HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 01:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 158 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Politička suradnja Hrvata i Srba
PostPostano: 23 tra 2020, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Sandzak je miran, a srpska vojska zadnjih godina stvarno postala dosta jaka i neki bi ustanak zgazila za 24h. A sad demografski i to ne znam kako tamo stoje Muslimani ali ne vjerujem da se ne znam kako kote, a i demografija je maratonska utakmica kojom ne trebaju ovaj cas razbijati glavu. K tome, nitko to u svijetu ne bi podrzao. Da sam ja na vlasti u Srbiji i Zapad da zeleno svijetlo da mi se uzme jos teritorije istog bih dana zauvijek prekinuo bas ikakve odnose i pozvao Rusiju u neku drzavnu uniju pa neka se Muslimani tamo bore i protiv ruske vojske :D Nije to moguce dakako, al tom linijom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Politička suradnja Hrvata i Srba
PostPostano: 23 tra 2020, 12:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5190
NiceBoyZg je napisao/la:
Sandzak je miran, a srpska vojska zadnjih godina stvarno postala dosta jaka i neki bi ustanak zgazila za 24h. A sad demografski i to ne znam kako tamo stoje Muslimani ali ne vjerujem da se ne znam kako kote, a i demografija je maratonska utakmica kojom ne trebaju ovaj cas razbijati glavu. K tome, nitko to u svijetu ne bi podrzao. Da sam ja na vlasti u Srbiji i Zapad da zeleno svijetlo da mi se uzme jos teritorije istog bih dana zauvijek prekinuo bas ikakve odnose i pozvao Rusiju u neku drzavnu uniju pa neka se Muslimani tamo bore i protiv ruske vojske :D Nije to moguce dakako, al tom linijom.

Ustanak na Sandžaku bi ugušila i vojska San Marina. Nije svaki čimbenik nestabilnosti takav da odmah uzrokuje ratove i otimanje teritorija. Pogledaj npr. migranstko žarište u USK. Problem se taloži godinama i lagano tinja dok jednom ne eksplodira. Ne kažem ja ovo zato što želim Srbima nekakav rat, samo ističem da ne smiju potcjenjivat situaciju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Politička suradnja Hrvata i Srba
PostPostano: 23 tra 2020, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Carmello Šešelj je napisao/la:
1986 je napisao/la:
Mi kolektivno kao narod pripadamo zapadu, EU i NATO-u i logično je da taj put promoviramo. Zar da riskiramo odnose sa saveznicima zbog Muslimana? U biti svima je jasno da Hrvati navijaju za raspad.

To što ti tražiš od nas je isto kao kad bih ja tražio od vas da se priklonite NATO-u u nadi da će vas podržati i prihvatiti odcjepljenje.

Također, mi nemamo mehanizme koje vi imate da bi bili drski i prijetili referendumima.

A što se tiče Z4, on je odbijen u Zagrebu brže nego u Kninu. Odbijanje Knina je nama bio samo mlin na vodu, Oluja bi se svakako dogodila, a Hrvati u BiH nemaju veze s tim jer je kantonizacija cijele BiH (ne samo 51%) isplanirana godinu i pol prije Daytona kad se još nije znalo što će biti u Hrvatskoj.

Nisi me razumeo. Sprdam se sa Čovićem i njegovom jednom te istom diplomatskom rečenicom koju ponavlja kao papagaj koja god da je prilika, dok potpisijue dokumente koje su mu muslimani spremili da potpiše. Neka bar prvo promeni retoriku, politika će da sledi kasnije. To nema nikakve veze sa vama u Hrvatskoj.

To da


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Politička suradnja Hrvata i Srba
PostPostano: 23 tra 2020, 20:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Ta čuvena hrvatska bezvoljna pasivna politika uopće nije dala loše rezultate. Kad se sve zbroji Hrvati stoje sasvim solidno. U odnosu na početne pozicije, danas imamo neovisnu državu Hrvatsku i značajnu poziciju u BiH.

Ali pogledajmo kako je bahata politika galame koštala Srbe i Muslimane:

Srbi - početna pozicija dominiraju u Jugoslaviji, imaju kontrolu nad JNA, kontroliraju 4 od 8 glasova u predsjedništvu SFRJ, EU podržava cjelovitu Jugoslaviju.
Rezultat - izgubili u Hrvatskoj, izgubili Kosovo, izgubili Crnu Goru, uspjeli dobiti pola BiH što im je realno pripadalo i prije rata. Sve u svemu, u odnosu na potencijal nikakav učinak.
Da su bili manje galamdžije i bahati, i dogovorili se sa Hrvatima, danas bi imali više, vjerojatno ujedinjene RS, Srbiju i Kosovo u jednu državu, možda i neku autonomiju u Hrvatskoj i vjerojatno bolje odnose sa Crnom Gorom.

Muslimani - početna pozicija ogromni natalitet. Imali su projekciju da ih bude 3 milijuna do danas, dok bi Hrvati i Srbi padali.
Rezultat - opasno padaju na milijun pripadnika, bez zapravo naznake i da će se tu zaustaviti. Padaju -1000 rođenih godišnje. Od osvajanja cijele BiH nema ništa. Veliko je pitanje hoće li im se dozvoliti ikakva država.
Da su bili manje bahati, i dogovorili se sa Srbima, danas bi ih bilo oko 65% u BiH.
Da su bili manje bahati, i poštovali dogovor sa Hrvatima, danas bi ih bilo također vjerojatno oko 65% u BiH. Da su pristali na konfederaciju sa Hrvatskom, već bi činili značajan dio stanovništva i u RH. Mogli su takijati na Pelješcu samo da su sjedili i ne radili ništa.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Politička suradnja Hrvata i Srba
PostPostano: 23 tra 2020, 21:04 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Srbi 1991. Izmrcvareni nakon pola veka titoizma. Sa Kosova iseljeni, iz Hrvatske uglavnom iseljeni, polovina u hrvatskim gradovima Tudjmanovi taoci, polovina u ruralnim područjima bez industrije, bez naseljenog mesta sa preko 15.000. Srbi u BiH od relativne vecine i 45% pali na 25% rodjenih 1991, dakle dugorocno pred nestankom.

Na sve to, vodi nas nesposobni titoista-bankar, operisan od ikakvog srpskog nacionalnog osecaja, koji do 1991 nije ni cuo da postoje Srbi u Hrvatskoj. Sve u svemu, zahvaljujuci RS, prosli smo za nijansu bolje nego sto su nam namenili Broz, Kardelj i Bakaric.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Politička suradnja Hrvata i Srba
PostPostano: 23 tra 2020, 21:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
Naša Kvačica je napisao/la:
Ta čuvena hrvatska bezvoljna pasivna politika uopće nije dala loše rezultate. Kad se sve zbroji Hrvati stoje sasvim solidno. U odnosu na početne pozicije, danas imamo neovisnu državu Hrvatsku i značajnu poziciju u BiH.

Ali pogledajmo kako je bahata politika galame koštala Srbe i Muslimane:

Srbi - početna pozicija dominiraju u Jugoslaviji, imaju kontrolu nad JNA, kontroliraju 4 od 8 glasova u predsjedništvu SFRJ, EU podržava cjelovitu Jugoslaviju.
Rezultat - izgubili u Hrvatskoj, izgubili Kosovo, izgubili Crnu Goru, uspjeli dobiti pola BiH što im je realno pripadalo i prije rata. Sve u svemu, u odnosu na potencijal nikakav učinak.
Da su bili manje galamdžije i bahati, i dogovorili se sa Hrvatima, danas bi imali više, vjerojatno ujedinjene RS, Srbiju i Kosovo u jednu državu, možda i neku autonomiju u Hrvatskoj i vjerojatno bolje odnose sa Crnom Gorom.

Muslimani - početna pozicija ogromni natalitet. Imali su projekciju da ih bude 3 milijuna do danas, dok bi Hrvati i Srbi padali.
Rezultat - opasno padaju na milijun pripadnika, bez zapravo naznake i da će se tu zaustaviti. Padaju -1000 rođenih godišnje. Od osvajanja cijele BiH nema ništa. Veliko je pitanje hoće li im se dozvoliti ikakva država.
Da su bili manje bahati, i dogovorili se sa Srbima, danas bi ih bilo oko 65% u BiH.
Da su bili manje bahati, i poštovali dogovor sa Hrvatima, danas bi ih bilo također vjerojatno oko 65% u BiH. Da su pristali na konfederaciju sa Hrvatskom, već bi činili značajan dio stanovništva i u RH. Mogli su takijati na Pelješcu samo da su sjedili i ne radili ništa.


Nije život jedan dan :wink
PS.
Znaš da smo majstori za ubost tricu na kraju.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Politička suradnja Hrvata i Srba
PostPostano: 23 tra 2020, 21:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Svarog je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Ta čuvena hrvatska bezvoljna pasivna politika uopće nije dala loše rezultate. Kad se sve zbroji Hrvati stoje sasvim solidno. U odnosu na početne pozicije, danas imamo neovisnu državu Hrvatsku i značajnu poziciju u BiH.

Ali pogledajmo kako je bahata politika galame koštala Srbe i Muslimane:

Srbi - početna pozicija dominiraju u Jugoslaviji, imaju kontrolu nad JNA, kontroliraju 4 od 8 glasova u predsjedništvu SFRJ, EU podržava cjelovitu Jugoslaviju.
Rezultat - izgubili u Hrvatskoj, izgubili Kosovo, izgubili Crnu Goru, uspjeli dobiti pola BiH što im je realno pripadalo i prije rata. Sve u svemu, u odnosu na potencijal nikakav učinak.
Da su bili manje galamdžije i bahati, i dogovorili se sa Hrvatima, danas bi imali više, vjerojatno ujedinjene RS, Srbiju i Kosovo u jednu državu, možda i neku autonomiju u Hrvatskoj i vjerojatno bolje odnose sa Crnom Gorom.

Muslimani - početna pozicija ogromni natalitet. Imali su projekciju da ih bude 3 milijuna do danas, dok bi Hrvati i Srbi padali.
Rezultat - opasno padaju na milijun pripadnika, bez zapravo naznake i da će se tu zaustaviti. Padaju -1000 rođenih godišnje. Od osvajanja cijele BiH nema ništa. Veliko je pitanje hoće li im se dozvoliti ikakva država.
Da su bili manje bahati, i dogovorili se sa Srbima, danas bi ih bilo oko 65% u BiH.
Da su bili manje bahati, i poštovali dogovor sa Hrvatima, danas bi ih bilo također vjerojatno oko 65% u BiH. Da su pristali na konfederaciju sa Hrvatskom, već bi činili značajan dio stanovništva i u RH. Mogli su takijati na Pelješcu samo da su sjedili i ne radili ništa.


Nije život jedan dan :wink
PS.
Znaš da smo majstori za ubost tricu na kraju.

Rekao bih obrnuto, vama odlično krene pa na kraju dobijete gol. Hrvati pak u zadnjoj sekundi izvuku produžetke gdje uvijek dobiju na penale. :zubati

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Politička suradnja Hrvata i Srba
PostPostano: 23 tra 2020, 23:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2020, 20:50
Postovi: 2526
karadzic je napisao/la:
Srbi 1991. Izmrcvareni nakon pola veka titoizma. Sa Kosova iseljeni, iz Hrvatske uglavnom iseljeni, polovina u hrvatskim gradovima Tudjmanovi taoci, polovina u ruralnim područjima bez industrije, bez naseljenog mesta sa preko 15.000. Srbi u BiH od relativne vecine i 45% pali na 25% rodjenih 1991, dakle dugorocno pred nestankom.

Na sve to, vodi nas nesposobni titoista-bankar, operisan od ikakvog srpskog nacionalnog osecaja, koji do 1991 nije ni cuo da postoje Srbi u Hrvatskoj. Sve u svemu, zahvaljujuci RS, prosli smo za nijansu bolje nego sto su nam namenili Broz, Kardelj i Bakaric.


Jasno mi je da Srbi štošta zamjeraju navedenom hrvatsko-slovenskom komunističkom Svetom Trojstvu, ali koje je vaše objašnjenje za njihovu motivaciju? Jesu li oni nastojali oslabiti utjecaj Srba jednostavno zato što su na taj način mogli lakše održavati svoju vlast, dakle činili su to iz pragmatičnih pobuda, ili su baš imali nešto protiv Srba kao takvih?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 158 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 250 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO