HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:49.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1607 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 06 ožu 2020, 04:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
karadzic je napisao/la:
Pdp, SDS i SDA su juce formirali novu vecinu u PD, ali su se malo zahebali, jer nije moguce smeniti postojeci SM bez Vijeca naroda :) Tako da Bakirova mladoturska koalicija moze samo da smrdi u Predstavnickom domu, bez ikakvog politickog dejstva.

Dodik se malo mnogo vise zajebao, kada je formirao vlast na nivou BiH sa Bakirom, s obzirom da mu popularnost konstantno opada, a sto je najbolje vidljivo na tome sto je opoziciona televizija sada ne samo da je najgledanija u RS, ne vise i da je najgledanija u sparam obje rezimske televizije zajedno, vec je i, u nekim momentima, najgledanija televizija u citavoj BiH! Dodik je svojom nakaradnom i izdajnickom politikom ujedinio narod u RS protiv sebe. :smajl007

Dodik neka uziva jos koju godinu, posto nece jos dugo biti na vlasti, mozda cak i u oktobru bude baj-baj diktatore.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 06 ožu 2020, 04:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Lutorčina je napisao/la:
Vladimir RUS bi trebao promjeniti svoj nick u Vladimir TUR.
Isti ovakav profil postoji na klixu,redovno tamo srbuje a ne popije ban. Na klixu se ban dobija za banalne stvari. Tamo je dozvoljeno pisati ono što prija muslimanskim očima. Što znači da je Dovla jedan od uposlenika klixa da redovno diže tenzije i pritisak i onako napaćenom bošnjačkom narodu :laugh .
Istina je da mnogi Srbi ne vole da Dodika,ali nema niko ovakvu opterećenost Dodikom kao Vladimir TUR...ni najzagriženiji SDS-ovci ni PDP - ovci.

:zubati

Dodika ne voli vecina naroda u RS. Nema to veze sa nikakvom mrznjom per se, vec zbog toga sto kako sijes, tako zanjes. Dodik je mnoge u RS prevario i sveo RS na praznu ljusturu. Zato je veoma nepopularan u RS, tako da nije Sarajevo jedino koje ga ne podnosi.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 06 ožu 2020, 04:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
NSOS je napisao/la:
U pravu je covek. Kad postavis 10 postova jedan za drugim i u svima se ponavlja potpuno isto gusis temu. U redu Dodik nista ne valja, rekao si. Neces niko ubediti ako 100 puta ponovis isto.
A sto se Brckog tice, on je kondominijum sto znaci da pripada i FBiH i Republici Srpskoj. Ovde se prica o raspadu BiH a u tom slucaja raspada se i taj tzv. distrikt. Takodje Savet za sprovodjenje mira je 2008. postavio nekoliko uslova, cije bi resenje omogucilo ukidanje Visokog predstavnika. Jedan od tih uslova, za koji se vodi da i dalje nije ispunjen, je zavrsetak sporovodjenja arbitrazne odluke.

Ne tvrdim ja nista drugacije, samo da ga nema u Ustavu BiH, na kojeg se pozivaju neki, kada spominju Distrikt Brcko u kontekstu Ustava BiH.

Temu guse SNSD botovi, koji i u doba kada su SDS i PDP u opoziciji (i) na nivou BiH, spominju neke Bakirovce itd. Ko je sad Bakirovac? :)

I ja tvrdim da arbitraza nije gotova. To je moja poenta ove price.

Necete ni vi ubjediti nikog kroz potenciranje nekih botovskih lazi po principu 100 puta ponovljene lazi.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 06 ožu 2020, 04:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Gradonačelnik je napisao/la:
Zar je teško odgonetnuti ko je muslimanski igrač?

Pa sigurno onaj koje podržavaju muslimanski političari i puni su ih muslimanski mediji!

Dodik?

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 06 ožu 2020, 04:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
NSOS je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Kad drugi na ovu tematiku, kroz svoje pisanje, potenciraju godinama jedne te fraze, glupo je ocekivati drugaciji odgovor, osim onog u istom tom stilu. Isto ni vi necete ubijediti nikog u svoje tvrdnje, koje su na nivou jeftinog spina.

Koje tvrdjnje? Postavi se neka nova vest i komentarise se. Nisam video da bilo ko tvrdi da je Dodik najbolji, najlepsi, dar nebeski srpskom narodu. Ali ti tvrdis sve suprotno. Dakle jedini ti zalazis u ekstreme. Dve nedelje si cutao otkad je ovo krenulo i smisljao sta novo da pises protiv Dodika, pa kad nisi smislio, nastavljas opet po starom. Ali u redu ako nemas sta pametnije da radis u zivotu. Samo napred.

Ovdje ja najmanje zalazim u ekstreme. Cini ti se da sam ja najglasniji posto maltene jedino mene moderacija (Robi) kaznjava, a ostale tolerise, te stoga imam jako skucen prostor, pa zato ti se cini da sam ja najekstremniji. Da doticni ne sprovodi represivnu moderatorsku politiku prema meni, vidio bih da sam skoro pa neprimjetan, sparam onih koji pretvaraju ovaj forum u Banja Luka 2 forum (SNSD 2 forum). Ziv bio, NSOS i svako dobro.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 06 ožu 2020, 04:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Bosnjak007 je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Jarane moj neograniceno glupi, kako ti znas ko je osvojio prvo 95 odsto glasova Bosnjaka, pa onda 99 odsto glasova ( :zubati ), kada iz prilozenog se vidi da ocigledno ne znas, cim lupas proizvoljne gluposti.

U vezi amandmana, jarane znas li ti uopste sta znaci rijec amandman? Vidi se da ne znas, posto se vidi da si neki muslimanski klinac, koji ocigledno ne zna razliku izmedju clana i amandmana. Amandman ti je prijedlog zakona, nije zakon. Tako i ovaj dokument ti je samo obican komad papira, koji ocigledno trpi svasta, a i forum koliko vidim.

Vrati se kad budes dorastao da raspravljas sa mnom na ovu temu, posto ispadas smjesan u svakom segmentu diskusije sa mnom. Ocigledno je da ti je premali kapacitet, da bi i sam dosao do tog zakljucka.

Kretenu pa tebe tvoji Srbi sprdaju, a ja nisam dorastao diskusiji? Ja sam gori što ulazim u diskusiju sa retardom kao što si ti.
Amandman je prosto rečeno dopuna zakona, izmjena, dorada kako hoćeš. Koliko je ovaj dokument komad papira dokazuje činjenica da na svim dokumentima piše Brčko distrikt Bosne i Hercegovine. Pred svim institucijama državna zastava. U svim kabinetima, sjednicama.Zakoni države i sl. Takođe što ne održaste referendum prije par godina u Brčkom? ***. Išli ste glasat u Pelagićevo, Žabar, Bijeljinu.
Uz sve to ti si toliko glup da ni rečenicu koju sam napisao ne možeš shvatiti. Kralju nije 95% glasova pa 99% nego 95% glasova je ta stranka dobila u kojoj je bio Marković od Bošnjaka. A sredine u kojima je mnogo glasova on dobio su uglavnom takve da imaju 99% bošnjačkog stanovništva.
Dalje, jarane neograničeno glupi dovoljno je da odeš na stranicu Izbori 2016, pronađeš Brčko u tablici i otvoriš svako biračko mjesto ponaosob, zbrojiš ako znaš brojati i sve će ti se kazati.
Sunce ti jebem jesi ti toliko retardiran? Molim admine da ovakve glupane nekako testiraju nekim testom i odstrane ako ne polože isti.

Pa i nisi dorastao, cim ovoliko psujes i pritom maltene nista ne kazes na temu. Tvoj vokabular mi govori da si maltene cak skroz nedorastao temi koju (jedva da) obradjujes, sto meni govori da imam posla sa skoro 100 procentnim biserom, te stoga necu vise sa tobom komumicirati jer vidim da ti nisu sve koze na broju.

Javi se kada Brcko Distrikt bude u Ustavu BiH, kao element koji je ravnopravan sa entitetima (znaci nikad), posto vidio si i sam da "tvog" Distrikta u Ustavu BiH, na kog se ti pozivas, nema. Ima samo RS i FBiH. Da ima i Brckog, to bi bio fakticki treci entitet, no nema ga. Mozemo pricati i o trecem entitetu ako hoces, ali samo u vidu Herceg Bosne kao tog treceg entiteta.

Sto se tice ostalih gluposti koje si izvalio, nemam vremena sa tipom poput tebe da se raspravljam. Recicu samo da vi Bosnje pukli ste u Brckom i vadite se na to sto ste glasali za nekoliko stranaka, pa glasali su i Srbi za nekoliko stranaka i opet su vas pobjedili, sto samo dodatno govori koliko je velicanstvena pobjeda srpske vecine na terenu u Brckom protiv fiktivne bosnjacke vecine.

Sto se tice dokumenata, isto tako u Brckom postoji i enritetsko glasanje, a i na licnoj karti pise Republika Srpska (tj. FBiH na bosnjackim dokumentima), a tu je i enritetsko drzavljanstvo tako da Bosnjo, popij neki lijek, trebace ti.

Nista jos nije gotovo, sto se tice Brckog, posto Distrikt Brcko je kategorija koja je na veoma klimavim pravnim nogama. Cak sto vise, po Ustavu BiH, Brcko pripada entitetima.

Hajd' zdravo.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 06 ožu 2020, 04:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Gradonačelnik je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Koji muslimanski igraci i koji muslimanski mediji? Pa na Radoncicevim medijima, te Hadzifejzovicevoj Face TV-u, kao i na N1 televiziji, vise je prisutan Dodik negoli Stanivukovic i Sarovic zajedno!

Osim toga, ta N1 televizija ti je vlasnistvo Srbina Dragana Solaka, kao i Nova BH i OBN izmedju ostalog.

Aj ne seri, ni blizu!

Pa za prvih pola minuta gledanja vidiš na čijoj su strani!

Na nicijoj i svacijoj.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 06 ožu 2020, 04:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
furije je napisao/la:

5:38

predizborna, predizborna pa prpa

Puna podrska. :thumbup1

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 06 ožu 2020, 04:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Lutorčina je napisao/la:
Kakav bi raspad sistema bio da dođe Konstantin Savić i ovaj Draško zajedno. Izdriblo ga Senad dobro.

Sta je na snazi vec nekoliko godina u RS, a sad i u BiH nego raspad sistema pod Dodikom.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 06 ožu 2020, 04:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Брчак je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Ovaj Hadžifejzović srozava i sebe i televizuju. Ovo nadobudno dete, starmali koji se pred odraslima pravi mudrim, postalo mu je stalni gost. Uzalud potrošenih sat vremena na glupi razgovor bez ozbiljne misli i poruke.
Sledeće nedelje treba da pozove Konstantina Savića. Ili Mektića, opet.


On koji studira na ekonomskom uzme da ocijenjuje psihološko stanje Dodika. Isti tupani kao i opozicija u Srbiji koji u startu prave grešku potcijenjivanjem onog na vlasti, a sve jer su samozaljubljeni i ne mogu onog drugog da vide kao sebi ravnog.

Tek sam na trećini emisije, do sad floskule i patetika.

Kradja na izborima i kupovina poslanika poslije izbora (u RS) nije prednost, vec kriminal.

P.S. Pozdrav sestri Tatjani. :)

:palacgore1

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 06 ožu 2020, 04:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Diablo je napisao/la:
karadzic je napisao/la:
SDS i PDP i zvanicno mogu da se vode kao "probosanske stranke". Vec godinu i po dana u Parlamentu glasaju identicno kao i sve muslimanske stranke, bukvalno su deo muslimanskog bloka. Neverovatno koliko su otisli u kvislinstvo.

Gledajuci ovako s neutralne strane , da se primjetiti kako je SDS probosanska stranka. Moze botina vladek srat koliko hoce al slaba korist... Tu stranku vjerojatno ceka potop na sljedecim izborima, sto je i zasluzila !!

Potop ceka SNSD, koji je postao Bakirova stranka, kao i stranka NATO alijanse. Doduse, SNSD je stranka koja je jos odavno u partnerstvu sa Bosnjacima i Zapadom. Ovo je ocigledno samo obnova starog prijateljstva. Prva i prava ljubav nema zaborava. Narod ce kazniti SNSD-ovu probakirovsku politiku. Poslije ovog slijedi potop SNSD-a, posto ANP je drugi naziv za propast te stranke.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 06 ožu 2020, 08:11 
Offline

Pridružen/a: 15 ruj 2017, 11:20
Postovi: 511
Vahidin TUR opet u misiji uništavanja tema


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 06 ožu 2020, 15:26 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Osmanović pozvao SNSD da se povuče iz Vijeća ministara - "Ima onih koji su spremni raditi"

https://www.klix.ba/vijesti/bih/osmanov ... /200306105

O kakvim blokadama ovaj priča? Nek se nosi s izazovima!

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 06 ožu 2020, 15:28 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
Banujte vise ovog kretena zauvek.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 06 ožu 2020, 16:12 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Ovo je poruka SDA Dodiku: Zbog njegovih blokada država je spriječena da reaguje na migrantsku krizu
https://www.klix.ba/vijesti/bih/ovo-je- ... /200306139

Jako zestoka poruka... :D

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 06 ožu 2020, 16:13 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Nbgd88 je napisao/la:
Osmanović pozvao SNSD da se povuče iz Vijeća ministara - "Ima onih koji su spremni raditi"

https://www.klix.ba/vijesti/bih/osmanov ... /200306105

O kakvim blokadama ovaj priča? Nek se nosi s izazovima!

Dodik odgovara Osmanoviću: Nećemo se povući iz Vijeća ministara BiH
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-o ... /200306142

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 06 ožu 2020, 16:14 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2019, 13:55
Postovi: 4893
Nbgd88 je napisao/la:
Osmanović pozvao SNSD da se povuče iz Vijeća ministara - "Ima onih koji su spremni raditi"

https://www.klix.ba/vijesti/bih/osmanov ... /200306105

O kakvim blokadama ovaj priča? Nek se nosi s izazovima!



Jel ovaj Osmanović onaj “naš” Valhalla? Obojica imaju iste zahtjeve, samo nikako da kažu šta bi od muzike htjeli slušat dok im se zahtjevi ne ispune.

_________________
Ode sve ovo u helać


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 06 ožu 2020, 16:15 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Vladimir RUS je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Gledajuci ovako s neutralne strane , da se primjetiti kako je SDS probosanska stranka. Moze botina vladek srat koliko hoce al slaba korist... Tu stranku vjerojatno ceka potop na sljedecim izborima, sto je i zasluzila !!

Potop ceka SNSD, koji je postao Bakirova stranka, kao i stranka NATO alijanse. Doduse, SNSD je stranka koja je jos odavno u partnerstvu sa Bosnjacima i Zapadom. Ovo je ocigledno samo obnova starog prijateljstva. Prva i prava ljubav nema zaborava. Narod ce kazniti SNSD-ovu probakirovsku politiku. Poslije ovog slijedi potop SNSD-a, posto ANP je drugi naziv za propast te stranke.

Imas li sta konkretno napisat il samo laprdas po obicaju? De banirajte ga za stalno, usrao je sve zivo...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 09 ožu 2020, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
:smijeh Muslimani se nakon nekog vremena pojavili u bivšim institucijama bivše BiH.

Citat:
Komisija za spoljne poslove bez kvoruma

Sjednica Komisije za spoljne poslove Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH nije održana danas u Sarajevu zbog nedostatka kvoruma.

Na sjednicu, koja je bila zakazana za danas, došla su četiri od devet članova Komisije - Safet Softić, Obren Petrović, Edita Đapo i Denis Zvizdić, svi iz stranaka parlamentarne većine.

Na dnevnom redu sjednice bilo je i davanje mišljenja o saglasnosti za ratifikaciju Sporazuma između Savjeta ministara i Vlade Srbije o saradnji na realizaciji Projekta auto-puta/brze ceste Sarajevo-Beograd-Sarajevo.

Novi termin sjednice Komisije za spoljne poslove zakazan je za srijedu, 11. mart, u 9.00 časova.

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=373577


Mislim da će ove sedmice imati priliku da jedan dan rade u bivšim institucijama bivše BiH. Trebao bi se u Parlamentu pojaviti SNSD-HDZ zakon o iseljavanju stranih sudija.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 09 ožu 2020, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Zakazuju samo pitanja od značaja za RS, da mogu propalom SDSu nabaciti na volej da optuže (otvoreno ili neizravno, kroz promoviranje nezadovoljstva kroz medije) SNSD da šteti građanima RS.

Predvidljivi su ko zalazak Sunca.

No, to samo pokazuje da jedino što mogu je nadati se da će zavaditi Srbe. Sami nisu nikakav aktivni faktor. No, što ako nakon 5 godina blokade to ne uspiju?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 09 ožu 2020, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Muslimani nikad zadovoljni. Kažu Srbi ako nećete izađite. Srbi ne dođu na sjednicu komisije i muslimani opet nezadovoljni.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 10 ožu 2020, 08:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Ha očajne Merhametlije se nadaju da će hin se S-H približiti i ukoliko se zaraze Koronom. :smijeh
Nema se više kome takijati. :crying

Citat:
Koronavirus u BiH kao još jedna prilika za nacionalne sukobe ili društveno približavanje

Ipak, velike poplave iz maja 2014. godine daju nadu da se kod velikih nedaća i općih problema znaju zakopati "ratne sjekire" i svi znaju kliknuti na ispravan način.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/koronav ... /200309049


Jebe mi se i za zdravim Mujom a kamoli za zaraženim.

Nego... evo prilike za približavanje. Otjeramo strance i neće imati ko da nas razdvaja, sami da gradimo bolju BiH! :palacgore2
Jel dobra srpska takija? :zubati

Citat:
Izbacivanje stranih sudija iz Ustavnog suda BiH danas pred Zvizdićem, Radmanovićem i Krišto

Kolegij Zastupničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine na današnjoj sjednici trebao bi odrediti nadležnu komisiju za razmatranje Prijedloga zakona o izboru sudija Ustavnog suda Bosne i Hercegovine koje je prethodno birao predsjednik Evropskog suda za ljudska prava.
Ovaj zakon u proceduru su uputili zastupnici HDZ-a BiH, SNSD-a i satelitskih stranaka okupljenih oko SNSD-a, odnosno Nebojša Radmanović, Snježana Novaković-Bursać, Nenad Stevandić, Nenad Nešić, Jakov Galić, Obren Petrović, Dragan Bogdanić, Sanja Vulić, Ljubica Miljanović, Borjana Krišto, Nikola Lovrinović, Mijo Matanović, Predrag Kožul i Darijana Filipović.

Predsjedavajući Zastupničkog doma PSBiH Denis Zvizdić i njegovi zamjenici Nebojša Radmanović i Borjana Krišto danas bi trebali odrediti parlamentarnu komisiju koja bi se trebala izjasniti o prijedlogu ovog zakona s obzirom na to da je on upućen u proceduru po redovnom zakonodavnom postupku.

Prema ovom prijedlogu, izbor domaćih sudija bi se vršio tako da Predsjedništvo BiH imenuje troje domaćih sudija u Ustavni sud i to dva iz Federacije BiH i jednog iz Republike Srpske. Sudije koje imenuje Predsjedništvo BiH potvrđivao bi Dom naroda Parlamentarne skupštine BiH.

Strane sudije u Ustavnom sudu BiH razlog su zbog kojeg SNSD drži u potpunoj blokadi rad državnih institucija, odnosno Vijeće ministara BiH i Parlamentarnu skupštinu BiH. Ostaje nejasno kako će na sjednici Kolegija Zastupničkog doma PSBiH glasati Nebojša Radmanović iz SNSD-a te da li će paradoksalno glasati protiv određivanja nadležne komisije u skladu sa zaključcima NSRS.

SNSD-ovi parlamentarci već su u nekoliko navrata glasali protiv prijedloga koje su sami usaglasili poput imenovanja u određenim komisijama gdje su i lično predloženi. Međunarodna zajednica u više navrata upozorila je SNSD da je blokiranje rada državnih institucija nedopustivo.

Predsjednik SDS-a i zastupnik u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Mirko Šarović već je najavio da neće podržati Prijedlog zakona o izboru sudaca Ustavnog suda BiH koje je prethodno birao predsjednik Evropskog suda za ljudska prava.

Za očekivati je da ovaj zakon u Zastupničkom domu PSBiH također ne podrže SDA, SBB, SDP, DF, A-SDA, Naša stranka i Nezavisni blok.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izbaciv ... /200310014

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 10 ožu 2020, 09:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
novovrijeme je napisao/la:
.

Nego... evo prilike za približavanje. Otjeramo strance i neće imati ko da nas razdvaja, sami da gradimo bolju BiH! :palacgore2
Jel dobra srpska takija? :zubati


Nije, možete vi to i bolje. :zubati

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 10 ožu 2020, 18:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650


:zivili

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 11 ožu 2020, 00:18 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
novovrijeme je napisao/la:


:zivili

Spominje se da bi BiH mogla ući u finansijsku krizu. Je li to znači da nema martovske plate za zaposlene u državnim institucijama ?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1607 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 305 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO