HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 12:07.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 458 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Sljedeća

HRHB vs Banovina
1. Ujedinjenje 63%  63%  [ 37 ]
2. Samostalnost 37%  37%  [ 22 ]
Ukupno glasova : 59
Autor/ica Poruka
 Naslov: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 11:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Potaknut idejom koju je napisao @diablo otvaram novu temu vezanu za uređenje odnosa između RH i HB. Zanemarimo sad točne granice i datum sigurnog raspada ove trule kolonijalne tvorevine, koji su to argumenti za potpunu integraciju u RH a koji su protiv?

Moj osobni stav je da bi se trebali integrirati u Hrvatsku. Hrvatska bi dobila 300k novih glasača desnice što bi zauvijek promjenilo političku scenu u RH. Politolozi sada procjenjuju kako je oko 55% do 60% glasača desnice u RH dok su 30% do 35% neka ljevica a ostatak jedva postojeći centar. S Herceg-Bosnom taj omjer bi se promjenio na 70% u korist desnice.
Hrvatska bi vam osigurala bolju infrastrukturu, bolju državnu upravu i bolji standard, sve to bi zasigurno još potaklo ZHŽ na rast i razvoj. Mana Hrvatske je centralizacija i hrpa propisa koji koče inovacije te spora i nabujala birokracija. Idealno bi bilo kad bi takvo ujedinjenje imalo efekt revaluacije postojećeg državnog uređenja gdje bi se decentraliziralo državu, spuštajući mnoge ovlasti na županije kao i smanjenje broja općina. Umjesto da Hrvatska centralizira vas, poželjan bi bio obrnut efekt decentralizacije gdje bi vi naučili perece kako ne ovisiti o državi i snaći se sam.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 11:33 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
Anketu dodaj
HRHB vs Banovina

savjet makni te druge opcije jer samo nastaje zbunjoza, ima Johnny Quid već sličnu temu, "šta Hrvati zapravo žele?" sa 7-8 opcija


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 11:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Kanton u RH, sa sličnom jačinom ovlasti kantona u Federaciji BiH ali drugačije odabranim.

Ove trenutne odabrane kantonalne ovlasti su usmjerene prvenstveno očuvanju identiteta i sigurnosti Hrvata (zato kantoni imaju svoja ministarstva unutarnjih poslova i policiju, te školstvo, kulturu, prostorno planiranje itd.).

Kantoni u Federaciji i Vojvodina imaju slične ovlasti, ustvari, kantoni imaju veće ovlasti od Vojvodine jer kantonima pripada 54% novca od poreza prikupljenih u Federaciji a Vojvodini nekih 20%.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
weasel promijenio anketu nakon što je previše ljudi počelo glasati za samostalnost. :zubati

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 11:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2373
Lokacija: HR
U Hrvatskoj županije takoder imaju ovlasti za obrazovanje i zdravstvo, županijske uprave policije, plus prostorni planovi itd...
Istri ili Dubrovačko-Neretvanskoj se Zagreb malo smije uplitavat u kadroviranja.

Moj izbor je nezavisna HB sa "specijalnim vezama" i bescarinskom unijom sa Hrvatskom. Dupla državljanstva ostaju.
Kad se prestigne Hrvatska onda ujedinjenje :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 11:45 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30076
Ja sam za punu integraciju, dakle birao sam opciju 3. To je naš narod.

Ako nam smeta centralizacija, onda jednako smeta i drugima. Uređenje eventualno mijenjati ali ne treba nam neki posebni status unutar RH.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 11:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2373
Lokacija: HR
Županije obavljaju poslove od područnog (regionalog) značaja, a koji nisu Ustavom i zakonima dodijeljenim državnim tijelima. Djelokrug županija može biti izvorni (samoupravni) te povjereni (poslove državne uprave).

Županija u svom samoupravnom djelokrugu obavlja poslove koji se odnose na:

obrazovanje,
zdravstvo,
prostorno i urbanističko planiranje,
gospodarski razvoj,
promet i prometnu infrastrukturu,
održavanje javnih cesta,
planiranje i razvoj mreže obrazovnih, zdravstvenih, socijalnih i kulturnih ustanova,
izdavanje građevinskih i lokacijskih dozvola, drugih akata vezanih uz gradnju te provedbu dokumenata prostornog uređenja za područje županije izvan područja velikoga grada,
te ostale poslove sukladno posebnim zakonima.

Povjereni poslovi su poslovi državne uprave koji se obavljaju županije, a odre­đuju se zakonom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 11:52 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Mi u Herceg Bosni smatramo kako ima malo Hrvatske u samoj Hrvatskoj. Ostalo je samo ime,zastava i himna, ostala je ljustura kojom se upravlja iz brisela te ostalih centara moci sto mi ne zelimo kao svoju sudbinu. Postali ste kao folklorno drustvo kojim dirigiraju leftardi dok vi slijezete ramenima sto pravi Hrvat nikad nebi dozvolio. Pljuje se crkva,branitelji,sama drzava, mazu vas *** razni Stazici,Veljače,Beljaci,nevladine udruge,vecina medija a vi nista vec 20 godina...

Naravno da nema 60% desnice u Hrvatskoj osim ako istu ne definiraju komunisti po svojim pravilima, ona je negdje na max 20% dok leftardi cine 30%, uhljebi 10% a ostatak priglupa masa koja bezveze trosi kisik i ostale resurse...

Tu su naravno i vasi veliki porezi koji bi gusili nas razvoj, tu je vase bjedno sudstvo,tuziteljstvo, spora birokracija te ostalo...

Kada bi imali HRHB tada bi institucije te pravila iste oblikovali po nasim zeljama, smanjili bi porez na 5%,proveli lustraciju sudstva i tuziteljstva te postali jako prosperitetna zemlja sa ogromnim: energetskim,poljoprivrednim,turistickim potencijalima...

Samo zamisli da je napravit drzavu koja ide škutorima u korist,da je po njihovim pravilima pa kakav bi to razvoj industrije bio :D

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 11:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
neretvanin je napisao/la:
U Hrvatskoj županije takoder imaju ovlasti za obrazovanje i zdravstvo, županijske uprave policije, plus prostorni planovi itd...
Istri ili Dubrovačko-Neretvanskoj se Zagreb malo smije uplitavat u kadroviranja.

Moj izbor je nezavisna HB sa "specijalnim vezama" i bescarinskom unijom sa Hrvatskom. Dupla državljanstva ostaju.
Kad se prestigne Hrvatska onda ujedinjenje :zubati

Županije u Hrvatskoj imaju premale ovlasti. Običan čovjek kad nešto zatreba nikada ne ide u županiju već mora za Zagreb. Nema tu neke istinske autonomije. Smatram kako bi se Hrvatska trebala ugledati na Herceg-Bosnu i osigurati isti status Hrvatskim županijama kao onima u Federaciji, naravno uz određene iznimke. Primjerice policija, školstvo, zdravstvo bi trebali biti posao države kako bi se osigurala podjednaka usluga svugdje, nisu sve županije jednako bogate.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 11:54 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
Di ti je sad samostalna HRHB nestala iz ankete? :D
Anketa triba bit HRHB ili Banovina,
a ovo kakav bi status imale naše županije unutar Banovine je tu sporedna stvar.

Lično i osobno naravno da želim da se zatre svaki trag proklete Titine granice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 11:55 
Offline

Pridružen/a: 15 ruj 2017, 11:20
Postovi: 511
Naša Kvačica je napisao/la:
Ja sam za punu integraciju, dakle birao sam opciju 3. To je naš narod.

Ako nam smeta centralizacija, onda jednako smeta i drugima. Uređenje eventualno mijenjati ali ne treba nam neki posebni status unutar RH.

Također. Glas iz čiste ljubavi, bez interesa

“Vladali” su nad nama Carigrad, Beč, Beograd, Sarajevo i preživili smo. Mislim da možemo i Zagreb. :zubati

Samo puna integracija


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2373
Lokacija: HR
Slavonija i Dalmacija iako podjeljene na više županija i dalje imaju jak identitet.
Dalmacija u Hrvatskoj je jezgro drzave!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 11:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Zanimljivo kako ste se podijelili na 3 opcije, niti jedna nema konsenzus. Kad smo već kod županija i Titinih granica, treba li mijenjati granice županija HB i vezati ih prirodnije za Hrvatsku ili ostaviti postojeće uređenje? Primjerice zašto se ne bi uvezalo područje ZHŽ, HNŽ i djela juga Splitsko-Dalmatinske županije. Taj prostor prirodno gravitira Mostaru...
slika

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 12:01 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Naša Kvačica je napisao/la:
Ja sam za punu integraciju, dakle birao sam opciju 3. To je naš narod.

Ako nam smeta centralizacija, onda jednako smeta i drugima. Uređenje eventualno mijenjati ali ne treba nam neki posebni status unutar RH.

Ovo nisam ocekivao od tebe, aj razmisli malo kakve bi posljedice bile da ti Zagreb kroji sudbinu...

Pa oni nisu sposobni zadrzat naseljene hrvatske izbjeglice po bivsoj krajini a kamoli da nesto stratesko odrade u srednjoj bosni,hbž ili usž koje bi realno bile druga liga za ostatak perecije.

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 12:02 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
Diablo je napisao/la:
Mi u Herceg Bosni smatramo kako ima malo Hrvatske u samoj Hrvatskoj. Ostalo je samo ime,zastava i himna, ostala je ljustura kojom se upravlja iz brisela te ostalih centara moci sto mi ne zelimo kao svoju sudbinu. Postali ste kao folklorno drustvo kojim dirigiraju leftardi dok vi slijezete ramenima sto pravi Hrvat nikad nebi dozvolio. Pljuje se crkva,branitelji,sama drzava, mazu vas *** razni Stazici,Veljače,Beljaci,nevladine udruge,vecina medija a vi nista vec 20 godina...

Naravno da nema 60% desnice u Hrvatskoj osim ako istu ne definiraju komunisti po svojim pravilima, ona je negdje na max 20% dok leftardi cine 30%, uhljebi 10% a ostatak priglupa masa koja bezveze trosi kisik i ostale resurse...

Tu su naravno i vasi veliki porezi koji bi gusili nas razvoj, tu je vase bjedno sudstvo,tuziteljstvo, spora birokracija te ostalo...

Kada bi imali HRHB tada bi institucije te pravila iste oblikovali po nasim zeljama, smanjili bi porez na 5%,proveli lustraciju sudstva i tuziteljstva te postali jako prosperitetna zemlja sa ogromnim: energetskim,poljoprivrednim,turistickim potencijalima...

Samo zamisli da je napravit drzavu koja ide škutorima u korist,da je po njihovim pravilima pa kakav bi to razvoj industrije bio :D


Vidi udbaša što bi dilili jedan hrvatski narod, nećete bando razbojnička, niste niprije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 12:04 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Politikant je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Mi u Herceg Bosni smatramo kako ima malo Hrvatske u samoj Hrvatskoj. Ostalo je samo ime,zastava i himna, ostala je ljustura kojom se upravlja iz brisela te ostalih centara moci sto mi ne zelimo kao svoju sudbinu. Postali ste kao folklorno drustvo kojim dirigiraju leftardi dok vi slijezete ramenima sto pravi Hrvat nikad nebi dozvolio. Pljuje se crkva,branitelji,sama drzava, mazu vas *** razni Stazici,Veljače,Beljaci,nevladine udruge,vecina medija a vi nista vec 20 godina...

Naravno da nema 60% desnice u Hrvatskoj osim ako istu ne definiraju komunisti po svojim pravilima, ona je negdje na max 20% dok leftardi cine 30%, uhljebi 10% a ostatak priglupa masa koja bezveze trosi kisik i ostale resurse...

Tu su naravno i vasi veliki porezi koji bi gusili nas razvoj, tu je vase bjedno sudstvo,tuziteljstvo, spora birokracija te ostalo...

Kada bi imali HRHB tada bi institucije te pravila iste oblikovali po nasim zeljama, smanjili bi porez na 5%,proveli lustraciju sudstva i tuziteljstva te postali jako prosperitetna zemlja sa ogromnim: energetskim,poljoprivrednim,turistickim potencijalima...

Samo zamisli da je napravit drzavu koja ide škutorima u korist,da je po njihovim pravilima pa kakav bi to razvoj industrije bio :D


Vidi udbaša što bi dilili jedan hrvatski narod, nećete bando razbojnička, niste niprije.

Zato sam ovo i napisao, da nam udbasi ne kroje sudbinu kao njima tamo.Sa ovim lokalnim bi se lako obracunali...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 12:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Gdje je opcija samostalna Herceg-Bosna?

Uglavnom, Hrvatima nikad nije bilo bolje u BiH, pgotovo hercegovačkim poduzetnicima koji plivaju u novcu i njima ovakva banana država BiH odgovara! Hrvata u BiH ima svega 13%, a drže 30% ekonomije BiH. Hrvati čine 20 do 30% zaposlenih u MUP-u, Vojsci i svim BiH institucijama!

Hrvati u BiH su duplo bogatiji od Bošnjaka i Srba! U većini općina koje drže Hrvati, zaposlenost je duplo veća u odnosu na 1989., a tu još nije uračunat rad na crno kojeg nažalost ima jako puno. U većini općina pod Bošnjacima zaposlenost je manja.

U Srednjoj Bosni, Hrvati iako su manjina, oni su gazde, a bošnjaci isključivo njihovi radnici koje iskorištavaju kao robove.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 12:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Što bi Hrvati u BiH dobili da se npr. njihove općine pripoje Hrvatskoj? To bi bila obična županija opterećena PDV-om od 25%, poreznom presijom, skupim gorivom i ne bi se hercegovački poduzetnici usrećili s takvom ekonomskom klimom.

13% Hrvata u BiH je konstitutivni narod, Hrvati su dominantni u svim institucijama, uvijek su u vlasti, porezna presija manja nego u RH, ma nema bolje od BiH!

Hrvati u BiH su Carevi! Zato planiram i živjeti u Grudama jer vidim svoje rođake koji su iz godine u godinu sve bogatiji, vidim viletine s bazenima koje se grade, uglavnom želim živjeti u korporativnoj Zapadnoj Hercegovini, što dalje od ZG šljama socijalističkog i kmečavih kvazi desničara poput weasela ili divizije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 12:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
robelec je napisao/la:
želim živjeti što dalje od šljama socijalističkog i kvazi desničara poput weasela ili divizije.

Moramo li se na svakoj temi vrijeđati? :thumbdown

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 12:09 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10365
Napravi anketu za i protiv ujedinjenja i onda da samo 3 opcije u slučaju ujedinjenja. =)) :ucelo
Neka administracija prepravi i stavi za/ne.
Veliki potpis na diabla. :palacgore1 :herceg_bosna

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 12:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
HHerceg je napisao/la:
Napravi anketu za i protiv ujedinjenja i onda da samo 3 opcije u slučaju ujedinjenja. =)) :ucelo
Neka administracija prepravi i stavi za/ne.
Veliki potpis na diabla. :palacgore1 :herceg_bosna

Predloži još opcija i ja ću ih rado postaviti u anketi.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 12:13 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
robelec je napisao/la:
Gdje je opcija samostalna Herceg-Bosna?

Uglavnom, Hrvatima nikad nije bilo bolje u BiH, pgotovo hercegovačkim poduzetnicima koji plivaju u novcu i njima ovakva banana država BiH odgovara! Hrvata u BiH ima svega 13%, a drže 30% ekonomije BiH. Hrvati čine 20 do 30% zaposlenih u MUP-u, Vojsci i svim BiH institucijama!

Hrvati u BiH su duplo bogatiji od Bošnjaka i Srba! U većini općina koje drže Hrvati, zaposlenost je duplo veća u odnosu na 1989., a tu još nije uračunat rad na crno kojeg nažalost ima jako puno. U većini općina pod Bošnjacima zaposlenost je manja.

U Srednjoj Bosni, Hrvati iako su manjina, oni su gazde, a bošnjaci isključivo njihovi radnici koje iskorištavaju kao robove.

Ne vjerujem da cu ovo napisat al eto slazemo se u potpunosti !! :zubati

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 12:14 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10365
Stavi za ujedinjenje i neujedinjenje. Nakon što raspravimo to onda ćemo u detalje.

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 12:15 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
Lasice jebo ga ja stavi opcija 1- samostalna HRHB, opcija 2- pripajanje RH i to je to
Praviš zbunjozu i opet će ispast cirkus od ankete kao ona od Džoni Kvida.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Argumenti za i protiv ujedinjenja...
PostPostano: 10 svi 2020, 12:19 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30076
Diablo je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Ja sam za punu integraciju, dakle birao sam opciju 3. To je naš narod.

Ako nam smeta centralizacija, onda jednako smeta i drugima. Uređenje eventualno mijenjati ali ne treba nam neki posebni status unutar RH.

Ovo nisam ocekivao od tebe, aj razmisli malo kakve bi posljedice bile da ti Zagreb kroji sudbinu...

Pa oni nisu sposobni zadrzat naseljene hrvatske izbjeglice po bivsoj krajini a kamoli da nesto stratesko odrade u srednjoj bosni,hbž ili usž koje bi realno bile druga liga za ostatak perecije.


Zašto bi bili druga liga? I ostatku Hrvatske je glavni grad Zagreb?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 458 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Dr. Van Nostrand, Eminencija, iprodano, Naša Kvačica i 418 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO