HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 05:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Lična iskustva u vezi s korona virusom
PostPostano: 25 ožu 2020, 22:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Nadam se da cemo svi izbjeci zarazu, ali u slucaju da neko od nas zavrsi u izolaciji, ili ne daj boze bude pozitivan na testu, da ima nekakve probleme, bilo poslovne ili zdravstvene vrste, vezane za korona virus, mogao bi s nama podijeliti iskustva, pojasniti kako se testira, koje je simptome imao i kakvu medicinsku skrb u svom mjestu prebivalista. Da li je zadrzao posao, da li je njegov zivot na neki nacin promijenio tok i kako je uopste epidemija uticala na njegov zivot i zivot njegovih sugradjana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lična iskustva u vezi s korona virusom
PostPostano: 25 ožu 2020, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 srp 2015, 10:48
Postovi: 618
Nemam direktno iskustvo sa korona virusom...sto ne znaci i da je nemam.Razlog je sto je odradjeno jako malo testova..tek oko 1100 ako ne gresim...jurili su samo one sa izrazenim simptomima...i eventualno ponekog koji je bio u direktnom kontaktu sa obolelim.Zato imamo samo 303 pozitivna trenutno mada su za petak najavili pocetak masovnog testiranja i verovatno ce se tada dobiti mnogo realnija slika od ove..70 hiljada gastabajtera je uslo u Srbiju od proglasenja epidemije i bar duplo toliko par nedelja pre

Zelim da pricam o frci i paranoji koja se digla bas zato sto test nije dostupan i sta psiha moze da uradi i od kijavice

7-10 dana pre zvanicnog proglasenja epidemije bio sa sa suprugom na spa vikendu u Madjarskoj...Prvi zvanicno zarazeni kod nas je stigao iz Madjarske..Bio u poseti kod sestre...Svi koji su znali gde smo putovali malo su nas cudno gledali...

Zatim...zena je bila na nekom seminaru kad je vec proglasena i epidemija i uvedene restrikcije...da ne sme da bude okupljanje vise od 50 ljudi..Njih je bilo 26 ali je jedna bila iz Svajcarske,Hrvatske,cak i Albanije....Otkad se vratila strasno je istripovana i bas je odahnula juce kad je proslo 14 dana...

Zatim...radim u firmi koja dobija robu iz Poljske i non stop nam dolaze kamioni...Sad kad je epidemija u jeku radimo redovno...Samo nam stizu informacije..ej,moj gazda je u izolaciji,nisamo sigurni dal je fasovao...pa nam je kolega u izolaciji..vodio dete u dom zdravlja..pregledala je doktorka kojoj je potvrdjena korona...

Evo bas danas,,,kolega sa kojim radim i sa kojim sam najvise u kontaktu...se razboleo na poslu..Kija,boli ga glava i grlo...Da nema korone...bio bih uveren da je obican grip ili virus neki...Znam da je zadnje 3 nedelje bio isti kao ja----kuca-posao...i on se cuva jer ima matoru majku...al reci sad ti mozgu da ti ne salje signale...sta ako ima...sta ako ima...

Nije meni frka za sebe...samo ja zivim u kuci sa jos 10 ljudi...majka i otac 65 i 66 god i 2 male dece..od proglasenja epidemije niko osim mene ne radi....uopste mi ne bi bilo svejedno da znam da sam im ja to preneo
Eto toliko...nadam se da nije off topic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lična iskustva u vezi s korona virusom
PostPostano: 26 ožu 2020, 04:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Gledaj da kevu i ćaleta šibneš negde van kuće ako si u prilici. Izloženi su velikom riziku u trenutnoj situaciji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lična iskustva u vezi s korona virusom
PostPostano: 26 ožu 2020, 06:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Mislim da je peta tema o Koroni pomalo besmislena, pogotovo u kontekstu ispovedanja dok ti život visi o koncu.

Ne ćaska se u prazno o nečemu od čega možeš da rikneš.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lična iskustva u vezi s korona virusom
PostPostano: 26 ožu 2020, 07:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
podrinje je napisao/la:
Mislim da je peta tema o Koroni pomalo besmislena, pogotovo u kontekstu ispovedanja dok ti život visi o koncu.

Ne ćaska se u prazno o nečemu od čega možeš da rikneš.


Slusaj ti saboteru, nije ovo caskanje u prazno, kako ti kazes, jer je tema zamisljena da prosiri znanje o necemu od cega se svi plasimo i zbog cega smo u nedoumici vezano za mnoge stvari koje se desavaju i koje ce tek da se dese.. Ima li ovih dana vaznije teme?
Svi pratimo desavanja vezana za koronu, svi smo u toku, ali su informacije ponekad sture i ne zadovoljavaju nasu radoznalost i zelju da sto vise budemo upuceni kako bi se sto bolje zastitili. Vecina nas ovu situaciju dozivljava i prozivljava na svoj nacin. Moguce je da nam neko iz licnog iskustva kaze mnogo vise, nego sto mozemo cuti ili procitati, te da nam bude od koristi i da to mozemo primjeniti u ,,svom,, slucaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lična iskustva u vezi s korona virusom
PostPostano: 26 ožu 2020, 07:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Lapo-lapo je napisao/la:
podrinje je napisao/la:
Mislim da je peta tema o Koroni pomalo besmislena, pogotovo u kontekstu ispovedanja dok ti život visi o koncu.

Ne ćaska se u prazno o nečemu od čega možeš da rikneš.


Slusaj ti saboteru, nije ovo caskanje u prazno, kako ti kazes, jer je tema zamisljena da prosiri znanje o necemu od cega se svi plasimo i zbog cega smo u nedoumici vezano za mnoge stvari koje se desavaju i koje ce tek da se dese.. Ima li ovih dana vaznije teme?
Svi pratimo desavanja vezana za koronu, svi smo u toku, ali su informacije ponekad sture i ne zadovoljavaju nasu radoznalost i zelju da sto vise budemo upuceni kako bi se sto bolje zastitili. Vecina nas ovu situaciju dozivljava i prozivljava na svoj nacin. Moguce je da nam neko iz licnog iskustva kaze mnogo vise, nego sto mozemo cuti ili procitati, te da nam bude od koristi i da to mozemo primjeniti u ,,svom,, slucaju.


Ne vidim razlog da svoj reply počneš sa uvredama jer ti se niko nije ni obratio na takav način. Niko ti ne sabotira temu. Rekao sam šta mislim, rećiću ponovo, peta tema o istoj stvari je suvišna.

Bilo bi lepo da se spustiš na zemlju, prestaneš da mrziš ljude bez jasnog povoda i staloženo počneš da guglaš. Ima više nego dovoljno informacija o ovoj bolesti do sada, pa i onog što nazivaju first hand accounts.

Ako ne umeš da nađeš, dostaviću ti ja više nego dovoljno linkova. Samo lepo treba da zamoliš čoveka, nije nikakav problem. Đonom ne postižeš ništa. Pokušaj da budeš dobra, nije teško...

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lična iskustva u vezi s korona virusom
PostPostano: 26 ožu 2020, 11:13 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Uskoro bi mogli lansirati podforum posvećen koroni. :zubati


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO