HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 22:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7905 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222 ... 317  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 19 sij 2021, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Jedna od najvećih gluposti koju sam pročitao na internetu je taj mit pravih Hrvata da se Hrvatska razoružana praktički samo s velikim srcem i pokojom puškom obranila 91' pa oslobodila 95'.

Gotovo da je haram nabaviti oružje za HV jer eto to nam samo ruši tu našu mitsku hrvatsku sposobnost da se obranimo od svakog neprijatelja goloruki. Ali s velikim srcem.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 20 sij 2021, 09:38 
Offline

Pridružen/a: 04 pro 2016, 17:11
Postovi: 1491
DrMag je napisao/la:
Gaugamela93 je napisao/la:
Svatko napada onoga tko je slabiji a ne onoga tko je jak.


Samo je tzv armija bih napala "jaci" HVO ( u stvarnosti tuzv armija BIH je imala 8x vise ljudstva i kompaktnu teritoriju)

Harmija je čak i u Mostaru na početku sukoba bila jača po broju ljudi pod oružjem od HVO-a, zahvaljujući izbjeglicama iz istočne Hercegovine (ugl. Gacko i Nevesinje) koji su se slili u Mostar. Tek dolaskom izbjeglih Hrvata iz središnje Bosne i sjeverne Hercegovine u Mostar stvari su se donekle iznivelirale. Ovdje se vidi greška vodstva Herceg-Bosne zašto odmah na početku rata s Muslimanima nisu izvršili strateško povlačenje sa onih područja koja nisu imala šansu u ratu s Muslimanima na ona gdje je to bilo potrebno za pobjedu poput Mostara.

_________________
Ne može biti trijumfa bez gubitaka, pobjede bez patnje, slobode bez žrtve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 20 sij 2021, 11:07 
Online

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Jel VHS zamjenio AK47 u OSRH ? Koristil se jos neka druga puska ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 20 sij 2021, 11:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
VUKsaJUGA je napisao/la:
Jel VHS zamjenio AK47 u OSRH ? Koristil se jos neka druga puska ?


nije u potpunosti. koriste se u manjem broju puske drugih europskih i americkih proizvodjaca. uglavnom u procesu obuke vrsi se upoznavanje osnovnog pjesackog naoruzanja saveznickih / partnerskih zemalja, te potencijalnih protivnika.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 20 sij 2021, 11:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 tra 2017, 21:00
Postovi: 3201
Reconquista je napisao/la:
Jedna od najvećih gluposti koju sam pročitao na internetu je taj mit pravih Hrvata da se Hrvatska razoružana praktički samo s velikim srcem i pokojom puškom obranila 91' pa oslobodila 95'.

Gotovo da je haram nabaviti oružje za HV jer eto to nam samo ruši tu našu mitsku hrvatsku sposobnost da se obranimo od svakog neprijatelja goloruki. Ali s velikim srcem.


Puno je tu mitova o prošlom ratu od kojih nemamo nikakve koristi, dapače. Došli smo mi zauzimanjem vojarni i švercom do jako puno i tehnike i oružja i municije, a odaziv 91. kad je bilo najgore uopće nije bio toliko velik koliko se danas priča. Istočnu slavoniju branilo manje od 10k ljudi, kad je trebalo radit proboj za Vukovar, u par navrata je propalo jer su se ljudi razbježali, u Osijeku ostalo samo 20 tisuća ljudi nakon pada Vukovara. O čemu mi pričamo? Mit o "hrvatskom srcu" je najobičnija glupost, postoji par posto ljudi u populaciji koji su spremni poginut za ideale kao i u svakoj drugoj naciji, ostali nisu za to.

_________________
5. avgust 1995. - Dan ujedinjenja Srbijanaca i Srba iz regiona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 20 sij 2021, 11:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2021, 00:17
Postovi: 1467
VUKsaJUGA je napisao/la:
Jel VHS zamjenio AK47 u OSRH ? Koristil se jos neka druga puska ?

Po Wikipediji je ovakvo stanje jurišnih pušaka: 20 000 HS Produkt VHS-2
7 000 HS Produkt VHS
750 Heckler & Koch G-36
250 Heckler & Koch HK416
100 FN F2000
640 Zastava M70
Nedefiniran broj Rumunjskih PM md. 63/65

Rekao bih da je zamijenio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 20 sij 2021, 12:17 
Offline

Pridružen/a: 04 pro 2016, 17:11
Postovi: 1491
Primarijus je napisao/la:
Reconquista je napisao/la:
Jedna od najvećih gluposti koju sam pročitao na internetu je taj mit pravih Hrvata da se Hrvatska razoružana praktički samo s velikim srcem i pokojom puškom obranila 91' pa oslobodila 95'.

Gotovo da je haram nabaviti oružje za HV jer eto to nam samo ruši tu našu mitsku hrvatsku sposobnost da se obranimo od svakog neprijatelja goloruki. Ali s velikim srcem.


Puno je tu mitova o prošlom ratu od kojih nemamo nikakve koristi, dapače. Došli smo mi zauzimanjem vojarni i švercom do jako puno i tehnike i oružja i municije, a odaziv 91. kad je bilo najgore uopće nije bio toliko velik koliko se danas priča. Istočnu slavoniju branilo manje od 10k ljudi, kad je trebalo radit proboj za Vukovar, u par navrata je propalo jer su se ljudi razbježali, u Osijeku ostalo samo 20 tisuća ljudi nakon pada Vukovara. O čemu mi pričamo? Mit o "hrvatskom srcu" je najobičnija glupost, postoji par posto ljudi u populaciji koji su spremni poginut za ideale kao i u svakoj drugoj naciji, ostali nisu za to.

Potpis. Mala četa hrabrih i ponosnih može uvijek poraziti bilo kakvog Kolosa. Pouka svega je kako pobjedu donosi mudrost i srce. To se kod nas spojilo 1991. godine.

_________________
Ne može biti trijumfa bez gubitaka, pobjede bez patnje, slobode bez žrtve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 20 sij 2021, 22:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5701
Lokacija: planina
Primarijus je napisao/la:
Reconquista je napisao/la:
Jedna od najvećih gluposti koju sam pročitao na internetu je taj mit pravih Hrvata da se Hrvatska razoružana praktički samo s velikim srcem i pokojom puškom obranila 91' pa oslobodila 95'.

Gotovo da je haram nabaviti oružje za HV jer eto to nam samo ruši tu našu mitsku hrvatsku sposobnost da se obranimo od svakog neprijatelja goloruki. Ali s velikim srcem.


Puno je tu mitova o prošlom ratu od kojih nemamo nikakve koristi, dapače. Došli smo mi zauzimanjem vojarni i švercom do jako puno i tehnike i oružja i municije, a odaziv 91. kad je bilo najgore uopće nije bio toliko velik koliko se danas priča. Istočnu slavoniju branilo manje od 10k ljudi, kad je trebalo radit proboj za Vukovar, u par navrata je propalo jer su se ljudi razbježali, u Osijeku ostalo samo 20 tisuća ljudi nakon pada Vukovara. O čemu mi pričamo? Mit o "hrvatskom srcu" je najobičnija glupost, postoji par posto ljudi u populaciji koji su spremni poginut za ideale kao i u svakoj drugoj naciji, ostali nisu za to.


Baš sam slušao svađu naše ratne generacije u selu oko toga, kao svi bili u ratu svi junaci, nabrajaju gdje je koji bio, i onda ovom jednom koji je jedini među prisutnima bio dobrovoljac odmah na početku rata pukao film pa ih sve isprozivao pred nama mlađima, meni bilo neugodno slušat, ali uglavnom se ispostavilo točno to što kažeš da je bio zapravo mali broj dobrovoljaca pogotovo onda kad je najviše trebalo na početku rata, kasnije se ljudstva skupilo kroz mobilizacije a i lakše se bilo odazvati kad smo izdržali onu početnu agresiju, ali je trebalo imati muda i srca 91. biti dobrovoljac i ići gdje je bilo najkritičnije, a takvih je bilo puno manje nego što je neko općeprihvaćeno mišljenje u Hrvatskoj po kojem rat ispada da smo onako svi kao jedno, goloruki, stali pred puno moćnijeg neprijatelja i pobjedili čisto na račun tog svehrvatskog jedinstva, sloge, srca. Mislim obično nemam ništa protiv nekih nacionalnih mitova jer pridonose osjećaju nacionalnog ponosa i ljubavi prema svome ali ovakve stvari su štetne jer dovode do razmišljanja da nam ne trebaju borbeni avioni, ne treba nam ozbiljna vojska, ne treba nam ništa, ima potrebnijih stvari a ako ispadne belaj mi imamo više muda i srca i to je dosta. Što je naravno suludo i evo imamo nedavni primjer kako su se Armenci proveli s takvim razmišljanjem, ladili muda 25 godina jer "mi smo ratnici a oni su trgovci".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 20 sij 2021, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Samo to treba pregaziti s par ozbiljnih nabava. Da to postane normalno funkcioniranje države, a ne da se o tom raspravlja jel nam treba ili ne.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 30 sij 2021, 14:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15482
Budući OPV / Corvette Bis 92 Hrvatske mornarice

Objavljene su slike budućeg OPV-a / Corvette BIS 91 Hrvatske ratne mornarice. Novu korvetu gradit će brodogradilište Crotian Brodosplit, a posebno će se koristiti za patrolne misije. Zahvaljujući modularnom dizajnu, korveta se može opremiti protuzračnim, protupodmorničkim i protivpovršinskim senzorima i oružjem. Prema hrvatskim obrambenim medijima, dva broda bit će izgrađena tijekom 12 godina.

Osnovne specifikacije korvete su kako slijedi:
Duljina: 90,7 m
Širina: 13,2 m
Gaz: 3,8 m

Korveta će imati helikoptersku platformu i hangar, krmnu rampu za RHIB operacije, glavno oružje i dva daljinski upravljana oružja iz blizine.

Privitak:
Screenshot_20210130_082933.jpg
Screenshot_20210130_082933.jpg [ 159.71 KiB | Pogledano 1388 put/a. ]


Privitak:
Screenshot_20210130_082718.jpg
Screenshot_20210130_082718.jpg [ 56.42 KiB | Pogledano 1388 put/a. ]


https://ratnazona.blogspot.com/2021/01/ ... atske.html

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 30 sij 2021, 14:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15482

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 31 sij 2021, 14:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Rika sv Vida je napisao/la:
Budući OPV / Corvette Bis 92 Hrvatske mornarice

Objavljene su slike budućeg OPV-a / Corvette BIS 91 Hrvatske ratne mornarice. Novu korvetu gradit će brodogradilište Crotian Brodosplit, a posebno će se koristiti za patrolne misije. Zahvaljujući modularnom dizajnu, korveta se može opremiti protuzračnim, protupodmorničkim i protivpovršinskim senzorima i oružjem. Prema hrvatskim obrambenim medijima, dva broda bit će izgrađena tijekom 12 godina.

Osnovne specifikacije korvete su kako slijedi:
Duljina: 90,7 m
Širina: 13,2 m
Gaz: 3,8 m

Korveta će imati helikoptersku platformu i hangar, krmnu rampu za RHIB operacije, glavno oružje i dva daljinski upravljana oružja iz blizine.

Privitak:
Screenshot_20210130_082933.jpg


Privitak:
Screenshot_20210130_082718.jpg


https://ratnazona.blogspot.com/2021/01/ ... atske.html

Jadran je naš!

:zastava_Hrvata

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 01 vel 2021, 17:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Da se prisjetimo hrvatske pobjede nad wanna be srpskim agresorom kod Maslenice uz riječi našeg prijatelja Arkana preko motorole:

"Tučemo ih celi dan, a ne beže. To su bre fanatici."

HR: 127 poginulih
SR: 490 poginulih

1:3,8. Skoro pala hrvatska vlada zbog visokih gubitaka. A tek onda je HV krenuo ozbiljno u preustroj, Šepurine, Zdrug, gardijske brigade...

Šehidio i susjed iz BiH Veljko Milanković, zapovjednik Vukova s Vučjaka. U hrvatskom dokumentarcu su se pojavili njegovi bivši suborci što je mislim prvi put da se čuo i glas druge strane na ovim prostorima...

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 01 vel 2021, 17:17 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Maslenica je preambiciozno zamišljena i bila je zapela i umalo ispala debakl, u zadnji čas je situacija preokrenuta. Ispostavilo se da nismo još jaki za ambicioznije operacije.

Rođak mi je poginio u toj operaciji, kao izviđač. U ravnim kotarima su arkanovci naletili na 4.gardijsku i više se nisu vraćali u Hrvatsku. Čak su se zakrvili s ovima iz Knina koji su ih potrali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 01 vel 2021, 17:19 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Maslenica je preambiciozno zamišljena i bila je zapela i umalo ispala debakl, u zadnji čas je situacija preokrenuta. Ispostavilo se da nismo još jaki za ambicioznije operacije.

Rođak mi je poginio u toj operaciji, kao izviđač. U ravnim kotarima su arkanovci naletili na 4.gardijsku i više se nisu vraćali u Hrvatsku. Čak su se zakrvili s ovima iz Knina koji su ih potrali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 01 vel 2021, 17:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Težak teren, neprijatelj ukopan i posjeduje bolje naoružanje, poznaje teren, pola naših su došli iz drugih dijelova Hrvatske.

I onda još dođu Vukovi s vučjaka iz RS, Arkanovci iz Srbije i sve ostale specijalne postrojbe s prostora tzv. SAO Krajine uključujući Knindže, Šiltove, Hermani itd. i naprave protunapad koji je ugušen u krvi.

Sve u svemu, dobro smo odradili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 04 vel 2021, 17:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Nista od aviona, Plenković kaze nisu prioritet, odgadja se do do daljnjeg Hahaha....

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 04 vel 2021, 19:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2021, 00:17
Postovi: 1467
POL_GASOL je napisao/la:
Nista od aviona, Plenković kaze nisu prioritet, odgadja se do do daljnjeg Hahaha....

Koji spin.
Rekao, je
"Pričekat ćemo još, ovaj tren je fokus na Banovini." I sad odjednom to znači nešto katastrofično.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 04 vel 2021, 19:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
POL_GASOL je napisao/la:
Nista od aviona, Plenković kaze nisu prioritet, odgadja se do do daljnjeg Hahaha....


Pisao sam o tome. ide prvo saborska odluka kojom ce se regulirati obnova poslije potresa, a onda na red dolaze avioni. Grci su nam ispred nosa maznuli avione koji su bili nama ponudjeni.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 05 vel 2021, 13:55 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Plenković je sad skužio da se valja gospodarska kriza, kako su nesposobne te hadezenjare.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 05 vel 2021, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Zato jer je svaka druga hrvatska vlada do sad to riješila i nabavila lovce?

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 05 vel 2021, 15:24 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Reconquista je napisao/la:
Zato jer je svaka druga hrvatska vlada do sad to riješila i nabavila lovce?


A to je opravdanje za ove danas? Ko je na vlasti? Nema većeg šupljaka nego se pozivat na bivše.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 05 vel 2021, 15:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2021, 00:17
Postovi: 1467
Burbon je napisao/la:
Reconquista je napisao/la:
Zato jer je svaka druga hrvatska vlada do sad to riješila i nabavila lovce?


A to je opravdanje za ove danas? Ko je na vlasti? Nema većeg šupljaka nego se pozivat na bivše.

dajte, nemojte, čekat će tjedan dva. Danas je donijet Zakon o obnovi, nema prepreka, samo da ljudi zaborave na Banovinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 05 vel 2021, 16:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
Ne možeš ovih dana pričati o milijardama kuna za avione, to bi bilo političko samoubojstvo. Dok potres ne nestane iz svakodnevne priče u javnosti nema tog koji bi to napravio. U Otvorenom je svaki dan tema korona i potres, ništa drugo mjesec i pol.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 05 vel 2021, 21:25 
Offline

Pridružen/a: 24 pro 2017, 14:44
Postovi: 76


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7905 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222 ... 317  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO