HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 12:30.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 54 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mi ćemo do razlaza. Ne sumnjaj u to.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 20:29 
Offline

Pridružen/a: 19 svi 2020, 19:08
Postovi: 15
dudu je napisao/la:
Čuj ovog, ne bi da je reis ili Bakir pa govori mi ovo, mi ono.


Ja sam iskren, a mi svi manje više mislimo isto. Drugi takijaju, farbaju vas iz različitih razloga, a ja kao Europljanin neću i ne želim. Ja sam za otvaranje karata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 20:29 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Waldemar je napisao/la:
karadzic je napisao/la:
Pa zašto su onda Srbi prihvatili a Muslimani odbili Kutiljerov plan, ako su ovi prvi "imali svo oružje i samo čekali priliku da napadnu"?
Sarajevska ratna propaganda večito u koliziji sa činjenicama i logikom.


Iz taktičkih razloga da dobiju na vremenu dok ne budu potpuno spremni. Da su Srbi htjeli plan Kutiljera, ne bi uporedo pravili pripreme za rat, proglašavali SAO i SR BiH, i vojska bi bila u kasarnama, a ne na brdima kopajući rovove, raspoređujući artiljerijska sredstva i praveći prilazne puteve. Uostalom bili su troduplo slabiji pa su ratovali u Hrvatkoj, a da ne bi u BiH. Isto bi se dogodilo i da su Bošnjaci plan prihvatili. Za razliku od Daytona kojeg je proveo IFOR i SAD, iza Kutiljerovog plana nije stajala sila, nije ga ko imao na terenu provest i bio je mrtvo slovo na papiru. Odbijen je, jer se vidjelo da Srbi hoće rat, i neće im niko biti ikebana i kupovati im vrijeme i davati alibije.


Pa da ste potpisali Kutiljerov plan i da je do rata svejedno došlo, možda bi i imali nekog osnova da lažete kako su "Srbi hteli rat, a vi ne". Ovako vam ta laž pada u vodu. Srpske autonomne oblasti su bile obične asocijacije većinski srpskih opština, i ništa više od toge. Srbi su u potpunosti poštovali ustavni poredak BiH i SFRJ sve do 15. oktobra 1991. kada je osovina SDA-HDZ srušila taj poredak u Skupštini, usvajajući Rezoluciju o suverenosti BiH ignorišući srpski veto, na koji su Srbi prema Ustavu BiH imali pravo. Dakle, da ste hteli da poštujete ustav i zakon, BiH bi ostala unitarna republika u sastavu SFRJ, jer po svom ustavu nije mogla da se otcepi od SFRJ bez saglasnosti sve tri strane.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 20:32 
Offline

Pridružen/a: 19 svi 2020, 19:08
Postovi: 15
karadzic je napisao/la:
Waldemar je napisao/la:

Iz taktičkih razloga da dobiju na vremenu dok ne budu potpuno spremni. Da su Srbi htjeli plan Kutiljera, ne bi uporedo pravili pripreme za rat, proglašavali SAO i SR BiH, i vojska bi bila u kasarnama, a ne na brdima kopajući rovove, raspoređujući artiljerijska sredstva i praveći prilazne puteve. Uostalom bili su troduplo slabiji pa su ratovali u Hrvatkoj, a da ne bi u BiH. Isto bi se dogodilo i da su Bošnjaci plan prihvatili. Za razliku od Daytona kojeg je proveo IFOR i SAD, iza Kutiljerovog plana nije stajala sila, nije ga ko imao na terenu provest i bio je mrtvo slovo na papiru. Odbijen je, jer se vidjelo da Srbi hoće rat, i neće im niko biti ikebana i kupovati im vrijeme i davati alibije.


Pa da ste potpisali Kutiljerov plan i da je do rata svejedno došlo, možda bi i imali nekog osnova da lažete kako su "Srbi hteli rat, a vi ne". Ovako vam ta laž pada u vodu. Srpske autonomne oblasti su bile obične asocijacije većinski srpskih opština, i ništa više od toge. Srbi su u potpunosti poštovali ustavni poredak BiH i SFRJ sve do 15. oktobra 1991. kada je osovina SDA-HDZ srušila taj poredak u Skupštini, usvajajući Rezoluciju o suverenosti BiH ignorišući srpski veto, na koji su Srbi prema Ustavu BiH imali pravo. Dakle, da ste hteli da poštujete ustav i zakon, BiH bi ostala unitarna republika u sastavu SFRJ, jer po svom ustavu nije mogla da se otcepi od SFRJ bez saglasnosti sve tri strane.


Upravo to. Vi niste htjeli ništa nego Veliku Srbiju. Kakav Cuitellero plan. Brko, raspali ... ali nećete više.
Mi smo se naravno mogli otcijepit, i to je čitav svijet priznao. Od Badentera do svake zemlje svijeta.
Žao mi je ... Srbi su manjina u BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 20:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Waldemar je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Čuj ovog, ne bi da je reis ili Bakir pa govori mi ovo, mi ono.


Ja sam iskren, a mi svi manje više mislimo isto. Drugi takijaju, farbaju vas iz različitih razloga, a ja kao Europljanin neću i ne želim. Ja sam za otvaranje karata.


Mislite svi isto, samo su stvari dosta gore od ovog što pišeš, ti si onako neki srednji, manjina.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 20:41 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Waldemar je napisao/la:
BBC je napisao/la:
A "smjena generacija". Novi sabur za majmune.


2010 godine je SDA pričala priču relaksaciji odnosa među narodima, podržavala šuplju o legitimnom predstavljanju. U međuvremenu su došli novi ljudi, popljačkalo se što se još moglo popljačkat, a danas čak jedan Bakir priča o četvrtom građanskom stubu BiH, podržat će izbacivanje HDZ iz Doma Naroda i kad vrijeme dođe novi Ustav Federacije bez kantona. HDZ više nema ozbiljnih partnera među Bošnjacima. Pa nije više niko budala da nas prcate više. Što je dosta, dosta je. Mi ćemo vidjet dokle možemo ići, a vi vidite dokle nas možete trpit i biti mirni. :kava


Čuj, znaju i drugi igrati tu igru. Možda i dobijete Federaciju bez kantona Jedno polovice njih.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 20:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 15:23
Postovi: 3161
Waldemar je napisao/la:

3. Netočno (djelomice) Hrvati su nudili suradnju po principu NDH. Bošnjake pod kontrolu i zapovjedništvo Zagreba, borba po mjeri hrvatskih nacionalnih interesa bez garancije očuvanja BiH u avnojevskim granicama i status manjine neizvjesne sudbine nakon rata. Ne - hvala. Ovo da se Izetbegović nije dao spremati za rat je točno, da je bio uteg i opterećenje za naše vojno vođstvo i da je propustio da zauzme skladišta TO je potpuno točno. Nekad će se valjda saznati zašto je to činio odn. nije činio. Mi Hrvate ne krivimo za njegove pogreške.


    hahah pa u NDH se imali veća prava i bolji položaj nego danas u Europskom protektoratu poznatijem kao B i H

_________________
Srpsko-hrvatski svijet


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 20:46 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10366
Dobit ćete šta oćete na teritoriju koji vam Hrvati i Srbi odrede. :kava

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 15:23
Postovi: 3161
Waldemar je napisao/la:
karadzic je napisao/la:

Pa da ste potpisali Kutiljerov plan i da je do rata svejedno došlo, možda bi i imali nekog osnova da lažete kako su "Srbi hteli rat, a vi ne". Ovako vam ta laž pada u vodu. Srpske autonomne oblasti su bile obične asocijacije većinski srpskih opština, i ništa više od toge. Srbi su u potpunosti poštovali ustavni poredak BiH i SFRJ sve do 15. oktobra 1991. kada je osovina SDA-HDZ srušila taj poredak u Skupštini, usvajajući Rezoluciju o suverenosti BiH ignorišući srpski veto, na koji su Srbi prema Ustavu BiH imali pravo. Dakle, da ste hteli da poštujete ustav i zakon, BiH bi ostala unitarna republika u sastavu SFRJ, jer po svom ustavu nije mogla da se otcepi od SFRJ bez saglasnosti sve tri strane.


Upravo to. Vi niste htjeli ništa nego Veliku Srbiju. Kakav Cuitellero plan. Brko, raspali ... ali nećete više.
Mi smo se naravno mogli otcijepit, i to je čitav svijet priznao. Od Badentera do svake zemlje svijeta.
Žao mi je ... Srbi su manjina u BiH.


    Ovo "Brko, raspali" mi pari na Mostarca, a ako uzmemo u obzir Hrv. gramtiku "točno","suradnja" itd. Rekao bi da se radi o sunitu iz Z.Mostara

_________________
Srpsko-hrvatski svijet


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 20:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
karadzic je napisao/la:
Srbi su u potpunosti poštovali ustavni poredak BiH i SFRJ sve do 15. oktobra 1991. kada je osovina SDA-HDZ srušila taj poredak u Skupštini, usvajajući Rezoluciju o suverenosti BiH ignorišući srpski veto, na koji su Srbi prema Ustavu BiH imali pravo.


Istine rade treba reći...

Citat:
Prvi znak rata u Bosni i Hercegovini bilo je uništenje sela Ravno, u istočnoj Hercegovini, nastanjenog Hrvatima, u srpskom okruženju, 1. listopada 1991. godine. Ravno je napadnuto u djelovanju JNA u agresiji prema Hrvatskoj u akciji, u smjeru Dubrovnika.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 20:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Dolaze nas moliti da ostanemo sa njima i prijete.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 22:04 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30051
Waldemar je napisao/la:
BBC je napisao/la:
A "smjena generacija". Novi sabur za majmune.


2010 godine je SDA pričala priču relaksaciji odnosa među narodima, podržavala šuplju o legitimnom predstavljanju. U međuvremenu su došli novi ljudi, popljačkalo se što se još moglo popljačkat, a danas čak jedan Bakir priča o četvrtom građanskom stubu BiH, podržat će izbacivanje HDZ iz Doma Naroda i kad vrijeme dođe novi Ustav Federacije bez kantona. HDZ više nema ozbiljnih partnera među Bošnjacima. Pa nije više niko budala da nas prcate više. Što je dosta, dosta je. Mi ćemo vidjet dokle možemo ići, a vi vidite dokle nas možete trpit i biti mirni. :kava


Ajde dobro, i krajnje je vrijeme bilo rješavati stvari.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5190
Waldemar je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Čuj ovog, ne bi da je reis ili Bakir pa govori mi ovo, mi ono.


Ja sam iskren, a mi svi manje više mislimo isto. Drugi takijaju, farbaju vas iz različitih razloga, a ja kao Europljanin neću i ne želim. Ja sam za otvaranje karata.


Pa što čekaš onda? Otvaraj karte! Što se to kuhva u Sarajevu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 22:30 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Waldemar je napisao/la:
karadzic je napisao/la:

Pa da ste potpisali Kutiljerov plan i da je do rata svejedno došlo, možda bi i imali nekog osnova da lažete kako su "Srbi hteli rat, a vi ne". Ovako vam ta laž pada u vodu. Srpske autonomne oblasti su bile obične asocijacije većinski srpskih opština, i ništa više od toge. Srbi su u potpunosti poštovali ustavni poredak BiH i SFRJ sve do 15. oktobra 1991. kada je osovina SDA-HDZ srušila taj poredak u Skupštini, usvajajući Rezoluciju o suverenosti BiH ignorišući srpski veto, na koji su Srbi prema Ustavu BiH imali pravo. Dakle, da ste hteli da poštujete ustav i zakon, BiH bi ostala unitarna republika u sastavu SFRJ, jer po svom ustavu nije mogla da se otcepi od SFRJ bez saglasnosti sve tri strane.


Upravo to. Vi niste htjeli ništa nego Veliku Srbiju. Kakav Cuitellero plan. Brko, raspali ... ali nećete više.
Mi smo se naravno mogli otcijepit, i to je čitav svijet priznao. Od Badentera do svake zemlje svijeta.
Žao mi je ... Srbi su manjina u BiH.


"Čitav svijet" hahah, Ameri su tad bili na istorijskom vrhuncu moci, mogli su Antarktik ubaciti u UN da su hteli, tako su ubacili BiH iako nijedan jedini uslov za to nije ispunjavala, lažna drzava nastala neuspelim staljinističkim eksperimentom.

Bošnjaci su manjina u Republici Srpskoj, nemaju pravo čak ni na upotrebu "bosanakog jezika", koje imaju u Srbiji.
Republika Srpska već na terenu funkcioniše kao država, a uskoro će i na papiru.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 22:37 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
novem je napisao/la:
karadzic je napisao/la:
Srbi su u potpunosti poštovali ustavni poredak BiH i SFRJ sve do 15. oktobra 1991. kada je osovina SDA-HDZ srušila taj poredak u Skupštini, usvajajući Rezoluciju o suverenosti BiH ignorišući srpski veto, na koji su Srbi prema Ustavu BiH imali pravo.


Istine rade treba reći...

Citat:
Prvi znak rata u Bosni i Hercegovini bilo je uništenje sela Ravno, u istočnoj Hercegovini, nastanjenog Hrvatima, u srpskom okruženju, 1. listopada 1991. godine. Ravno je napadnuto u djelovanju JNA u agresiji prema Hrvatskoj u akciji, u smjeru Dubrovnika.

JNA je 1991. jedina legalna oružana sila na tlu BiH kojoj pripada i Ravno. Dakle, ona nije mogla "napasti" Ravno, mogla je samo izvesti antiteroristicku akciju protiv strane vojske koja je okupirala Ravno.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Waldemar je napisao/la:
BBC je napisao/la:
A "smjena generacija". Novi sabur za majmune.


2010 godine je SDA pričala priču relaksaciji odnosa među narodima, podržavala šuplju o legitimnom predstavljanju. U međuvremenu su došli novi ljudi, popljačkalo se što se još moglo popljačkat, a danas čak jedan Bakir priča o četvrtom građanskom stubu BiH, podržat će izbacivanje HDZ iz Doma Naroda i kad vrijeme dođe novi Ustav Federacije bez kantona. HDZ više nema ozbiljnih partnera među Bošnjacima. Pa nije više niko budala da nas prcate više. Što je dosta, dosta je. Mi ćemo vidjet dokle možemo ići, a vi vidite dokle nas možete trpit i biti mirni. :kava

I tako vi bi ustav bez kantona. Bujrum! Ako izbacite hdz, tesko vama imamo mi i gorih stranaka. Eu se skoro raspala to smo mi uradili poslali virus u cijeli svijet, oslabili ameriku, ojacali kinu, pa ti sada vidi kako ces sa nama.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
karadzic je napisao/la:
novem je napisao/la:

Istine rade treba reći...


JNA je 1991. jedina legalna oružana sila na tlu BiH kojoj pripada i Ravno. Dakle, ona nije mogla "napasti" Ravno, mogla je samo izvesti antiteroristicku akciju protiv strane vojske koja je okupirala Ravno.


Praviti s Muslimanima prije toga "Historijski sporazum" iza leđa Hrvata, gdje bi zajedno prisvojili cijelu BiH
je čista podlost, a pričaš o rušenju poredka. Igrom slučaja taj vam plan nije upalio, i znalo se na primjeru Hrvatske
koji je slijed. Isto tako i kad je Hrvatska proglasila svoju suverenost napadali ste je sa svih stana. Jeli i zato imate
legalitet? Jeli npr. bomardiranje Dubrovnika u prosincu 1991. isto dio toga ili je samo dodatna potvrda
da iza svega stoji samo osvajačka misija? Manipuliranje Predsjednišva SFRJ prije toga je odlično pokazalo s kakvim
"legalitetima" postupate. Ukinuli ste autonomije pokrajina a zadržali glasove s kojim ste pokrenuli ratove. Baš vi se
najmanje možete na neke "legalitete" pozivati. Kršili ste Ustav bezbroj puta. Jović i Kostić su to davno priznali.



_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 23:12 
Offline

Pridružen/a: 21 svi 2020, 22:51
Postovi: 1
Opet mali putujući Džindasi koji su izgubljeni u bespućima Squttorske zbiljnosti tješe svoju bijedu:)Ja vama fino govorim,a vi meni nevjerujete da konačna propast Squtta slijedi u naredna dva izborna ciklusa.Pa da krenemo:)Mećanje sprida u Stocu,mećanje sazada u Mostaru i onda konačno mećanje na federalnom nivou i sprida i sazada.Poznavajući Squtte vaš odgovor biće masovno iseljavanje:)Šteta,mogli ste biti bošnjački kućni Miloradi Pupovci


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 23:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
Iz npr. ovog dokumenta iz 10. mj. 1991. se vidi da se vi aktivno pripremate
za rat i nasilno preuzimanje vlasti, nakon što vam je propao "Historijski sporazum".

Citat:
BR. 7
NAREĐENJE SRPSKE DEMOKRATSKE STRANKE
BOSNE I HERCEGOVINE O NASILNOM PREUZIMANJU
VLASTI I ZADACIMA U RATNIM USLOVIMA


- NAREDBA SDS SARAJEVO, 26. OKTOBAR 1991. GODINE*3 -
“45804 SO TBR YU
45135 SO CEL

OVAJ TELEX URUČITI PREDSJEDNIKU SO. HVALA.
NAREDBA SDS SARAJEVO

KOJA JE OBJELODANJENA NA SASTANKU SVIH
PREDSJEDNIKA OPŠTINA 26. 10. 1991. GODINE U 15,00 ČASOVA
U BANJA LUCI POD RUKOVODSTVOM DR KARADŽIĆA, A U
POTPUNOSTI PRIHVAĆENA NA SJEDNICI PREDSJEDNIŠTVA
AUTONOMNE REGIJE ’KRAJINE’ I VLADE AR ’KRAJINA’.
1. ODMAH FORMIRATI KOMANDU MJESTA I ODREDITI
STALNO DEŽURSTVO.
2. USPOSTAVITI PUNU MOBILNOST TERITORIJALNE
ODBRANE.
3. FORMIRATI JEDINICE ZA FRONT I ODREDITI NJIHOVE
ZAMJENE.
4. SVE MLAĐE LJUDE DO 40 GODINA PREVESTI IZ CIVILNE
ZAŠTITE U TERITORIJALNU ODBRANU, A TERITORIJALNU
ODBRANU PRETPOČINITI KORPUSU KAO RATNE JEDINICE.
5. PREUZETI VLAST U JAVNIM PREDUZEĆIMA, POŠTI, SDK-a,
BANCI, SUDSTVU I OBAVEZNO SREDSTVA INFORMISANJA.
6. NA RADIO STANICAMA PROGLASITI RATNU ŠEMU
PROGRAMA.
3* Na početku dokumenta je ćirilicom napisano: “Ovo je tačno”.
1704
7. U SVAKOJ OPŠTINI SAZVATI DIREKTORE I DOGOVORITI
SE O NAČINU SNABDIJEVANJA STANOVNIŠTVA OD ENERGIJE
DO ROBE ŠIROKE POTROŠNJE.
8. STAVITI MORATORIJ NA IZDAVANJE GRAĐEVINSKIH
DOZVOLA, PRODAJU PLACEVA, IZBOR DIREKTORA, TAMO
GDJE SE ZLOUPOTREBLJAVA ODSUSTVO REZERVISTA,
TAKOĐE OBUSTAVITI PROMJENU VLASNIŠTVA PREDUZEĆA,
ITD.
9. STROGO SE ZABRANJUJE ZAPOŠLJAVNJE LICA IZ
PODRUČJA RATA, A KOJI SU SPOSOBNI ZA ISTI. A AKO IMA VEĆ
ZAPOSLENIH ODMAH IH OTPUSTITI I VRATITI NA FRONT.
10. OD DEZERTERA PRIKUPITI SVO ORUŽJE I OPREMU.
11. NAPRAVITI SPISAK VIŠKA ROBE, KAO I MANJKA I O
ISTOM OBAVIJESTITI SDS SARAJEVO - GOSP. ILIĆA.
12. PARAVOJNE FORMACIJE AKO POSTOJE ODMAH
RASFORMIRATI I PREVESTI U TERITORIJALNU ODBRANU.
OVO OBAVEZNO SPROVESTI.
13. ODREDITI I RATNE POREZE ZA VEĆI USPJEH
KOMPLETNE AKCIJE.
14. ZAHTJEV RADIO BANJA LUCI DA SE ODMAH EMITUJE
JEDAN SAT PROGRAMA O RATNIM ZBIVANJIMA IZ HRVATSKE.
ČELINAC, 29. 10. 1991.

KOORDINATOR ZA
SPROVOĐENJE ODLUKA
RADOSLAV BRĐANIN,
POTPREDSJEDNIK SKUPŠTINE AUTONOMNE REGIJE”

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 23:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20459
karadzic je napisao/la:
novem je napisao/la:

Istine rade treba reći...


JNA je 1991. jedina legalna oružana sila na tlu BiH kojoj pripada i Ravno. Dakle, ona nije mogla "napasti" Ravno, mogla je samo izvesti antiteroristicku akciju protiv strane vojske koja je okupirala Ravno.

Jugoslavija više ne postoji u 10 mjesecu 1991. ona se raspala na republike. JNA posljedično ne postoji više kao legalna vojna sila niti ima legitimitet zbog krnjeg predsjedništva. Nemojte se praviti ludi vi ste sravnili to selo u otvorenom ratu s Hrvatima i svaki drugi izgovor je upravo to, samo izgovor.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 23:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
Citat:
Zavereničko komandovanje JNA

Međutim, ključne strategijske i taktičke odluke i komandovanje nad JNA ne preuzima čak ni nekvalifikovana “grupa članova” Predsedništva (“koji su za”), već sasvim neformalna grupa, tzv. “grupa šestorice”, neformalna zaverenička grupa, koju predvode Milošević, Jović i Kadijević.

Na sastanku 4. jula 1990. Veljko Kadijević izveštava Jovića: “Vojska će učiniti sve da spreči neustavna ponašanja (proglašenje Deklaracije o samostalnosti Slovenije – SP), koliko god je moguće legalno, a ako Predsedništvo ne može takvu odluku da obezbedi, onda se moraju tražiti i druge opcije… vojska bi izvršila naređenja i grupe članova Predsedništva, iako nisu kvalifikovana većina.” (BJ,162)

Prema Joviću, na sastanku 14. avgusta 1991. Milošević-Jović-Kadijević formiraju na predlog Kadijevića “grupu šestorice” Srba i Crnogoraca sa protivustavnim ovlašćenjima:

“Sastanak kod Veljka Kadijevića (Kadijević, Adžić, Milošević, Bulatović, B.Kostić i ja).”

“Veljko (Kadijević) kaže da bi morali imati stalni sistem koordinacije u ovom sastavu. Drugi rade mnogo sistematičnije od nas. Za vojsku je ovaj prilaz opasan, ali je nužan. Bilo bi dobro da se napravi stručni štab od 5-6 ljudi (Srbija, Crna Gora, JNA), koji bi imao zadatak da procenjuje i predlaže odluke.” (BJ, 371)

Prihvaćena je ideja o sistematskom dogovaranju šestorice, ali ne i o formiranju “štaba”. (BJ, 372).

“Šestorica” su, kako je i odlučeno, nastavila da se sastaju redovno. Jović beleži sledeće sastanke “Šestorice”:

14. avgust 1991. (BJ, 371)

05. septembar 1991. (BJ, 382-3)

12. septembar 1991. (BJ, 385)

20. septembar 1991. (BJ, 386)

24. septembar 1991. (BJ, 387)

28. septembar 1991. (BJ, 387)

02. oktobar 1991. (BJ, 391)

05. oktobar 1991. (391-2)

06. oktobar 1991. (392)

09.oktobar 1991. (BJ, 394)

25.oktobar 1991. (BJ, 402-3).

Na ovim sastancima se raspravlja i odlučuje o svim aspektima rata, strategijskim, taktičkim, pa i onim operativnim:

o “spremanju vojske za rat”, o tome da “rat mora biti ofanzivan i visokog intenziteta”, o potrebi “usklađenosti politike i propagande, osobito u odnosu na ljude koji idu u rat” , o “daljem usmeravanju događaja” (BJ, 383),

o tome da li je “nama” (Šestorici) “cilj da vojskom branimo nove granice naroda koji žele da ostanu u Jugoslaviji, ili da srušimo hrvatsku vlast”, o “neophodnosti mobilizacije” (BJ, 385),

o neuspehu plana (zbog neuspeha mobilizacije) da se “preseče Slavonija”, “preseče Zagreb s juga”, “preseče Hercegovina”, da se “probije prema Jadranu”, što je sve trebalo da dovede Hrvatsku “pred kapitulaciju” i o potrebi da s “pravi redukovani plan” (BJ, 386),

o tome da je “još uvek veliki broj Hrvata u vojsci”, o potrebi da “Srbija i Crna Gora proglase vojsku svojom”, “da se vojska ne može lišiti jugoslovenskog naziva” (BJ, 387),

o “kadrovskim promenama u Armiji”, o nužnosti da se “učvrste dostignute linije” i da se “popune jedinice dobrovoljcima”, “da se moraju srediti jedinice srpskih ustanika i utvrditi položaji za odbranu dostignutih linija”, da “Slavonija mora imati pešadiju, koja će kontrolisati oslobođenu teritoriju” (BJ, 390-1),

o tome treba “razraditi koncept mirovne inicijative sa konceptom sile” (BJ, 392) itd.

“Šestorica” preuzimaju potpunu kontrolu nad vosjkom.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 23:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
Srbi, ustav i "legalitet". Cijelu 1991. kršili sve zakone i ninašto
se nisu obazirali.

Citat:
Planiranje nasilnog svrgavanja organa vlasti

u Hrvatskoj i Sloveniji

Pod datumom 25. februar 1991. godine pod naslovom “Planovi vojske za obaranje vlasti u Sloveniji i Hrvatskoj i za izlaz iz krize”, Jović beleži:

“Osnovna zamisao vojske sastoji se u tome da se čvrsto osloni na snage koje su za Jugoslaviju.” (BJ, 277)

“Srbija, Crna Gora, Armija i srpske partije u BiH i Hrvatskoj su za Jugoslaviju.” (BJ, 276)

“da se kombinovanim političkim i vojnim merama sruši vlast prvo u Hrvatskoj,a potom u Sloveniji.” (BJ, 277)

“u kolebljivim republikama (Makedonija i BiH) kombinovanim političkim merama – demonstracijama i pobunama – treba srušiti rukovodstva ili ih preokrenuti u drugom pravcu. Ove aktivnost valja kombinovati i sa nekim vojnim akcijama.” (BJ, 277)

“Celu akciju treba da vode oni članovi Predsedništva SFRJ koji se opredele za ovaj kurs, sa osloncem na vojsku.” (BJ, 277)

“U Hrvatskoj, a docnije i u Sloveniji, kao prva varijanta, mogla bi biti vojna uprava, a potom formiranje institucija od nekompromitovanih ličnosti.” (BJ, 278)

“Konsultujem Slobodana Miloševića o planu vojske. Pročitao sam mu svoje zabeleške od reči do reči. On smatra da je sve to dobro izuzev što Sloveniju treba ostaviti na miru. Samo Hrvatsku treba tretirati.”

Na pitanje šta da radimo ako ne postignemo dovoljnu većinu u Predsedništvu za odluke koje su potrebne, on misli da odlučujemo sa onoliko članova koliko su “za” i da će vojska “poslušati”. Smatra da je logično da “uklonimo” svakoga ko će se suprotstaviti takvoj akciji Predsedništva”. (BJ, 281)

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 23:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
Citat:
Protivustavna promena granica SFRJ (protivustavnim isključenjem Republike Slovenije i Republike Hrvatske iz SFRJ)

Jović beleži 12. juna 1990:

“Sednica Predsedništva SFRJ uz učešće predsednika predsedništva republika i autonomnih pokrajina. Prvi put prisustvuju Tuđman i Kučan.”

“Kučan i Tuđman postavili istovetna pitanja: da li mi njih priznajemo kao legalne i legitimne predstavnike Slovenije i Hrvatske… Odgovorio sam im da ih priznajemo…” (BJ, 153)

Dve sedmice kasnije, 27. juna 1990. Jović beleži:

“Razgovor s Veljkom Kadijevićem… Kažem Veljku da bih ih (Hrvatsku i Sloveniju- SP) ja najradije isterao silom iz Jugoslavije, jednostavnim presecanjem granice i proglašavanjem da su se svojim odlukama sami doveli u tu situaciju, ali ne znam šta da radimo sa Srbima u Hrvatskoj. Nisam za primenu sile, nego da ih stavimo pred svršen čin. Da se razradi akcija u tom smeru, sa varijantom da se pre konačnog isterivanja održi referendum na osnovu koga bi se odlučilo gde izvršiti razgraničenje. Veljko se slaže.” (BJ, 160)

Sutradan, Jović beleži:

“Razgovor sa Slobodanom Miloševićem… On se slaže sa idejom o “izbacivanju” Slovenije i Hrvatske, ali me pita da li vojska hoće da izvrši takvo naređenje? Kažem mu da ona mora da izvrši naređenje i da ne sumnjam u to nego mi je problem šta je sa Srbima u Hrvatskoj i kako obezbediti većinu u Predsedništvu SFRJ za takvu odluku.

Sloba je dao dve ideje: prvo, da se “odsecanje” Hrvatske izvrši tako što će ličko-banijske i kordunaške opštine, koje su stvorile zajednicu, ostati sa naše strane, s tim da se tu kasnije narod referendumom izjasni da li hoće da ostane ili izađe, i, drugo, da se članovi Predsedništva SFRJ iz Slovenije i Hrvatske isključe iz glasanja o odluci, jer oni ne predstavljaju onaj deo Jugoslavije koji tu odluku donosi. Ako Bosanac bude za, onda imamo dvotrećinsku većinu.” (BJ, 161)
Protivustavnost

Prema članu 283 Ustava SFRJ:

Skupština SFRJ: 1) odlučuje o promeni Ustava SFRJ…4) odlučuje o promeni granica Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije.

Ad 5

Podsticanje i organizovanje oružane pobune stanovnika Krajine, naoružavanje ustanika i nasilno i protivustavno menjanje granica Republike Hrvatske

Jović, 17. maj 1990:

“Preduzimamo mere da se u Sloveniji i Hrvatskoj oduzme oružje iz civilnih magacina TO i da se prenese u vojne magacine. Nećemo dozvoliti da oružje TO zloupotrebe u eventualnim sukobima ili za nasilno otcepljenje. Praktično smo ih razoružali. Formalno, ovo je uradio načelnik Generalštaba, ali faktički po našem nalogu. Slovenci i Hrvati su oštro reagovali, ali nemaju kud.” (BJ, 146)

Jović beleži 3. avgusta 1990:

“Slovenci su čvrsto odlučili da idu do kraja po cenu incidenata, sukoba i rata.”

“Veljko sav ozaren. Presrećan. Kaže da nikad nije bio srećniji, jer su tako glupo “podigrali” da će ih “rasturiti” i to ne samo njih…” (BJ, 174)

Jović, 4. septembra 1990:

“Veljko Kadijević saopštava mi najnoviju procenu vojno-političke situacije.”

“Mora se biti spreman na upotrebu vojske u Sloveniji već u septembru, u Hrvatskoj možda u oktobru, a na Kosovu u svako vreme. Na zbivanja povodom ovih događaja ne treba više kao do sada delovati preventivno, nego ih ostaviti da izbiju neredi, pa ih iskoristiti za skidanje onih koji su doveli do takvog stanja.” (BJ, 190)

U svojoj knjizi “Moje viđenja raspada” (Politika, Beograd, 1993) Kadijević objašnjava razloge ovakve taktike:

“Svjesno dozvoliti da neprijatelj prvi napadne da cijeli svijet jasno vidi ko je agresor i šta hoće… radeći suprotno, kako su inače neki sugerisali, pored ogromnih političkih gubitaka u datim međunarodnim okolnostima, potpuno bi upali u zamku brze i razorne vojne odmazde koja bi se u prvom redu sručila na Srbiju.” (VK, 93-4)

Jovićeva zabeleška od 26. januara 1991:

Razgovaram telefonom sa Slobodanom (Miloševićem)… Slobodan se još drži onoga što je možda i moglo donedavno ali vojska nije htela – da ih odsečemo od Jugoslavije, ali sada to nije moguće… Najbolje bi sada bilo da pomoću sile kojom raspolažemo (armija) i pomoću demokratije koju želimo da nametnemo (izjašnjavanje naroda) obezbedimo miran izlazak iz krize i povoljna rešenja za srpski narod, a i za sve ostale ako bi to bilo moguće… Rat neka nametnu Hrvati…” (BJ, 263)

Jović beleži 25. februara 1991:

“Zatim Veljko govori o svojoj zamisli o konceptu akcije.”

“U Hrvatskoj institucionalno i politički jačati Srpsku krajinu i podržavati njeno otcepljenje od Hrvatske, ne javno nego faktički.” (BJ, 277)


U svojoj knjizi “Moje viđenje raspada” (Politika, Beograd, 1993) Kadijević piše:

“Imajući sve to u vidu cilj JNA u Hrvatskoj bio je: zaštiti srpski narod u Hrvatskoj od napada hrvatskih oružanih formacija i omogućiti mu da konsoliduje vojničko samoorganizovanje za odbranu; istovremeno pripremiti JNA za rat sa Hrvatskom kada ga Hrvatska otpočne protiv JNA. Zadatak izvršavati u okviru “sprečavanja međunacionalnih sukoba.” (VK, 127)

“JNA je potpuno ostvarila ciljeve ove faze sukoba – zaštitila srpski narod u Krajini i pomogla mu da se vojnički, pa i politički pripremi za događaje koji će slediti, što je srpski narod u Hrvatskoj zaista i učinio.” (VK, 128)

“Cilj Hrvatske u prvoj fazi bio je da upotrebom policije i vojske uspostavi vlast nad srpskim krajevima u Hrvatskoj…” (VK, 126)

“Po ocjeni hrvatskog vrhovništva, glavni razlog zbog čega Hrvatska… nije ostvarila svoj cilj da slomi otpor hrvatskog naroda u Hrvatskoj i ostvari potpunu vlast na cijeloj teritoriji u okviru postojećih administrativnih granica Republike Hrvatske, jeste u ulozi koju je imala JNA. I ne samo to nego im je postalo potpuno jasno da taj cilj neće nikada ni ostvariti sve dok JNA bude tu.” (VK, 128)

“Strategija i taktika realizacije toga cilja zasnivala se na sledećim idejama. Izbjegavati oružano sukobljavanje sa JNA, JNA neutralisati političkim i propagandnim sredstvima i aktivnostima.” (VK, 126)

Odavde je vidljivo (a) da, pošto su Hrvatsku potpuno razoružali, zaverenici žele rat; (b) da se ne usuđuju da Hrvatsku napadnu iz straha od strane intervencije; (c) da umesto toga vojnički i politički pomažu ustanike u Krajini i podstiču ih na otcepljenje (Jović dodaje, ne javno nego faktički); (d) da upotrebom vojne sile ne dozvoljavaju hrvatskoj vladi da povrati vlast nad teritorijom svoje republike, nadajući se “incidentima” koje će “iskoristiti”; i (e) da će sve to činiti u okviru tobožnjeg “sprečavanja međunacionalnih sukoba” (navodnice su Kadijevićeve).

Takvo postupanje predstavlja krivično delo učestvovanja u oružanoj pobuni iz člana 124 KZ SFRJ u vezi člana 139, stav 1 (osobito teški slučajevi) po tada važećem Krivičnom zakonu SFRJ:

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 21 svi 2020, 23:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
Citat:
Ustavno pitanje

U ovom tekstu polazim od predpostavke da je SFRJ postojala do 8. oktobra 1991, jer su na taj dan (posle tromesečnog brionskog moratorijuma) Slovenija i Hrvatska proglasile nezavisnost.

U svojoj knjizi “Prestanak SFRJ”, Prof. Vladimir Vodinelić smatra da u domenu privatnog prava kao datum od koga se propisi drugih republika i federacije imaju smatrati kao “strano pravo” u novonastalim državama treba uzeti – 8. oktobar 1991.

Zaključci Badinterove komisije upućivali bi na sličan zaključak, polazeći pre svega od ispravnog mišljenja komisije da priznanje ima samo deklarativan karakter.

Neki uzimaju kao dan prestanka SFRJ 15. januar 1992. kao dan međunarodnog priznanja ove dve države, što izgleda očigledno pogrešno.

(Sam Milošević zauzima, svakako potpuno neodrživo, stanovište da je SFRJ postojala do 27. aprila 1992, što je očigledno iz Odluke o proglašenju Ustava SRJ prema kome taj Ustav donosi “Savezno veće Skupštine SFRJ” (bez učešća i saglasnosti četiri od šest njenih republika)).

Postavlja se, međutim, i pitanje da li je SFRJ postojala nakon donošenja srpskog ustava od 28. septembra 1990. kojim se Srbija konstituiše kao “nezavisna i suverena” država, izričito isključuje iz pravnog sistema SFRJ (bez obzira što prihvata da primenjuje opšte akte druge države kada joj je to u interesu, i bez obzira što se protivrečno deklariše da se i dalje nalazi “u sastavu SFRJ”).

Ovom poslednjom deklaracijom Srbija samo izražava svoju volju da neosnovano nastavi da vrši u drugoj državi neka prava koja joj više kao nezavisnoj državi ne pripadaju.

Srbija se i ponaša kao nezavisna država donoseći sopstveno zakonodavstvo koje je u direktnoj suprotnosti sa zakonima SFRJ.

Ako je Srbija (po sopstvenom Ustavu i po svom ponašanju) nezavisna država, onda SFRJ više ne postoji, jer je federacija izgubila mogućnost da vrši svoja suverena prava na 41% svoje teritorije i nad 29% građana SFRJ.


Pored toga, prema članu 2. Ustava SFRJ “Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju čine: … (nabrajaju se republike i autonomne pokrajine i, naravno, Socijalistička republika Srbija, SAP Kosovo i SAP Vojvodina). Tri od osam konstitutivnih činilaca federacije konstituisano je Ustavom RS u “suverenu i nezavisnu” državu.

(Naravno, postavlja se logično pitanje kako i zašto bi ostale članice federacije tolerisale i pristajale da “nezavisna i suverena” Srbija i dalje šalje svoje predstavnike u Predsedništvo SFRJ i tamo faktički učestvuje u odlučivanju. Odgovor se ne nalazi na pravnom, već na političkom nivou: ostale republike su se plašile sprege agresivno nacionalističke Srbije sa JNA. Recimo, Kučan se sastaje 24. januara 1991. sa predsednikom “suverene i nezavisne” Srbije da traži od njega (i dobije) dopuštenje da izađe iz SFRJ! Moć “nezavisne i suverene” Srbije da se faktički nametne drugoj državi na ovaj način temeljila se isključivo na pretnjama upotrebom sile, koje su drugi ispravno ocenjivali kao sasvim realne. Nametanje da faktički učestvuje u odlukama “ostataka” saveznih organa SFRJ od strane Srbije bio je onda čist akt nasilja.


Ako se uzme da je SFRJ prestala da postoji 28. septembra 1990, kada se Srbija ustavno konstituisala kao “suverena i nezavisna”, onda se mora zaključiti da je u tzv. “skraćenom” Predsedništvu (u kome nisu više učestvovali predstavnici Hrvatske, Slovenije, Makedonije i BiH, pored “predstavnika” nezavisne i suverene Srbije, sedeo samo jedan legitimni član toga “Predsedništva” – predstavnik Crne Gore! To “Predsedništvo” imalo je samo jednog člana.

Naravno, ovo je pitanje koje moraju rešiti eksperti za ustavno pravo. Ali ono je od značaja za pravilnu primenu prava u oceni ponašanja učinilaca krivičnih dela kojima se ovde bavimo.

Srđa Popović
https://pescanik.net/raspad-jugoslavije-ii/

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Spirala propasti
PostPostano: 22 svi 2020, 00:14 
Offline

Pridružen/a: 19 svi 2020, 19:08
Postovi: 15
karadzic je napisao/la:
Waldemar je napisao/la:

Upravo to. Vi niste htjeli ništa nego Veliku Srbiju. Kakav Cuitellero plan. Brko, raspali ... ali nećete više.
Mi smo se naravno mogli otcijepit, i to je čitav svijet priznao. Od Badentera do svake zemlje svijeta.
Žao mi je ... Srbi su manjina u BiH.


"Čitav svijet" hahah, Ameri su tad bili na istorijskom vrhuncu moci, mogli su Antarktik ubaciti u UN da su hteli, tako su ubacili BiH iako nijedan jedini uslov za to nije ispunjavala, lažna drzava nastala neuspelim staljinističkim eksperimentom.

Bošnjaci su manjina u Republici Srpskoj, nemaju pravo čak ni na upotrebu "bosanakog jezika", koje imaju u Srbiji.
Republika Srpska već na terenu funkcioniše kao država, a uskoro će i na papiru.


Kad dođe pravi trenutak bit će reciprocitet, pa nećete ni vi imati priznati jezik u BiH. Vi ionako pričate srbijanski ili srbijanerski jezik. Naravno da srpski ne postoji. Tzv. RS je izmišljena i lažna paradržava, a ne BiH koja postoji 1000 godina.
Prijetite otcjepljenjem već 15 godina, a od toga ništa pa ništa. Tigar od papira i lažljivci. Nema više JNA, pripremljenih rovova i artiljerije, pa prpa pritisla ... :biceovodobro
Vama treba 6 mjeseci da se utvrdite na entitetskim linijama, a to ćete stići malo sutra više. Ne ukopava se pod kišom granata i sa protivnikom koji je za vratom.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: 3AJE6, crni_bombarder, mijat_tomic_is_back, Naša Kvačica, Teuton i 310 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO