u Hrvatskoj koja u nazivu ima "demokratska" - DSS.

Da, prečani nisu mnogo glasovali za radikale nego više za Pribićevićevu stranku.

Citat:
U RS SDS pokazuje sve osobine DS u Srbiji. Menja lidere i iz nje nastaju druge stranke. Prvo je nastao Srpski narodni savez, onda Čavićeva DP, da bi iz SNS-a nastao DNS. Ma šta mislili o današanjem SDS-u, i sam nemam dobro mišljenje o njima, oni ipak imaju unutarstranačku demokratiju. SNSD bi propao ukoliko bi smenio lidera, ali ne i SDS.

Ali iz potpuno drugog razloga nego što je to bilo u DS. Ljudi nisu na vlasti 20 godina, a članstvo željno uhlebljenja, pa ajde da napravimo novu stranku, pređemo cenzus, uđemo u koaliciju sa vlasti i tako rešimo finansijske brige.

Citat:
Srpske demokrate karakteriše to što su narodnjaci ali ne i populisti. Narod razumevaju kao demos, što i jeste grči izraz za politički narod. Zato pri cepanju stranke u nekoliko navrata dođe do zamene reči "demokratska" za "narodna"

U jednonacionalnoj državi ne vidim smisao za distinkcijom između ta dva pojma (demos i etnos).

Citat:
Ovo vreme je dakle vreme navećeg divljanja svakojake komunističke kopliadi okupljene oko Aleksandra Vučića. I radikali, i socialisti i ono što je nastalo iz njih, sasvim dovoljno su napravili da po dolasku na vlast demokrata, mogu i treba da budu lustirani i zabranjeni. To nije urađeno 2000. i greška je DOS-a, konkretno DSS-a. To uviđaju današnje demokrate.

A vidi, demokrate su bili su na vlasti preko decenije (računajući i koabitaciju), napravili su ekonomski lom i preneli pregovore o KiM iz UN u EU. A na predizbornim mitinzima su se takođe služili samo populističkim parolama, jedina parola im je bila "Glasajte za nas. mi smo za EU, a opozicija hoće da nas vrati u mrak", što je narodu i bilo oprostivo dok je Šešelj bio glavni u opoziciji, pa su tako žmurili i na ekonomsku propast i na korupcionaške afere i na bitange u ministarskim foteljama, kao što je Mlađan Dinkić npr, jer je tada ulazak u EU bio popularan u narodu. I gle čuda, čim je ta ista EU rekla da im ne smetaju političari iz bivše vlasti, demokrate gube jedinu parolu koju su imali "mi smo za EU" i gube izbore. Zanimljivo zar ne? Meni to govori da bi pali sa vlasti daleko ranije da nisu imali monopol da narod plaše babarogom.

Citat:
Dakle, porodica stranaka koja je nastala iz DS je sasvim dovoljan broj stranaka za jedan demokratski pluralizam. A bilo da se radi o DSS-u, NS-u, DS-u, pa i LDP-u, sve su to pristojni ljudi čije će prisutvo, uz uslov da nema ovih koji treba da budu lustrirani, učiniti javni prostor mnogo pristojnijim, a od te društvene elite, promeniće se i kultura društva, pa i sistem vrednosti o kojem Buenos Aires piše.

Ajde da pričamo o realnim stvarima, ne o bajkama. I lustracija u 2020.? Da nisi malo zakasnio?

Citat:
Na kraju, DS je u 2. veku uvek bio na ispravnoj strani. Imali su svoje predstavnike, obe tadašnje frakcije, na Svetosavskom saboru u selu Ba, a celokupna beogradska omladina DS pristupila je pokretu generala Mihailovića u 2.s.r.
Obnovljena DS nikada nije isticala monarhizam, ali u njoj je uvek bilo monarhista. Đinđić se nikada nije izjašnjavao o tome, ali siguran sam da je osećao da će demokratija vratiti narod monarhističkim tradicijama, i sam je učinio ključne stvari u pravcu vraćanja monarhije. Napravio je otklon od petokrake skinuvši je sa Skupštine Beograda kad je postao prvi demokratski gradonačelnik 1997. godine. I vratio je kraljevsku porodicu u zemlju 2001. kad je postao prvi demokratski predsednik Vlade Srbije.

slika

Da si ti vrhovni tužilac ili sudija, ja bih mogao da ubijem čoveka i ne odgovaram za to, samo ako sam monarhista. :zubati

Kakve veze ima monarhija sa sistemom vrednosti. To je danas samo glamur i ništa više od toga, zagazi u 21. vek.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 23 pro 2019, 17:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Evo pošto sam ja bio ljubazan i potrudio se da napišem odgovor na post koji si naveo, mogao bi da mi uzvratiš ljubaznost i odgovoriš mi na dva posta na onoj chat temi.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 200 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 62 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO