HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 11:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 140 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 01:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5115
Eternity je napisao/la:
Greška je što pumpaju HNL sa strancima. Taj broj bi se morao ograničiti. Treba se našim mladim igračima dati prilika. Tako da nema pozicija koje nisu sa mladim hrv igračima pokrivene. Imamo Bogom dani talent i dijasporu. Tu i tamo netko ispliva na vidjelo. Tipa Pršo, pa sad Petković, a i treneri poput Dalića.


Ograničen je broj...


Privitak/ci:
Screenshot_2020-11-19 HNS.png
Screenshot_2020-11-19 HNS.png [ 13.17 KiB | Pogledano 2308 put/a. ]

_________________
JA SAM ZAGREB !!!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 09:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 tra 2015, 10:24
Postovi: 189
Lokacija: Dalmatia, Pennsylvania
Hvala za info. 5 stranih igrača je skoro pola ekipe. Recimo da bi svi bili starteri. Nitko u HNL ne bi kupio stranca da mu grije klupu. Idealno bi po meni bilo ograničenje na 3 stranca.

_________________
V E R I T A S


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 10:22 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Triba imat ravnotežu, i druga krajnost da izbrišeš strance nije dobra. U rusiji domaci igrači doslovno planduju i ne zele ici nigdi i propadaju. Liga mora bit konkurentna i svaki domaci igrač mora znat da nije lako upast u tim i da nema opuštanja. Konkurencija i borba kuju bolje igrače. A i zbog EU pravila nema smisla propisivat strance nego broj igrača iz vlastitog pogona bi tribalo propisat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 12:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58787
Lokacija: DAZP HQ
Mene čudi da za 20 godina Zrinjski i Široki ili bilo koji klub u BIH nije proizveo igrača za reprezentaciju. Na stranu što je u Hrvatskoj puno igrača koji su podrijetlom naši, ali oni su najčešće rodjeni u RH i u potpunosti su nogonetno stasali u Hrvatskoj. U košarci i rukometu to nije slučaj.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 kol 2014, 01:08
Postovi: 731
na žalost zrinjski ne proizvodi niti prvotimce za svoju momčad, čudno s obzirom na bazu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 12:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58787
Lokacija: DAZP HQ
https://hr.wikipedia.org/wiki/Josip_%C5%A0utalo

ovo je jedini kojeg znam, igra za U-21, da je rodom iz BIH (Čapljina), ali je produkt hrvatskog nogometa, do 2014. igrao za Neretvu Metković, a s 14 godina došao u Dinamo.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 12:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 kol 2014, 01:08
Postovi: 731
govorimo valjda o produktima omladinskih škola hrvatskih klubova u bih. što se tiče reprezentativaca, postoji još rangersov katić iz stoca, nastupao za u-21, bio na pragu seniorske reprezentacije, no teška ozljeda ga je odvojila od nogometa na godinu dana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 13:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 kol 2014, 01:08
Postovi: 731
a osim josipa, postoji i boško šutalo
[url]
https://djaka-city.info/2019/04/11/capl ... nk-osijek/[/url]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58787
Lokacija: DAZP HQ
jeremy10 je napisao/la:
a osim josipa, postoji i boško šutalo


i on je kroz hrvatske klubove prolazio, Neretva, Split, Osijek pa sad Atalanta.

čudno da njega Dalić nije isprobao pored svih problema s obranom, je on mlad, samo 20 godina, ali je prvotimac Atalante.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 16:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 tra 2015, 10:24
Postovi: 189
Lokacija: Dalmatia, Pennsylvania
Da se vratim na strance u HNL-u. Klupski menadzeri zele svi instant uspjeh. Zato i kupuju iskusne strane igrace umjesto da strpljivo razvijaju domacu mladez. Ovo zadnje je na duze staze mozda i isplatljivija opcija.

_________________
V E R I T A S


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 16:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58787
Lokacija: DAZP HQ
HNL je idealna liga za mlade, malo je tu iskusnih igrača ili kvalitetnih stranaca, tko ima iole kvalitete probit će se kroz ligu.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 16:46 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Ja prvi stalno serem po HNL-u i HNS-u al šta se tiče razvoja mladih pa mi smo u vrhu, bila je neka statistika koliko di mladi igrači imaju minutaže. Pa Hajduk je zna imat ekipe di je 8 od 11 igrača ispod 23 god. Itekako dobijaju šanse a liga je puno zajebanija otkako je 10klubova i plus stranci koji se dovode su sbe manje neki škart a sve više prava pojačanja koja jačaju konkurentnost lige.

U BiH se (kal i u srbiji) uzasno radi s mladima (pa i hrv klubovima) te je nogometno promišljanje još rang nekadašnje jugoslavije. Sve vrvi od nestručnih trenera koji o nogometu znaju reci par standsrdnih flokskula i vjeruju da se utakmica dobija na želju, sreću i sl. a ne na znanje. Najveći pomak u RH baš vidim u trenerima, cili jedan novi naraštaj mladih ljudi (stariji ih jebu da su laptop treneri) koji ozbiljno promišljaju nogomet. Pa zmam da se i u 2.ligi ozbiljno radi taktički, da se prati napredna statistika da su režimi treninga ozbiljnjiji nego ikad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 16:48 
Offline

Pridružen/a: 28 srp 2020, 18:32
Postovi: 890
Eternity je napisao/la:
Greška je što pumpaju HNL sa strancima. Taj broj bi se morao ograničiti. Treba se našim mladim igračima dati prilika. Tako da nema pozicija koje nisu sa mladim hrv igračima pokrivene. Imamo Bogom dani talent i dijasporu. Tu i tamo netko ispliva na vidjelo. Tipa Pršo, pa sad Petković, a i treneri poput Dalića.

To više nije moguće. Zbog EU pizdarije sada svaki državljanin EU ne smije biti diskriminiran. Sada najbolji igrači odlaze dok ovdje dolazi šrot sa Zapada koji ne bi mogli igrati niti treće lige svojih domaćih liga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 16:55 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Većina igrača koji su otisli prerano su propali. Tko god želi ozbiljnu karijeru ne ide dok ne ostvari maksikum u HNLu. Općenito rad s mladima i davanje minutaže istima je baljda jedina svjetla točka HNL-a, liga je uistinu razvojna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 17:08 
Offline

Pridružen/a: 28 srp 2020, 18:32
Postovi: 890
To je istina. Ako mladi talenat prerano ode u veliki klub, neće dobiti niti minute u prvoj momčadi i umjesto toga grijat će klupu. Time počinje njegova stagnaciju. Najnoviji primjeri su Halilović i Balić koji su mogli biti vrhunski igrači da su ostali u HNL barem do 22.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2406
Lokacija: HR
Zrinjski bi trebao dovesti 2-3 trenera iz Splita i napraviti pravi omladinski pogon. Za 6-7 godina igrači bi bili sve domaći Mostarci, a ovako igraju stranci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 18:40 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Više repreznativaca su stvorili NK vinjani nego Zrinjski sta je suludo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58787
Lokacija: DAZP HQ
neretvanin je napisao/la:
Zrinjski bi trebao dovesti 2-3 trenera iz Splita i napraviti pravi omladinski pogon. Za 6-7 godina igrači bi bili sve domaći Mostarci, a ovako igraju stranci.


koliko Zrinjski ima trening terena i ima li ih s umjetnom travom?

bilo bi odlično da Mamić to preuzme. :zubati za relativno male novce u BIH možeš biti vječiti prvak i graditi ekipu i klub da bude konkurentna na europskom nivou, rang Ludogoreca i sličnih klubova.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 19:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36002
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Slab rad s mladim selekcijama, a i ono što izađe od talenata ne mogu dobiti priliku nego se forsiraju dovedeni igrači, većinom Srbi i Muslimani koji su se već donekle dokazali.
Smijurija, kao mijenjanje sličica sa Zemljom, Sarajevom itd.
Dok mladi igrače iz škole šalju u niželigaše gdje bez uvjeta propadaju.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 19:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5115
Burbon je napisao/la:
Ja prvi stalno serem po HNL-u i HNS-u al šta se tiče razvoja mladih pa mi smo u vrhu, bila je neka statistika koliko di mladi igrači imaju minutaže. Pa Hajduk je zna imat ekipe di je 8 od 11 igrača ispod 23 god. Itekako dobijaju šanse a liga je puno zajebanija otkako je 10klubova i plus stranci koji se dovode su sbe manje neki škart a sve više prava pojačanja koja jačaju konkurentnost lige.

U BiH se (kal i u srbiji) uzasno radi s mladima (pa i hrv klubovima) te je nogometno promišljanje još rang nekadašnje jugoslavije. Sve vrvi od nestručnih trenera koji o nogometu znaju reci par standsrdnih flokskula i vjeruju da se utakmica dobija na želju, sreću i sl. a ne na znanje. Najveći pomak u RH baš vidim u trenerima, cili jedan novi naraštaj mladih ljudi (stariji ih jebu da su laptop treneri) koji ozbiljno promišljaju nogomet. Pa zmam da se i u 2.ligi ozbiljno radi taktički, da se prati napredna statistika da su režimi treninga ozbiljnjiji nego ikad.


Da u pravu si...

Treba uzet u obzir da zagrebačka škola nogometa postoji 100g. Concordia (kasnije NK Zagreb) Građanski (danas Dinamo) HAŠK (mislim da nema izravnog sljednika) tako da nije to od jučer...Zagreb je ne tako davno imo bolju školu od Dinama

Hajduk ubiti čini cjelu dalmatinsku školu nogometa isto 100g...to je jedan aspekt koji isto čini klub i školu nogometa.

Mostar ko veliki grad u rangu Osijeka, sigurno bi mogo imat kvalitetnih igrača.
Možda najbrži put bio (ovo što je neko spomeno) bila neka suradnja sa Dinamovom i Hajdukovom školom, recimo da 2-3 tjedna dođe kompletan stožer pionira Dinama preuzet treninge pionira i da se školuje recimo kadar ne samo iz Mostara, nego cijele Hercegovine na način koji se radi u Dinamu. Ista stvar nakon toga s Hajdukom, pa i Osijekom i Rijekom zašto ne...
Nakon toga isti princip napravit sa stožerom kadeta, a može i s juniorima...
Napominjem važno je da cijeli stožer dođe da bi se dobio kompletan uvid u njihov rad...2-3 tjedna se mogu pokrpat jer imaju veliki broj trenera, ali klubovi bi mogli radit probleme...

To je po meni najeftinija solucija...iznajmi im se stan dva i još stan dva za ove vaše trenere i to je to...njima može bit zanimljivo možda snime nekog talenta za dovest u Dinamo il Hajduk
Mislim da bi i HNS podržo jedan takav projekt sa organizacijske strane da nagovore klubove na suradnju, a možda i nešto sitno financijski poguraju, ipak je Šuker porijeklom iz hercegovine...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 19:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58787
Lokacija: DAZP HQ
daramo je napisao/la:
Slab rad s mladim selekcijama, a i ono što izađe od talenata ne mogu dobiti priliku nego se forsiraju dovedeni igrači, većinom Srbi i Muslimani koji su se već donekle dokazali.
Smijurija, kao mijenjanje sličica sa Zemljom, Sarajevom itd.
Dok mladi igrače iz škole šalju u niželigaše gdje bez uvjeta propadaju.


može i Široki Brijeg, isto je to, iz istog bazena vuku talente.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 19:57 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36002
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
ŠB svoje talente veoma brzo gura u prvi tim.
U Zrinjskom i ne mogu dobiti šansu kako spada.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 19 stu 2020, 21:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2406
Lokacija: HR
dudu je napisao/la:
neretvanin je napisao/la:
Zrinjski bi trebao dovesti 2-3 trenera iz Splita i napraviti pravi omladinski pogon. Za 6-7 godina igrači bi bili sve domaći Mostarci, a ovako igraju stranci.


koliko Zrinjski ima trening terena i ima li ih s umjetnom travom?

bilo bi odlično da Mamić to preuzme. :zubati za relativno male novce u BIH možeš biti vječiti prvak i graditi ekipu i klub da bude konkurentna na europskom nivou, rang Ludogoreca i sličnih klubova.

Osim glavnom terena na stadionu, iza semafora ima pomoćni teren s umjetnom travom. Na njemu trenira prva momčad i omladinski pogon.
Osim glavnog i pomoćnog terena Zrinjski ponekad koristi i igraliste od NK Cima(prva županijska liga) koje je blizu Bijelog Brijega. Slika ispod.
slika


Privitak/ci:
20201119_212557.jpg
20201119_212557.jpg [ 304.35 KiB | Pogledano 2186 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 24 stu 2020, 10:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6887
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Nogometno čudo podrijetlom iz Bugojna: Austrija mi je dala sve, ali srce kuca za Hrvatsku


Roditelji su mi za vrijeme rata izbjegli iz Bugojna i doselili se u Linz. Tu sam rođen 8. rujna 2002. godine. Počeo sam igrati u lokalnim klubovima Alkovenu i Edelweissu, a od 13. godine član sam Red Bull Salzburga – počeo je svoju priču Sučić

U redovima Red Bull Salzburga, u kojem su već stasala dvojica A reprezentativaca, Ćaleta-Car i Pongračić, raste novo hrvatsko nogometno čudo, daroviti 18-godišnjak Luka Sučić. Mnogi, uključujući izbornika vrste do 19 godina Joea Šimunića, tvrde da se radi o najnadarenijem hrvatskom veznom igraču novije ere i budućem A reprezentativcu. Sučić je, poput Pongračića, dijete hrvatskog iseljeništva, a već s 15 godina prigrlio je hrvatski grb. Iako je rođen u Austriji, a roditelji su mu iz BiH, svoju budućnost vidi samo u hrvatskom dresu...

http://www.pogled.ba/clanak/nogometno-c ... sku/206815

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mlade reprezentacije
PostPostano: 10 pro 2020, 16:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5115
Grupa A
Rumunjska
Mađarska
Njemačka
Nizozemska

Grupa B
Slovenija
Češka
Italija
Španjolska

Grupa C
Island
Rusija
Danska
Francuska

Grupa D
Švicarska
Hrvatska
Portugal
Engleska

Igramo u Sloveniji...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 140 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO