HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 04:04.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: POTRESNA SVJEDOČANSTVA Draganu Popoviću mudžahedini su 1993. sabljom odsjekli glavu kod Travnika
PostPostano: 16 tra 2020, 21:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
Sve sto ja trazim jest da mi barem jedan od onih islamiziranih Srba iz Kruga 99 kaze nesto o historiji Bosne prije 1150. godine. Jadni ne bili, njihov najveci mozak je onaj senilni, sada rahmetli, Muhamed Filipovic, Bog mu dusu spasio. A on je lupao tolike gluposti da je to necuveno. Sto li tek ovi drugi, manji mozgovi islamiziranih Srba, mogu nalupati. Pa ti korisnici poreznih olaksica kod Osmanlija se jos nisu dogovorili je li danasnji Bosnjaci vecinom vode podrijetlo od nekih Ilira ili su oni samo jedno od plemena i slavenskih ratnickih skupina koje su se doselile u 8. i 7. stoljecu. Odnosno, je li srednjovjekovna bosanska drzava izvire i ima neke veze s predslavenskim stanovnistvom ili su oni doseljeni Slaveni.
E tu su islamizirani Srbi u velikim problemima. Ako odaberu ilirsku interpretaciju, susrecu se s necim sto se naziva zdrav razum i nedostatak arheoloskih dokaza, sto naravno iskljucuje sve mogucnosti i moze se proglasiti suludim. Ako se odluce za slavensku interpretaciju, suoceni su s time da je jedini spomen Bosne u sklopu slavenskih politickih tvorevina i doseljavanja kao neke izolirane i slabo naseljenje regije koju su naselili Slaveni/Avari koji nakon nekog vremena prihvacaju srpsko ime.

Da se vratim na prethodni post, mislim da se mogu predociti dokazi u korist toga da su vladari koji su sebe nazivali knezevima Hrvata neko vrijeme kontrolirali prostor izmedju Vrbasa i Drine ili barem Bosne. Ali ne vjerujem u to, i cini se da ni dobar dio moderne hrvatske historiografije isto u to ne vjeruje. Sva je prilika da je to bio vrlo slabo naseljen prostor, izoliran, nebitan, hladan, bez trgovackih putova za koji se nitko normalan nije borio. U svakom slucaju, prije 13. stoljeca nema govora o nekom bosanskom identitetu, ili bosanskom imenu, osim kao male regije Srbije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: POTRESNA SVJEDOČANSTVA Draganu Popoviću mudžahedini su 1993. sabljom odsjekli glavu kod Travnika
PostPostano: 16 tra 2020, 21:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35909
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ako tim Srbima nije smetalo da im kralj bude katolik, a katoličanstvo službena religija može biti.
Sve u vrijeme dok postoji SPC koja progoni katolike iz istočne Hercegovine i Crne Gore.

Bit će onda da su Srbi na Bilinom polju položili zakletvu vjernosti papi i Svetoj crkvi katoličkoj?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: POTRESNA SVJEDOČANSTVA Draganu Popoviću mudžahedini su 1993. sabljom odsjekli glavu kod Travnika
PostPostano: 16 tra 2020, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10155
Lokacija: Banja Luka
Sandalj je napisao/la:
daramo je napisao/la:
O čemu ovaj Turčin?
Kakva dokrajčena Hrvatska državnost.
Kraljevina Hrvatska postoji sve do 1918. jedino što su tvoja braća tada dokrajčila je državnost Bosne.

Prosim vas. Zar nisam cvjetić sa hrvatske livade. :zubati


:laugh ...dobra...:palacgore1

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: POTRESNA SVJEDOČANSTVA Draganu Popoviću mudžahedini su 1993. sabljom odsjekli glavu kod Travnika
PostPostano: 16 tra 2020, 22:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10155
Lokacija: Banja Luka
novovrijeme je napisao/la:
Još jedan primjer spašavanja Hrvata od strane Srba

Citat:
Ispovijest bivšeg oficira HVO-a: Doktor Laza mi je spasio život pa donio flašu viskija

slika

BANjALUKA - Nazvao me jedan veliki prijatelj, uz samo jednu kratku rečenicu: “Umro nam je doktor Laza!” Čitav dan mi je ta rečenica odzvanjala u ušima i ne mogu ni shvatiti ni prihvatiti! Moj prijatelj, brat, ljudina, doktor i opet naš Lazo...


Ovim riječima od doktora Miodraga Lazića, “hirurga napaćenog srpskog naroda”, kako se sam potpisao u posljednjoj poruci prije nego što ga je u utorak ujutro u niškoj bolnici pokosio virus korona, oprostio se nekadašnji funkcioner HDZ-a BiH, bivši predsjednik FBiH i predsjedavajući Predstavničkog doma Parlamenta BiH i ratni komandant Hrvatskog vijeća odbrane Niko Lozančić.

- Umro je jedan veliki čovjek i još veći humanista! Otišao je u vrijeme koje kao da je sam birao! Skromno i tiho, bez pompe, a mnogima je pomagao i pomogao! U teškim vremenima bio si doktor i čovjek... U teškim vremenima napustio si ovaj pokvareni svijet! Počivaj u miru, brate Lazo, i neka ti je laka zemlja - napisao je Lozančić na svom “Fejsbuk” profilu.

Ovaj bivši komandant HVO-a za “Glas Srpske” govori o poznanstvu sa doktorom Lazom i o tome kako mu je u vrijeme najvećeg ratnog vihora 1993. godine spasio život u ratnoj bolnici “Žica” u tadašnjem Srpskom Sarajevu.

- Ranjen sam u sukobu HVO-a i Armije BiH u Kaknju i dovezen u bolnicu “Žica” u teškom stanju. Otkud ja kao oficir HVO-a u srpskoj bolnici je malo duža priča, ali ono što je mnogo bitnije od svega toga je lik i djelo doktora Laze. Samo onaj ko ima sreće u životu sretne jednu takvu ljudsku gromadu, a ja sam imao tu sreću. To što mi je bukvalno spasio život je posebna stvar, ali i da to nije uradio, ja bih bio hendikepiran i siromašan da nisam upoznao takvog čovjeka - kaže Lozančić.

On se prisjeća jedne nevjerovatne situacije koja se dogodila svega par dana poslije operacije koju je preživio samo zahvaljujući doktoru Lazi.

- Nekih sedam dana poslije operacije ležao sam u bolnici, razmišljao o svojoj porodici i o tome da li ću je ikada više vidjeti. Dok sam tako ležao, naišao je doktor Laza i upitao me: “Šta je, šta si se zamislio?” Nisam mu rekao da razmišljam o tome hoću li na kraju izaći živ iz bolnice, jer bez obzira što je sve bilo korektno, ne samo s njegove strane, nego od svih u bolnici, razmišljao sam o tome ko zna na šta se sutra može okrenuti i kako mogu završiti. Zato sam mu rekao da razmišljam hoću li ikad više sjesti u kafanu i popiti viski i “kolu” - prisjeća se Lozančić.

Kako sam to rekao, nastavlja on, doktor Lazo se okrenuo i otišao.

- Poslije par minuta ušao je u sobu sa tacnom na kojoj su bile flaša “Džek Danijelsa”, dvije čaše i dvije flaše “kole”, a preko ruke je imao bijelu krpu kao konobar. Nasuo je viski u čaše i meni pružio jednu. Da budem iskren, mislio sam da me provocira, pa sam ga onako bojažljivo upitao “ide li viski sa lijekovima” i pogled sam skrenuo prema dvije boce infuzije koje su mi visile iznad glave. A on se nasmijao i rekao: “Ajde bolan, ja sam ti to propisao. Smiješ popiti jedan, neće ti škoditi.” Stresao je viski, a onda i ja za njim. Tad mi je dodao flašu i rekao: “Sakrij ovdje negdje, popiće ovi banditi, nek imamo nas dvojica po jednu kad navratim.” Ostao sam mjesec dana u bolnici i za to vrijeme smo popili taj viski, a ja danas pričam s vama samo zahvaljujući njemu - kaže Lozančić, dodajući na kraju da je nebrojeno puta u društvu pričao o tome i da svi njegovi poznanici znaju kakva je ljudina bio njegov prijatelj i brat doktor Lazo.

Kontakt
Poslije mjesec dana u “Žici”, Lozančić je prebačen u Hrvatsku, a kasnije je uspostavio kontakt sa doktorom Lazom, koji je poslije rata par puta bio kod njega u Kaknju.

- Posljednji put smo se vidjeli prije par godina, ali smo se redovno čuli telefonom, a posljednji put oko pravoslavnog Božića - kaže Lozančić, dodajući da “ništa od ovoga što se objavljuje o njegovoj ljudskoj veličini nije preuveličano, jer nema dovoljno riječi kojima se može opisati kakva ljudina je bio doktor Lazo”.

https://www.glassrpske.com/lat/novosti/ ... ziI9Ny2omY

Fino je ovako nešto pročitati .
Ranjen čovjek je syeban svakako ,naročito ako mu je i preživljavanje upitno .
I na sve to se nađe u bolnici kod onih ''anamo'' . Svaka ljudskost koju doživi u takvoj situaciji vrijedi trostruko.
Pokoj velikoj duši doktorovoj.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: POTRESNA SVJEDOČANSTVA Draganu Popoviću mudžahedini su 1993. sabljom odsjekli glavu kod Travnika
PostPostano: 17 tra 2020, 00:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Za one koji su upuceni ovo nije nista novo.
Vojnici HVO-a sa podrucja Kiseljaka i okoline su se lijecili u srpskim bolnicama na Ilidzi i Lukavici. U Split su redovno dolazili ranjeni bojovnici
sa otpusnim listama na cirilici.
U Delminiumu su zajedno pili i ustase i cetnici. U uniformama. Hrvati razvozili svojim autima srpske borce na polozaje...
Mislim da je na tom podrucju tako nesto bilo i za vrijeme drugog svj. rata. Da su stitili jedni druge.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: POTRESNA SVJEDOČANSTVA Draganu Popoviću mudžahedini su 1993. sabljom odsjekli glavu kod Travnika
PostPostano: 18 tra 2020, 07:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30386
Sandalj je napisao/la:
daramo je napisao/la:
O čemu ovaj Turčin?
Kakva dokrajčena Hrvatska državnost.
Kraljevina Hrvatska postoji sve do 1918. jedino što su tvoja braća tada dokrajčila je državnost Bosne.

Prosim vas. Zar nisam cvjetić sa hrvatske livade. :zubati


To je prošlo svršeno vrijeme. Ne ponovilo se.

Držimo se teme.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: POTRESNA SVJEDOČANSTVA Draganu Popoviću mudžahedini su 1993. sabljom odsjekli glavu kod Travnika
PostPostano: 18 tra 2020, 17:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Završit ćete na grčkim filozofima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: POTRESNA SVJEDOČANSTVA Draganu Popoviću mudžahedini su 1993. sabljom odsjekli glavu kod Travnika
PostPostano: 19 tra 2020, 08:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24626
Lokacija: Heartbreak Hotel
Zanimljiva rasprava... koja nema veze s temom. :)

Već zamišljam Dragana Popovića na onom svijetu kako preko rajske mreže surfa internetom i vidi temu o sebi. "WTF" promrmlja Dragan kad je kliknuo.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: POTRESNA SVJEDOČANSTVA Draganu Popoviću mudžahedini su 1993. sabljom odsjekli glavu kod Travnika
PostPostano: 19 tra 2020, 09:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30386
Sandalj upozorenje zbog započinjanja offtopic-a.

Ovdje o Draganu Popoviću, ili ostalim žrtvama mudžahedina u BiH.

Postovi o porijeklu Hrvata su sada na novoj temi topic18057.html

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 175 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO