HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 16:07.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 169 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Postoji li politička volja za novi Hrvatsko-Srpski dogovor kojim bi podijelili sfere interesa?
Da 32%  32%  [ 6 ]
ne 68%  68%  [ 13 ]
Ukupno glasova : 19
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Cvetković–Maček: stazama povijesnog dogovora
PostPostano: 29 srp 2020, 11:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69304
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
ikmandvaradtist je napisao/la:
slika


Koliko godina je trajala ova karta?

Meni ovako vizualno izgleda da ste izlešinarili ostatke Bizantskog carstva i neizravno pomogli Turcima da uđu u Europu.

To se pokazao kao vidovit potez, jer ste profitirali tijekom 400 godina turske vladavine.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cvetković–Maček: stazama povijesnog dogovora
PostPostano: 29 srp 2020, 11:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Robbie MO je napisao/la:
Pa dobro ako je vas bilo 25% onda je nas 20%. Poanta je da je sličan postotak. S tim da ti u Srbe računaš samo populaciju Srbije, a ne sve Srbe, krivi ti je onda račun postotka. Ne možeš broj Srba u Banovini dijeliti sa populacijom Srbije u vrijeme WW1, taj broj je besmislen.


12 % nije isto što i 24 %, Robbie.... :zubati znamo i mi Matematiku, Latini, nemoj baš toliko da nas potcenjujete...

Eno ti gore lepo piše na onoj razglednici ili šta je...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cvetković–Maček: stazama povijesnog dogovora
PostPostano: 29 srp 2020, 11:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20867
Računa se što je tko unjeo u državu. U Kraljevinu su Srijem i Boka ušli kao dio Hrvatske i vraćanje istih matici bi bio prvi preduvjet pregovora. Međutim Maček kakav je bio pomirljiv prešao je preko toga.

Po nekoj logici trebalo se pregovarati o teritoriju Vojvodine i BiH koje nisu bile ničije prethodno.
Neki tu kmeče o 800k Srba u Hrvatskoj, e pa tko vas je tjerao da se selite u Hrvatsku, nismo vam mi krivi.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cvetković–Maček: stazama povijesnog dogovora
PostPostano: 29 srp 2020, 11:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69304
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
ikmandvaradtist je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Pa dobro ako je vas bilo 25% onda je nas 20%. Poanta je da je sličan postotak. S tim da ti u Srbe računaš samo populaciju Srbije, a ne sve Srbe, krivi ti je onda račun postotka. Ne možeš broj Srba u Banovini dijeliti sa populacijom Srbije u vrijeme WW1, taj broj je besmislen.


12 % nije isto što i 24 %, Robbie.... :zubati znamo i mi Matematiku, Latini, nemoj baš toliko da nas potcenjujete...

Eno ti gore lepo piše na onoj razglednici ili šta je...


Budalo.
Ako je 800 000 Srba ostalo van, a 400 000 Hrvata.
I ako tvrdiš da su postoci 24% i 12%.
To znači da je tada bio jednak broj Srba i Hrvata na Balkanu.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cvetković–Maček: stazama povijesnog dogovora
PostPostano: 29 srp 2020, 11:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Robbie MO je napisao/la:
Koliko godina je trajala ova karta?


Definitivno duže od one Fryeve iznad. :zubati

Robbie MO je napisao/la:
Meni ovako vizualno izgleda da ste izlešinarili ostatke Bizantskog carstva


tOčno.

Robbie MO je napisao/la:
neizravno pomogli Turcima da uđu u Europe.


netOčno. Zvali smo vašeg Pontifusa Maximusa da zajedno zaustavimo pošast... ali njemu bilo slađe da Islam dođe. Kao danas, kada pere noge imigranata... :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cvetković–Maček: stazama povijesnog dogovora
PostPostano: 29 srp 2020, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Robbie MO je napisao/la:
Budalo.
Ako je 800 000 Srba ostalo van, a 400 000 Hrvata.
I ako tvrdiš da su postoci 24% i 12%.
To znači da je tada bio jednak broj Srba i Hrvata na Balkanu.


Ako ti tvrdiš da je tada 400 K Hrvatima bilo što i 800 K Srbima (12 %) tvrdiš i da je nas tada bilo 7 M... onda si, izvini, budala - jedino ti. :kava

Freyu,

mi smo bili pobednici u ratu i nama je svet dao da radimo šta hoćemo. Niste vi ravnopravni u tom trenutku i džaba to insinuiraš. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cvetković–Maček: stazama povijesnog dogovora
PostPostano: 29 srp 2020, 11:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69304
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
ikmandvaradtist je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Budalo.
Ako je 800 000 Srba ostalo van, a 400 000 Hrvata.
I ako tvrdiš da su postoci 24% i 12%.
To znači da je tada bio jednak broj Srba i Hrvata na Balkanu.


Ako ti tvrdiš da je tada 400 K Hrvatima bilo što i 800 K Srbima (12 %) tvrdiš i da je nas tada bilo 7 M... onda si, izvini, budala - jedino ti. :kava

Freyu,

mi smo bili pobednici u ratu i nama je svet dao da radimo šta hoćemo. Niste vi ravnopravni u tom trenutku i džaba to insinuiraš. :kava


Poanta je bila u relativnom odnosu, slicnom postotku.
Vujadin je naveo da je vas ostalo duplo vise van nego nas.
Kako ste tada bilo skoro duplo brojniji narod, to znaci da su postoci bili slicni.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cvetković–Maček: stazama povijesnog dogovora
PostPostano: 29 srp 2020, 12:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Robbie MO je napisao/la:
Poanta je bila u relativnom odnosu, slicnom postotku.
Vujadin je naveo da je vas ostalo duplo vise van nego nas.
Kako ste tada bilo skoro duplo brojniji narod, to znaci da su postoci bili slicni.


Ja znam samo da je Srbija imala oko 3 ili 3,5 M pre Prvi rat (sa sve Albancima, Makedoncima, Vlasima, itd). U njemu izgubila 1/3 populacije.

I kako onda 10 god kasnije Srba duplo više od vas?

Najveći problem je što vi ni tada ni sada ne biste da date ni mrvu mora... k'o da bi vam od kurca otpalo... :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cvetković–Maček: stazama povijesnog dogovora
PostPostano: 29 srp 2020, 12:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20867
slika

Ovo bi bio pošten dogovor prema meni, Hrvatima ostaju granice Trojedne kraljevine (crveno) plus djelovi BiH (tamno crveno)

Ispod ovog osobno nikad ne bi pristao. Srbi bi po ovom dobili 70% Bosne i 100% Vojvodine ( Baranja, Bačka, Banat) a Hrvati samo 30% BiH.

Za sve vas koji mislite da taj Hrvatski teritorij nije krvlju plaćen evo par detalja.

Za čitavu Dalmaciju su Hrvati krvarili i pobijedili Talijane u Viškoj bitci 1866, da se tamo nije pobjedilo od Trsta do Bara bi bila Italija.

Srijemska crna zemlja je natopljena plemenitom krvlju posljednjeg iz slavne Hrvatske loze Zrinski, Adama Zrinskog, koji je podlegao ranama na polju kraj Slankamena u epskoj bitci kojom je oslobođen Srijem. Istovremno su Srbi bili Turski kmetovi dok su Hrvati platili za svaki pedalj matice.

Zbog te dvije činjenice nitko nema više prava na Srijem i Boku od nas. Krvavo smo ih platili.

Srbi se jesu napatili u ww1 ali vaša patnja bi imala 0% učinka da nije Carska Njemačka izgubila, vi ste 1918. bili potučeni do nogu pa ste se po raspadu AU doslovce prošetali do Zagreba. Imali ste sreće i to je sve.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cvetković–Maček: stazama povijesnog dogovora
PostPostano: 29 srp 2020, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ludak opet jaše. :aleale

Hoćel skoro treći entitet? Imaju li interesa velike sile da ispune nadanja malenom kolektivu od svega 345.000 pripadnika?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cvetković–Maček: stazama povijesnog dogovora
PostPostano: 29 srp 2020, 12:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
weasel je napisao/la:
slika

Ovo bi bio pošten dogovor prema meni, Hrvatima ostaju granice Trojedne kraljevine (crveno) plus djelovi BiH (tamno crveno)

Ispod ovog osobno nikad ne bi pristao. Srbi bi po ovom dobili 70% Bosne i 100% Vojvodine ( Baranja, Bačka, Banat) a Hrvati samo 30% BiH.

Za sve vas koji mislite da taj Hrvatski teritorij nije krvlju plaćen evo par detalja.

Za čitavu Dalmaciju su Hrvati krvarili i pobijedili Talijane u Viškoj bitci 1866, da se tamo nije pobjedilo od Trsta do Bara bi bila Italija.

Srijemska crna zemlja je natopljena plemenitom krvlju posljednjeg iz slavne Hrvatske loze Zrinski, Adama Zrinskog, koji je podlegao ranama na polju kraj Slankamena u epskoj bitci kojom je oslobođen Srijem. Istovremno su Srbi bili Turski kmetovi dok su Hrvati platili za svaki pedalj matice.

Zbog te dvije činjenice nitko nema više prava na Srijem i Boku od nas. Krvavo smo ih platili.

Srbi se jesu napatili u ww1 ali vaša patnja bi imala 0% učinka da nije Carska Njemačka izgubila, vi ste 1918. bili potučeni do nogu pa ste se po raspadu AU doslovce prošetali do Zagreba. Imali ste sreće i to je sve.


Jednostran pogled na stvari. :kava

Bili ste pasivni igrač sa klupe kog ubacuju u poslenja 3 min utakmice i to ponekad a očekujete tretman kakav imaju prvotimci. Mi smo vam branili Hrvatsku ginući u VK. Mi smo vas oslobodili, i vas i Bosnu. Trebalo je uzeti šta nam treba i gde smo mi, ostatak ostaviti Hrvatožderima (Mađarska je pojela skoro 3 M Hrvata)...

P.S.: 30 %? Pogledaj bolje, upisao si vama najmanje 35 %, ako ne i 40...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cvetković–Maček: stazama povijesnog dogovora
PostPostano: 29 srp 2020, 12:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Robbie MO je napisao/la:
ikmandvaradtist je napisao/la:
slika


Koliko godina je trajala ova karta?



15 puta duže od "Banovine Hrvatske". :palacgore1

I zamisli, nikom ne pada na pamet da svojata Tiranu ili grčku Tesaliju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cvetković–Maček: stazama povijesnog dogovora
PostPostano: 29 srp 2020, 12:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20867
ikmandvaradtist je napisao/la:


Bili ste pasivni igrač sa klupe kog ubacuju u poslenja 3 min utakmice i to ponekad a očekujete tretman kakav imaju prvotimci. Mi smo vam branili Hrvatsku ginući u VK. Mi smo vas oslobodili, i vas i Bosnu. Trebalo je uzeti šta nam treba i gde smo mi, ostatak ostaviti Hrvatožderima (Mađarska je pojela skoro 3 M Hrvata)...

P.S.: 30 %? Pogledaj bolje, upisao si vama najmanje 35 %, ako ne i 40...

Koji dio teritorija ove karte više pripada vama nego nama, krenimo tako..

I da niste vi nikog oslobodili, zaboravio si da se Hrvatska odvojila od AU prije no što je ušla u Državu Slovenaca Hrvata i Srba i zatim Kraljevinu Srba Hrvata i Slovenaca. Te fore o oslobađanju prosipajte Makedoncima ili svojim Srbima na Kosovu. Hrvatska je svojevoljno ušla u Jugoslaviju.

Hrvatske krajeve je branila i obranila Hrvatska vojska, Hrvatsko kraljevsko domobranstvo.

Dok je Hrvatska sve 4 godine rata krvarila na Soči protiv Talijana što ste vi radili da bi zaslužili boku? Da vam nije Hrvatske vojske Talijani bi uzeli svu obalu, sve do zadnjeg metra.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cvetković–Maček: stazama povijesnog dogovora
PostPostano: 29 srp 2020, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69304
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
ikmandvaradtist je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Poanta je bila u relativnom odnosu, slicnom postotku.
Vujadin je naveo da je vas ostalo duplo vise van nego nas.
Kako ste tada bilo skoro duplo brojniji narod, to znaci da su postoci bili slicni.


Ja znam samo da je Srbija imala oko 3 ili 3,5 M pre Prvi rat (sa sve Albancima, Makedoncima, Vlasima, itd). U njemu izgubila 1/3 populacije.

I kako onda 10 god kasnije Srba duplo više od vas?

Najveći problem je što vi ni tada ni sada ne biste da date ni mrvu mora... k'o da bi vam od kurca otpalo... :neznam


Naravno da bi otpalo od kurca.

Taman posla da vam npr. 10 km u Konavlima prodamo, pa da pravite srpski Split par km od Dubrovnika sve sa ruskom bazom. :zubati

Pitajte Crnogorce hoće li vam prodati Herceg Novi, mislim da neće.

Ako neće ni oni, pitajte Grke da vam kod Soluna prodaju komad obale. :zubati

Dunav vam ostaje.

Mislim da interes Zapada nije da Rusija ima bazu na Jadranskom moru, a niti je interes Hrvatske da se mornarica zemlje koja je izvršila zadnju agresiju na Hrvatsku i pokušala osvojiti Dubrovnik, voza Jadranom.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cvetković–Maček: stazama povijesnog dogovora
PostPostano: 29 srp 2020, 12:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69304
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Vujadin je napisao/la:
Ludak opet jaše. :aleale

Hoćel skoro treći entitet? Imaju li interesa velike sile da ispune nadanja malenom kolektivu od svega 345.000 pripadnika?


Bitna je relativna veličina i snaga. Kurda je 20 milijuna, Crnogoraca 300 000, Turaka na Cipru domaćih bilo 150 000, u Nagorno Karabah 50 000 Armenaca, pa što.

Imamo autonomiju, imamo slabe i siromašne protivnike bez vojske kojih je uskoro ispod 1 milijun, imamo homogen teritorij razdvojen ratom, imamo Hrvatsku, imamo jedan veći grad danas, i imamo vremena i strpljenja.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cvetković–Maček: stazama povijesnog dogovora
PostPostano: 29 srp 2020, 12:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Robbie MO je napisao/la:
Naravno da bi otpalo od kurca.

Taman posla da vam npr. 10 km u Konavlima prodamo, pa da pravite srpski Split par km od Dubrovnika sve sa ruskom bazom. :zubati

Pitajte Crnogorce hoće li vam prodati Herceg Novi, mislim da neće.

Ako neće ni oni, pitajte Grke da vam kod Soluna prodaju komad obale. :zubati

Dunav vam ostaje.

Mislim da interes Zapada nije da Rusija ima bazu na Jadranskom moru, a niti je interes Hrvatske da se mornarica zemlje koja je izvršila zadnju agresiju na Hrvatsku i pokušala osvojiti Dubrovnik, voza Jadranom.


Ma, da... eno u Washingtonu strepe od pomisli da Srbi imaju koju 10inu km obale... Bela kuća bi proglasila kapitulaciju odma'! :smijeh

Nego je vama prpa, rođaci... :zubati nema veze: vi nama ne date obalu, mi osujećujemo vas u gojenju - i svi srećni i zadovoljni! :zivili Mi Kontinentalci, vi AnCROreksični... s tim što je nama falio 1 (i slovima: jedan) poslanik da uzmemo svoju Black Mountain nazad a sa njom i obalu a koliko vama treba da ostvarite svoje gojenje? :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cvetković–Maček: stazama povijesnog dogovora
PostPostano: 29 srp 2020, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20867
A zašto bi Hrvati prodavali svoj etnički prostor, pa nismo ludi, evo dajte vi nama 30 kilometara dunavske obale? Koji je problem? Bojite se riječne mornarice?

Vi ste CG izgubili i vlast tamo nećete vidjeti više nikad.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cvetković–Maček: stazama povijesnog dogovora
PostPostano: 29 srp 2020, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Opušteno, Hrvati!

Da ste dali onaj ćoškić (koji vam je ionako odsečen) ili koje ostrvo, mogli smo se dogovoriti. Ovako, vi bi naš etnički prostor a za uzvrat nudite Muslimanski! :smijeh

Veliki uzimaju šta hoće, mali idu parolom "seci uši (višak kraka, pipaka), krpi dupe (sredinu, telo)!" Mudri, pragmatični narodi znaju u kojoj su kategoriji. :kava

No, vi bi da nas osujećujete a da vi sami ne budete osujećeni... :zubati

Vreme će sve postaviti na svoje mesto: mi ćemo vratiti Black Mountain, dodatno ojačati ionako zabetoniranu Srpsku, u Voši produžiti na 80 %, u Raškoj povećati %, nastaviti vraćanje KiM... za to vreme vi se batrgajte u partnerskom zagrljaju Muslimana i kajte što niste sa Srbima napravili Veliki Kompromis... :neznam

Srećno! :zivili :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cvetković–Maček: stazama povijesnog dogovora
PostPostano: 29 srp 2020, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
VKK-ovaši i salonski teoretičari koji nemaju pojma o BiH idu na odmor.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 169 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 136 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO