HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 11:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 272 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 29 pro 2019, 15:15 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Da, a Gavrilo Princip je kriv zbog 1.Svjetskog Rata..

:001_unsure

Kako ti, bolan, nije jasno da vam te spike ne puse cak ni mnogi Srbi, a kamoli ostatak planete?

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 29 pro 2019, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
novovrijeme je napisao/la:
KASAP je napisao/la:
Novovrijeme, da, kad je na SRNI bilo tako onda mora da je istina. Zaboravio si lavove i pionirsku dolinu. Bitno je takve stvari naglasiti jer kad ih vise puta ponovis valjda postaju istina.


Ili možda banalizovanje srpske žrtve sa kojekakvim lavovima poništava činjenicu ubistva srpskog svata.



Ubijen je samo zato što je nosio srpsku zastavu. Da je živ pa da vidi pola "Bosne" pobodene srpskim zastavama.
Da vidi zločinački grad Sarajevo kako se guši u svom jadu i gosti vodom sa fekalijama.
Svakom po zasluzi.


Imali ste zlatno doba od 1918 do 1995, al nećete više.
Vi ste se nama popišali na državu, ali nećemo vam ostati dužni, jok ...
Gaziš moje svetinje, gazim ja tvoje ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 29 pro 2019, 15:25 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2017, 19:42
Postovi: 389
Genuine je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Ili možda banalizovanje srpske žrtve sa kojekakvim lavovima poništava činjenicu ubistva srpskog svata.



Ubijen je samo zato što je nosio srpsku zastavu. Da je živ pa da vidi pola "Bosne" pobodene srpskim zastavama.
Da vidi zločinački grad Sarajevo kako se guši u svom jadu i gosti vodom sa fekalijama.
Svakom po zasluzi.


Imali ste zlatno doba od 1918 do 1995, al nećete više.
Vi ste se nama popišali na državu, ali nećemo vam ostati dužni, jok ...
Gaziš moje svetinje, gazim ja tvoje ...

Mislim da gazit može samo onaj koji je uspravan!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 29 pro 2019, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
Gradonačelnik je napisao/la:
Genuine je napisao/la:

Imali ste zlatno doba od 1918 do 1995, al nećete više.
Vi ste se nama popišali na državu, ali nećemo vam ostati dužni, jok ...
Gaziš moje svetinje, gazim ja tvoje ...

Mislim da gazit može samo onaj koji je uspravan!


Tako je !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 29 pro 2019, 15:40 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2017, 19:42
Postovi: 389
Genuine je napisao/la:
Gradonačelnik je napisao/la:
Mislim da gazit može samo onaj koji je uspravan!


Tako je !

Nemoj vas kontat. Vi ste turski pušikurci evo pet stoljeća1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 29 pro 2019, 16:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
Gradonačelnik je napisao/la:
Genuine je napisao/la:

Tako je !

Nemoj vas kontat. Vi ste turski pušikurci evo pet stoljeća1


Po tim mjerilima.
Čiji su Srbi i Hrvati pušikurci ?
Lista je podugačka, redaljka brale.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 29 pro 2019, 16:31 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6791
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
1986 je napisao/la:
RS je bila nezavisna država do 95. kad ih je MZ prisilila da uđu u konfederaciju sa drugom državom, Federacijom BiH.

Nikakvih iluzija u pogledu nezavinosti u smislu medjunarodnog priznanja nije bilo kad je riječ o Srpskoj.Medjunarodno priznanje nije ni trazeno jer je bilo jasno da je isto nemoguce dobiti.Srpska strana odnosno RS učestvovala je u pregovorima i prije početka "hagresije" i nakon što su otpočela neprijateljstva.Svi ti pregovori polazili su od zadatog okvira postojanja bejha kao nekakve asocijacije.
Kad je zaključen sporazum (Dejtonski),Srpska je iskreno prihvatila taj sporazum i poštovala odrebe istog pa i postojanje te asocijacije medjutim Muslimani su nastavili svoju ratnu politiku koja bi se najkraće mogla formulisani Muslimani ili po novom Bošnjaci = Bejha.
Jasno je da je pri takvom opredjeljenju Muslimana a koje je trajno,svaka bejha asocijacija nemoguća.Drugim riječima,mi smo prihvatili bejha onako kako je bejha određena Dejtonskim sporazumom ali iskustvo ovih više od 24 godine govori drugačije,govori da smo bili u zabludi.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 29 pro 2019, 17:15 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2017, 19:42
Postovi: 389
Genuine je napisao/la:
Gradonačelnik je napisao/la:
Nemoj vas kontat. Vi ste turski pušikurci evo pet stoljeća1


Po tim mjerilima.
Čiji su Srbi i Hrvati pušikurci ?
Lista je podugačka, redaljka brale.

Nisam vidio da mašu tuđim zastavama, jesi li ti?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 29 pro 2019, 17:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
KASAP je napisao/la:
Zavisi kako definiras nezavisnu drzavu. Mogu i ja u svom dvoristu, i komsijinom, zagraditi malo livade, zabosti barjak i zbosti svakog nozem ko mi pridje. A libu me sto me niko ne prizna i sto ce mi nakon izvjesnog vremena banuti murija u stan, privesti me, i osuditi zbog zlocina.

Država, kao i HRHB. Svoja vlada, svoj predsjednik, svoja skupština/sabor, svoja policija, svoja vojska, svoje granice. Ne djele nikakve ovlasti s drugima, jel to nije država?

Tek Daytonom HRHB, RS i RBiH sklapaju sporazum u kojem ulaze u jednu državu koju zovu BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 29 pro 2019, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
KASAP je napisao/la:
Problem je u tome sto si ti, Novovrijeme i kompanija, upravo isti takvi, a ja nisam.

Ma gdje bi ti bio,samo izvire islamizam iz tebe.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 29 pro 2019, 19:16 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
1986 je napisao/la:
KASAP je napisao/la:
Zavisi kako definiras nezavisnu drzavu. Mogu i ja u svom dvoristu, i komsijinom, zagraditi malo livade, zabosti barjak i zbosti svakog nozem ko mi pridje. A libu me sto me niko ne prizna i sto ce mi nakon izvjesnog vremena banuti murija u stan, privesti me, i osuditi zbog zlocina.

Država, kao i HRHB. Svoja vlada, svoj predsjednik, svoja skupština/sabor, svoja policija, svoja vojska, svoje granice. Ne djele nikakve ovlasti s drugima, jel to nije država?

Tek Daytonom HRHB, RS i RBiH sklapaju sporazum u kojem ulaze u jednu državu koju zovu BiH.


I sto je najludje vi se onda cudite otkud generali i djenerali pozavrsavase po haskim kazamatima..

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 29 pro 2019, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
KASAP je napisao/la:
1986 je napisao/la:
Država, kao i HRHB. Svoja vlada, svoj predsjednik, svoja skupština/sabor, svoja policija, svoja vojska, svoje granice. Ne djele nikakve ovlasti s drugima, jel to nije država?

Tek Daytonom HRHB, RS i RBiH sklapaju sporazum u kojem ulaze u jednu državu koju zovu BiH.


I sto je najludje vi se onda cudite otkud generali i djenerali pozavrsavase po haskim kazamatima..

Nisu završili po zatvorima jer su imali državu, već zato što su se ogrješili o ratne zakone. Nemoj skretat s teme.

Nigdje ne piše da se ne smije odvojiti od države i napraviti svoju. Inače RH i Slovenija nebi postojale. To što i BiH postoji je rezultat odluka MZ i dobra volja Hrvata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 29 pro 2019, 21:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ratne zakone koji vrijede za jedne ali ne i za druge.

Što postoji BiH je prije svega volja Hrvata, prije bi rekao glupost, jer su prvo glasali za državu u kojoj im je netko namijenio ulogu manjine.
Što se kaže glasali da zamjene konja za magarca.

A potom ginuli u oslobađanju trećine te države u kojoj trebaju biti manjina i u kojoj im drugi biraju predstavnike.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 29 pro 2019, 21:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
KASAP je napisao/la:
1986 je napisao/la:
Država, kao i HRHB. Svoja vlada, svoj predsjednik, svoja skupština/sabor, svoja policija, svoja vojska, svoje granice. Ne djele nikakve ovlasti s drugima, jel to nije država?

Tek Daytonom HRHB, RS i RBiH sklapaju sporazum u kojem ulaze u jednu državu koju zovu BiH.


I sto je najludje vi se onda cudite otkud generali i djenerali pozavrsavase po haskim kazamatima..


Mala je to zrtva za Republiku Srpsku i ulazak u istoriju srpskog naroda.
Mladic i Karadzic ulaze u istoriju rame uz rame sa Obilicem i Karadjordjem.
Bio je i Princip Gavrilo u zatvoru, jebo zatvor.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 29 pro 2019, 21:37 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
1986 je napisao/la:
KASAP je napisao/la:

I sto je najludje vi se onda cudite otkud generali i djenerali pozavrsavase po haskim kazamatima..

Nisu završili po zatvorima jer su imali državu, već zato što su se ogrješili o ratne zakone. Nemoj skretat s teme.

Nigdje ne piše da se ne smije odvojiti od države i napraviti svoju. Inače RH i Slovenija nebi postojale. To što i BiH postoji je rezultat odluka MZ i dobra volja Hrvata.



A Bosnjaka nigdje u tome?

Btw. poredis republike, sa ustavima, parlamentima, i slicno, koje su bile inkorporirane u ustav SFRJ, sa tvorevinama koje niko na svijetu nije priznavao i koje su nastale znamo kako (da ne ulazimo u istorijat sukoba, i sam si vec spomenuo razlog zbog cega djenerali pozavrsavase u bjelosvjetskim prdekanama).

Da odgovorim i Daramu, da, slazem se s tobom da nije fer sta radi Komsic. Jbg., koristi to sto jedan dio ljudi ne zeli da prihvati cinjenicno stanje etnickih podjela a drugi dio da ga shukne Hrvatima, ili bilo kome za koga misle da je protiv Bosne (posto je Komsic obicno najglasniji kad neko sa strane nesto uputi). Hrvati bi trebali imati federalnu jedinicu, ako ni zbog cega drugog, onda barem zbog toga da vam se izbije taj argument iz ruku.


Novovrijeme, primjetis li makar katkad da zvucis kao navijeni zombi? Procitaj jedno desetak zadnjih postova koje si slozio, mozda ti sine, a ako ne, stash, tako je - cepaj dalje.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 29 pro 2019, 22:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Bošnjaka u tome nije bilo do 1993. dok se niste pod tim nazivom dosjetili otimati Hrvatima pravo na BiH.
Ako si mislio na Muslimane oni su s Hrvatima izglasali nezavisnu BiH konstitutivnih i ravnopravnih naroda, danas traže BiH u kojoj vlada muslimanska većina.

Pa ni republike SFRJ nisu bile međunarodno priznate, Kosovo čak nije bilo niti republika.
Uz to RS je sada u ustavu BiH kao što je SR BiH bila u ustavu Juge.

Ne treba nama čak niti federalna jedinica nego samo da se pridržavate potpisanog i dogovorenog, prvo onog izlasanog 1992. a zatim i potpisanog u Daytonu 1995.

Kako ste krenuli kopirajući Srbe BiH ne čeka ništa drugačije od Juge.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 29 pro 2019, 23:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
KASAP je napisao/la:
A Bosnjaka nigdje u tome?

Btw. poredis republike, sa ustavima, parlamentima, i slicno, koje su bile inkorporirane u ustav SFRJ, sa tvorevinama koje niko na svijetu nije priznavao i koje su nastale znamo kako (da ne ulazimo u istorijat sukoba, i sam si vec spomenuo razlog zbog cega djenerali pozavrsavase u bjelosvjetskim prdekanama).

Tvorevine su možda za tebe jer subjektivno gledaš na stvari, u stvarnosti su to bile države iz razloge koje sam gore naveo.

Priznanje nema veze s ničim. Ni Hrvatska nije bila priznata, a iduće godine će evo presjedati EU. Kosovo nije priznalo pola svijeta, ipak vaša i naša javnost tvrde da je to država, kao što i je.

I još jednom, ne ide se u zatvor jer si bio zapovjednik vojske koja se odcjepila od države. Po tome bi onda svi generali HVO-a i VRS-a trebali biti suđeni u Sarajevu za veleizdaju i ležati u KPD Zenica.

A vašima će Bog sudit, ako već neće ljudi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 30 pro 2019, 08:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
KASAP je napisao/la:
1986 je napisao/la:
Nisu završili po zatvorima jer su imali državu, već zato što su se ogrješili o ratne zakone. Nemoj skretat s teme.

Nigdje ne piše da se ne smije odvojiti od države i napraviti svoju. Inače RH i Slovenija nebi postojale. To što i BiH postoji je rezultat odluka MZ i dobra volja Hrvata.



A Bosnjaka nigdje u tome?



Čuj nigdje a vaš Mladić tj. general Delić uginuo osuđen u haskom kazamatu.
Al nebitno, jebo Hag.
Mi imamo šta da slavimo. Vi sumnjam. Od Republike BiH i ljiljana na East Riveru do Republike 24% i naopako postavljene Varte. :thumbup I kao šlag na tortu mumljaj Mujo himnu.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 13 sij 2020, 04:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Minister says Britain must reduce military dependence on U.S.
https://www.reuters.com/article/us-brit ... SKBN1ZB00D

Još jedan disonantan ton, i to od Britanije. Dakle, uz Trampa, Erdogana i Makrona, i Britanac se pridružio dovođenju u pitanje veza među zapadnim vojnim saveznicima. Lideri četiri vojno najmoćnije zemlje Saveza.
Ovo bi već mogao da bude simptom. Bajden je rekao da će još jedan Trampov mandat uništiti NATO, a britanski ministar uočava američku tendenciju ka samoizolacionizmu.

Zbrka, kao pred 1.s.r. Bošnjaci će morati da preispitaju nacionalnu strategiju za naredni period. :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 13 sij 2020, 05:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
KASAP je napisao/la:
I sto je najludje vi se onda cudite otkud generali i djenerali pozavrsavase po haskim kazamatima..

Još jednom bih želeo da ti skrenem pažnju da nam je bitnije kolika će biti vlažnost vazduha u septembru, nego činjenica da su đenerali osuđeni u Hagu. Ja na tvom mestu ne bih to nama potezao kao argument, jer je potezanje tog argumenta jednako potezanju jedne druge stvari koja je deo anatomije muškaraca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 13 sij 2020, 17:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2014, 12:08
Postovi: 4750
Lokacija: Bosna
Zašto NATO? Zato što svakih pedesetak godina krvoločni đikan osjeti potrebu da brani srBstvo od nekoga i nečega i pri tome napravi nekoliko stotina primarnih, sekundarnih i tercijarnih masovnih grobnica.
Ni svoj praznik Božić koji bi trebao biti praznik mira đikan nije u stanju proslaviti bez puške ili pištolja.

Naravno, NATO nije nikakva apsolutna garancija, sutra može i ne postojati ali trenutno ne postoji jača organizacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Muslimani žele u NATO?
PostPostano: 13 sij 2020, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
mirusvijetu je napisao/la:
Zašto NATO? Zato što svakih pedesetak godina krvoločni đikan osjeti potrebu da brani srBstvo od nekoga i nečega i pri tome napravi nekoliko stotina primarnih, sekundarnih i tercijarnih masovnih grobnica.
Ni svoj praznik Božić koji bi trebao biti praznik mira đikan nije u stanju proslaviti bez puške ili pištolja.

Naravno, NATO nije nikakva apsolutna garancija, sutra može i ne postojati ali trenutno ne postoji jača organizacija.


Odvojiš se od đikana i ideš u NATO?
Ne misliš valjda da ćeš sa đikanima ući u NATO?
Nisi valjda toliko glup?

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 272 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Jean Luc Picard, mrnjav i 276 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO