HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 31 kol 2024, 23:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8325 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291 ... 333  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 vel 2021, 17:20 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6312
Da nije bilo korona histerija ne bi uopće primijetio da se nešto čudno događa u TG. Mislim na BiH, sa nikakvim mjerama nema veće smrtnosti nego vani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 vel 2021, 17:41 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
dudu je napisao/la:
što tebi znači dobro smo prošli pa baš je TG jako pogođen, smrtnih slučajeva sam se naslušao kao nikad u životu, imam dojam sve pomrlo.


Dojam te i vara i ne vara.

Smrtnost je povećana, ali povećana je gotovo posvuda po Europi, podjednako, i bez ikakve korelacije s uvedenim epidemiološkim mjerama,

"mjere" su epic fail u ovoj situaciji. potpuno niškoristi za epidemiju, a ogromna šteta na drugim područjima.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 vel 2021, 17:42 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Dutch01 je napisao/la:
Zašto.
U čemu je problem sa tim cjepivom?

Mi te doze, nećemo dobiti do iduće godine, ako i tada.


astrazenecino cijepivo ne štiti one koje jedine i treba štitit - starije od 65 godina.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 vel 2021, 18:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sad već i meni idu na živce sa ovom cenzurom. Majmuni.

Citat:
Jeremy Corbyn's brother Piers arrested over leaflet comparing UK govt Covid-19 vaccine rollout to Holocaust

4 Feb, 2021 14:19

Piers Corbyn, the elder brother of ex-Labour leader Jeremy Corbyn, has been arrested in London for distributing leaflets comparing the UK's Covid-19 vaccine rollout with the Holocaust, police said on Thursday.
The 73-year-old, who has already been arrested twice in 2021 for attending anti-lockdown protests, is alleged to have helped produce the leaflets that feature an image of the gates of Auschwitz concentration camp.

The veteran protester was held in the Southwark area in the south of the capital on Wednesday “on suspicion of malicious communications and public nuisance,” the Metropolitan Police said in a statement on Thursday.

“Officers investigating reports of malicious material in the form of a leaflet being circulated in south London in late January have made two arrests,” a Met Police spokesperson said.

They also confirmed that a 37-year-old man had been arrested over the incident on Wednesday in Bow, East London, on suspicion of a public order offence.

Police said both men were taken to a South London police station and have since been bailed to return on a date in early March.

The leaflet, which was reportedly posted through letterboxes in the London boroughs of Barnet and Southwark, contained material that “appeared to compare the Covid-19 vaccination programme with the Holocaust,” police said.

Corbyn's leaflet showed a mocked-up version of Auschwitz, where the slogan of “Arbeit macht frei” (Work sets you free) on its gates was altered to read: “Vaccines are safe path to freedom.”

The image can still be viewed on Corbyn's “Stop New Normal” website, where he is credited with the idea for the illustration, while Alexander Heaton is listed as the artist.

Heaton, who was charged with breaking England's lockdown restrictions in May by attending a protest with Corbyn, is reported to be the 37-year-old man arrested.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 vel 2021, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8196
divizija je napisao/la:
Dutch01 je napisao/la:
Zašto.
U čemu je problem sa tim cjepivom?

Mi te doze, nećemo dobiti do iduće godine, ako i tada.


astrazenecino cijepivo ne štiti one koje jedine i treba štitit - starije od 65 godina.

Nije baš tako. Po nekima AstraZeneca u svojoj trećoj fazi nije imala dovoljno učesnika starijih od 65 godina pa se žale da nema dovoljno podataka da bi se odobrila upotreba za tu starosnu dob.
Drugi se ne slažu sa takvim tumačenjem.
Nema logike da ne šriti stare, tim prije što su AstraZeneca i ruska vakcina skoro identične.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 vel 2021, 21:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13040
Lokacija: Zagreb
Identične ko Lasagne i musaka. Nisu isti vektori uopće, prednost ruskog je jer dvije doze koriste dva različita vektora. Naime, AstraZeneca koristi ChadOx, odnosno adenovirus čimpanzi, dok ruska koristi dva različita humana adenovirusa. Johnson je pak praktički prva doza Sputnika, koriste adenovirus tipa 5.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 vel 2021, 21:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13040
Lokacija: Zagreb
Sad, jel ima razloga da ne štiti stare u barem sličnoj mjeri kao što štiti ostale? Nema. Ali ima razloga vjerovati da je općenito riječ o slabom cjepivu koje neće zaustaviti transmisiju u dovoljnoj mjeri. Nije slučajno da su Švicarci odbili dati zeleno svijetlo.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 05 vel 2021, 04:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8196
volvoks je napisao/la:
Identične ko Lasagne i musaka. Nisu isti vektori uopće, prednost ruskog je jer dvije doze koriste dva različita vektora. Naime, AstraZeneca koristi ChadOx, odnosno adenovirus čimpanzi, dok ruska koristi dva različita humana adenovirusa. Johnson je pak praktički prva doza Sputnika, koriste adenovirus tipa 5.

Nisu isti vektori ali su obe vektorske i obe koriste adenoviruse za vektore.
Zato su u odnosu na druge tehnologije skoro identicne.
Sto se tice vektora izgleda da ljudski adenovirusi uspjesnije ulaze u celije nego adenovirus majmuna. Za ocekivati je.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 05 vel 2021, 19:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 20:37
Postovi: 5633
Citat:
Covid-19 vaccines: ethical, legal and practical considerations

Resolution 2361 (2021)

7.3.1 ensure that citizens are informed that the vaccination is NOT mandatory and that no one is politically, socially, or otherwise pressured to get themselves vaccinated, if they do not wish to do so themselves;
7.3.2 ensure that no one is discriminated against for not having been vaccinated, due to possible health risks or not wanting to be vaccinated;


https://pace.coe.int/en/files/29004/html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 06 vel 2021, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8196
Nakon druge doze Pfizera u Izraelu,broj novozarazenih starijih od 60 godina pao 35%, broj hospitalizacija starijih od 60 godina pao 30%.
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2021, 08:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72392
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
bezimeni12 je napisao/la:
Nakon druge doze Pfizera u Izraelu,broj novozarazenih starijih od 60 godina pao 35%, broj hospitalizacija starijih od 60 godina pao 30%.
slika


Empirija je empirija.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2021, 08:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72392
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Obojica papa primila žig zvjeri.

Nadam se da će to potaknuti neodlučne katolike da se cijepe.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2021, 10:56 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Robbie MO je napisao/la:
Obojica papa primila žig zvjeri.

Nadam se da će to potaknuti neodlučne katolike da se cijepe.


Zašto bi to tebi bilo bitno? Cijepiš se radi sebe, ne radi drugih, usprkos debilnoj kampanji u HR.

Ako je cijepivo dobro, koristit će tebi, ako je loše, opet samo tebi će štetit.

Zašto je ikome važno hoće li se drugi cijepiti?

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2021, 11:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32122
Altruistični ljudi.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

941 of 2558 - 36.79%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2021, 13:24 
Offline

Pridružen/a: 22 pro 2020, 09:59
Postovi: 449
divizija je napisao/la:
Dutch01 je napisao/la:
Zašto.
U čemu je problem sa tim cjepivom?

Mi te doze, nećemo dobiti do iduće godine, ako i tada.


astrazenecino cijepivo ne štiti one koje jedine i treba štitit - starije od 65 godina.



A to su oni radi kojih smo uveli ove..."mjere"..globalno, takoreci. Ostalima je manje vise kao gripa.

Meni je sve ovo vec polako sumnjivo.

_________________
fakofbolan


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2021, 14:24 
Offline

Pridružen/a: 22 pro 2020, 09:59
Postovi: 449
Danas.

slika

Stoj stoko u red ako hoces kupiti kruh. Sve ostalo, osim sto smijes na posao, je trenutno zabranjeno - nase sigurnosti, khm..tj. zdravlja radi.

_________________
fakofbolan


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2021, 14:49 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Naša Kvačica je napisao/la:
Altruistični ljudi.


Vidi tek nizozemske polcije kak ose brine za ovog dedu da ne dobije slučajno COVID: https://ibb.co/f9LSCCG

Prekrasno je koliko su danas ljudi brižni, za tvoje te dobro zatvore u kuću, uzmu ti školovanje, druženja, uskrate medicinske usluge, ukinu rando mjesto, poveaju javni dug, prebiju te ako iziđeš, sve iz altruizma.

Brinu se za nas, skoro kao komunjare nekada. Avangarda prava.

A evo kako su se dobro zbrinuli za dotičnog: https://ibb.co/QnHbDZj, sigurno biste htjeli da se tako i za vašeg dedu pobrinu!

Čuvajmo bake i dede!!

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2021, 15:50 
Offline

Pridružen/a: 22 pro 2020, 09:59
Postovi: 449
Drzava je tu da te drzi.

_________________
fakofbolan


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2021, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 20:37
Postovi: 5633
franzetitts je napisao/la:
divizija je napisao/la:

astrazenecino cijepivo ne štiti one koje jedine i treba štitit - starije od 65 godina.



A to su oni radi kojih smo uveli ove..."mjere"..globalno, takoreci. Ostalima je manje vise kao gripa.

Meni je sve ovo vec polako sumnjivo.


Polako ti je sumnjivo? Daj im još godinu dvije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2021, 16:35 
Offline

Pridružen/a: 22 pro 2020, 09:59
Postovi: 449
"Dacu im".

Ko da mene ko sta pita.

Uocljiv je sve veci razdor medju ljudima po tom pitanju. Postoje ustvari samo dvije struje. I veoma je ludo koliko se tu vec netrpeljivosti, pa donekle cak i mrznje vec stvara. Crazy proces apsolutno.

Barem ovdje na njemackom govornom podrucju je tako. Zaista je "ili" "ili". Prijateljstva pucaju po tom shavu. Cini mi se da na Balkanu nije tako - barem sudeci po medijima,ili se varam?

_________________
fakofbolan


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2021, 18:49 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
franzetitts je napisao/la:
"Dacu im".

Ko da mene ko sta pita.

Uocljiv je sve veci razdor medju ljudima po tom pitanju. Postoje ustvari samo dvije struje. I veoma je ludo koliko se tu vec netrpeljivosti, pa donekle cak i mrznje vec stvara. Crazy proces apsolutno.

Barem ovdje na njemackom govornom podrucju je tako. Zaista je "ili" "ili". Prijateljstva pucaju po tom shavu. Cini mi se da na Balkanu nije tako - barem sudeci po medijima,ili se varam?


Kod na ssu ljudi umjereniji, i odmjereniji. Moram priznati da me naš razum u ovome svemu oduševljava.

Njemci su genetski totalitaristi očito, ili/ili, ne mogu protiv toga, samo se forma mijenja. Komunizam, nacizam, militarizam, turboeuropejstvo, covidfanatizam, oni su u svemu EKSTREMNI.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2021, 18:55 
Offline

Pridružen/a: 22 pro 2020, 09:59
Postovi: 449
divizija je napisao/la:
franzetitts je napisao/la:
"Dacu im".

Ko da mene ko sta pita.

Uocljiv je sve veci razdor medju ljudima po tom pitanju. Postoje ustvari samo dvije struje. I veoma je ludo koliko se tu vec netrpeljivosti, pa donekle cak i mrznje vec stvara. Crazy proces apsolutno.

Barem ovdje na njemackom govornom podrucju je tako. Zaista je "ili" "ili". Prijateljstva pucaju po tom shavu. Cini mi se da na Balkanu nije tako - barem sudeci po medijima,ili se varam?


Kod na ssu ljudi umjereniji, i odmjereniji. Moram priznati da me naš razum u ovome svemu oduševljava.

Njemci su genetski totalitaristi očito, ili/ili, ne mogu protiv toga, samo se forma mijenja. Komunizam, nacizam, militarizam, turboeuropejstvo, covidfanatizam, oni su u svemu EKSTREMNI.



Iskreno da ti kazem i mene. Pratio sam forum i gotovo da nema onih na Zapadu, barem njemacko govorno podrucje, uobicajenih rasprava. Tako da je veoma lako moguce da je forum na neki nacin reprezentativan za cijelu bivsu SFRJ (po tom pitanju).

Nekidan prijatelj dosao kod prijatelja - iz drugog grada. Rekoh, zasto mi nisi rekao da si tu, on se izvrdava nesto, tamo vamo, pa na kraju: cuj, imam stare roditelje a tvoj odnos prema coroni mi se cini isuvise lezeran..a ne mogu riskirati. Jos doda, "ne vjerujem ljudima". Mislim u sebi ko te **** ne vjeruj, mozda cak netko bas to od tebe i ocekuje.

_________________
fakofbolan


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2021, 19:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 20:37
Postovi: 5633
franzetitts je napisao/la:
"Dacu im".

Ko da mene ko sta pita.

Uocljiv je sve veci razdor medju ljudima po tom pitanju. Postoje ustvari samo dvije struje. I veoma je ludo koliko se tu vec netrpeljivosti, pa donekle cak i mrznje vec stvara. Crazy proces apsolutno.

Barem ovdje na njemackom govornom podrucju je tako. Zaista je "ili" "ili". Prijateljstva pucaju po tom shavu. Cini mi se da na Balkanu nije tako - barem sudeci po medijima,ili se varam?


Ako imaš više od 40 ne trebaju ti prijatelji, treba ti šalica kave i dobra knjiga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2021, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32654
Robbie MO je napisao/la:
Obojica papa primila žig zvjeri.

Nadam se da će to potaknuti neodlučne katolike da se cijepe.


Potaklo je neke...
slika

Pa je i sama poticala druge...
slika

Nuspojave manje više...
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2021, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72392
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
A da je naglo ozdravila od neke druge bolesti, je li bi to pripisao vakcini?

A da je poginula u automobilskoj nesreći zaključak bi bio?

Zaključci u znanosti se ne prave na temelju anegdota, a statistika se ne pravi na temelju 1 točke nego 100 000 točaka.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8325 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291 ... 333  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO