HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 20:49.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ] 

Koliki dio place dajete kao donaciju vjerskoj zajednici kojoj pripadate?
Nista 44%  44%  [ 7 ]
1% 13%  13%  [ 2 ]
2% 13%  13%  [ 2 ]
3-5% 19%  19%  [ 3 ]
6-9% 0%  0%  [ 0 ]
10% ili vise 13%  13%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 16
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koliko dajete vjerskoj zajednici?
PostPostano: 23 ruj 2020, 21:31 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Lapo-lapo je napisao/la:
Oholost je grijeh. Takođe i laganje i podrivanje.
Usput, pravi donatori, iskreni i dobri ljudi uvijek anonimno daruju i nikada se ne hvale javno tim činom.


Ovdje su svi anonimni i dalje će svi anonimno darivati.
Ne kužim tebe, sama ništa ne daješ a osuđuješ druge.

Dali si znala da i crkva mora platiti struju, itd......?

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko dajete vjerskoj zajednici?
PostPostano: 23 ruj 2020, 22:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68212
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Lapo-lapo je napisao/la:
Oholost je grijeh. Takođe i laganje i podrivanje.
Usput, pravi donatori, iskreni i dobri ljudi uvijek anonimno daruju i nikada se ne hvale javno tim činom.


Sto je to oholost?

Svaka donacija usmjerena u drustvenu korist je za veliku pohvalu, i bolja je bezbroj puta od onih koji nista ne doniraju.

Po meni nema nista lose u tome da zelis biti znacajna osoba, koja utjece na stvari oko sebe.

Univerziteti na zapadu zive od alumnija, koji doniraju velika sredstva i zauzvrat dobiju da se neka zgrada, soba ili fakultet zove po njima, postavi se ploca itd.

Jebes "1 marku koja je od srca", odnosno u prijevodu, od sazaljenja, ako od nje nema nikakvog efekta.

To "od srca" se uglavnom odnosi na sazaljenje. A iskreno meni je motiv sazaljenja takodjer sporan, sazaljenje je nesto sto dira u dostojanstvo covjeka i zato mnogi ljudi u teskoj situaciji odbijaju donacije ciji je motiv sazaljenje. Ali ce primiti recimo pomoc koja se sastoji u tome da im izmislis neki posao.

To da su dobre jedino male donacije iz sazaljenja, je kao da kazes da kod je plitko kod ljubavne veze traziti izgled i da se samo treba gledati "dobrota i dusa". Takvo pravilo cak ni u vjerskim knjigama ne pise, a kamoli da se smatra dijelom sekularnog morala.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko dajete vjerskoj zajednici?
PostPostano: 24 ruj 2020, 08:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
zanimljiva je ova anketa. sve veliki Hrvati i katolici, a nitko ništa ne daje. za Ministra vele da je pun k'o brod, daje neku siću. dudu se hvali poslom i službenim autom, isto sića. dođem ja, kažem 10%, auuuu, lažljivica. ne dajem toliko. a i zašto bih, plaćam poreze. nek porezna da za mene...
e moj narode.

i onda se čudimo zašto je ovako kako jest. 90% Hrvata se izjašnjava katolicima. liči li Hrvatska na zemlju u kojoj živi 90% vjernika?

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko dajete vjerskoj zajednici?
PostPostano: 24 ruj 2020, 09:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
pišam se ja na ovakvog papu...

https://www.dnevnik.ba/vijesti/papin-na ... e-alojzija

Žalosno je, ali za SPC Vatikan ima više razumijevanja

- To je stajalište na koje smo navikli. Prije pet ili šest godina bismo se iznenadili, ali u međuvremenu je postalo jasno da u Vatikanu nema razumijevanja za Hrvate, kao što je bilo tijekom pontifikata Ivana Pavla II.

Papa Franjo je kao jedan od glavnih ciljeva označio približavanje katoličanstva i pravoslavlja, a Stepinac predstavlja smetnju na tom putu, reći će svećenik, koji je dobro upućen u odnose između HBK i Svete Stolice.

Prema njegovim riječima, nitko od ovdašnjih biskupa nije sretan zbog Franjine politike, pa čak ni članovi HBK, koje je imenovao sadašnji papa. Ali o tome nitko od njih ne smije govoriti javno, “a i ne bi imalo smisla”, kako je rekao sugovornik s Kaptola.

“Žalosno je da u sadašnjem Vatikanu imaju više razumijevanja za SPC, koja i dalje otvoreno podržava velikosrpsku ideologiju, nego za Katoličku crkvu u Hrvatskoj.




od mene više neće ni feninga dobiti...

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko dajete vjerskoj zajednici?
PostPostano: 24 ruj 2020, 11:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Bilic07 je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:
Oholost je grijeh. Takođe i laganje i podrivanje.
Usput, pravi donatori, iskreni i dobri ljudi uvijek anonimno daruju i nikada se ne hvale javno tim činom.


Ovdje su svi anonimni i dalje će svi anonimno darivati.
Ne kužim tebe, sama ništa ne daješ a osuđuješ druge.

Dali si znala da i crkva mora platiti struju, itd......?

Tačno, ne dajem. Ja pješice idem na posao, a oni se voze u audiju. Nedam. Njima ne. Pružiću onome kome treba, oni imaju previše.
Koliko to crkva troši struje???
Zanima me ko plaća vjeroučitelje? Ministarstvo prosvjete ili crkva?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko dajete vjerskoj zajednici?
PostPostano: 24 ruj 2020, 11:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Robbie MO je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:
Oholost je grijeh. Takođe i laganje i podrivanje.
Usput, pravi donatori, iskreni i dobri ljudi uvijek anonimno daruju i nikada se ne hvale javno tim činom.


Sto je to oholost?

Svaka donacija usmjerena u drustvenu korist je za veliku pohvalu, i bolja je bezbroj puta od onih koji nista ne doniraju.

Po meni nema nista lose u tome da zelis biti znacajna osoba, koja utjece na stvari oko sebe.

Univerziteti na zapadu zive od alumnija, koji doniraju velika sredstva i zauzvrat dobiju da se neka zgrada, soba ili fakultet zove po njima, postavi se ploca itd.

Jebes "1 marku koja je od srca", odnosno u prijevodu, od sazaljenja, ako od nje nema nikakvog efekta.

To "od srca" se uglavnom odnosi na sazaljenje. A iskreno meni je motiv sazaljenja takodjer sporan, sazaljenje je nesto sto dira u dostojanstvo covjeka i zato mnogi ljudi u teskoj situaciji odbijaju donacije ciji je motiv sazaljenje. Ali ce primiti recimo pomoc koja se sastoji u tome da im izmislis neki posao.

To da su dobre jedino male donacije iz sazaljenja, je kao da kazes da kod je plitko kod ljubavne veze traziti izgled i da se samo treba gledati "dobrota i dusa". Takvo pravilo cak ni u vjerskim knjigama ne pise, a kamoli da se smatra dijelom sekularnog morala.


Ja nisam rekla da ništa ne doniram. Uplatim s vremena na vrijeme SMS-om na račun bolesne osobe, sudjelujem na poslu u sakupljanju novca za oboljelog ili smrtni slučaj, poklonim često nekome nešto, nikada penzioneru ili nezaposlenoj osobi ne dozvolim da plati kavu, piće...Stvar je u tome da imaš ,,osjećaj,, za ljude i situacije u kojima se nalaze i u kojima se skoro svako može naći. Nisam ni najmanje sebična, ali ,,njima,, nedam.
Što se tiče ponosa, treba opet imati ,,osjećaj,, pa ne izazvati nelagodu i stid kod onoga kome poklanjaš, nego nonšalantno i sa osmijehom i lijepom riječju ispružiti ruku, darivati i pružiti utjehu i nadu u par prijateljskih, dobronamjernih riječi. Vi ćete mene da učite! Baš mi samilosno djelujete!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko dajete vjerskoj zajednici?
PostPostano: 26 ruj 2020, 09:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
ZGabriel je napisao/la:
zanimljiva je ova anketa. sve veliki Hrvati i katolici, a nitko ništa ne daje. za Ministra vele da je pun k'o brod, daje neku siću. dudu se hvali poslom i službenim autom, isto sića. dođem ja, kažem 10%, auuuu, lažljivica. ne dajem toliko. a i zašto bih, plaćam poreze. nek porezna da za mene...
e moj narode.

i onda se čudimo zašto je ovako kako jest. 90% Hrvata se izjašnjava katolicima. liči li Hrvatska na zemlju u kojoj živi 90% vjernika?


Prije svega, to nije istina. Dalje, Hrvati BiH mi zauzimaju 100-ak mjesta ispred crkve. Eventualno bih za crkvu kad bi išlo ciljano, npr onaj tjedan kada se u RH skuplja za BiH. I da imam 100x više, crkvi bi išao identičan iznos, neka malo jača lemuzina 2x godišnje.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko dajete vjerskoj zajednici?
PostPostano: 26 ruj 2020, 17:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
,,Nemoj da brigaš, život se stara, dok bude ljudi, biće i para....,,


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko dajete vjerskoj zajednici?
PostPostano: 26 ruj 2020, 18:46 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
100 KM redovine godišnje, malo za župni list, koja misa i lemuzina.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 53 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO