HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 19:40.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1059 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 43  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 28 svi 2021, 11:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
teranova je napisao/la:
Ovo što on radi je dobro i zanimljivo. Ljudi žive u zemlji koju nisu obišli.

Meni je to mučenje, doduše ne znam koliko ovaj bezbožnik ima godina, ali da spavam na otvorenom i ubijam se putujući, ne pada mi na pamet, ni u najluđim snovima. Rutina je zakon za odmor. Poznato mjesto, poznati ljudi, poznata plaža, isprobano iće i piće....
Ja ću u Vodice. Nije sada nešto da je exkluziva, ali meni štima. Znam na pamet plaže, poželim već upoznate goste i pratim redovno njihov život, znam gdje se dobro jede, pije, zabavlja...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 30 svi 2021, 11:25 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
NiceBoyZg je napisao/la:
Koliko si spavao zadnjih dana ?


Ja fotografiram povijesnu baštinu, pa kad se vratim doma postavljam fotografije na Wikimedijin Zajednički poslužitelj. Najviše me zanimaju crkve, tvrđave, spomenici i sl. U manjoj mjeri priroda. Nakon putovanja imam i do par tjedana posla, jer se ne može sve slike postaviti odjednom. Svaku treba posebno imenovati, kategorizirati, učitati. Taj hobi je zapravo smisao mojih putovanja. Samo tako šetati bezveze i gledati okolo mi ne bi bilo zanimljivo, više volim gledati i fotografirati. Iako je rad na Wikipediji dragovoljan, ne dobije se ni lipe, to mi predstavlja zadovoljstvo.

Na otvorenom se može samo malo zakunjati, ne može se čvrsto zaspati. Uglavnom sam čamio sjedeći na betonu, ili na kamenoj klupi. Jedino je u Velom Lošinju bila otvorena terasa nekog kafića, pa sam mogao leći na fotelju, na meko. U Zadru sam čamio na kolodvoru, te je usred noći jež došao tik do mene. Imao sam torbu kao jastuk, te deku za pokriti se. U Splitu sam isto kunjao negdje oko samog središta grada, na betonu. Dobro je što je naša zemlja tako savršeno sigurna da možeš leći bilo kamo u bilo kojem gradu, bez ikakvog straha od kriminala. Možda se to ne bi moglo u nekim drugim državama.

Nisam imao nikakvo negativno iskustvo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 30 svi 2021, 13:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
Ateist je napisao/la:
Nisam imao nikakvo negativno iskustvo.

A jež? :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 30 svi 2021, 16:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
On krenuo bez kinte, joj...Tako ipak ne bih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 30 svi 2021, 17:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
Ateist je napisao/la:
NiceBoyZg je napisao/la:
Koliko si spavao zadnjih dana ?


Ja fotografiram povijesnu baštinu, pa kad se vratim doma postavljam fotografije na Wikimedijin Zajednički poslužitelj. Najviše me zanimaju crkve, tvrđave, spomenici i sl. U manjoj mjeri priroda. Nakon putovanja imam i do par tjedana posla, jer se ne može sve slike postaviti odjednom. Svaku treba posebno imenovati, kategorizirati, učitati. Taj hobi je zapravo smisao mojih putovanja. Samo tako šetati bezveze i gledati okolo mi ne bi bilo zanimljivo, više volim gledati i fotografirati. Iako je rad na Wikipediji dragovoljan, ne dobije se ni lipe, to mi predstavlja zadovoljstvo.

Na otvorenom se može samo malo zakunjati, ne može se čvrsto zaspati. Uglavnom sam čamio sjedeći na betonu, ili na kamenoj klupi. Jedino je u Velom Lošinju bila otvorena terasa nekog kafića, pa sam mogao leći na fotelju, na meko. U Zadru sam čamio na kolodvoru, te je usred noći jež došao tik do mene. Imao sam torbu kao jastuk, te deku za pokriti se. U Splitu sam isto kunjao negdje oko samog središta grada, na betonu. Dobro je što je naša zemlja tako savršeno sigurna da možeš leći bilo kamo u bilo kojem gradu, bez ikakvog straha od kriminala. Možda se to ne bi moglo u nekim drugim državama.

Nisam imao nikakvo negativno iskustvo.

Što si plaća bus. Jeftinije i egzotičnije je auto stopom.

Palac gore na cesti, još upoznaš nove suputnike.
Možda te netke fine žemske pokupe i istaxiraju.

Pokušaj sljedeći put. Vrhunsko iskustvo.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 31 svi 2021, 19:31 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
Nosim samo torbu na leđima, ništa više. Ne nosim što ne bi stalo u jednu torbu. Prtljažnik ne vučem, jedino ako idem na drugi kontinent. Prije puta sam imao 102 kg, sada 101. Izgubio sam samo 1 kg. Nadao sam se kako ću izgubiti više, jer sam pješačio i nisam spavao. Međutim, jeo sam četiri puta u McDonaldsu, jednom u Rijeci i triput u Zadru. McDonalds nema u Dubrovniku, tako da imam priliku jesti samo par puta godišnje. Na Pagu sam u restoranu probao paški sir. Jeo sam par puta u restoranu, a par puta iz pekarnice u običnoj prodavaonici. Ne spavati su mi pomogli Coca-Cola te energetska pića Burn i Monster.

Nisam brojio kilometre, ali izgleda da nisam dovoljno pješačio da smršavim. Išao sam od Malog do Velog Lošinja pješke i natrag, te od Malog Lošinja do Ćunskog i natrag. Na Krku sam prešao par kilometara po Baškoj i penjući se na tri vidikovca u njoj. U Splitu sam se penjao na oba vrha na Marjanu. Pješačio sam od Skradina do Skradinskog buka i natrag. Najviše sam potrošio u NP Krka, gdje je ulaznica 80 kn i prijevoz na Visovac i natrag 100 kn.

U Kambodži sam 2018. bio za mjesec dana smršavio 5 kg, a nisam ništa manje jeo nego inače. Ne znam mršavi li se od samog tog uzbuđenja od putovanja, ili samo od kretanja po vrućini. Svakako ima pretilih ljudi koji putuju, kao i skladnih koji stoje doma. Meni je cilj izgubiti desetak kilograma.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 31 svi 2021, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
Ne moraš putovati da bi izgubio kilograme. Na more odeš ispred kuće. Ništa ne jedeš po par dana u tjednu i skinut ćeš kile do Velike Gospe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 01 lip 2021, 14:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6883
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Vlasti u Zagrebu mogle bi već danas, a posve pouzdano do polovine lipnja, do kraja olakšati uvjete za ulazak državljana drugih zemalja, što uključuje i Bosnu i Hercegovinu, a posebne olakšice mogli bi imati svi oni koji posjeduju hrvatske osobne dokumente, dok istodobno BiH drži zatvorena vrata strancima zbog ucjena s ukidanjem viza državljanima Saudijske Arabije. Kako se doznaje od izvora bliskog MUP-u i Stožeru civilne zaštite Republike Hrvatske, ne isključuje se mogućnost da će se za hrvatske državljane posve ukinuti potreba posjedovanja bilo kakvih testova ili potvrda kako bi u predstojećem razdoblju prešli državnu granicu, piše Večernji list BiH.


Znači li ovo da nakon 15.6. neću morati ići da mi guraju onaj štapić u nos, da se odem bućkati na Makarsku rivijeru?

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 01 lip 2021, 14:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Ateist je napisao/la:
Nosim samo torbu na leđima, ništa više. Ne nosim što ne bi stalo u jednu torbu. Prtljažnik ne vučem, jedino ako idem na drugi kontinent. Prije puta sam imao 102 kg, sada 101. Izgubio sam samo 1 kg. Nadao sam se kako ću izgubiti više, jer sam pješačio i nisam spavao. Međutim, jeo sam četiri puta u McDonaldsu, jednom u Rijeci i triput u Zadru. McDonalds nema u Dubrovniku, tako da imam priliku jesti samo par puta godišnje. Na Pagu sam u restoranu probao paški sir. Jeo sam par puta u restoranu, a par puta iz pekarnice u običnoj prodavaonici. Ne spavati su mi pomogli Coca-Cola te energetska pića Burn i Monster.

Nisam brojio kilometre, ali izgleda da nisam dovoljno pješačio da smršavim. Išao sam od Malog do Velog Lošinja pješke i natrag, te od Malog Lošinja do Ćunskog i natrag. Na Krku sam prešao par kilometara po Baškoj i penjući se na tri vidikovca u njoj. U Splitu sam se penjao na oba vrha na Marjanu. Pješačio sam od Skradina do Skradinskog buka i natrag. Najviše sam potrošio u NP Krka, gdje je ulaznica 80 kn i prijevoz na Visovac i natrag 100 kn.

U Kambodži sam 2018. bio za mjesec dana smršavio 5 kg, a nisam ništa manje jeo nego inače. Ne znam mršavi li se od samog tog uzbuđenja od putovanja, ili samo od kretanja po vrućini. Svakako ima pretilih ljudi koji putuju, kao i skladnih koji stoje doma. Meni je cilj izgubiti desetak kilograma.

zbog čega zelis smrsaviti?

dacu ti ja savjet kako brzo smrsati i da uvijek do kraja zivota imas tezinu pod kontrolom.

batali to hodanje, samo se bezveze unistavas hodajuci ko mazlum a bez efekta.

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 02 lip 2021, 22:31 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
bumbar92 je napisao/la:
Postavi koju sliku da spojiš priču.


Fotografije Krka, Cresa, Lošinja, Paga, Zadra, NP Krke i Splita, njih ukupno 607, poredane obrnutim kronološkim redom...

https://commons.wikimedia.org/w/index.p ... lshowall=1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 02 lip 2021, 23:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
NP Krka je ubedljivo najlepši.
Tamo se više ne može kupati, koliko čujem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 07 lip 2021, 18:13 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Krk.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 10 lip 2021, 12:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Nemam pojma. Šta ovo HR radi i zbog čega!? Sada osim PCR testa na granici traže potvrdu da imaš uplaćen smještaj!? Kako, zašto....šta ako idem kod familije ili? Zna li neko o čemu se ovdje tačno radi? Zašto se ,,odbijaju,, turisti iz BiH?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 10 lip 2021, 12:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
Lapo-lapo je napisao/la:
Nemam pojma. Šta ovo HR radi i zbog čega!? Sada osim PCR testa na granici traže potvrdu da imaš uplaćen smještaj!? Kako, zašto....šta ako idem kod familije ili? Zna li neko o čemu se ovdje tačno radi? Zašto se ,,odbijaju,, turisti iz BiH?

Ta nijesmo šugavi :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 12 lip 2021, 11:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2020, 17:59
Postovi: 3526
Ja.Kod kuće.

_________________
Ja radim šta ja hoću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 22 lip 2021, 18:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna


Cini mi se kako ce ove godine Hrvatska profitirati.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 22 lip 2021, 19:39 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2505
Lokacija: United States Of Balkan
kiler je napisao/la:
Vlasti u Zagrebu mogle bi već danas, a posve pouzdano do polovine lipnja, do kraja olakšati uvjete za ulazak državljana drugih zemalja, što uključuje i Bosnu i Hercegovinu, a posebne olakšice mogli bi imati svi oni koji posjeduju hrvatske osobne dokumente, dok istodobno BiH drži zatvorena vrata strancima zbog ucjena s ukidanjem viza državljanima Saudijske Arabije. Kako se doznaje od izvora bliskog MUP-u i Stožeru civilne zaštite Republike Hrvatske, ne isključuje se mogućnost da će se za hrvatske državljane posve ukinuti potreba posjedovanja bilo kakvih testova ili potvrda kako bi u predstojećem razdoblju prešli državnu granicu, piše Večernji list BiH.


Znači li ovo da nakon 15.6. neću morati ići da mi guraju onaj štapić u nos, da se odem bućkati na Makarsku rivijeru?


?
Ništa od ovog. Još uvijek štapić.

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 22 lip 2021, 19:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
bura je napisao/la:
kiler je napisao/la:
Vlasti u Zagrebu mogle bi već danas, a posve pouzdano do polovine lipnja, do kraja olakšati uvjete za ulazak državljana drugih zemalja, što uključuje i Bosnu i Hercegovinu, a posebne olakšice mogli bi imati svi oni koji posjeduju hrvatske osobne dokumente, dok istodobno BiH drži zatvorena vrata strancima zbog ucjena s ukidanjem viza državljanima Saudijske Arabije. Kako se doznaje od izvora bliskog MUP-u i Stožeru civilne zaštite Republike Hrvatske, ne isključuje se mogućnost da će se za hrvatske državljane posve ukinuti potreba posjedovanja bilo kakvih testova ili potvrda kako bi u predstojećem razdoblju prešli državnu granicu, piše Večernji list BiH.


Znači li ovo da nakon 15.6. neću morati ići da mi guraju onaj štapić u nos, da se odem bućkati na Makarsku rivijeru?


?
Ništa od ovog. Još uvijek štapić.


Ne samo štapić, već do 1.7. i potvrda od turističke agencije za smještaj!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 22 lip 2021, 20:05 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2505
Lokacija: United States Of Balkan
Za HR drž. ne treba ta potvrda.
Štapić ili potvrda o pelcovanju.

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 22 lip 2021, 22:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6883
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
bura je napisao/la:
kiler je napisao/la:
Vlasti u Zagrebu mogle bi već danas, a posve pouzdano do polovine lipnja, do kraja olakšati uvjete za ulazak državljana drugih zemalja, što uključuje i Bosnu i Hercegovinu, a posebne olakšice mogli bi imati svi oni koji posjeduju hrvatske osobne dokumente, dok istodobno BiH drži zatvorena vrata strancima zbog ucjena s ukidanjem viza državljanima Saudijske Arabije. Kako se doznaje od izvora bliskog MUP-u i Stožeru civilne zaštite Republike Hrvatske, ne isključuje se mogućnost da će se za hrvatske državljane posve ukinuti potreba posjedovanja bilo kakvih testova ili potvrda kako bi u predstojećem razdoblju prešli državnu granicu, piše Večernji list BiH.


Znači li ovo da nakon 15.6. neću morati ići da mi guraju onaj štapić u nos, da se odem bućkati na Makarsku rivijeru?


?
Ništa od ovog. Još uvijek štapić.


:no

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 22 lip 2021, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
bio sam za vikend u rvackoj, može se proći bez testa na 12 sati, razlog prolaska navedete tko osobni, obiteljski, tipa posjeta rodbini,

a ne turistički, odlazak na more, i puštaju vas bez problema.

ako prekoračite 12h ide rješenje o izolaciji.

gužve na glavnim graničnim prijelazima su velike, možda je pametnije ići na sporedne, barem u vrijeme vikenda.

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 23 lip 2021, 23:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
ZGabriel je napisao/la:
u mom kraju sve puno Ramljaka, Ravnjaka, Kuprešaka...a moje prezime od Imotskog :D

on topic: ništa more, samo ravnica i zelenilo. standardno. preko granice ću kad prestane histerija i budem mogla slobodno putovati.


sperka

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 24 lip 2021, 08:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
pagan je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:
u mom kraju sve puno Ramljaka, Ravnjaka, Kuprešaka...a moje prezime od Imotskog :D

on topic: ništa more, samo ravnica i zelenilo. standardno. preko granice ću kad prestane histerija i budem mogla slobodno putovati.


sperka


tetkino, pa ti si živ? :aleale

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 24 lip 2021, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
ZGabriel je napisao/la:
pagan je napisao/la:

sperka


tetkino, pa ti si živ? :aleale


tetka jeli vruce, ima li zvizdana...kako si

pod zivotnim jarmom , zaboravih na forum totalno :zubati

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gdje na more ove godine?
PostPostano: 25 lip 2021, 10:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
pagan je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:

tetkino, pa ti si živ? :aleale


tetka jeli vruce, ima li zvizdana...kako si

pod zivotnim jarmom , zaboravih na forum totalno :zubati


ma nije vruće, evo gledam zebre i žirafe se smjestile u dvorištu, fino im :D

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1059 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 43  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO