HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 08:15.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sugestije i ideje za privatni biznis
PostPostano: 05 lip 2021, 22:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6242
Lokacija: Izvan sebe
Steta za ovu temu sto je zamrla. Mislim da je dobra. Ja sam prije mnogo godina ovdje u njemackoj bio pretplacen na neki casopis koji je svakog mjeseca opisivao jednu ili dvije ideje za mali biznis. Tu je bilo dobrih ideja, kao i onih koje su po mome misljenju bile i glupe (tako u momentu mogu da se sjetim takve jedne glupe ideje .suho pranje auta, ideja je bila nudis servis kod musterije da mu operes auto nekim sredstvom bez puno vode, koliko se sjecam u pitanju je bio neki sprej). Zao mi je da sam te sveske dao jednom poznaniku koji je bio jedno vrijeme zainteresiran za razne biznis ideje, bilo je tu po mome misljenju i dobrih ideja. Mogao sam da sam zadrzao sveske po koju ideju prepricati.
Steta da nema neko ko je sposoban i zainteresiran da te stvari prati i da nam ih predstavi.
Ja licno posto ne volim puno da zapnem i radim sam trazio u biti gdje mogu uloziti kapital za neko procentualno ucesce u firmi. U par slucajeva je bilo dobro u samo jednom slucaju sam se preracunao pa sam puno izgubio, ali mi u sustini nije zao iako sam malo u ukupnom bilansu ispod nule. Mislim da uvijek treba nesto pokusati, mnogi imaju dara za neki biznis, ali nazalost nemaju hrabrosti steta.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sugestije i ideje za privatni biznis
PostPostano: 06 lip 2021, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Old Fridolin je napisao/la:
Steta za ovu temu sto je zamrla. Mislim da je dobra. Ja sam prije mnogo godina ovdje u njemackoj bio pretplacen na neki casopis koji je svakog mjeseca opisivao jednu ili dvije ideje za mali biznis. Tu je bilo dobrih ideja, kao i onih koje su po mome misljenju bile i glupe (tako u momentu mogu da se sjetim takve jedne glupe ideje .suho pranje auta, ideja je bila nudis servis kod musterije da mu operes auto nekim sredstvom bez puno vode, koliko se sjecam u pitanju je bio neki sprej). Zao mi je da sam te sveske dao jednom poznaniku koji je bio jedno vrijeme zainteresiran za razne biznis ideje, bilo je tu po mome misljenju i dobrih ideja. Mogao sam da sam zadrzao sveske po koju ideju prepricati.
Steta da nema neko ko je sposoban i zainteresiran da te stvari prati i da nam ih predstavi.
Ja licno posto ne volim puno da zapnem i radim sam trazio u biti gdje mogu uloziti kapital za neko procentualno ucesce u firmi. U par slucajeva je bilo dobro u samo jednom slucaju sam se preracunao pa sam puno izgubio, ali mi u sustini nije zao iako sam malo u ukupnom bilansu ispod nule. Mislim da uvijek treba nesto pokusati, mnogi imaju dara za neki biznis, ali nazalost nemaju hrabrosti steta.

Bravo. Dobra ideja, suho pranje vozila, samo što tako nešto ne može ovdje ,,proći,, Prvo bi trebalo razviti svijest ljudi da je voda dragocjena i da se treba racionalno koristiti i trošiti. Nećeš u Njemačkoj vidjeti da žene peru suđe i puste mlaz iz česme da sat vremena teče bez potrebe, da muškarci peru auta u dvorištu i pune djeci bazene.... zalijevaju bašte itd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sugestije i ideje za privatni biznis
PostPostano: 10 lis 2021, 00:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69052
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sugestije i ideje za privatni biznis
PostPostano: 10 lis 2021, 09:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633


Koga zanima, nek proba. Ima cura još videa vezano za ovo, pa iđite na njezin channel za više informacija.

Nagledo sam se svega i svačega već, skeptik sam po pitanju online zarade...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sugestije i ideje za privatni biznis
PostPostano: 10 lis 2021, 10:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30444
buenos aires je napisao/la:


Koga zanima, nek proba. Ima cura još videa vezano za ovo, pa iđite na njezin channel za više informacija.

Nagledo sam se svega i svačega već, skeptik sam po pitanju online zarade...


Trik je u tome da prestaneš gledati i počneš djelovati. :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sugestije i ideje za privatni biznis
PostPostano: 10 lis 2021, 12:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Naša Kvačica je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:


Koga zanima, nek proba. Ima cura još videa vezano za ovo, pa iđite na njezin channel za više informacija.

Nagledo sam se svega i svačega već, skeptik sam po pitanju online zarade...


Trik je u tome da prestaneš gledati i počneš djelovati. :palacgore1


Probo sam svašta već, država otima pozamašnim porezima taman da zaradiš ostaje ti pola zarađenog novca, a konkurencija je jeziva.
Ti bukvalno moraš namlatit svaki misec 1000 Eura, da ti ostane oko 500. A nije realno da možeš tako iz miseca u misec.

Projebo sam par godina na 3D grafiku, učite to traži se, ma lažu ko kerovi. Di sve nisam konkuriso.
Na Freelanceru hara kartel od 20ak uhodanih dizajnera koji u roku od sat dva uzmu svaki iole pristojan projekat.

Neki od njih ne rade ništa bolje od mene.

Slao sam radove i domaćim firmama, niko ništa. Sve to već ima svojeg vezistu, ljubi ga striko.

Srića pa imam poso, al da ćeš sa strane zaradit. Izvoli, pa probaj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sugestije i ideje za privatni biznis
PostPostano: 10 lis 2021, 12:17 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2021, 17:22
Postovi: 6131
Lokacija: Herceg-Bosna
Robbie MO je napisao/la:

Kako hrvatska krv tutnja , kako lijepi mladi hrvatski mladići a ovi Muslimani s bradurinama i 170 visinom

_________________
Forumaš Dudu : na komentar o slomu Herceg Bosne i Hrvata u njoj .

"Bmk da prostiš, mene u BIH još samo zanima ispratit muslimane do nula u rođenima"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sugestije i ideje za privatni biznis
PostPostano: 10 lis 2021, 12:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30444
buenos aires je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Trik je u tome da prestaneš gledati i počneš djelovati. :palacgore1


Probo sam svašta već, država otima pozamašnim porezima taman da zaradiš ostaje ti pola zarađenog novca, a konkurencija je jeziva.
Ti bukvalno moraš namlatit svaki misec 1000 Eura, da ti ostane oko 500. A nije realno da možeš tako iz miseca u misec.

Projebo sam par godina na 3D grafiku, učite to traži se, ma lažu ko kerovi. Di sve nisam konkuriso.
Na Freelanceru hara kartel od 20ak uhodanih dizajnera koji u roku od sat dva uzmu svaki iole pristojan projekat.

Neki od njih ne rade ništa bolje od mene.

Slao sam radove i domaćim firmama, niko ništa. Sve to već ima svojeg vezistu, ljubi ga striko.

Srića pa imam poso, al da ćeš sa strane zaradit. Izvoli, pa probaj.


Stvar je uložene energije. Ne možeš to raditi sa strane. To je posao kao i svaki drugi koji traži barem 8 sati dnevno i 40 sati tjedno.

Većina ljudi može na ovaj način, znači sa 8 sati dnevno fokusiranog napora, za godinu dana doći do nivoa zarade 1500-2000 eura mjesečno, bruto naravno. Vidim porez na dobit u Srbiji za doo je 15%, plus prilikom isplate vlasnik plaća dodatnih 15% poreza na dividendu. To je zaista pljačka, u BiH je 10% poreza na dobit i 0% poreza na dividendu.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sugestije i ideje za privatni biznis
PostPostano: 10 lis 2021, 13:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Naša Kvačica je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Probo sam svašta već, država otima pozamašnim porezima taman da zaradiš ostaje ti pola zarađenog novca, a konkurencija je jeziva.
Ti bukvalno moraš namlatit svaki misec 1000 Eura, da ti ostane oko 500. A nije realno da možeš tako iz miseca u misec.

Projebo sam par godina na 3D grafiku, učite to traži se, ma lažu ko kerovi. Di sve nisam konkuriso.
Na Freelanceru hara kartel od 20ak uhodanih dizajnera koji u roku od sat dva uzmu svaki iole pristojan projekat.

Neki od njih ne rade ništa bolje od mene.

Slao sam radove i domaćim firmama, niko ništa. Sve to već ima svojeg vezistu, ljubi ga striko.

Srića pa imam poso, al da ćeš sa strane zaradit. Izvoli, pa probaj.


Stvar je uložene energije. Ne možeš to raditi sa strane. To je posao kao i svaki drugi koji traži barem 8 sati dnevno i 40 sati tjedno.

Većina ljudi može na ovaj način, znači sa 8 sati dnevno fokusiranog napora, za godinu dana doći do nivoa zarade 1500-2000 eura mjesečno, bruto naravno. Vidim porez na dobit u Srbiji za doo je 15%, plus prilikom isplate vlasnik plaća dodatnih 15% poreza na dividendu. To je zaista pljačka, u BiH je 10% poreza na dobit i 0% poreza na dividendu.


To mi je vrimenom postalo jasno, ako ću primarno radit ovo ne stižem radit poso za koji sam plaćen. Dobiću nogu posli par miseci krivinarenja. Zato se držim vrapca u ruci a ne goluba na grani. Nemam ja novaca da dam otkaz i godinu dana živim od zaliha čekajući da posao krene... To je minimalno 3000 Eura. U stranu koliki je to rizik.

Drugi velik problem je hardver, sa svakom novom verzijom softvera (počeo sam s 3DS Maxom, sad povremeno radim u Blenderu) samo dižu system requirements. Na računaru od 200-300 Eura raditi render rezolucije 4000x3000 (što nije ritkost), i da imaš dva tri dana za takav projekat, good luck with that... Pij dosta kave, jer spavat ćeš slabo.

Da bi mogao konkurisati makar na 80% projekata, mašina od 1200-1500 Eura minimum! I to skoro polovica novca ide na grafičku. Jer CPU rendering polako ali sigurno ide u Trash bin industrije.

Kažem, porezi u Srbiji su odvratno visoki. Prava Freelancera još uvik nisu trajno definirana, ovo što sad imamo je do kraja godine. Pa od 2022 opet kud koji... Da živim od ovoga odselio bih se bez razmišljanja u Makedoniju ili Bugarsku. Drastično su skromnija potraživanja države.

Rođaka sam učio osnove 3D-a, posli dvi godine je već radio sam. Zaradio lane 700 Eura na projektu ali od onda mrka kapa... Konkuriše po 3-4 puta sedmično. Još uvik ništa. On nema posao i živi sa mamom. Ja se ne mogu tako zajebavati. Nemam sponzore. To su poslovi za talentirane balavce, na stipendiji ili tatinom proračunu.

Ko to nije, dobro neka razmisli o svemu. Nije sjajno kako se priča po raznim portalima. Sidiš, modeliraš, pada kiša u devizama... Gluposti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sugestije i ideje za privatni biznis
PostPostano: 01 stu 2021, 18:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6242
Lokacija: Izvan sebe
Od svih online poslova koje sam pokusao, mi je najbolje islo kod online shop. Ostale stvari su mi mizerno uspjevale, ili nisam bio dovoljno dobar ili nisam bio nasao pravi nacin.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO