HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 15:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 163 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Najidealnije rješenje za tzv. BIH je...
(kao Hrvat mislim da je...)status quo - sadašnje stanje 0%  0%  [ 0 ]
građanska, unitarna BIH i ukidanje RS 0%  0%  [ 0 ]
HB kao entitet -"treći entitet" 6%  6%  [ 3 ]
HB neovisna država, ostatak Federacije i RS mi je svejedno 10%  10%  [ 5 ]
HB pripojena RH, za ostatak Federacije i RS mi je svejedno 25%  25%  [ 13 ]
HB neovisna država, RS pripojena Srbiji i muslimanska država na ostatku nekadašnje BIH 6%  6%  [ 3 ]
pripajanje Federacije RH, za RS mi je svejedno 2%  2%  [ 1 ]
pripajanje Federacije Hrvatskoj, a RS Srbiji -granica RH i Srbije u nekadašnjoj BIH 2%  2%  [ 1 ]
Hrvatska pripaja cijelu BIH -"dodrinaško rješenje" 4%  4%  [ 2 ]
HB i RS kao neovisne države i muslimanska država na ostatku nekadašnje BIH 6%  6%  [ 3 ]
neko drugo rješenje 4%  4%  [ 2 ]
(kao Bošnjak mislim da je...)status quo - sadašnje stanje 0%  0%  [ 0 ]
građanska, unitarna BIH i ukidanje RS 2%  2%  [ 1 ]
HB kao entitet -"treći entitet" 2%  2%  [ 1 ]
unitarna Federacija, RS neovisna država 0%  0%  [ 0 ]
unitarna Federacija, RS pripojena Srbiji 2%  2%  [ 1 ]
unitarna Federacija, za RS mi je svejedno 0%  0%  [ 0 ]
Federacija neovisna država, za RS mi je svejedno 0%  0%  [ 0 ]
Hrvatska pripaja cijelu BIH - "dodrinaško rješenje" 2%  2%  [ 1 ]
neko drugo rješenje 0%  0%  [ 0 ]
(kao Srbin mislim da je...)status quo - sadašnje stanje 2%  2%  [ 1 ]
građanska, unitarna BIH i ukidanje RS 0%  0%  [ 0 ]
HB kao entitet -"treći entitet" 0%  0%  [ 0 ]
RS neovisna država, za Federaciju mi je svejedno 6%  6%  [ 3 ]
RS pripojena Srbiji, za Federaciju mi je svejedno 2%  2%  [ 1 ]
pripajanje Federacije Hrvatskoj, a RS Srbiji - granica Hrvatske i Srbije u nekadašnjoj BIH 2%  2%  [ 1 ]
pripajanje RS Srbiji, Federacija neovisna država 2%  2%  [ 1 ]
Federacija neovisna država, RS neovisna država 0%  0%  [ 0 ]
pripajanje HB Hrvatskoj, RS Srbiji i muslimanska država na ostatku nekadašnje BIH 8%  8%  [ 4 ]
Srbija pripaja cijelu BIH -"velikosrpsko rješenje" 2%  2%  [ 1 ]
Srbija pripaja RS i dijelove Federacije, HB neovisna ili dio RH, bez muslimanske države 2%  2%  [ 1 ]
HB neovisna država, RS pripojena Srbiji i muslimanska država na ostatku nekadašnje BIH 0%  0%  [ 0 ]
HB i RS kao neovisne države i muslimanska država na ostatku nekadašnje BIH 2%  2%  [ 1 ]
neko drugo rješenje 2%  2%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 52
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 01 kol 2020, 05:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30059
Grumpy je napisao/la:
Muslimanija je uvijek opcija i zadnja opcija.


Ne bih se složio. Muslimanija bi bila čimbenik nestabilnosti i previše je rizično. Vjerojatno će se na kraju riješiti isto kao Sandžak, jedan dio Hrvatskoj a drugi dio Srbiji.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 01 kol 2020, 09:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Nebula je napisao/la:
Grumpy je napisao/la:
Mala Muslimanija ni teritorijalno ni ideološki, ma nikako ne može sama opstat u Europi. Već sada je svojevrstan pakao, a tada bi bila privatna islamska država. Pod krinkom jednakih prava svih složili bi nam Šerijat. Da nije BiH i S-H politike već bi to imali u ugovoru sa Islamskom zajednicom. Nakon radikalizacije bi uslijedila vojna intervencija bilo susjeda bilo MZ, rešetanja i raketanje, i na kraju krajeva vrlo vjerojatno podjela Muslimanija na srpski i hrvatki dio, a nas bi potrpali na brodove i poslali šupku Erdoganu.
Jesi ti zdrav čovjek?


Ako bi nakon podjele BiH bosnjacki dio postao radikalna islamska drzava sa serijatom, onda nas i treba potrpati na brodove i poslati Erdoganu. Ako nismo u stanju biti normalni sekularni evropljani onda i ne pripadamo evropi. Simple as that.

Na moze glavni argument Bosnjaka za jedinstvenu BiH biti strah od muslimaske drzave. Prakticno, strah od samog sebe. Sta nam je argument? Necemo sami jer smo budale? Koga boli ona stvar kakvi smo. Ako nismo samoodrzivi onda ne treba da postojimo.

Budimo realni, 2 su osnovna argumenta umnih Bosnjaka kada razmisljaju protiv podjele:
1. Demografski cemo dobiti cijelu BiH
2. Necemo da budemo opkoljeni. Dok god imamo Srbe i Hrvate u BiH, susjedne zemlje nam nece zatvoriti granicu.

Prvi argument nestaje pred nasim ocima. Sasvim je jasno da Bosnjaci radikalno gube stanovnistvo i da im sigurno ne treba cijela BiH

Drugi argument je tehnicki ispravan ali moralno nije. Ako si takav da te sve komsije hoce unistiti onda trebas biti unisten. Zasto bi Srbi i Hrvati u BiH bili taoci cinjenice da mi ne smijemo sami?

BIH se treba raspasti na 3 dijela. Bosnjacki dio ce imati buducnost onakvu kakvu Bosnjaci zasluze. Ako ne budu znali da se izbore za buducnost onda je to sasvim ok. Svako dobija prema zasluzi.


Pa ako ste muslimani onda ćete imati islamsku državu, šerijat i sve te vaše budalaštine.
A ako niste muslimani onda porušite te džamije što su vam Turci ostavili, koji će vam *** samo vam stvaraju nelagodu. Vidte da se plašite Islama i da ne znate biti pravi muslimani. :neznam
Ili malo takijate... :thumbup

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 01 kol 2020, 10:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Grumpy je napisao/la:
Većina Bošnjaka koji su ostali u BiH jednostavno nisu u stanju da budu sekularni Europljani, jer se nalaze pod nezdravim utjecajem islamske zajednice, vjeronauka i SDA, i zato jer im se dan-za-dan nameće priča da su im se sve nesreće dogodile, jer su muslimani, pa jelte sada trebaju dati gas u tome. Dodaj tome Srbe sa genocidnom namjerom kod kojih nemaju što tražiti, i Hrvate katolike kojih i nema toliko u BiH da bi bili neki korektivni faktor, a također ih ne vole i doći ćeš do eksplozivne mješavine.

Mi smo davno izgubili i genetičku homogenost jednog predominatno europskog naroda kao prirodni korektiv koji ljude drži podalje od neeuropskih religija i utjecaja, a ljudi tursko-arabljanskog izgleda su promovirani kao društveni standard. Možda nas je još samo pola pravi Europljani.

Niti imamo ideološki instrumentarij i sredstva, niti nas ima dovoljno Europljana cijepljenih protiv Islamskog ekstremizma genetikom da odredimo sudbinu društva. Ja sam dugo bio u nevjerici da je uopće moguće da među nama netko može biti vehabija. Njih ima malo danas, ali ako im se stvore odgovarajući uvjeti, raširit će se ko vatra. Svatko kome se utuvi u glavu da je musliman, ima kratak put do ekstremizma, jer je vjera sama po sebi sveobuhvatna i krajnje ekstremna za današnje uvjete.

Mala muslimanija ne bi živjela jako dugo i za vrlo kratko vrijeme bi se samouništila utoliko više što nemamo dostatan teritorij i imali bi ogromne probleme sa gospodarstvom i zatvorenošću od susjeda koji bi nas blokirali, jer bi nam tako ubrzali kraj. Lokvica je premala da se ne osuši i zato ne može biti muslimanije.
Volim poginuti u obrani opstanka BiH kakva-je-da-je nego da me Islamisti sa migrantima ubiju u maloj Muslimaniji.


Ratko Mladić dijeli 90% tvojih stavova.
Ti bi druže bio savršen borac VRS.
Ne daj bože rata al ako nas islamisti napadnu samo promjeni ime i dođi u crkvu da te prekrstimo. :zivili

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 01 kol 2020, 14:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7356
Grumpy je napisao/la:
Većina Bošnjaka koji su ostali u BiH jednostavno nisu u stanju da budu sekularni Europljani, jer se nalaze pod nezdravim utjecajem islamske zajednice, vjeronauka i SDA....


Ne slazem se sa takvim razmisljanjem. Takvi su velika manjina medju Bosnjacima. Vecina Bosnjaka konzumira alkohol a religija im se svodi na obiljezavanje bajrama. Naravno, na popisu ce svi reci da su muslimani iz inata ali barem 80% Bosnjaka realno nisu muslimani. Samo imaju muslimansku tradiciju.

Grumpy je napisao/la:
Mala muslimanija ne bi živjela jako dugo i za vrlo kratko vrijeme bi se samouništila utoliko više što nemamo dostatan teritorij i imali bi ogromne probleme sa gospodarstvom i zatvorenošću od susjeda koji bi nas blokirali, jer bi nam tako ubrzali kraj


Teritorij je vise nego dostatan za milion Bosnjaka koliko ce u buducnosti biti. Na tom teritoriju je prije rata zivjelo 2 miliona ljudi. Ali ako se ipak samounistimo sami smo krivi i tako treba biti.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 01 kol 2020, 14:47 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
Muslimanska drzava na prostorima gde su vecina jeste najbolje resenje. Ako bi sami to predlozili mogli bi da dobiju i vise jer bi i Srbi i Hrvati napravili ustupke u zamenu za odvajanje. Ako zbog toga propadnu to je njihov problem, kao i sa bilo kojom drugom drzavom. Ali dzaba kada bi mozda 1% njih u miru pristalo na tako nesto. Evo Nebula je jedini koga sam video da na ovakvim temama podrzava takvo resenje. Ali problem je u tome da kad bi Muslimani i pristali zapad ne bi dozvolio, jer njima ovde treba nered. Ovde se stalno raspravlja sta hoce Srbi, Hrvati, Muslimani ali se zaboravlja da sve njih niko nista ne pita. Kako se veliki dogovore, tako ce biti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 01 kol 2020, 14:56 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7356
Grumpy je napisao/la:
Ljude poput Nebule je gotovo pa nemoguće sresti u bošnjačkom korpusu u realnom svijetu.


I mene je nemoguce sresti u realnom svijetu sa ovim stavovima. U razgovoru sa prijateljima, komsijama, rodbinom ja imam klasicne bosnjacke stavove protiv podjele i sve ostale mainstream bosnjake stavove.

Koliko ima jos Bosnjaka poput mene koji ne govore javno sta misle? Sta mislis?

Grumpy je napisao/la:
Idealan Bošnjak po S/H mjeri. Ne traži ništa.


Idealan Bosnjak je Bakir Izetbegovic i otac mu. Zato ih je SANU i odabrala da budu na celu Bosnjaka. SDA politika pravi od Bosnjaka palestince. Narod bez drzave. Narod koji ne odlucuje o svojoj sudbini. Narod koji je potpuno pod kontrolom Srba i Hrvata. Nema ni svoju vojsku. SIPA je pod kontrolom Srba. Granicna policija pod kontrolom Hrvata. Pasosi se izdaju u Banjaluci. UIO u Banjaluci. Srbi i Hrvati blokiraju kako hoce sta hoce.

SDA strategija je kao zajednicka drzava sa onima koje optuzujes za genocid i to ne jedan nego vise njih. Odgajas djecu tako da vjeruju da ce Srbi uvijek teziti da nad Bosnjacima ucine genodic. A onda kao hoces zajednicku drzavu sa Srbima. Potpuna besmislica. Nije ni cudo sto mladi Bosnjaci napustaju BiH. Rezultat ovakve politike puzajuceg konflikta sa kultom zrtve a ujedno i svim mogucim blokadama ce biti nestanak Bosnjaka. Bas kako je SANU i zamislio kada nam je instalirao SDA.

Dakle redom:
-RS ima mogucnost veta i u predsjednistvu i u parlamentu
-Hrvati imaju mogucnist veta u domu naroda
-Sve kontrolne nadleznosti su pod kontrolom Srba i Hrvata
-Rezultat je nestanak Bosnjaka kao naroda

a sa druge strane Bosnjaci (sljedbenici crkve bosanske) ni u srednjem vijeku nisu naseljavali cijelu BiH vec samo gornje tokove Bosne, Vrbasa, Drine i Neretve. Na kraju ce Bosnjaci i dobiti toliko BiH samo manje podrinja a vise bosne. Na tom podrucju je prije rata zivjelo 2 miliona ljudi a Bosnjaka ce biti 1 milion za 50 godina.

Bosnjaci moraju progledati i skontati da ih se pravi budalama vec 30 godina. Cijelu BiH ne mogu imati jer padaju u broju. Ni cijelu FBiH ne mogu imati jer padaju u broju. Osim toga, nije ni pravedno da imaju vise od 35% BiH jer nikada nisu ni bili vecina na vise od 35% BiH. Bez razloga od sebe prave Kurde (narod bez drzave). Strah od imanja svoje drzave ce na kraju dovesti do nestanka Bosnjaka kao politickog naroda. Ako ne progledamo.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 01 kol 2020, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
NSOS je napisao/la:
Muslimanska drzava na prostorima gde su vecina jeste najbolje resenje.

I sve ce tada biti mirno i idilicno... Ps mi bi bili njihovi prvi susjedi, misliš da bii se oni smilirli ili nastavili planirati kako dda protjeraju kjarife do Beča?
Nikad mi mira od njih ne bi imali. Mala islambosna država nam ne bi smjela biti opcija.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 01 kol 2020, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Nebula je napisao/la:
Grumpy je napisao/la:
Ljude poput Nebule je gotovo pa nemoguće sresti u bošnjačkom korpusu u realnom svijetu.


I mene je nemoguce sresti u realnom svijetu sa ovim stavovima. U razgovoru sa prijateljima, komsijama, rodbinom ja imam klasicne bosnjacke stavove protiv podjele i sve ostale mainstream bosnjake stavove.

Koliko ima jos Bosnjaka poput mene koji ne govore javno sta misle? Sta mislis?

Grumpy je napisao/la:
Idealan Bošnjak po S/H mjeri. Ne traži ništa.


Idealan Bosnjak je Bakir Izetbegovic i otac mu. Zato ih je SANU i odabrala da budu na celu Bosnjaka. SDA politika pravi od Bosnjaka palestince. Narod bez drzave. Narod koji ne odlucuje o svojoj sudbini. Narod koji je potpuno pod kontrolom Srba i Hrvata. Nema ni svoju vojsku. SIPA je pod kontrolom Srba. Granicna policija pod kontrolom Hrvata. Pasosi se izdaju u Banjaluci. UIO u Banjaluci. Srbi i Hrvati blokiraju kako hoce sta hoce.

SDA strategija je kao zajednicka drzava sa onima koje optuzujes za genocid i to ne jedan nego vise njih. Odgajas djecu tako da vjeruju da ce Srbi uvijek teziti da nad Bosnjacima ucine genodic. A onda kao hoces zajednicku drzavu sa Srbima. Potpuna besmislica. Nije ni cudo sto mladi Bosnjaci napustaju BiH. Rezultat ovakve politike puzajuceg konflikta sa kultom zrtve a ujedno i svim mogucim blokadama ce biti nestanak Bosnjaka. Bas kako je SANU i zamislio kada nam je instalirao SDA.

Dakle redom:
-RS ima mogucnost veta i u predsjednistvu i u parlamentu
-Hrvati imaju mogucnist veta u domu naroda
-Sve kontrolne nadleznosti su pod kontrolom Srba i Hrvata
-Rezultat je nestanak Bosnjaka kao naroda

a sa druge strane Bosnjaci (sljedbenici crkve bosanske) ni u srednjem vijeku nisu naseljavali cijelu BiH vec samo gornje tokove Bosne, Vrbasa, Drine i Neretve. Na kraju ce Bosnjaci i dobiti toliko BiH samo manje podrinja a vise bosne. Na tom podrucju je prije rata zivjelo 2 miliona ljudi a Bosnjaka ce biti 1 milion za 50 godina.

Bosnjaci moraju progledati i skontati da ih se pravi budalama vec 30 godina. Cijelu BiH ne mogu imati jer padaju u broju. Ni cijelu FBiH ne mogu imati jer padaju u broju. Osim toga, nije ni pravedno da imaju vise od 35% BiH jer nikada nisu ni bili vecina na vise od 35% BiH. Bez razloga od sebe prave Kurde (narod bez drzave). Strah od imanja svoje drzave ce na kraju dovesti do nestanka Bosnjaka kao politickog naroda. Ako ne progledamo.


Ne biraju Srbi na izborima Izetbegoviće nego vi i to 30 godina.

Elem, kad bi Bakir okrenuo ploču i zagovarao to što ti pričaš završio bi na stubu srama za vjekove vjekova zajedno sa svojim ocem. Doduše završiće na stubu srama svakako, njih dvojica će za vjekove vjekova biti označeni kao najveće bošnjačke budale, nešto ko srpski Brankovići al neće dobrovoljno.
Kao što ni sadašnji Bošnjaci neće dobrovoljo pristati da se poseru na proteklih 30 godina i budu u istoriji označeni kao najgluplja generacija tzv. Bošnjaka.
Izetbegovići i današnji tzv. Bošnjaci zajedno igraju igru samozavaravanja, tandem paćenika, birate baš sebi sličnog.
I Bakir i tzv. Bošnjaci će morati još da se ispate, da se samoništavaju jer alternativa je poniženje koje bi vas razbilo ko naciju.

I vi i Bakir molite boga da Srbi odu pa da kmečite o nepravdi a u stvari da se spasite. I to će se desiti al to nije do vas nego do MZ fašista. Rado bi mi i vas i sbe spasili muke al ne možemo dok MZ fašisti ne odobre. Jer jebo rat šta su sankcije, rat je zajebancija.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 01 kol 2020, 15:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
weasel je napisao/la:
NSOS je napisao/la:
Muslimanska drzava na prostorima gde su vecina jeste najbolje resenje.

I sve ce tada biti mirno i idilicno... Ps mi bi bili njihovi prvi susjedi, misliš da bii se oni smilirli ili nastavili planirati kako dda protjeraju kjarife do Beča?
Nikad mi mira od njih ne bi imali. Mala islambosna država nam ne bi smjela biti opcija.


Neka ih. Dosadno bi bilo bez njiha, blentav je to narod, može im se čovjek dobro ismijati.
Samo da mi nisu u kući ništa mi ne bi smetali.
Dobra ograda = dobar komšija.
Super ćemo mi živiti kad se zločinačka tvorevina BiH raspadne.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 01 kol 2020, 15:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
novovrijeme je napisao/la:
weasel je napisao/la:
I sve ce tada biti mirno i idilicno... Ps mi bi bili njihovi prvi susjedi, misliš da bii se oni smilirli ili nastavili planirati kako dda protjeraju kjarife do Beča?
Nikad mi mira od njih ne bi imali. Mala islambosna država nam ne bi smjela biti opcija.


Neka ih. Dosadno bi bilo bez njiha, blentav je to narod, može im se čovjek dobro ismijati.
Samo da mi nisu u kući ništa mi ne bi smetali.
Dobra ograda = dobar komšija.
Super ćemo mi živiti kad se zločinačka tvorevina BiH raspadne.

Mislim da si optimist prevelik, ako mujo i danas gleda preko ograde u dvor susjeda ( RS i HB) što će ga spriječavati da to radi poslje kad se odvojimo.
Neće oni nikad prestati kmečati o bazniji, već će samo promjeniti priču iz Srbi i Hrvati žele dijeliti Bosnu u Srbi i Hrvati su podjelili Bosnu...

To kao da se iseliš iz stana gdje ti cimer radi pakosti pa se odseliš u stan odmah do. Nisi daleko odmakao...

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 01 kol 2020, 15:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
weasel je napisao/la:
Mislim da si optimist prevelik, ako mujo i danas gleda preko ograde u dvor susjeda ( RS i HB) što će ga spriječavati da to radi poslje kad se odvojimo.


Avioni, rakete, helikopteri, dronovi itd.
Pa nisu ludi da ratuju protiv jačih od sebe.
Biće oni super nama komšije kad se BiH raspadne, sve drugo bi bilo samoubistvo.
Nestanak BiH je garant mira na ovim prostorima.

Imamo još samo sa Šiptarima nešto da popričamo al to je nešto drugo...

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 01 kol 2020, 16:03 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
weasel je napisao/la:
I sve ce tada biti mirno i idilicno... Ps mi bi bili njihovi prvi susjedi, misliš da bii se oni smilirli ili nastavili planirati kako dda protjeraju kjarife do Beča?
Nikad mi mira od njih ne bi imali. Mala islambosna država nam ne bi smjela biti opcija.

Mogu oni da planiraju sta hoce, tesko da bi bili pretnja Srbiji ili Hrvatskoj od kojih svaka (sa Srpskom i Herceg Bosnom u svom sastavu) imala nekoliko puta brojnije stanovnistvo. Pazis na granicu i gotovo. Srbija u svakom slucaju ne zeli Muslimane, a sad kad vise skoro nema mesanih krajeva nema nikakve potrebe za njima. Za Hrvate jeste problem srednja Bosna pa Hrvatska ako hoce i ako to oni hoce, ujedinite se, Srbima to ne smeta. Samo mislim da bi mnogo veci problem bio milion i nesto Muslimana u Hrvatskoj, nego drzava sa milion i nesto Muslimana preko granice. Muslimansku manjinu mogu da kontrolisu drzave kao Kina, Indija, Rusija, Filipini, Tajland, Burma kojima nije problem da mobilisu milion vojnika, a svugde je procenat muslimana ispod 10% sem Indije gde ih je malo vise. Hrvatska bi sa celom Federacijom imala vise od 20% Muslimana, a ima 16.000. vojnika. Pa ti racunaj. A cvecarenje je, kako si sam napisao na toj temi, danas nemoguce.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 01 kol 2020, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15480
Mislim da bi bilo loše integrirat 1,2 milijuna muslimana u Hrvatsku koji nas patološki nerazumno mrze. Imaju li ili nemaju razloga, ne bih ulazio u to, ali tako je. Dat im državu Zenica Tuzla Sarajevo trokut pa nek rade što hoce. Prema toj drzavi se postavit prijateljski. Dobrosusjedni odnosi. Također nudit drzavljanstvo njihovima koji se vrate/predju na katolicku vjeru. Nije da sam neki religiozni fanatik nego tako prepoznat one koji nisu fanatici među njima i zele migrirat kod nas da se lakse integriraju i to je to. Islamu stvarno nije mjesto u civiliziranom svijetu.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 01 kol 2020, 22:47 
Offline

Pridružen/a: 19 srp 2020, 09:24
Postovi: 579
Naša Kvačica je napisao/la:
Grumpy je napisao/la:
Muslimanija je uvijek opcija i zadnja opcija.


Ne bih se složio. Muslimanija bi bila čimbenik nestabilnosti i previše je rizično. Vjerojatno će se na kraju riješiti isto kao Sandžak, jedan dio Hrvatskoj a drugi dio Srbiji.


Eto vidiš da se slažeš sa mnom.
Slažeš se sa mnom kao i većina moderatora u 90% stvari, iako ne bi nikad priznao.
Od Muslimanije nema ništa, to je u srcu kršćanske Europe nemoguća misija.
Muslimanija će biti kada bude kršćanska država u Iraku, ili Siriji ili Egiptu ili Saudiji.

A kako će se na kraju riješiti... teško da će itko od nas toliko dugo živjeti da to sve vidi.
Vi radite svoje, mi ćemo svoje pa kud tko stigne (...neće se podijeliti... sve je hrvatsko)

_________________
Krenimo ka miru i dobru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 02 kol 2020, 09:06 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Citat:
U razgovoru za Večernji list šef hrvatske diplomatije je prokomentarisao ponudu člana Predsjedništva BiH Milorada Dodika predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću da se u slučaju da Beograd prizna nezavisnost Kosova isti status da i entitetu RS u BiH koji bi se potom priključio Srbiji.

"Hrvatska poštuje i snažno podupire suverentitet i teritorijalni integritet BiH. Nama su takve ideje potpuno neprihvatljive. Podržavamo dijalog Srbije i Kosova koji će voditi ka sveobuhvatnoj normalizaciji odnosa pri čemu je ključno da rješenje do kojeg se dođe u dijalogu mora pridonositi stabilnosti u cijeloj regiji jugoistočne Evrope“, dodao je.

Podsjetimo da je Dodik tokom nedavne posjete Vučića Banjoj Luci iznio svoje ideje o spajanju rješenja pitanja Kosova i RS-a.

Vučić je na to novinarima kazao da za Srbiju nisu lagana i jednostavna pitanja koja je član Predsjedništva BiH Milorad Dodik pokrenuo.

"Voljeli bismo da stvari ostanu u okvirima Dejtonskog sporazuma, onako kako sam i razumio predsjednika Dodika. Za sve druge Dodikove ideje, naša obaveza je da saslušamo i da vidimo nešto i u pisanom obliku. Imat ćemo još susreta, moja je obaveza da saslušam njihove ideje, a onda ćemo moći da pružimo i određene odgovore", poručio je.


I mi volimo okvire DMS-a, a mora samo da se pije hladno pivo i sluša DMX, gosn Grlić Rodmane. :zivili

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 02 kol 2020, 09:10 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Ovime je politicko sarajevo dodatno ohrabreno da radi sta hoce, jer kako vidimo Zagrebu je primarni interes opstanak kakve takve bih a prava Hrvata su samo finese, obicne floskule...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 02 kol 2020, 09:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Hrvatska uvijek može ciljano dijeliti državljanstva po FBIH i na taj način otvarati put prema Europi novim hr državljanima.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 02 kol 2020, 09:28 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
dudu je napisao/la:
Hrvatska uvijek može ciljano dijeliti državljanstva po FBIH i na taj način otvarati put prema Europi novim hr državljanima.

Mislim da je racionalnije vjerovat u postojanje vilenjaka nego u ovako nesto. :zubati

No dobro, mozda isti kupuju potrebno vrijeme dok mazlims ovako kvalitetno propadaju.

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 02 kol 2020, 09:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7356
Status quo je najgora opcija za mazlims. Dokazuju to demografske statistike.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 03 kol 2020, 12:06 
Offline

Pridružen/a: 15 ruj 2017, 11:20
Postovi: 511
Nebula je napisao/la:
I mene je nemoguce sresti u realnom svijetu sa ovim stavovima. U razgovoru sa prijateljima, komsijama, rodbinom ja imam klasicne bosnjacke stavove protiv podjele i sve ostale mainstream bosnjake stavove.

Koliko ima jos Bosnjaka poput mene koji ne govore javno sta misle? Sta mislis?


Ovo je zanimljivo. Ajmo pretpostavit da ne takijaš i da ovako stvarno unutar sebe razmišljaš.

E sad pitanje, koliko stvarno procjenjuješ (u postotku) da ima vaših ljudi koji ovako razmišljaju a naglas naravno deru službenu muslimansku priču o 100%oj?? I koliko misliš da su šanse da se pojavi na vašem političkom nebu stranka koja bi krenula s ovom politikom, baš da te ljude pridobiju za sebe? Ili ste baš ono toliko zaglibili da nema povratka, da se ne bi usudio nitko ni glasat ni stvarat takvu stranku?

jer onako logički, ako postoji kritična masa kojoj bi bio pun kufer ovog statusa quo i svega gore od tebe nabrojanog (blokade, nema buđeta, itd.) onda bi takva opcija možda imala povijesnu šansu da možda baš ona sjedne za stol kad se bude dijelilo....

Ali mislim da samo takijaš..... :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 03 kol 2020, 12:22 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2020, 05:03
Postovi: 1347
Muslimani nisu realni i sumnjam da su iskreni u svom drzavotvornost. Da su pametni uzeli bi ono sto trenutno mogu, dok imaju priliku. Nisu Karadjordje ili Obrenovic sve usamostalili, nego mali komad Sumadije...

_________________
S vjerom u Boga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 03 kol 2020, 12:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27103
Altomanović je napisao/la:
Muslimani nisu realni i sumnjam da su iskreni u svom drzavotvornost. Da su pametni uzeli bi ono sto trenutno mogu, dok imaju priliku. Nisu Karadjordje ili Obrenovic sve usamostalili, nego mali komad Sumadije...


Dakako. Alija je 1993. rekao: "BiH je sredstvo a ne cilj".

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 03 kol 2020, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2020, 15:35
Postovi: 1527
Altomanović je napisao/la:
Muslimani nisu realni i sumnjam da su iskreni u svom drzavotvornost. Da su pametni uzeli bi ono sto trenutno mogu, dok imaju priliku. Nisu Karadjordje ili Obrenovic sve usamostalili, nego mali komad Sumadije...

Za 30ak godina trazit ce oni sami da se odvoje iz BIH. Ali tada im to iz inata treba blokirati. Jer shvatit ce pomalo da im se postotak smanjuje, i da bi mogli kako destljeca idu skroz ispusiti ako ne naprave neku svoju nacionalnu drzavicu na teritoriju na kojem su vecina. A u njihovim ludim glavama su ideje da ce kontrolirati 100% teritorija BIH. Neznam tko im je usadio takvu ludost. Zar misle da ce Srbi i Hrvati sami se iselit i reci im evo vam nasi prostori, nasa sela i gradovi i tu napravite svoju muslimansku drzavu?

Jos us ludji nego Srbi 90-ih. Srbi su pokusali vojno odvojiti krajeve gdje je bilo Srba. A ovi bi teritorije di nema Muslimana. To je kao da netko u RH planira kako da Sloveniju stavi pod svojom kontrolom. Totalna ludost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 03 kol 2020, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2020, 15:35
Postovi: 1527
Rika sv Vida je napisao/la:
Mislim da bi bilo loše integrirat 1,2 milijuna muslimana u Hrvatsku koji nas patološki nerazumno mrze. Imaju li ili nemaju razloga, ne bih ulazio u to, ali tako je. Dat im državu Zenica Tuzla Sarajevo trokut pa nek rade što hoce. Prema toj drzavi se postavit prijateljski. Dobrosusjedni odnosi. Također nudit drzavljanstvo njihovima koji se vrate/predju na katolicku vjeru. Nije da sam neki religiozni fanatik nego tako prepoznat one koji nisu fanatici među njima i zele migrirat kod nas da se lakse integriraju i to je to. Islamu stvarno nije mjesto u civiliziranom svijetu.


To bi sami Muslimani mogli traziti u buducnosti. Tko zna sto buducnost nosi. Njima sigurno ne nosi nista dobro. Neka naprave svoju drzavicu gdje su vecina. Nikakvo intregriranje u RH. PA sto cemo sa njima? Da imamo nemire? Kakava korist od njih? Tko ce ih hranit? To je narod koji je navikao da mu se nesto daje i sami su takvi da ocekuju i traze da im se nesto da. Jer komunizam ih je doveo iz sela u gradove. Dali im stanove i posao. Nestalo posla i svijet drugacije anas funkcionira. A oni i dalje cvile, dajte nam ovo, dajte nam ono. To je narod koji ceka i trazi da im se nesto da. Nista samio nece poduzeti. Komunizam ih je tako oblikovao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 03 kol 2020, 15:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7356
carles je napisao/la:
Nebula je napisao/la:
I mene je nemoguce sresti u realnom svijetu sa ovim stavovima. U razgovoru sa prijateljima, komsijama, rodbinom ja imam klasicne bosnjacke stavove protiv podjele i sve ostale mainstream bosnjake stavove.

Koliko ima jos Bosnjaka poput mene koji ne govore javno sta misle? Sta mislis?


Ovo je zanimljivo. Ajmo pretpostavit da ne takijaš i da ovako stvarno unutar sebe razmišljaš.

E sad pitanje, koliko stvarno procjenjuješ (u postotku) da ima vaših ljudi koji ovako razmišljaju a naglas naravno deru službenu muslimansku priču o 100%oj?? I koliko misliš da su šanse da se pojavi na vašem političkom nebu stranka koja bi krenula s ovom politikom, baš da te ljude pridobiju za sebe? Ili ste baš ono toliko zaglibili da nema povratka, da se ne bi usudio nitko ni glasat ni stvarat takvu stranku?

jer onako logički, ako postoji kritična masa kojoj bi bio pun kufer ovog statusa quo i svega gore od tebe nabrojanog (blokade, nema buđeta, itd.) onda bi takva opcija možda imala povijesnu šansu da možda baš ona sjedne za stol kad se bude dijelilo....

Ali mislim da samo takijaš..... :zubati


Zasto bih takijao na ovaj nacin? Da cujem tu teoriju? Sta mi je cilj?

Nemoguce je znati koliko nas ima. Upravo zato ste se niko ne usudi javno to govoriti. Zasto bih ja o tome javno pricao? Hocu li nekome promjeniti misljenje? Necu naravno. Samo cu od sebe odbiti prijatelje pa cak i porodicu. Bilo bi to mazohisticki s moje strane. I tako sigurno svi razmisljaju.

Samim tim nemoguce je da se pojavi takva stranka. Nikada se nece ni pojaviti.

Nasa jedina nada je da ce Srbi stisnuti muda da se odcjepe. Garantujem da ne bi bilo nikakve reakcije osim beskorisne galame. I medjunarodna zajednica bi na kraju priznala realnost. Srbi se kao boje sankcija ali i to je besmisleni strah jer mogu prezivjeti u sistemu Srbije decenijama. Nazalost, najprije ce biti da su Dodik i drustvo ustvari pazljivo odabrani od strane zapada da ko fol prijete ali nikada ne urade taj korak.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 163 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano, mijat_tomic_is_back, NekoIme i 280 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO