HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 06:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3650 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 146  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 25 pro 2020, 18:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2020, 18:06
Postovi: 322
Lokacija: Obečano zemljište
Bilic07 je napisao/la:
DOKAZ
Muslimani su mjenjali Kuran

37:12 Hafs verzija, Besim Korkut
Ti se diviš a oni se rugaju,
(bolje: ti (Muhamed) se čudiš a oni se rugaju)

37:12 Hafs Sahih International:
But you wonder, while they mock,
MUHAMED SE ČUDI

37:12 Al-Doori verzija
But I wonder, while they mock,
ALAH SE ČUDI

37:12 Abu Al-Harith verzija
But I wonder, while they mock,
ALAH SE ČUDI

37:12 Khalaf verzija
But I wonder, while they mock,
ALAH SE ČUDI



Napomena: Rob Christian je rođen Arap, materinjski jezik mu je arapski. Za sve one koji bi sad rekli: “ Na arapskome je to drugačije ba, bla bla bla....”

Samo zato što jedna verzija izgleda ne usklađeno ne znači da je vjera laž.

_________________
القوة تكمن في التفاني


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 29 pro 2020, 03:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046


Evo jedan preveden video :)

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 29 pro 2020, 03:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Ekdaim je napisao/la:
Heero je napisao/la:
Kur an kaze da prorokova grad se nalazi u blizini i da tamo rastu masline. Još ga kur an naziva gradom hramova. Medina nema ni hramove ni masline ali zato Petra ima. Petru zovu grad hramova a navatejanci su jedini pismeni Arapi u ono doba bili.

Stare djamije su okrenute Petri.

To se mjenjalo kroz istoriju. Tesko je provjeriti danas.

Evo stalno nova otkrica izlaze.
Nasli su nekog muhameda iz sedmog stoljeca samo je lik krscan i kralj.
Mislim muhamed mu je nadimak ili cin,tako nesta.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 29 pro 2020, 03:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Ekdaim je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:
DOKAZ
Muslimani su mjenjali Kuran

37:12 Hafs verzija, Besim Korkut
Ti se diviš a oni se rugaju,
(bolje: ti (Muhamed) se čudiš a oni se rugaju)

37:12 Hafs Sahih International:
But you wonder, while they mock,
MUHAMED SE ČUDI

37:12 Al-Doori verzija
But I wonder, while they mock,
ALAH SE ČUDI

37:12 Abu Al-Harith verzija
But I wonder, while they mock,
ALAH SE ČUDI

37:12 Khalaf verzija
But I wonder, while they mock,
ALAH SE ČUDI



Napomena: Rob Christian je rođen Arap, materinjski jezik mu je arapski. Za sve one koji bi sad rekli: “ Na arapskome je to drugačije ba, bla bla bla....”

Samo zato što jedna verzija izgleda ne usklađeno ne znači da je vjera laž.

Nije jedna verzija nego svih 30 kur ana.
Pa laž je npr onaj dio di tvrdi da sjeme covjeka se nalazi izmedju kraljeznice i jos necega neznam i da o toj tekucini muskoj ili zenskoj ovisi koji ce spol djeteta biti,odnosno o tome koja se tekucina prije spusti u maternicu ili tako nesta.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 29 pro 2020, 13:08 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Ekdaim je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:
DOKAZ
Muslimani su mjenjali Kuran

37:12 Hafs verzija, Besim Korkut
Ti se diviš a oni se rugaju,
(bolje: ti (Muhamed) se čudiš a oni se rugaju)

37:12 Hafs Sahih International:
But you wonder, while they mock,
MUHAMED SE ČUDI

37:12 Al-Doori verzija
But I wonder, while they mock,
ALAH SE ČUDI

37:12 Abu Al-Harith verzija
But I wonder, while they mock,
ALAH SE ČUDI

37:12 Khalaf verzija
But I wonder, while they mock,
ALAH SE ČUDI



Napomena: Rob Christian je rođen Arap, materinjski jezik mu je arapski. Za sve one koji bi sad rekli: “ Na arapskome je to drugačije ba, bla bla bla....”

Samo zato što jedna verzija izgleda ne usklađeno ne znači da je vjera laž.


Hvala na priznanju da postoje više verzija kurana, s time se ništi tvrdnja Muslimana: “ Allah čuva kuran i postoji samo jedna verzija.”

A ova, kako pišeš, ne usklađena verzija je Hafs verzija koju koriste 93% svih sunitskih Muslimana, uključujući i BiH.

Hafs verzija je kanonizirana 1924 na fakultetu Al-Azhar u Kairu.
Pitaš zašto?
Tadašnji studenti su na ispitama davali razne odgovore jer nije postojala službena verzija kurana (npr. Allah se čudi ili Muhamed se čudi ?). Tada, 1924 godine, profesori su Hafs verziju izabrali za službenu.
Kako je to bio uspjeh na Al-Azharu, saudijski kralj Fahd potvrđuje 1985 godine Hafs verziju. U sjevernoj Africi i dalje ne koriste Hafs nego Warsh.

Navodno, taj problem već postoji od samog početka piše Bukhari u devetom stoljeću.
Arapi Sirije i Iraka su se, navodno u sedmom stoljeću, svađali o kuranu, pa je tkzv.kalif Utman dao spaliti sve verzije osim jedne. Tu jednu verziju na kurajškom dijalektu (Muhamed je navodno bio Kurajš) dao je kopirati i poslao pet kopija u pet gradova tadašnjeg kalifata ( oko 650 godine. Napomena: za prethodno ne postoje dokaze)

Najstariji kurani kao Topkapi, Samarkand,Kairo itd su svi iz osmog stoljeća ili kasnije i ne poklapaju se sa Hafs verzijom. Hafs se isto ne poklapa sa islamskom tradicijom jer je iz Kufe u Iraku tako da i njegova verzija nije na kurajškom dijalektu napisana.Ne postoji danas tkzv Utmanska verzija.

Kalifati Umayada i Abbasida su izmislili Islam, Kuran,Muhameda, Mekku, četiri kalifa i svu priču kako bi bolje kontrolirali narod i prostor.

Lijepo je salafista Dr.Yasir Qadhi ove godine izjavio: Standardna islamska priča je šuplja.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 29 pro 2020, 20:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Eto moj blic,radi iznošenja tih stvari i slicnih danasnji muslimanski propovjednici lude na internetu,sad su u fazi di ovi internet proroci mlade skole napadaju starije i rješavaju ih se.
Kasnije ce se i mladji poklat ako budu gubili diskusije.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 29 pro 2020, 23:39 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Heero je napisao/la:
Eto moj blic,radi iznošenja tih stvari i slicnih danasnji muslimanski propovjednici lude na internetu,sad su u fazi di ovi internet proroci mlade skole napadaju starije i rješavaju ih se.
Kasnije ce se i mladji poklat ako budu gubili diskusije.


Tako je ali što drugo očekivati od priče bez pokrića?

Nad Biblijom je stoljećima vršena tekstualna, redakcijska, povijesna itd - kritika.
Biblija se obranila.

Sad je Kuran odn. Islam na redu.
Islam pada pod svim pitanjima kritike.
Povijesnih dokaza iz sedmog stoljeća ne postoje. Sve što znamo dolazi iz devetog-desetog stoljeća.
Npr. se grad Mekka prvi puta spominje 741 godine na jugu današnje Turske ( tkzv Muhamed navodno umro 632 godine u Medini)
Za tkzv.četiri kalifa uopće nema dokaza.

Sadržajno, npr kuranski inđil ( evanđelje), nema dokaza.

Dobro je Dr.Yasir Qadhi rekao: islamska priča je šuplja.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 04 sij 2021, 21:38 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546


Šerijat policija niče po Londonu i New Yorku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 05 sij 2021, 01:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Biblija prošla test?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 08 sij 2021, 17:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Bilic07 je napisao/la:
Heero je napisao/la:
Eto moj blic,radi iznošenja tih stvari i slicnih danasnji muslimanski propovjednici lude na internetu,sad su u fazi di ovi internet proroci mlade skole napadaju starije i rješavaju ih se.
Kasnije ce se i mladji poklat ako budu gubili diskusije.


Tako je ali što drugo očekivati od priče bez pokrića?

Nad Biblijom je stoljećima vršena tekstualna, redakcijska, povijesna itd - kritika.
Biblija se obranila.

Sad je Kuran odn. Islam na redu.
Islam pada pod svim pitanjima kritike.
Povijesnih dokaza iz sedmog stoljeća ne postoje. Sve što znamo dolazi iz devetog-desetog stoljeća.
Npr. se grad Mekka prvi puta spominje 741 godine na jugu današnje Turske ( tkzv Muhamed navodno umro 632 godine u Medini)
Za tkzv.četiri kalifa uopće nema dokaza.

Sadržajno, npr kuranski inđil ( evanđelje), nema dokaza.

Dobro je Dr.Yasir Qadhi rekao: islamska priča je šuplja.


Tako je Biliću.

U islamskom svetu nikad nije postojala kritika kurana i islamskih spisa , i zato su danas na ivici ludila.
Pre desetak godina me jedna činjenicva frapirala a ujedno i mi otovorila oči šta je to islam i kakva je to ideologija.
U celom arapskom svetu pre 10 i više godina godišnje se prevodilo oko 300 knjiga(naslova) , da bi ti bilo jasnije o čemu govorim , samo na našim jezicima(srpskom i hrvatskom) se godišenje prevede oko 2500 naslova.
A da ne govorim da su im fakulteti takvi da nema nijednog među prvih 500 u svetu.
Mislim da to dovoljno govori na kojem je to društvu stadijumu svesti.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 09 sij 2021, 08:42 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
joe enter je napisao/la:

Tako je Biliću.

U islamskom svetu nikad nije postojala kritika kurana i islamskih spisa , i zato su danas na ivici ludila.
Pre desetak godina me jedna činjenicva frapirala a ujedno i mi otovorila oči šta je to islam i kakva je to ideologija.
U celom arapskom svetu pre 10 i više godina godišnje se prevodilo oko 300 knjiga(naslova) , da bi ti bilo jasnije o čemu govorim , samo na našim jezicima(srpskom i hrvatskom) se godišenje prevede oko 2500 naslova.
A da ne govorim da su im fakulteti takvi da nema nijednog među prvih 500 u svetu.
Mislim da to dovoljno govori na kojem je to društvu stadijumu svesti.


Zato je za islam ključ zadržati ljude zatucanima i žene potlačenim inkubatorima.

S obrazovanjem i prodorom informacija, islam bi se urušio.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 09 sij 2021, 09:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
divizija je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Tako je Biliću.

U islamskom svetu nikad nije postojala kritika kurana i islamskih spisa , i zato su danas na ivici ludila.
Pre desetak godina me jedna činjenicva frapirala a ujedno i mi otovorila oči šta je to islam i kakva je to ideologija.
U celom arapskom svetu pre 10 i više godina godišnje se prevodilo oko 300 knjiga(naslova) , da bi ti bilo jasnije o čemu govorim , samo na našim jezicima(srpskom i hrvatskom) se godišenje prevede oko 2500 naslova.
A da ne govorim da su im fakulteti takvi da nema nijednog među prvih 500 u svetu.
Mislim da to dovoljno govori na kojem je to društvu stadijumu svesti.


Zato je za islam ključ zadržati ljude zatucanima i žene potlačenim inkubatorima.

S obrazovanjem i prodorom informacija, islam bi se urušio.


Ali postoji i druga strana problema oko pismenosti,obrazovanja i izloženosti informacijama.
Kad se gomila ljudi vaspitana u islamskom dogmatskom duhu gde nema mesta kritici odjednom opismeni , onda dobijamo ISIS , jer većina islamskih spisa koji su osnova šerijata nije bila pristupačna muslimanima , ali u današnjici je dobila priliku i uz onakav pristup religiji i bogu masovnost u fanatizmu je sasvim logična.

Ne zna se šta je gore pismen ili nepismen musliman.
Mada je pismenost i obrazovanje dobro samo ako će muslimane voditi da izađu iz islama , ali islam je religija ucene i straha , tako da obrazovanje i pismenost nisu uvek logičan put ka spoznaji razuma i istine.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 09 sij 2021, 11:35 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
joe enter je napisao/la:

Ali postoji i druga strana problema oko pismenosti,obrazovanja i izloženosti informacijama.
Kad se gomila ljudi vaspitana u islamskom dogmatskom duhu gde nema mesta kritici odjednom opismeni , onda dobijamo ISIS , jer većina islamskih spisa koji su osnova šerijata nije bila pristupačna muslimanima , ali u današnjici je dobila priliku i uz onakav pristup religiji i bogu masovnost u fanatizmu je sasvim logična.

Ne zna se šta je gore pismen ili nepismen musliman.
Mada je pismenost i obrazovanje dobro samo ako će muslimane voditi da izađu iz islama , ali islam je religija ucene i straha , tako da obrazovanje i pismenost nisu uvek logičan put ka spoznaji razuma i istine.


Ipak je to mali broj ljudi, većina onih koji sljede ISIL i takve su nepismeni retardi s low IQ.
Pametniji su na vrhu, vođe, ali ispod u masi ne.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 09 sij 2021, 12:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
divizija je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Ali postoji i druga strana problema oko pismenosti,obrazovanja i izloženosti informacijama.
Kad se gomila ljudi vaspitana u islamskom dogmatskom duhu gde nema mesta kritici odjednom opismeni , onda dobijamo ISIS , jer većina islamskih spisa koji su osnova šerijata nije bila pristupačna muslimanima , ali u današnjici je dobila priliku i uz onakav pristup religiji i bogu masovnost u fanatizmu je sasvim logična.

Ne zna se šta je gore pismen ili nepismen musliman.
Mada je pismenost i obrazovanje dobro samo ako će muslimane voditi da izađu iz islama , ali islam je religija ucene i straha , tako da obrazovanje i pismenost nisu uvek logičan put ka spoznaji razuma i istine.


Ipak je to mali broj ljudi, većina onih koji sljede ISIL i takve su nepismeni retardi s low IQ.
Pametniji su na vrhu, vođe, ali ispod u masi ne.


To je tačno , samo ja aludiram da problem pristupnosti islamskim spisima od strane polupismenih i onim sa low IQ.

Na primer donedavno hadisi i tefsir su bili pristupačni samo islamskim učenjacima i to na arapskom , međutim stvar se promenila kad su hadisi prevedeni na engleski pa su onda npr. i bosanski muslimani uzimali engleske prevode da bi lakše širili svoj nauk jer arapski jezik iz hadisa je nešto kao staroslovenski za nas hrišćane i teško ga je lako ponuditi vernicima.

https://balkans.aljazeera.net/teme/2019/2/22/nezabiljezen-poduhvat-mahmut-karalic-preveo-sest-kanonskih-zbirki-hadisa

Vidi ovo , posle 500 godina islama u Bosni po prvi put neko se usudio da prevodi hadise na bosanski jezik , jer kako rekoh hadisi su bili privilegija samo za islamske učenjake a ne za svetinu.
Poenta je da islamski spisi od hadisa do tefsira nisu bili za obične vernike celih 1400 godina(sa očiglednim razlogom) , međutim danas ih svako može imati i čitati , uz činjenicu da u islamu nema duhovnog autoriteta koji ih tumači za ljude kao što je to slučaj kod hrišćana tj.kod katoličke i pravoslavne crkve.

Po meni to je kao da daš lokalnom mesaru da operiše čoveka , ili kopljanicima iz plemena Masai daš antiraketni sistem S-400 da reše probleme sa drugim plemenima.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 09 sij 2021, 15:03 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Mene puno više čudi kako “islamski stručnjaci” kroz 1000 godina sami nisu ustanovili da postoje različiti arapski kurani, čak postoje i razlike u raznim Hafs verzijama.

Rekao bih da su se bojali načeti tu temu jer su znali da slijedi kolaps. Kao što se i desio “....the standard narrative has holes... “ islamska priča je šuplja. Dr. Yasir Qadhi

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 09 sij 2021, 18:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Bilic07 je napisao/la:
Mene puno više čudi kako “islamski stručnjaci” kroz 1000 godina sami nisu ustanovili da postoje različiti arapski kurani, čak postoje i razlike u raznim Hafs verzijama.

Rekao bih da su se bojali načeti tu temu jer su znali da slijedi kolaps. Kao što se i desio “....the standard narrative has holes... “ islamska priča je šuplja. Dr. Yasir Qadhi


Kako početi bilo šta kad ti je osnova teologije da je kuran čista bižja reč i da je identičan kao iz božijih ustiju.
Kod hrišćana takvo šta u tom vidu nije postojalo , ali svakako da su pronalasci starih jevanđelja iz manastira sa Sinaja i ostalih u 19.veku jako uticali na ono što danas shvatamo da jeste hrišćanstvo(pogotovo kod protestantnskog zapada) , jer do tada se i Novi Zavet smatrao ultimativnom božjom rečju , ali nikad na način kako to muslimani tvrde za kuran(bar kod katolika i pravoslavaca) , uostalom Novi Zavet su pisma kako rukovoditi crkvom i šta je Isus govorio , dakle nešto kao hadisi u islamu.

Imati teologiju i dogmu da kuran ima predestinaciju tj.da je oduvek postojao kao i sam allah je ono što će i srušiti islam u budućnosti , jer ne znam kako će neko tu osnovnu dogmu islama kroz 1400 godina prosto zanemariti i reći da ona više ne važi.

Islam sam po sebi ne postoji jer on počiva na tvrdnji da je bolji i uverljiviji od ostalih religija , i zato imaju te sulude dogme , i te dogme će im na kraju i doći glave.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 13 sij 2021, 03:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 13 sij 2021, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16121
..nije mi drago ovake teme trovat politikom...religije su takve kakve su vazno da nisu extremne pr radi u križarskim ratovima te isil danas...vagat čija je religija pozitivnija necemo nista suvislo rec..meni osobno je bliži vjernik musliman nego nevjernik Hrvat..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 13 sij 2021, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Samo nam još reci da ti Soros platio putovanje u Dansku.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 13 sij 2021, 19:12 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
laganini je napisao/la:
...meni osobno je bliži vjernik musliman nego nevjernik Hrvat..


što HDZ od čovjeka učini....

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 13 sij 2021, 19:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16121
divizija je napisao/la:
laganini je napisao/la:
...meni osobno je bliži vjernik musliman nego nevjernik Hrvat..


što HDZ od čovjeka učini....

..tebi život u mržnji adrenalin.,


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 13 sij 2021, 19:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16121
BBC je napisao/la:
Samo nam još reci da ti Soros platio putovanje u Dansku.

..mrzim sorosa i sve vezano uz njega..jel se ja to branim na hr forumu..jel smak svita uskoro..i onda se žalite na ignoriranje našeg velikog predsjednika ..vlade j predsjednika..uzas prika neki se zbilja nisu makli iz 43-treće..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 13 sij 2021, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Dobro. Rekao si da misliš da su sve religije iste. Nema potrebe da nastavljamo sa trolanjem.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 14 sij 2021, 11:02 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
laganini je napisao/la:
..nije mi drago ovake teme trovat politikom...religije su takve kakve su vazno da nisu extremne pr radi u križarskim ratovima te isil danas...vagat čija je religija pozitivnija necemo nista suvislo rec..meni osobno je bliži vjernik musliman nego nevjernik Hrvat..


Kao prvo:
Novi zavjet nikako legitimira križarske ratove ili bilo kakvo nasilje. Povod za križarske ratove je bio politički jer su muslimani napadali hodočasnike.

S druge strane, legitimacija za ISILova zlodjela 1:1 dolaze iz kurana,hadisa i tafsira.

Kao drugo:
Pravi muslimanski vjernik želi šerijatski zakon koji tebe ( ako nisi musliman) svrstava u kategoriju čovjeka niže klase s manje prava.
Pravi muslimanski vjernik svakoga dana kad se moli mrzi Kršćane i Židove ( al fatiha).
Pravi muslimanski vjernik odobrava brak i razvod za male curice ( od 6 godina).

Malo prolistaj temu “Zanimljivi citati kurana i hadisa”

Bujrum

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 14 sij 2021, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16121
..pa onda je to problem njihove religije iako sumnjam u tvoje navode ..upozna sam par pravi muslimana kako kazes ni oni se nebi složili s tim..


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3650 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 146  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 33 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO