HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 31 kol 2024, 05:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8325 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309 ... 333  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 27 kol 2021, 16:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32647
BBC je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:


Ja. 80% starijih od 12 godina cjepljeno.

Jel? Što Izrael i co. ne postupe kao Danci?


BBC je napisao/la:
Ti nas na forumu doživljavaš kao budale ?

Pa, nije da vas nema... :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 27 kol 2021, 19:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zato što nisu globalisti kao vi anti-cijepaši. Svaka država svaki narod svoju brigu vodi. Samo bi vi neki htjeli imati internacionalu u ponašanju, kao Boljševici.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 27 kol 2021, 21:56 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
Meni je ovo zanimljivo ako nista drugo sa gledista psihologije masa i mass medija (citirao sam na izvornoj temi i zelio nesto prokomentirati ali mi je pobrisano bez objasnjenja 2 puta. Ne znam zasto.)

mijat_tomic je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Eno u Izraelu opet epidemija a svi se vakcinisali Fajzerom.
Ameri su glupi.
Samo Kina.


Da da, mos mislit, to u kini je komunisticka doktrina i normalno da laziraju podatke. Debilima je po svoj prilici virus pobjegao iz laboratorija i oni su to skrivali par mjeseci dok se epidemija u medjivremenu razbuktala.

Inace dva clana obitelji se cijepila sinopharmom, nikakvih simptoma. Da nema restrikcija za putovanje vjerojatno bi osobno uzeo sinopharm umjesto astre. Nisam fan mRNA, kad vec mogu birat radije ova standardna cjepiva, makar da nemam izbora uzeo bi bilo koje, vjerujem u znanost



Meni je ovo crveno gore zanimljivo. Bez obzira koju poziciju covjek imao spram citavog slucaja corona, nije li ovo crveno zanimljivo?


1,4 mrd stanovnika ima Kina. Za sirenje virusa svijet je danas selo. Udaljenost nas ne treba zavaravati. Planeta je ispremrezena, ispresijecana vezama. Frekventniji je promet izmedju Kine i Europe zracnim vezama nego u nas izmedju pojedinih sela na 5 kilometara. Menadzer iz Londona odleti na poslovni sastanak u Kinu, prenoci dvije noci tamo (virus vec cirkulira Kinom ali jos nije medijski objavljeno, jos smo u vremenu oznacenim gore crvenim tekstom), vraca se natrag u zrakoplovu punom ljudi, za dva tjedna ide u Austriju na skijanje, tamo skija na skijalistu gdje su gosti iz Zagreba, ovi se vrate u Zagreb i njima dodje u posjetu rodjak iz Njemacke, vraca se natrag u Njemacku, radi u tvronici u Frankfurtu u kojoj radi jos 200 ljudi. Sve ostale osobe iz zrakoplova i svi navedeni iz tvornice imaju dnevne kontakte, pojam socijalna distanca ne postoji, djeca idu u vrtice, mladi organiziraju zabave, pune skole, itd. itd. itd. Virus se zrakasto siri na sve strane. Uz to, u ovom primjeru ovo je samo jedna linija sirenja, zapoceta menadzerom iz Londona. Moralo ih je biti xy i na sve strane svijeta (pod pretpostavkom onog crvenog gore, ili necega slicnoga).

Ovo se sve dogdja nebrojenim lancima prijenosa u vrijeme opisano crvenim tekstom gore "par mjeseci dok se epidemija u medjuvremenu razbuktala".

Ne moramo se sloziti zasto je to vrijeme od "par mjeseci" postojalo, ne moramo se sloziti je li to bilo par mjeseci, 4 tjedna i koliko je tocno trajalo, niti kako je nastao virus, nista se ne moramo tocno sloziti. Ali, nije li razumno pretpostaviti da je to vrijeme postojalo??

Pretpostavimo, cisto kao realnu mogucnost, da Kinezi u oceanu od 1.4 mrd Kineza nisu bas registrirali prvoga zarazenoga ili da ga nisu uhvatili isti dan kad se zarazio. Prvi umrli bi mogao biti bilo tko tko umre od upale pluca. Umro, pa sto, lijecnicima nista cudno, smrt im je svakodnevnica. Obican dan na poslu. I kao sto je ovaj nas prvi zarazeni umro, umro je tiho, neprimjetno u bolnici 4 bloka dalje i drugi, starac 70 godina, zimski period upala pluca, ljecnicima samo jedan od xy umrlih kojima su navukli plahtu preko ociju taj dan.
Od kontakata sa samo ova dva, preko zaposlenika u bolnici, njihovih rodbina, skola, taksija, restorana, javnoga prijevoza, sporta, studentskih domova, granicnih prijelaza, cekaonica, fast food, administracije, svih zamislivih redova za cekanje itd. - zaraza se siri. Nema medijskoga ludila, tiho, polako, neprimjetno, izmijesani u masi kruze asiptomatski, u bolnicama sa zarazenima od gripe i svim drugim bolesnicimma leze bolesni, mnogi ostaju kuci, sasvim normalno. Sat kuca, prolaze dani, tjedni, zaraza se siri.

Citavo to vrijeme, od samoga pocetka, od samoga prvoga zarazenog Kina je kao jedan veliki kolodvor. Bas kao i onaj nas Englez iz primjera gore cirkuliraju nebrojeni putnici, Kinezi po svijetu i ostali iz svijeta po Kini, putuju dalje svijetom u zrakoplovima punim putnika, svaki onda od zracne luke do mjesta stanovanja, javnim prijevozim, taksijem... nose zarazu, prenosi se na sve strane.

I ako imamo samo te dvije razumne pretpostavke:

1. Kinezi nisu odmah registrirali stvar
2. Za to vrijeme virus se prosirio

Onda se namece, jednostavno se namece sljedece pitanje, i ono nam se namece sve da u potpunosti prihvatimo od A do Z kompletnu mainstream sliku o pandemiji.

Dakle, lijepo se nama nas virus prosirio. Kako to da one poznate scene:

- zakrcene bolnice
- masovna umiranja
- vojska odvozi leseve kamionima (Italija)
- hodnici puni mrtvih
- zdravstveni sustavi u krizi
- improvizirane ambulante
- lijecnici padaju s nogu
- nevidjene upale pluca u velikom broju
- panicno lijecenje svim i svacim
- nedostaje respiratora
-...
-...


Kako to da se sve to nije dogadjalo 3 mjeseca prije nego sto su Kinezi javno objavili stvar??? Kako se to nije dogadjalo 2 mjeseca prije nego smo od Kineza saznali za "prvog" oboljelog od novoga virusa??? Kako se nije dogadjalo 4 tjedna prije nego sto su Kinezi pustili pricu u javnost??? I kako je se pocelo odmah dogadjati dvije minute nakon sto mediji u svakoj drzavi proglase "prvoga" pozitivnoga. Najozbiljnije, kako to?? Sjeca li se itko igdje na kugli zemaljskoj toga virusa prije nego sto su nas mediji obavijestili o njemu? Potpuno legitimno pitanje.

Sto, trebala virusu medijska aktivacija da proradi ili sto? Kako nismo svi skupa bar tri tjedna prije medijske kampanje primjetili zatrpane bolnice i da ne ponavljam sve ostalo?

Kako to da ljudi masovno, ali tek nakon medijske objave, navale na bolnice i pocnu umirati od virusa??


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 27 kol 2021, 22:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Prvi soj virusa se jako teško i sporo širio.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 28 kol 2021, 23:35 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
BBC je napisao/la:
Prvi soj virusa se jako teško i sporo širio.


Ma naravno.

Moj post gore je veoma ozbiljno pitanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 kol 2021, 00:41 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 15:13
Postovi: 1747
BBC je napisao/la:
Prvi soj virusa se jako teško i sporo širio.

Otkad cjepljeni bojovnik iz Beča nudi logična i suvisla objašnjenja...
Inače,
Kinezima su drugi gurnuli virus?!?

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 kol 2021, 01:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 22:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Mar-kan je napisao/la:


BBC je napisao/la:
Ti nas na forumu doživljavaš kao budale ?

Pa, nije da vas nema... :zubati



Moj poznanik antivakser u cetvrtak se posvadio sa zenom jer ona hoce cijepi se. Nas dvojica smo ranije imali zestoke rasprave. Dakle u cetvrtak je pravio scene zbog izmisljenog virusa i obicne gripe, 15 sati poslije je nazvao istu tu zenu sa posla da ona nazove doktora jer ima temperaturu, svi ga zglobovi bole i ne moze da dise, tj kad se nakaslje puca mu i glava. Jos je zeni rekao izgleda zarazio me onaj covid :zubati. Eno ga lezi u sobi bori se sa temperaturom i teskim disanjem, a jos vise sa nikotinskom krizom, jer od bolova ne moze pusiti. :zubati

Posaljem mu poruku, ko je budala, procitao je , nije odgovorio. :aleale

Tako ce nazalost i Markan doci tobe, kad ga scepa covid.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 kol 2021, 09:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32647
DrMag je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:



Pa, nije da vas nema... :zubati



Moj poznanik antivakser u cetvrtak se posvadio sa zenom jer ona hoce cijepi se. Nas dvojica smo ranije imali zestoke rasprave. Dakle u cetvrtak je pravio scene zbog izmisljenog virusa i obicne gripe, 15 sati poslije je nazvao istu tu zenu sa posla da ona nazove doktora jer ima temperaturu, svi ga zglobovi bole i ne moze da dise, tj kad se nakaslje puca mu i glava. Jos je zeni rekao izgleda zarazio me onaj covid :zubati. Eno ga lezi u sobi bori se sa temperaturom i teskim disanjem, a jos vise sa nikotinskom krizom, jer od bolova ne moze pusiti. :zubati

Posaljem mu poruku, ko je budala, procitao je , nije odgovorio. :aleale

Tako ce nazalost i Markan doci tobe, kad ga scepa covid.


Moj poznanik vaxer, glumac, volio čovjek iglu jbg, kaže prva doza ništa. Druga isto, super se osjeća, pao i passport. nemoj rekoh jarane više, shebaće te dušmani, jok! Znanost je to, ponosan sam da učestvujem u experimentu i spasim živote!
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 kol 2021, 10:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32113
Dakle kako god okreneš, nema nam spasa.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

929 of 2558 - 36.32%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 kol 2021, 10:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32647
Naša Kvačica je napisao/la:
Dakle kako god okreneš, nema nam spasa.

Ma ima, max jedna doza, ovom jaranu nakon prve nisam trebao više ništa govoriti...
slika

Bog ti dao savršen imuni sustav, održavaj ga i amen.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 kol 2021, 10:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32113
Sinoć sam mrkvu pojeo i jabuku, valjda će biti dovoljno. :zubati

E Markane, planiram ponovo pročitati sve od Normana Walkera, spominjali smo ga mislim prije 10-tak godina, ali sad se već pomalo ulazi u godine i ne bi bilo loše to ozbiljnije shvatiti. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

929 of 2558 - 36.32%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 kol 2021, 10:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32647
Dolazi im polako iz guzice u glavu...

Citat:
Is it time to stop obsessing over Covid figures? Statistics reveal virus is NOT the biggest killer - with heart disease, dementia and cancer each claiming four times as many lives in an average week last month

https://www.dailymail.co.uk/health/arti ... iller.html

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 kol 2021, 11:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36727
Lokacija: Gl. grad regije
To i ja kažem. Zašto se i s drugim bolestima ne bavimo kao s kovidom?

Populaciju ubijaju srčane bolesti, rak, prometne, samoubojstva... valjda je to 95 % smrti ljudi barem kod nas.

Tu imamo puno toga za napravit. Mediji posebno.

Fakat bi trebalo uvest neko bodovanje po kojem je skuplje dopunsko pretilim, pušačima, neaktivnim, skupljačima prometnih kazni, ljudima koji neće da se liječe od psihičkih bolesti, koji ne rade a navodno su zdravi; znači ljudima koji ne drže do sebe. Pa zašto bi mi to plaćali.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 kol 2021, 12:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Još nijedna država na svijetu nije pustila virus da radi šta hoće. Vi mislite da Švedska je ali nije. Oni slušaju svoje "socijaliste" političare i kad bukne ulice se isprazne, peru ruke, odustanu od putovanja za odmor i drže razmak.
Tako su i te vaše statistike. Za guzicu obrisati jer se niko nije usudio probati da "virusu dozvoili da radi šta hoće".

Znate i vi to sami, zar ne ?

Vidjeli ste Indiju kakva panika ih uhvatila poslije eksperimenta, "ajmo ignorirati virus, ne postoji".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 kol 2021, 12:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36727
Lokacija: Gl. grad regije
U EU su konačno počeli rast hospitalizacija uzimat kao osnovu za mjere a ne testove. Bilo je i vrijeme.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 kol 2021, 12:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32647
BBC je napisao/la:
Vidjeli ste Indiju kakva panika ih uhvatila poslije eksperimenta, "ajmo ignorirati virus, ne postoji".

I kakva je situacija u Indiji? Imal' živih?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 kol 2021, 12:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sad ima. Jer su batinali ljude na ulicama da ih otjeraju doma dok je lockdown.
Pratite li vi išta ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 kol 2021, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32647
BBC je napisao/la:
Sad ima. Jer su batinali ljude na ulicama da ih otjeraju doma dok je lockdown.
Pratite li vi išta ?

Dobro su ih batinali. Treba javiti ovim drugim neka mlate jače...
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 kol 2021, 13:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bravo. Dao si nam grafikon Covid-19 dnevnih testova proporcionalno broju stanovnika države.

Citat:
A third of all people who die receive no medical attention at all after death. And 4 out of 5 deaths are not medically certified, meaning that the cause of death is not medically established. With a system of this sort, it was inevitable that India would miss counting many COVID-19 deaths, just as it undercounts deaths from other diseases.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 kol 2021, 13:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Dajte nam ime jedne države koja je 100% ignorirala virus i nastavila živjeti kao prije pandemije ?
Samo nemojte neke u kojima statistike daju takvi kao Sebija Izetbegović i slično.

Ako nemate ime takve države zašto bar jedna od njih 195 se nije ponašala kako vi neki zagovarate ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 kol 2021, 14:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44024
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ja sam na ovim temama ispao intelektualno najpošteniji, često sam dijelio info koji i ne ide u prilog mojoj tezi. Prvi sam iznio podatke o miokarditisu kao nuspojavi Pfizera. Također sam rekao da sam protiv cijepljenja osoba ispod 30 godina, jer je rizik od nuspojava veći od rizika od samog COVID-a.

Kako bih i dalje pokazao da imam otvoreni um, evo vam dobre anti-vaxxer meme, nastala u doba kad su Kinezi izumili guzni test za COVID.

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 01 ruj 2021, 20:31 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
malo o smislenosti mjera: https://web.facebook.com/photo/?fbid=10 ... 3578511485

pogledajte gdje su švedski i hrvatski rezultati!

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 05 ruj 2021, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 28788
Kumulativni broj potvrđenih slučajeva Covida-19 na
milijun stanovnika od početka pandemije:

https://ourworldindata.org/explorers/co ... ID_KOS~MNE

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 05 ruj 2021, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 28788
Kumulativni broj potvrđenih slučajeva Covida-19 na
milijun stanovnika od 1.8.2021. - 4.9.2021.:

https://ourworldindata.org/explorers/co ... ID_KOS~MNE

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 05 ruj 2021, 16:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 28788
Novozaraženi na mil. stanovnika, od 1.8.-4.9.

https://ourworldindata.org/explorers/co ... RB~SVN~BIH

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8325 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309 ... 333  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO