HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 10:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 20:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ne pitam za službene podatke i zadnji popis.

To mogu i sam naći na Wikipediji. I znam za te brojke.

Pitam te, koliko od tih ljudi stvarno živi danas dolje.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 20:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Hhahahaha, druze pa ni CIA vam ne daje vise te brojeve, a oni su vam ih vazda i pisali, sta pricas ti pa ovo je kao Bosnje da kucaju podatke iz 1991te.

Posto mi zivimo u snovima, ti nemas razlog za sekiraciju, samim tim nemas sta da mi ispravljas snove i pricas o Luksemburgu, jebe nam se bas za vase misljenje 1%, jebe se i Amerima za vase misljenje, niste vi nama nikakav problem kao sto je i UCK dobio po picki gde god nije bila teroristicka zaseda, mi oko KiM-a imamo Amerikance kao prepreku, a ne vas i vasu lazovsku statistiku, koju onda sami demantujete svakim novim izvestajem o drugim zivotnim statistikama, pa i na izborima.

Da bi tvoj popis bio istinit, Pristina treba da ima 500 hiljada ljudi. Na velike 'revlucionarne' izbore koje su doveli Kurija, izaslo je 89 hiljada ljudi u Pristini da glasa How yes no, sportski pozdrav.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 20:48 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Robbie MO je napisao/la:
Sokoli, koliko Kosovo ima realno danas stanovnika.

Koji žive tamo.

Ako uopće pratiš.

poslednja statistika za mesec mart 2021 godine broj novo rodjenih je 3205
Broj mrtvih je 1822.Broj novorodjenih ce se povecati sad u juni juli august jer tada dollaze auslanderi na odmor pa ce registrirati novorodjene u inostranstvo.Mozesh racunati znaci prirodan porast od oko 18-20 hiljada gradjana godisnje.Ako se ne ukinu vize da ljudi se sele sa kosova u roku deset godina ce biti novih 200 hiljada gradjana.Za 50 godina ce biti cijelli milion.Ce se pojedu medjusobno.Spas je emigriranje u manje naseljena mesta sveta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 20:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Izbjegao si odgovoriti na moje pitanje.

Koliko komšija ti je emigriralo zadnjih 15 godina.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 20:51 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Robbie MO je napisao/la:
Ne pitam za službene podatke i zadnji popis.

To mogu i sam naći na Wikipediji. I znam za te brojke.

Pitam te, koliko od tih ljudi stvarno živi danas dolje.

Oni svi zhive dole.Ako oni zhive u shvici ili recimo i njemacku a vodi se da zhivi dole ondak ne mozhe gllasati vani.Znaci gubi pravo gllasa.To su rezidentni ljudi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Tankosic je napisao/la:
Da bi tvoj popis bio istinit, Pristina treba da ima 500 hiljada ljudi. Na velike 'revlucionarne' izbore koje su doveli Kurija, izaslo je 89 hiljada ljudi u Pristini da glasa How yes no, sportski pozdrav.


U Mostaru je bilo 55 000 glasova.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 20:59 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Tankosic je napisao/la:
Da bi tvoj popis bio istinit, Pristina treba da ima 500 hiljada ljudi. Na velike 'revlucionarne' izbore koje su doveli Kurija, izaslo je 89 hiljada ljudi u Pristini da glasa How yes no, sportski pozdrav.



Pa brate ovi nisu onda normalni kako lazu.

Evo u Nisu 94k ljudi glasalo (izbori koje je bojkotovala opozicija),

A u Pristini 89k, na istorijskim? Pa ovo nije normalno.

To znaci da je Nis onda daleko veci grad od Pristine.

Cemer, jad, beda, kolko je Albanaca zapravo napustilo Kosovo, i Balkan uopste.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 21:02 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Tankosic je napisao/la:
Hhahahaha, druze pa ni CIA vam ne daje vise te brojeve, a oni su vam ih vazda i pisali, sta pricas ti pa ovo je kao Bosnje da kucaju podatke iz 1991te.

Posto mi zivimo u snovima, ti nemas razlog za sekiraciju, samim tim nemas sta da mi ispravljas snove i pricas o Luksemburgu, jebe nam se bas za vase misljenje 1%, jebe se i Amerima za vase misljenje, niste vi nama nikakav problem kao sto je i UCK dobio po picki gde god nije bila teroristicka zaseda, mi oko KiM-a imamo Amerikance kao prepreku, a ne vas i vasu lazovsku statistiku, koju onda sami demantujete svakim novim izvestajem o drugim zivotnim statistikama, pa i na izborima.

Da bi tvoj popis bio istinit, Pristina treba da ima 500 hiljada ljudi. Na velike 'revlucionarne' izbore koje su doveli Kurija, izaslo je 89 hiljada ljudi u Pristini da glasa How yes no, sportski pozdrav.


tankosicu za kakvu sekiraciju govorish zhivota ti.Ja da se sekiram? greska si tankosicu.Meni trenutno ne samo kokosi nego i petlovi nose jaja.Psi laju a karvan hoda tankosicu.
Tankosicu stvarno me te je zhao ali kosovski albanci su mlado pucanstvo.I mladi ispod 18 godina nemaju pravo gllasa.Druga stvar izllaznost kod allbanaca bio 40% dok kod srba 95%.Znaci punili ste kutije za vucicevu listu.Pa glasali i mrtvi.Pa na kraju krajeva kosovo je nezavisna drzhava koja ima pozitivan natalitet.Njihovi severoistocni susjedi su u minusu od 70 hiljada godisnje.Al shto to nama treba.Oni imaju svoju drzhavu i svoe probleme.Mi vam zhelimo sve najlepshe u tendenciju ujedinjenja sa majkom rusijom.Mi imamo drugi put


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 21:03 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Sokoli, vi imate najvecu nezaposlenost i iseljavanje u celoj Evropi trenutno.

Kakav natalitet, to qurcu vredi kada se iseljavate na Zapad 4 puta brze od Srbije.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 21:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ok, znači u nedostatku novih informacija, ostajem pri svojoj procjeni o 1.2 milijuna stanovnika Kosova bez Sjevera.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 21:13 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Citat:
In the summer of 2017, Gzim Olluri graduated with a journalism diploma from the University of Pristina.

A few weeks later, Olluri was in Zagreb, applying to the Croatian authorities for a work permit so he could take a job on a construction site.

“When I submitted the documents they said: ‘How can you work in construction with a diploma in journalism?’,” Olluri recalled.

Now 29, Olluri has worked on sites ever since, joined by his two brothers - both in their 20s - who have also left Kosovo to find work elsewhere in Europe.

Kosovo’s State Agency of Statistics reported that 49% of young people were unemployed in 2019.


Citat:
Not that conditions in Zagreb are much better. Olluri’s working day starts at 6 am and consists of hard manual labour over 12 hours on various construction sites in the Croat capital. The little time he does have free, he says, he uses to read in the city library.

“I only have some two hours to read during the day but sometimes I struggle and cannot go because I get exhausted from heavy work,” he says.


Citat:
Olluri’s dream is to reach Germany, where he hopes to continue his studies and continue his career in journalism. In that, he is not alone. Germany’s embassy in Pristina issued 25,000 visas to Kosovars during 2019 and 2020, the German Press Department of the Federal Foreign Office told Euronews.

More than 200,000 Kosovo Albanians live in Germany, many of which first migrated during the 1990s and after the war with Serbia in 1999. But thousands have followed in the years since, even after the 2008 declaration of independence from Serbia.


https://www.euronews.com/2021/03/18/i-w ... in-problem

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 21:13 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Citat:
Another study published by the European Policy Institute of Kosovo in 2019 showed that from 2008 to 2018, 203,330 Kosovo citizens left the country and filed asylum applications in the EU. Moreover, 141,330 Kosovo citizens were found illegally living in the EU.

In Albania, 70 per cent of youngsters want to leave the country, a 2018 National Report: Youth in Albania, produced by the Child Rights Centre Albania (CRCA) and the Albanian National Youth Network (ANYN) showed.


https://www.schengenvisainfo.com/news/s ... t-in-2020/

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 21:15 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Robbie MO je napisao/la:
Izbjegao si odgovoriti na moje pitanje.

Koliko komšija ti je emigriralo zadnjih 15 godina.


emigrira njih puno fakt je to.Ali moje sello koje ima 1200 kuca koje se smatra medju najmanjim selima svake godine ima 50-60 novo podignutih kuca.U samom sellu plac za kuce dostige do 500 evra kvadrat.Sella kao shta su forino ili cegrane sa vishe od dvije hiljadu kuca dostigne kvadra do 2000 evra.Skuplije ti je u gostivaru nego u Zurichu.Baxhanak mi je sad emigriro za njemacku.Ima dvoje sinova nema plac za kucu.Hoce nece mora vani da sakupi novac jer deci trebaju dvije kuce.Kazhem ti ako ne zhelimo da pojedemo jedan drugog mora da izadjemo vani.
Znaci imas dvije razlicite slike.Slika sella koja je prazna i gledas kuce u raspadanju i korovu, odakle svi bezhe.I druga slika je slika sella koja se shiri sakim danom, kuca do kuce kao sardine i pocinju da se gushe.Pa su prinudjeni da se sele.Znaci i jedni i drugi se sele ali razlozi su razliciti.Ko0d nas je drugi slucaj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 21:17 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Cuj njega imaju mladu populaciju, pa dzabe vam to kad vam 90% tih mladih zeli napustiti *Kosovo.

Ako je u trunci bogatoj Albaniji 70%, da zeli napustiti, onda Kosovo zeli napustiti sigurno 90% Siptara.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2020, 12:41
Postovi: 1095
Lokacija: Српски свет
sokoli je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Izbjegao si odgovoriti na moje pitanje.

Koliko komšija ti je emigriralo zadnjih 15 godina.


emigrira njih puno fakt je to.Ali moje sello koje ima 1200 kuca koje se smatra medju najmanjim selima svake godine ima 50-60 novo podignutih kuca.U samom sellu plac za kuce dostige do 500 evra kvadrat.Sella kao shta su forino ili cegrane sa vishe od dvije hiljadu kuca dostigne kvadra do 2000 evra.Skuplije ti je u gostivaru nego u Zurichu.Baxhanak mi je sad emigriro za njemacku.Ima dvoje sinova nema plac za kucu.Hoce nece mora vani da sakupi novac jer deci trebaju dvije kuce.Kazhem ti ako ne zhelimo da pojedemo jedan drugog mora da izadjemo vani.
Znaci imas dvije razlicite slike.Slika sella koja je prazna i gledas kuce u raspadanju i korovu, odakle svi bezhe.I druga slika je slika sella koja se shiri sakim danom, kuca do kuce kao sardine i pocinju da se gushe.Pa su prinudjeni da se sele.Znaci i jedni i drugi se sele ali razlozi su razliciti.Ko0d nas je drugi slucaj


Nemate vi odavno natalitet, ali samo se zavaravajte, jos bolje.
Sada mi je jasno kako ste prosle godine nagurali 21 i nesto hiljadu rodjenih, preko leta dolaze auslanderi koji registruju decu na Kosovu.
Pa prva tri meseca vam se rodilo svega 4366 dece. To je na godisnjem nivou oko 17.500. Od tih 17.5000 1500 su Srbi i oko 2000-3000 Cigani i ostali. Vas se radja na Kosovu oko 14.000 godisnje. Ostatak od 4000 koje cete dodati su znaci rodjeni van Kosova.
Na Kosovu ce umreti oko 12.000 ljudi, sa tendecijom rasta kako populacija stari i kako dolaze brojnije generacije. Za 5-10 godina cete imati negativan prirodni prirastaj.

Albanija ce ove godine imati negativan prirodni prirastaj. Prva tri meseca minus od skoro 4000, mozda su i prethodne godine imali negativan prirodni prirastaj, ali registrovanje dece iz inostranstva je prevagnulo da bude pozitivan.

Kosovo je najsiromasnija i najizolovanija zemlja u Evropi i apsolutno neodrziva, mozete da birate saradnju ili dalje sukobe, tj. ne mozete da birate, jer ionako vi ne vodite vasu spoljnu politiku. :neznam

_________________
Нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може –
нек ад прождре, покоси сатана!
На гробљу ће изнићи цвијеће
За далеко неко покољење.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 21:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Albanci imaju razloga lažirati podatke, jer su slabi podaci doslovce nacionalna ugroza i prizivaju agresiju Srbije. Ili planiranje agresije.

Ali, ne može se sakriti stvar na terenu. Lako se obavještajne procjene naprave na temelju uzoraka podataka iz škola itd. iz raznih lokalnih medija, izjava lokalnih struktura itd. nitko to ne može sve iskontrolirati. Tu se lako vidi koliki je otprilike faktor korekcije u odnosu na službene podatke.

Pa se vidi da je taj faktor npr. 0.7, i jednostavno pomnožiš sve službene podatke sa 0.7.

Isto tako je nemoguće lažirati EU podatke o doseljenicima.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 21:34 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Jussi je napisao/la:
Citat:
Another study published by the European Policy Institute of Kosovo in 2019 showed that from 2008 to 2018, 203,330 Kosovo citizens left the country and filed asylum applications in the EU. Moreover, 141,330 Kosovo citizens were found illegally living in the EU.

In Albania, 70 per cent of youngsters want to leave the country, a 2018 National Report: Youth in Albania, produced by the Child Rights Centre Albania (CRCA) and the Albanian National Youth Network (ANYN) showed.


https://www.schengenvisainfo.com/news/s ... t-in-2020/

Iako sam slab po engleskom jeziku ja se slazhem sa gore napisanim.Ako mjesecni prirast stanovnistva je 1800 ljudi to znaci godishn je 20-22 hiljade ljudi.Za deset godina to je 200 hiljada ljudi.Kosovska slaba privreda to ne moze da podnosi.Za te ljude treba usllove.Koliko samo novo podignutih shkolla reba na kosovu.klanalizacije vodovofa itd itd.Kazhem ti dobro je to kad se sele vani.
nesto malo na albanski.
Sipas BQK-së gjatë periudhës janar-tetor 2020, vlera e dërgesave nga mërgimtarët arriti në shifrën prej 795.6 milionë euro apo 90 milionë euro më shumë se periudha e njëjtë e vitit 2019.
Po podacima kosovske centralne banke u periodu januar -oktobar 2020 godine albanska emigracija je poslala na kosovu 795.6 milion a evra.Sta je za 90 miliona vise nego prethodne godine.
To su sredstava koje su transferirane slluzhbeno preko banke WU, RIA i druge firme za transfer.Dok licno sa sobom donesene, mozes slobodno racunati jos 3 put toliko.To su 4-5 miliardeevra godisnje.Koje su ranije isle beogradu.Kad jos dodas i 20-30 miliarde sa hrvatske i crnogorske obale koje nedostaje beogradu to je ogroman gubitak.Al vi mora da se naucite da zhivite bez toga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 21:39 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Robbie MO je napisao/la:
Albanci imaju razloga lažirati podatke, jer su slabi podaci doslovce nacionalna ugroza i prizivaju agresiju Srbije. Ili planiranje agresije.

Robi jel ti stvarno verujes u ono sta pises covece.Za koju agresiju mislis zhivota ti.
Ja cu samo toliko da ti kazhem.Ako se ne opametite ubrzo cete izgubiti sandzhak.Dok u aleksincu cete imati albansko bugarsku granicu.Ako nestanu svi allbanci do poslednjeg coveka.U aleksinac ce biti sirijsko avganistanska granica.A nikako ruska guberina.Dobro to za vas je mallo zheshca fillozofija i ne mozhete to da kontate


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 21:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2020, 12:41
Postovi: 1095
Lokacija: Српски свет
sokoli je napisao/la:
Jussi je napisao/la:

Iako sam slab po engleskom jeziku ja se slazhem sa gore napisanim.Ako mjesecni prirast stanovnistva je 1800 ljudi to znaci godishn je 20-22 hiljade ljudi.Za deset godina to je 200 hiljada ljudi.Kosovska slaba privreda to ne moze da podnosi.Za te ljude treba usllove.Koliko samo novo podignutih shkolla reba na kosovu.klanalizacije vodovofa itd itd.Kazhem ti dobro je to kad se sele vani.
nesto malo na albanski.
Sipas BQK-së gjatë periudhës janar-tetor 2020, vlera e dërgesave nga mërgimtarët arriti në shifrën prej 795.6 milionë euro apo 90 milionë euro më shumë se periudha e njëjtë e vitit 2019.
Po podacima kosovske centralne banke u periodu januar -oktobar 2020 godine albanska emigracija je poslala na kosovu 795.6 milion a evra.Sta je za 90 miliona vise nego prethodne godine.
To su sredstava koje su transferirane slluzhbeno preko banke WU, RIA i druge firme za transfer.Dok licno sa sobom donesene, mozes slobodno racunati jos 3 put toliko.To su 4-5 miliardeevra godisnje.Koje su ranije isle beogradu.Kad jos dodas i 20-30 miliarde sa hrvatske i crnogorske obale koje nedostaje beogradu to je ogroman gubitak.Al vi mora da se naucite da zhivite bez toga


Sokoli gde vidis prirast od 1800 dece mesecno. Prva tri meseca 2021 ste imali prirast od 835 ljudi, to ti je oko 270 mesecno.

Slazem se treba da se selite na zapad, dobro vama dobro nama.

_________________
Нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може –
нек ад прождре, покоси сатана!
На гробљу ће изнићи цвијеће
За далеко неко покољење.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 21:43 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Robbie MO je napisao/la:
Albanci imaju razloga lažirati podatke, jer su slabi podaci doslovce nacionalna ugroza i prizivaju agresiju Srbije. Ili planiranje agresije.

Ali, ne može se sakriti stvar na terenu. Lako se obavještajne procjene naprave na temelju uzoraka podataka iz škola itd. iz raznih lokalnih medija, izjava lokalnih struktura itd. nitko to ne može sve iskontrolirati. Tu se lako vidi koliki je otprilike faktor korekcije u odnosu na službene podatke.

Pa se vidi da je taj faktor npr. 0.7, i jednostavno pomnožiš sve službene podatke sa 0.7.

Isto tako je nemoguće lažirati EU podatke o doseljenicima.


Za koji teren govoris zhivota ti.Gledaj google maps svakog allbanskog sella i napravi razlikr svake godine i imat ces jasniju sliku.Al nemoj bolje jer ce te uhvati mucnina.Jer fizicka velicina srpske srece je nesreca komsija.Kad pogledas kako se oni shire ce te pusti srce


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 21:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2020, 12:41
Postovi: 1095
Lokacija: Српски свет
sokoli je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Albanci imaju razloga lažirati podatke, jer su slabi podaci doslovce nacionalna ugroza i prizivaju agresiju Srbije. Ili planiranje agresije.

Ali, ne može se sakriti stvar na terenu. Lako se obavještajne procjene naprave na temelju uzoraka podataka iz škola itd. iz raznih lokalnih medija, izjava lokalnih struktura itd. nitko to ne može sve iskontrolirati. Tu se lako vidi koliki je otprilike faktor korekcije u odnosu na službene podatke.

Pa se vidi da je taj faktor npr. 0.7, i jednostavno pomnožiš sve službene podatke sa 0.7.

Isto tako je nemoguće lažirati EU podatke o doseljenicima.


Za koji teren govoris zhivota ti.Gledaj google maps svakog allbanskog sella i napravi razlikr svake godine i imat ces jasniju sliku.Al nemoj bolje jer ce te uhvati mucnina.Jer fizicka velicina srpske srece je nesreca komsija.Kad pogledas kako se oni shire ce te pusti srce


Sokoli je li ti to baustelise negde po Srbiji, na Beogradu na vodi?
Nesto si mi mnogo dobar sa srpskim. :zubati

_________________
Нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може –
нек ад прождре, покоси сатана!
На гробљу ће изнићи цвијеће
За далеко неко покољење.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 21:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
sokoli je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Albanci imaju razloga lažirati podatke, jer su slabi podaci doslovce nacionalna ugroza i prizivaju agresiju Srbije. Ili planiranje agresije.

Ali, ne može se sakriti stvar na terenu. Lako se obavještajne procjene naprave na temelju uzoraka podataka iz škola itd. iz raznih lokalnih medija, izjava lokalnih struktura itd. nitko to ne može sve iskontrolirati. Tu se lako vidi koliki je otprilike faktor korekcije u odnosu na službene podatke.

Pa se vidi da je taj faktor npr. 0.7, i jednostavno pomnožiš sve službene podatke sa 0.7.

Isto tako je nemoguće lažirati EU podatke o doseljenicima.


Za koji teren govoris zhivota ti.Gledaj google maps svakog allbanskog sella i napravi razlikr svake godine i imat ces jasniju sliku.Al nemoj bolje jer ce te uhvati mucnina.Jer fizicka velicina srpske srece je nesreca komsija.Kad pogledas kako se oni shire ce te pusti srce


Prema Google Maps meni Kosovo izgleda kao da ima 700 000 stanovnika, daleko manje od RS na primjer.

Priština izgleda otprilike kao Mostar, čak je urbana zona sa zgradama 3 puta manja od Mostara.

Ali, računam da albanske kuće imaju nešto više članova, tako da je moja procjena 1.2 milijuna.

Iako, efekt praznih kuća vjerujem da je bitniji od toga je li one pune imaju 3 ili 4 člana.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 21:54 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Sindjelic je napisao/la:
sokoli je napisao/la:

Za koji teren govoris zhivota ti.Gledaj google maps svakog allbanskog sella i napravi razlikr svake godine i imat ces jasniju sliku.Al nemoj bolje jer ce te uhvati mucnina.Jer fizicka velicina srpske srece je nesreca komsija.Kad pogledas kako se oni shire ce te pusti srce


Sokoli je li ti to baustelise negde po Srbiji, na Beogradu na vodi?
Nesto si mi mnogo dobar sa srpskim. :zubati


Hahaha, da jel si video onaj članak, rade na gradilstima u Zagrebu, dok čekaju vize za Nemačku.

Tako su i u Beogradu počeli od skoro, s'obzirom da su plate na građevini vamo pretekle one u Zagrebu. :D

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 21:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
sokoli ja ti priznajem i podržavam nezavisnost Kosova, tako da moja procjena o 1.2 milijuna je neutralna.

Moj dojam.

Kosovo me samo akademski zanima.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Kosova
PostPostano: 12 srp 2021, 21:59 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Robbie MO je napisao/la:
sokoli ja ti priznajem i podržavam nezavisnost Kosova, tako da moja procjena o 1.2 milijuna je neutralna.

Moj dojam.

Kosovo me samo akademski zanima.


Otprilike 1.2m kazu i vecina eksperata u Srbiji,

Najveću procenu zadnjih godina dao je Vučić i to 1.4m. :D

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 61 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO