HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 06:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Što to privlači dobar dio EX-YU na hrvatske forume?
PostPostano: 20 lip 2020, 18:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 16:40
Postovi: 1799
Lokacija: Strateška autonomija
Da se razumijemo na početku,zanima me konstruktivna rasprava,bez međunacionalnih sukoba.Htio sam staviti temu na podforum EX-YU ili Društvo,ali mislim da je najprikladnije ovdje.

Nehrvatski forumaši (dobar dio njih ovdje ima dulji staž od mene,neki od samog osnivanja foruma),neka ne shvate ništa osobno,štoviše,mogli bi dati odgovor na pitanje iz naslova.
Na hrvatskim forumima,pogotovo na Forum hr-u.,ima znatan broj korisnika iz "regije",i to pretežno Srba i Muslimana,dok u suprotnom pravcu toga slabo ima (baš i nema Hrvata na forumima B92 ili Klix.ba).Isključimo iz cijele priče izostanak jezične barijere-što je razlog tome?Veća kvaliteta diskusije i moderature?Preglednost?Ili razlog nije samo "internetski",nego je i društvene prirode?

Da još dodam-ovo jest forum BH Hrvata,pa bi bilo i za očekivati određeno prisustvo pripadnika druga dva konstitutivna naroda,no na npr. banjalučkom forumu nema Hrvata...

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što to privlači dobar dio EX-YU na hrvatske forume?
PostPostano: 20 lip 2020, 18:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Al kad bi se zezali... =))

Minimum 5 Hrvata svakodnevno ordinira srpskim forumom Krstarica, i isto toliko Muslimana, mada neki hinjavi Muslimani pokušavaju da glume Srbe, kao onaj smrad iz Luksemburga ("Drina" sa Jackovih Histerija), ali davno su provaljeni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što to privlači dobar dio EX-YU na hrvatske forume?
PostPostano: 20 lip 2020, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Flamel je napisao/la:
Da se razumijemo na početku,zanima me konstruktivna rasprava,bez međunacionalnih sukoba.Htio sam staviti temu na podforum EX-YU ili Društvo,ali mislim da je najprikladnije ovdje.

Nehrvatski forumaši (dobar dio njih ovdje ima dulji staž od mene,neki od samog osnivanja foruma),neka ne shvate ništa osobno,štoviše,mogli bi dati odgovor na pitanje iz naslova.
Na hrvatskim forumima,pogotovo na Forum hr-u.,ima znatan broj korisnika iz "regije",i to pretežno Srba i Muslimana,dok u suprotnom pravcu toga slabo ima (baš i nema Hrvata na forumima B92 ili Klix.ba).Isključimo iz cijele priče izostanak jezične barijere-što je razlog tome?Veća kvaliteta diskusije i moderature?Preglednost?Ili razlog nije samo "internetski",nego je i društvene prirode?

Da još dodam-ovo jest forum BH Hrvata,pa bi bilo i za očekivati određeno prisustvo pripadnika druga dva konstitutivna naroda,no na npr. banjalučkom forumu nema Hrvata...


Isključio si jedno govorno područje (kao US/UK), pa nema ničeg drugog... Hrvatski forumi su jedna od opcija upravo zbog toga. Živimo u različitim državama, ali još uvek imamo više zajedničkog od onog što nas suštinski deli.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što to privlači dobar dio EX-YU na hrvatske forume?
PostPostano: 20 lip 2020, 20:50 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Vujadin je napisao/la:
Al kad bi se zezali... =))

Minimum 5 Hrvata svakodnevno ordinira srpskim forumom Krstarica, i isto toliko Muslimana, mada neki hinjavi Muslimani pokušavaju da glume Srbe, kao onaj smrad iz Luksemburga ("Drina" sa Jackovih Histerija), ali davno su provaljeni.

Jedini Hrvati koji odlaze na srpske forume su ili neki ljevičari koji pokušavaju "urazumiti" Srbe ili jugoslaveni koji doslovno mrze Hrvatsku. Takve sam skužio po krstarici.

Nećeš nikada naći nekog Hrvata da na srpskom forumu recimo komentira sada nedavna divljanja po Americi.

Međutim, forumi u današnjem svijetu interneta izumiru, nisu više zanimljivi kao recimo 2000-ih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što to privlači dobar dio EX-YU na hrvatske forume?
PostPostano: 20 lip 2020, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
master_mind_ je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Al kad bi se zezali... =))

Minimum 5 Hrvata svakodnevno ordinira srpskim forumom Krstarica, i isto toliko Muslimana, mada neki hinjavi Muslimani pokušavaju da glume Srbe, kao onaj smrad iz Luksemburga ("Drina" sa Jackovih Histerija), ali davno su provaljeni.

Jedini Hrvati koji odlaze na srpske forume su ili neki ljevičari koji pokušavaju "urazumiti" Srbe ili jugoslaveni koji doslovno mrze Hrvatsku. Takve sam skužio po krstarici.

Nećeš nikada naći nekog Hrvata da na srpskom forumu recimo komentira sada nedavna divljanja po Americi.

Međutim, forumi u današnjem svijetu interneta izumiru, nisu više zanimljivi kao recimo 2000-ih.


To je normalno. Platforme za komunikaciju dolaze i odlaze sa novim tehnologijama. A i socijalni mediji su dodatno ulenjili ljude, tamo se daleko manje čuka. Akcenat je na pojavi, idealna profilna slika, marketinški osmišljena svaka rečenica... Riga mi se od takvih spodoba.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što to privlači dobar dio EX-YU na hrvatske forume?
PostPostano: 21 lip 2020, 22:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2019, 11:12
Postovi: 201
Lokacija: Hercegovački Zid
Postoji nešto što neće nikada priznati, a to je da imaju kompleks niže vrijednosti prema Hrvatskoj.

Neusporediv je taj odnos naših koje ćete pronaći na “tuđim” videima i temama, i “tuđih” na našim videima i temama.

Pokušajte pronaći samo jednu jedinu Thompsonovu pjesmu, bez prepirke u komentarima.


Također, Beograđani su u neredima 2001. godine prilikom pokušaja organiziranja Gay parade skandirali svojim policajcima “Ustaše, Ustaše”

Isto se dešava sada u Crnoj Gori u situaciji sa SPC.


Kompleks je evidentan

_________________
Eto, to prokleto hrvatsko srce.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što to privlači dobar dio EX-YU na hrvatske forume?
PostPostano: 21 lip 2020, 23:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58888
Lokacija: DAZP HQ
Razlog je taj da smo otvoreniji za diskusiju, zainteresirani za više tema, volimo znati što drugi i o nama misle bez da je to neko unisono razmišljanje predodređeno unaprijed.

Možda ima i malo zavisti, ali to mi je teško procjeniti.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što to privlači dobar dio EX-YU na hrvatske forume?
PostPostano: 22 lip 2020, 04:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ja bih rekao da je razlog uglavnom tehničke prirode.

1. Forum.hr postoji 20-ak godina, institucija i Google pretrage o mnogo čemu te vode tamo
2. Indexov forum je vezan uz regionalno turbo posjećen news portal
3. Srbi ugasili svoje forume (npr. u BiH, za Srbiju ne znam da postoje neki masovni mainstream forumi)
4. Danas je od nule skoro nemoguće pokrenuti čitan novi forum, ko je jamio jamio je.
5. Uvijek ćemo biti isto govorno područje, a pojavili su se i mediji koji forsiraju regionalnu priču (može biti i financijski i ideološki motivirano), koji drže tu cirkulaciju vijesti i tema vrijednih diskutiranja.

S obzirom da dobar dio Hrvata kategorično tvrde da smo prvenstveno dio te srednjoeuropske kulture, jedva čekam pokretanje foruma unutar tog kulturnog kruga gdje ćemo se služiti engleskim za međusobno sporazumijevanje.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što to privlači dobar dio EX-YU na hrvatske forume?
PostPostano: 22 lip 2020, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
Ministry of Sound je napisao/la:

S obzirom da dobar dio Hrvata kategorično tvrde da smo prvenstveno dio te srednjoeuropske kulture, jedva čekam pokretanje foruma unutar tog kulturnog kruga gdje ćemo se služiti engleskim za međusobno sporazumijevanje.

Kakve to veze ima kojim jezikom govorimo? Mi jesmo bliži srednjoj europi nego balkanu, sa srbima smo po forumima češće zato što se lako sporazumijevamo i zato što imamo puno zajedničkih tema. O čemu bi diskutirao s npr. Austrijancima? Eventualno neko kulturno uzdizanje, glazba , film, znanost itd.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO