HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 10:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 36840 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 703, 704, 705, 706, 707, 708, 709 ... 1474  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 10 pro 2020, 17:49 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 16:53
Postovi: 2193
Bosnjak007 je napisao/la:
dunno je napisao/la:
Ne znaš je li jadniji Dodik što je popustio, ili Bošnjaci koji u ovome vide nekakvu veliku pobjedu... :zubati

Zašto smo mi jadniji? Zato što vam se smijemo u facu jer ste pičke. Ovaj vas loži godinama, obećava, najavljuje..Onda jedan poziv Zapada i on sve uradi.
I onda mi jadni. :smijeh :nanana


Ja sam Hrvat, tako da mi je apsolutno svejedno kako će Srbi nazivati svoje studentske domove. Njihova stvar i njihov problem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 10 pro 2020, 18:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Bosnjak007 je napisao/la:
dunno je napisao/la:
Ne znaš je li jadniji Dodik što je popustio, ili Bošnjaci koji u ovome vide nekakvu veliku pobjedu... :zubati

Zašto smo mi jadniji? Zato što vam se smijemo u facu jer ste pičke. Ovaj vas loži godinama, obećava, najavljuje..Onda jedan poziv Zapada i on sve uradi.
I onda mi jadni. :smijeh :nanana


Bogami, bilo je otpora i odbijanja, ali je na kraju Dodik popustio.
Medjutim, vasi popustaju oko vaznijih stvari. Prvo je odbijan Mali Sengen, da bi onda preko noci postao najbolja stvar na svetu. Iako Bosnjake stavlja u ne bas povoljnu situaciju.
Slicno je i sa prijemom migranata. Narod vam strepi za bezbednost, a politicari ni mukaet!

Dakle, vi popustate na stvarima koje se ticu vaseg opstanka i najvaznijih drzavnih ciljeva, a nasi popustaju na malim stvarima, i to posle negodovanja i otpora.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 10 pro 2020, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
dunno je napisao/la:
Bosnjak007 je napisao/la:
Zašto smo mi jadniji? Zato što vam se smijemo u facu jer ste pičke. Ovaj vas loži godinama, obećava, najavljuje..Onda jedan poziv Zapada i on sve uradi.
I onda mi jadni. :smijeh :nanana


Ja sam Hrvat, tako da mi je apsolutno svejedno kako će Srbi nazivati svoje studentske domove. Njihova stvar i njihov problem.


Oni zabadanjem nosa u RS ulazu u sopstvenu buducnost, kada ce biti prepusteni sami sebi da se bave tim RS-om.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 10 pro 2020, 20:31 
Offline

Pridružen/a: 24 sij 2019, 19:33
Postovi: 2183
aleksije radicevic je napisao/la:
Bosnjak007 je napisao/la:
Zašto smo mi jadniji? Zato što vam se smijemo u facu jer ste pičke. Ovaj vas loži godinama, obećava, najavljuje..Onda jedan poziv Zapada i on sve uradi.
I onda mi jadni. :smijeh :nanana


Bogami, bilo je otpora i odbijanja, ali je na kraju Dodik popustio.
Medjutim, vasi popustaju oko vaznijih stvari. Prvo je odbijan Mali Sengen, da bi onda preko noci postao najbolja stvar na svetu. Iako Bosnjake stavlja u ne bas povoljnu situaciju.
Slicno je i sa prijemom migranata. Narod vam strepi za bezbednost, a politicari ni mukaet!

Dakle, vi popustate na stvarima koje se ticu vaseg opstanka i najvaznijih drzavnih ciljeva, a nasi popustaju na malim stvarima, i to posle negodovanja i otpora.

Mini Šengen? Po čemu je time ugrožena država?Zar ti misliš da mi radimo bilo šta mimo dogovora sa Zapadom. Tek će se sada ići kordinisano sa novom američkom administracijom.
Pripazi na pisanja pojedinih portala, u vremenu koje je pred nama će biti još zanimljivih stvari koje će mediji iznijeti. Prije svih Avdo Avdić jer dobija provjerene stvari. Očekuje se pospremanje kako sam i najavio ranijih mjeseci. Još neke stvari oko Bajdenovog tima treba da nam se poslože pa da krenu od iduće godine prave igrarije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 10 pro 2020, 20:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Bosnjak007 je napisao/la:
Zar ti misliš da mi radimo bilo šta mimo dogovora sa Zapadom. Tek će se sada ići kordinisano sa novom američkom administracijom.

Šta to radite u dogovoru sa zapadom ? Skidate ploče ?

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 10 pro 2020, 20:57 
Offline

Pridružen/a: 24 sij 2019, 19:33
Postovi: 2183
Graničar18 je napisao/la:
Bosnjak007 je napisao/la:
Zar ti misliš da mi radimo bilo šta mimo dogovora sa Zapadom. Tek će se sada ići kordinisano sa novom američkom administracijom.

Šta to radite u dogovoru sa zapadom ? Skidate ploče ?

Plitak si ti da shvatiš šta se dešava. Ploča je samo simbolika. Poanta je da jedan poziv sa Zapada mijenja sve. Ono što će se dešavati tek će biti zanimljivo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 10 pro 2020, 21:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
Znaš , Musliman 007..Srbi su na žalost imali moćne neprijatelje , velike svjetske sile ( vas tu ne računam naravno , vi ste pičqin dim).
Imamo ih i danas.
Evo sad moradosmo skinuti tu ploču .
Jest gadno , nema tu šta , mučan osjećaj .. ali smo zarad opstanka kroz dugu istoriju , radili i mnogo, mnogo , gore stvari .
Baš ko lisica koja ponekad kad upadne u ''gvožđa'' pregrize sama sebi nogu .
Vidim da vas to čini srećnim , valjda mislite da je poslije skidanja ove ploče , više države BiH ( i to po vašim mokrim snovima )?
To je opsjena , manje je nego juče .
Ne bih ja na vašem mjestu bio toliko srećan.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 10 pro 2020, 21:10 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Momirović: Gradnja aerodroma u Trebinju počinje na proleće
https://www.rtv.rs/sr_lat/ekonomija/akt ... 87457.html

BEOGRAD - Gradnja aerodroma u Trebinju, projekat koji zajedno realizuju Srbija i Republika Srpska, počeće na proleće, izjavo je danas ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Tomislav Momirović.

"Mi smo već u našem budžetu za sledeću godinu predvideli pet milijardi dinara za taj projekat. Nadamo se da ćemo sledeće godine krenuti u prve pripremne radove i da ćemo investirati ozbiljnije tokom 2021. kako bi taj projekta pokrenuli i kako bi on dobio svoj zamah", rekao je Momirović nakon sastanka u Vladi Srbije sa ministrom saobraćaja Republike Srpske Đorđem Popovićem.

Momirović je istakao da će se Vlada Srbije potruditi da realizuje taj projekat i druge investicije koji se zajedno realizuju sa Srpskom, uprkos situaciji sa koronom.

"Plan je da gradnja aerodroma u Trebinju krene početkom drugog kvartala naredne godine odnosno na proleće", dodao je Momirović.

Inače, planirano je, kako je ranije najavljeno, da prvi avioni sa aerodroma u Trebinju polete krajem 2021. godine, kada bi od Beograda do Trebinja moglo da se stigne za oko 40 minuta.

Velika podrška ćemo biti Republici Srpskoj u realizaciji tog projekta, poručio je Momirović.

On je istakao da Srbija i Srpska imaju veoma dobre i kvalitetne odnose i realizuju zajedno mnoge projekte.

"Ova poseta mi pričinjava do sada najveće zadovoljstvo jer imam priliku da ugostim ministra iz svog naroda", naglasio je Momirović.

Rekao je novinarima da je sa kolegom iz Republike Srpske razgovarao o izgradnji autoputa Beograd - Sarajevo, preko dva pravca od Kuzmina i Sremske Rače prema Bijeljini i drugom od Požege prema Kotromanu.

"Zaista ima puno investicija koje zajedno radimo. Naša budućnost je nerazdvojiva, jako smo povezani i tako ćemo nastupati i u buduće", naveo je Momirović.

Ministar Popović je zahvalio Vladi Srbije što čini na planu poboljšanja i realizaciji svega što je predviđeno u sporazumu o specijalnim i paralelnim vezama.

"Razgovarali smo o kapitalnim infrastrukturnim projektima, gde Srbija ima nemerljiv značaj i ulogu", naglasio je on.

Popović podseća da se gradi novi most na Savi kod Rače i da će biti izgrađen dalje autoput ka Bijeljini i navodi da je sa Momirovićem razgovarao i o drugom kraku prstena, to jest gradnji brzog puta koji bi od Sarajeva preko Pala do Vardišta koji bi povezivao Beograd i Sarajevo sa druge strane.

"Razgovarali smo i o aerodromu Trebinje, gde su već urađene određene pripremne aktivnosti u smislu donošenja legislative i tu se već intenzivno radi", naveo je on.

Kako je rekao, Srbija zaista mnogo posvećuje pažnju Srpskoj.

Naglasio je da bez moderne infrastrukture, a posebno saobraćajne, nema ozbiljnijeg razvoja ekonomije.

"Hvala Vladi Srbije što pomaže i što nije ostavila sa strane Republiku Srpsku i što ćemo zahvaljujući ovim kapitalnim projektima biti dobro povezani. To će omogućiti još bolju saradnju".

Kaže da će to ubrzati povećati i ubrzati protok ljudi, robe, kapitala i usluga i da je inicijativa Mini Šengen zaista način da se to i realizuje.

Za Srpsku neprihvatljiv aranžman MMF-a uslovljen političkim zahtjevima
https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=413180

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 10 pro 2020, 21:46 
Offline

Pridružen/a: 24 sij 2019, 19:33
Postovi: 2183
Svarog je napisao/la:
Znaš , Musliman 007..Srbi su na žalost imali moćne neprijatelje , velike svjetske sile ( vas tu ne računam naravno , vi ste pičqin dim).
Imamo ih i danas.
Evo sad moradosmo skinuti tu ploču .
Jest gadno , nema tu šta , mučan osjećaj .. ali smo zarad opstanka kroz dugu istoriju , radili i mnogo, mnogo , gore stvari .
Baš ko lisica koja ponekad kad upadne u ''gvožđa'' pregrize sama sebi nogu .
Vidim da vas to čini srećnim , valjda mislite da je poslije skidanja ove ploče , više države BiH ( i to po vašim mokrim snovima )?
To je opsjena , manje je nego juče .
Ne bih ja na vašem mjestu bio toliko srećan.

Nije ovo ništa. Ovo je glupost spram onog što će se dešavati. Još mnogo gorkih pilula ćete morati progutati u godinama pred nama. Tek je počelo, ploča je samo simbolika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 10 pro 2020, 22:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
Bosnjak007 je napisao/la:
Svarog je napisao/la:
Znaš , Musliman 007..Srbi su na žalost imali moćne neprijatelje , velike svjetske sile ( vas tu ne računam naravno , vi ste pičqin dim).
Imamo ih i danas.
Evo sad moradosmo skinuti tu ploču .
Jest gadno , nema tu šta , mučan osjećaj .. ali smo zarad opstanka kroz dugu istoriju , radili i mnogo, mnogo , gore stvari .
Baš ko lisica koja ponekad kad upadne u ''gvožđa'' pregrize sama sebi nogu .
Vidim da vas to čini srećnim , valjda mislite da je poslije skidanja ove ploče , više države BiH ( i to po vašim mokrim snovima )?
To je opsjena , manje je nego juče .
Ne bih ja na vašem mjestu bio toliko srećan.

Nije ovo ništa. Ovo je glupost spram onog što će se dešavati. Još mnogo gorkih pilula ćete morati progutati u godinama pred nama. Tek je počelo, ploča je samo simbolika.


Vrlo moguće .
Međutim , nema ''pilule'' koja će dugoročno spasiti ovu šizofreniju od države . Druže, ona je zemlja mržnje
Mi je ne želimo , a sad je jasno ni Hrvati , i njima ste je ogadili .
Dvojica od trojice,nije li to malo mnogo ?
Rekoh , nije nam prvi put. , ćeraćemo se . :wink

PS.
Teško onom koga drugi čuva ( Njegoš)

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 11 pro 2020, 17:05 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Ono što olakšava uspeh velikobošnjaštva u gušenju i ponižavanju Srpske jeste nepostojanje bilo kakvog građanskog pokreta i bunta na nacionalnoj platformi, koji je obavezno prisutan u svim regionima u Evropi koji hoće da se otcepe. Tamošnjim Srbima je najbitnije da se "ne mrači" i "ne kuka" kada ih Bošnje i ambasadori šamaraju i ponižavaju kao na primer sa skidanjem ploče na Palama. S druge strane, ne smeta im kad BN, SDS i PDP mašinerija mrači o "korupciji" i "odlasku mladih zbog Dodika". Nikom ne pada na pamet da se okupi i protestuje zbog uklanjanja ploče, ili zbog činjenice da su zločinci nad hiljadama srpskih civila u Sarajevu i Podrinju na slobodi. Jedini autentični građanski bunt u Srpskoj bio je "Pravda za Davida" usmeren protiv državotvorne vlasti Srpske i u korist Sarajeva.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 12 pro 2020, 00:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
karadzic je napisao/la:
Ono što olakšava uspeh velikobošnjaštva u gušenju i ponižavanju Srpske jeste nepostojanje bilo kakvog građanskog pokreta i bunta na nacionalnoj platformi, koji je obavezno prisutan u svim regionima u Evropi koji hoće da se otcepe. Tamošnjim Srbima je najbitnije da se "ne mrači" i "ne kuka" kada ih Bošnje i ambasadori šamaraju i ponižavaju kao na primer sa skidanjem ploče na Palama. S druge strane, ne smeta im kad BN, SDS i PDP mašinerija mrači o "korupciji" i "odlasku mladih zbog Dodika". Nikom ne pada na pamet da se okupi i protestuje zbog uklanjanja ploče, ili zbog činjenice da su zločinci nad hiljadama srpskih civila u Sarajevu i Podrinju na slobodi. Jedini autentični građanski bunt u Srpskoj bio je "Pravda za Davida" usmeren protiv državotvorne vlasti Srpske i u korist Sarajeva.


Nema razloga za mracenje, Raso!
Postavi sebi pitanje: da li bi poziciju Srba u BiH menjao za poziciju Bosnjaka u BiH? I videces da nam je mnogo bolje nego njima.

Cak ni Hrvati ne bi menjali svoju poziciju za njihovu.

Bosnje se bore da dobiju entitet na pola BiH, sto Srbi vec imaju, a to im nece poci za rukom.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 12 pro 2020, 02:00 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
aleksije radicevic je napisao/la:
karadzic je napisao/la:
Ono što olakšava uspeh velikobošnjaštva u gušenju i ponižavanju Srpske jeste nepostojanje bilo kakvog građanskog pokreta i bunta na nacionalnoj platformi, koji je obavezno prisutan u svim regionima u Evropi koji hoće da se otcepe. Tamošnjim Srbima je najbitnije da se "ne mrači" i "ne kuka" kada ih Bošnje i ambasadori šamaraju i ponižavaju kao na primer sa skidanjem ploče na Palama. S druge strane, ne smeta im kad BN, SDS i PDP mašinerija mrači o "korupciji" i "odlasku mladih zbog Dodika". Nikom ne pada na pamet da se okupi i protestuje zbog uklanjanja ploče, ili zbog činjenice da su zločinci nad hiljadama srpskih civila u Sarajevu i Podrinju na slobodi. Jedini autentični građanski bunt u Srpskoj bio je "Pravda za Davida" usmeren protiv državotvorne vlasti Srpske i u korist Sarajeva.


Nema razloga za mracenje, Raso!
Postavi sebi pitanje: da li bi poziciju Srba u BiH menjao za poziciju Bosnjaka u BiH? I videces da nam je mnogo bolje nego njima.

Cak ni Hrvati ne bi menjali svoju poziciju za njihovu.

Bosnje se bore da dobiju entitet na pola BiH, sto Srbi vec imaju, a to im nece poci za rukom.


Bošnje se bore za celu BiH, naivno je verovati da se zadovoljavaju samo Federacijom, kolko god da ih je malo. Na stranu to što imaju lom identiteta, konvertitske komplekse i ni sami ne znaju šta su, politička pozicija im je povoljnija nego srpska. Ne bore se oni da sačuvaju svoj suverenitet u TK, ZDK, USK i Sarajevu, nego da pokore Republiku Srpsku. S druge strane, RS mora da brani čak i svoje postojanje od muslimanskih nasrtaja, a kamoli prava i nadležnosti, koja su pod permanentnim kidisanjem 25 godina.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 12 pro 2020, 10:41 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2020, 05:03
Postovi: 1347
Dobice kurcinu moj Radovane

Nas zadatak je otvoren svima, Republika Srpska, Srbija i Crna Gora

_________________
S vjerom u Boga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 13 pro 2020, 16:14 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Dodik: Saradnja sa Rusijom se nastavlja bez obzira na pritiske
https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=413512

Ruska uloga u Republici Srpskoj i BiH je konstruktivna i neosnovan je napad pojedinih zemalja Zapada, ali i ostala dva člana Predsjedništva, koji ističu da Rusija ima negativan uticaj na BiH, poručio je predsjedavajući Predsjedništva Milorad Dodik, uoči sutrašnje posjete ruskog ministra spoljnih poslova Sergeja Lavrova Srpskoj i BiH.

Dodik je u izjavi za RTRS istakao da će se Lavrov sastati sa sva tri člana Predsjedništva, ali i da će on imati odvojen sastanak s njim.

Saradnja Srpske i Rusije, ističe Dodik, biće nastavljena i u političkom i ekonomskom i svakom drugom obliku, bez obzira na pritiske i Zapada i političkog Sarajeva.

Lavrov će, prema protokolu, prvo posjetiti Istočno Sarajevo.

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 13 pro 2020, 19:04 
Offline

Pridružen/a: 24 sij 2019, 19:33
Postovi: 2183
:smijeh
https://www.rtvbn.com/3997339/coric-se- ... om-vecinom


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 14 pro 2020, 09:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 stu 2013, 16:57
Postovi: 158
Gledam ove rasprave ovde oko potencijalne promene političke garniture na čelu RS i ne mogu da se načudim pesimizu i negiranju realnosti pojedinaca, iako ne sumnjam u njihov patriotizam.

Mislim da smo kao narod skloni da ili preuveličavamo ili preumanjujemo ulogu u našoj politici. Prvo, svi znamo kako je Dodik došao na vlast, te da je tvorevina zapada i Miloševića (ovo mi je lično potvrdio član SPS-a devedesetih, odnosno, kako su namestili broj glasova). Da li mislite da bi Dodik i dalje bio politički živ da je stvarno, preko noći, odlučio da zajebe taj isti zapad i postane patriota? Naravno da ne.
Da li mislite da je zapada toliko antisrpski nabrijan, ali da je dozvolio da Milo izgubi izbore? Da im je bio problem da ih nameste?
Ovo više nije početak 2000-ih, kada je zapad stvarno bio spreman da Bošnjaci dobiju država, valjda su i oni verovali u njihovu demografiju i državne kapacitete. Ali da li mislite da je zapadu bitniji saveznik na Balkanu jedna Hrvatska od 70 000 km2 (ili koliko već je RH + HB) i jedna Srbija koja efektivno kontroliše 103 000 km2 + 13 000 km2 CG (Srbija svakako nije potpuno ruski igrač kako je drugi predstavljaju), nego milion Bošnjaka u nekoj zadimljenoj kotlini, bez fabrika, prirodnih bogatstva, skloni vehabizmu itd?
Stvarno, koja je logika misliti da je zapad toliko retardiran da se kladi na Bošnjake? Pa to je kao da se na trkama na hipodromu umesto na zdravog konja kladiš na tronogog matorog magarca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 14 pro 2020, 12:10 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2020, 05:03
Postovi: 1347
Ne zna Zapad sta ce s njima. A i Muslimani sami ne znaju, pa se slepaju sa nama. Jos bi da vladaju :D

_________________
S vjerom u Boga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 14 pro 2020, 14:01 
Online

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6798
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
NikolaNiš je napisao/la:
Gledam ove rasprave ovde oko potencijalne promene političke garniture na čelu RS i ne mogu da se načudim pesimizu i negiranju realnosti pojedinaca, iako ne sumnjam u njihov patriotizam.

Mislim da smo kao narod skloni da ili preuveličavamo ili preumanjujemo ulogu u našoj politici. Prvo, svi znamo kako je Dodik došao na vlast, te da je tvorevina zapada i Miloševića (ovo mi je lično potvrdio član SPS-a devedesetih, odnosno, kako su namestili broj glasova). Da li mislite da bi Dodik i dalje bio politički živ da je stvarno, preko noći, odlučio da zajebe taj isti zapad i postane patriota? Naravno da ne.
Da li mislite da je zapada toliko antisrpski nabrijan, ali da je dozvolio da Milo izgubi izbore? Da im je bio problem da ih nameste?
Ovo više nije početak 2000-ih, kada je zapad stvarno bio spreman da Bošnjaci dobiju država, valjda su i oni verovali u njihovu demografiju i državne kapacitete. Ali da li mislite da je zapadu bitniji saveznik na Balkanu jedna Hrvatska od 70 000 km2 (ili koliko već je RH + HB) i jedna Srbija koja efektivno kontroliše 103 000 km2 + 13 000 km2 CG (Srbija svakako nije potpuno ruski igrač kako je drugi predstavljaju), nego milion Bošnjaka u nekoj zadimljenoj kotlini, bez fabrika, prirodnih bogatstva, skloni vehabizmu itd?
Stvarno, koja je logika misliti da je zapad toliko retardiran da se kladi na Bošnjake? Pa to je kao da se na trkama na hipodromu umesto na zdravog konja kladiš na tronogog matorog magarca.

Jos samo da dodas onu poznatu kako Amerika nikad ne bi dozvolila da se na Balkanu formira drzava u kojoj bi vecina bili muslimani :zubati

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 14 pro 2020, 16:51 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
"Zajednički projekat sa Srbijom HES Gornja Drina od velike važnosti"

Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković danas je u Istočnom Sarajevu razgovarao sa ministrima u Savjetu ministara Stašom Košarcem i Vojinom Mitrovićem o aktuelnim temama u Srpskoj, s osvrtom na kapacitete i plasman proizvoda u prerađivačkoj industriji.

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=413679

Na sastanku, koji je održan u sjedištu Vlade Srpske u Istočnom Sarajevu, sagovornici su razmijenili informacije i o projektima u oblasti energetike i saobraćajne infrastrukture.

Iz Vlade Republike Srpske saopšteno je da su sagovornici istakli da je zajednički projekat sa Srbijom Hidroelektroenergetski sistem "Gornja Drina" od velike važnosti za razvoj energetskog sektora i Republike Srpske, te da je neophodno pratiti dinamiku aktivnosti po pitanju izgradnje i realizacije ovog projekta.

U vezi sa epidemiološkom situacijom, Višković, Košarac i Mitrović apelovali su pred nastupajuće praznike da se svi građani pridržavaju epidemioloških mjera.

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 16 pro 2020, 21:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Ukrajina traži informacije o pozlaćenoj ikoni koju je Dodik poklonio Sergeju Lavrovu!? Ukrajina tvrdi da ikona pripada njenoj kulturnoj baštini. Je li na pomolu novi međunarodni skandal?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 16 pro 2020, 21:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Lapo-lapo je napisao/la:
Ukrajina traži informacije o pozlaćenoj ikoni koju je Dodik poklonio Sergeju Lavrovu!? Ukrajina tvrdi da ikona pripada njenoj kulturnoj baštini. Je li na pomolu novi međunarodni skandal?


Nema potrebe da prenosis muslimanske podvale, podvale koje su plasirane kao vid propagande medija pod kontrolom Osmana Mehmedagica Osmice, ikona je bila u vlasništvu Ukrajinske Sovjetske Socijalističke Republike do 1928, da bi 1928 postala vlasništvo SSSR-a, 1991. je kupljena od oligarha Borisa Brezovskog, da bi se kasnije nasla u drugim rukama gdje je Dodik kupio na privatnoj aukciji 2012

Sve podatke o ikoni imaš na internetu, autentični certifikat porijekla, historiju, njena vrijednost procijenjena je na 50.000 USD

slika

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 16 pro 2020, 21:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
LakePlacid je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:
Ukrajina traži informacije o pozlaćenoj ikoni koju je Dodik poklonio Sergeju Lavrovu!? Ukrajina tvrdi da ikona pripada njenoj kulturnoj baštini. Je li na pomolu novi međunarodni skandal?


Nema potrebe da prenosis muslimanske podvale, podvale koje su plasirane kao vid propagande medija pod kontrolom Osmana Mehmedagica Osmice, ikona je bila u vlasništvu Ukrajinske Sovjetske Socijalističke Republike do 1928, da bi 1928 postala vlasništvo SSSR-a, 1991. je kupljena od oligarha Borisa Brezovskog, da bi se kasnije nasla u drugim rukama gdje je Dodik kupio na privatnoj aukciji 2012

Sve podatke o ikoni imaš na internetu, autentični certifikat porijekla, historiju, njena vrijednost procijenjena je na 50.000 USD

slika

Pa dobro, eto objasnio si. Gdje je i kada bio na aukciji?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 16 pro 2020, 22:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Bosnjak007 je napisao/la:
Nije ovo ništa. Ovo je glupost spram onog što će se dešavati. Još mnogo gorkih pilula ćete morati progutati u godinama pred nama. Tek je počelo, ploča je samo simbolika.



Da, moraćemo da vas slušamo kako pevate od Brene "Mile voli disko" po "srbijanskim" gradilištima sad u Mini-Šengenu..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 16 pro 2020, 22:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Nisam ja objasnio, nego samo prenio ono sto je na internetu dostupno, bio je 2012 u Rusiji vjerovatno u tom periodu, ikona je njegovo privatno vlasništvo, po protokolu svih država, kada se poklanjaju predmeti ovakvi i slični, za svaki predmet mora postojati opis, odakle je, porijeklo, autentičnost, ili određeni potrebni certifikat, pisani dokument i slicno, upravo radi ovakvih i slicnih stvari koje pokusavaju progurati u vezi ove ikone, a Ukrajinci reagovali na pisanja Sarajevskih medija, dok je Avdo Avdić na twiteru replicirao na profil ministarstva vanjskih poslova Ukrajine, u maniru (fotografija ikone) - Da li je moguće da je ovo vaše

A Avdo Osmicin čovjek, bio i ostao, providno jako sve

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36840 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 703, 704, 705, 706, 707, 708, 709 ... 1474  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: daramo, Karabaja, Nebula, nesorta, Tomba17 i 432 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO