HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 21:41.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1059 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 43  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 14 kol 2020, 02:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5701
Lokacija: planina
dudu je napisao/la:
Brela. To valjda samo ja mogu doći u Brela, platit smještaj koda sam otišao na najekskluzivniju destinaciju da bih si dozvao najljepša sjećanja na more iz djetinjstva. :zubati


Stara Mečka, prijenosni hladnjak, gavrilovića pašteta i mesni narezak, paradajz, piva. To su bila vremena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 14 kol 2020, 02:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58272
Lokacija: DAZP HQ
Planina je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Brela. To valjda samo ja mogu doći u Brela, platit smještaj koda sam otišao na najekskluzivniju destinaciju da bih si dozvao najljepša sjećanja na more iz djetinjstva. :zubati


Stara Mečka, prijenosni hladnjak, gavrilovića pašteta i mesni narezak, paradajz, piva. To su bila vremena.


Ti si mlađi pa se možda ne sjećaš, u Zadvarju uz cestu di je neki mini plac bila kamp kućica u kojoj su se prodavali najbolji ćevapi s ajvarom u lepinji. Tu na doručak oko osmice, pola 9 pa lagano do 9 na plažu. I onda nazad na večeru, ili je baba napravila krumpirušu ili svratimo u Stipaniće na neko pečenje. Zvao sam to tada planimor turizam, kupaš se na moru, spavaš na planinskom zraku. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 14 kol 2020, 02:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5701
Lokacija: planina
Ne znam za te ćevape ali to je to, ceo dan brćkanje pod borovima a navečer spavanje na 1000 mnv. Uistinu Bože lijepo li je Hrvat biti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 14 kol 2020, 03:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58272
Lokacija: DAZP HQ
Ima jedan problem s Brelima. Di god drugo odeš nije to to, uvijek neki problem, kamenčići na plaži preveliki, premali, nezaobljeni, nema dovoljno hlada, nije more do kraja čisto. Vječito sam u potrazi za Brelima po Hvaru, Braču, Lošinju, Cresu, Šolti, nema di nisam bio. I onda se negdje na pola ljetovanja pomiriš s tim.

5 života da živiš ovo nećeš naći.

slika

Jedino što je prvi red do mora 30 metara uz stepenice, ali zato smo zgodni ljudi. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 14 kol 2020, 03:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5701
Lokacija: planina
:tt1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 14 kol 2020, 10:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Kad smo već kod Zavelima. Ja sam ove g. iskoristio jedan dan pa s mora skoknuo u zaleđe. Imotski pa do ispod Zavelima koji se gore iznad spominje. Uočio sam da su prezimena u Zabiokovlju jako slična našim u središnjoj Bosni. Većina nas očito vuče podrijetlo od tamo. Ima i mog prezimena. :D

U Ričicama i stećaka.


Privitak/ci:
20200802_115110.jpg
20200802_115110.jpg [ 194.92 KiB | Pogledano 5936 put/a. ]

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 14 kol 2020, 10:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Uglavnom, šteta je doći na more i zaleđe ne istražit. Fakat se ima toga za vidjeti a mislim da mi taj kraj ne iskorištavamo dovoljno zimi. Meni je podjednako privlačan i zimi.

Evo baš vrtim oglasnik s nekretninama u Makarskoj. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 14 kol 2020, 21:47 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Bio sam četiri dana na putovanju, od čega su dva cijela prošla vozeći se autobusom. 11. kolovoza sam krenuo autobusom za Rijeku, u koju sam stigao kasno navečer. Odmah sam prešao u autobus za Pulu i prije ponoći bio u Puli. Nisam plaćao noćenje nego noć pročamio u glavnom parku, kraj spomenika s mnoštvom spomen-poprsja partizana. Tijekom te noći razgledao sam sve što ima za vidjeti u Puli. Amfiteatar mi u stvarnosti djeluje manji nego kako izgleda na televiziji. Ujutro rano, 12. kolovoza, skupim taksijem za 80 kn odvezao sam se do Fažane, odakle kreću brodovi za Brijune. U 9 h sam krenuo za Brijune. Ulaznica za nacionalni park je preskupa, 230 kn, skoro kao za Angkor Wat. Provozio sam se onim vlakićem po Brijunima i već u 11 h išao natrag u Fažanu. Nisam se zadržavao jer me kupanje u moru baš i ne zanima, a i more je veoma plitko. Brijuni su tako blizu obale da bih mogao preplivati do njih, a ulaznica tako skupa. Vidio sam Titovu slonicu Lanku, jedinog slona što se može vidjeti u Hrvatskoj. To je prvi put da sam vidio slona nakon Kambodže u veljači 2018. godine. Brijuni su četvrti hrvatski nacionalni park koji sam posjetio, nakon Kornata, Mljeta i Plitvičkih jezera. U ostala četiri nisam bio. Veli Brijun je moj 26. otok na kojem sam bio u životu, 22. u Hrvatskoj. Iz Fažane sam se za 100 kn taksijem vratio na autobusnu postaju u Puli, pa išao malo iza podne autobusom za Poreč. Popodne sam razgledao Poreč koji se cijeli prijeđe uzduž i poprijeko za u vrh glave 2 h, te bio u Eufrazijevoj bazilici za koje je kompleks ulaznica 50 kn. Popeo sam se i na vrh zvonika, s kojeg je vrijedan pogled. Eufrazijeva bazilika je bila posljednje mjesto pod zaštitom UNESCO-a u Hrvatskoj na kojem nisam bio, tako da sam to kompletirao. Pošto nema autobusa za Motovun, predvečer sam uzeo taksi. Taksi od Poreča do Motovuna, taksist me čeka četrdesetak minuta dok razgledavam Motovun, te me vraća natrag u Poreč, za ukupno 400 kn. Motovun je predivan, podsjeća na državu Sveti Marin.

Autobusom u 21:20 iz Poreča sam se zaputio u Rovinj. To je jedino mjesto u kojem sam platio noćenje, za 130 kn u jedinom hostelu u mjestu u dvanaesterokrevetnoj sobi. Odspavao sam par sati. Rovinj je, poput Poreča, predivan i sićušan. Isto se cijeli temeljito vidi za najviše 2 h. Penjanje na zvonik Crkve svete Eufemije nije bilo dostupno. U 12:10 13. kolovoza sam krenuo za Rijeku. U Rijeci je jedina vrijedna povijesna znamenitost trsatska tvrđava, koju sam razgledao. Taksi od kolodvora u Rijeci do Trsata platio sam 50 kn, i još 50 kn od Trsata do pred katamaran za Rab. U 17 h sam krenuo iz Rijeke na otok Rab, za 80 kn u jednom smjeru, a na svoj 23. hrvatski i 27. ukupno otok stigao sam u 18:45. Još jedan prekrasan gradić koji se za kratko vrijeme cijeli obiđe. Noć sam pročamio u Rabu, u 6:55 14. kolovoza krenuo katamaranom za Rijeku, pa iz Rijeke doma za Dubrovnik u koji stigoh nakon skoro 13 sati vožnje blizu 22 h.

Nosio sam 2 500 kn, a potrošio malo više od 2 400. Vidio sam sva mjesta koja sam namjeravao, osim Venecije za koju su svi izleti brodom iz Poreča ove sezone zbog koronavirusa ukinuti. Posjetio sam Pulu, Brijune, Poreč, Motovun, Rovinj, Rijeku i Rab. Nisam plaćao noćenja, ali zato sam puno dao za taksije. Skoro sam vidio cijelu hrvatsku obalu, osim ono malo od Poreča sjevernije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 14 kol 2020, 22:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Na Brijunima je pametnije unajmiti bicikl. Vlakićem ne vidiš ništa. Imai boljih dana u godini za posjet Brijunima kad je hladnije i jeftinije.

Od svega drugog što si nabrojao moje mišljenje je da je Pula mjesto gdje ima najviše toga za vidjeti i koja će tek postat superdestinacija kad maknu ono ruglo od brodogradilišta iz centra i naprave hotele.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 18 kol 2020, 11:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 3793
Ateist je napisao/la:
U 12:10 13. kolovoza sam krenuo za Rijeku. U Rijeci je jedina vrijedna povijesna znamenitost trsatska tvrđava, koju sam razgledao. Taksi od kolodvora u Rijeci do Trsata platio sam 50 kn, i još 50 kn od Trsata do pred katamaran za Rab. U 17 h sam krenuo iz Rijeke na otok Rab, za 80 kn u jednom smjeru, a na svoj 23. hrvatski i 27. ukupno otok stigao sam u 18:45.
Vidim da je ovo bio neki suludo brzi raspored sa možda sat i pol vremena slobodno između autobusa i katamarana, ali na Trsat se ne ide taksijem nego Stubama Petra Kružića, taj uspon je pola doživljaja.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Stube_Petra_Kru%C5%BEi%C4%87a
https://hr.wikipedia.org/wiki/Petar_Kru%C5%BEi%C4%87


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 18 kol 2020, 14:02 
Offline

Pridružen/a: 02 lip 2013, 21:35
Postovi: 1362
Lokacija: u prolazu
Junuz Djipalo je napisao/la:
Na Brijunima je pametnije unajmiti bicikl. Vlakićem ne vidiš ništa. Imai boljih dana u godini za posjet Brijunima kad je hladnije i jeftinije.

Od svega drugog što si nabrojao moje mišljenje je da je Pula mjesto gdje ima najviše toga za vidjeti i koja će tek postat superdestinacija kad maknu ono ruglo od brodogradilišta iz centra i naprave hotele.


Sad si me podsjetio na jednu dogodovštinu prije dosta godina. Bio sam tamo sa jednim jaranom, i navozili se biciklima cijeli dan do iznemoglosti. Tek kad smo bili na brodu za Fažanu čuli smo da se najam bicikla plaća i skontali da smo vjerojatno nekim turistima maznuli bicikle. Pretpostavljam da je cijeli dan bila potraga za nama. :cool

_________________
When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace - Jimi Hendrix


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 18 kol 2020, 21:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Junuz Djipalo je napisao/la:
Na Brijunima je pametnije unajmiti bicikl. Vlakićem ne vidiš ništa. Imai boljih dana u godini za posjet Brijunima kad je hladnije i jeftinije.

Od svega drugog što si nabrojao moje mišljenje je da je Pula mjesto gdje ima najviše toga za vidjeti i koja će tek postat superdestinacija kad maknu ono ruglo od brodogradilišta iz centra i naprave hotele.

To da imaš brodogradilište pored kupališta ima samo valjda u RH.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 19 kol 2020, 09:13 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 3793
https://www.glasistre.hr/pula/strana-obitelj-okupirala-pola-plaze-u-puli-rucnicima-madracima-i-satorima-kad-su-ih-domaci-upozorili-bili-su-vrlo-agresivni-pozvana-je-i-policija-660542

Na stjenovitoj obali između Saccorgiane i Ambrele, inače omiljenom mjestu domaćih i stranih nudista, u četvrtak se dogodio verbalni ispad, a navodno i naguravanje među kupačima, zbog okupiranja velikog dijela plaže ručnicima i prostirkama.

- Na plaži je bila jedna žena s petero djece koja je to rastegla i nemoguće je da im je sve to bilo potrebno za boravak na moru. Pokušao sam se smjestiti negdje blizu, ali ona je počela vikati, unijela mi se u facu i psovala. Shvatio sam da im ne smijem biti ni blizu. Onda je na plažu stigao još jedan gospodin koji se tu često kupa, upozorio ih je da se ne može plaža zauzimati samo tako, ali žena i jedno od djece nasrnuli su na njega. Bila je jako agresivna. Mislim da je on i pokušao slikati taj cirkus na plaži, a ne znam je li uspio. Poslije sam vidio da joj je došao i suprug. Pričala je na njemačkom, ali ne na čistom. Nikada se nisam tako uzrujao. Znam da je netko zvao i policiju zbog toga, ispričao nam je Zagrepčanin koji često boravi u Puli.

No, ovdje se vjerojatno ne radi o klasičnom rezerviranju mjesta na plaži šugamanima, o čemu smo pisali proteklih dana, nego o zauzimanju većeg područja radi vlastite privatnosti. Sugovornik kaže da je žena bila prekrivenog tijela po muslimanskoj tradiciji pa se u priču uklapa teorija da je zauzimanjem obale željela osigurati da joj ne prilaze nepoznati, a pogotovo ne muškarci.

Zanimljivo je da osoba ili obitelj koja vjerojatno drži do vjerskih tradicija dolazi na plažu za koju i stranci znaju da je koriste "slobodniji" kupači.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 19 kol 2020, 09:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
weasel je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Na Brijunima je pametnije unajmiti bicikl. Vlakićem ne vidiš ništa. Imai boljih dana u godini za posjet Brijunima kad je hladnije i jeftinije.

Od svega drugog što si nabrojao moje mišljenje je da je Pula mjesto gdje ima najviše toga za vidjeti i koja će tek postat superdestinacija kad maknu ono ruglo od brodogradilišta iz centra i naprave hotele.

To da imaš brodogradilište pored kupališta ima samo valjda u RH.


Cime to brodogradiliste zagadjuje okolno more? Svi prljavi poslovi u brodogradnji se obavljaju na suhom doku, brusenje vanjske oplate kada je porinut brod iza sebe ostavlja metalni otpad koji zavrsava odmah ispod broda. Vise zaprljaju (fekalijama) more cruzeri i jahte koji se usidre ispred kupalista i na morskim strujama.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 19 kol 2020, 09:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
DrMag je napisao/la:
weasel je napisao/la:
To da imaš brodogradilište pored kupališta ima samo valjda u RH.


Cime to brodogradiliste zagadjuje okolno more? Svi prljavi poslovi u brodogradnji se obavljaju na suhom doku, brusenje vanjske oplate kada je porinut brod iza sebe ostavlja metalni otpad koji zavrsava odmah ispod broda. Vise zaprljaju (fekalijama) more cruzeri i jahte koji se usidre ispred kupalista i na morskim strujama.


Okusom. More okusa željeza. Baš je neugodno. Doslovno je u po grada. Kao da željezaru imaš u centru.

slika

slika

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 19 kol 2020, 09:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Kupao se preko puta tri skvera splitski, trogirski, kraljevica, ne znam o kakvom okusu zeljeza pises. Metalne strugotine tonu, dok se metalna prasina u dodiru sa morem (solju) razgradi odmah. 50m od skvera morsko dno je cisto. Veci problem za cistocu mora predstavlja ispustanje kanalizacije bez prociscavanja.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 19 kol 2020, 09:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 3793
Koje je to kupalište pored Uljanika? S jedne strane je luka Pula i zatim škver Tehnimont, s druge strane je riva i zatim željeznički kolodvor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 19 kol 2020, 09:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58272
Lokacija: DAZP HQ
na Čiovu kad se kupaš gledaš u Brodotrogir, ali se ne sjećam da se išta vidi ili osjeti u moru, dapače bilo je kristalno čisto.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 19 kol 2020, 10:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
dudu je napisao/la:
na Čiovu kad se kupaš gledaš u Brodotrogir, ali se ne sjećam da se išta vidi ili osjeti u moru, dapače bilo je kristalno čisto.


Pa prije tjedan dana sam bio u Okrugu (Ciovo, preko je brodogradiliste), nema mjesta na plazi, more cisto, ali ne kao sa drugu stranu Ciova prema Drveniku i Solti.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 21 kol 2020, 09:24 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Ateist je napisao/la:
U 12:10 13. kolovoza sam krenuo za Rijeku. U Rijeci je jedina vrijedna povijesna znamenitost trsatska tvrđava, koju sam razgledao. Taksi od kolodvora u Rijeci do Trsata platio sam 50 kn, i još 50 kn od Trsata do pred katamaran za Rab. U 17 h sam krenuo iz Rijeke na otok Rab, za 80 kn u jednom smjeru, a na svoj 23. hrvatski i 27. ukupno otok stigao sam u 18:45.
Vidim da je ovo bio neki suludo brzi raspored sa možda sat i pol vremena slobodno između autobusa i katamarana, ali na Trsat se ne ide taksijem nego Stubama Petra Kružića, taj uspon je pola doživljaja.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Stube_Petra_Kru%C5%BEi%C4%87a
https://hr.wikipedia.org/wiki/Petar_Kru%C5%BEi%C4%87


Nije neka fora usred ljeta u podne ići pješke na Trsat , to je 150 metara visinske razlike. Ali mogao se spustiti pješke , a gore za 25 kuna da je našao normalni taksi. On je uzeo ove koji samo čekaju neupućene turiste na kolodvoru. Pa bi uštedio 75 kn pošto je napet sa budžetom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 21 kol 2020, 20:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
dudu je napisao/la:
na Čiovu kad se kupaš gledaš u Brodotrogir, ali se ne sjećam da se išta vidi ili osjeti u moru, dapače bilo je kristalno čisto.

Zanimljivo, obično nije tako čisto pored industrije...

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 21 kol 2020, 21:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Junuz Djipalo je napisao/la:
Kad smo već kod Zavelima. Ja sam ove g. iskoristio jedan dan pa s mora skoknuo u zaleđe. Imotski pa do ispod Zavelima koji se gore iznad spominje. Uočio sam da su prezimena u Zabiokovlju jako slična našim u središnjoj Bosni. Većina nas očito vuče podrijetlo od tamo. Ima i mog prezimena. :D

U Ričicama i stećaka.


(Offtopic) To je istina. Čitava Zapadna B.Posavina od doline rijeke Bosne je naseljena iz tog kraja Hercegovina - Imotska Krajina, dobrim dijelom su na putu ka sjeveru pojedinci i obitelji ostajali po sredisnjoj bosni. U Plehanu su brojcano stariji upisi u knjige vjencanih i umrlih, od onih u krštenih. Kod prvih upisa vjenčanih obično i piše od kuda su rodom. Katolička posavina je do prije 40 godina govorila ikavicom.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 23 kol 2020, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
DrMag je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Kad smo već kod Zavelima. Ja sam ove g. iskoristio jedan dan pa s mora skoknuo u zaleđe. Imotski pa do ispod Zavelima koji se gore iznad spominje. Uočio sam da su prezimena u Zabiokovlju jako slična našim u središnjoj Bosni. Većina nas očito vuče podrijetlo od tamo. Ima i mog prezimena. :D

U Ričicama i stećaka.


(Offtopic) To je istina. Čitava Zapadna B.Posavina od doline rijeke Bosne je naseljena iz tog kraja Hercegovina - Imotska Krajina, dobrim dijelom su na putu ka sjeveru pojedinci i obitelji ostajali po sredisnjoj bosni. U Plehanu su brojcano stariji upisi u knjige vjencanih i umrlih, od onih u krštenih. Kod prvih upisa vjenčanih obično i piše od kuda su rodom. Katolička posavina je do prije 40 godina govorila ikavicom.


80% Komušine također.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 30 kol 2020, 21:21 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Bio na Krku, nakon valjda 20 godina. Baš se friško vratio. Njivice, Malinska i Punat. Lijepe plaže i more, ali meni je muka od tolike apartmanizacije. Ugostitelji prilično deru. I navedena mjesta nemaju baš povijesnih znamenitosti za vidjeti, za razliku od recimo Vrbnika gdje sam također planirao ići, ali eto na kraju nisam. Procijenjujem da je nešto manje stranih turista nego inače, a za domaće da nema razlike.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 28 ruj 2020, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
dudu je napisao/la:
Ima jedan problem s Brelima. Di god drugo odeš nije to to, uvijek neki problem, kamenčići na plaži preveliki, premali, nezaobljeni, nema dovoljno hlada, nije more do kraja čisto. Vječito sam u potrazi za Brelima po Hvaru, Braču, Lošinju, Cresu, Šolti, nema di nisam bio. I onda se negdje na pola ljetovanja pomiriš s tim.

5 života da živiš ovo nećeš naći.

slika

Jedino što je prvi red do mora 30 metara uz stepenice, ali zato smo zgodni ljudi. :zubati

Inspirirao me tvoj osebujni stil i izričaj da sam poželeo otići tam.

Vrlo si sugestivan i verojatno dobro istrenirani prodavač za inozemne tvrtke.

Da li vredi otići početkom desetog?

Osobno sam otkrio ove god Alb sada se vratio sa trećeg odmora.

Bio srpnja i u Neumu tjedan dana.

Za zaboravit.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1059 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 43  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 24 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO