HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 04:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8322 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 333  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 30 lip 2020, 16:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет


Opasnost od Koronavirusa opada, Gates najavljuje novu pandemiju...

Wake up or don't, this is war.


_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 30 lip 2020, 16:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Čini se na tzv. Sandžaku ozbiljna epidemija.
Nemaju opreme, a u bolnicu u Tutinu dolazi po dvjesto ljudi dnevno.
Beograd zaražene i umrle na tzv. Sandžaku i ne broji u statistiku radi EU.
Kažu umiru cijele obitelji, umire po četvero iz jedne obitelji.
Za vikend u obitelji Suljević troje preminulih, otac,majka i kći, dva sina kritično.
Govore da u jednom danu bude po osam dženaza.

Većinom ostalo starije stanovništvo zato i ovakva smrtnost na tzv. Sandžaku.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 30 lip 2020, 18:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kako je moguće da se 1600 njih zarazi u firmi ? (Njemačka)
U mojoj firmi dvije budale dolazile sa temperaturom (poslije testirani pozitivno) i radili čitavu smjenu i opet se nije proširilo.

Kako se to sranje širi ? Još uvijek mi velika enigma. U toj tvornici mesa sumnjam na čaše i posuđe, u zajedničkoj kuhinji, koje su prali na niskim temperaturama u perilici i otvarali perilicu prije završetka programa.
Od sutra koristim moju termos bocu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 30 lip 2020, 20:25 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 16:53
Postovi: 2207
daramo je napisao/la:
Čini se na tzv. Sandžaku ozbiljna epidemija.
Nemaju opreme, a u bolnicu u Tutinu dolazi po dvjesto ljudi dnevno.
Beograd zaražene i umrle na tzv. Sandžaku i ne broji u statistiku radi EU.
Kažu umiru cijele obitelji, umire po četvero iz jedne obitelji.
Za vikend u obitelji Suljević troje preminulih, otac,majka i kći, dva sina kritično.
Govore da u jednom danu bude po osam dženaza.

Većinom ostalo starije stanovništvo zato i ovakva smrtnost na tzv. Sandžaku.


A prije dva tjedna u Novom Pazaru dernek: https://www.youtube.com/watch?v=WYLP6FBrJHM

Kladim se da 90% ljudi sa snimke nije vjerovalo da korona postoji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 30 lip 2020, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
BBC je napisao/la:
Kako je moguće da se 1600 njih zarazi u firmi ? (Njemačka)
U mojoj firmi dvije budale dolazile sa temperaturom (poslije testirani pozitivno) i radili čitavu smjenu i opet se nije proširilo.

Kako se to sranje širi ? Još uvijek mi velika enigma. U toj tvornici mesa sumnjam na čaše i posuđe, u zajedničkoj kuhinji, koje su prali na niskim temperaturama u perilici i otvarali perilicu prije završetka programa.
Od sutra koristim moju termos bocu.


To ti je kao reče koka, kako ko :zubati

Znam obitelj gdje je muž bio zaražen, a žena i dijete ostali cijelo vrijeme negativni dok muž nije prebolio. Cijelo vrijeme zajedno u stanu bili i opet nije prešlo na njih. A negdje hop odjednom 100 ili 1000 ljudi. Pa ti budi pametan.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 01 srp 2020, 09:17 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 16:53
Postovi: 2207
Već je dokazano kako je širenje jako individualno.

Postoje superširitelji koji sami mogu zaraziti 50 ljudi, a postoje i zaraženi koji jedva zaraze jednu osobu ili ne zaraze nikoga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 01 srp 2020, 13:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69288
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Naša Kvačica je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Kako je moguće da se 1600 njih zarazi u firmi ? (Njemačka)
U mojoj firmi dvije budale dolazile sa temperaturom (poslije testirani pozitivno) i radili čitavu smjenu i opet se nije proširilo.

Kako se to sranje širi ? Još uvijek mi velika enigma. U toj tvornici mesa sumnjam na čaše i posuđe, u zajedničkoj kuhinji, koje su prali na niskim temperaturama u perilici i otvarali perilicu prije završetka programa.
Od sutra koristim moju termos bocu.


To ti je kao reče koka, kako ko :zubati

Znam obitelj gdje je muž bio zaražen, a žena i dijete ostali cijelo vrijeme negativni dok muž nije prebolio. Cijelo vrijeme zajedno u stanu bili i opet nije prešlo na njih. A negdje hop odjednom 100 ili 1000 ljudi. Pa ti budi pametan.


Takve razlike mogu se objasniti jedino time, da to najvise ovisi o onome tko siri, a ne onima koji su okolo.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 01 srp 2020, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
U ovom slučaju teško reći. Rumuni i Bugari. Ko zna koliko su dugo radili sa svim simptomima da ne dobiju otkaz sa posla.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 01 srp 2020, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69288
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Moguce je da kod nekih ljudi se razvije npr. ekstremo visoka koncentracija virusa u pljuvacki, pad su hiper zarazni.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 01 srp 2020, 14:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Naša Kvačica je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Kako je moguće da se 1600 njih zarazi u firmi ? (Njemačka)
U mojoj firmi dvije budale dolazile sa temperaturom (poslije testirani pozitivno) i radili čitavu smjenu i opet se nije proširilo.

Kako se to sranje širi ? Još uvijek mi velika enigma. U toj tvornici mesa sumnjam na čaše i posuđe, u zajedničkoj kuhinji, koje su prali na niskim temperaturama u perilici i otvarali perilicu prije završetka programa.
Od sutra koristim moju termos bocu.


To ti je kao reče koka, kako ko :zubati

Znam obitelj gdje je muž bio zaražen, a žena i dijete ostali cijelo vrijeme negativni dok muž nije prebolio. Cijelo vrijeme zajedno u stanu bili i opet nije prešlo na njih. A negdje hop odjednom 100 ili 1000 ljudi. Pa ti budi pametan.


Možda mi Robi može pomoći sa pisanjem funkcije. Ovo je bazirano na dostupnim podacima o vektorima zaraza, nekoliko tih superspreader events, kao i restrikcijama. Zaraznost je neka funkcija koja ovisi o sljedećim faktorima:

1. Broj ljudi po kvadratnom metru (u tome svjetlu je moguće zamisliti situaciju gdje se dvoje od troje ljudi i stanu od 70 kvadrata ne zaraze, a zaraze se radnici u tvorničkoj hali od 400 kvadrata). Neke od restrikcija koje sam vidio na zapadu imaju ograničenje od 1 osobe po 4 kvadrata za ugostiteljske objekte.
2. Sklonost higijeni (dezinfekciji i pranju ruku), vjerojatno niska među imigrantima i siromašnijim šljakerima
3. Obzir prema drugima - to bi objasnilo primjere gdje ljudi ne zaraze ukućane a zaraze ljude na poslu
4. Sklonost prčkanja prstima po licu (sada stalno to primjećujem kod drugih ljudi, masovna i refleksivna pojava i sad)
5. Vrsta aktivnosti koja se upražnjava. Najpoznatiji "superspreader event" je bila neka proba pjevačkog zbora gdje je jedan lik zarazio 50ak njih od 60. Bili su blizu, rotirali su pozicije, a pjevanje generira ogromnu dozu pljuvačke i sl. Isto tako i noćni klubovi (znoj, dodirivanje, blizina)

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 01 srp 2020, 14:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Od danas u Austriji opet upozorenje da se ne ide u Bosnu na odmor. Zakon je isti nije se ništa promijenilo mislim da ovim istupom upozoravaju policiju da su se ulijenili i da ne provjeravaju po kućnim adresama ko mora biti u izolaciji. 2600 € kazna, ili 2000 € ne znam precizno.

Ovi naši bilmezi i dalje idu i vrate se sa odmora, znaju precizno zakon i 300 nekih seljačkih izgovora. "Nije me niko zaustavio na granici", "ja se pazio", "Hrvat joj rekao da Slovenac neće vidjeti bez Interpola da je ušla u EU", "nema u mom gradu zaraženih". Stoka, ogromna jebena stoka. Jer bi radije guzice dali nego 80 € za jebeni test.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 01 srp 2020, 14:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
I da li da budem pizda pa anonimno nazovem policiju da ih oderu sa dvije njihove mjesečne plaće ? Svrbi me ali eto, neću.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 01 srp 2020, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24669
Lokacija: Heartbreak Hotel
Robbie MO je napisao/la:
Moguce je da kod nekih ljudi se razvije npr. ekstremo visoka koncentracija virusa u pljuvacki, pad su hiper zarazni.


Moguće. Možda je to povezano sa pričanjem tj mnogi ljudi dok pričaju prskaju iz usta toliko da treba kišobran. Moguće je da se time (kapljicama pljuvačke virus najviše širi), te da oni koji šute (npr pred ženom u kući) nisu toliko opasni. To bi također značilo da je za zaštitu krucijalna maska.

Btw, čujem danas da je u župi Domanovići obolio od korone njen župnik. Lik je u nedjelju pričešćivao i ispovjedao satima. Da li će to značiti novi klaster??


Ali Bogu hvala. čini se ipak da je stanje nešto bolje nego proljetos jer u cijeloj BiH nema nikoga na respiratoru. Vjerojatno jer smo u ovo doba godine puno jačeg imuniteta nego u ožujku ili travnju. Da postoji mogućnost stjecanja imuniteta krda od ove bolesti ovo bi bio idealna termin za masovno zaraženje, zaraživanje (kako se već kaže) pučanstva.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 01 srp 2020, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mislim da pušači zaraze masu drugih dok su oni imuniji na teže posljedice. Pogledaj koliko daleko ide dim kad pušač ispuhne. Toliko daleko ide i virus.
Ko zna, sve je to nagađanje.

Ako na ulici prođeš pored pušača i osjetiš miris duhana, udišeš njegove viruse. Tako jednostavno.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 01 srp 2020, 16:47 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 16:53
Postovi: 2207
Bobovac je napisao/la:

Ali Bogu hvala. čini se ipak da je stanje nešto bolje nego proljetos jer u cijeloj BiH nema nikoga na respiratoru. Vjerojatno jer smo u ovo doba godine puno jačeg imuniteta nego u ožujku ili travnju. Da postoji mogućnost stjecanja imuniteta krda od ove bolesti ovo bi bio idealna termin za masovno zaraženje, zaraživanje (kako se već kaže) pučanstva.

U Srbiji raste broj ljudi na respiratoru. Sada ih je 73, a do neki dan ih bilo 10-15 u prosjeku.

Ako kod nas nema ljudi na respiratoru to samo znači da i dalje imamo više sreće nego pameti. Isto kao i u prvom valu koji nas realno nije ni ošinuo.

BBC je napisao/la:

Ako na ulici prođeš pored pušača i osjetiš miris duhana, udišeš njegove viruse. Tako jednostavno.


Ne znam baš je li to tako drastično. Miris se širi preko molekula, a one su ipak puno manje od virusa.

Druga je stvar direktno ispuhivanje/udisanje dima iz nečijih usta, tu se slažem da se može prenijeti virus.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 01 srp 2020, 17:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Davno sam čitao virologa koji je rekao ako namirišeš što je neko jeo ili pio onda udišeš njegove viruse.
Ako osjetiš da smrdi na Vodku, udišeš njegove viruse. Ako osjetiš da mu smrdi/miriše iz usta bilo kako (bijeli luk recimo), ista stvar.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 01 srp 2020, 17:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
BBC je napisao/la:
Davno sam čitao virologa koji je rekao ako namirišeš što je neko jeo ili pio onda udišeš njegove viruse.
Ako osjetiš da smrdi na Vodku, udišeš njegove viruse. Ako osjetiš da mu smrdi/miriše iz usta bilo kako (bijeli luk recimo), ista stvar.

Ovaj virus se prenosi kapljično. Dakle ako te lik nije zapljuvao dok si ga njušio trebao bi biti ok.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 01 srp 2020, 17:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kako se onda svi zaraze ? Nije mi niko kihnuo u lice niti prema meni ima 6 godina.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 01 srp 2020, 17:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
BBC je napisao/la:
Kako se onda svi zaraze ? Nije mi niko kihnuo u lice niti prema meni ima 6 godina.

Onda vjerojatno nisi bio puno bolestan zadnjih 6 godina, barem što se zaraznih bolesti tiče.
Ostali oblici prijenosa su manje vjerojatni i uglavnom naslonjeni na kapljični (osim prijenosa fekalijama). Možda im je netko pišao u kavu ili su svi pokupili kroz duži period i nisu se testirali dok netko nije pokazao simptome. Oboljeli koje poznajem nisu zarazili nikoga od svojih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 01 srp 2020, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Odjednom svi poznajete nekoga koji nije zarazio svoje u istom domu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 01 srp 2020, 17:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8166
dunno je napisao/la:
Ako kod nas nema ljudi na respiratoru to samo znači da i dalje imamo više sreće nego pameti. Isto kao i u prvom valu koji nas realno nije ni ošinuo.



Bitna je količina virusa koji se primi, znači dulje izlaganje virusu daje jače oboljenje.
Mali broj zaraženih garantira i blaža oboljenja osim ako nisi u bližem kontaktu. (na pr. muž i žena)
Ovdje nije bilo većeg žarišta poput Italije ili UK gdje je i smrtnost veća zbog količine virusa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 02 srp 2020, 06:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 02 srp 2020, 15:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
BBC je napisao/la:
Odjednom svi poznajete nekoga koji nije zarazio svoje u istom domu.

Zar nije WHO prije par tjedana objavio da asimptomatski prijenos gotovo pa nije moguć? Kad vidim mase ljudi po kafićima i javnom prijevozu a u bolnici nikoga onda mi se čini da je WHO konačno u pravu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 02 srp 2020, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
„ОСУЂЕНИ СМО НА СМРТ“ Београдски песник доживео пакао у Дому здравља

https://srbin.info/drustvo/osudjeni-smo ... -zdravlja/

Parola: jebi se - snađi se.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 srp 2020, 06:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет


Steroid za astmu vs Covid-19, uspešnost tretmana nakon inhalacije do sada 100%, terapija traje 5 minuta.

Ovaj je potpuno obesmislio big pharma vakcine u najavi, neko će biti jako ljut...

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8322 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 333  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO