HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 09:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 589 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 24  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 31 ožu 2020, 19:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
ivica je napisao/la:
podrinje je napisao/la:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Napoleono ... _na_Rusiju

https://sh.wikipedia.org/wiki/Pad_Carigrada_(1204)

https://www.globalresearch.ca/adolf-hit ... d_articles

https://en.wikipedia.org/wiki/Stepan_Bandera

Šta zajedničko imaju Napoleon, mlečić Henrik Dandolo i Stepan Bandera?

Kako se krste?

Da li su Rusi ušli u Pariz u nameri da ga osvoje ili Francuzi u Moskvu?

Da li su Grci pljačkali i rušili Veneciju ili mlečani Carigrad?

Da li je ukrajinski ratni zločinac Stepan Bandera bio budista, papista ili nešto treće?

Primera pored ovog ima još sijaset, papini dobermani jurišaju na pravoslavni istok, ruše, pale i pokrštavaju.

Hrišćanstvo ne može živeti u miru sa sobom jer zapad boluje od rimske groznice. To jest od gramzivosti, gordosti i kompleksa više vrste.

Gdje je stolovala rojalistička vlada u egzilu,u Moskvi,Carigradu,Rimu ili Londonu?


Ti me otvoreno zajebavaš ili ozbiljno porediš prognanu kraljevsku porodicu sa osvajačkom armadom?

Moram da pitam, prevazilazite jedan drugog u neznanju kao da igrate trule kobile...

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 31 ožu 2020, 19:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
NiceBoyZg je napisao/la:
podrinje je napisao/la:
A kada prođe pandemija



Sere mi se od takvih "stručnjaka".

Ma jeste stručnjak. Izborio se da mu dete ne dobije vakcinu i tako ga doveo u opasnost od bolesti zbog koje ne bi trebalo da bude u opasnosti. Jer on voli slobodu, jebeš znanje, jebeš obrazovanje. Kakve veze ima šta pričaju doktori koji imaju pet godina studija, ko zna koliko godina specijalizacije i decenije prakse, kada je njemu kum Mića rekao da vakcine ne valjaju. I čovek je svojom lucidnošću uspeo da raskrinka zaveru oko vakcina i ne dozvoljava da doktori porvrede njegovo dete. Pokazni primer borca za slobodu, i nadasve eminentnog eksperta i znalca.

Meni je muka od ljudske rase jer sam svestan koliko su kretenčine poput njega brojne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 31 ožu 2020, 19:30 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
DrMag je napisao/la:
Sad je vrijeme za pokretanja biznisa koji nema veza sa dosadasnjim ustaljenim navikama ljudi. Ova kriza ce izroditi novu generaciju bogatasa koji su bili u pravu vrijeme, na pravom mjestu, sa pravom idejom.

Takva situacija ce samo dovest smjenu bogatasa na vrhu jer bijeda i obicni srednji stalez nemaju inovativnost kao i kapital da krenu u neku avanturu...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 31 ožu 2020, 19:43 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
Pitam.upirete se na svaku nit katoličanstva i tražite neprijatelja u Rimu,zapadu,koliko znam jedino je taj Rim pokrenu križarske ratove,iako je stradao Zadar i još koji grad po Dalmaciji, iz tog razloga sam postavio pitanje gdje je završila rojalistička obitelj i vlada.nije u Moskvi ni carigradu.komunistički Rusi su mjerkali do Trsta.

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 31 ožu 2020, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Ja baš nikad nisam čuo, ali nikad, mržnju bilo koga prema pravoslavcima. Bilo kakvo ismijavanje isto ne.


Općenito se pravoslavlje ne doživljava kao jednina.

Naravno da sam čuo ljude koji ne vole Srbe, Grke ili Ruse ali nikad to nije vjerski kontekst.

Čuo sam mržnju prema katolicima od samih katolika ili prema muslimanima, veganima, jogašima. Svim mogućim religijama osim pravoslavne.

Naprosto nema. Mislim da je razlog i to što niste neki vjernici za razliku od katolika.

Stoga, je jako deplasirano, pogotovo u današnje vrijeme, kad je FB ili YT objava važnija od mise, umišljati neku antipravoslavnu urotu bilo koga a mislim da je nije bilo bar 1000 godina, ako je i tad bilo.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 31 ožu 2020, 20:10 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
Carmello Šešelj je napisao/la:
NiceBoyZg je napisao/la:

Sere mi se od takvih "stručnjaka".

Ma jeste stručnjak. Izborio se da mu dete ne dobije vakcinu i tako ga doveo u opasnost od bolesti zbog koje ne bi trebalo da bude u opasnosti. Jer on voli slobodu, jebeš znanje, jebeš obrazovanje. Kakve veze ima šta pričaju doktori koji imaju pet godina studija, ko zna koliko godina specijalizacije i decenije prakse, kada je njemu kum Mića rekao da vakcine ne valjaju. I čovek je svojom lucidnošću uspeo da raskrinka zaveru oko vakcina i ne dozvoljava da doktori porvrede njegovo dete. Pokazni primer borca za slobodu, i nadasve eminentnog eksperta i znalca.

Meni je muka od ljudske rase jer sam svestan koliko su kretenčine poput njega brojne.

Zamisli da ti struka i liječnici smješaju koktel a ni sami ne znaju s kim imaju posla,dal' u neznanju il' pod utjecajem pritiska "javnosti" pa ti srce odrpavi ko u nultog pacijenta,izdanka ratnih profitera,politike i jebača elitnih ,Herceg Bosne.

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 31 ožu 2020, 20:42 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
Reci tim svojim ljudima da je Bog dao svima nama slobodu,libertas,ali je dao i zapovjedi,pa ko voli nek izvoli po savjesti. Sloboda je jednako Herceg Bpsna,libertas :zubati ,Božja volja :HVO

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 01 tra 2020, 10:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30489
Tema je Koronavirus i globalno gospodarstvo.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 01 tra 2020, 19:22 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Island je testirao najveći postotak stanovništva. Postotak potvrđenih je samo 6%, u nas je 12%, u Lombardiji 40%.
Drugim riječima, mi imamo duplo više zaraženih nego je službeno, a Lombardija 5 puta više. Italija ima stotine tisuća zaraženih. U Islandu je 50% potvrđenih asimptomatsko. Zato je smrtnost u Islandu 2 promila, kod nas 6 promila, a u Italiji 120 promila. Plus dob zaraženih

Virus se ne da iskorijeniti bez masovnog testiranja.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 01 tra 2020, 19:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32149
divizija je napisao/la:
Virus se ne da iskorijeniti bez masovnog testiranja.

Virus se ne može "iskorijeniti".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 01 tra 2020, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Plenkovićeva Vlada prihvatila sve prijedloge poslodavaca! Oni koji ostvaruju manje od 7,5 mil.kn prihoda, a imaju pad prihoda veći od 50%, potpuno se oslobađaju od poreza na dobit i dohodak te doprinosa za travanj, svibanj i lipanj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 01 tra 2020, 21:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Nevjerojatno je da u Austriji ljudi ostaju masovno bez posla.
Naravno otpadaju loše plaćeni poslovi konobara, čistačica, njegovatelja, koje je držala imigracija.

Novac nije nestao, samo je zastao u optjecaju.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 02 tra 2020, 07:48 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Mar-kan je napisao/la:
divizija je napisao/la:
Virus se ne da iskorijeniti bez masovnog testiranja.

Virus se ne može "iskorijeniti".


Može. Kao što populacija izumire ako imaš TFR ispod 2.1, tako i virus izumire ako jedan oboljeli zarazi prosječno ispod 1 zdravog.

Populacija zaraženih se smanjuje, bilo smrću, bilo ozdravljenjem, i kad nestane ista, nestaje virus. On živi samo u ljudima.

Prema slubenim podatcima, od ukupno zaraženih u Kini, aktivno je još 2000 slučajeva s tenedecijom pada. Svaki dan je zbroj ozdravljenja i smrti veći od broja novozaraženih. Idu prema 0. Sa 75000 aktivnih slučajeva na vrhuncu dotukli su ga na 2000 aktivnih.

Zato oni nose maske.

Nažalost, Kina je za sada jedina takva zemlja. Ni Koreja, ni Japan nisu došli do toga da im broj aktivnih slučajeva opada. Korejcima stagnira, Japancima sporo raste.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 02 tra 2020, 08:06 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3896
divizija je napisao/la:
Island je testirao najveći postotak stanovništva. Postotak potvrđenih je samo 6%, u nas je 12%, u Lombardiji 40%.
Drugim riječima, mi imamo duplo više zaraženih nego je službeno, a Lombardija 5 puta više. Italija ima stotine tisuća zaraženih. U Islandu je 50% potvrđenih asimptomatsko. Zato je smrtnost u Islandu 2 promila, kod nas 6 promila, a u Italiji 120 promila. Plus dob zaraženih

Virus se ne da iskorijeniti bez masovnog testiranja.



Zašto misliš da svaka država a priori mora imati isti postotak zaraženih? Ovo nije virus Islanda, Grenlanda i takvih nego velikih urbanih i turističkih centara gdje je elita, kongresi, zabave, skijanje, jet set.

Sigurno da I u Italiji Lombardija ima znatno više nego Molise I Basilicata. A da je ljetni virus onda bi više pogođene bile regije na obali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 02 tra 2020, 08:29 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Kaftanzoglio je napisao/la:
Zašto misliš da svaka država a priori mora imati isti postotak zaraženih? Ovo nije virus Islanda, Grenlanda i takvih nego velikih urbanih i turističkih centara gdje je elita, kongresi, zabave, skijanje, jet set.

Sigurno da I u Italiji Lombardija ima znatno više nego Molise I Basilicata. A da je ljetni virus onda bi više pogođene bile regije na obali.


Ne mislim da svaka država mora imati isti postotak zaraženih, već da države kojima je visoki postotak pozitivnih na testiranju - nedovoljno testiraju. Naravno, to je često problem kapaciteta.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 03 tra 2020, 07:49 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2844
Još 18 država ima na svijetu, bez ijednog slučaja zaraze koronavirusom. Jemen, Sjeverna Koreja, Južni Sudan, Tadžikistan, Turkmenistan, Lesoto, Komori, Solomonski Otoci, Vanuatu, Sveti Toma i Princip, Samoa, Kiribati, Savezne Države Mikronezije, Tonga, Maršalovi Otoci, Palau, Tuvalu i Nauru. Oceanija je najmanje pogođena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 03 tra 2020, 08:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Hrvatska projekcija pada BDP-a trenutno oko 5%. Vrlo optimistično po meni.

Ako se ovo nastavi još koji tjedan, nema šanse da bude ispod 10% pad. :neznam

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 03 tra 2020, 12:02 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Ma gledajte, kroz par mjeseci će ljudi reći "neka umre ko treba, idemo živjeti dalje".

Što je ekonomska situacija gora, ljudi su spremniji na rizik da bi osigurali egzistenciju. Zato postoje rudari, vozači, bauštelci, policajci, vojnici, narko-trgovci, prostitutke, ilegalni migranti koji se utapaju u morima i rijekama, vatrogasci, romioci...zato nas milijun pogine svake godine u prometu. Mi uvijek riskiramo živote i gubimo ih radi novaca, jer bez novaca života ionako nemaš.

Ljudi će prije ili poslije odlučiti da je ekonomsko preživljavanje važnije od spašavanja 2, 3, 5 ili 10% populacije, posebno jer je prosječna dob umrlih od ove bolesti 79 godina.

Jednostavno, priroda je odlučila eliminirati stare i slabe, i to će se desiti, ovako ili onako. Ne otkrije li se cijepivo u roku mjesec-dva, desiti će se što treba da se desi. Već sada je mnogim ljudima život ugrožen odgodama brojnih pregleda i terapijskih zahvata, za sve vladine "mjere" uskoro neće biti novaca, banke će propasti ne budu li primale uplate kredita. Ovo je "borowed time", nadamo se da će epidemija proći dok nađemo lijek, no kad prvi mjesec ne bude plaće, zaražene nitko neće ni testirati ni primati u bolnicu, trpat će ih se u "hospicije" iz kojih će izaći jaki, a umrijeti slabi.

Tako vam je vazda bilo i biti će i sad. Ne bude li cijepiva, a nastavi se inzistirati na karantenama, počet će izbijati ratovi i nasilje i umirat će i ko treba i ko ne treba.

Postoji i mala mogućnost da se virus iskorijeni, no to još nigdje nije uspjelo. Kina je navodno blizu...

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 03 tra 2020, 14:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne odlučujemo mi o mjerama karantene. Piši vladi ako ti dosadilo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 03 tra 2020, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Ne ovu ali idućih g. bi hrvatski turizam mogao profitirati od ovog. Puno je ljudi sad naj. u egzotičnim zemljama.

EU je zakon. Taman da u Švedskoj zaglaviš opet je bolje nego na Karibima i sl. Pa i u SAD-u.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 03 tra 2020, 21:10 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
O ovome ja pričam: https://direktno.hr/direkt/jurcic-direk ... zu-189230/

Mi u situaciji gdje nema turizma, moramo AGRESIVNO preferirati domaći proizvod, ako mislimo opstati.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 04 tra 2020, 12:54 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3896
Jurčić razumije nešto u ekonomiji, ali malo toga izvan ekonomije. Upravo na ovakvim situacijama će svatko tko malo koristi mozak shvatiti da nije jedino u nekoj državi bitan BDP I prosječna plaća. Vidjeti će se koje države brinu za svoje građane a koje ne.

Konkretno ako u Americi bude 200 000 mrtvih , neće oni tako lako dovesti 200 000 novih imigranata, osim onih najjadnijih, jer nitko ne želi živjeti u državi gdje će te pustiti da umreš kod epidemije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 04 tra 2020, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Amerika se toliko katastrofalno loše bori sa ovom epidemijom da je to fascinantno. Imaju skoro 200k zaraženih, a svaki dan se broj povećava za +10k. Oni su toliko nesposobna nacija kad dođe do neke katastrofe da je to zadivljujuće.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 04 tra 2020, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Uvijek se sjetim Hollywood-a i furke kako muslimani klanjaju i mole se za USA predsjednika da ne posustane u borbi za svijet. Kinezi na svojim aerodromima grle američke vojnike koji su upravo sletjeli.

Pa i kroz šalu, divlje pleme Sentinelese primili američkog senatora i dogovaraju strategiju obrane protiv neprijatelja čovječanstva. (Akr Alm Abigeli, poglavica plemena je senatora upozorio da ne koristi riječ "mankind" već "peoplekind".)

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i globalno gospodarstvo
PostPostano: 04 tra 2020, 13:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
Carmello Šešelj je napisao/la:
Amerika se toliko katastrofalno loše bori sa ovom epidemijom da je to fascinantno. Imaju skoro 200k zaraženih, a svaki dan se broj povećava za +10k. Oni su toliko nesposobna nacija kad dođe do neke katastrofe da je to zadivljujuće.

Naravno, kad imaju privatno zdravsto koje sada pokazuje sve svoje benefite. Drugi faktor koji utječe je heterogenost amerike i njihov individualizam. Apsolutno ih je briga što će susjedu crknut krava i zapalit se kuća ako je njima i dalje dobro. Sada se samo pokazuju boljke njihovog sustava, profit iznad svega.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 589 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 24  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO