HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 23:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1607 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 65  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 23:07 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Ugašen lik.

Bila je i sestra Jadranka. Išli su kod istog frizera :w00t

http://ba.n1info.com/Vijesti/a412667/Ko ... odaje.html

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 00:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Diablo je napisao/la:
Eh da mi je vlast na samo pola godine...

slika
Europski Pinochet :zubati

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 01:03 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
Nbgd88 je napisao/la:
Ugašen lik.

Bila je i sestra Jadranka. Išli su kod istog frizera :w00t

http://ba.n1info.com/Vijesti/a412667/Ko ... odaje.html

Sjajne emisije. Taj N1 ima tu emisiju sa kao sagovornicima iz Srbije, Hrvatske i kao BiH s tim sto ovaj poslednji uvek bude Musliman ili neko ko radi za njih. A sto se ovo troje tice bolje da su doneli Kucana i kovcege petorice ostalih predsednika iz 1990. Oni bi vise bili u toku zbivanja. A i voditelj je mladja i lepsa verzija Senada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 01:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Hagresor je napisao/la:
Inače ne volim komentirati forumaše, ali ovaj poviše mene je puko ko kokica. Ove pizdari*e više ni pas s maslom ne može čitati.

Hvala na lijepim rijecima, ali komentari forumskih anonimusa, koji se upustaju u ovakve kvalifikacije, a da pritom aktivni su na forumu, kao kisa u Sahari, me ne doticu. Nebitan si mi, batice.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 01:23 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Nbgd88 je napisao/la:
Ugašen lik.

Bila je i sestra Jadranka. Išli su kod istog frizera :w00t

http://ba.n1info.com/Vijesti/a412667/Ko ... odaje.html

Jadranka Kosor je bila 3-4 puta kod Senada u zadnje vrijeme, dala je otvoreno podršku Komšiću i gaženju Hrvata.

To se odradi za par tisuća eura, ona je prošlost pa koristi dahijama.

Tako Senad nađe i neke kućne Srbe iako ja mislim da bi mi Hrvati trebali naći nekoga poput Dzevada Galijaševića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 01:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
NSOS je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Boris Tadić: "Nikada ne bih priznao RS, a Vučiću bih savjetovao da podnese ostavku"
https://www.dnevnik.ba/vijesti/boris-ta ... se-ostavku

Imate i vi srbi, dosta smeca u vlastitom narodu...

Tadic je zapadna marioneta i kreten. Dok je bio na vlasti svaki dan se vidjao sa Dodikom (koji je onda bio u jako losim odnosima sa Nikolicem i Vucicem) a sad mu ne valja. Tadic je bukvalno stvorio naprednjake i doveo ih na vlast a sada mu i oni smetaju. A sto se Vucica i ostavke tice to bi bilo odlicno ali je jednako moguce kao i da Zvezda ponovo osvoji Ligu Sampiona. A sto se tice smeca toga ne manjka ni u jednom narodu pa ni kod Srba nazalost. U zestokoj konkurenciji bih danas izdvojio Cedu Jovanovica, Vuka Draskovica i Nenada Canka. Svi najgori autosovinisti i svi Vuciceve sluge.
Jedina je razlika u odnosu na Hrvatsku, sto u Srbiji niko nema sanse da dodje na vlast i otvoreno govori protiv Republike Srpske. Ni ova gornja trojica to nisu dok su bili neki faktor. U Srbiji je nemoguc Mesic.


Boris kad je bio na vlasti, Dodik je isto visio po Beogradu, kao i sada. A Boris u RS. Otvorili školu "Srbija" na Palama. Dodik ga je podržao 2012. i govorio protiv Tome i Vučića.
Znači, nije to baš tako jednostavno. ;)

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 01:28 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Dodik ga je podržavao jer ga je zapad podržavao, Dodik je bio svjestan da mu treba Srbija koja nije pod sankcijama.

Navijao je on za njega i protiv Tomislava Nikolića.

Dodik je jedini političar iz naroda na Balkanu, ostalo sve plaćenici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 01:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Robbie MO je napisao/la:
Kada su to muslimanske stranke curile sadržaj međusobnih razgovora ekskluzivno medijima u RS ili Mostaru?

Ovi u SDS izgleda da idu žrtvovati i tih 10% srpskih glasova, pretvaraju se u srpski NHI.

Dodikov igrac Tegeltija dobio po brnjici. Poslije afere "Potkivanje", ovo je bio logican slijed dogadjaja, a i vec godinama u pravosudju na drzavnom nivou vlada pravni haos. SNSD-ovci treba da budu zahvalni Mekticu, sto njegova visegodisnja borba protiv korumpiranog drzavnog pravosudja (koje svojim odlukama nanosi veliku stetu Republici Srpskoj), daje prve konkretne rezultate, jos od smjene Gorana Salihovica.

https://www.rtvbn.com/3978449/glas-protiv-tegeltije-nije-glas-protiv-srbina-nego-glas-protiv-kriminala

Mektic je Bog! SDS je iz nemoguce pozicije dao savrsen go u korist RS, dok Dodik je na vlasti i na nivou BiH, s jedino sto je uspio da dobije jeste oduzimanje imovine RS. Dodik je baksuz za RS i to veliki baksuz. Dodikova politika u oktobru, na lokalnim izborima, ide u penziju, a onda i na izborima 2020, ako ne i mnogo prije toga (u oktobru ove godine, zajedno kad su i opstinski izbori). Dosta je vise bilo Dodika. I mnogo vise od previse.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 01:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
bobanovski je napisao/la:
Dodik ga je podržavao jer ga je zapad podržavao, Dodik je bio svjestan da mu treba Srbija koja nije pod sankcijama.

Navijao je on za njega i protiv Tomislava Nikolića.
Dodik mi je jedini simpatičan Srbin uz Rajka Vasića, s njim se slažem u svemu od politike, povijesti..svega.


Paaaa, ne!
Boris je već u to vreme odbio zahtev Merkel, da počne da popušta oko Kosova. A ona mu je poručila da ako neće on, ima ko oće. A ti koji oće su bili najgori šljam Srbije: Pussylips i Grobar.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 01:36 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
bobanovski je napisao/la:
Jadranka Kosor je bila 3-4 puta kod Senada u zadnje vrijeme, dala je otvoreno podršku Komšiću i gaženju Hrvata.

To se odradi za par tisuća eura, ona je prošlost pa koristi dahijama.

Tako Senad nađe i neke kućne Srbe iako ja mislim da bi mi Hrvati trebali naći nekoga poput Dzevada Galijaševića

Ili Kusturica, da se nije pokrstio bio bi idealan kandidat za muslimanskog clana predsednistva. Vi imate onog Hasanbegovica, mada bi on kao ustasa verovatno bio za HOS politiku. Kolko znam u HVO je bilo muslimana, trebate nekog od njih da eksponirate. Kad muslimani krenu da lupaju o "multietnickoj" ABiH Srbi ih odmah poklope sa odredom VRS "Mesa Selimovic". Njen komandant Ismet Djuheric je sad (valjda jos uvek) predsednik skupstine opstine Brod. Bilo je jos takvih jedinica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 01:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Vladimir RUS je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Kada su to muslimanske stranke curile sadržaj međusobnih razgovora ekskluzivno medijima u RS ili Mostaru?

Ovi u SDS izgleda da idu žrtvovati i tih 10% srpskih glasova, pretvaraju se u srpski NHI.

Dodikov igrac Tegeltija dobio po brnjici. Poslije afere "Potkivanje", ovo je bio logican slijed dogadjaja, a i vec godinama u pravosudju na drzavnom nivou vlada pravni haos. SNSD-ovci treba da budu zahvalni Mekticu, sto njegova visegodisnja borba protiv korumpiranog drzavnog pravosudja (koje svojim odlukama nanosi veliku stetu Republici Srpskoj), daje prve konkretne rezultate, jos od smjene Gorana Salihovica.

https://www.rtvbn.com/3978449/glas-protiv-tegeltije-nije-glas-protiv-srbina-nego-glas-protiv-kriminala

Mektic je Bog! SDS je iz nemoguce pozicije dao savrsen go u korist RS, dok Dodik je na vlasti i na nivou BiH, s jedino sto je uspio da dobije jeste oduzimanje imovine RS. Dodik je baksuz za RS i to veliki baksuz.


Dok se ionako ujedinjeni muslimani ponovo ujedinjuju protiv RS, Mektić nalazi izgovor da razbija srpsko jedinstvo.
Kad nađeš muslimanskog Mketića, koji je bori protiv muslimanskih kriminalaca onako kako se Mektić bori protiv srpskih, onda tvoje razuđivanje ima smisla.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 01:45 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
Dodik je pametan covek i zna da mora da im podrsku Srbije. Posle Milosevica je bio u dobrim odnosima sa svim srpskim vladama. I sa Djindjicem (upozoravao da mu se sprema atentat) i sa Kostunicom, Tadicem i Vucicem. Kod BiH Hrvata je problem sto im se glavna stranka zove HDZ, pa kad u Hrvatskoj na vlasti nije HDZ odnosi se automatski kvare.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 01:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
karadzic je napisao/la:
Jasno je da se mundžosi spremaju za konačan obračun sa RS. Okuražili su se time što su na njihovu stranu prešle po turice Šarović i Borenović. Hrvate očigledno nastoje da pacifikuju u tom sukobu i to sa sledećom retorikom - ne damo vam ništa, 2022. vas svodimo na obespravljenu manjinu, ali zato ćutite dok se obručanavamo sa RS da bi posle, kada vas obespravimo bili "milosrdni".

Merhaba Dodikovci! Vi ste dosad X puta zajedno sa Bakirom zeznuli Republiku Srpsku, a smeta vam kada SDS i PDP jednom zeznu Dodika, u korist Republike Srpske, koja je zrtva tog istog pravosudja tj. krivosudja, koje otima imovinu Republici Srpskoj. Srecom, opoziciju u RS polako svice, dok vama Dodikovcima polako se smrkava ( :D ) i prije nego sto ste uspjeli da dobro pustite svoje pipke u Sarajevu.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 01:54 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Neće Britanci ni zapad glasat za njih nego Srbi, mnogi to zaboravljaju


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 02:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
NSOS je napisao/la:
Nbgd88 je napisao/la:
Ugašen lik.

Bila je i sestra Jadranka. Išli su kod istog frizera :w00t

http://ba.n1info.com/Vijesti/a412667/Ko ... odaje.html

Sjajne emisije. Taj N1 ima tu emisiju sa kao sagovornicima iz Srbije, Hrvatske i kao BiH s tim sto ovaj poslednji uvek bude Musliman ili neko ko radi za njih. A sto se ovo troje tice bolje da su doneli Kucana i kovcege petorice ostalih predsednika iz 1990. Oni bi vise bili u toku zbivanja. A i voditelj je mladja i lepsa verzija Senada.

Bio je i Dodik nedavno na N1.


_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 02:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
bobanovski je napisao/la:
Dodik ga je podržavao jer ga je zapad podržavao, Dodik je bio svjestan da mu treba Srbija koja nije pod sankcijama.

Navijao je on za njega i protiv Tomislava Nikolića.

Dodik je jedini političar iz naroda na Balkanu, ostalo sve plaćenici.

Tacno tako, samo obrnuto.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 02:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
aleksije radicevic je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Dodikov igrac Tegeltija dobio po brnjici. Poslije afere "Potkivanje", ovo je bio logican slijed dogadjaja, a i vec godinama u pravosudju na drzavnom nivou vlada pravni haos. SNSD-ovci treba da budu zahvalni Mekticu, sto njegova visegodisnja borba protiv korumpiranog drzavnog pravosudja (koje svojim odlukama nanosi veliku stetu Republici Srpskoj), daje prve konkretne rezultate, jos od smjene Gorana Salihovica.

https://www.rtvbn.com/3978449/glas-protiv-tegeltije-nije-glas-protiv-srbina-nego-glas-protiv-kriminala

Mektic je Bog! SDS je iz nemoguce pozicije dao savrsen go u korist RS, dok Dodik je na vlasti i na nivou BiH, s jedino sto je uspio da dobije jeste oduzimanje imovine RS. Dodik je baksuz za RS i to veliki baksuz.


Dok se ionako ujedinjeni muslimani ponovo ujedinjuju protiv RS, Mektić nalazi izgovor da razbija srpsko jedinstvo.
Kad nađeš muslimanskog Mketića, koji je bori protiv muslimanskih kriminalaca onako kako se Mektić bori protiv srpskih, onda tvoje razuđivanje ima smisla.

Srpsko jedinstvo ne postoji I to zahvaljujuci upravo Dodiku, koji prvo poziva na jedinstvo, a prekrsi ga i prije nego sto dodje u NSRS. Covjek je teski ludjak i klovn, te sa njim iz tog razloga nema jedinstva. Bice jedinstva kada Dodik ode sa vlasti ili kada neki normalan SNSD-ovac dodje na celo te stranke.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 09:23 
Offline

Pridružen/a: 24 sij 2019, 19:33
Postovi: 2183
Vladimir RUS je napisao/la:
Bosnjak007 je napisao/la:
Koliko si ti glup lik. Hahahha
Kralju ubij se. Brčko je jedinim amandmanom upisano u Ustav. Supervizija postoji formalno čisto da se nadzire rad. Po tvojoj logici ni Dejton nije završen jer neke stvari iz sporazuma nisu provedene ni završene.
Brčko je zakonski, činjenično kako god ingerencija BiH. Bez uplitanja entiteta sem ovog folklora. E sad što se zvanično ne slavi Dan nezavisnosti to je isključivo zbog nepostojanja konsenzusa, da je radni dan 99% Bošnjaka u administraciji ne bi radilo, otišli bi na standardne prijeme manifestacije i sl.
Da se osvrnem i na izbore, pošto znam u dušu izborni procea jer sam godinama uključen znam i da imate mnogo bolju izlaznost. Takođe taj tvoj SDS je u koaliciji sa NDP osvojio najviše glasova. Stranka se rapala skoro jer je Bogićević i njegovi podržao SNSD a izašao je i Uroš koji vodi Ujedinjenu Srpsku. Dakle SDS je puko.
Vi imate dvije jake stranke Bošnjaci 4. Bošnjaci su izabrali Markovića koji je bio u tzv multietničkoj stranci koja je 95%glasova dobila od nas.
Dakle opet lažeš jer je Nukovićeva BDP dala dva poslanika( jedan Srbin) a glasovi su skoro svi od Bošnjaka.
Plus dva poslanika manjine(Albanci i Turci) su Bošnjački glasovi. Uz to smo imali tzv stranaka koje su rascjepkale glasove a nisu prošle cenzus.
Kad sve to znaš sa terena vidiš da vi uopće ne dominirate iako ti kažeš da su dvije stranke sa najviše glasova srpske.
Radio sam u biračkom odboru u mjesnim zajednicama gdje su Srbi 90% stanovništva i znam kakvu mobiliziranost imate jer morate izvesti sve što imate da bi imali egal sa nama.

Kojim amandmanom jarane?! Da mi je znat cime se rokas, da i ja uzmem malo, pa da i ja se malo smijem, kao lud na brasno, a plakao bih. :D

Smanji sisu, odlijepices. Poceli su ti se prividjati neki amandmani, posto u Dejtonu postoji samo Republika Srpska i Federacija. Cak ni Bosne i Hercegovine nema na taj nacin na koji ti tvrdis da ima. Bosne i Hercegovine ima samo onoliko koliko je potrebno da bi funkcionisala kao pravni subjekt, koji je sastavljen od entiteta, koji cine Bosnu i Hercegovinu, a ne obrnuto.

Kad smo vec kod Distrikta Brcko, ono postoji samo na osnovu odluke kojom je odluceno da ce biti odlucen buduci status Brckog. To sto ti zoves amandmanom, toga nema u Ustavu BiH, u kome se spominju samo entiteti, dok saamo Brcko, kao Distrikt, posluje na osnovu toga da je to kondominijum u vlasnistvu Bosne i Hercegovine, koja je, uz to i sama kondominijum tj. zajednicko vlasnistvo RS i FBiH, tako da Brcko kao Distrikt je na klimavim nogama, bas kao i sama BiH. Brcko jeste pod upravom BiH, samo sto je BiH u vlasnistvu entiteta, tako da na isto ti dodje.

Ne odlucuju preletaci ko je pukao, vec glasaci, koji su izglasali SDS-NDP kao najjacu politicku opciju u Brckom. To je jedino sto se pika. Spletom okolnosti i velicine mjesta (mala varos), znam dva aktera ove price, od kojih jedan mi je rodbina, a sa drugim sam isao u istu skolu i isti razred, tako da iz prve ruke ti mogu reci da za Markovica su glasali i mnogi Srbi, te stoga podrska srpskim strankama u Brckom bi bila i veca od ove, da dio srpskih glasaca nije glasao za BDP, tako da Markovic je na kraju otisao onima koji su glasali za njega kao njega, a ne za partiju, koja uz to "do juce" nije ni postojala, tako da ta multietnicka stranka, koju ti spominjes, zaista je multietnicka, posto i Srbi, ne samo Bosnjaci, su glasali za nju. Toliko o tome da je BDP bosnjacka stranka, posto je rijec je o lokalnoj stranci (Brcanski Demokratski Pokret, za koju su glasali i Srbi, a i sama stranka je sastavljena od kadrova svih nacionalnosti, ne samo Bosnjaka, tako da tvoja teza o tome da je BDP bosnjacka partija, pada u vodu).

Sve ovo pokazuje da srpska komponenta u Brckom je i jaca, jer pored Srba koji su glasali za etnicke stranke, ima i Srba koji su glasali za lokalnu, multietnicku varijantu.

Još jednom si dokazao koliko si glup zato mi se neda na sve odgovarati. To da su Srbi glasali za Markovića i u kom broju imaš na stranici Izbori 2016. I jasno se vidi koliko je glasova isti dobio u 99% bošnjačkim mjestima
Dalje očito veze nemaš o uređenju Brčkog a ni odluka u Dejtonu a kasnije i arbitraži.
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... Y9Mst-KbSz
11 godina nakon amandmana na Ustav ti pitaš kakav amandam. Stvarno si dokaz koliko je glupost neograničena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 10:06 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Samo dusevni bolesnik poput Vlade RUS-a, moze imati obraza da i nakon ove VELEIZDAJE RS u reziji SDS i PDP i dalje nesto sere protiv vlasti RS. SDS i PDP su neopevano zlo, praktično bošnjačka ruka u RS, sve sto rade, rade u korist razbijanja Srpske, smradovi teški, Čeda i Čanak su srbende za Sarovica i Borenovica.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 10:45 
Offline

Pridružen/a: 02 lip 2019, 10:54
Postovi: 300
Bosnjak007 je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Kojim amandmanom jarane?! Da mi je znat cime se rokas, da i ja uzmem malo, pa da i ja se malo smijem, kao lud na brasno, a plakao bih. :D

Smanji sisu, odlijepices. Poceli su ti se prividjati neki amandmani, posto u Dejtonu postoji samo Republika Srpska i Federacija. Cak ni Bosne i Hercegovine nema na taj nacin na koji ti tvrdis da ima. Bosne i Hercegovine ima samo onoliko koliko je potrebno da bi funkcionisala kao pravni subjekt, koji je sastavljen od entiteta, koji cine Bosnu i Hercegovinu, a ne obrnuto.

Kad smo vec kod Distrikta Brcko, ono postoji samo na osnovu odluke kojom je odluceno da ce biti odlucen buduci status Brckog. To sto ti zoves amandmanom, toga nema u Ustavu BiH, u kome se spominju samo entiteti, dok saamo Brcko, kao Distrikt, posluje na osnovu toga da je to kondominijum u vlasnistvu Bosne i Hercegovine, koja je, uz to i sama kondominijum tj. zajednicko vlasnistvo RS i FBiH, tako da Brcko kao Distrikt je na klimavim nogama, bas kao i sama BiH. Brcko jeste pod upravom BiH, samo sto je BiH u vlasnistvu entiteta, tako da na isto ti dodje.

Ne odlucuju preletaci ko je pukao, vec glasaci, koji su izglasali SDS-NDP kao najjacu politicku opciju u Brckom. To je jedino sto se pika. Spletom okolnosti i velicine mjesta (mala varos), znam dva aktera ove price, od kojih jedan mi je rodbina, a sa drugim sam isao u istu skolu i isti razred, tako da iz prve ruke ti mogu reci da za Markovica su glasali i mnogi Srbi, te stoga podrska srpskim strankama u Brckom bi bila i veca od ove, da dio srpskih glasaca nije glasao za BDP, tako da Markovic je na kraju otisao onima koji su glasali za njega kao njega, a ne za partiju, koja uz to "do juce" nije ni postojala, tako da ta multietnicka stranka, koju ti spominjes, zaista je multietnicka, posto i Srbi, ne samo Bosnjaci, su glasali za nju. Toliko o tome da je BDP bosnjacka stranka, posto je rijec je o lokalnoj stranci (Brcanski Demokratski Pokret, za koju su glasali i Srbi, a i sama stranka je sastavljena od kadrova svih nacionalnosti, ne samo Bosnjaka, tako da tvoja teza o tome da je BDP bosnjacka partija, pada u vodu).

Sve ovo pokazuje da srpska komponenta u Brckom je i jaca, jer pored Srba koji su glasali za etnicke stranke, ima i Srba koji su glasali za lokalnu, multietnicku varijantu.

Još jednom si dokazao koliko si glup zato mi se neda na sve odgovarati. To da su Srbi glasali za Markovića i u kom broju imaš na stranici Izbori 2016. I jasno se vidi koliko je glasova isti dobio u 99% bošnjačkim mjestima
Dalje očito veze nemaš o uređenju Brčkog a ni odluka u Dejtonu a kasnije i arbitraži.
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... Y9Mst-KbSz
11 godina nakon amandmana na Ustav ti pitaš kakav amandam. Stvarno si dokaz koliko je glupost neograničena.


Vlado glupsone nisi upucen
Odluka arbitrazne komisije za Brcko je upisana u ustav BIH 2009 i to je do sada bila jedina promjena ustava BIH odnosno aneksa 4 iz Dejtona i za to je najvise zasluzan gospodin Dodik i SNSD
Sve ostale promjene i prenosi nadleznosti sa RS na BIH koje su radjene uz saglasnost Srba nisu jos uvjek upisane u ustav BIH kao naprimer OS BIH ,sud i tuzilastvo BIH,sipa,osa, VTST i brojne druge institucije na nivou BIH i za to je potrebna reforma ustava BIH kojim ce ove institucije biti upiane u ustav BIH
Bili smo nadomak da se sve upise u ustav takozvanim aprilskim paketom ,Srbi su prihvatili i Dodik,SDS i PPD ali pogresnom procjenom Haris Silajdzic je mislio da moze dobiti jos vise nego sto je dobijeno i aprilski paket ustavnih promjena je srusen


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 10:49 
Offline

Pridružen/a: 02 lip 2019, 10:54
Postovi: 300
Vladimir RUS je napisao/la:

Mektic je Bog! SDS je iz nemoguce pozicije dao savrsen go u korist RS.


Mektic je novi zlatni ljljan
Novi Miro Lazovic i cika Jovo
Srbi vole da se turce za malo cara i vlasti
O Srbima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 10:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35607
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Pa kako bi inače nastali Bošnjaci da u prošlosti nije bilo takvih Mira i Jova?

Vi uzmete sebi MeHtića a Srbi Kusturicu.
Srbi idu na kvalitet a vi na kvantitet.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 11:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
ABBG je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:

Mektic je Bog! SDS je iz nemoguce pozicije dao savrsen go u korist RS.


Mektic je novi zlatni ljljan
Novi Miro Lazovic i cika Jovo
Srbi vole da se turce za malo cara i vlasti
O Srbima


:palacgore2
Da nema Mehtića ne bi bilo ni vas.
Potturčeni Srbin = Musliman. Tvoj đed je bio ko Mehtić.
Mehtićev praunuk će se zvati Besim Hadžimehtić.
To ste vi. Najveći srpski ološ postane Musliman. Pa se vi onda čudite kako nema medalja i kako ste šampioni među invalidima, najbolji invalidi na svijetu.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 11:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Citat:
Parlament Srpske podržao veto srpskog člana Predsjedništva BiH

Narodna skupština Republike Srpske podržala je jutros izjave srpskog člana Predsjedništva BiH Milorada Dodika o proglašenju zaključka i odluke Predsjedništva od 19. februara veoma štetnim po vitalne interese Srpske.

Izjave je podržalo svih 56 prisutnih poslanika, niko nije bio protiv, niti uzdržan. Poslanici opozicije nisu prisustvovali glasanju.

https://www.nezavisne.com/novosti/bih/P ... BiH/585959


Kao što rekoh, Mile i bez opozicije ima 2/3 u NSRS. :zivili
Muslimani mogu da je se jebu, konačne odluke o tzv. BiH će se od sad pa na dalje donositi u NSRS.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 27 vel 2020, 13:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
karadzic je napisao/la:
Samo dusevni bolesnik poput Vlade RUS-a, moze imati obraza da i nakon ove VELEIZDAJE RS u reziji SDS i PDP i dalje nesto sere protiv vlasti RS. SDS i PDP su neopevano zlo, praktično bošnjačka ruka u RS, sve sto rade, rade u korist razbijanja Srpske, smradovi teški, Čeda i Čanak su srbende za Sarovica i Borenovica.

Ocigledno nije ti mudar izbor preskakati terapiju teskim lijekovima za smirenje.

Milorad Dodik pocinilac je vise krivicnih dijela. Osim sto je izdao Republiku Srpsku i njene interese (za sta ce ga kazniti prije svega narod, na izborima koji su za nekoliko mjeseci, kao i na izborima 2020, a i Bog kad-tad), za kradju i sve kradje, kaznice ga drzava visegodisnjim zatvorom, gdje je i mjesto kriminalcu poput njega. Nakon toga, to ce ujedno biti i kraj SNSD-a, koji uveliko i maltene iskljucivo, ako ne i iskljucivo, zavisi od Dodikove popularnosti, koja je vec uveliko u padu i samo je pitanje dana kada ce Dodikova izdajnicka politika dozivjeti apsolutni krah, kako i dolikuje apsolutistickoj vlasti.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1607 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 65  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, mijat_tomic_is_back, Naša Kvačica i 290 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO