HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 02:37.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 321 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 14 sij 2021, 19:32 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Airnb centar je u Hrvatskoj, ako zoveš iz Srbije zbog problema plaćaš ogromnu razliku.

Aliexpress centar je u Hrvatskoj kao i svi ogromni centri, Srbi plaćaju shiping 120 eura i ne mogu doslovno ništa napraviti jer su krali pošiljke njihovi poštari.

Danas nitko u RH ne seli u Zagreb iz Dalmacije, Hrvatska se razvila.

Srbija je praktički jedan Beograd i ostalo sve je rupa jedna velika, onda dođe pacenik s juga Srbije koji je mrtav nama pričati o pickoustoj nakazici koja mu je napunila glavu. Pickousti koji svake godine skida pola mirovina umirovljenicima par mjeseci, zamislite to u RH :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 14 sij 2021, 19:33 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Al informer kaže da su lideri svemira :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 14 sij 2021, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Grobar je napisao/la:
Vratmo se temi.
Nema ulaska pre 2035-te ni jedne od 6 ovih zemalja.

Celokupna vrhuška EU je rekla da nema proširenja do tada, minimum.


Tu ubedljivo najviše gubi Crna Gora, definitivno, jer su bili zapeti kao puška da udju već sutra..

Da nije pao Milo, naravno.. :)

...




Još jedna stvar, Crna Gora ne samo da je bila najbliža, nego je i jedina imala šansu da udje u EU, ikada, od svih ponudjenih..


Srbija neće nikada ući zbog Kosova, Kosovo zbog Srbije i zato što Albance nikada neće primiti u EU, dakle ni Albanija, Makedonija je u blokadi, a BIH nefunkcionalna.
Potrebna je promena Dejtona da bi pristupili a to se neće desiti..


Jedino je Crna Gora imala šansu, ali došli su Srbi na vlast.. :)

Mini-Šengen je jedina opcija za sve... :D


..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 14 sij 2021, 19:43 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Grobar je napisao/la:
Grobar je napisao/la:
Vratmo se temi.
Nema ulaska pre 2035-te ni jedne od 6 ovih zemalja.

Celokupna vrhuška EU je rekla da nema proširenja do tada, minimum.


Tu ubedljivo najviše gubi Crna Gora, definitivno, jer su bili zapeti kao puška da udju već sutra..

Da nije pao Milo, naravno.. :)

...




Još jedna stvar, Crna Gora ne samo da je bila najbliža, nego je i jedina imala šansu da udje u EU, ikada, od svih ponudjenih..


Srbija neće nikada ući zbog Kosova, Kosovo zbog Srbije i zato što Albance nikada neće primiti u EU, dakle ni Albanija, Makedonija je u blokadi, a BIH nefunkcionalna.
Potrebna je promena Dejtona da bi pristupili a to se neće desiti..


Jedino je Crna Gora imala šansu, ali došli su Srbi na vlast.. :)

Mini-Šengen je jedina opcija za sve... :D



..

Da, Srbija u zajednici sa Albanijom ima ogromne šanse za razvitak

Thaci, Vucic i Rama rade na rastu BDP-a i nama Hrvatima je stvarno loše zbog minišengena.

Žao nam je zbog EU i željeli bi s Albancima u mini-šengen


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 14 sij 2021, 19:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Ne samo sa Albanijom..

Srbija, Srpska Sparta, Republika Srpska, Federacija, Kosovo, Albanija i Makedonija..

Sve je to sad naše.. tržište.. :)

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 14 sij 2021, 19:53 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Dobro je to, da BiH gubi nadu i ne ide nigdi. Da ostaje tamni vilajet u balkanskom blatu. Da trule lagano i cvile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 14 sij 2021, 20:34 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
Kada se formira Mali Šengen to će biti znak za razbijanje krajnje iluzije za ulazak ovih zemalja u EU.
Ovih 6 članica biće sve više upućenije jedna na drugu. Dolaziće do neke integracije između njih. Između Malog Šengena i EU, granica će biti sve deblja,a unutar ove šestorke sve blaža i blaža. Vidjećemo za narednih 20 godina na šta će ovo ličiti. Ko živ ko mrtav do tad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 14 sij 2021, 20:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 pro 2020, 02:45
Postovi: 210
Prema popisu iz 2011 otprilike...

- 17 milijuna stanovnika
- 9 milijuna pravoslavaca, 6 milijuna muslimana, 2 milijuna katolika i ostalih
- 9 milijuna Srba, Makedonaca i Crnogoraca, 7 Albanaca i Bošnjaka, 1 Hrvata, Mađara i ostalih

_________________
Prvo sapun, onda parfem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 14 sij 2021, 21:42 
Offline

Pridružen/a: 03 pro 2020, 15:33
Postovi: 3164
bobanovski je napisao/la:
Grobar=Ana Brnabić?


Prije Dragan J Vučićević :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 14 sij 2021, 21:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
Grobar je napisao/la:
K:M je napisao/la:
za gvozdenjaka 10 dindzi susjetkinje su cule da mogu lizati 1 kuglu Pirotskog sladoleda, sa slagom.



Hahahaha..

Jednom, dok sam peglao u baru kao student, bili njih četvoro, ne znam dali su ukupno popili 8 piva za celu noć, svi zajedno..


Ali bila baš jaka noć, uzeo sam 300€ bakšiša sigurno.
I sad naplatim njima i račun tipa 2440 dinara, tipa tako nešto..

I sad dolazi jedan od njih da plati i daje mi tri soma, i ja sad nemam sitno 60, nisam imao ni 100 nego mu dam samo 500 i nastavim da peglam koktele, gužva bila.. :)


Vidim ja stoji on tu još 15 minuta i diže mi dva prsta kao da se javlja na času.. :)

Ja mu kažem:
Reci brate..

I on kao, pa još 60 dinara.. :)
I ja ga pogledam i dam mu 500 dindare odmah bez da trepnem..


I on kao, a što to?
I ja kao, pa eto častim te, popili ste samo 8 piva i niste me mnogo cimali večeras, pa sam imao vremena da radim prave likove i uzeo 300€, evo hvala ti, to ti je od mene...


A on se u sekundi posramio kao mala devojčica i ode do ortaka i vraća se posle par minuta kod mene i nosi još 500 preko, kao, e ovo je za tebe...
Izvini nisam mislio ništa loše..

I ja kao, ma opušteno brate, sve pet, ne treba, samo cepaj.. :)

A mislim se u sebi, idi bato ti bolje u svoju bogatu domovinu, pa tamo čekaj 60 dinara kusura u klubu.. :laugh


..

A, njih je bilo 10, i kidisalo na tebe Pirke, a ti sam, ih na buljuke poslozis.

Ne mogu ti ovaj literalni rad oprostiti. Da popiju po 2 pive sa 2 zemske, cjelu noc u klubu za 6 h.
Jos stoje tko poslednji klosari za hebeni kusur od 0,5 eura, a popizde kad im bacis 5 e bakse i popisas.

EU je nedostizan ja balkanjerose, mi smo ponosni, necemo da nas deerpeovci vacare po guzi u lajvu na global.mrezi.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 15 sij 2021, 06:06 
Offline

Pridružen/a: 15 sij 2021, 05:53
Postovi: 2
Moradoh se registrovati na forum samo zbog ove teme :D Kakve ste vi kraljine, da je bila još koja strana uzeo bi kokice i čitao :D Pa vas sve staviti u istu prostoriju bi bio svjetski hit. :D Moram vam čestitati haha. Jedan govori jedno, drugi drugo, treći nešto treće hahahaha, frajko se uhvatio priče o kusuru 60 dinara, potencira to kao u fazonu e sirotinjo cekate 60 dinara, hahaha ovaj ubjeđuje kako je Hrvatska kao Luxemburg, a ovaj drugi kako je Srbija kao Makao (sa sve kineskim vojnim bazama) :aleale

Evo i moje misljenje - u par deka i SRB i HRV. Imao priliku da provedem dosta vremena i u BG i u ZG. Plate su veće u HR, ali je i život poprilično skuplji, s tim i da se Srbija ne može baš pohvaliti sa niskim cijenama nekih stvari - tipa gorivo koje je skupo k'o da je kerozin, al je zato hljeb u HR duplo skuplji od onog u SRB, valjda zato što je kruh :D

Živili vi meni, nastavite ovu lijepu diskusiju, i samo složno bez svađe pa dogodine svi u Frankfurt :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 15 sij 2021, 06:39 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Evo posto si trazio da nastavim, nastavicu,

Ne sporim ja da Hrvatska trenutno ima bolji zivotni standard od Srbije (tisuce morske obale, tisuce EU pomoci),

Ali ja pricam o POTENCIJALU, Srbija nesumljivo ima vise potencijala za dalji razvoj, daleko vise nego Hrvatska,

Ja da sam investitor, u Srbiju bi prvo polozio investicije, a ne u Hrvatsku, Hrvatska se vec razvila kolko je mogla i ispunila sve kapacitete,

Srbija jos ima mnogo prostora da nastavi da se razvija,

2020, stavimo koronu sa strane, Srbija bi imala 6% rasta BDP-a, a Hrvatska 3%, sto i nije lose, ali Srbija tu sije duplo,

Bez vredjanja, samo govorim istinu. Nema potrebe za svadjom, samo iznosim cinjenice.

Znaci to je sa ekonomske strane, a da propadamo demografski malo sutra, nikad veci udeo nije bio Srba u Srbije,

Zato sto su svi susjedici sa EU papirima, napustili Srbiju odavno, nema vise ni Madjara toliko ni Hrvata uopste,

Znaci i ekonomski i demografski idemo napred, vojno takodje, imamo vojne budzete vec 2 godine vece od Hrvatske, i namensku koja samo raste,

Na to dodaj jos i kako smo porasli geopoliticki, prvenstvo sa desnim blokom SAD-a, Kinom, Rusijom, Turskom, Orbanom,

A Kineske vojne baze ce doci kad-tad, u Srbiju, hteli vi to ili ne, kao sto vec ima centar prijateljstva, Huawei presednistvo, i jos mnogo toga.

Zivelo celicno prijateljstvo! Susjedici na aparatima, ali ne mojte biti, vi svoje, mi nase, pustite nas da radimo.

Evo bas bi voleo da li neko ima da opovrgne moje tvrdnje, ali samo argumentima, bez Ad Hominema, i Ridicule Fallacy-a.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 15 sij 2021, 07:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 kol 2020, 20:26
Postovi: 1779
Kod Kineza se nitko tople vode nije napio, maximalno deru domaćine. Šri Lanka, afričke zemlje. Gdje god su uložili, zaposle svoje ljude, varaju i izvoze profit van. Jako su nekulturni. Bio par puta u kineskom restoranu u Zg. Centar. Skupo, a smeće. Ne žele izdati fiskalni račun. Moj kolega se morao svađati, nakon par puta što jeplstio gotovinom, a kad želiš platit karticom okreću očima. Takve su cicije, nakače se na domačina i cicaju. A žgaravica i bol u trbuhu, teška hrana. U africi gdje su gradili centrale, željeznice doveli stotine tisuća kineza da rade, cuclaju. U šri lanki kao grade luku, sagradili nešto, a na tome deru peterostruko... Jebe se kinezima za baze. Oni žele samo ekstra profit, ida dođu do toga, naprabkt će sve..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 15 sij 2021, 08:27 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
tucepi je napisao/la:
Kod Kineza se nitko tople vode nije napio, maximalno deru domaćine. Šri Lanka, afričke zemlje. Gdje god su uložili, zaposle svoje ljude, varaju i izvoze profit van. Jako su nekulturni. Bio par puta u kineskom restoranu u Zg. Centar. Skupo, a smeće. Ne žele izdati fiskalni račun. Moj kolega se morao svađati, nakon par puta što jeplstio gotovinom, a kad želiš platit karticom okreću očima. Takve su cicije, nakače se na domačina i cicaju. A žgaravica i bol u trbuhu, teška hrana. U africi gdje su gradili centrale, željeznice doveli stotine tisuća kineza da rade, cuclaju. U šri lanki kao grade luku, sagradili nešto, a na tome deru peterostruko... Jebe se kinezima za baze. Oni žele samo ekstra profit, ida dođu do toga, naprabkt će sve..


Oni zele uticaj, ne zele brzi profit, pa ti projekti koje oni finansiraju su uglavnom i neprofitabilni za njih. Ali te zemlje stavljaju u podredjen polozaj i saveznistvo sa njima. Vec sam postavljao ovaj link, kako oni u tim zemljama ostaju za stalno: https://www.youtube.com/watch?v=PX5Pnnn ... =emb_title

Tako ce isto u Srbiji, Srbiji najveci dug ima prema njima. I Srbija nije Afrika, ovde ima stvarno dosta potencijala da profitiraju i oni i mi. Pa ovo je Evropa. U Grckoj i Bugarskoj im preporodili luke. U Madjarskom dosta investicija. U Srbiji preporodili Zelezaru i Bor, tacno investiraju u zemlje, na koje zele da imaju uticaj, jer ce tuda prolaziti sva njihova roba u buducnost za Evropu. Iz Bugarske i Grcke, kroz Srbiju, do Madjarske, i posle EU.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 15 sij 2021, 10:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
bauerhockey je napisao/la:
Moradoh se registrovati na forum samo zbog ove teme :D Kakve ste vi kraljine, da je bila još koja strana uzeo bi kokice i čitao :D Pa vas sve staviti u istu prostoriju bi bio svjetski hit. :D Moram vam čestitati haha. Jedan govori jedno, drugi drugo, treći nešto treće hahahaha, frajko se uhvatio priče o kusuru 60 dinara, potencira to kao u fazonu e sirotinjo cekate 60 dinara, hahaha ovaj ubjeđuje kako je Hrvatska kao Luxemburg, a ovaj drugi kako je Srbija kao Makao (sa sve kineskim vojnim bazama) :aleale

Evo i moje misljenje - u par deka i SRB i HRV. Imao priliku da provedem dosta vremena i u BG i u ZG. Plate su veće u HR, ali je i život poprilično skuplji, s tim i da se Srbija ne može baš pohvaliti sa niskim cijenama nekih stvari - tipa gorivo koje je skupo k'o da je kerozin, al je zato hljeb u HR duplo skuplji od onog u SRB, valjda zato što je kruh :D

Živili vi meni, nastavite ovu lijepu diskusiju, i samo složno bez svađe pa dogodine svi u Frankfurt :zivili


Polako sa tim smajlićima. Nisi na Klix forumu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 15 sij 2021, 10:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
Jussi je napisao/la:
Evo posto si trazio da nastavim, nastavicu,

Ne sporim ja da Hrvatska trenutno ima bolji zivotni standard od Srbije (tisuce morske obale, tisuce EU pomoci),


Hrvatska je i prije 100 godina u doba kraljevine Jugoslavije bila 2-3 puta bogatija od Srbije, jel i to turizam i EU pomoć? Vadite se na stvari koje nemaju baš puno veze s logikom.
Jussi je napisao/la:
Ali ja pricam o POTENCIJALU, Srbija nesumljivo ima vise potencijala za dalji razvoj, daleko vise nego Hrvatska,

Ja da sam investitor, u Srbiju bi prvo polozio investicije, a ne u Hrvatsku, Hrvatska se vec razvila kolko je mogla i ispunila sve kapacitete,

Srbija jos ima mnogo prostora da nastavi da se razvija,

2020, stavimo koronu sa strane, Srbija bi imala 6% rasta BDP-a, a Hrvatska 3%, sto i nije lose, ali Srbija tu sije duplo,


Po čemu to Hrvatska nema prostora za razvoj a Srbija ima, koji to točno sektor, ovako kad kažeš samo je naklapanje i tvoje želje.
Mi imamo jaču IT industriju, gradimo upravo obnovljve izvore energije za budućnost, imamo turizam, imamo brodogradnju, što vi imate?

Jussi je napisao/la:
Znaci to je sa ekonomske strane, a da propadamo demografski malo sutra, nikad veci udeo nije bio Srba u Srbije,

Zato sto su svi susjedici sa EU papirima, napustili Srbiju odavno, nema vise ni Madjara toliko ni Hrvata uopste,

Znaci i ekonomski i demografski idemo napred, vojno takodje, imamo vojne budzete vec 2 godine vece od Hrvatske, i namensku koja samo raste,


Ne znam da li raste udio Srba u Srbiji ali apsolutan broj Srba pada i to dramatično. Radio sam model koji je uzimao u obzir sve vaše parametre i vi danas ne možete imati više od 6.7M stanovnika u najboljem slučaju. Imate 38k minusa svake godine i još iseljavanje od par desetaka tisuća.
Zaboravljate da više nisu potrebne EU putovnice, curite van istim kanalima kao i Bošnje. Eurostat i Njemački zavo za statistiku redovito objavljaju kako iz godine u godinu sve više građana EX-YU zemalja van EU seli na zapad. Oni nemaju razloga lagati i njima više vjerujem nego vama.

Nitko od nas ne ide demografski na prijed svi padamo ili stagniramo ( SLovenija).

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 15 sij 2021, 13:40 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
tucepi je napisao/la:
Kod Kineza se nitko tople vode nije napio, maximalno deru domaćine. Šri Lanka, afričke zemlje. Gdje god su uložili, zaposle svoje ljude, varaju i izvoze profit van. Jako su nekulturni. Bio par puta u kineskom restoranu u Zg. Centar. Skupo, a smeće. Ne žele izdati fiskalni račun. Moj kolega se morao svađati, nakon par puta što jeplstio gotovinom, a kad želiš platit karticom okreću očima. Takve su cicije, nakače se na domačina i cicaju. A žgaravica i bol u trbuhu, teška hrana. U africi gdje su gradili centrale, željeznice doveli stotine tisuća kineza da rade, cuclaju. U šri lanki kao grade luku, sagradili nešto, a na tome deru peterostruko... Jebe se kinezima za baze. Oni žele samo ekstra profit, ida dođu do toga, naprabkt će sve..

Kakvi su takvi su ali oni zapošljavaju srpske radnike unutar Srbije uz pristojne plate. Niko se do sad nije požalio od radnika u Željezari Smederevo a ako je bilo kakvih žalbi to su minorni slučajevi u odnosy na veliki broj radnika. To što su nekulturni to je njihova stvar. Misliš da su Balkanci bolji ? Nema veće mrake od naroda na Balkanu,a poseban je šljam i zlo je ex yu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 15 sij 2021, 13:58 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Mislim da to nije neki zvanican stav EU bar kad je riječ o Bejha.EU pristupanje Bejha koristi za izgovor kako bi iznudilo sprovodjenje "reformi" a pod reformama kad govore o Bejha EU zvaničnici misle na unitarizaciju odnosno otimanje nadležnosti u korist zajedničkih institucija.
Tako su prije nekih petnaestak godina ucjenom izdejstvovali udruživanje preduzeća koja se bave prenosom električne energije.Iako je Elektroprenos RS bio većinski privatizovan to preduzeće je nasilno ujedinjeno sa predezećem u Federaciji koje se bavilo istim poslom i stvoren je nekakav mutant Elektroprenos Bejha ili kako li se već zove sa velikim teškoćama u poslovanju zbog problema oko raspodjele dobiti.
Izgovor za to nasilje Evropljani su našli u obrazloženju da u EU svaka država može imati samo jedno preduzeće za prenos el.energije.
U tom trenutku u Italji bilo je 7 takvih preduzeća.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 15 sij 2021, 14:14 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
weasel je napisao/la:
Jussi je napisao/la:
Evo posto si trazio da nastavim, nastavicu,

Ne sporim ja da Hrvatska trenutno ima bolji zivotni standard od Srbije (tisuce morske obale, tisuce EU pomoci),


Hrvatska je i prije 100 godina u doba kraljevine Jugoslavije bila 2-3 puta bogatija od Srbije, jel i to turizam i EU pomoć? Vadite se na stvari koje nemaju baš puno veze s logikom.
Jussi je napisao/la:
Ali ja pricam o POTENCIJALU, Srbija nesumljivo ima vise potencijala za dalji razvoj, daleko vise nego Hrvatska,

Ja da sam investitor, u Srbiju bi prvo polozio investicije, a ne u Hrvatsku, Hrvatska se vec razvila kolko je mogla i ispunila sve kapacitete,

Srbija jos ima mnogo prostora da nastavi da se razvija,

2020, stavimo koronu sa strane, Srbija bi imala 6% rasta BDP-a, a Hrvatska 3%, sto i nije lose, ali Srbija tu sije duplo,


Po čemu to Hrvatska nema prostora za razvoj a Srbija ima, koji to točno sektor, ovako kad kažeš samo je naklapanje i tvoje želje.
Mi imamo jaču IT industriju, gradimo upravo obnovljve izvore energije za budućnost, imamo turizam, imamo brodogradnju, što vi imate?

Jussi je napisao/la:
Znaci to je sa ekonomske strane, a da propadamo demografski malo sutra, nikad veci udeo nije bio Srba u Srbije,

Zato sto su svi susjedici sa EU papirima, napustili Srbiju odavno, nema vise ni Madjara toliko ni Hrvata uopste,

Znaci i ekonomski i demografski idemo napred, vojno takodje, imamo vojne budzete vec 2 godine vece od Hrvatske, i namensku koja samo raste,


Ne znam da li raste udio Srba u Srbiji ali apsolutan broj Srba pada i to dramatično. Radio sam model koji je uzimao u obzir sve vaše parametre i vi danas ne možete imati više od 6.7M stanovnika u najboljem slučaju. Imate 38k minusa svake godine i još iseljavanje od par desetaka tisuća.
Zaboravljate da više nisu potrebne EU putovnice, curite van istim kanalima kao i Bošnje. Eurostat i Njemački zavo za statistiku redovito objavljaju kako iz godine u godinu sve više građana EX-YU zemalja van EU seli na zapad. Oni nemaju razloga lagati i njima više vjerujem nego vama.

Nitko od nas ne ide demografski na prijed svi padamo ili stagniramo ( SLovenija).


Nemate jacu IT industriju, mi izvozimo vise IT usluga, a ukupna vrednost vasih IT kompanije jeste veca, ali samo zbog Infobipa.

Srbija - 1.4 milijarde evra godisnje, Hrvatske 760 miliona. Izvoz.

To je samo jos jedan mit o vasoj laznoj superiornosti.

Ti pitas sta Srbi imaju jace od vas, pa bukvalno skoro sve sem tog turizma i brodogradnje. Najbroj mi sta nemaju:

Namenska industrija, poljoprivreda, rudarstvo, automobilska industrija, gradjevinarstvo, kao sto rekoh IT, proizvodnja raznih delova za svasta, i td...

Ne sporim ja da ce vam turizam rasti, ali to ce biti sve ukupno 3-4% procenata BDP rasta godisnje. A Srbija moze i do 6-7%.

Zato sto mi imamo jos: Litijum, prerada litijuma, fabrika baterija, Cukaru Peki, Hemijski park Prahovo, dovrsetak privatizacije, modernizacija EPS-a, gasifikacija, razni projekti elektrana u regionu, 5G, i td,

Broj stranih investicija eksponencijalno raste svake godine. Ove godine u KORONI, to bilo skoro 3 milijarde evra,

Nismo jos ni pola puteva izgradili, ostale infrastrukture,

To, sve ukupno, vas turizam, niti EU fondovi, ne moze nadomestiti nikako!

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 22 sij 2021, 10:29 
Offline

Pridružen/a: 15 sij 2021, 05:53
Postovi: 2
BBC je napisao/la:
bauerhockey je napisao/la:
Moradoh se registrovati na forum samo zbog ove teme :D Kakve ste vi kraljine, da je bila još koja strana uzeo bi kokice i čitao :D Pa vas sve staviti u istu prostoriju bi bio svjetski hit. :D Moram vam čestitati haha. Jedan govori jedno, drugi drugo, treći nešto treće hahahaha, frajko se uhvatio priče o kusuru 60 dinara, potencira to kao u fazonu e sirotinjo cekate 60 dinara, hahaha ovaj ubjeđuje kako je Hrvatska kao Luxemburg, a ovaj drugi kako je Srbija kao Makao (sa sve kineskim vojnim bazama) :aleale

Evo i moje misljenje - u par deka i SRB i HRV. Imao priliku da provedem dosta vremena i u BG i u ZG. Plate su veće u HR, ali je i život poprilično skuplji, s tim i da se Srbija ne može baš pohvaliti sa niskim cijenama nekih stvari - tipa gorivo koje je skupo k'o da je kerozin, al je zato hljeb u HR duplo skuplji od onog u SRB, valjda zato što je kruh :D

Živili vi meni, nastavite ovu lijepu diskusiju, i samo složno bez svađe pa dogodine svi u Frankfurt :zivili


Polako sa tim smajlićima. Nisi na Klix forumu.


Evo gledam ti ranije postove i mogu ti reći da ti stanje nije nimalo bezazleno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 22 sij 2021, 11:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9562
Lokacija: HR HB
tek bano odma trol-dijagnoze daje, oš ti nešto za hlađenje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 17 lip 2021, 14:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27490
Prvi korak prema Balkanskom gospodarskom prostoru umjesto pristupa EU?

Citat:
Zapadni Balkan imat će na raspolaganju 30 milijardi eura ako se napravi zajedničko tržište

17.06.2021. / 11:06

Evropska komisija je prije nekoliko dana na sastanku sa zapadnobalkanskim liderima u Tirani predstavila investicioni plan za Zapadni Balkan vrijedan gotovo 30 milijardi eura, ali da bi novac stigao potrebno je da zemlje u regionu učine više na integrisanju regionalnog tržišta.

Naime, kako je Nezavisnim rečeno u nedavnim neformalnim razgovorima s predstavnicima EU-a, potrebno je da se sa svih strana uloži više napora kako bi plan postao realnost, s obzirom na to da bi ovaj novac značajno podigao kvalitet života u regionu.

Naglašeno nam je da je EU pokazao da prelazi s riječi na djela, i da je još od 2018. godine, kada je predstavljena nova strategija za region, učinjeno nekoliko važnih koraka kako bi se regionu pomoglo na njegovom putu ka EU.

O ovom investicionom paketu je prilikom njegovog predstavljanja govorio i Oliver Varhelyi, evropski komesar za proširenje, prilikom njegove posjete Tirani, kada je naglasio da će za ovaj plan biti potrebno bolje ekonomsko integrisanje regiona.

- Od ekonomskog investicionog plana neće biti puno efekata ako ekonomije Zapadnog Balkana ne budu radile kao jedna. Plan će biti uspješan samo ako region uspostavi zajedničko tržište, što je važan projekt koji je lansiran prošle godine - rekao je Varhelyi.

Podsjećanja radi, Evropska unija je prošlog oktobra prilikom predstavljanja Paketa proširenja najavila da će u narednom sedmogodišnjem periodu regionu biti kroz Instrumente pretpristupne pomoći stavljeno na raspolaganje devet milijardi eura grantova, te dodatnih oko 20 milijardi kroz investicije i javno-privatna partnerstva.

Naši sagovornici ističu da je prvi test za ovaj projekat uvođenje besplatnog rominga u regionu od jula ove godine, koji treba da demonstrira da je region spreman da ukida barijere i da se otvara prema susjedima.

Majlinda Bregu, generalna sekretarka Regionalnog savjeta za saradnju, koji je ispred zemalja regiona zadužen za implementaciju projekata s EU-om, ističe da je još prisutna značajna razlika između vizije i realnosti u realizaciji zajedničkog tržišta, ali da je ukidanje rominga ohrabrujući korak.

- Moramo nastaviti odlučno raditi s našim evropskim partnerima kako bi naši građani mogli koristiti i besplatni roming u EU i građani EU-a u našem regionu - rekla je Bregu.

Naredna prilika da se razgovara o zajedničkom tržištu i investicionom planu bit će u Berlinu, na sastanku Berlinskog procesa, pod pokroviteljstvom njemačke kancelarke Angele Merkel.

O Berlinskom procesu, zajedničkom tržištu i učešću BiH bilo je riječi i na sjednici Vijeća ministara BiH.

- Ministarstvo vanjskih poslova BiH, Ministarstvo civilnih poslova BiH i Ministarstvo vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH pokrenut će relevantne procedure za pribavljanje saglasnosti Predsjedništva BiH za prihvatanje predloženih dokumenata samita u Berlinu - istakli su oni.

Zajedničko ekonomsko tržište je regionalna inicijativa koja bi, po uzoru na evropsko zajedničko tržište, na ekonomski prostor Zapadnog Balkana uvela četiri slobode, odnosno slobodu kretanja rada, robe, usluga i kapitala kroz cijeli region bez birokratskih prepreka.

Tako bi građanin bilo koje zemlje regiona bez ikakvih prepreka mogao da se zaposli u bilo kojoj drugoj zemlji regiona ili da razmjenjuje robu i usluge, ali i da ulaže kapital bez barijera.

Nezavisne novine

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 22 srp 2021, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27490
Kod nas na forumu je ovo tema već pola godine.


Citat:
NEUE ZÜRCHER ZEITUNG
Švicarski medij: Proces pristupanja Zapadnog Balkana EU je mrtav, izlaz je ekonomska integracija


https://bit.ly/3Bq9X0J

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 22 srp 2021, 21:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
J. se Srba, dok je BiH bit će i RS a stvarno su stvorili entitet bolji od svih očekivanja. Sad će se i ujedinit sa Srbijom kroz uniju.

Bošnje, umjesto da su se zalijepili za nas i pratili nas u stopu, i u EU, oni maštali kako nas zgazit.

Na kraju su stvorili BiH ali po mjeri Srba dok su od Federacije napravili depresivno okruženje u kojem njeguju kult žrtve i rata što je samo im ubilo natalitet i pospješilo iseljavanje. I svi im krivi.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ništa od punopravnog članstva u EU 6 balkanskih zemalja?
PostPostano: 22 srp 2021, 21:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15863
Samo nek nastave. Svi ce iselit i prazna federacija ce ostat Hrvatskoj kao nacionalni park i muzej islamskog genocida nad Hrvatima

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 321 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 486 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO