HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 15:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 163 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Najidealnije rješenje za tzv. BIH je...
(kao Hrvat mislim da je...)status quo - sadašnje stanje 0%  0%  [ 0 ]
građanska, unitarna BIH i ukidanje RS 0%  0%  [ 0 ]
HB kao entitet -"treći entitet" 6%  6%  [ 3 ]
HB neovisna država, ostatak Federacije i RS mi je svejedno 10%  10%  [ 5 ]
HB pripojena RH, za ostatak Federacije i RS mi je svejedno 25%  25%  [ 13 ]
HB neovisna država, RS pripojena Srbiji i muslimanska država na ostatku nekadašnje BIH 6%  6%  [ 3 ]
pripajanje Federacije RH, za RS mi je svejedno 2%  2%  [ 1 ]
pripajanje Federacije Hrvatskoj, a RS Srbiji -granica RH i Srbije u nekadašnjoj BIH 2%  2%  [ 1 ]
Hrvatska pripaja cijelu BIH -"dodrinaško rješenje" 4%  4%  [ 2 ]
HB i RS kao neovisne države i muslimanska država na ostatku nekadašnje BIH 6%  6%  [ 3 ]
neko drugo rješenje 4%  4%  [ 2 ]
(kao Bošnjak mislim da je...)status quo - sadašnje stanje 0%  0%  [ 0 ]
građanska, unitarna BIH i ukidanje RS 2%  2%  [ 1 ]
HB kao entitet -"treći entitet" 2%  2%  [ 1 ]
unitarna Federacija, RS neovisna država 0%  0%  [ 0 ]
unitarna Federacija, RS pripojena Srbiji 2%  2%  [ 1 ]
unitarna Federacija, za RS mi je svejedno 0%  0%  [ 0 ]
Federacija neovisna država, za RS mi je svejedno 0%  0%  [ 0 ]
Hrvatska pripaja cijelu BIH - "dodrinaško rješenje" 2%  2%  [ 1 ]
neko drugo rješenje 0%  0%  [ 0 ]
(kao Srbin mislim da je...)status quo - sadašnje stanje 2%  2%  [ 1 ]
građanska, unitarna BIH i ukidanje RS 0%  0%  [ 0 ]
HB kao entitet -"treći entitet" 0%  0%  [ 0 ]
RS neovisna država, za Federaciju mi je svejedno 6%  6%  [ 3 ]
RS pripojena Srbiji, za Federaciju mi je svejedno 2%  2%  [ 1 ]
pripajanje Federacije Hrvatskoj, a RS Srbiji - granica Hrvatske i Srbije u nekadašnjoj BIH 2%  2%  [ 1 ]
pripajanje RS Srbiji, Federacija neovisna država 2%  2%  [ 1 ]
Federacija neovisna država, RS neovisna država 0%  0%  [ 0 ]
pripajanje HB Hrvatskoj, RS Srbiji i muslimanska država na ostatku nekadašnje BIH 8%  8%  [ 4 ]
Srbija pripaja cijelu BIH -"velikosrpsko rješenje" 2%  2%  [ 1 ]
Srbija pripaja RS i dijelove Federacije, HB neovisna ili dio RH, bez muslimanske države 2%  2%  [ 1 ]
HB neovisna država, RS pripojena Srbiji i muslimanska država na ostatku nekadašnje BIH 0%  0%  [ 0 ]
HB i RS kao neovisne države i muslimanska država na ostatku nekadašnje BIH 2%  2%  [ 1 ]
neko drugo rješenje 2%  2%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 52
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 03 kol 2020, 16:39 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
Nebula je napisao/la:

Nemoguce je znati koliko nas ima. Upravo zato ste se niko ne usudi javno to govoriti. Zasto bih ja o tome javno pricao? Hocu li nekome promjeniti misljenje? Necu naravno. Samo cu od sebe odbiti prijatelje pa cak i porodicu. Bilo bi to mazohisticki s moje strane. I tako sigurno svi razmisljaju.


Ispada da treba da izadjete iz ormara sto kazu na zapadu, bez uvrede. Nego sta mislis ovim da se neko ne usudi da to javno govori? Javno u smislu na televiziji, politici i slicno ili u drustvu u kaficu? Ako dobro shvatam to je ovo drugo, pa ako je toliko opasno i neprijatno, onda nema sanse da to ikada bude zvanicna politika bar neke stranke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 03 kol 2020, 16:53 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Ma likovi ko Nebula se mjere u promilima. Inace bi se veca prisutnost takvih osjetila u javnom mjenju bosnjacke politicke scene. Nesto bi se "osjetilo u zraku". Iluzorno je smatrati da ih ima respektabilan broj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 03 kol 2020, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 22:54
Postovi: 5154
Lokacija: Memorandum 2.0
Mislim da razmisljanje Nebule je racionalno. Ne znam da li takija, ali kao sto je sam rekao, zasto bi takijao? Razumijem u potpunosti i strah zasto je tesko za ocekivati Bosnjacku stranku koja se zalaze za mirnu disoluciju BiH. Medjutim ne mislim da je nemoguce.Bilo bi dobro da takvu stranku finansiraju Srbi i Hrvati, nadju nekog Muslimana koji ce prihvatiti da govori takve stvari i objasniti da je ovo stanje razorno za sve, najvise za Bosnjake. Poslije se za nadati da bi oni ukljuculi mozak i makar skriveno glasati.

Stanje u kojem je BiH konstantno decenijama je gore nego stanje u kojem su bili Sovjetski Savez, Cehoslovacka, mozda i Juga pred raspad.

Ovi sto su sa podjelu BiH izmedju Hr i Srb, bez drzave za Muslimane ne vide da ce ih to ostaviti itekako nezadovoljnim, sto ce stvarati konstante tenzije i nestabilnosti. Nekoliko puta je konstatovano na forumu da tamo gdje je razgraniceno zauvijek je stabilno.

Najlogicnije je RS Srbiji, HB Hrvatskoj i njima nezavisna drzava. To sam i glasao.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 03 kol 2020, 17:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7534
Legionnaire je napisao/la:
Bilo bi dobro da takvu stranku finansiraju Srbi i Hrvati, nadju nekog Muslimana koji ce prihvatiti da govori takve stvari i objasniti da je ovo stanje razorno za sve, najvise za Bosnjake.


Ali zasto bi Srbi i Hrvati to uradili ako je ovo stanje razorno najvise za Bosnjake? Ili da preformulisem pitanje: zasto bi Srbi i Hrvati mijenjali status quo ako taj status quo unistava Bosnjake vise nego Srbe i Hrvate?

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 03 kol 2020, 18:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Legionnaire je napisao/la:
Mislim da razmisljanje Nebule je racionalno. Ne znam da li takija, ali kao sto je sam rekao, zasto bi takijao? Razumijem u potpunosti i strah zasto je tesko za ocekivati Bosnjacku stranku koja se zalaze za mirnu disoluciju BiH. Medjutim ne mislim da je nemoguce.Bilo bi dobro da takvu stranku finansiraju Srbi i Hrvati, nadju nekog Muslimana koji ce prihvatiti da govori takve stvari i objasniti da je ovo stanje razorno za sve, najvise za Bosnjake. Poslije se za nadati da bi oni ukljuculi mozak i makar skriveno glasati.

Stanje u kojem je BiH konstantno decenijama je gore nego stanje u kojem su bili Sovjetski Savez, Cehoslovacka, mozda i Juga pred raspad.

Ovi sto su sa podjelu BiH izmedju Hr i Srb, bez drzave za Muslimane ne vide da ce ih to ostaviti itekako nezadovoljnim, sto ce stvarati konstante tenzije i nestabilnosti. Nekoliko puta je konstatovano na forumu da tamo gdje je razgraniceno zauvijek je stabilno.

Najlogicnije je RS Srbiji, HB Hrvatskoj i njima nezavisna drzava. To sam i glasao.


Nebula je stari takijaš i lažovčina.
Pa nedavno je pisao kako se predomislio i kako smara da Muslimani trebalu poklopiti cijelu BiH. Ima taj post na forumu al ima još bolji:

Nebula je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Možeš zamisliti tek koliko je gnusno čitati tebe Nebula, i biti svjedok u zaokretu kad je tvoj forumski opus u pitanju. Ti si od srbofilnog manijaka, titovog pionira, obožavatelja zločinačke JNA i srpskog dupeljubca se pretvorio u branitelja Bakira Izmetbegovića i njegove politike. Mora da te uvalio u neku instituciju na budžetu pa braniš egzistenciju. Jer pazi nešto. ..srboljubci, titoisti i komunistička gamad tvojih nekadašnjih ubjedjenja rijetko završavaju kao desničari. Odnosno nikako. ..tako da si ofiran do povraćanja.
Sramota za sina i nekog beznačajnog vojnog lica čiji je ćaća uživao privilegie u crkotini zvanoj SFRJ.


Priznajem, nekada sam bio simpatizer SDP-a a napadao SDA.
Priznajem, nekada sam volio Tita i bio jugonostalgičar.

Da, promjena u pisanju je očigledna jer sada sam najveći mogući protivnik Tita i crvenih kmera a veliki fan SDA i Izetbegovića.

Ali razlog promjene nije što me neko negdje zaposlio (radim isti posao već 10 godina) već što sam u međuvremenu puno čitao i učio. Treba znati da mene politika do prije 6-7 godina uopšte nije zanimala. Svoje političko opredjeljenje (crveni) sam odobrao isključivo na osnovu toga što sam ateista a SDA su mi bili mrski islamisti. Glasao sam za SDP i bio protiv SDA dakle jedino po toj osnovi "mi tate protiv njih baba".

U međuvremenu sam puno čitao i shvatio koliko je ljevica protivprirodna to jest koliko je desnica prirodna. Ja sam odavno već filozofski prirodnjak (panteista) i u stvari uvijek sam imao desničarsko shvatanje svijeta (jači kači i treba da kači). Ali sam dopuštao da moja mržnja prema religijama (posebno islamu kojim sam okružen) bude osnovni faktor moje političke opredjeljenosti pa sam tako podržavao SDP a bio protiv SDA.

Moju preobrazbu iz gusjenice u leptira (barem kako ja to vidim :D ) izrazito je ubrzala moja aktivnost na klix forumu. To je izrazito ljevičarski forum i u raspravi sa "eminentnim" članovima istog postalo mi je kristalno jasno o kakvim se šupljacima radi. Počeo sam preispitivati svoje vlastite stavove i ostalo je išlo samo od sebe.

Eto, jesi li zadovoljena iscrpnim odgovorom :smajl034


:smijeh

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 03 kol 2020, 20:27 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7534
Od kada je taj post? Barem 3 godine star vjerovatno :zubati

Ja sam protiv SDA od kraja 2017-te ili pocetka 2018-te. Tako nekako.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 03 kol 2020, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 22:54
Postovi: 5154
Lokacija: Memorandum 2.0
Nebula je napisao/la:
Legionnaire je napisao/la:
Bilo bi dobro da takvu stranku finansiraju Srbi i Hrvati, nadju nekog Muslimana koji ce prihvatiti da govori takve stvari i objasniti da je ovo stanje razorno za sve, najvise za Bosnjake.


Ali zasto bi Srbi i Hrvati to uradili ako je ovo stanje razorno najvise za Bosnjake? Ili da preformulisem pitanje: zasto bi Srbi i Hrvati mijenjali status quo ako taj status quo unistava Bosnjake vise nego Srbe i Hrvate?


Ovo sve unistava. Al vas najvise unistiva jer vi nemate nacionalnu drzavu. Hrvati i Srbi ce da opstanu, jer imaju Hrvatsku, Srbiju i Republiku Srpsku.

Kao sto rece NSOS, vi trebate da "come out". A tad ce, Srbi i Hrvati, kao sto to EU radi za gej populaciju, da pomazu i promovisu vasu orjentaciju i da vam objasne da nemate cega da se stidite i tako to :zubati


novovrijeme je napisao/la:

Nebula je stari takijaš i lažovčina.
Pa nedavno je pisao kako se predomislio i kako smara da Muslimani trebalu poklopiti cijelu BiH. Ima taj post na forumu al ima još bolji:


:smijeh


Ma tako sam i mislio, al reko aj da ne budem pristrasan i da dam co'jeku sansu.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 03 kol 2020, 20:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Nebula je napisao/la:
Od kada je taj post? Barem 3 godine star vjerovatno :zubati

Ja sam protiv SDA od kraja 2017-te ili pocetka 2018-te. Tako nekako.


Ti ko dedo Alija.
Jedno govoriš ujutro, drugo naveče a misliš nešto treće.
Luđi od vas je samo onaj ko sluša šta vi pričate. Vaše riječi ne vrijede ništa, bezvezna laprdanja.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 03 kol 2020, 20:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7534
novovrijeme je napisao/la:
Nebula je napisao/la:
Od kada je taj post? Barem 3 godine star vjerovatno :zubati

Ja sam protiv SDA od kraja 2017-te ili pocetka 2018-te. Tako nekako.


Ti ko dedo Alija.
Jedno govoriš ujutro, drugo naveče a misliš nešto treće.


Ma ne vec je tada moja opcija u SDA napustila stranku i formirala novu stranku. Naravno da sam od tada uz NIP a protiv SDA.

Pa svi koji su pratili moja pisanja znaju koliko sam podrzavao Dinu Konakovica dok je jos bio u SDA. Njegovim izlaskom iz SDA i ja sam se okrenuo protiv SDA. Logicno jel

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 03 kol 2020, 20:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21622
Legionnaire je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
RS se isto treba podijeliti, tako da nama pripadne većina teritorija zapadno od Brčkog, uz neku izmjenu granica oko Gradačca i Doboja, a možda i Trebinja, Ljubinja i slično.
Tamo je ionako par sela, Mišljen, Prhinje i Šćepan Krst koja bi trebala ući u hb.

Metar srpske zemlje necete dobiti. Da se razumijemo.
Prijedor, Novi, Dubica, Kostajnica, itd. su odbranjeni '95. Sa tim je prica zavrsena.

Ja ti kažem da smo mi za dogovor.
Karadžić je pričao da Sarajevo vrijedi pola Bosne.
Ak nećete Capajebalište, vaš problem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 03 kol 2020, 20:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21622
NSOS je napisao/la:
weasel je napisao/la:
I sve ce tada biti mirno i idilicno... Ps mi bi bili njihovi prvi susjedi, misliš da bii se oni smilirli ili nastavili planirati kako dda protjeraju kjarife do Beča?
Nikad mi mira od njih ne bi imali. Mala islambosna država nam ne bi smjela biti opcija.

Mogu oni da planiraju sta hoce, tesko da bi bili pretnja Srbiji ili Hrvatskoj od kojih svaka (sa Srpskom i Herceg Bosnom u svom sastavu) imala nekoliko puta brojnije stanovnistvo. Pazis na granicu i gotovo. Srbija u svakom slucaju ne zeli Muslimane, a sad kad vise skoro nema mesanih krajeva nema nikakve potrebe za njima. Za Hrvate jeste problem srednja Bosna pa Hrvatska ako hoce i ako to oni hoce, ujedinite se, Srbima to ne smeta. Samo mislim da bi mnogo veci problem bio milion i nesto Muslimana u Hrvatskoj, nego drzava sa milion i nesto Muslimana preko granice. Muslimansku manjinu mogu da kontrolisu drzave kao Kina, Indija, Rusija, Filipini, Tajland, Burma kojima nije problem da mobilisu milion vojnika, a svugde je procenat muslimana ispod 10% sem Indije gde ih je malo vise. Hrvatska bi sa celom Federacijom imala vise od 20% Muslimana, a ima 16.000. vojnika. Pa ti racunaj. A cvecarenje je, kako si sam napisao na toj temi, danas nemoguce.

Manje.
Imaš milijun Muslića na 4,5 milijuna Hrvata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 03 kol 2020, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21622
Legionnaire je napisao/la:
Mislim da razmisljanje Nebule je racionalno. Ne znam da li takija, ali kao sto je sam rekao, zasto bi takijao? Razumijem u potpunosti i strah zasto je tesko za ocekivati Bosnjacku stranku koja se zalaze za mirnu disoluciju BiH. Medjutim ne mislim da je nemoguce.Bilo bi dobro da takvu stranku finansiraju Srbi i Hrvati, nadju nekog Muslimana koji ce prihvatiti da govori takve stvari i objasniti da je ovo stanje razorno za sve, najvise za Bosnjake. Poslije se za nadati da bi oni ukljuculi mozak i makar skriveno glasati.

Stanje u kojem je BiH konstantno decenijama je gore nego stanje u kojem su bili Sovjetski Savez, Cehoslovacka, mozda i Juga pred raspad.

Ovi sto su sa podjelu BiH izmedju Hr i Srb, bez drzave za Muslimane ne vide da ce ih to ostaviti itekako nezadovoljnim, sto ce stvarati konstante tenzije i nestabilnosti. Nekoliko puta je konstatovano na forumu da tamo gdje je razgraniceno zauvijek je stabilno.

Najlogicnije je RS Srbiji, HB Hrvatskoj i njima nezavisna drzava. To sam i glasao.

I kakve ćeš onda ameboidne granice imati?
Njihova država je nesposoba za opstanak.

Ne zato jer iz nje bježe kao štakori kada tone brod, nego tato što du ludi.
Pa oni su uspjeli ujediniti Hrvate i Srbe, ljute neprijatelje u svojim stavovima prema BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najkvalitetnije rješenje za tzv. BIH - VELIKI POLL
PostPostano: 03 kol 2020, 21:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21622
Nebula je napisao/la:
Legionnaire je napisao/la:
Bilo bi dobro da takvu stranku finansiraju Srbi i Hrvati, nadju nekog Muslimana koji ce prihvatiti da govori takve stvari i objasniti da je ovo stanje razorno za sve, najvise za Bosnjake.


Ali zasto bi Srbi i Hrvati to uradili ako je ovo stanje razorno najvise za Bosnjake? Ili da preformulisem pitanje: zasto bi Srbi i Hrvati mijenjali status quo ako taj status quo unistava Bosnjake vise nego Srbe i Hrvate?

Zato sto se nama ne takija i ne želimo vaše selendre u svojoj državi.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 163 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Fredericktown, iprodano, Patriota i 212 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO