HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 08:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 14053 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 346, 347, 348, 349, 350, 351, 352 ... 563  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 29 lis 2020, 15:31 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Anti-Zlobnjak je napisao/la:

To društvo su ili članovi ili simpatizeri HSP-a koji im je u županiji doveo i držao SDP pod vodstvom Srpkinje na vlasti par mandata.


Istovremeno je predsjednika loklanog HDZa, državni HDZ strpao teško bolesnog u pritovr i tamo ubio

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 lis 2020, 06:22 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Kaftanzoglio je napisao/la:
Planina je napisao/la:

Samo sam čekao tebe sa takvim komentarom, kvota je bila 1.01.
Čuj šuma je 15 minuta autom, pa to u svakodnevnom životu nema nikakvu primjenu, neće nitko iza posla voziti djecu negdje u šumu, praktična svakodnevnica je ako imaš barem nekakav dvor/ vrt ispred kuće za djecu te nekakav park i sportske terene u blizini, ostalo je bitno koliko i Mont Everest.


Neki hoće, kao ja npr. Nemoj misliti da u Gospiću i Udbini ljudi ne vise cijeli dan po kafićima i na društvenim mrežama. Možda i više u postotku nego u Ri I ZG. Nema više ni na selu života kao prije 100 godina. Možda jedino kod starčadi u srpskim selima.

Planina je napisao/la:

I šta s tim? To su iznimke. TFR za grad + stan je očajan.


6-člane I 7-člane obitelji u gradu su rijetke, ali 4-člane nisu. Znači opet se vraćamo na to da je ključan način razmišljanja jer ako neki mogu, zašto ne mogu oni drugi? Nisu naši gradovi baš kao New York I London.


Teoretski se može sve, pa znam i ja ljude koji u gradu imaju npr. 3 djece u jednoj sobi. Ali to je ili totalna sirotinja ili teški požrtvovni radnici staroga kova koji žive za tu svoju djecu i ona su im broj 1 a sve ostalo je 100 mjesta ispod. I upravo zato što je takvih požrtvovnih sve manje i manje ja i govorim o potrebi smislene planske gradnje u kojoj bi se lakše moglo izaći na kraj sa 2, 3 i 3+ djece. Upravo zato što od novijih generacija neće nitko štancati djecu u jednoj sobi. Pa čovječe danas je problem ako nemaš 2 wc-a u kući, kad je spremanje na posao i u školu to je nered teški. Svatko traži neki minimum komfora i privatnosti.
Što se tiče sela naravno da nije ni selo što je bilo ali što se tiče prostora na selu uvijek imaš tu mogućnost dizanja kata ili doziđavanja sobe, a i samim time što si na selu manja je potreba za vlastitim prostorom nego kad si stalno sprčen u stanu, to je totalno neprirodno i to je horor za djecu i zato i jesu sva ovako propala, debela, ćorava, iskrivljena. Na selu barem imaju izbora. Jednostavno grad + stan je daleko najgora kombinacija za fertilitet i generalno kvalitetu života. Nula komfora, privatnosti, slobode, zdravlja. Nikad tu neće biti pozitivnog fertiliteta taman svi imali 2000€ plaće. Inače i životinje kad ih dovedeš u zoološki vrt tj. kad ih sprčiš u kavez neće da se razmnožavaju i izumiru.
Je li to znači da se trebamo svi vratiti kopanju njive i štancanju 5-6 djece, naravno da ne, ali ako se ode u drugu krajnost pa se svi sprčimo u stanove možeš nas odmah prekrižiti kao narod.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 lis 2020, 06:46 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
divizija je napisao/la:
Planina je napisao/la:

Ovo unutar plavoga je opustošeno i svi se zgražaju života u tom pojasu kao da se radi o nekakvim zabitima na kraju svijeta a ne rajskom brdsko planinskom pojasu sa idiličnom klimom u sred Europe koji ima mediteran na dlanu i sve ostalo.
Taj prostor je kičma Hrvatske i Hrvata i u interesu svih je da ne bude prazan. Kao prirodno središte se nameće jug Like i tu negdje treba biti glavni hrvatski grad a ne u Sloveniji, tako bi se i mlade privuklo kad bi to bilo od početka fino planski građeno i sve ostalo.
Ovo kako je sad ne vodi nigdje. Ne mogu se obitelji zasnivati i djeca rađati u favelama.


Ajde sve, ali idilična klima?

Zbilja vi gorštaci imate drugačije poimanje idiličnog.

Inače Zagreb je zapravo rijetko naseljen grad s mnogo prizemne gradnje i uz razvoj prigradske željeznice može imati još više. Zagreb sigurno ne mora biti favela, kao ni Osijel ili Zadar.

Split i Rijeka su tu u problemu zbog zemljopisnih nedostataka.


Ljeto raj, dan 25- 30 stupnjeva, noć na 15ak, spavaš u deki, komaraca nema. Zima hladna ali nije sibirski hladna, taman dovoljno da vidiš i snijega i zimskih radosti i da osušiš meso. Dovoljno sunca, padalina, vjetra, čistog zraka, svega. Meni je bome idilično s tim da bi volio da je kao u stara vremena kao sredinom prošlog stoljeća pa da rokne -30 i 3 metra snijega, da moraš tunele kopat okolo. Ovo sad je ništa i teško se može zvati nekom zimom.
Kad bura odere od nje nema bijega ni u Dalmaciji tj najžešća je upravo pod Biokovom i Velebitom, simbolima hrvatstva. Jedino što stvarno može proći pod nekakvu tropsku klimu u Hrvatskoj su južne strane dalmatinskih otoka koje stvarno ne vide ni bure ni snijega ni leda i to stvarno ima svoje čari. Cijelogodišnja sezona sadnje, rogači, naranče, itd. To lajkam ali to je za elitu i one rođene tamo, teško je doseliti na otok.
A cijeli sjever je za mene jedan veliki roj komaraca, ja ne znam kako vi živite tamo. Doduše nije ni Split bolji, evo 11. mjesec i sad mi se čine najljući. Dok ne naiđe prva prava bura i hladni val ne moš ih se riješit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 lis 2020, 06:59 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
dudu je napisao/la:
Planina je napisao/la:
Ako su Brazilci i Australci napravili Braziliju i Kanberu zašto i mi ne bi mogli nešto slično sebi? Ne mora to biti ništa spektakularno, ali daj nešto smisleno, planski, fino, uredno, za barem 50k ljudi, samo da ima potencijal rasta i dobre demografije koje nema u ZG ST RI favelama niti će je ikad bit.


to je imalo smisla prije 60 godina da smo imali samostalnost i dok smo imali fertilitet i vitalnost. kog ćeš ti sad naseljavati i kolonizirati s 40 tisuća rođenih u kombinaciji Hrvatska+Herceg-Bosna. budi sretan dok ima ikog u tom području kojeg si zaokružio.


Ma znam ja da od toga nema ništa svakako, samo eto imam inspiraciju podijeliti svoje fix ideje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 lis 2020, 08:16 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Planina je napisao/la:

Ljeto raj, dan 25- 30 stupnjeva, noć na 15ak, spavaš u deki, komaraca nema. Zima hladna ali nije sibirski hladna, taman dovoljno da vidiš i snijega i zimskih radosti i da osušiš meso. Dovoljno sunca, padalina, vjetra, čistog zraka, svega. Meni je bome idilično s tim da bi volio da je kao u stara vremena kao sredinom prošlog stoljeća pa da rokne -30 i 3 metra snijega, da moraš tunele kopat okolo. Ovo sad je ništa i teško se može zvati nekom zimom.
Kad bura odere od nje nema bijega ni u Dalmaciji tj najžešća je upravo pod Biokovom i Velebitom, simbolima hrvatstva. Jedino što stvarno može proći pod nekakvu tropsku klimu u Hrvatskoj su južne strane dalmatinskih otoka koje stvarno ne vide ni bure ni snijega ni leda i to stvarno ima svoje čari. Cijelogodišnja sezona sadnje, rogači, naranče, itd. To lajkam ali to je za elitu i one rođene tamo, teško je doseliti na otok.
A cijeli sjever je za mene jedan veliki roj komaraca, ja ne znam kako vi živite tamo. Doduše nije ni Split bolji, evo 11. mjesec i sad mi se čine najljući. Dok ne naiđe prva prava bura i hladni val ne moš ih se riješit.



Ljeti je u tim krajevima danju itekako vruće i bude posve jednako vruće kao u Panoniji, potom noću temeperatura jako padne i dnevne amplitude su ogromne (do 20 stupnjeva) što je jako loše za ekipu s akrdiovaskularnim bolestima. Komaraca imaš kao i svugdje.
Od 9.-5. mjeseca moraš ložiti.

Nisu ljudi bez razloga iz toga pobjegli, to je ljudima katastrofa. Ljudi vole toplinu i sunce.

Na sjeveru su najveći problem magle u nizinama (kojih u gorju ima još više). Zbog maglu pola godine nema sunca.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 lis 2020, 08:20 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30487
divizija je napisao/la:
Planina je napisao/la:

Ljeto raj, dan 25- 30 stupnjeva, noć na 15ak, spavaš u deki, komaraca nema. Zima hladna ali nije sibirski hladna, taman dovoljno da vidiš i snijega i zimskih radosti i da osušiš meso. Dovoljno sunca, padalina, vjetra, čistog zraka, svega. Meni je bome idilično s tim da bi volio da je kao u stara vremena kao sredinom prošlog stoljeća pa da rokne -30 i 3 metra snijega, da moraš tunele kopat okolo. Ovo sad je ništa i teško se može zvati nekom zimom.
Kad bura odere od nje nema bijega ni u Dalmaciji tj najžešća je upravo pod Biokovom i Velebitom, simbolima hrvatstva. Jedino što stvarno može proći pod nekakvu tropsku klimu u Hrvatskoj su južne strane dalmatinskih otoka koje stvarno ne vide ni bure ni snijega ni leda i to stvarno ima svoje čari. Cijelogodišnja sezona sadnje, rogači, naranče, itd. To lajkam ali to je za elitu i one rođene tamo, teško je doseliti na otok.
A cijeli sjever je za mene jedan veliki roj komaraca, ja ne znam kako vi živite tamo. Doduše nije ni Split bolji, evo 11. mjesec i sad mi se čine najljući. Dok ne naiđe prva prava bura i hladni val ne moš ih se riješit.



Ljeti je u tim krajevima danju itekako vruće i bude posve jednako vruće kao u Panoniji, potom noću temeperatura jako padne i dnevne amplitude su ogromne (do 20 stupnjeva) što je jako loše za ekipu s akrdiovaskularnim bolestima. Komaraca imaš kao i svugdje.
Od 9.-5. mjeseca moraš ložiti.

Nisu ljudi bez razloga iz toga pobjegli, to je ljudima katastrofa. Ljudi vole toplinu i sunce.

Na sjeveru su najveći problem magle u nizinama (kojih u gorju ima još više). Zbog maglu pola godine nema sunca.


Svi postali osjetljivi. U Mostaru i iza ponoći bude 30 stupnjeva, tek u 4 ujutro se možeš naspavati. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 lis 2020, 08:44 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3896
Ma I ja volim sve što voli Planina, ali gdje ćeš ti sad i neovisno o klimi otići živjeti s djecom negdje gdje ima 2 čovjeka na kvadratni kilometar, I gdje je općenito jedna učmala atmosfera i kod onih koji su ostali. Djeci treba društvo. To je imalo smisla prije dok su ljudi imali osmero djece i svi živjeli zajedno po tim selima. Pa su djeca imala prijatelje, rođake, imali su bake, tetke, strine.
Ako bi država napravila novi grad I potrpala međusobno nepovezane mlade obitelji u njega, to opet ne bi imalo smisla ako ti ljudi nisu obiteljska zajednica, možda bi neki postali prijatelji, možda ne bi, ali kome ćeš ti sad ostaviti dijete na čuvanje u tom gradu Slobomiru ako moraš nešto obaviti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 lis 2020, 08:52 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
divizija je napisao/la:
Planina je napisao/la:

Ljeto raj, dan 25- 30 stupnjeva, noć na 15ak, spavaš u deki, komaraca nema. Zima hladna ali nije sibirski hladna, taman dovoljno da vidiš i snijega i zimskih radosti i da osušiš meso. Dovoljno sunca, padalina, vjetra, čistog zraka, svega. Meni je bome idilično s tim da bi volio da je kao u stara vremena kao sredinom prošlog stoljeća pa da rokne -30 i 3 metra snijega, da moraš tunele kopat okolo. Ovo sad je ništa i teško se može zvati nekom zimom.
Kad bura odere od nje nema bijega ni u Dalmaciji tj najžešća je upravo pod Biokovom i Velebitom, simbolima hrvatstva. Jedino što stvarno može proći pod nekakvu tropsku klimu u Hrvatskoj su južne strane dalmatinskih otoka koje stvarno ne vide ni bure ni snijega ni leda i to stvarno ima svoje čari. Cijelogodišnja sezona sadnje, rogači, naranče, itd. To lajkam ali to je za elitu i one rođene tamo, teško je doseliti na otok.
A cijeli sjever je za mene jedan veliki roj komaraca, ja ne znam kako vi živite tamo. Doduše nije ni Split bolji, evo 11. mjesec i sad mi se čine najljući. Dok ne naiđe prva prava bura i hladni val ne moš ih se riješit.



Ljeti je u tim krajevima danju itekako vruće i bude posve jednako vruće kao u Panoniji, potom noću temeperatura jako padne i dnevne amplitude su ogromne (do 20 stupnjeva) što je jako loše za ekipu s akrdiovaskularnim bolestima. Komaraca imaš kao i svugdje.
Od 9.-5. mjeseca moraš ložiti.

Nisu ljudi bez razloga iz toga pobjegli, to je ljudima katastrofa. Ljudi vole toplinu i sunce.

Na sjeveru su najveći problem magle u nizinama (kojih u gorju ima još više). Zbog maglu pola godine nema sunca.


Ne bude ljeti vruće kao u Panoniji, ni blizu. Temperatura pada sa nadmorskom visinom i ne može biti ista na 0 i 900 metara, osim u iznimnim slučajevima.
Nema komaraca kao i svugdje tj. nema ih uopće ako nisi u šumi. Dok se u Panoniji od istih ne može izaći iz kuće. Doslovno prva asocijacija na Panoniju su komarci. Svake godine ih prskate iz aviona i opet džaba.
Što se tiče loženja sada je to 10.-4. mjesec, i to važi za ove babe i didove. Meni uopće ne treba jer sam dlakav ko gorila i nervira me kad je u kući 30 stupnjeva u sred zime. No u svakom slučaju se ugodnije i jeftinije grijati na drva nego na struju/plin.
Što se tiče magle isto je ne može nigdje biti gore nego u Panoniji.

Mislim eto vam tamo, baš me briga me, ovo je dobar filter, ostati će samo najčvršći 100% dinarci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 lis 2020, 08:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30487
Ne možeš tek tako s djecom na selo, hoće dijete na tečaj robotike, hoće trenirati košarku ili judo, hoće skate park, hoće i stariji otići na izložbu, kazališnu predstavu, hoće prodajni centar, hoće dostavu hrane itd.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 lis 2020, 08:56 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Naša Kvačica je napisao/la:
Ne možeš tek tako s djecom na selo, hoće dijete na tečaj robotike, hoće trenirati košarku ili judo, hoće skate park, hoće i stariji otići na izložbu, kazališnu predstavu, hoće prodajni centar, hoće dostavu hrane itd.


Zato i kažem pravi uredan, planski, smislen grad koliko toliko pogodan za pozitivnu demografiju. Kao alternativu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 lis 2020, 09:02 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Planina je napisao/la:

Ne bude ljeti vruće kao u Panoniji, ni blizu. Temperatura pada sa nadmorskom visinom i ne može biti ista na 0 i 900 metara, osim u iznimnim slučajevima.
Nema komaraca kao i svugdje tj. nema ih uopće ako nisi u šumi. Dok se u Panoniji od istih ne može izaći iz kuće. Doslovno prva asocijacija na Panoniju su komarci. Svake godine ih prskate iz aviona i opet džaba.
Što se tiče loženja sada je to 10.-4. mjesec, i to važi za ove babe i didove. Meni uopće ne treba jer sam dlakav ko gorila i nervira me kad je u kući 30 stupnjeva u sred zime. No u svakom slučaju se ugodnije i jeftinije grijati na drva nego na struju/plin.
Što se tiče magle isto je ne može nigdje biti gore nego u Panoniji.

Mislim eto vam tamo, baš me briga me, ovo je dobar filter, ostati će samo najčvršći 100% dinarci.


Dneve etemperature su ti iste ljeti, noćne i jutarnje su znatno niže. Prosječna temeperatura pada, ali dnevna, ona maksimalna, ti bude jednaka.

Komaraca ima više uz panonske rijeke, ali primjeti da to nije najnaseljeniji dio Panonije, već brežuljkasti prostori. Oni su i manje magloviti. Kotline u gorju gdje ljudi žive su itekako maglovite, baš slično nizinama uz rijeke.

Što se tiće loženja, ti si iznimka, velika većina ljudi loži. Neće ti ostati nitko, jer žene od toga bježe. One vole biti na toplom. Ne kažme da je to dobro, ali je tako.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 lis 2020, 09:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24672
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ličani imaju onu pjesmu: - Liko,Liko, voli li te iko?

Kad je oslobođena Krajina pa se naseljavali ovi naši Bosanci, samo je najveća bijeda išla u Liku. Tko god je bio imalo sposobniji on je odlazio ka Benkovcu ili gore ka Petrinji.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 lis 2020, 09:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58891
Lokacija: DAZP HQ
Ima i ona kupreška: ženite se Kuprešaci mladi, oj Kupresu ti živiš u nadi.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 lis 2020, 09:35 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Divizijo cijeli život sam na relaciji ST- TG selo mi je na cca 950 mnv i dani kada temperatura prelazi 30 stupnjeva se broje na prste jedne ruke, često bude godina da ne bude ni jednog takvog doslovno. Komaraca nemamo uopće jer je visoki goli krš bez stajaće vode po kojem uvijek nešto pušika, više puta me ugrizao obad nego komarac bez preuveličavanja. Evo ok priznajem kad zimi bura odere to šiba u kosti ali jebemu mater imaš drva, i nije svaki dan takav, mislim od onakog junačkog naroda došlo do toga da im smeta malo mraza, točno čovjeku dođe da se ispiše iz te kukavne skupine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 lis 2020, 09:50 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
dudu je napisao/la:
Ima i ona kupreška: ženite se Kuprešaci mladi, oj Kupresu ti živiš u nadi.


Kupres najjači, ljetos prolazio samo što snijeg ne krene, vidi datum i temperaturu

slika



naš Sibir.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 lis 2020, 09:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30487
Planina je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Ne možeš tek tako s djecom na selo, hoće dijete na tečaj robotike, hoće trenirati košarku ili judo, hoće skate park, hoće i stariji otići na izložbu, kazališnu predstavu, hoće prodajni centar, hoće dostavu hrane itd.


Zato i kažem pravi uredan, planski, smislen grad koliko toliko pogodan za pozitivnu demografiju. Kao alternativu.


Prebaciš neku državnu instituciju u Liku i eto ti instant građana. Odmah bi se otvorile i prateće usluge jer postoji tržište.

Zagreb je svakako prevelik. Bolje bi bilo imati Zagreb od 300-400 000 ljudi i ovamo još nekoliko jakih gradova umjesto praznog prostora. Možda i ne treba izmišljati toplu vodu, Slovenija je uspješna u tome, vidjeti kako su oni to postigli.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 lis 2020, 09:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58891
Lokacija: DAZP HQ
Planina je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Ima i ona kupreška: ženite se Kuprešaci mladi, oj Kupresu ti živiš u nadi.


Kupres najjači, ljetos prolazio samo što snijeg ne krene, vidi datum i temperaturu

slika



naš Sibir.


prošla Velika Gospa, o Velikoj Gospi već moraš biti spreman za prvo loženje.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 lis 2020, 10:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
Naša Kvačica je napisao/la:
Planina je napisao/la:

Zato i kažem pravi uredan, planski, smislen grad koliko toliko pogodan za pozitivnu demografiju. Kao alternativu.


Prebaciš neku državnu instituciju u Liku i eto ti instant građana. Odmah bi se otvorile i prateće usluge jer postoji tržište.

Zagreb je svakako prevelik. Bolje bi bilo imati Zagreb od 300-400 000 ljudi i ovamo još nekoliko jakih gradova umjesto praznog prostora. Možda i ne treba izmišljati toplu vodu, Slovenija je uspješna u tome, vidjeti kako su oni to postigli.

Sloveniji je to “uspjelo” jednako kao i Njemačkoj u doba stvaranja modernih gradova oni su bili razbacani na Kranjsku, Štajersku i Austrijsko primorje. Janezi su se koncentrirali u tri grada, Trst kao glavni grad primorja, Ljubljana kao gl grad Kranjske i maribor kao najveci slovenski grad Štajerske.

Hrvatska s druge strane gura Zagreb kao jedini veci centar od doba Pred osmanske upade.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 lis 2020, 10:14 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Planina je napisao/la:
Divizijo cijeli život sam na relaciji ST- TG selo mi je na cca 950 mnv i dani kada temperatura prelazi 30 stupnjeva se broje na prste jedne ruke, često bude godina da ne bude ni jednog takvog doslovno. Komaraca nemamo uopće jer je visoki goli krš bez stajaće vode po kojem uvijek nešto pušika, više puta me ugrizao obad nego komarac bez preuveličavanja. Evo ok priznajem kad zimi bura odere to šiba u kosti ali jebemu mater imaš drva, i nije svaki dan takav, mislim od onakog junačkog naroda došlo do toga da im smeta malo mraza, točno čovjeku dođe da se ispiše iz te kukavne skupine.


Meni je prabaka iz Like i imam tamo kuću, dnevna temperatura usred ljeta je ista ko i svugdje drugdje. Noću je hladno.

A od Gospe već drva spremaš.

Na 950m nemaš doslovce ništa, nema naselja praktički, i u tim gorskim krajevima ti 95% ljudi živi do 650m visine, iznad 650m gotovo da nema jednog sela, nije ga nikad ni bilo.

Zato ti kažem da si teška iznimka, jer i naši Dinarci živjeli su u poljima u kršu do 650m, ne u samim planinama. Nisu takvi samo Hrvati, takvi su svi, pogledaj karte gustoće naseljenosti svijeta, svi ti žive u nizinama i umjerenim i tropskim klimama. U višim zonama žive samo tamo gdje su te zone umjerene zbog blizine ekvatora. U našoj geografskoj širini doslovce nema ljudi iznad 650m visine.

Nikad nije ni bilo. Malo mraza je ljudima uvijek bio problem.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 lis 2020, 21:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 15:38
Postovi: 4966
Naša Kvačica je napisao/la:
Ne možeš tek tako s djecom na selo, hoće dijete na tečaj robotike, hoće trenirati košarku ili judo, hoće skate park, hoće i stariji otići na izložbu, kazališnu predstavu, hoće prodajni centar, hoće dostavu hrane itd.

Mora se pod hitno omogucit home schooling.

Integracija u to hedonisticko entertainment consumerism drustvo je problem.

Dicu se mora vrlo temeljito ušančiti u protumoderne ne samo stavove već i ponašanje.

Lunapark mentalitet je kraj svakog naroda.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 lis 2020, 23:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10043
Planina je napisao/la:
Kupres najjači, ljetos prolazio samo što snijeg ne krene, vidi datum i temperaturu

slika



naš Sibir.

Pored datuma i temperature vidim i da ti auto ima previše km.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 lis 2020, 23:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58891
Lokacija: DAZP HQ
divizija je napisao/la:
Planina je napisao/la:
Divizijo cijeli život sam na relaciji ST- TG selo mi je na cca 950 mnv i dani kada temperatura prelazi 30 stupnjeva se broje na prste jedne ruke, često bude godina da ne bude ni jednog takvog doslovno. Komaraca nemamo uopće jer je visoki goli krš bez stajaće vode po kojem uvijek nešto pušika, više puta me ugrizao obad nego komarac bez preuveličavanja. Evo ok priznajem kad zimi bura odere to šiba u kosti ali jebemu mater imaš drva, i nije svaki dan takav, mislim od onakog junačkog naroda došlo do toga da im smeta malo mraza, točno čovjeku dođe da se ispiše iz te kukavne skupine.


Meni je prabaka iz Like i imam tamo kuću, dnevna temperatura usred ljeta je ista ko i svugdje drugdje. Noću je hladno.

A od Gospe već drva spremaš.

Na 950m nemaš doslovce ništa, nema naselja praktički, i u tim gorskim krajevima ti 95% ljudi živi do 650m visine, iznad 650m gotovo da nema jednog sela, nije ga nikad ni bilo.

Zato ti kažem da si teška iznimka, jer i naši Dinarci živjeli su u poljima u kršu do 650m, ne u samim planinama. Nisu takvi samo Hrvati, takvi su svi, pogledaj karte gustoće naseljenosti svijeta, svi ti žive u nizinama i umjerenim i tropskim klimama. U višim zonama žive samo tamo gdje su te zone umjerene zbog blizine ekvatora. U našoj geografskoj širini doslovce nema ljudi iznad 650m visine.

Nikad nije ni bilo. Malo mraza je ljudima uvijek bio problem.


onda je Lika pičkin dim za nas, Kupres je na 1100+, Tomislavgrad na 900+, Livno na 700+ m n.v.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 31 lis 2020, 07:14 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Velebit je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Ne možeš tek tako s djecom na selo, hoće dijete na tečaj robotike, hoće trenirati košarku ili judo, hoće skate park, hoće i stariji otići na izložbu, kazališnu predstavu, hoće prodajni centar, hoće dostavu hrane itd.

Mora se pod hitno omogucit home schooling.

Integracija u to hedonisticko entertainment consumerism drustvo je problem.

Dicu se mora vrlo temeljito ušančiti u protumoderne ne samo stavove već i ponašanje.

Lunapark mentalitet je kraj svakog naroda.


This guy gets it.

Graničar18 je napisao/la:
Pored datuma i temperature vidim i da ti auto ima previše km.


Evo gledam kako ću u Njemačku da uzmem novog Mercedesa i budem glavni u selu. Di si ti gore de ubaci me digdi, vidim da te ide.

dudu je napisao/la:
divizija je napisao/la:

Meni je prabaka iz Like i imam tamo kuću, dnevna temperatura usred ljeta je ista ko i svugdje drugdje. Noću je hladno.

A od Gospe već drva spremaš.

Na 950m nemaš doslovce ništa, nema naselja praktički, i u tim gorskim krajevima ti 95% ljudi živi do 650m visine, iznad 650m gotovo da nema jednog sela, nije ga nikad ni bilo.

Zato ti kažem da si teška iznimka, jer i naši Dinarci živjeli su u poljima u kršu do 650m, ne u samim planinama. Nisu takvi samo Hrvati, takvi su svi, pogledaj karte gustoće naseljenosti svijeta, svi ti žive u nizinama i umjerenim i tropskim klimama. U višim zonama žive samo tamo gdje su te zone umjerene zbog blizine ekvatora. U našoj geografskoj širini doslovce nema ljudi iznad 650m visine.

Nikad nije ni bilo. Malo mraza je ljudima uvijek bio problem.


onda je Lika pičkin dim za nas, Kupres je na 1100+, Tomislavgrad na 900+, Livno na 700+ m n.v.


Kupres 1100+
Blidinje 1100+
Glamoč 900+
Tomislavgrad 900+
Grahovo 800+
Livno 700+

Čvrsnica 2200+
Vran 2050+
Cincar 2000+
Raduša 1950+
Dinara 1900+
Vitorog 1900+

:smajl014 :smajl014

Edit:
Bare kod Blidinja 1400+ ali ne znam živi li tamo itko stalno, vjerojatno nije.
Risovac 1250 i tu stalno žive Zelenike.
Zahum iznad Rame 1250 i tu stalno živi par prezimena iz Rumboka.
Zvirnjača između TG Rame i Kupresa 1150, zapravo sam Kupres je skoro na 1200.
Bogodol na Čabulji neke kuće su iznad 1300.
Rakitno, Roško, Šuica 900+
neke kuće u Glamoču gradiću su iznad 1000mnv

Opet nas ima ajde.

Kozo Rama 1100- 1200
Orašac Rama 900- 1000
Gornja Rama od samog Prozora pa naviše 700- 800, Gmići idu i na 900.

Pidriš Uskoplje skoro 1000, još dosta naših sela 700+
Sebešić ide i preko 1100

Gornje Pećine, Ruda itd (Novi Travnik) idu na 1000.

Mala i Velika Bukovica iznad Travnika također.
Dobretići kako sam njih zaboravio, idu na 1400, stalno naseljeni!
Dobretići pobjeđuju, neću dalje.

Edit: čekaj bre ima još, naše selo Seljani koje je nažalost pripalo RS Nevesinju ide na 1200, nisam znao, zanimljivo, lijep pogled imaju na sve strane.
Crni Vrh, Plavuzi, Požetva (Konjic) 1100- 1200!!
Pajići, Ivanci, Vratna Gora isto idu tako.
Deževice 900+

Ne dajte se braćo gorštaci!

Edit: Većina naših sela Vareša iznad 1000, čak i 1100!! Ne smi se to pustit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 31 lis 2020, 12:32 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Ludi Zoki jedini pokaza zrno razuma i izjavio da one koji zagovaraju policijski sat bi trebalo u marice. Ko da smo ratu pa uvodit policijski sat, ovaj plenki baš zna ispoljavati diktatorske sklonosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 31 lis 2020, 13:52 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Planina je napisao/la:

onda je Lika pičkin dim za nas, Kupres je na 1100+, Tomislavgrad na 900+, Livno na 700+ m n.v.


Kupres 1100+
Blidinje 1100+
Glamoč 900+
Tomislavgrad 900+
Grahovo 800+
Livno 700+.[/quote]

Mislim da vam populacijski trendovi dovoljno govore.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14053 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 346, 347, 348, 349, 350, 351, 352 ... 563  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 35 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO