HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 20:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 15361 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195 ... 615  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 17 ruj 2020, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Altomanović je napisao/la:
Malo procitaj Gorski Vijenac Weasel. Pa da vidis sta je konvertit.

Danas geni i DNK, puno mogu toga kažu i dokažu!
Crveni Hrvati su također ratnički narod!
:zivili

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 17 ruj 2020, 17:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
Posaljem pismo/postu za Mila da mozecgogoditibbit cu politicki izbeglicasa velikom simpatijom prema najboljem lideru u Europi za sad. Taj lider koji se izlecio od srbovanija ne samo sebe nego cjeli narod da tako sta kad su CGorci pjevaju Hrvatske pjesme izgledaju mozga impresivnije od mnogih Hercegovaca.

Cekam kad u CG postat ce hit Jasenovac i Gradiska stara a ja sa "milogogorcima" zajedno vec uzivam u taj glazbi :HVO

Nikad vise 1918 g.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 17 ruj 2020, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
MIR je napisao/la:
Altomanović je napisao/la:
Malo procitaj Gorski Vijenac Weasel. Pa da vidis sta je konvertit.

Danas geni i DNK, puno mogu toga kažu i dokažu!
Crveni Hrvati su također ratnički narod!
:zivili


Zivili brate :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 17 ruj 2020, 17:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10043
Ancient Order je napisao/la:
Cekam kad u CG postat ce hit Jasenovac i Gradiska stara a ja sa "milogogorcima" zajedno vec uzivam u taj glazbi :HVO

Ovo je zaslužilo bar opomenu,ako ne ban.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 17 ruj 2020, 18:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
Graničar18 je napisao/la:
Ancient Order je napisao/la:
Cekam kad u CG postat ce hit Jasenovac i Gradiska stara a ja sa "milogogorcima" zajedno vec uzivam u taj glazbi :HVO

Ovo je zaslužilo bar opomenu,ako ne ban.

To za tebe treba ban a za "milogorca" like. Lipo pa zanjimlivo ako Crna gora postat ce vise "ustaska"(cak i na svoj nacin) nego Hrvatska. Kod Hrvata nada uglavnom Dalmatinci pa Hercegovci Djablo DuDu Dinara kazite neku rijec ahah . :HercegBosanac

Konfederacija Herceg Bosna pa Crna Gora dobra opcija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 17 ruj 2020, 20:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Citat:
Abazović: Meni je Krivokapić prihvatljiv za novog premijera



PODGORICA - Lider Građanskog pokreta URA Dritan Abazović izjavio je da nova crnogorska vlada neće dozvoliti podizanje nacionalnih tenzija, navodeći da je za njega prihvatljivo da lider koalicije „Za budućnost Crne Gore” Zdravko Krivokapić bude mandatar za sastav nove vlade.

Abazović je za RTCG rekao da podršku URA neće imati onaj ko bude narušavao osnovni koncept Sporazuma koji su potpisali on i lideri lista „Za budućnost Crne Gore” i „Mir je naša nacija”.

„Mi imamo Glavni odbor partije u petak, pa ćemo tu doneti neke važne odlike, ali meni lično prihvatljiv je profesor Krivokapić za novog premijera”, kazao je Abazović, prenosi Tanjug.

On se nada da će za sedam dana Crna Gora dobiti i novog predsednika parlamenta, jer, kako kaže, pregovori idu vrlo dobro.

Abazović dodaje da treba svi da budu srećni što je Crna Gora položila demokratski ispit u, kako kaže, nedemokratskim uslovima.

„Nisam iznenađen rezultatom, jer sam verovao u pobjedu. I jedna dobra komunikaciona strategija i generalno loša situacija u zemlji uslovila je promenu vlasti”, naveo je on.

On kaže da je najznačajnija poruka da su građani konačno sebi vratili suverenitet.

„Mnogi nisu verovali da njihov glas nešto vredi. Sada su shvatili da oni mogu da budu promena koju žele da vide. I da su izbori sutra oni bi opet još više bili uvereni da mogu da utiču”, naveo je Abazović.

Na konstataciju RTCG da mnogi analitičari kažu da je SPC imala presudnu ulogu da DPS bude pobeđena i na pitanje da li je zaista do pobede došlo zbog uticaja SPC, Abazović kaže da je presudan uzrok ipak bio DPS.

„Toliko su loših poteza napravili, kao da su sve to namerno radili. Oni su otvorili ta vrata i ne mogu da traže krivca u bilo kome drugom, pa ni u Amfilohiju. Oni su poraženi 2016. pa su raznoraznim manifetlucima uspevali da dođu do većine”, naveo je Abazović.

Vodili su, smatra Abazović, katastrofalnu ekonomsku i socijalnu politiku, i to su, kako kaže, građani morali da primete i kazne.

''Loše odluke Vlade i NKT-a iritirale su i građane koji žive od sezone a koji nisu mogli da izdaju smeštaj”, smatra Abazović.

Upitan da prokomentariše, kako navodi RTCG, ''to što je SPC jako bliska 'Koaliciji za budućnost Crne Gore”, Abazović kaže:

„Nisam ja advokat SPC, ali ne želim da dozvolim da targetiramo crkvu i verujuće da su pripadnici ravnogorskog pokreta. Mogu da branim verski osjećaj ogromnog broja stanovnika Crne Gore koji nisu niti u ravnogorskom pokretu. Veliki broj građana tamo želi da praktikuje svoju veru kao i mi drugi koji verujemo u druge crkve ili ne verujemo”.

Anazović tvrdi i da je ''utočište Radovanu Karadžiću i drugim ratnim zločincima podržavala odlazeća vlast koju štiti i ovaj Javni servis''.

''Zato ta vlast nosi i političku odgovornost, neki ljudi koji nisu procesuirani nose i krivičnu odgovornost. Isti su ti ljudi učestvovali u ratnim dešavanjima”, kazao je lider URA.

On smatra da nova većina treba da zanemari usko političko partijske interese, i da svoju politiku usmjerava u korist svih.

Abazović smatra da je narod mnogo manje posvađan nego što to politika želi da prikaže.

„Ako mi budemo vodili dobronamernu politiku, siguran sam da ćemo imati značajne rezultate, da se te tenzije značajno umanje”, naveo je on.


_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 17 ruj 2020, 21:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69273
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ancient Order je napisao/la:
Posaljem pismo/postu za Mila da mozecgogoditibbit cu politicki izbeglicasa velikom simpatijom prema najboljem lideru u Europi za sad. Taj lider koji se izlecio od srbovanija ne samo sebe nego cjeli narod da tako sta kad su CGorci pjevaju Hrvatske pjesme izgledaju mozga impresivnije od mnogih Hercegovaca.

Cekam kad u CG postat ce hit Jasenovac i Gradiska stara a ja sa "milogogorcima" zajedno vec uzivam u taj glazbi :HVO

Nikad vise 1918 g.


Ukrajinski nazi,

-mjesec dana ban
-upozorenje pred trajni ban

Ja pamtim dobro.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 18 ruj 2020, 22:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
(ВИДЕО) Подгоричанин Мирослав Вујовић улази у ринг уз „Вилу са Кошара“: Српски хероји као инспирација
https://www.in4s.net/video-podgoricanin ... spiracija/

Sad mozemo za dve reprezentacije da navijamo.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 19 ruj 2020, 00:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Robbie MO je napisao/la:
Ancient Order je napisao/la:
Posaljem pismo/postu za Mila da mozecgogoditibbit cu politicki izbeglicasa velikom simpatijom prema najboljem lideru u Europi za sad. Taj lider koji se izlecio od srbovanija ne samo sebe nego cjeli narod da tako sta kad su CGorci pjevaju Hrvatske pjesme izgledaju mozga impresivnije od mnogih Hercegovaca.

Cekam kad u CG postat ce hit Jasenovac i Gradiska stara a ja sa "milogogorcima" zajedno vec uzivam u taj glazbi :HVO

Nikad vise 1918 g.


Ukrajinski nazi,

-mjesec dana ban
-upozorenje pred trajni ban

Ja pamtim dobro.

Gosp. admin. Robbie MO,

Ako budemo olako davali banove, naročito, ako je to neprincipijelno ili sa dvostrukim standardom, onda neće ništa ostati od ovoga Portala.
Ovaj komentar od Agathonikosa, pon ožu 25, 2019 8:43 pm, na temi Religija, Naslov: "Hrvatska pravoslavna crkva", piše rasistički, uvredljivim etiketama i s mržnjom i to ostaje bez ikakve opomene ili baniranja! Komentar je kopiran ispod:
Agathonikos
Naslov: Re: Hrvatska pravoslavna crkva
PostPostano: pon ožu 25, 2019 8:43 pm
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned stu 22, 2009 11:36 am
Postovi: 23195

Lokacija: СРПСКА
Za arkibiskupa te Antišine kvecr treba birati prave ljude a ne bitange i raspope šutnute iz ko zna koje kanonske pravoslavne crkve pa šetaju od jedne do druge sektice gdje preko noći postaju "patrijarsi". Recimo, gospodin Velimir Velja Bujanec bi bio idelan za tu ulogu. Jeste da je sklon drogi, kriminalu i prežderavanju ali je u tom ndh điru za razliku od te bitange kojem ndh služi samo da bi , eto kao i on bio na čelu neke crkve, pa makar i Antišine.

A kao primjeran komentar navodim:
Ministry of Sound
Naslov: Re: Baniranje
PostPostano: pon kol 19, 2019 12:22 pm
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned svi 03, 2009 8:25 am
Postovi: 39709
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ban na mjesec dana za svakoga ko drugoga forumaša "optuži" da je druge nacionalnosti na osnovi forumskih upisa.

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 19 ruj 2020, 03:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
MIR je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Ukrajinski nazi,

-mjesec dana ban
-upozorenje pred trajni ban

Ja pamtim dobro.

Gosp. admin. Robbie MO,

Ako budemo olako davali banove, naročito, ako je to neprincipijelno ili sa dvostrukim standardom, onda neće ništa ostati od ovoga Portala.
Ovaj komentar od Agathonikosa, pon ožu 25, 2019 8:43 pm, na temi Religija, Naslov: "Hrvatska pravoslavna crkva", piše rasistički, uvredljivim etiketama i s mržnjom i to ostaje bez ikakve opomene ili baniranja! Komentar je kopiran ispod:
Agathonikos
Naslov: Re: Hrvatska pravoslavna crkva
PostPostano: pon ožu 25, 2019 8:43 pm
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned stu 22, 2009 11:36 am
Postovi: 23195

Lokacija: СРПСКА
Za arkibiskupa te Antišine kvecr treba birati prave ljude a ne bitange i raspope šutnute iz ko zna koje kanonske pravoslavne crkve pa šetaju od jedne do druge sektice gdje preko noći postaju "patrijarsi". Recimo, gospodin Velimir Velja Bujanec bi bio idelan za tu ulogu. Jeste da je sklon drogi, kriminalu i prežderavanju ali je u tom ndh điru za razliku od te bitange kojem ndh služi samo da bi , eto kao i on bio na čelu neke crkve, pa makar i Antišine.

A kao primjeran komentar navodim:
Ministry of Sound
Naslov: Re: Baniranje
PostPostano: pon kol 19, 2019 12:22 pm
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned svi 03, 2009 8:25 am
Postovi: 39709
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ban na mjesec dana za svakoga ko drugoga forumaša "optuži" da je druge nacionalnosti na osnovi forumskih upisa.


Odluka administracije je pravilna, konačna i mora da se poštuje, gosn. MIR. :kava

Portali i opstaju upravo zbog toga jer na njima ne može svako da deli pravdu, ne brinite vi za HB.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 19 ruj 2020, 04:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Citat:
Abazović: Tražimo podršku međunarodne zajednice

SARAJEVO - Dritan Abazović, lider jedne od tri pobedničke koalicije na parlamentarnim izborima u Crnoj Gori, izjavio je večeras da se još ne zna da li će nosilac liste Za budućnost Crne Gore Zdravko Krivokapić biti premijer, jer još nisu došli do personalnih rešenja. „Cilj je da u vladi nemamo ljude koji će da izazivaju negativne emocije. Ako bude odstupanja od nečega što su naši temeljni principi, mi ćemo morati da zauzmemo neku novu poziciju. Ne mogu da tvrdim da smo se oko svih stvari dogovorili. Naša vlada traži podršku međunarodne zajednice, mi se oko toga sekiramo najviše u ovom trenutku. Doći ćemo i do personalnih rešenja”, rekao je Abazović za sarajevsku „Fejs” TV.

Nama je, ističe, bilo najvažnije da nema pomeranja od nacionalnih interesa Crne Gore, i to je glavni temeljni princip. „Svako ko taj princip želi da naruši, ne može biti naš partner”, rekao je Abazović i dodao da će, ako bude odstupanja od dogovorenih principa iz sporazuma, izaći iz vlade.„To je logično. Sa (Milom) Đukanovićem ne bi. Đukanović mora da ode kao SPS i HDZ. Ako DPS ne ode u opoziciju, džabe smo krečili. Oni će tamo da dožive neko pročišćenje, kao svaka stranka”, rekao je Abazović, prenosi Tanjug.

Izričit je da ni u jednoj varijanti ne postoji mogućnost da vlast formira sa Đukanovićem, jer bi to, ističe, bilo najveće suprotstavljanje onom što je politika njegove koalicije.

Poručio je da ako se želi da u Crnoj Gori bude izgrađeno iskreno društvo, „ne možemo da kažemo da je 52 ili 53 odsto Crne Gore nekako prijateljski, a svi ostali da su neki izdajnici, četnici, koji žele da sruše državu...”

Ubeđen je, kaže, da je 85 odsto građana lojalno i privrženo Crnoj Gori, državi koju je „DPS otuđio od građana”.

Rekao je da ga „nije strah”, da problem u Crrnoj Gori nije političke prirode, već kriminalnih struktura koje su inkorporirane u „duboku državu”.„Ti ljudi mogu da budu problematični. Ovo sve nosi određene rizike i žrtve i mi smo spremni da ih podnesemo. Kakav bi bio predstavnik naroda da me pokoleba neko iz kriminalnih struktura”, upitao je Abazović.

Na pitanje ko je najopasniji i ko mu je pretio, kaže:„Najopasniji su ovde dva klana koja su međunarodna poznata i koji su naš najveći brend - kavački i škaljarski klan, koji su deo velikog narkokartela. Važno je da ljudi razumeju da kriminalne strukture funkcionišu mnogo bolje nego političke”.

Upitan da li ga je Đukanović zvao pre ili posle izbora, jesu li u kontaktu, Abazović kaže da nije, ali da nema nijednog političara s kojim ne bi razmenio mišljenja, pa tako ne bi imao problem da razgovara i sa Đukanovićem.

A jedina tema o kojoj bi sa Đukanovićem mogao da razgovara jeste, istakao je, „samo o načinima kako da na miran način preda vlast”.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 19 ruj 2020, 22:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
podrinje je napisao/la:
MIR je napisao/la:
Gosp. admin. Robbie MO,

Ako budemo olako davali banove, naročito, ako je to neprincipijelno ili sa dvostrukim standardom, onda neće ništa ostati od ovoga Portala.
Ovaj komentar od Agathonikosa, pon ožu 25, 2019 8:43 pm, na temi Religija, Naslov: "Hrvatska pravoslavna crkva", piše rasistički, uvredljivim etiketama i s mržnjom i to ostaje bez ikakve opomene ili baniranja! Komentar je kopiran ispod:
Agathonikos
Naslov: Re: Hrvatska pravoslavna crkva
PostPostano: pon ožu 25, 2019 8:43 pm
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned stu 22, 2009 11:36 am
Postovi: 23195

Lokacija: СРПСКА
Za arkibiskupa te Antišine kvecr treba birati prave ljude a ne bitange i raspope šutnute iz ko zna koje kanonske pravoslavne crkve pa šetaju od jedne do druge sektice gdje preko noći postaju "patrijarsi". Recimo, gospodin Velimir Velja Bujanec bi bio idelan za tu ulogu. Jeste da je sklon drogi, kriminalu i prežderavanju ali je u tom ndh điru za razliku od te bitange kojem ndh služi samo da bi , eto kao i on bio na čelu neke crkve, pa makar i Antišine.

A kao primjeran komentar navodim:
Ministry of Sound
Naslov: Re: Baniranje
PostPostano: pon kol 19, 2019 12:22 pm
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned svi 03, 2009 8:25 am
Postovi: 39709
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ban na mjesec dana za svakoga ko drugoga forumaša "optuži" da je druge nacionalnosti na osnovi forumskih upisa.


Odluka administracije je pravilna, konačna i mora da se poštuje, gosn. MIR. :kava

Portali i opstaju upravo zbog toga jer na njima ne može svako da deli pravdu, ne brinite vi za HB.

E, lako je njima, kad imaju vas, podrinje, kao "asistente" administraciji!
Ili ste se samo umislili kao "asistent"?

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 20 ruj 2020, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
MIR je napisao/la:
podrinje je napisao/la:

Odluka administracije je pravilna, konačna i mora da se poštuje, gosn. MIR. :kava

Portali i opstaju upravo zbog toga jer na njima ne može svako da deli pravdu, ne brinite vi za HB.

E, lako je njima, kad imaju vas, podrinje, kao "asistente" administraciji!
Ili ste se samo umislili kao "asistent"?


Protiv fašističkih ispada ću uvek imati šta da kažem, to je u krajnjoj liniji svačija dužnost a ne samo moja ili samo Robijeva. :kava

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 20 ruj 2020, 19:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Citat:
Amfilohije: Vratiću Njegoša na vrh Lovćena

S novim vremenima u Crnoj Gori raste i nada u gradnju crkve Svete Trojice na prostoru između Biljarde i Vladinog doma na Cetinju

Podgorica – Neću umreti a da na vrh Lovćena ne vratim Crkvu Svetog Petra Cetinjskog i kao narod ispunimo zavet Njegošev. Nemoj da misliš da sam star za to. Ne, Gospod će je, za moga života, vratiti tamo gde je i bila, rekao je našem novinaru arhiepiskop cetinjski, mitropolit crnogorsko-primorski, dr Amfilohije (Radović).

Od kada je seo u stolicu Svetog Petra Cetinjskog, vladika Amfilohije obećao je da će Njegoš ponovo tihovati u zavetnoj kapelici koju sagradiše Petrovići. Malo ko kazuje da je upravo Njegoš „dao obeliti (crkvu) i svake se godine po njegovoj zapovedi liturgija služila u njoj za dušu neumrlih crnogorskih junaka”. A bilo je to vreme kada je ceo narod bio junački, ginuo za krst časni i slobodu zlatnu i Njegoš je zapovedio da se „poju” liturgije celom narodu.

Kada se 2013. godine navršilo dvesta godina od rođenja mitropolita Petra Drugog Petrovića Njegoša, sadašnji crnogorski vladika zvanično je od predsednika Vlade Crne Gore, Igora Lukšića, zatražio da se obnovi Crkva Svetog Petra Cetinjskog na Lovćenu.

I ne bi ništa, ni argumentovanog otpozdrava od tadašnjeg premijera Lukšića pa se sadašnji mitropolit ponovo javlja sa Cetinja, ispod Orlova krša, i podseća buduću „demokratsku i civilizovanu vlast” da će ispuniti zavet svog velikana Petrović Njegoša i „tako sprati ljagu i skinuti prokletstvo s nedužnog naroda” kome je komunistička vlast oskrnavila grob vladike i gospodara najsvetlije Crne Gore iz njegovog vremena.

Verovao je te 2013. godine monah Amfilohije da će tadašnja vlada Lukšića kao krunu obeležavanja 200 godina od Njegoša ovekovečiti vraćanjem kapelice na Lovćen velikom tajnovidcu i pesniku Vladici Radu, i na taj način osvetliti, kako je kazao mitropolit Amfilohije, „sveukupnu duhovnost, kulturu i biće Crne Gore, pa i mnogo šire od nje”.

„Crkva Svetog Petra bila njegova zadužbina, podignuta po njegovom uputstvu i za vreme njegovog života (1846), na mestu koje je sam obeležio i izričito zaveštao da u njoj bude sahranjen. Svima je poznato njegovo autentično zavještanje, tj. amanet i potonja želja: ’Ja hoću da me saranite u onu crkvu na Lovćenu... To je moja potonja želja, koju u vas ištem, da je ispunite, i ako mi ne zadate božju vjeru da ćete tako učinit’, kako ja hoću, onda ću ve ostaviti pod prokletstvom, a moj posljednji čas biće mi najžalosniji i tu moju žalost stavljam vama na dušu.’ Zar da ostavimo prokletstvo nad potomcima i narodom. Ne, njegova volja biće ispoštovana i tim činom provedriće se iznad Crne Gore”, kaže nam mitropolit Amfilohije.

Jedan broj građana koji za sebe kažu da su Montenegrini, poznati kao nosioci crnogorskog nacionalizma, obnavljanje kapele vide kao ponovnu pretnju od potomaka Aleksandra Karađorđevića, koji je obnovitelj ove svetinje, da „Srbi ponovo kreću u porobljavanje Crne Gore koje traje još od Svetog Save”.

Ista ta nacionalistička družina, koja je sada sebe promovisala u organizaciju „Crnogorske komite”, preti da neće dozvoliti ne samo gradnju crkvice na Lovćenu, već ni gradnju crkve Svete Trojice na prostoru između Biljarde i Vladinog doma na Cetinju, u kojoj mitropolit planira da pohrani tri najveće hrišćanske svetinje: Ikonu Filmosovu, Čestice Časnog Krsta i Ruku koja je krstila Hrista.

„Podsećam na amanet kralja Nikole i na položen temeljac za crkvu Svete Trojice između Biljarde i Vladinog doma, da u toj crkvi treba da budu pohranjene tri najveće svetinje Cetinjskog manastira”, kaže vladika Amfilohije i dodaje: „Da obnovimo crkvu na Lovćenu. Sada podižemo i crkvu patrijarha Gavrila u njegovom selu Vrujcima. Pa sada, pre nego što se vratimo na Lovćen, što će, nadam se, biti iduće godine, da podignemo prvo 20. crkvu koja je sletela sa Lovćena.”

Brojni intelektualci, kulturni i javni radnici već decenijama pišu peticije kojima od vlasti traže povraćaj Njegoševe kapele na Lovćenu.

Pre neki dan nevladino udruženje „Kosovski lug” javno je zatražilo od Mitropolije crnogorsko-primorske i nove vlasti da se od kamenja „razrušene kapele Aleksandra Karađorđevića ponovo napravi kapela i postavi na vrh Lovćena”.

„Sada, kada je taj duh, antitradicionalni i skorojevićki, izgubio smisao i ovde, kod nas, u Crnoj Gori, verujemo kako će uskoro kamenje razrušene kapele, koje je odloženo na Ivanovim koritima pored Hrama Preobraženja Gospodnjeg i guvna koje je uzeto kao scenski osnov ’Gorskog vijenca’, ustati i vratiti se na planinu, da ponovo krasi Lovćen”, piše u saopštenju koje potpisuje protojerej-stavrofor Dragan Stanišić.


Tako ti Bog pomogao, dobri starče.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 21 ruj 2020, 00:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
podrinje je napisao/la:
MIR je napisao/la:
E, lako je njima, kad imaju vas, podrinje, kao "asistente" administraciji!
Ili ste se samo umislili kao "asistent"?


Protiv fašističkih ispada ću uvek imati šta da kažem, to je u krajnjoj liniji svačija dužnost a ne samo moja ili samo Robijeva. :kava

"Antifashisti" izmišljaju fashiste, kako bi se oni mogli s nečim baviti i proganjati patriote, koji vole i štite svoju zemlju i svoj dom, od otimača i osvajača!

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 21 ruj 2020, 07:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
MIR je napisao/la:
podrinje je napisao/la:

Protiv fašističkih ispada ću uvek imati šta da kažem, to je u krajnjoj liniji svačija dužnost a ne samo moja ili samo Robijeva. :kava

"Antifashisti" izmišljaju fashiste, kako bi se oni mogli s nečim baviti i proganjati patriote, koji vole i štite svoju zemlju i svoj dom, od otimača i osvajača!


Ne kmeči više, patetičan si.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 21 ruj 2020, 11:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
Tema je Crna Gora.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 21 ruj 2020, 20:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Počelo je..


Srbija blizu dogovora sa Kinom da otkupi crnogorski dug za auto-put? - B92.NET

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1736205


Srbija je blizu dogovora sa Kinom da otkupi crnogorski dug za auto put, saznaje crnogorska Borba.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 21 ruj 2020, 21:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Grobar je napisao/la:
Počelo je..


Srbija blizu dogovora sa Kinom da otkupi crnogorski dug za auto-put? - B92.NET

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1736205


Srbija je blizu dogovora sa Kinom da otkupi crnogorski dug za auto put, saznaje crnogorska Borba.


Koji si od ovih ?

UstašaMostarska 16-09-2020 15:42 0
6 Cro Warrior 16-09-2020 13:01 0
7 CroWarrior 16-09-2020 12:23 0
8 CroatianWarrior 16-09-2020 12:08 0
9 dalmatinac1816

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 21 ruj 2020, 21:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Plan je da se otkupi dug za postojeći autoput i da Srbija plati izgradnju ostatka autoputa do Boljara i luku Bar, naravno.

Kinezi imaju ugovor sa CG da ukoliko CG ne plaća svoje obaveze u vezi autoputa da imaju pravo na zemljište u Crnoj Gori, koje god žele.
A CG je u ozbiljnim finansijskim problemima.

Srbija preuzima te obaveze na 99 godina, po principu Hong-Kong i Britanija. :)

Tramp je dao Srbiji ključeve zapadnog balkana u ruke, samo da se zaustavi prodiranje Kine.

Bolje Velika Srbija, nego usidrena Kina na balkanu.
Ovo je borba Amera i Kineza ko će biti pimp Evropi a Srbija je trotoar.

Mini-Šengen, Srbi u CG na vlasti.
Vidi se iz aviona.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 22 ruj 2020, 09:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
slika

Sve je ovo Srbija. :zivili

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 23 ruj 2020, 18:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Citat:

Amfilohije: Da nova vlast isceli Crnu Goru od „bratoubistva i bogoubistva”


PODGORICA – Mitropolit crnogorsko-primorski Spske pravoslavne crkve Amfilohije rekao je da se nada da će nova vlast Crne Gore biti biti jedinstvena i da će pomoći da se „narod i zemlja iscele” od, kako je rekao: „opakijeg virusa od korone - bratoubistva i bogoubistva”, koji je „trovao i do danas truje Crnu Goru”. Amfilohije je u Gornjem manastiru Ostrogu rekao da se „ponovo razbuktao oganj vere”, objavljeno je na sajtu mitropolija.com.

„Narod se oslobodio straha i ustao da brani svetinje od bezbožnika koji su svojim bezakonjem, nazvanim zakonom o slobodi veroispovjesti, zapretili da će da otmu i sebi i svojoj vlasti prisvoje Božije hramove”, ponovvio je on.

Rekao je i da „naravno svetinje pripadaju Crnoj Gori, ali ne pripadaju bezbožnicima nego Crkvi Hristovoj koja na ovim prostorima postoji od apostolskih vremena”. Amfilohije je rekao da su „svetinje bile ugrožene od naslednika onih koji su bili zatrovani duhom bogomržnje i bratomržnje, i koji su na bratomržnji gradili svoju vlast 1941-1945. godine”.

Mitropolit ;je rekao da „nikada u istoriji nije bilo da bezbožnici, bezbožna vlast stvara svoju crkvu” i to, kako je ukazao, „negirajući jednu Crkvu koja ovđe postoji od apostolskih vremena pa sve do vremena Svetoga Save, od kojega ova Mitropolija u ovakvoj formi i obliku postoji već 800 godina”, prenosi Beta.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 23 ruj 2020, 18:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Krivokapić mandatar nove vlade, Bečić predsednik skupštine a Milo Djukanović buduća balerina u zatvoru.. :)

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 23 ruj 2020, 19:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Grobar je napisao/la:
Krivokapić mandatar nove vlade, Bečić predsednik skupštine a Milo Djukanović buduća balerina u zatvoru.. :)


Crna Gora zamalo da potone na dno istorijske sramote sa koga više nema povratka, ovakav projekat ne sme više nikada da se ponovi.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 23 ruj 2020, 19:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Jbg-a..

Ameri su pošto-poto hteli da naprave Nato zid, da Rusija nema ni promil šanse gde da prodre.
Bez problema su tolerisali i ustašluk ako treba samo da ozidaju svoju evropicu-fuficu.

Sva je prilika da je sa tim završeno za sva vremena.
DPS će biti razmontiran, Milo ide na doživotnu, nema više ko da da sprovodi srbofobni inžinjering po Crnoj Gori.

Dobro, osim 11000 Cetinjana.. :)
Da preduhitrim Hrvate sa klipovima Crnogorke kako peva "Sude mi" i sa klipovima pevanja Tompsona.. :)

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15361 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195 ... 615  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 58 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO