HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 08:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 15361 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 615  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 13 kol 2020, 08:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
Clint Eastwood je napisao/la:
ZlatkoZG je napisao/la:

I u zap. Slavoniji/Podravini je slično, istina ljudi su nešto niži rastom, ali zato su "nabijeniji" od ljudi s juga, niži ali krupnije građeni. Vrijedi i za Srbe i Hrvate podjednako ali i dalje stoje neke bazične razlike u fizionomiji. Kod Hrvata je dosta primjetno prisutniji taj obli, skoro istočnoslavenski oblik lica i tijela sa bijelom puti, dok Srbi imaju oštrije crte lica i tijela s tamnijom puti.

Naravno, to ne znači da nema plavih i oblih Srba ili crnih i oštrih Hrvata, sve je to i dalje poprilično slično ali daju se primjetiti neke razlike u fizionomiji.


Upravo je obrnuto, Srbi imaju manje oštre crte jer su takozvani "Pontid", slavenski mediteranski tipovi, kao kod Bugara i primorskih Ukrajinaca, kod nas su to zapadni mediteranci.
Srbi izgledaju više slavenskije od Hrvata a to nema veze s pigmentacijom.
Srbi su zaista mali Rusi na Balkanu.


tako je.Ako Hrvat izgleda kao super ukrajinac onda srbin izgleda ko super rus. U smislu vilicine pa brutalnosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 13 kol 2020, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Najnovije ankete i istraživanje:

https://www.vijesti.me/vijesti/politika/460005/cedem-dps-353-za-buducnost-crne-gore-247-mir-je-nasa-nacija-145

Ovo je super! Ali, tek će Yiannopoulos da uleti sa parama, pojača pritisak na zaposlene, uceni zadužene, itd...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 13 kol 2020, 16:06 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2013, 00:51
Postovi: 1877
Cedem objavio istraživanje.

DPS: 35,3%
DF (koalicija): 24,7%
Demokrate (koal.): 16,5%
URA: 6,6%
SD: 5,3%
Bošnjačka stranka: 4,8%
SDP: 4,2%
Albanska lista: 1,9%

https://www.vijesti.me/vijesti/polit...asa-nacija-145

Možda ne bi bilo loše loše reći da je na prošlim izborima Cedem stranke vlasti precenio za 1,5% dok je opoziciju za isto toliko potcenio u svom istraživanju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 13 kol 2020, 16:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58877
Lokacija: DAZP HQ
Sad još objasnite tko je tu tko i koje su logične post izborne koalicije.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 13 kol 2020, 16:24 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2013, 00:51
Postovi: 1877
dudu je napisao/la:
Sad još objasnite tko je tu tko i koje su logične post izborne koalicije.


Stranke na vlasti su DPS, SD i manjinske stranke. Ovi ostali su opozicija (DF prilično jasno srpska, a ostali građanska).

SDP je do 2015. bio u koaliciji sa DPS, a od tada su opozicija. Tada se SD izdvojio iz SDP-a i ostao u vlasti.
Na lokalu sve opozicione stranke koliko znam prave široku koaliciju ukoliko imaju većinu uprkos programskim razlikama. Da li bi i posle parlamentarnih izbora pravili objektivno gledano ideloški neprirodnu koaliciju sa ciljem smene vlasti ili ne, to mora odgovoriti neko upućeniji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 13 kol 2020, 16:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
dudu je napisao/la:
Sad još objasnite tko je tu tko i koje su logične post izborne koalicije.


Yiannopoulovovoj stranci su Muslimani (BS), Albanci (AL) i SD - privesci. Hrvatske stranke takođeR. SDP je isto dugo to bio ali sad je, kako tvrdi - kontra...

DF i Demokrate izgledno u koaliciji na državnom nivou (kao na lokalnom, npr. Budva), URA bi se vrlo verovatno mogla privoleti... ali faliće SDP...

Oko SDPa će se lomiti koplja Vlasti, po svemu sudeći... :neznam

Koalicija oko DF (srpske, prosrpske i antiYiannopoulosovske crnogorske stranke) su stavile, umesto četničkog vojvode Mandića i sličnih, na čelo liste univerzitetskog profesora besprekorne reputacije te će pokušati pridobiti i neutralne Muslimane, Crnogorce, Albance...

Biće zanimljivo! :biceovodobro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 13 kol 2020, 19:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
ikmandvaradtist je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Sad još objasnite tko je tu tko i koje su logične post izborne koalicije.


Yiannopoulovovoj stranci su Muslimani (BS), Albanci (AL) i SD - privesci. Hrvatske stranke takođeR. SDP je isto dugo to bio ali sad je, kako tvrdi - kontra...

DF i Demokrate izgledno u koaliciji na državnom nivou (kao na lokalnom, npr. Budva), URA bi se vrlo verovatno mogla privoleti... ali faliće SDP...

Oko SDPa će se lomiti koplja Vlasti, po svemu sudeći... :neznam

Koalicija oko DF (srpske, prosrpske i antiYiannopoulosovske crnogorske stranke) su stavile, umesto četničkog vojvode Mandića i sličnih, na čelo liste univerzitetskog profesora besprekorne reputacije te će pokušati pridobiti i neutralne Muslimane, Crnogorce, Albance...

Biće zanimljivo! :biceovodobro


Mislim da CEDEM daje Milu vise nego sto realno ima.
Kad su bili prosli izbori DPS je imao oko 40%, pa su mu je trebalo samo da ima podrsku muslimana za forimiranje vlade.
Sada toliko imaju DF i Demokrate. Valjda ce im URA biti dovoljna za vladu.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 13 kol 2020, 20:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sve to usporava forumsku databazu i otvaranje tema u browseru.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 13 kol 2020, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
:2guns
Lucho je napisao/la:
Cedem objavio istraživanje.

DPS: 35,3%
DF (koalicija): 24,7%
Demokrate (koal.): 16,5%
URA: 6,6%
SD: 5,3%
Bošnjačka stranka: 4,8%
SDP: 4,2%
Albanska lista: 1,9%

https://www.vijesti.me/vijesti/polit...asa-nacija-145

Možda ne bi bilo loše loše reći da je na prošlim izborima Cedem stranke vlasti precenio za 1,5% dok je opoziciju za isto toliko potcenio u svom istraživanju.

Ako ovako ostane ovisit će o građanima Albancima iz URA-e? Milo će vjerojatno navuć i Hrvatima jednog zastupnika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 13 kol 2020, 21:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58877
Lokacija: DAZP HQ
Hrvati imaju jednog po defaultu, nema za nas cenzusa.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 kol 2020, 11:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Ovo je stvarno... :smijeh ne znam kako da nazovem ovo... veliki crnogorski ugostitelj "ne može da shvati" što su male cene, kuka da mu Bosanci "prave gužve, potrošiše Asepsol, ne može da nakupuje a ne ne idu restorana da jedu ribu za 40 E/kg dok je u Dubrovniku 120", CG je "sirotinjska destinacija", "ovde nama letuju za 200 Evra, neprihvatljivo", "domaći gosti? Nije turizam za svakoga!", itd :sega :

https://www.youtube.com/watch?v=I4nMva0PxZI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2d486fnrC8Djg2Zp_CDhP0J7n-XzWQMOGUWRKYYxcfgyFRueBaPEtL94E

Ne mogu da verujem šta gledam... Ovakva Cirkusijada da su je Monty Pythonsi napravili bila bi hit u bioskopima! :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 kol 2020, 12:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20854
ikmandvaradtist je napisao/la:
Ovo je stvarno... :smijeh ne znam kako da nazovem ovo... veliki crnogorski ugostitelj "ne može da shvati" što su male cene, kuka da mu Bosanci "prave gužve, potrošiše Asepsol, ne može da nakupuje a ne ne idu restorana da jedu ribu za 40 E/kg dok je u Dubrovniku 120", CG je "sirotinjska destinacija", "ovde nama letuju za 200 Evra, neprihvatljivo", "domaći gosti? Nije turizam za svakoga!", itd :sega :

https://www.youtube.com/watch?v=I4nMva0PxZI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2d486fnrC8Djg2Zp_CDhP0J7n-XzWQMOGUWRKYYxcfgyFRueBaPEtL94E

Ne mogu da verujem šta gledam... Ovakva Cirkusijada da su je Monty Pythonsi napravili bila bi hit u bioskopima! :smijeh

Dokaz koliko Srbi zapravo vole CG, radujete se propasti sezone...

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 kol 2020, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
dudu je napisao/la:
Hrvati imaju jednog po defaultu, nema za nas cenzusa.

Spustili su nam prag s 0.7% na 0.35% i nažalost nismo sigurni da možemo i do toliko dobaciti. Glasaju li naši za druge stranke ili je posrijedi apatija? Bilo bi lijepo da nas Milo malo pogura da prebacimo tih 0.35%.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 kol 2020, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
weasel je napisao/la:
radujete se propasti sezone...


K'o što svaki lopov misli da su i svi drugi lopovi-tako i ti projektuješ: ti zluradi seirdžija pa misliš da smo i svi mi drugi... nisi u stanju ni da protumačiš najjednostavniji post izvan svog stanja svesti... :neznam

Elem, istraživanje pokazalo nezabeležen pad podrške EU integracijama, nezadovoljstvo pravcem kojim ide država, nezadovoljstvo radom vlade, nezadovoljstvo Premijerom, najgore ocenjena ministarka iz HGI (ne čudi, posle one odvratne afere), itd, itd:

https://www.vijesti.me/vijesti/politika/460047/skoro-46-gradjana-smatra-da-crna-gora-ide-pogresnim-putem-vecina-nezadovoljna-radom-vlade-nkt


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 kol 2020, 13:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58877
Lokacija: DAZP HQ
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Hrvati imaju jednog po defaultu, nema za nas cenzusa.

Spustili su nam prag s 0.7% na 0.35% i nažalost nismo sigurni da možemo i do toliko dobaciti. Glasaju li naši za druge stranke ili je posrijedi apatija? Bilo bi lijepo da nas Milo malo pogura da prebacimo tih 0.35%.


čim je spustio prag naši se podijelili u dvije stranke. hrvatska klasika, točno se vidi da su naši. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 kol 2020, 15:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69260
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Hrvati imaju jednog po defaultu, nema za nas cenzusa.

Spustili su nam prag s 0.7% na 0.35% i nažalost nismo sigurni da možemo i do toliko dobaciti. Glasaju li naši za druge stranke ili je posrijedi apatija? Bilo bi lijepo da nas Milo malo pogura da prebacimo tih 0.35%.


Spustit će opet.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 kol 2020, 15:30 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69260
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Počeo sam dijelit upozorenja za prekomjereno opterećivanje browsera i masovno zatrpavanje ove teme videima, memovima, likovima i Twitter embedovima .

Ako vidim više od 5 takvih podjela po stranici teme dobra je šansa da ću kazniti onoga tko je najviše odgovoran.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 kol 2020, 18:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Dobro, nećete MIMove i slike... neka vam bude. Recite konkretno šta da stavljam i šta vas interesuje!

Au, kako ovaj Musliman razvali u autorskom tekstu:

https://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrika=Stav&clanak=755253&datum=2020-08-11&fbclid=IwAR01zq7aHNPvQ_VCM-uInYY1InaZaqXCyOi0hpAkYHMdnLpgUlVGx-rPVhw

Jedan isečak: "Demokratska partija socijalista, iako u Rožajama još uvijek ima jak opštinski odbor, čini se kao da ga je ostavila da se sam od sebe ugasi, a Bošnjačkoj stranci se toleriše nezakonito rukovođenje lokalnom zajednicom do mjere da se davno iskočilo iz bilo kakvih zakonskih uzusa i da je zavladao osjećaj totalnog bezakonja i javašluka, samovolje partijskih činovnika, da je partijski Opštinski odbor BS-a preuzeo nadležnosti lokalnog parlamenta, zavladala je enormna zaduženost i rasipništvo da se stiče utisak, pa čak se tako i namjerno predstavlja od strane vlasti, da će dugove i nova tekuća zaduživanja koji su davno preskočili cifru od dvadeset miliona plaćati država, a ne građani Rožaja. Posledice takve politike su vidne i na kontinuiranom procesu iseljavanja građana, pretežno Bošnjaka, koji postaju svjesni da je na djelu potpuno obesmišljavanje života u CG, te da je bolje otići dok se još može otići. Bošnjačka stranka je od svog partnera, Demokratske partije socijalista, nagrađena za politiku iseljavanja Bošnjaka iz Crne Gore, tačnije za njihov „odlazak kod rođaka”, te je kako vidimo u predizbornoj raspodjeli vlasti dobila još jedno ministarstvo, a to je Ministarstvo za dijasporu. Očito je da će tu imati pune ruke posla, jer su projekcije da će se iseljavanje Bošnjaka iz Crne Gore nastaviti."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 kol 2020, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4806
O deportaciji Bošnjaka iz CG imaš prilog na YouTubeu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 kol 2020, 21:56 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
Ikva,je li nam se javljaš direktno iz Montenegra ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 15 kol 2020, 09:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Lutorčina je napisao/la:
Ikva,je li nam se javljaš direktno iz Montenegra ?


Trebao sam odavno dole, da vam budem reporter sa lica mesta... ali me Korona sprečila.... :placipicka ali kao da sam tamo, upućen sam u sve! :yes

Autoput je stvarno kamen oko vrata CG...

Premijer obećao nastavak auto-puta, a usvojio plan u kojem ga nema:

https://www.vijesti.me/vijesti/ekonomija/460439/markovic-obecao-nastavak-auto-puta-a-usvojio-plan-u-kojem-ga-nema


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 15 kol 2020, 20:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Morem plovi jedna mala barka! :palacgore1


_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 15 kol 2020, 23:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
aleksije radicevic je napisao/la:
Morem plovi jedna mala barka! :palacgore1



https://www.facebook.com/1085970928230025/photos/a.1087550784738706/2028426703984438/

:punk


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 16 kol 2020, 02:09 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
ikmandvaradtist je napisao/la:
Lutorčina je napisao/la:
Ikva,je li nam se javljaš direktno iz Montenegra ?


Trebao sam odavno dole, da vam budem reporter sa lica mesta... ali me Korona sprečila.... :placipicka ali kao da sam tamo, upućen sam u sve! :yes

Autoput je stvarno kamen oko vrata CG...

Premijer obećao nastavak auto-puta, a usvojio plan u kojem ga nema:

https://www.vijesti.me/vijesti/ekonomija/460439/markovic-obecao-nastavak-auto-puta-a-usvojio-plan-u-kojem-ga-nema

Vidim da si odlično upućen u dešavanja u CG. Jesi li porijeklom odozdo ili si doselio u CG ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 16 kol 2020, 10:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Lutorčina je napisao/la:
Vidim da si odlično upućen u dešavanja u CG. Jesi li porijeklom odozdo ili si doselio u CG ?


Porodično predanje nas vezuje za Staru Hercegovinu, današnji zapadni deo CG... A i proveo sam najmanje 1/3 života dole...

U tekstu "Antena M" režimskog glasile porede Trobojku (sopstvenu, crnogorsku zastavu od kralja Nikole do 2006.) sa Kukastim krstom:

https://www.antenam.net/politika/168049-stvarno-znacenje-i-simbolika?fbclid=IwAR2-ANQDIwUIcbkz91983OY4iFNgf_VC0wXAFJebtl7wz3NA9QSRan98xbA

Koji nivo bolesti... :rigam

A kreću i mahinacije sa dokumentima:

https://www.facebook.com/crmnicke.mudrosti/posts/1942518999218644


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15361 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 615  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 69 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO