HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 17:48.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 247 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 26 ruj 2020, 20:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4806
Koliko bi rat još potrajao da nije bilo Daytonskih pregovora i sporazuma? Nije fokus na ishod, nego na dužinu rata. Koliko bi zaraćene strane fizički i financijski mogle izdržati rat?

Možemo nagađati koliko bi na duljinu rata utjecalo da se Srbiji i Crnoj Gori skinulo sankcije, ili da se skinuo međunarodni embargo na kupovinu oružja.
Taj bi potez smanjio financijsko iscrpljivanje, ali samo na prvu. Psihološki, skupo je kupiti jedan kamion oružja i strjeljiva za 20.000.000, ali kad taj jedan kamion odjednom košta 1.000.000, onda izgleda mnogo jeftinije pa zaraćena strana kupi i više oružja i strjeljiva od tih 20.000.000 iz prvog scenarija.

Ovako na prvu, čini mi se da bi rat potrajao još dvije godine, s tim da bi zadnjih osam mjeseci bio u stalnom padanju intenziteta te bi zadnja četiri mjeseca bilo tu i tamo neko puškaranje i granatiranje, više za gnjavljenje nego za ikakav ozbiljan pokušaj osvajanja teritorija.

Recimo da bi prestao s jeseni 1997. s prvim valovima hladnoće.

Kao drugu krajnju granicu trajanja rata, završio bi 1998. godine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 27 ruj 2020, 13:16 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Otprilike bi se složio, rat se bližio pat poziciji.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 27 ruj 2020, 13:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Meni je to nekako neodvojivo od motiva i zbivanja.
95.je Hrvatska na vrhuncu, naši tenkovi su pred Banjalukom, mi imamo šansu završiti rat.
Da u Daytonu Izetbegović nije potpisao, mi bi se dogovorili sa Srbima, a muslimane tko *ebe.

Srbija sama u tom razdoblju nije sposobna za duži rat, a ulaskom HVa u BL, bi se nešto dogodilo.
Možda bi podjelili BiH, možda bi Srbiji pripala istočna RS, možda i šire, reciml s Tuzlom, možda bi imali mirnu reintegraciju Podrinja, pa bi Muslimani pokušavali raditi veliku Muslimaniju....
Tko će ga znati.

Mala je vjerojatnost da bl ne bi pala, a to je gamechanger.
Ukoliko bi SAD nametnuo neku zonu prekida sukoba oko bl, gdje bi mogli ratovati?
Istočna Slavonija bi trebala biti brza akcija, bez obzira na srpski oklop.
Posavina bi mogla biti akcija, ali to samo ako iskoristimo Oraški džep, a i tu bi onda nakon Šamca trebali prijeći preko rijeke Bosne.
Unu smo jednom forsirali, drugi puta bi trebalo buti drugačije.
I ima dole oko Trebinja, to bi trebali dobiti.

Mišljenja sam da bi HR mogla istrpiti još bar 3 god rata, no da bi srpsko-hrvatski rat s HVom u predgrađima BL završio u kojih pola godine, najviše godinu.

Jedino da su nas muslimani napali s leđa tada, ali onda bi bilo primirje, a HV bi uzeo Bihać i došao pred Zenicu kroz par dana.

Trebao bi nam neki veći poraz ili svjetska intervencija/sankcije, da nas se smiri.

Srbija je pucala, ona je mogla max izdržati rat godinu-dvije.
Da su im digli sankcije, priča bi bila drugačija.

A muslimani su umirali od gladi.

Zapravo sve ovisi o međunarodnim faktorima.
S ovim rasporedom, još par godina.
Inače....
Realno gledano, rat je završen jer je Clinton imao izbore, pa je doveo Enhleze koji su htjeli spriječiti Oluju u red.
Da nije...

Mi bi RH oslobodili, kao i prekogranična područja.
U BiH bi još godinama bio cipar.

Recimo da su se englezi postavili iznad Bočca i u Novi, i Trebinje.
Srbi bi nagazili muslimane, na njihovo mjesto bi došao HV, mogli bi se tako igrati godinu-dvije.
Možda bi se pokoškali i s muslimanima, nakratko bi ih našamarali...

Ili bi bila akcija HVove deblokade Sarajeva.

Recimo da bi zauzeli neke stvari, obračunali se s muslikanima i da bi se onda BiH raspala?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 27 ruj 2020, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Hmm aragorne brilijantno.
Kao i uvjek takticki I strateski savrseno.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 28 ruj 2020, 09:12 
Offline

Pridružen/a: 08 srp 2009, 20:37
Postovi: 1821
Da je rat potrajao jos 2 godina povratak u mjesovite sredine u BiH bi bio jos manji, vjerojatno puno manji.

Izbjeglice bi imale 2 godine vise da se snadju, a i 2 godine bi se dulje minirale kuce.

_________________
Federacija BiH: Sveto rimsko carstvo hrvatskog naroda


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 28 ruj 2020, 09:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24675
Lokacija: Heartbreak Hotel
Sokolić je napisao/la:
Koliko bi rat još potrajao da nije bilo Daytonskih pregovora i sporazuma? Nije fokus na ishod, nego na dužinu rata. Koliko bi zaraćene strane fizički i financijski mogle izdržati rat?



Imaš u dokumentarcu "Smrt Jugoslavije" izjave glavnih aktera što bi bilo da sporazum nije potpisan. Prije svega bi Hrvatska prekinula sa operacijama u BIH i ostavila muslimane da se sami snalaze. Amerikanci bi prestali podupirati muslimane. U takvoj konstelaciji snaga bi Srbi vjerojatno zauzeli koji komad izgubljenog teritorija, npr Sanski Most.
Rat se Hrvate ne bi previše ticao i to bi bio SRB-MUS show (osim u slučaju ako bi došlo do neočekivanih situacija, debalansa snaga i slično).

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 28 ruj 2020, 12:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Tnx

@Bobovac, da

RH je zapravo intervenirala u BiH samo da odbaci Srbe od granice (tjedan dana poslije Oluje su planirali kontru) i da se ne mora ratovati u Podunavlju gdje bi srpski oklop više došao do izražaja.
I ameri su gnjavili, da.

Naveo sam par točaka (opet uz granicu), koji bi nam bili interesantni.
Možda i lomljenje kičme muslimanima, ako bi bili nezahvalni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 29 ruj 2020, 14:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
Ceha je napisao/la:
Meni je to nekako neodvojivo od motiva i zbivanja.
95.je Hrvatska na vrhuncu, naši tenkovi su pred Banjalukom, mi imamo šansu završiti rat.
Da u Daytonu Izetbegović nije potpisao, mi bi se dogovorili sa Srbima, a muslimane tko *ebe.

Srbija sama u tom razdoblju nije sposobna za duži rat, a ulaskom HVa u BL, bi se nešto dogodilo.
Možda bi podjelili BiH, možda bi Srbiji pripala istočna RS, možda i šire, reciml s Tuzlom, možda bi imali mirnu reintegraciju Podrinja, pa bi Muslimani pokušavali raditi veliku Muslimaniju....
Tko će ga znati.

Mala je vjerojatnost da bl ne bi pala, a to je gamechanger.
Ukoliko bi SAD nametnuo neku zonu prekida sukoba oko bl, gdje bi mogli ratovati?
Istočna Slavonija bi trebala biti brza akcija, bez obzira na srpski oklop.
Posavina bi mogla biti akcija, ali to samo ako iskoristimo Oraški džep, a i tu bi onda nakon Šamca trebali prijeći preko rijeke Bosne.
Unu smo jednom forsirali, drugi puta bi trebalo buti drugačije.
I ima dole oko Trebinja, to bi trebali dobiti.

Mišljenja sam da bi HR mogla istrpiti još bar 3 god rata, no da bi srpsko-hrvatski rat s HVom u predgrađima BL završio u kojih pola godine, najviše godinu.

Jedino da su nas muslimani napali s leđa tada, ali onda bi bilo primirje, a HV bi uzeo Bihać i došao pred Zenicu kroz par dana.

Trebao bi nam neki veći poraz ili svjetska intervencija/sankcije, da nas se smiri.

Srbija je pucala, ona je mogla max izdržati rat godinu-dvije.
Da su im digli sankcije, priča bi bila drugačija.

A muslimani su umirali od gladi.

Zapravo sve ovisi o međunarodnim faktorima.
S ovim rasporedom, još par godina.
Inače....
Realno gledano, rat je završen jer je Clinton imao izbore, pa je doveo Enhleze koji su htjeli spriječiti Oluju u red.
Da nije...

Mi bi RH oslobodili, kao i prekogranična područja.
U BiH bi još godinama bio cipar.

Recimo da su se englezi postavili iznad Bočca i u Novi, i Trebinje.
Srbi bi nagazili muslimane, na njihovo mjesto bi došao HV, mogli bi se tako igrati godinu-dvije.
Možda bi se pokoškali i s muslimanima, nakratko bi ih našamarali...

Ili bi bila akcija HVove deblokade Sarajeva.

Recimo da bi zauzeli neke stvari, obračunali se s muslikanima i da bi se onda BiH raspala?


Srbija je bila nacisto shebana, ne bi mogla 2 mjeseca izdrzati. Imali ste povjesnu priliku, jednom u pola milenija.

Niste se okoristili. Sada je druga konstelacija snaga, odnosa i interesa.

Pa Sloba je postavio zid na Drini, a Djindjic dao potporu Karadzicu, kada su zderali vola na Palama.

POlitickim putem se nastavlja rat. Nema vise tko ratovati za "bih nasljedje".

Mozemo se dogovorno mjenjati, ako su zainteresirani Srbi iz stolne BL.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Stanje na bojištu i operativni pravci
PostPostano: 30 ruj 2020, 19:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4806
Bobovac je napisao/la:
Sokolić je napisao/la:
Koliko bi rat još potrajao da nije bilo Daytonskih pregovora i sporazuma? Nije fokus na ishod, nego na dužinu rata. Koliko bi zaraćene strane fizički i financijski mogle izdržati rat?



Imaš u dokumentarcu "Smrt Jugoslavije" izjave glavnih aktera što bi bilo da sporazum nije potpisan. Prije svega bi Hrvatska prekinula sa operacijama u BIH i ostavila muslimane da se sami snalaze. Amerikanci bi prestali podupirati muslimane. U takvoj konstelaciji snaga bi Srbi vjerojatno zauzeli koji komad izgubljenog teritorija, npr Sanski Most.
Rat se Hrvate ne bi previše ticao i to bi bio SRB-MUS show (osim u slučaju ako bi došlo do neočekivanih situacija, debalansa snaga i slično).


Englezi su majstori manipuliranja, što smo vidjeli baš u tom dokumentarcu gdje Tuđmana sijeku u rečenici baš gdje njima odgovara, "...predlagao sam podjelu...". Čega?

No tema nije taj dokumentarac ni engleske manipulacije.

Daklen, rat nije gotov. Srbi drže južne obale Save i odatle mogu granatirati hrvatske gradove. Srbija je naložila osnivanje Oslobodilačke vojske RSK. Sigurno je obavila organizacijski dio i pružila logistiku i vojnu potporu za početak. S položaja južno od Save Srpska ne može ugroziti Hrvatsku, jer nemaju šta osvajati, ni vraćati, a mostobran je užasno teško, skupo i nezahvalno braniti ako nemaš za koga. Srbija, Srpska i OVRSK mogli su pokušati vratiti izgubljene teritorije u Banovini, što je nezahvalno, jer su srpske crte istegnute, preblizu je Zagreb i Cazinska krajina, Beograd predaleko, Banja Luka ima prečeg posla, braniti samu sebe.

Stoga Hrvatska od Hrvatske se ne može očekivati da će se ponašati kao da nije to njen posao više. Osvajanje s juga nije prijetnja, ali granatiranje i zračni napadi jesu. Primjer neuspjele operacije Una kazuje da nije sve gotovo. Isto tako to ne znači da bi to značio val srpskog uzvrata. Ako je Hrvatska prvi put traljavo izvela akciju, ne znači da bi tako i drugi put. Ni najmanje da bi odustala od izvođenja akcije. Hrvati i Muslimani banjolučkog i prijedorskog kraja vape za povratkom. Ljudi su iznimno motivirani. Tu je i Bosanska Posavina, bogati kraj za koji se isplati ratovati. Osim toga tamo se ima tko vratiti i ima se tko za taj kraj boriti. Daljnji prodor ka jugu iz Bosanske Posavine nije besmislen pothvat. Prekida srpski koridor, a gradi okruženoj Tuzli koridor ka sjeveru. Motiva ne nedostaje ni kod Hrvata (Bosanska Posavina, prsten hrvatskih sela oko Tuzle) ni kod Muslimana.

Srbija bi se našla pred teškom dvojbom: pakostiti Hrvatskom slanjem vojske u Podunavlje, zagorčavanjem pograničnim slobodnim područjima Hrvatske neprestanim granatiranjem, zračnim napadima te pokušajima osvajanja kojeg komadića teritorija uz okupirano Podunavlje, ili braniti koridor, slati snage daleko ka Banjoj Luci, gdje riskiraju biti odsječene?

Hrvati i Bošnjaci ne bi morali grupirati vojsku na zapadu BiH. Čak i u pat-poziciji, Srbi bi branili sela koja su osvojili a nisu srpska pa nema lokalna gospodarstva koje bi ih izdržavalo. Hrvati i Bošnjaci imaju motiv povratka u vlastito selo. Čak i da je VRS uspostavila neki snažni obrambeni prsten oko Banje Luke koji bi bio težak za probijanje, te do Bosanskog Novog, Bosanske Gradiške, opskrba bi bila slaba. Gorivo bi bilo ključni čimbenik. Čime bi VRS vozila vojsku, hranu i streljivo na položaje? Kako bi premještali teško topništvo i oklopno-mehanizirana sredstva? Opskrba strujom na zapadu također bi bila slaba što bi ugrožavalo privredu. Već u srednjem roku, VRS bi izgubila na dalekom zapadu položaje koje je isprva uspjela zadržati. Ne radi se o prodorima od 50 km, ali pomaka od 1-5 km bi sigurno bilo. Ostaje također i pitanje Bosanskog Broda. Iz dotad pasivne situacije Hrvati bi prešli u aktivnu poziciju i razmatrali zauzimanje odnosno Bosanskog Broda.

Srpska bi bila stabilna u Podrinju i Semberiji, jer su izravno naslonjeni na Srbiju. Zbog skinutih sankcija, Srbija bi pokušala zauzeti Goražde, koji je gotovo enklava.

Nesretno hrvatsko Podunavlje opet bi bilo zadnje koje bi Hrvatska mogla osloboditi. Možda bi bilo pokušaja širenja mostobrana u Baranji. Kod Osijeka, prema PIK Belju, do stare Drave, te u krajevima Baranje najdalje od Srbije, možda kod Belišća. Ondje ima most i prva prirodna fortifikacija je kanal Barbara.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 19 stu 2020, 21:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Nisam siguran dali je ispravno vrednovat teritorij po plodnosti zemlje ili bogatstva kraja.
Vec ranije si davao izjave o ist. slavoniji kao vrijednijoj i vaznijoj od mislim hercegovine ili sred. bosne.
Gle! Sta ce nam plodna zemlja u slavoniji kad uvozimo krumpir iz madagaskara?

Da smo i rusi ili ameri pa nekažem.Gledali bi ucabulit sto bogatiji kraj ali mi smo mini narod i ovisimo o velesilama pa i o srednjim silama pa i o malim ali koje su malo vece od nas :) LOL
Nama treba strateska dubina,podebljana kifla a bogami i manje papansko stanovnistvo(hercegovci,bosanci)

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 19 stu 2020, 21:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27496
Heero je napisao/la:
Nisam siguran dali je ispravno vrednovat teritorij po plodnosti zemlje ili bogatstva kraja.
Vec ranije si davao izjave o ist. slavoniji kao vrijednijoj i vaznijoj od mislim hercegovine ili sred. bosne.
Gle! Sta ce nam plodna zemlja u slavoniji kad uvozimo krumpir iz madagaskara?

Da smo i rusi ili ameri pa nekažem.Gledali bi ucabulit sto bogatiji kraj ali mi smo mini narod i ovisimo o velesilama pa i o srednjim silama pa i o malim ali koje su malo vece od nas :) LOL
Nama treba strateska dubina,podebljana kifla a bogami i manje papansko stanovnistvo(hercegovci,bosanci)


Taj zaključak su imali Austrijanci glede Dalmacije (hinterland) još prije 150 godina.
Car Franjo Josip je davao izjave da je to jedan od razloga zaostajanja.
Podebljanje su zamišljali i u drugim krajevima (Turska Hrvatska...). Praktički tek
petnaestak godina prije ulaska su skontali da trebaju i mogu uzeti sve.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 25 stu 2020, 17:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4806
Heero je napisao/la:
Nisam siguran dali je ispravno vrednovat teritorij po plodnosti zemlje ili bogatstva kraja.


To je oduvijek, otkad postoje civilizacije, od starog Babilona. Zašto trošiti novac na osvajanje pustopoljina, pustinja, goleti koje samo predstavljaju veliku površinu ali nemaju nikakvu gospodarstvenu aktivnost? Zašto trošiti novac na branjenje nečega što ne donosi zaradu?

Heero je napisao/la:
Vec ranije si davao izjave o ist. slavoniji kao vrijednijoj i vaznijoj od mislim hercegovine ili sred. bosne.
Gle! Sta ce nam plodna zemlja u slavoniji kad uvozimo krumpir iz madagaskara?


Sabotirana država. Korumpirana vlast pomaže uvoz onoga što možemo sami proizvesti.

Heero je napisao/la:
Da smo i rusi ili ameri pa nekažem.Gledali bi ucabulit sto bogatiji kraj ali mi smo mini narod i ovisimo o velesilama pa i o srednjim silama pa i o malim ali koje su malo vece od nas :) LOL
Nama treba strateska dubina,podebljana kifla a bogami i manje papansko stanovnistvo(hercegovci,bosanci)


Mi smo nažalost kolonija.
Od podebljane kifle ništa. Olako primamo svakog, domovnice se dijele muslimanima i Srbima šakom i kapom.
Kod nas mnogi poslodavci škrtare na plaćanju domaćeg radnika. Onda kad svi domaći odbiju raditi u robovskim uvjetima, onda odjednom imaju novaca za platiti srbijance i muslimane iz Srbije i BiH i još im imaju i za platiti im smještaj i topli obrok.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 25 stu 2020, 19:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
K:M je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Meni je to nekako neodvojivo od motiva i zbivanja.
95.je Hrvatska na vrhuncu, naši tenkovi su pred Banjalukom, mi imamo šansu završiti rat.
Da u Daytonu Izetbegović nije potpisao, mi bi se dogovorili sa Srbima, a muslimane tko *ebe.

Srbija sama u tom razdoblju nije sposobna za duži rat, a ulaskom HVa u BL, bi se nešto dogodilo.
Možda bi podjelili BiH, možda bi Srbiji pripala istočna RS, možda i šire, reciml s Tuzlom, možda bi imali mirnu reintegraciju Podrinja, pa bi Muslimani pokušavali raditi veliku Muslimaniju....
Tko će ga znati.

Mala je vjerojatnost da bl ne bi pala, a to je gamechanger.
Ukoliko bi SAD nametnuo neku zonu prekida sukoba oko bl, gdje bi mogli ratovati?
Istočna Slavonija bi trebala biti brza akcija, bez obzira na srpski oklop.
Posavina bi mogla biti akcija, ali to samo ako iskoristimo Oraški džep, a i tu bi onda nakon Šamca trebali prijeći preko rijeke Bosne.
Unu smo jednom forsirali, drugi puta bi trebalo buti drugačije.
I ima dole oko Trebinja, to bi trebali dobiti.

Mišljenja sam da bi HR mogla istrpiti još bar 3 god rata, no da bi srpsko-hrvatski rat s HVom u predgrađima BL završio u kojih pola godine, najviše godinu.

Jedino da su nas muslimani napali s leđa tada, ali onda bi bilo primirje, a HV bi uzeo Bihać i došao pred Zenicu kroz par dana.

Trebao bi nam neki veći poraz ili svjetska intervencija/sankcije, da nas se smiri.

Srbija je pucala, ona je mogla max izdržati rat godinu-dvije.
Da su im digli sankcije, priča bi bila drugačija.

A muslimani su umirali od gladi.

Zapravo sve ovisi o međunarodnim faktorima.
S ovim rasporedom, još par godina.
Inače....
Realno gledano, rat je završen jer je Clinton imao izbore, pa je doveo Enhleze koji su htjeli spriječiti Oluju u red.
Da nije...

Mi bi RH oslobodili, kao i prekogranična područja.
U BiH bi još godinama bio cipar.

Recimo da su se englezi postavili iznad Bočca i u Novi, i Trebinje.
Srbi bi nagazili muslimane, na njihovo mjesto bi došao HV, mogli bi se tako igrati godinu-dvije.
Možda bi se pokoškali i s muslimanima, nakratko bi ih našamarali...

Ili bi bila akcija HVove deblokade Sarajeva.

Recimo da bi zauzeli neke stvari, obračunali se s muslikanima i da bi se onda BiH raspala?


Srbija je bila nacisto shebana, ne bi mogla 2 mjeseca izdrzati. Imali ste povjesnu priliku, jednom u pola milenija.

Niste se okoristili. Sada je druga konstelacija snaga, odnosa i interesa.

Pa Sloba je postavio zid na Drini, a Djindjic dao potporu Karadzicu, kada su zderali vola na Palama.

POlitickim putem se nastavlja rat. Nema vise tko ratovati za "bih nasljedje".

Mozemo se dogovorno mjenjati, ako su zainteresirani Srbi iz stolne BL.

A što će nama vaše vukojebine?

Razgraničili smo se i vozi.

Imamo mi prečih problema nego igrati se s vama.

Ako se zaigramo, to će biti druga priča.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stanje na bojištu i operativni pravci
PostPostano: 25 stu 2020, 19:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Sokolić je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:

Imaš u dokumentarcu "Smrt Jugoslavije" izjave glavnih aktera što bi bilo da sporazum nije potpisan. Prije svega bi Hrvatska prekinula sa operacijama u BIH i ostavila muslimane da se sami snalaze. Amerikanci bi prestali podupirati muslimane. U takvoj konstelaciji snaga bi Srbi vjerojatno zauzeli koji komad izgubljenog teritorija, npr Sanski Most.
Rat se Hrvate ne bi previše ticao i to bi bio SRB-MUS show (osim u slučaju ako bi došlo do neočekivanih situacija, debalansa snaga i slično).


Englezi su majstori manipuliranja, što smo vidjeli baš u tom dokumentarcu gdje Tuđmana sijeku u rečenici baš gdje njima odgovara, "...predlagao sam podjelu...". Čega?

No tema nije taj dokumentarac ni engleske manipulacije.

Daklen, rat nije gotov. Srbi drže južne obale Save i odatle mogu granatirati hrvatske gradove. Srbija je naložila osnivanje Oslobodilačke vojske RSK. Sigurno je obavila organizacijski dio i pružila logistiku i vojnu potporu za početak. S položaja južno od Save Srpska ne može ugroziti Hrvatsku, jer nemaju šta osvajati, ni vraćati, a mostobran je užasno teško, skupo i nezahvalno braniti ako nemaš za koga. Srbija, Srpska i OVRSK mogli su pokušati vratiti izgubljene teritorije u Banovini, što je nezahvalno, jer su srpske crte istegnute, preblizu je Zagreb i Cazinska krajina, Beograd predaleko, Banja Luka ima prečeg posla, braniti samu sebe.

Stoga Hrvatska od Hrvatske se ne može očekivati da će se ponašati kao da nije to njen posao više. Osvajanje s juga nije prijetnja, ali granatiranje i zračni napadi jesu. Primjer neuspjele operacije Una kazuje da nije sve gotovo. Isto tako to ne znači da bi to značio val srpskog uzvrata. Ako je Hrvatska prvi put traljavo izvela akciju, ne znači da bi tako i drugi put. Ni najmanje da bi odustala od izvođenja akcije. Hrvati i Muslimani banjolučkog i prijedorskog kraja vape za povratkom. Ljudi su iznimno motivirani. Tu je i Bosanska Posavina, bogati kraj za koji se isplati ratovati. Osim toga tamo se ima tko vratiti i ima se tko za taj kraj boriti. Daljnji prodor ka jugu iz Bosanske Posavine nije besmislen pothvat. Prekida srpski koridor, a gradi okruženoj Tuzli koridor ka sjeveru. Motiva ne nedostaje ni kod Hrvata (Bosanska Posavina, prsten hrvatskih sela oko Tuzle) ni kod Muslimana.

Srbija bi se našla pred teškom dvojbom: pakostiti Hrvatskom slanjem vojske u Podunavlje, zagorčavanjem pograničnim slobodnim područjima Hrvatske neprestanim granatiranjem, zračnim napadima te pokušajima osvajanja kojeg komadića teritorija uz okupirano Podunavlje, ili braniti koridor, slati snage daleko ka Banjoj Luci, gdje riskiraju biti odsječene?

Hrvati i Bošnjaci ne bi morali grupirati vojsku na zapadu BiH. Čak i u pat-poziciji, Srbi bi branili sela koja su osvojili a nisu srpska pa nema lokalna gospodarstva koje bi ih izdržavalo. Hrvati i Bošnjaci imaju motiv povratka u vlastito selo. Čak i da je VRS uspostavila neki snažni obrambeni prsten oko Banje Luke koji bi bio težak za probijanje, te do Bosanskog Novog, Bosanske Gradiške, opskrba bi bila slaba. Gorivo bi bilo ključni čimbenik. Čime bi VRS vozila vojsku, hranu i streljivo na položaje? Kako bi premještali teško topništvo i oklopno-mehanizirana sredstva? Opskrba strujom na zapadu također bi bila slaba što bi ugrožavalo privredu. Već u srednjem roku, VRS bi izgubila na dalekom zapadu položaje koje je isprva uspjela zadržati. Ne radi se o prodorima od 50 km, ali pomaka od 1-5 km bi sigurno bilo. Ostaje također i pitanje Bosanskog Broda. Iz dotad pasivne situacije Hrvati bi prešli u aktivnu poziciju i razmatrali zauzimanje odnosno Bosanskog Broda.

Srpska bi bila stabilna u Podrinju i Semberiji, jer su izravno naslonjeni na Srbiju. Zbog skinutih sankcija, Srbija bi pokušala zauzeti Goražde, koji je gotovo enklava.

Nesretno hrvatsko Podunavlje opet bi bilo zadnje koje bi Hrvatska mogla osloboditi. Možda bi bilo pokušaja širenja mostobrana u Baranji. Kod Osijeka, prema PIK Belju, do stare Drave, te u krajevima Baranje najdalje od Srbije, možda kod Belišća. Ondje ima most i prva prirodna fortifikacija je kanal Barbara.


Srbi su imali priču da namjeravaju pobjeći do Vrbasa.
Mi smo imali problema s muslimanima, koji su realno samo smetali, a onda kmečali kada bi ih Srbi natamburali.

Ono što smo mi sigurno htjeli napraviti (a nismo smjeli) je riješiti Trebinje.
Mislim, možda i bolje da nismo, danas bi to lakomoguće bila muslimanska palanka, ako bi nas UN tenkovima izbacivao, kao iz Drvara.

Koridor ne bi rezali, htjeli smo da Srbi imaju kuda otići.
Ekipa iz Orašja je htjela uzeti Šamac, što se moglo.
S dobrim planom se to moglo i nastaviti na Odžak i Brod, pa i na Derventu, zaposjesti trokut Ukrina-Bosna-Sava, a da se Srbima ne dira koridor.
Tu su problem njihovi bunkeri u Podnovlju onda.

Da izbacimo Srbe preko Vrbasa, vjerojatno bi zahtjevali od muslimana da nas propuste preko Ključa i Sanskog Mosta, ne bi se forsirala Una drugi puta.
Dobro spremljeno bi vjerojatno okružili BL s više strana.

Postoji i mogućnost da bi Srbi pobjegli.
Goražde bi vjerojatno palo.

Istočnu Slavoniju bi vojno oslobodili, skupa s Baranjom.
Vojsku za to smo imali.

Konačni rezultat bi bio slobodna RH.
Eventualno bi BiH izgubila komad Podrinja i to je to.

Samo u ostatku BiH bi nam onda muslimaniju pokušali napraviti.
Pitanje je i što bi sve Englezi radili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 25 stu 2020, 19:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Sokolić je napisao/la:
Mi smo nažalost kolonija.
Od podebljane kifle ništa. Olako primamo svakog, domovnice se dijele muslimanima i Srbima šakom i kapom.
Kod nas mnogi poslodavci škrtare na plaćanju domaćeg radnika. Onda kad svi domaći odbiju raditi u robovskim uvjetima, onda odjednom imaju novaca za platiti srbijance i muslimane iz Srbije i BiH i još im imaju i za platiti im smještaj i topli obrok.

Taj dio je najveći problem.
Što je u Hrvatskoj državi hrvatsko osim imena?
Za koga ona postoji?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 26 stu 2020, 00:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Sokolić je napisao/la:
Heero je napisao/la:
Nisam siguran dali je ispravno vrednovat teritorij po plodnosti zemlje ili bogatstva kraja.


To je oduvijek, otkad postoje civilizacije, od starog Babilona. Zašto trošiti novac na osvajanje pustopoljina, pustinja, goleti koje samo predstavljaju veliku površinu ali nemaju nikakvu gospodarstvenu aktivnost? Zašto trošiti novac na branjenje nečega što ne donosi zaradu?

Heero je napisao/la:
Vec ranije si davao izjave o ist. slavoniji kao vrijednijoj i vaznijoj od mislim hercegovine ili sred. bosne.
Gle! Sta ce nam plodna zemlja u slavoniji kad uvozimo krumpir iz madagaskara?


Sabotirana država. Korumpirana vlast pomaže uvoz onoga što možemo sami proizvesti.

Heero je napisao/la:
Da smo i rusi ili ameri pa nekažem.Gledali bi ucabulit sto bogatiji kraj ali mi smo mini narod i ovisimo o velesilama pa i o srednjim silama pa i o malim ali koje su malo vece od nas :) LOL
Nama treba strateska dubina,podebljana kifla a bogami i manje papansko stanovnistvo(hercegovci,bosanci)


Mi smo nažalost kolonija.
Od podebljane kifle ništa. Olako primamo svakog, domovnice se dijele muslimanima i Srbima šakom i kapom.
Kod nas mnogi poslodavci škrtare na plaćanju domaćeg radnika. Onda kad svi domaći odbiju raditi u robovskim uvjetima, onda odjednom imaju novaca za platiti srbijance i muslimane iz Srbije i BiH i još im imaju i za platiti im smještaj i topli obrok.


NOUP!
Danas to nije tako.Danas nista nije narocito vrijedno osim informacije.Resursi su svugdije oko nas.Doslovno se narucuju oni plasticni cepici za kotac na motoru iz kine :D
Prijatelj moj narucivao doslo mu za tjedan dana a mogo ih je i vratit o njihov trošak da mu nisu pasala na ono di se zavrcu LOL.

Vecina ljudi nekuzi da je danas vrijednije imat nesta kao londonsku burzu sa hrpom strucnjaka koji ce procjenjivat kada ce nekom resursu cijena past na najnizu mogucu a da se oporavi najvecom brzinom i tako kupovat kad je jeftino radi opskrbe te odmah iza toga prodaje po super skupoj cijeni :D nego bilo koji resurs.Mislim kongo je u odnosu na velicinu najbogatija drzava resursima a medju najsiromasnijima je.

Mi zapravo (rh) nemamo niššta jer nemmo strucnjake a prirodna bogatstva koja imamo postoje na puno mijesta u vecim kolicinama nego u nas :( Zapravo siromasna drzava.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 26 stu 2020, 06:12 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Ceha je napisao/la:
Sokolić je napisao/la:
Mi smo nažalost kolonija.
Od podebljane kifle ništa. Olako primamo svakog, domovnice se dijele muslimanima i Srbima šakom i kapom.
Kod nas mnogi poslodavci škrtare na plaćanju domaćeg radnika. Onda kad svi domaći odbiju raditi u robovskim uvjetima, onda odjednom imaju novaca za platiti srbijance i muslimane iz Srbije i BiH i još im imaju i za platiti im smještaj i topli obrok.

Taj dio je najveći problem.
Što je u Hrvatskoj državi hrvatsko osim imena?
Za koga ona postoji?


Za plenkovićeve nove "Hrvate".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 26 stu 2020, 07:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 15:38
Postovi: 4966
Mozda godinu dvi, Srbi su imali probleme na svim frontovima, politicku neslogu itd... no ova tema odlicno ilustrira koliko je promaseno raspravljat o povijesnim temama kad ionako sve globalisticki HDZ upropasti.

Ispada da se borilo da bi HDZ prvo opljacka a onda naseljava Hrvatsku svim i svacim jer su HDZovcima Hrvati skupi i zahtjevni ko radna snaga. Bolji su im ekipa s osnovnom i srednjom skolom koja cini 90% uvezenih stranaca a mahom s Balkana, potom Azija i Afrika. Evo prosle godine nam je plenkovic doveo 3000 Azijata.

Katolicka crkva pogotovo voli 'nove Hrvate'.





Pater Tvrtko Barun, voditelj Isusovačke službe za izbjeglice ovo govori o migracijama, iracionalnim strahovima, iskonskom kršćanstvu i dopisivanju s Raspudićem:

'Neke vrijednosti i principi nisu za pregovaranje i ljudi koji u Hrvatskoj nađu sigurnost i zaštitu ih moraju prihvatiti. Ukoliko ih ne mogu poštivati, nažalost, ne mogu ostati živjeti ovdje. Dakle, minimum je poštivanje zakona i Ustava, učenje jezika i poštivanje principa ponašanja koji su propisani u Hrvatskoj. A ako ćemo o pitanju kršćanskog identiteta, u Europi ima 500 milijuna ljudi. Od toga je šest posto muslimana. Problem kršćanske Europe nisu muslimani, ili ateisti ili..., nego - kršćani. Kad bismo živjeli svoje kršćanstvo, tako da doista nasljedujemo Kristove riječi i djela, ne bi trebalo biti zabrinutosti za dijeljenje one Radosne vijesti na koju Krist poziva sve kršćane i sve ljude dobre volje.


https://www.telegram.hr/price/u-europi-je-6-posto-muslimana-kako-nam-to-migranti-mogu-narusiti-identitet-problem-krscanske-europe-su-krscani/

Najjace mi je kad globalist plenkovic rece da se Hrvatska borila zato da 'sudjeluje u Euroatlanskim integracijama'.

Da je Hrvatska ostala u Jugoslaviji, prije bi usla u EU... od svih socialistickih zemalja Jugoslavia je bila najbliza trzisnom gospodarstvu i imala je upravu i druge institucije najblize zapadu a osim toga je bila multikulturalna i sama po sebi uzor tvorcima EU.

Al eto sad imamo 'desni centar' koji je spoj globo biznisa i globo katolickih ummetlija koji ima neke svoje ideje sta ce bit sa Hrvatskom.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 26 stu 2020, 10:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Planina je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Taj dio je najveći problem.
Što je u Hrvatskoj državi hrvatsko osim imena?
Za koga ona postoji?


Za plenkovićeve nove "Hrvate".

Pa e.
Sramota.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 26 stu 2020, 10:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Velebit je napisao/la:
Mozda godinu dvi, Srbi su imali probleme na svim frontovima, politicku neslogu itd... no ova tema odlicno ilustrira koliko je promaseno raspravljat o povijesnim temama kad ionako sve globalisticki HDZ upropasti.

Ispada da se borilo da bi HDZ prvo opljacka a onda naseljava Hrvatsku svim i svacim jer su HDZovcima Hrvati skupi i zahtjevni ko radna snaga. Bolji su im ekipa s osnovnom i srednjom skolom koja cini 90% uvezenih stranaca a mahom s Balkana, potom Azija i Afrika. Evo prosle godine nam je plenkovic doveo 3000 Azijata.

Katolicka crkva pogotovo voli 'nove Hrvate'.





Pater Tvrtko Barun, voditelj Isusovačke službe za izbjeglice ovo govori o migracijama, iracionalnim strahovima, iskonskom kršćanstvu i dopisivanju s Raspudićem:

'Neke vrijednosti i principi nisu za pregovaranje i ljudi koji u Hrvatskoj nađu sigurnost i zaštitu ih moraju prihvatiti. Ukoliko ih ne mogu poštivati, nažalost, ne mogu ostati živjeti ovdje. Dakle, minimum je poštivanje zakona i Ustava, učenje jezika i poštivanje principa ponašanja koji su propisani u Hrvatskoj. A ako ćemo o pitanju kršćanskog identiteta, u Europi ima 500 milijuna ljudi. Od toga je šest posto muslimana. Problem kršćanske Europe nisu muslimani, ili ateisti ili..., nego - kršćani. Kad bismo živjeli svoje kršćanstvo, tako da doista nasljedujemo Kristove riječi i djela, ne bi trebalo biti zabrinutosti za dijeljenje one Radosne vijesti na koju Krist poziva sve kršćane i sve ljude dobre volje.


https://www.telegram.hr/price/u-europi-je-6-posto-muslimana-kako-nam-to-migranti-mogu-narusiti-identitet-problem-krscanske-europe-su-krscani/

Najjace mi je kad globalist plenkovic rece da se Hrvatska borila zato da 'sudjeluje u Euroatlanskim integracijama'.

Da je Hrvatska ostala u Jugoslaviji, prije bi usla u EU... od svih socialistickih zemalja Jugoslavia je bila najbliza trzisnom gospodarstvu i imala je upravu i druge institucije najblize zapadu a osim toga je bila multikulturalna i sama po sebi uzor tvorcima EU.

Al eto sad imamo 'desni centar' koji je spoj globo biznisa i globo katolickih ummetlija koji ima neke svoje ideje sta ce bit sa Hrvatskom.


Plenky s desnim centrom ima veze koliko i neki ******** s proizvodnjom djece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 26 stu 2020, 22:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4806
Heero je napisao/la:
Sokolić je napisao/la:

To je oduvijek, otkad postoje civilizacije, od starog Babilona. Zašto trošiti novac na osvajanje pustopoljina, pustinja, goleti koje samo predstavljaju veliku površinu ali nemaju nikakvu gospodarstvenu aktivnost? Zašto trošiti novac na branjenje nečega što ne donosi zaradu?



Sabotirana država. Korumpirana vlast pomaže uvoz onoga što možemo sami proizvesti.



Mi smo nažalost kolonija.
Od podebljane kifle ništa. Olako primamo svakog, domovnice se dijele muslimanima i Srbima šakom i kapom.
Kod nas mnogi poslodavci škrtare na plaćanju domaćeg radnika. Onda kad svi domaći odbiju raditi u robovskim uvjetima, onda odjednom imaju novaca za platiti srbijance i muslimane iz Srbije i BiH i još im imaju i za platiti im smještaj i topli obrok.


NOUP!
Danas to nije tako.Danas nista nije narocito vrijedno osim informacije.Resursi su svugdije oko nas.Doslovno se narucuju oni plasticni cepici za kotac na motoru iz kine :D
Prijatelj moj narucivao doslo mu za tjedan dana a mogo ih je i vratit o njihov trošak da mu nisu pasala na ono di se zavrcu LOL.

Vecina ljudi nekuzi da je danas vrijednije imat nesta kao londonsku burzu sa hrpom strucnjaka koji ce procjenjivat kada ce nekom resursu cijena past na najnizu mogucu a da se oporavi najvecom brzinom i tako kupovat kad je jeftino radi opskrbe te odmah iza toga prodaje po super skupoj cijeni :D nego bilo koji resurs.Mislim kongo je u odnosu na velicinu najbogatija drzava resursima a medju najsiromasnijima je.

Mi zapravo (rh) nemamo niššta jer nemmo strucnjake a prirodna bogatstva koja imamo postoje na puno mijesta u vecim kolicinama nego u nas :( Zapravo siromasna drzava.


Zašao si u drugu temu. Burze poput londonske, frankfurtske, newyorške, tokijske rizervirane su samo za velesile. Mali narodi to možedu samo sanjat. Ni jedna Italija, Francuska, Španjolska, Kanada, Australija, nimadu tako jake burze. Zarada na razlici u cini rizervirana je za velike igrače koji imadu povlaštene informacije iako ne bidu to smili znat. Nisu oni veliki čarobnjaci pa uvik pogađadu kretanja na tržištu i baš pogode kad triba prodat, a kad kupit. Imadu povlaštene informacije. Bia ti je slučaj jednega burzovneg mešetara, našega čovika u SAD, koji je pokuša priko rodbine u Omišu nešto tako izvest, jer je ka mešetar ima povlaštenu informaciju koje će se dionice sutradan kupit i da će im strašno skočit cina. Rodbina kupila i posli priprodala, masu zaradila, a onda je to uočia SEC, potraga krenula i našlo se tko je to tako "slučajno pogodia". Jednog Sorosa ne ispituju, sitnu ribu nemilice prigledavaju.

Prirodna bogatstva su potriba. Ako ih nimaš, onda to moraš nadoknaditi vrhunskom sređenošću države, vladavinom zaslužnih i sposobnih. Okomica mora ići od državne uprave priko organiziranja poduzeća, zapošljavanja mladeži, davanja prigoda nadarenima i kreativnima te neutraliziranja štetnih debila. Demokracija nije za nesložne budale t.j. za društva di je glavna mudrost "da Bog da susidu crkla krava i to muzara". I onda uza sve to država se žilavo mora borit za svoja poduzeća, branit svoje tržište i ostvarivat suficit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 26 stu 2020, 22:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4806
Velebit je napisao/la:
Mozda godinu dvi, Srbi su imali probleme na svim frontovima, politicku neslogu itd... no ova tema odlicno ilustrira koliko je promaseno raspravljat o povijesnim temama kad ionako sve globalisticki HDZ upropasti.

Ispada da se borilo da bi HDZ prvo opljacka a onda naseljava Hrvatsku svim i svacim jer su HDZovcima Hrvati skupi i zahtjevni ko radna snaga. Bolji su im ekipa s osnovnom i srednjom skolom koja cini 90% uvezenih stranaca a mahom s Balkana, potom Azija i Afrika. Evo prosle godine nam je plenkovic doveo 3000 Azijata.

Katolicka crkva pogotovo voli 'nove Hrvate'.





Pater Tvrtko Barun, voditelj Isusovačke službe za izbjeglice ovo govori o migracijama, iracionalnim strahovima, iskonskom kršćanstvu i dopisivanju s Raspudićem:

'Neke vrijednosti i principi nisu za pregovaranje i ljudi koji u Hrvatskoj nađu sigurnost i zaštitu ih moraju prihvatiti. Ukoliko ih ne mogu poštivati, nažalost, ne mogu ostati živjeti ovdje. Dakle, minimum je poštivanje zakona i Ustava, učenje jezika i poštivanje principa ponašanja koji su propisani u Hrvatskoj. A ako ćemo o pitanju kršćanskog identiteta, u Europi ima 500 milijuna ljudi. Od toga je šest posto muslimana. Problem kršćanske Europe nisu muslimani, ili ateisti ili..., nego - kršćani. Kad bismo živjeli svoje kršćanstvo, tako da doista nasljedujemo Kristove riječi i djela, ne bi trebalo biti zabrinutosti za dijeljenje one Radosne vijesti na koju Krist poziva sve kršćane i sve ljude dobre volje.


https://www.telegram.hr/price/u-europi-je-6-posto-muslimana-kako-nam-to-migranti-mogu-narusiti-identitet-problem-krscanske-europe-su-krscani/

Najjace mi je kad globalist plenkovic rece da se Hrvatska borila zato da 'sudjeluje u Euroatlanskim integracijama'.

Da je Hrvatska ostala u Jugoslaviji, prije bi usla u EU... od svih socialistickih zemalja Jugoslavia je bila najbliza trzisnom gospodarstvu i imala je upravu i druge institucije najblize zapadu a osim toga je bila multikulturalna i sama po sebi uzor tvorcima EU.

Al eto sad imamo 'desni centar' koji je spoj globo biznisa i globo katolickih ummetlija koji ima neke svoje ideje sta ce bit sa Hrvatskom.


Katolička Crkva u Hrvata uvik radi da domaće matično stanovništvo ostane većina i da autohtona kultura ostane neugrožena. Pusti ti ovog papu kojeg će zaborav odnit. Ako doluta u Hrvatsku koji drugi rimokatolik iz druge zajednice, pa neka. Važno je neka kroz dubinu duše postanedu Hrvati, da zavolidu sve hrvatsko i da hrvatstvo dožividu kao neodvojivi dio sebe, a koji će živiti katoličku kulturu. Evo, neka me Bog čuje: minjamo 100.000 jugoslavenčina, izdajnika, izopačenjaka, odnarođenih među Hrvatima za 100.000 gore opisanih novih Hrvata katolika, pa bili oni crni, zeleni ili nevidljivi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 26 stu 2020, 22:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4806
Nego vratimo se na temu. Koliko bi rat to još potrajao nakon recimo neuspjelog Daytona? Godinu i pol, dvije? Bi li se dogodila stanka kao između Armenije i Azerbajdžana pa recimo dvije godine mirovalo i onda opet se aktiviralo?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 27 stu 2020, 18:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Sokolić je napisao/la:
Velebit je napisao/la:
Mozda godinu dvi, Srbi su imali probleme na svim frontovima, politicku neslogu itd... no ova tema odlicno ilustrira koliko je promaseno raspravljat o povijesnim temama kad ionako sve globalisticki HDZ upropasti.

Ispada da se borilo da bi HDZ prvo opljacka a onda naseljava Hrvatsku svim i svacim jer su HDZovcima Hrvati skupi i zahtjevni ko radna snaga. Bolji su im ekipa s osnovnom i srednjom skolom koja cini 90% uvezenih stranaca a mahom s Balkana, potom Azija i Afrika. Evo prosle godine nam je plenkovic doveo 3000 Azijata.

Katolicka crkva pogotovo voli 'nove Hrvate'.





Pater Tvrtko Barun, voditelj Isusovačke službe za izbjeglice ovo govori o migracijama, iracionalnim strahovima, iskonskom kršćanstvu i dopisivanju s Raspudićem:

'Neke vrijednosti i principi nisu za pregovaranje i ljudi koji u Hrvatskoj nađu sigurnost i zaštitu ih moraju prihvatiti. Ukoliko ih ne mogu poštivati, nažalost, ne mogu ostati živjeti ovdje. Dakle, minimum je poštivanje zakona i Ustava, učenje jezika i poštivanje principa ponašanja koji su propisani u Hrvatskoj. A ako ćemo o pitanju kršćanskog identiteta, u Europi ima 500 milijuna ljudi. Od toga je šest posto muslimana. Problem kršćanske Europe nisu muslimani, ili ateisti ili..., nego - kršćani. Kad bismo živjeli svoje kršćanstvo, tako da doista nasljedujemo Kristove riječi i djela, ne bi trebalo biti zabrinutosti za dijeljenje one Radosne vijesti na koju Krist poziva sve kršćane i sve ljude dobre volje.


https://www.telegram.hr/price/u-europi-je-6-posto-muslimana-kako-nam-to-migranti-mogu-narusiti-identitet-problem-krscanske-europe-su-krscani/

Najjace mi je kad globalist plenkovic rece da se Hrvatska borila zato da 'sudjeluje u Euroatlanskim integracijama'.

Da je Hrvatska ostala u Jugoslaviji, prije bi usla u EU... od svih socialistickih zemalja Jugoslavia je bila najbliza trzisnom gospodarstvu i imala je upravu i druge institucije najblize zapadu a osim toga je bila multikulturalna i sama po sebi uzor tvorcima EU.

Al eto sad imamo 'desni centar' koji je spoj globo biznisa i globo katolickih ummetlija koji ima neke svoje ideje sta ce bit sa Hrvatskom.


Katolička Crkva u Hrvata uvik radi da domaće matično stanovništvo ostane većina i da autohtona kultura ostane neugrožena. Pusti ti ovog papu kojeg će zaborav odnit. Ako doluta u Hrvatsku koji drugi rimokatolik iz druge zajednice, pa neka. Važno je neka kroz dubinu duše postanedu Hrvati, da zavolidu sve hrvatsko i da hrvatstvo dožividu kao neodvojivi dio sebe, a koji će živiti katoličku kulturu. Evo, neka me Bog čuje: minjamo 100.000 jugoslavenčina, izdajnika, izopačenjaka, odnarođenih među Hrvatima za 100.000 gore opisanih novih Hrvata katolika, pa bili oni crni, zeleni ili nevidljivi.


:palacgore1
Sva sreća, pa jugići ne rade djecu

Nama prvenstveni cilj mora biti proizvodnja naše djece.
Dobri su i ovi, pogotovo ako su katolici koji znaju jezik, ali....

Katalonci su izgubili demografsku većinu useljavanjem Latinosa.
A svi znaju katalonski.

Baski su više išli prema svojima, načelu krvi.
A i one koje su oni asimilirali, asimilirali su jače.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko bi rat još potrajao
PostPostano: 27 stu 2020, 18:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Sokolić je napisao/la:
Nego vratimo se na temu. Koliko bi rat to još potrajao nakon recimo neuspjelog Daytona? Godinu i pol, dvije? Bi li se dogodila stanka kao između Armenije i Azerbajdžana pa recimo dvije godine mirovalo i onda opet se aktiviralo?

Po meni, ne bi dugo.
Mi smo bili pred ispunjavanjem svojih ciljeva i mi bi išli da ga ubrzo okončamo.

Akcije koje smo još mogli odraditi su;
*Burin (Trebinje i Ljubinje)
*Vatrene kočije ( Istočna Slavoniia)
*Una II (skupa s Kozarom)
*Angela II (ali preko Šamca i do predgrađa Doboja)

*BL

I prema muslimanima;
*kanjon Neretvice (spajanje sa konjičkim selima i eliminacija arBiH južno od Ivan Sedla)
*tenkovi pred Zenicom (zauzimanje diiela SBŽa kojeg je držala arBiH i deblokada srednje)

*zauzimanje Zenice, odnosno većine ZDK

*moguća bi bila i deblokada Sarajeva....

Računamo da je svaki mjesec po jedna akcija
Prvo bi vjerojatno išla Una II ili Burin
Nakon toga Angela II ili Kočije

Onda ide ili BL ili rat s muslimanima.

Rekao bi da je to pola godine?
Jedino ako bude veći poraz...
Ne vidim razloga zašto bi ratovali duže od godinu dana?
Da zauzmemo Boku, Petrovaradin?

Sa Srbima je bilo spremno za kraj rata.
Mogli smo ih i počistiti iz većine BiH i uzeti muslimane u protektorat, ali to bi bila greška...
Imali bi duplo više muslimana sad...

Druga opcija bi bila neki muslimanski rezervat u Trokutu, koji je postao samostalna država uz abdićevu autonomiju u Bihaću...
Isto problemi, eu Palestina....


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 247 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 35 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO