HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 03:44.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nevjerojatne slučajnosti u vašem životu i racionalna objašnjenja
PostPostano: 04 srp 2020, 21:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32145
Naša Kvačica je napisao/la:
.
Mada ne znam zašto vam ovo sve objašnjavam, likovima u igrici, jesam lud.

Pojasnio je Luka, 12. poglavlje :zubati

Btw, ništa se ne dešava "slučajno".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nevjerojatne slučajnosti u vašem životu i racionalna objašnjenja
PostPostano: 04 srp 2020, 21:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30479
Mar-kan je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
.
Mada ne znam zašto vam ovo sve objašnjavam, likovima u igrici, jesam lud.

Pojasnio je Luka, 12. poglavlje :zubati

Btw, ništa se ne dešava "slučajno".


Zanimljivo je to. Od tada npr. ništa ne planiram detaljno. Prije toga sam uvijek sve u detalje imao u Excelu. Problem je što je u Excelu uvijek izgledalo puno bolje nego u realizaciji.

Nakon tog momenta "spoznaje", ja planiram stvari samo načelno, tek toliko da znam što želim, a za detalje najprije gledam biti u dobrim odnosima s Bogom, ostalo se sve riješi usput. Nije na kraju krajeva ni važno kako će se riješiti, zašto kvariti iznenađenje. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nevjerojatne slučajnosti u vašem životu i racionalna objašnjenja
PostPostano: 04 srp 2020, 21:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Još malo slučajnosti, i to onog tipa od kojih osjetite jak strah i osjećaj da je đavo odnio šalu.

Studentski dani, period u životu kad vam je druženje sa ženskinjama mnogo bitnije od nauke koju izučavate.
Provalim fazon da se ženskinje lože na gledanje u šolju od kafe. I kao i ja ću, a da me te stvari nikad nisu interesovale niti mi je iko gledao u njih. Bukvalno u hodu izmislim način na koji ću gledati u talog od kafe, kao podijelim šolju na 12 dijelova i svaki dio istumačim na osnovu onog što mi prvo padne na pamet, držeći se osnovnih postulata kad su te stvari u pitanju, a to su ljubav, veze, raskidi i nove veze jer sam ukapirao da su ženskinjama to omiljene teme. Ali, to više nije bilo izmišljanje i moja trenutna mašta pri gledanju, već pogađanje do u detalje, što se potvrdilo veliki broj puta u tih možda godinu dana.
A onda lagano skontam da meni tu nije mjesto, da sam zašao u neke sfere koje nisu za mene, i prekinem s tim. A onda nastupi ženski teror i proganjanje, hajde meni gledaj, hajde gledaj i meni... a mene blamaža da kažem da sam se usro od tih pogađanja i jedva se nekako izvučem od njih i njihovih šolja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nevjerojatne slučajnosti u vašem životu i racionalna objašnjenja
PostPostano: 04 srp 2020, 21:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
Naša Kvačica je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Pojasnio je Luka, 12. poglavlje :zubati

Btw, ništa se ne dešava "slučajno".


Zanimljivo je to. Od tada npr. ništa ne planiram detaljno. Prije toga sam uvijek sve u detalje imao u Excelu. Problem je što je u Excelu uvijek izgledalo puno bolje nego u realizaciji.

Nakon tog momenta "spoznaje", ja planiram stvari samo načelno, tek toliko da znam što želim, a za detalje najprije gledam biti u dobrim odnosima s Bogom, ostalo se sve riješi usput. Nije na kraju krajeva ni važno kako će se riješiti, zašto kvariti iznenađenje. :zubati


I meni se to dešavalo.
Koliko god se trudio da nešto poslovno postignem- jalov posao, žali Bože truda. S druge strane, kad od svega dignem ruke opet se na koncu sve posloži kao da sam ja iza toga. Kao neka vodena struja koja uvijek odvuče čamac tamo gdje ona hoće, bez obzira na trud veslača.

Nevidljiva sila me drži na površini i ne da mi izići ali s druge strane ma koliko se trudio ne da mi ni potonuti.
Prijateljima kažem da sam ja sklopio deal sa Bogom - ja neću težiti ničem ambicioznom a on sa svoje strane mi neće dati da padnem ispod prosjeka. I za sada funkcionira.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nevjerojatne slučajnosti u vašem životu i racionalna objašnjenja
PostPostano: 04 srp 2020, 22:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
To je zato jer zaboravite što ste morali uraditi. Prestanite zajebavati narod.
Imam na smartphone DoIt listu stvari koje moram uraditi. Pa dok to ne gledam nema problema. Kad pogledam vidim da sam lijen.

Inače dobro, ne mora se ništa uraditi. Kao muslimani, sjedi i čekaj da "allah" uradi. Ionako ne može ako on to ne da.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nevjerojatne slučajnosti u vašem životu i racionalna objašnjenja
PostPostano: 04 srp 2020, 22:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2019, 11:12
Postovi: 201
Lokacija: Hercegovački Zid
Naša Kvačica je napisao/la:
Dakle, nekad davno napustio sam posao i počeo se baviti nekim biznis idejama, ali to naravno nije išlo glatko ni lako kako sam očekivao.

Uvijek sam bio u strahu bankrota, da ću ostati bez novca, da će mi svi reći: eto jesmo ti rekli da si lud, zašto nisi ostao na sigurnom poslu... I zaista i jesam bio barem dvije godine konstantno na rubu, nikad ne znajući hoću li platiti sljedeći račun od struje, mobitela, interneta. I to nisam nikome govorio, ni obitelji ni prijateljima, svi su mislili da ja radim normalno.

Ono što je zanimljivo kad govorimo o nevjerojatnim slučajnostima, je da sam možda i preko dvije godine konstantno i precizno bio na rubu. Bez stalnog prihoda, ali od nekud, uvijek točno kad treba novac bi se "stvorio". Ili bih dobio neki ugovor, ili bih prodao neki softver i tako preživio sljedeći tjedan ili mjesec. Naravno vremenom mi je sve to postalo sumnjivo. Umjesto straha, postao sam sumnjičav. Kako to da se novac uvijek stvori u zadnji trenutak, tako reći u zadnjoj minuti???

Neki slučajevi su bili bizarni, poput slučajno pronađem 500€ u ormaru a na koje sam odavno zaboravio, ali ja ih pronađem točno kad me uhvati očaj i ostanem bez novca. Vrhunac je bio jednom kad više zaista nisam imao nikakve ideje. Svi računi su kasnili, kreditna kartica već opterećena, dizao sam novac s kartice da platim prethodni mjesec, a novca ni od kuda.

Mogao sam eventualno posuditi od roditelja, ili prijatelja, ali to bi srušilo moj ugled, svi bi saznali da mi ne ide. Do tada su samo sumnjali. :zubati

I tako iz očaja, odem u banku tražiti kredit. I tijekom razgovora sa službenicom shvatim da ne ispunjavam uvjete za kredit. Međutim, službenica to ne primijeti i odobri mi kredit! Ja šutim, klimam glavom na sve što mi kaže, a vidim da je pogriješila i potpisujem dok se nije predomislila. :zubati

Nešto kasnije, kad sam imao novac u rukama, 6000KM da ih vratim tijekom 1 godine, hodam i razmišljam: Ovo više nema nikakvog smisla. Stalno strahujem, stalno na rubu godinama, a nikako da propadnem. Kako je uopće moguće da se uvijek nešto dogodi i spasi me baš u zadnji trenutak?

I onda se obratim "nekome": Ha, skužio sam što radite! Samo me zezate! Cijelo vrijeme uopće nisam u opasnosti nego se netko igra sa mnom. E pa sad ćemo ovako, ja više ne strahujem, baš da vidim hoću li propasti. Evo izazivam režisera da propadnem. :001_tongue

Nakon toga me krenulo, odjednom. Što god sam probao uspjelo mi je, novac je samo dolazio. Moje mišljenje je da su odustali kad su vidjeli da sam skužio matricu.

Mada ne znam zašto vam ovo sve objašnjavam, likovima u igrici, jesam lud.



Meni se to sada događa. Posao mi ide fantastično, vrh, pojave se neki troškovi, ogromni a nigdje veze, kvar na autu par milja maraka i majstor se krsti kako je do tog kvara došlo, posao ne ide dobro, pojave se nenadani izvori novca. Koliko god da radim, kako god dobro da radim, ili loše, na godišnjem nivou prođem isto. Identično. Bude taman. Neće da krene, ne mogu da propadnem.


A vidi, uvijek postoji mogućnost da je to spas ili bolja solucija.


Da je od starta krenulo mene, ili tebe, možda bi nas našli nadrogirane negdje u jarku ili bi se sa nekim bijesnim kolima zabili u rasvjetni stup. Možda bi upoznao gore ljude nego što si ovako upoznao.

Možda nas “rezanjem” ekscesivnog novca, a pak nedozvoljavanjem da propadnemo netko uči skromnosti.


Kad razmisliš, i vlastito dijete želiš naučiti da ne bude bahato, a nećeš ga ni pustiti da gladuje.
Meni to zvuči kao odgojne mjere.

_________________
Eto, to prokleto hrvatsko srce.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nevjerojatne slučajnosti u vašem životu i racionalna objašnjenja
PostPostano: 04 srp 2020, 23:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Ministry of Sound je napisao/la:
Vjerojatno vam je poznata zanimljiva/luda teorija po kojoj živimo u simulaciji? https://en.wikipedia.org/wiki/Simulation_hypothesis

Ali ovo nije diskusija o meritumu teorije, jer se osobno s tim stvarima ne zamaram. Ono što me vraća na tu teoriju je sve veći broj nevjerojatnih slučajnosti koje su sve češće. Doduše, i to se može objasniti na način da mi je mozak sad izdresiran da primjećuje stvari koje odudaraju od očekivanih.

Opće objašnjenje za sve slučajnosti koje ću i ja i vi nabrojati je da vjerojatno podcjenjujemo vjerojatnost određenih događaja. Problem s rođendanima je jedan primjer: https://en.wikipedia.org/wiki/Birthday_problem

Mojih par, ovaj prvi me dobro protresao, u tom trenu sam dobio dojam kao da sam konačno skužio Matrix. Ili pak dojam da mi neko, ko majmunu u Zoološkom vrtu trese kavez da vidi kako ću reagirati.

1. Vozim u mjesto iz kojeg sam inače porijeklom, cirka dva sata. Na prilazu tome mjestu, točnije na jednom dužem izlazu sa AC (bez ikakvih sadržaja) vidim svoga kuma (koji ne živi u tome mjestu, a na toj lokaciji nikad prije nije bio) kako prelazi cestu sa svojim djetetom. Nemam neku dobru RH paralelu, ali otprilike, kao da ste iz Splita, i vidite svog najboljeg prijatelja kad silazite s AC u npr Osijek, a da ta osoba nikad inače ne ide tamo, a vi možda 3-4 puta u godini. Zamislite koliko se varijabla moralo posložiti da tu osobu vidite na tom mjestu, od toga da se potrefio odlazak istog dana tamo gdje nikada ne idete, od vremena kretanja od kuće, do prosječne brzine, preticanja, vremena, i više od toga.

2. Radio s jednom osobom prije 20 godina, i kad smo promijenili kompanije, više se nikad nismo susreli niti mimoišli u gradu. Jednog dana vidio da radi u jednom fondu s kojim sam imao neka posla, i pošaljem mu poruku na LinkedIn. Za dva dana ga vidim u gradu, po prvi put nakon 20 godina.

Za ovaj prvi nemam objašnjenja, a za ovaj drugi je moguće reći da sam ga možda i prije viđao ali da ga mozak nije registrirao, sve dok slanje poruke nije reaktiviralo mozak za prepoznavanje.

To na stranu, pogotovo ove godine se dogodilo nekoliko iznimno pozitivnih slučajnosti, koje daju naznaku da Bog (ili kreator simulacije) možda ipak voli HB Hrvate, ali ne mogu za sad više o tome.


Haha proslo ljeto citavo vrijeme sanjao jedno mjesto di sam zivio do desete godine i odselio da nikad nikoga nisam od vrsnjaka sreo.I tako poceo razmisljat o tome i kako bi lijepo bilo sreste nekoga i kako bi volio vidit ovu jednu anu mislim zanima me kakva je sad :D
U desetom mjesecu nakon te sezone slucajno naletim na nju =))
I jos je prepoznam.Zadnji put se vilili kad smo imali deset godina da bi se sreli eto skoro 20 godina kasnije i još je ja prepoznam i to sam je povezao po njenom osmjehu :D

Šok bio i meni i njoj!

Jebote ja sam ateist ali isto u zadnju godinu dana o ovome razmisljam sta si zadnje napisao.Nekako se posloze neke stvari ili dese kako si zamislio u ono nekim oblacima.Nemozes vjerovat!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nevjerojatne slučajnosti u vašem životu i racionalna objašnjenja
PostPostano: 04 srp 2020, 23:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
meni jedna od cudnih stvari, suvise cesto se dogadjalo da cura i ja istovremeno jedno drugo zovemo na telefon. Ili je zauzeta linija ili podignemo slusalicu prije nego je telefon zazvonio. Ah ti dobri stari iskra telefoni :)

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nevjerojatne slučajnosti u vašem životu i racionalna objašnjenja
PostPostano: 04 srp 2020, 23:57 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Mislio pola komentara će biti sprdanje kad ono svi pijuni "woke".
Izgleda budi se neka kolektivna svijest, mogli bi uskoro prijeći igricu. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nevjerojatne slučajnosti u vašem životu i racionalna objašnjenja
PostPostano: 05 srp 2020, 00:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Robbie MO je napisao/la:

Zemlja je stara 6 milijardi godina, zivot se razvija vec 5.5 milijardi, ljudi kao vrsta traju oko 2 milijuna godina.

Kolika je sansa da se rodite bas u stoljecu kada ljudi prvi put odu u svemir, otkriju DNA, a mozda budemo svjedocili i stvaranju prave AI.



Ovo je po meni jedan od najslabijih argumenata za "simulaciju" jer proizvoljno smatra da je baš sad najzanimljivije vrijeme.

Ja sam kao dijete uvijek prelistavao atlas, uvijek razmišljajući o životu tamo u nekim egzotičnim zemljama na obali Atlantika ili Pacifika.

Zamisli sad da živiš u svome selu u Europi u 16. stoljeću i pročuje se da je otkriven neki novi svijet (danas ko otkriće neke nove planete s vanzemaljcima), i kad do javnosti dođu neke lovačke i preuveličane priče o tome kakvi su ljudi koji žive tamo, kakve su životinje, čudesna hrana, neviđeno blago, pa čak i eliksiri za vječni život itd. Tada su skoro svakog stoljeća dolazile spoznaje koje bi danas nama bile ekvivalentne otkriću inteligentnog života negdje u svemiru.

Na tu temu čak ima i citat koji se dosta proširio internetom koji lamentira o tome kako živimo u dosadnome vremenu: "We are the middle children of history. Born too late to explore earth, born too early to explore space."

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nevjerojatne slučajnosti u vašem životu i racionalna objašnjenja
PostPostano: 05 srp 2020, 01:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
DrMag je napisao/la:
meni jedna od cudnih stvari, suvise cesto se dogadjalo da cura i ja istovremeno jedno drugo zovemo na telefon. Ili je zauzeta linija ili podignemo slusalicu prije nego je telefon zazvonio. Ah ti dobri stari iskra telefoni :)


Objašnjenja ima nekoliko:

1) Odbaciš sjećanje na onih 99% slučajeva gdje se ne pozovete istovremeno
2) Vremenom ste otprilike naciljali vrijeme koje odgovara jedno drugome, čime ste te pozive zbili možda u neki prozor od 30ak ili 60ak minuta. Sve bi otkrio histogram koji prati u koje doba ste se najčešće zvali.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nevjerojatne slučajnosti u vašem životu i racionalna objašnjenja
PostPostano: 05 srp 2020, 01:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
BBC je napisao/la:
Jednom davno smo prizivali duhove sa čašom. Nekih 5 puta. Dok čaša u nevjerojatnoj brzini nije odletjela u zid i razbila se.
To nešto smo provocirali i što smo se više smijali i provocirali čaša je brže i brže vrtila. Toliko brzo da na kraju svima nama prsti spadnu sa nje.

Ne znam jel to nešto u nama bilo ili izvana. Znam da više nikad nisam imao želju to raditi.



Predpostavljam da je ovo bio tulum gdje niko nije konzumirao nikakve opojne ili alkoholne supstance.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nevjerojatne slučajnosti u vašem životu i racionalna objašnjenja
PostPostano: 05 srp 2020, 02:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Na svim forumima kad se prica o tim experimentima ljudi daju takva iskustva ili slicno

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nevjerojatne slučajnosti u vašem životu i racionalna objašnjenja
PostPostano: 05 srp 2020, 08:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30479
BBC je napisao/la:
To je zato jer zaboravite što ste morali uraditi. Prestanite zajebavati narod.
Imam na smartphone DoIt listu stvari koje moram uraditi. Pa dok to ne gledam nema problema. Kad pogledam vidim da sam lijen.

Inače dobro, ne mora se ništa uraditi. Kao muslimani, sjedi i čekaj da "allah" uradi. Ionako ne može ako on to ne da.


Nema sjedit, lijenost je u kršćanstvu smrtni grijeh.

Trebaš raditi ali problem je što točno raditi? Treba raditi svoj (ljudski) dio posla, a ne pokušavati raditi posao direktora svemira. Treba također i prihvatiti da nisi direktor svemira i da se u svakoj firmi isplati biti u dobrim odnosima sa direktorom i ozbiljno shvatiti njegove smjernice.

To je zanimljivo, prosječna osoba kad se tek zaposli u firmi neće pokušati raditi direktorov posao, niti ga omalovažavati, svjesna da bi svojeglavost vodila kazni ili otkazu. Pa zamisli da u firmi direktor kaže jednu stvar, a onda radnik odgovori ne zanima me to, ja ću ipak raditi po svom. Radnik liberal. :zubati Svima je jasno da u firmi sjedenje i nerad, ali i svojeglavost, vodi lošim posljedicama.

S druge strane, zanemaruje se puno bitniji direktor koji upravlja i tom firmom a i svime ostalim. Kršiti zapovijedi direktora svemira a onda očekivati povišicu nema smisla.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nevjerojatne slučajnosti u vašem životu i racionalna objašnjenja
PostPostano: 05 srp 2020, 09:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Robbie MO je napisao/la:
Jos jedna stvar koja je meni cudna, i koja predstavlja najvecu slucajnost u mom zivotu, je to da mislim da sam dobio malo predobre karte za igranje. Sumnjivo dobre.

To iz moje perspektive povecava vjerojatnost i sumnju da je sve simulacija ili igra, jer netko tko je u igri sigurno nece izabrati nekog najgoreg avatara.

Takodjer neke druge "ubacene" stvari, koje kao da idu ka maksimalizaciji zanimljivosti i filmicnosti igre.


1. baci pogled na Gaussovu krivulju... a onda

2. baci pogled na prispodobu o talentima.
(mene ona uzasava jer ne bih smjela spavati do kraja zivota da ne nadrapam :D)

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nevjerojatne slučajnosti u vašem životu i racionalna objašnjenja
PostPostano: 05 srp 2020, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ministry of Sound je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Jednom davno smo prizivali duhove sa čašom. Nekih 5 puta. Dok čaša u nevjerojatnoj brzini nije odletjela u zid i razbila se.
To nešto smo provocirali i što smo se više smijali i provocirali čaša je brže i brže vrtila. Toliko brzo da na kraju svima nama prsti spadnu sa nje.

Ne znam jel to nešto u nama bilo ili izvana. Znam da više nikad nisam imao želju to raditi.



Predpostavljam da je ovo bio tulum gdje niko nije konzumirao nikakve opojne ili alkoholne supstance.


Nismo tad imali.
Alkohol ne, ipak je bilo po danu.

TI nisi nikad probao Marihuanu ? Kakva korist od postavljanja pitanja i odgovora ako ih se za 5 minuta više ne sjećaš. To bi bilo dosadno raditi pod utjecajem iste.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nevjerojatne slučajnosti u vašem životu i racionalna objašnjenja
PostPostano: 05 srp 2020, 15:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
dakle... :aleale
neki dan sam bila na nekoj radionici i pricamo o idejama i talentima. ja spomenem nesto sto sam davno radila, ali sam izgubila taj prvi komad. imala sam fotke, ali cak ni njih vise ne mogu naci. ostali primjerci su kod prijatelja, ali meni je bio bitan original. valjda je stradao u nekoj od sto selidbi.
maloprije odem na tavan, pregledavam neke kutije... jedna kutija ukrasi za bor, druga kutija ukrasi za bor :blush treca kutija moje izgubljeno blago. jeeeeeeeee :klanjam
ovo mi je najsretniji dan ikad.
a tebe Robi vise necu zezati. imas pusu od mene.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nevjerojatne slučajnosti u vašem životu i racionalna objašnjenja
PostPostano: 09 srp 2020, 15:30 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Purger111 je napisao/la:
Pokrenuo bi novu temu o povijesno-političkim koincidencijama, al ajde reko idem pisat ovdje, pa nek se briše ako je pre-offtopic ili nek se napravi još jedna tema. Nisu životne koincidencije, ali ako ste pratili internet sigurno ste čuli za ovu neobičnu paralelu... 1938. - svjetsko u Francuskoj, 1939. - veliki požari u Australiji, 1940. - otkazane olimpijske igre u Tokiju... 2018.- svjetsko u Francuskoj, 2019. - veliki požari u Australiji, 2020. - otkazane olimpijske igre u Tokiju... Provjeravao sam više puta i nije šala... ovome bi još dodao nešto što sam osobno primjetio 1990. - Litva napušta SSSR, Slovenija Jugu, 2020. - Britanija izlazi iz EU, 1990. - proglašenje SAO u Hr, barikade, zauzimanje stanice u Kninu... 2020. - proglašenje autonomne zone u Seattlu, barikade, preuzimanje policijske stanice...


Koliko se sjećam 2018. je prvenstvo bilo u Rusiji ili je u pitanju neki drugi sport?

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO