HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 01:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8322 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263 ... 333  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 02 pro 2020, 13:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 02 pro 2020, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Neke druge stvari je dobro objasniti vezano uz ovo.
Međunarodni zakoni o obustavi produkcije vojnih virusa, bakterija pa i nervnih otrova (Novichok) su jako specijalni. Zabranjeno je recimo imati civilni ili vojni laboratorij za eksperimente i uz to izgrađenu tvornicu vojnih stvari. Recimo da je tvornica izgrađena do kraja, opremljena i zaključana bez ijednog radnika. Da bi u slučaju rata mogla za od nekoliko tjedana do nekoliko mjeseci proizvoditi vojne otrove ili biološko oružje.

Dok već sami eksperimenti, bilo civilni ili vojni, nisu zabranjeni sve dok ne postoji ništa sa strane za masovnu proizvodnju i pakovanje u bojne glave.

To što su Kinezi radili u Wuhan je apsolutno po međunarodnim zakonima dozvoljeno. Čak su i objavljivali radove o toj obitelji virusa.
Međunarodna konvencija dozvoljava istraživanje u svrhu obrane nacije od tog zla.

Što recimo po međunarodnim zakonima nije dozvoljeno je kad Englezi negiraju da eksperimentiraju sa Novichok u Porton Down da pronađu protulijek (priznaju da su sposobni detektirati ga). Rusi to isto rade.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 pro 2020, 00:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Mazlume koji negiraju koronu treba početi kažnjavati drastično, kao i one koji se odbijaju cijepiti,
to treba biti obavezno za svakog člana zajednice bez debate.

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 pro 2020, 17:04 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
POL_GASOL je napisao/la:
Mazlume koji negiraju koronu treba početi kažnjavati drastično, kao i one koji se odbijaju cijepiti,
to treba biti obavezno za svakog člana zajednice bez debate.


Lijepo je gledati kako se mali hitlerčići poput teb u svkaoj krizi sami javno istaknu. Točno vidiš kakvi su regrutirani za čuvare konclogora, za NKVD i streljačke vodove.Vjerujem da bi u druga vremena s ponosom puštao plin.

Samo se ti cijepi i miran si, šta te birga za one koji neće, pa samo jedni druge ugrožavaju?

Pusti da se ti ljudi (koji neće cijepivo) lijepo prokuže kroz zarazu i gotovi smo s covidom.

Vrijeme će pokazat čije je cijepivo bolje, onih koji su prebolili ili onih koji su se cijepili.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 pro 2020, 17:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
divizija je napisao/la:
Samo se ti cijepi i miran si, šta te birga za one koji neće, pa samo jedni druge ugrožavaju?


:whistling
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 pro 2020, 21:18 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Prije će me u grob nego u rame.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 pro 2020, 21:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
divizija je napisao/la:
POL_GASOL je napisao/la:
Mazlume koji negiraju koronu treba početi kažnjavati drastično, kao i one koji se odbijaju cijepiti,
to treba biti obavezno za svakog člana zajednice bez debate.


Lijepo je gledati kako se mali hitlerčići poput teb u svkaoj krizi sami javno istaknu. Točno vidiš kakvi su regrutirani za čuvare konclogora, za NKVD i streljačke vodove.Vjerujem da bi u druga vremena s ponosom puštao plin.

Samo se ti cijepi i miran si, šta te birga za one koji neće, pa samo jedni druge ugrožavaju?

Pusti da se ti ljudi (koji neće cijepivo) lijepo prokuže kroz zarazu i gotovi smo s covidom.

Vrijeme će pokazat čije je cijepivo bolje, onih koji su prebolili ili onih koji su se cijepili.


Ovo pitanje će izazvati ozbiljne podjele u društvu, i ovo je tek početak. A mediji rade overtime da u duelu argumenata pobijede poslušne ovce koje ne postavljaju pitanja, već rade što im se kaže...

Uzeli bi i po žličicu žive, da im se naredi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 pro 2020, 21:44 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Đavoli

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 pro 2020, 21:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Planina je napisao/la:
Đavoli

slika


Tedros Ghebreyesus, "prvi čovjek pandemije", i pored kontakata sa zaraženima Cov-19 virusom, izjavio da se ne želi testirati.

https://qz.com/1926023/why-the-who-chie ... d-19-test/

Imate li vi ovakvo pravo? Naravno da nemate, ovce.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 pro 2020, 22:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
To lijepo potvrdite sa poveznicama. Nećemo za vama surfati i provjeravati činjenice 3 dana.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 pro 2020, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35999
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Zanimljivo iako se predviđalo da će virus najviše pogoditi Afriku ista ima osam puta bolje rezultate od SAD.
Logično s obzirom na mlađu populaciju i slabu prometnu povezanost.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 pro 2020, 22:44 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
daramo je napisao/la:
Zanimljivo iako se predviđalo da će virus najviše pogoditi Afriku ista ima osam puta bolje rezultate od SAD.
Logično s obzirom na mlađu populaciju i slabu prometnu povezanost.


Ne samo da je opulacija mlada, nego su oni slabog imuniteta već eliminirani drugim uzrocima (tuberkoloza, malarija, kolera...) još u djetinjstvu.

To samo potvrđuje koliko je cijepljenje protiv benignih bolesti loše dugoročno. Bolje ih je preboljeti i dobiti kvalitetan imunitet.

U SAD masa ljudi se cijepi protiv vodenih kozica, pa masovno dobivaju herpes zoster u odrasloj dobi.

Nema imuniteta ko preboljene bolesti. Da sam star, drukčije bi razmišljao, ali protiv ovoga se mladost ne treba cijepiti, a pogotovo ne mi koji smo prebolili.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 pro 2020, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24636
Lokacija: Heartbreak Hotel
divizija je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Zanimljivo iako se predviđalo da će virus najviše pogoditi Afriku ista ima osam puta bolje rezultate od SAD.
Logično s obzirom na mlađu populaciju i slabu prometnu povezanost.


Ne samo da je opulacija mlada, nego su oni slabog imuniteta već eliminirani drugim uzrocima (tuberkoloza, malarija, kolera...) još u djetinjstvu.

To samo potvrđuje koliko je cijepljenje protiv benignih bolesti loše dugoročno. Bolje ih je preboljeti i dobiti kvalitetan imunitet.

U SAD masa ljudi se cijepi protiv vodenih kozica, pa masovno dobivaju herpes zoster u odrasloj dobi.

Nema imuniteta ko preboljene bolesti. Da sam star, drukčije bi razmišljao, ali protiv ovoga se mladost ne treba cijepiti, a pogotovo ne mi koji smo prebolili.



Pa da, ti prebolio pa bi sad da i svi drugi prebole a? Da gledaju hoće li im razvaliti pluća ili ne.
Znam mlađe ljude, preboljeli Covid prije pola godine eno ih još maltene sa štapom hodaju a njuh i okus im se nije još vratio, doktori kažu da možda nikada ni neće, uništeno im središte u mozgu.
I sad da se ljudi pate prokuživanjem kada cjepiva dolaze?
I još lik tvrdi da je cjepljenje manje učinkovito nego prokuživanje? Ajme.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 pro 2020, 23:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Bobovac je napisao/la:
I još lik tvrdi da je cjepljenje manje učinkovito nego prokuživanje? Ajme.

Nije manje, nego totalno neučinkovito. O nuspojavama da ne govorimo. Zato, tko hoće da se cepka, bujrum. Tko neće, ne mora.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 pro 2020, 23:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24636
Lokacija: Heartbreak Hotel
Mar-kan je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
I još lik tvrdi da je cjepljenje manje učinkovito nego prokuživanje? Ajme.

Nije manje, nego totalno neučinkovito. O nuspojavama da ne govorimo. Zato, tko hoće da se cepka, bujrum. Tko neće, ne mora.


Eto ti se nisi nikada cijepio.

Osiim toga, on je iznio to za sve bolesti a ne isključivo za Covid.

Mar-kane, nemoj mi reći da ne vjeruješ da cjepiva općenito ne pomažu ljudima. Nisi tako mislio jelle?

PS Zanimaju me te nuspojave, možeš li koju riječ o tomu?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 pro 2020, 23:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Bobovac je napisao/la:
PS Zanimaju me te nuspojave, možeš li koju riječ o tomu?

Koju riječ? Može posebna tema. Btw, mislim da je netko davno i otvorio temu cjepiva, prije 8-9 god.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 pro 2020, 10:59 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Bobovac je napisao/la:
Pa da, ti prebolio pa bi sad da i svi drugi prebole a? Da gledaju hoće li im razvaliti pluća ili ne.
Znam mlađe ljude, preboljeli Covid prije pola godine eno ih još maltene sa štapom hodaju a njuh i okus im se nije još vratio, doktori kažu da možda nikada ni neće, uništeno im središte u mozgu.
I sad da se ljudi pate prokuživanjem kada cjepiva dolaze?
I još lik tvrdi da je cjepljenje manje učinkovito nego prokuživanje? Ajme.


Nisam ja za to da svi prebole, ko hoće da se cijepi, neka se cijepi.

Cijepljenje je uvijek manje učinkovito nego prokužavanje, jedino je upitno što je više opasno, odnosno jesu li veće mogućnosti da stradaš od bolesti ili od nuspojava cijepiva.

Provjeri recimo što je Fauccijevo cijepivo napravilo po Filipinima djeci, pa će ti tvoj susjed koji teško hoda nakon korone izgledati ko supermen.

Svako treba odvagnuti rizik, je li mu rizičnija bolest ili cijepljenje. Cijepljenje NIKADA nije bez rizika. Ali, kod teških bolesti ti rizici su manji od opasne bolesti. Kod benignih bolesti, cijepivo može biti opasnije.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 pro 2020, 18:09 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
Ergo, cijepljenje mora biti stvar izbora. Ko hoće široko mu polje.

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 pro 2020, 18:17 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
ivica je napisao/la:
Ergo, cijepljenje mora biti stvar izbora. Ko hoće široko mu polje.


Pazi, čak i ne mora, ako je bolest stvarno opasna, posebno za djecu. Tada je država dužna štitit tu djecu.

No kod COVIDa je jasno da je za veliku većinu populacije, cijepljene lako moguće opasnije od bolesti. Posebno ovo rano.

Ali treba jasno svima dati do znanja da ćemo se svicijepiti, ovako ili onako. Netko jer će prebolit coronu, neko jer će dobit iglu. Ali ova bolest je dovoljno zarazna da će sve "cijepiti" čak i da se nitko ne cijepi.

To je ujedno i dobra vijest, jer znači da će epidemija i doći kraju.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 pro 2020, 18:31 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
@divizija mora postojati sloboda izbora, čak i kad su djeca u pitanju pa i uz rizik, ali ako se rizik realizira vidjet će se javno osim ako mediji ne iskonstruiraju, u protivnom državi ili bolje rečeno aparatu dajemo da upravlja s nama totalno, a znamo manje vise kako upravljaju. Djeca su tabula rasa, cijepljenje im neće dati prednost u budućnosti,evoluciji, da ne bi to sutra ispalo hendikep...

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 pro 2020, 18:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8156
divizija je napisao/la:
Ali treba jasno svima dati do znanja da ćemo se svicijepiti, ovako ili onako. Netko jer će prebolit coronu, neko jer će dobit iglu. Ali ova bolest je dovoljno zarazna da će sve "cijepiti" čak i da se nitko ne cijepi.

To je ujedno i dobra vijest, jer znači da će epidemija i doći kraju.


Neće doći kraju ako imunitet traje kratko, uvijek će se javljati iznova.
Da bi epidemija nestala "cjelokupna" populacija (misli se na veliku većinu) mora imati antitijela istovremeno
znači koliko traje imunitet (oko 6 mjeseci mislim da su govorili).

Plus mladi koji se neće cijepiti, što znači da nakon par mjeseci cijepljenja ne smije biti
nikakvih karantena jer stvar neće biti uništena.

Ja sam jako skeptičan što se tiče ovoga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 pro 2020, 19:07 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
i_jopet je napisao/la:

Neće doći kraju ako imunitet traje kratko, uvijek će se javljati iznova.
Da bi epidemija nestala "cjelokupna" populacija (misli se na veliku većinu) mora imati antitijela istovremeno
znači koliko traje imunitet (oko 6 mjeseci mislim da su govorili).

Plus mladi koji se neće cijepiti, što znači da nakon par mjeseci cijepljenja ne smije biti
nikakvih karantena jer stvar neće biti uništena.

Ja sam jako skeptičan što se tiče ovoga.


Antitijela nisu jedini oblik imuniteta, ta histerija o kratkom imunitetu je toliko antiznanstvena i paranoidna da je stvarno iritantna i dovodi u pitanje dobre namjere onih koji propagiraju sve to.

T-stanice osiguravaju imunost preboljelima doslovce godinama. Ne imunost u smislu da se ne mogu zaraziti, već da im neće biti ništa kod zaraze.

Stvar uopće ne mora biti uništena, bitno je da postane benigna. Trenutno su reinfekcije iznimno rijetke (možda čak i posljedica lažno pozitivnih slučajeva kod nekog od testova) i niti jedna nije fatalna. NULA. Dakle, kad se preboli, miran si.

Osim toga, zbog velike zaraznosti, mladi će se isto cijepiti, samo tako što će pobrat infekciju, ako već nisu. Drugi će se pak cijepiti i time će problem UMIRANJA i zatrpanih bolnica biti rješen. A virus će uvijek kolati, samo neće nikoga ugrožavati. Kolaju i tisuće drugih.

Svaki virus koji se pojavio u prošlosti, a za koji nije izumljeno cijepivo, s vremenom je sveden na njegovu najmanju moguću mjeru, a to je ona mjera koju izaziva kod najmlađih. A ovaj je kod najmlađih potpuno benigan.

Tako i ovaj virus, procirkulirat će kroz populaciju, važno je da se zaštite ugrožene skupine, i potom će biti benigan. Sada se ugroženi mogu štitit samo izoliranjem od drugih ljudi, uskoro će i cijepivom, i tada će broj zaraženih biti nebitan, jer umjesto 7-8% hospitaliziranih, neće biti ni promil.

Ovo vam je do ljeta gotov, ne brinite. Brzo se širi, a sad će i cijepivo.
Da smo imali cijepivo odmah i da su stariji od 60 cijepljeni, ovaj virus ne bi bio tema, bio bi ko svaka prehlada.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 pro 2020, 19:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8156
Veće će posljedice na mentalno zdravlje ostaviti ove mjere stožera
nego što će sam virus napraviti štete.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 05 pro 2020, 07:30 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
i_jopet je napisao/la:
Veće će posljedice na mentalno zdravlje ostaviti ove mjere stožera
nego što će sam virus napraviti štete.


Naš stožer u HR je razuman, ali je histerija koju stvaraju mediji enormna i oni pokleknu pred time.

Na proljeće su reagirali totalno paranoidno, no vidjevši besmislenost svega toga, od ljeta su razumni.

Ali sile paranoje su prejake. Evo WHO najavljuje maske i nakon cijepljenja. Bill Gates novu pandemiju za dvije godine.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 06 pro 2020, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nisu mi jasne te furke da su ova cjepiva efikasna od 92-98%.
Ja primio cjepivo protiv gripe sa 67% i bio sretan.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8322 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263 ... 333  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 37 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO