HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 10:55.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 22 pro 2020, 14:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16407
.. i po karakteru... :smajl007 ovo je kompliment..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 22 pro 2020, 14:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16407
Ivana Kapitanović, kapetanica hrvatske ženske reprezentacije, nije mogla nastupiti na Euru zbog ozljede pa je tijekom natjecanja pisala kolumne na stranici Hrvatskog rukometnog saveza.

Posljednju je posvetila Ćamili...

"Ispričala bih jednu priču. Istinitu. Nadasve nevjerojatnu. Nadam se da mi nijedna od cura neće zamjeriti, ali spomenula bih Ćamilu.
Pročitali ste sigurno zadnjih dana puno članaka o njoj, dobri duh reprezentacije, težak put, Mostarka, dvije godine ozljede i još puno toga. Izdvojila bih je možda jer i sama prolazim period ozljede, ali najviše jer me njen put podsjeća i mogu ga usporediti s putem BRONČANE HRVATSKE rukometne reprezentacije!
Vesela Mostarka, emotivna jako prije svega došla je u hrvatsku reprezentaciju. Mnogo osuđivanja je prošla zbog toga ne samo ona nego i njena obitelj pri odlasku u Hrvatsku bez obzira što bosanska reprezentacija nije postojala. Naučili smo je himnu, to je bilo prvo što je naučila. Još u mlađim kategorijama sam joj rekla moraš znati himnu ako želiš igrati za Hrvatsku. Naučila je, odmah, na prvom okupljanju, bez pogovora, možda i zbog straha, možda i poštovanja.
Prošle smo mlađe kategorije, rodilo se prijateljstvo, nastavilo se niz godina i traje još uvijek. A onda jedan dan zadesila ju je ozljeda. Nazvala je u suzama, plačući i jecajući, 'puklo je osjetila sam puklo je…' Šest mjeseci borbe s koljenom, ostala je pozitivna Ćana bez mana u svakom trenutku. Slavili smo mjesece koji prolaze i željno iščekivali njen povratak. Prva utakmica nakon duge pauze.. iščekivanje, uzbuđenje… početak utakmice.. Ćamila na podu… koljeno!!! Šok i nevjerica, isto koljeno, drugi put zaredom! Zovemo, ne javlja se… danima se ne javlja… Svi smo zabrinuti, Ćamila u dalekoj Mađarskoj bez odgovora. Sigurna sam da je u tim trenucima dotakla dno svog života. Onako kako ja ne mogu opisati emocije ponosa i sreće kad sam je gledala cijelo ovo prvenstvo, tako se riječima ne može opisati njeno stanje tada, loše stanje. Ne mogu ni zamisliti što joj je sve prolazilo kroz glavu… Emotivna, krhka Ćamila zasukala je rukave; mentalno se izdigla iznad svoje uzastopne ozljede i drugi put zaredom posvetila se oporavku ozljede koljena.
Svi će reći što je drugo mogla… ali koliko ih se samo ostavilo rukometa zbog ozljeda. I ona je možda dok je po drugi put učila hodati razmišljala o tome, bilo joj je teško, iznimno teško, na rubu da poludiš…. Poludiš, ali prohodaš. Prohodaš, protrčiš, proigraš. I vraća se drugi put nakon duge dvije godine! Ona krhka Ćamila postaje čvrsta, stabilna osoba, potpuno novo izgrađena, a kako i ne bi pakao je prošla. Sezona prekinuta radi korone, još i to rekla je!!
Prima zanimljivu ponudu, jednog od najboljih klubova u Europi, mog i njenog aktualnog kluba, francuskog Metza. Govorili su: 'Kapi nije ona spremna za to, prevelik je to izazov.' Nisu vjerovali. Odgovarala bi im da mora igrati sa najboljima da se vrati kao najbolja. Imala sam potpuno povjerenje u nju. I nikad u ni jednom trenutku nije podbacila. I znala sam da neće. Znala sam da će objeručke uhvatiti dobivenu priliku i dati sve od sebe da je ne ispusti i da ne razočara…

I evo je… najveća rukometna scena Europe. Europsko prvenstvo. Ne ispušta priliku i dovodi Hrvatsku do povijesnog uspjeha. BRONČANA MEDALJA! Ali nije ju osvojila samo Ćamila. Osvojilo je zajedništvo. Osvojilo je međusobno poštovanje i ljubav. I velika borba!
Ćamila koja je veliki prijatelj prije svega, prošla je sa mnom najljepše trenutke karijere, bila uz mene, uz moje rame (Final 4, najbolja rukometašica Hrvatske).. Prošla je sa mnom i ove godine najteži trenutak moje karijere, veliki šok i ozljedu. Rekla je da ne želi otići bez mene, da ne želi igrati bez mene, rekla sam joj da se ostavi mene i da tamo ide igrati sad za mene!!!
Tijekom prvenstva poslala mi je poruku kasno u noći: 'Trudim se, trudim se i dajem još više nego što mogu, jer znam koliko bi se ti trudila!'
I to Vam je osvojilo medalju. Ni Ćamila, ni Tea, ni Vale ni Lara ni Keti ni Ana… nego borba jedna za drugu. Zajedništvo, ravnopravnosti i ponešto rukometa.
Gradili smo, gradili i sagradili. Sagradili smo broncu!! I nećemo dopustiti da itko to sruši. Nećemo jer želimo nadograđivati. I nadogradit ćemo! Ja, nadam se, u dobro poznatoj, prirodnoj ulozi.
Hvala hrvatskom rukometnom savezu na ovoj novinarskoj ulozi koju su mi dodijelili ovo prvenstvo. Nadam se da nisam razočarala ukazano povjerenje.
Kao što nisu ni One!
Moje velike brončane cure! Hvala Vam!"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 23 pro 2020, 00:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
POGLEDAJTE VELIČANSTVENI DOČEK ZA TEU I ĆAMILU U PLOČAMA: ‘TAKVO ŠTO JOŠ NISAM DOŽIVJELA!‘
slika
Tea i Ćamila neretvanskom lađom su stigle iz Ploča u Stablinu

Pravi mali spektakl priredili su Pločani za svoju sugrađanku Teu Pijević po povratku reprezentativne vratarke u rodno mjesto.

Pridružila joj se i suigračica iz brončane ekipe Ćamila Mičijević, koja je na putovanju do svog Mostara svratila usput i u Ploče.
Za veličanstven doček pobrinuli su se između ostalog trofejni lađari iz Stabline, u kojoj je Tea odrasla.

Pijević i Mičijević u neretvanskoj su lađi "prebačene" od Ploča do Stabline, gdje je pak sve gorjelo od baklji i vatrometa. I dok je Tea mogla donekle i očekivati što će učiniti njezini sugrađani, Ćamila je, neuobičajeno za nju, ostala bez riječi.

- Takvo što nisam još nikada vidjela i doživjela - rekla je Mostarka.


https://sportske.zabranjeni.hr/sn/sport-m ... a-15038658

Cure s mora...

Luka Ploče spaja. :hrvatinic :HercegBosanac

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 23 pro 2020, 01:08 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15854
:palacgore1
Sad doček Čamile i u Mostaru :zubati
:zastava_Hrvata

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 23 pro 2020, 19:31 
Offline

Pridružen/a: 03 pro 2020, 15:33
Postovi: 3164
Ćamila je ponos Herceg Bosne :herceg_bosna


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 23 pro 2020, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Rika sv Vida je napisao/la:
:palacgore1
Sad doček Čamile i u Mostaru :zubati
:zastava_Hrvata

Docekat ce je Irma nova nacelnica mostara :D

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 23 pro 2020, 21:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
Mujo Mičijević priznao da neki pitaju zašto mu kći igra za Hrvatsku, evo što im je poručio

Otac izvanreden igračice priznao je i da se pojedini pitaju zašto nastupa za Hrvatsku.

- Ćamila nije ničija, Ćamila je samo svoja. Ona je sve izborila. Ima tu sada nekih pitanja zašto Hrvatska, a ne BiH reprezentacija, ali da bi se nešto pisalo i komentiralo, najprije nešto treba i znati. A najprije treba znati da BiH nema žensku rukometnu reprezentaciju, a i da nije tako, Ćamila treba igrati gdje to želi i gdje se najbolje osjeća - kazao je otac.

https://www.vecernji.hr/sport/mujo-mici ... io-1456124

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 23 pro 2020, 21:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16407
..posteno od muje..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 23 pro 2020, 21:34 
Offline

Pridružen/a: 09 pro 2020, 17:19
Postovi: 104
Gdje se osjeća najbolje ! A to je HR . Bravo Ćano


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 23 pro 2020, 21:35 
Offline

Pridružen/a: 09 pro 2020, 17:19
Postovi: 104
Inače ime ćamila me podsjeća na čaj hahahhh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 23 pro 2020, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16407
Reconquista je napisao/la:
Citat:
POGLEDAJTE VELIČANSTVENI DOČEK ZA TEU I ĆAMILU U PLOČAMA: ‘TAKVO ŠTO JOŠ NISAM DOŽIVJELA!‘
slika
Tea i Ćamila neretvanskom lađom su stigle iz Ploča u Stablinu

Pravi mali spektakl priredili su Pločani za svoju sugrađanku Teu Pijević po povratku reprezentativne vratarke u rodno mjesto.

Pridružila joj se i suigračica iz brončane ekipe Ćamila Mičijević, koja je na putovanju do svog Mostara svratila usput i u Ploče.
Za veličanstven doček pobrinuli su se između ostalog trofejni lađari iz Stabline, u kojoj je Tea odrasla.

Pijević i Mičijević u neretvanskoj su lađi "prebačene" od Ploča do Stabline, gdje je pak sve gorjelo od baklji i vatrometa. I dok je Tea mogla donekle i očekivati što će učiniti njezini sugrađani, Ćamila je, neuobičajeno za nju, ostala bez riječi.

- Takvo što nisam još nikada vidjela i doživjela - rekla je Mostarka.


https://sportske.zabranjeni.hr/sn/sport-m ... a-15038658

Cure s mora...

Luka Ploče spaja. :hrvatinic :HercegBosanac


..majka od male teice je moj rod..baba po majci iz moje kuće... :hajduk


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 24 pro 2020, 01:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
slika

This time, next year we'll be gold diggers. :D :herceg_bosna

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 10 sij 2021, 18:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2410
Lokacija: HR
Nakon hrvatske medalje, u probosanskom dijelu BiH pokrenuta je peticija da se formira ženska rukometna reprezentacija BiH, koja btw ne nastupa već 12 godina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 12 sij 2021, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
‘U MOSTARU SU MIŠLJENJA O MENI PODIJELJENA. NAŽALOST, IMA NEGATIVNIH KOMENTARA JER SAM IZABRALA HRVATSKU‘
slika
‘Nastojim se ne osvrtati na te komentare, pozitivu stavljam u prvi plan‘, kaže rukometna heroina.

Odmor je provela u Mostaru, u obiteljskom okruženju.

- Dugo već nisam bila doma, pa sam željela posvetiti što više vremena najbližima. Nažalost, u Mostaru su mišljenja o meni podijeljena. Malo više pretežu na pozitivnu stranu, ali nažalost ima i negativnih komentara zbog mog odabira reprezentacije. Ali sve je to sport, ja sam tako odlučila, i sad živim svoje najbolje rukometne dane. Nastojim se ne osvrtati na negativne komentare, pozitivu stavljam u prvi plan.

Hrvatski rukometaši bili su uz Kraljice šoka na Euru, logično je očekivati 'uzvrat'?

- Bile smo oduševljene njihovom reakcijom, ne samo da su nam davali podršku, nego su i pratili utakmice i bili uz nas cijelo vrijeme. Sad je na nama red da podržimo njih na Svjetskom prvenstvu u Egiptu. Ne znam što u ovom trenutku poručiti dečkima koji imaju skoro sve medalje, ali neka znaju da ćemo biti uz njih i pratiti utakmice, naravno, koliko će svakoj od nas to dozvoljavati klupske obveze – zaključila je Ćamila Mičijević.


https://sportske.zabranjeni.hr/sn/sport-m ... u-15042165

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 17 tra 2021, 12:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
Rukometašice pobijedile Brazil i osvojile turnir u Poreču
slika

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija svladala je Brazil 24:21 (12:12) u trećoj utakmici HEP Croatia Cupa i tako s dvije pobjede osvojila turnir u Poreču.

Ključno se pokazalo razdoblje od 40. do 50. minute u kojem je Hrvatska serijom 5-1 zaostatak 14-15 pretvorila u prednost 19-16 te je u završnici utakmice uspijevala držati prednost od dva do tri gola.

Sjajne su bile Dejana Milosavljević sa sedam i Ćamila Mičijević sa šest golova, dok su Bruna De Paula s pet i Adriana Castro De Cardoso s četiri gola predvodile Brazil.

Hrvatska je tako Croatia Cup u Poreču završila s maksimalnim učinkom, u srijedu je sa 24-23 svladala aktualnog svjetskog prvaka Nizozemsku.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 18 tra 2021, 11:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
slika

Lijepo. Znači nije bio samo bljesak.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 18 tra 2021, 12:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16407
..bivše i sadašnje svjetske prvakinje dobit..respect..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 18 tra 2021, 14:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
Nije znala hrvatsku himnu, a sad kaže: 'Skočit ću s mosta nakon zlata s Hrvatskom!'
slika

Ćamila Mičijević ne prestaje nas uveseljavati u dresu hrvatske rukometne reprezentacije. Nakon osvajanja bronce na Europskom prvenstvu u Danskoj, bila je naša najbolja igračica i strijelac na HEP Croatia kupu, na kojem su “kraljice šoka” osvojile prvo mjesto pobijedivši aktualne (Nizozemska) i bivše svjetske prvakinja (Brazil).

Vi ste najmlađa od tri sestre; jesu li Dženisa i Anisa pokazivale sklonost prema sportu? Što one danas rade, čime se bave?

– Istina je da sam najmlađa i njima najslađa sestra, ha ha. One se ne bave sportom i nikada nisu pokazivale pretjerano zanimanje. Sport gledaju isključivo kada ja igram. Mislim da neće biti oduševljene ako previše budem govorila o njihovim privatnim životima, ali sve što mogu reći jest da su najbolje sestre. S njima se čujem svakodnevno. Osim obiteljske povezanosti, mi smo prije svega prijateljice koje dijele apsolutno sve. Zahvalne smo roditeljima i često volimo naglasiti da ne možemo zamisliti život jedna bez druge.

U Mostaru ste igrali za dva kluba, a onda ste se odlučili za odlazak u Rijeku...

– Imala sam nekoliko ponuda iz Hrvatske, a među njima nije bilo ponude iz Lokomotive, a ni Podravke. Najviše mi se svidjela ideja Zameta i nju sam prihvatila. Nikada se nisam pokajala i zauvijek će taj klub ostati duboko u mom srcu. Pružili su mi sve što mi je u tom trenutku bilo najpotrebnije i nadam se da sam im barem dio uspjela vratiti u pet prekrasnih godina.

Kako ste se snašli u Rijeci?

– U Rijeci sam se osjećala kao doma. Iako sam tamo otišla kao jako mlada i nije bilo lako, moji su roditelji napravili sve da mi pomognu. Prve dvije godine provela sam u učeničkom domu, a poslije u suživotu sa suigračicama.

Što bi se trebalo dogoditi da skočite sa Starog mosta u Mostaru?

– Recimo, zlato na Olimpijskim igrama bio bi dobar razlog.


https://www.vecernji.hr/sport/nije-znal ... om-1485366

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 18 tra 2021, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
slika

Ma naučit će i riječi...i ovako se uklopila...osim stasom...

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 18 tra 2021, 16:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16407
..zna ona rijeci golmanica Kapetanović je prvo naučila kad je došla u repku..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 02 pro 2021, 17:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16407
...počinje svjetsko za početak Brazil veceras i 18:00 podržimo kraljice šoka..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 14 pro 2021, 09:24 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
Malo sam pratio prvenstvo, Šoštarić teška prevara od trenera, kmečao je da im savez ne daje novaca za više igračica a onda drugi dan u drugoj izjavi kaže da nije imao više koga povesti a da je na potrebnoj razini kvalitete. Pa što će mu onda novci da vodi amaterke.

Očito da je ekipa bez Ćamile prilično limitirana , šut izvana ne postoji, ali osim toga ona je i motivator i diže atmosferu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 24 tra 2022, 21:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5170
Bravo cure dobile čehinje i osigurale Europsko prvenstvo.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 07 pro 2023, 16:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5170
Naše vode 10min. do kraja


Privitak/ci:
Handball Live scores & Today’s matches Sofascore.png
Handball Live scores & Today’s matches Sofascore.png [ 43.2 KiB | Pogledano 666 put/a. ]

_________________
JA SAM ZAGREB !!!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska ženska rukometna reprezentacija
PostPostano: 07 pro 2023, 19:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16407
..jako bitna pobjeda dobivamo madjare garant i idemo dalje..


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO