HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 21 lis 2024, 03:30.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 15445 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 371, 372, 373, 374, 375, 376, 377 ... 618  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 10:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 18488
Jussi je napisao/la:
NI Kurti ni Rama se nisu oglasavali povodom CG, sta ima ovaj slepac Radman sa svojih 1600 Hrvata da se oglasava? Samo otezava pozicije tim ljudima kad progovori.


Čuj mi se oglašavamo oko CG, a što vi radite?
Samo vi se smijete miješat u unutarnja pitanja CG, a mi se ne smijemo ni oglašavat?

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 10:18 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Rika sv Vida je napisao/la:
Jussi je napisao/la:
NI Kurti ni Rama se nisu oglasavali povodom CG, sta ima ovaj slepac Radman sa svojih 1600 Hrvata da se oglasava? Samo otezava pozicije tim ljudima kad progovori.


Čuj mi se oglašavamo oko CG, a što vi radite?
Samo vi se smijete miješat u unutarnja pitanja CG?


Stvarno smesna recenica. Pa Srba ima oko 165 puta vise od Hrvata u Crnoj Gori.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 10:22 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
To je kao kad bi se Vucic oglasavao u unutrasnja pitanja Ceske, gde ima 2000 Srba.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 10:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Jussi je napisao/la:
To je kao kad bi se Vucic oglasavao u unutrasnja pitanja Ceske, gde ima 2000 Srba.

I da crnjak bude veći, tih 2000 Hrvata niko od njih i ne spominje =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 10:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 13:30
Postovi: 12935
Sad kad malo razmislim, poprilično tužan skup na Cetinju.

Veljović je mesecima organizovao uz pomoć svojih policijskih i kriminalnih veza tzv. komite. Podigli su atmosferu do usijanja. Dukanović i svaka druga značajna figura se pojavila tamo. Dovukli muslimane iz Rožaja i Bijelog Polja, dovukli svakog ideološki i mržnjom zaslepljenog huligana iz CG, dovukli sasvim sigurno grupe ljudi koji su plaćeni da budu tamo. Došli na Cetinje, gde su montenegrini svakako najekstremniji i postoji grupa ljudi koja bi izašla da viče... i uspeli da naprave skup od par stotina ljudi i tri barikade. Da nije bilo svega toga, prošlo bi ko manifestacije tzv. CPC sa 15-20 učesnika.

Nije ni čudo da beže od popisa ko đavo od krsta, iako iza sebe imaju 25 godina asimilatorske politike.

Ništa, ako se ne varam, sledi ustoličenje episkopa budimljansko-nikšićkog Metodija u Đurđevim stupovima uz prisustvo patrijarha i mitropolita. Da vidimo hoće li se Adnan Čirgić, Miraš i drugovi iz policijske stanice Cetinje zaputiti i u Berane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 10:28 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Agathonikos je napisao/la:
Jussi je napisao/la:
To je kao kad bi se Vucic oglasavao u unutrasnja pitanja Ceske, gde ima 2000 Srba.

I da crnjak bude veći, tih 2000 Hrvata niko od njih i ne spominje =))


Oni se nadaju da su ovih 5% stanovnika Crne Gore, sa Cetinja, koji su bombardovali Dubrovnik, neki Crveni Kroatosi. :sega

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 10:28 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 17:53
Postovi: 2369
Rika sv Vida je napisao/la:
Čuj mi se oglašavamo oko CG, a što vi radite?
Samo vi se smijete miješat u unutarnja pitanja CG, a mi se ne smijemo ni oglašavat?


Pa normalno da imaju više razloga kad je njihova koža u pitanju. Zamjeranje Srbima što se petljaju u Crnu Goru je potpuno ekvivalentno kao zamjeranje Hrvatima što se "petljaju" u BiH.


Jussi je napisao/la:
https://www.cdm.me/politika/deset-do-os ... -hrvatske/

Pu bre, kakav olos od drzave, ne razumeju se ni 5% u situaciju, a lupetaju nesto, nema razlika izmedju Krvatske i Mujaga.


Budite obazrivi. Hrvatima u RH su trebala dva desetljeća gaženja vlastitih sunarodnjaka da počnu kopčati neke stvari u vezi BiH.

Očekivati od njih da razumiju unutarnje prilike u Crnoj Gori bi stvarno bilo previše...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 10:32 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Sad kad malo razmislim, poprilično tužan skup na Cetinju.

Veljović je mesecima organizovao uz pomoć svojih policijskih i kriminalnih veza tzv. komite. Podigli su atmosferu do usijanja. Dukanović i svaka druga značajna figura se pojavila tamo. Dovukli muslimane iz Rožaja i Bijelog Polja, dovukli svakog ideološki i mržnjom zaslepljenog huligana iz CG, dovukli sasvim sigurno grupe ljudi koji su plaćeni da budu tamo. Došli na Cetinje, gde su montenegrini svakako najekstremniji i postoji grupa ljudi koja bi izašla da viče... i uspeli da naprave skup od par stotina ljudi i tri barikade. Da nije bilo svega toga, prošlo bi ko manifestacije tzv. CPC sa 15-20 učesnika.

Nije ni čudo da beže od popisa ko đavo od krsta, iako iza sebe imaju 25 godina asimilatorske politike.

Ništa, ako se ne varam, sledi ustoličenje episkopa budimljansko-nikšićkog Metodija u Đurđevim stupovima uz prisustvo patrijarha i mitropolita. Da vidimo hoće li se Adnan Čirgić, Miraš i drugovi iz policijske stanice Cetinje zaputiti i u Berane.


Gotovi su, nadam se samo da nece moci doveka uspesno da opstruisu popis.

U Berane mislim da im ni ne pada pamet da idu, tamo su i Muslimani Srpski nastrojeni, a ne pravoslavni Vasojevici.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 10:33 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
dunno je napisao/la:
Rika sv Vida je napisao/la:
Čuj mi se oglašavamo oko CG, a što vi radite?
Samo vi se smijete miješat u unutarnja pitanja CG, a mi se ne smijemo ni oglašavat?


Pa normalno da imaju više razloga kad je njihova koža u pitanju. Zamjeranje Srbima što se petljaju u Crnu Goru je potpuno ekvivalentno kao zamjeranje Hrvatima što se "petljaju" u BiH.


Jussi je napisao/la:
https://www.cdm.me/politika/deset-do-os ... -hrvatske/

Pu bre, kakav olos od drzave, ne razumeju se ni 5% u situaciju, a lupetaju nesto, nema razlika izmedju Krvatske i Mujaga.


Budite obazrivi. Hrvatima u RH su trebala dva desetljeća gaženja vlastitih sunarodnjaka da počnu kopčati neke stvari u vezi BiH.

Očekivati od njih da razumiju unutarnje prilike u Crnoj Gori bi stvarno bilo previše...


Tacno tako, mislim ne smetaju oni meni, bezopasni su. Samo sam alergican na ljudsku glupost i nisko-inteligentne ljude, kao sto je taj Radman.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 10:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 18488
Nikako nije isto. Ovako samo podkopavaš poziciju Hrvata u BiH. Srbi nisu konstituivni narod u Crnoj Gori. Ne kažem ja da Srbi ne smiju ništa govorit o Crnoj Gori nit podržavat Srbe tamo, samo kažem da je smiješno da Srbi koji rovare tamo, koji uopće ne priznaju tu državu ni njen narod se žale jer se Hrvatska nešto oglasi oko situacije u CG.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 10:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 16:54
Postovi: 5615
Rika sv Vida je napisao/la:
Jussi je napisao/la:
NI Kurti ni Rama se nisu oglasavali povodom CG, sta ima ovaj slepac Radman sa svojih 1600 Hrvata da se oglasava? Samo otezava pozicije tim ljudima kad progovori.


Čuj mi se oglašavamo oko CG, a što vi radite?
Samo vi se smijete miješat u unutarnja pitanja CG, a mi se ne smijemo ni oglašavat?


Mi gledamo svoja posla, i to bi i vi trebalo da radite, nikog iz Srbije nisi cuo, cak ni onog diletanta debila Vulina nikad nisi cuo da kenja o Hrvatima u BiH i njihovoj borbi.

Radman je Weaselov ucenik, vise mu je stalo da kenja oko Crne Gore, ili da pljune po Republici Srpskoj, nego da konstatno prica o stanju Hrvata u BiH, sto bi trebalo da mu je svaka druga recenica, jer vas i nema nigde drugde.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 10:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Susjedići jurišaju na Crnu Goru kao muve bez glave.
Prvo, poznavanje iste im je blago rečeno tužno, a drugo, njihov uticaj tamo, je nešto manji nego na Islandu.

Da upola te energije koriste u jurišanju na Mostar i u pomoći svojim sunarodnicima u HB, HB bi danas bila u najmanju ruku treći entitet, ako ne i nezavisna država.

.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 11:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Jagnjeca brigada je napisao/la:

Ništa, ako se ne varam, sledi ustoličenje episkopa budimljansko-nikšićkog Metodija u Đurđevim stupovima uz prisustvo patrijarha i mitropolita. Da vidimo hoće li se Adnan Čirgić, Miraš i drugovi iz policijske stanice Cetinje zaputiti i u Berane.




Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 11:05 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2021, 21:02
Postovi: 2143
Rika sv Vida je napisao/la:
Nikako nije isto. Ovako samo podkopavaš poziciju Hrvata u BiH. Srbi nisu konstituivni narod u Crnoj Gori. Ne kažem ja da Srbi ne smiju ništa govorit o Crnoj Gori nit podržavat Srbe tamo, samo kažem da je smiješno da Srbi koji rovare tamo, koji uopće ne priznaju tu državu ni njen narod se žale jer se Hrvatska nešto oglasi oko situacije u CG.


Kakve veze ima što nisu konstitutivni narod?
Srba u CG zvaničnika koliko i u BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 11:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 13:30
Postovi: 12935
Jussi je napisao/la:
Gotovi su, nadam se samo da nece moci doveka uspesno da opstruisu popis.

U Berane mislim da im ni ne pada pamet da idu, tamo su i Muslimani Srpski nastrojeni, a ne pravoslavni Vasojevici.


Ja se bojim da će popis prvo biti odlagan (virus, situacija i sl.), a onda da će izbaciti sva izjašnjavanja koja nisu po volji vladajućem narativu.

Znači da se ne vidi nacionalno izjašnjavanje koji bi bez pritiska mašinerije sigurno pokazalo okvirnu 50/50 podelu unutar srpskocrnogorskog korpusa i drugo da se ne vidi da im je projekat novog jezika neslavno propao i da makar 2/3, a verovatno i 3/4 stanovništva i dalje izjašnjava da govori srpski.

Inače, uvek mi je komično kad pričam sa prijateljim sa primorja kad mi objašnjavaju kako ide sa tim novocrnogorskim slovima. Nije učiteljica načisto šta i kako treba da ide, devojčica koja uči prvi put ih čuje/vidi, a roditelji i baba i deda ne mogu da joj pomognu jer su i njima novina. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 11:12 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Jussi je napisao/la:
Gotovi su, nadam se samo da nece moci doveka uspesno da opstruisu popis.

U Berane mislim da im ni ne pada pamet da idu, tamo su i Muslimani Srpski nastrojeni, a ne pravoslavni Vasojevici.


Ja se bojim da će popis prvo biti odlagan (virus, situacija i sl.), a onda da će izbaciti sva izjašnjavanja koja nisu po volji vladajućem narativu.

Znači da se ne vidi nacionalno izjašnjavanje koji bi bez pritiska mašinerije sigurno pokazalo okvirnu 50/50 podelu unutar srpskocrnogorskog korpusa i drugo da se ne vidi da im je projekat novog jezika neslavno propao i da makar 2/3, a verovatno i 3/4 stanovništva i dalje izjašnjava da govori srpski.

Inače, uvek mi je komično kad pričam sa prijateljim sa primorja kad mi objašnjavaju kako ide sa tim novocrnogorskim slovima. Nije učiteljica načisto šta i kako treba da ide, devojčica koja uči prvi put ih čuje/vidi, a roditelji i baba i deda ne mogu da joj pomognu jer su i njima novina. :zubati


DF je rekao da ce oboriti vladu i ici na ulicne proteste ako odloze popis, verovatno isto stoji i ako izbace nacionalno izjasnjavanje.

Mislis da ce 50-50 biti Srbi i Crnogorci? To je suludo posle svega, mislim da Srba ima 3 puta vise od Crnogoraca sada.

Taj "crnogorski" jezik se ukida cim Dritan ispadne iz sledece vlasti, osim ako ne bude trebala dvo-trecinska vecina.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 11:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Agathonikos je napisao/la:
Jagnjeca brigada je napisao/la:

Ništa, ako se ne varam, sledi ustoličenje episkopa budimljansko-nikšićkog Metodija u Đurđevim stupovima uz prisustvo patrijarha i mitropolita. Da vidimo hoće li se Adnan Čirgić, Miraš i drugovi iz policijske stanice Cetinje zaputiti i u Berane.





Nećete preko Vasojevića, niste ni prije.. :)

.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 13:30
Postovi: 12935
Rika sv Vida je napisao/la:
Nikako nije isto. Ovako samo podkopavaš poziciju Hrvata u BiH. Srbi nisu konstituivni narod u Crnoj Gori. Ne kažem ja da Srbi ne smiju ništa govorit o Crnoj Gori nit podržavat Srbe tamo, samo kažem da je smiješno da Srbi koji rovare tamo, koji uopće ne priznaju tu državu ni njen narod se žale jer se Hrvatska nešto oglasi oko situacije u CG.


Crna Gora je građanska država po ustavu. Što znači da nema konstitutivnog naroda. Što dalje znači da Srbi nisu nikakva nacionalna manjina pa nešto rovare, već su osnovni element te države, da ne kažemo narod koji ju je stvorio.

Drugo, nije uopšte tačno da Srbi ne priznaju tu državu. Savršeno je priznaju i ona je slavan deo srpskog nacionalnog identiteta i istorije. Nije to neka Varta BiH.

Treće, nisu problem čak ni nacionalni (novo)Crnogorci. Identitet pojedinca je slobodna stvar. Može da bude i džedaj ako hoće, ali u tom svom građenju identiteta nema pravo da otima tuđ identitet, tuđu crkvu, tuđ jezik i sl. Protiv toga se treba boriti uvek, svuda i doveka. Kao što se treba boriti protiv modernih Bošnjaka iz devedeset treće koji pokušavaju da predstave Srbe i Hrvate u BIH kao strance, a interes Srbije i Hrvatske za njihova prava i biološki opstanak, kao neku agresiju na državu.

Što se montenegrina tiče, ako osoba iks ima dovoljno srama da promeni nadgrobni spomenik svog dede, da na njemu ne bude ćirilice i srpskog imena, samo zato što je ta osoba iks funkcioner i glasni novocrnogorac, zašto bi mi sad to prihvatali kao normalnu stvar?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 11:18 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 17:53
Postovi: 2369
Rika sv Vida je napisao/la:
Nikako nije isto. Ovako samo podkopavaš poziciju Hrvata u BiH. Srbi nisu konstituivni narod u Crnoj Gori. Ne kažem ja da Srbi ne smiju ništa govorit o Crnoj Gori nit podržavat Srbe tamo, samo kažem da je smiješno da Srbi koji rovare tamo, koji uopće ne priznaju tu državu ni njen narod se žale jer se Hrvatska nešto oglasi oko situacije u CG.


Konstitutivnost je formalna kategorija, govorimo o realnom stanju na terenu. Srbi i pro-srpski nastrojeni Crnogorci su jedan od integralnih dijelova Crne Gore, a ne nekakvo strano tijelo koje se bori protiv nje.

Nisu stvari tako jednostavne i crno-bijele kako ih prikazuju mediji u Hrvatskoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 13:30
Postovi: 12935
Jussi je napisao/la:
DF je rekao da ce oboriti vladu i ici na ulicne proteste ako odloze popis, verovatno isto stoji i ako izbace nacionalno izjasnjavanje.


DF puno laje, ali malo radi. Na kraju krajeva, da je samo do njih, još bi Milo tu sedeo kao i prethodnih decenija.


Jussi je napisao/la:
Mislis da ce 50-50 biti Srbi i Crnogorci? To je suludo posle svega, mislim da Srba ima 3 puta vise od Crnogoraca sada.


Daleko od suludog.

Da je situacija takva, da nekada na tom prostoru ponovo nastane srpska država kao što je to bilo pre 1918, onda bi nacionalno izjašnjavanje pratilo takvu liniju. Sa propagandom na svakom frontu kakva je bila od 1945. do danas, teško je očekivati da se taj mekani, nezainteresovani deo izjašnjenih Crnogoraca vrati u potpuni srpski identitet.

Ovo su sad naravno nagađanja, ali najverovatnija opcija je da i jedna i druga grupacija imaju po 35 i koji procenat više u stanovništvu.

Jussi je napisao/la:
Taj "crnogorski" jezik se ukida cim Dritan ispadne iz sledece vlasti, osim ako ne bude trebala dvo-trecinska vecina.



Neće Dritan iz vlasti, a i neko će preuzeti taj projekat čim DPS i sateliti odu u pokojnike. Možda Bečić ili neko treći. Uostalom, mislim da je DPS po tim identitetskim pitanjima tipa prepravljena himna, falsifikovana zastava i preimenovan jezik donosio takve odredbe da su potrebne nerealne skupštinske većine da se one promene. Teško će to ići.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 11:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Mora se otvoriti posebna tema o Crnoj Gori, istoriji, podelama, plemenima, običajima.

Kao i o Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi.

Da se susjedići edukuju.


Njihovo neznanje upropašćava ovu temu.

Jedno te isto im se ponavlja 24/7, ali oni i dalje 24/7 pokazuju osvovno nerazumevanje crkve i Crne Gore.

.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 11:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 13:30
Postovi: 12935
dunno je napisao/la:
Konstitutivnost je formalna kategorija, govorimo o realnom stanju na terenu. Srbi i pro-srpski nastrojeni Crnogorci su jedan od integralnih dijelova Crne Gore, a ne nekakvo strano tijelo koje se bori protiv nje.

Nisu stvari tako jednostavne i crno-bijele kako ih prikazuju mediji u Hrvatskoj.


+1

Odlično napisano. U pitanju je podela koja ponekad ide posred porodice. Tako da je nadrealan stav da je npr brat Ivan koji se izjašnjava kao Srbin strano telo, a brat Milan koji se izjašnjava kao Crnogorac, temeljni deo države.

Uz to treba dodati da ni ovaj srpski deo srpskocrnogorskog korpusa nije nužno narod koji želi da vidi CG kao deo Srbije ili nešto slično, čak daleko od toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 11:31 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Jussi je napisao/la:
DF je rekao da ce oboriti vladu i ici na ulicne proteste ako odloze popis, verovatno isto stoji i ako izbace nacionalno izjasnjavanje.


DF puno laje, ali malo radi. Na kraju krajeva, da je samo do njih, još bi Milo tu sedeo kao i prethodnih decenija.


Jussi je napisao/la:
Mislis da ce 50-50 biti Srbi i Crnogorci? To je suludo posle svega, mislim da Srba ima 3 puta vise od Crnogoraca sada.


Daleko od suludog.

Da je situacija takva, da nekada na tom prostoru ponovo nastane srpska država kao što je to bilo pre 1918, onda bi nacionalno izjašnjavanje pratilo takvu liniju. Sa propagandom na svakom frontu kakva je bila od 1945. do danas, teško je očekivati da se taj mekani, nezainteresovani deo izjašnjenih Crnogoraca vrati u potpuni srpski identitet.

Ovo su sad naravno nagađanja, ali najverovatnija opcija je da i jedna i druga grupacija imaju po 35 i koji procenat više u stanovništvu.

Jussi je napisao/la:
Taj "crnogorski" jezik se ukida cim Dritan ispadne iz sledece vlasti, osim ako ne bude trebala dvo-trecinska vecina.



Neće Dritan iz vlasti, a i neko će preuzeti taj projekat čim DPS i sateliti odu u pokojnike. Možda Bečić ili neko treći. Uostalom, mislim da je DPS po tim identitetskim pitanjima tipa prepravljena himna, falsifikovana zastava i preimenovan jezik donosio takve odredbe da su potrebne nerealne skupštinske većine da se one promene. Teško će to ići.


DF sada ima podrsku Vucica, a pre nije imao, to je jako velika stvar.

Takodje u proslosti Zapad nije bio u raspadajucem stanju, nije pustio Mila niz vodu, i nisu Rusija i Kina bili ovako jaki.

Nema ih nigde tih "Crnogoraca", bukvalno od litija pa na ovamo, svugde Srbi prave x2, x4, x10, vece skupove.

Srba ima ja mislim trenutno oko 60%, Crnogoraca 20% (polovina MIlovi ekstremisti, pola za URU i DCG), 12.5% Muslimana, 7.5% Albanaca.

Becicevi glasaci su isto vecinom Srpski, ti ne razumes kakva se renesansa u razmisljanju ljudi dogodila za vreme litija, i jos uvek stoji na delu. Razmisljanja na temelju situacije od pre 5, 10 godina su potpuno pogresna za trenutno stanje.

Crnogorski etnicki identitet je fluidan, i sada je kazaljka krenula da se okrece u pravcu Srpstva. I onaj popis gde nas je bilo 30%, i tu nas je realno bilo tada oko 50%. Obrisi Muje i Siptare iz dijaspore, obrisi potplacene, ucenjene, i td...

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 11:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 13:30
Postovi: 12935
Dobro, možeš verovati u šta hoćeš, vreme će pokazati.

Da je tako kao što pišeš, videli bi to na izborima u Nikšiću npr.

Bečić se pozicionira kao pomiriteljska srpsko-crnogorska opcija koja u potpunosti prihvata ikonografiju Milove vlasti. Nije ni DPS od starta krenuo kao da je Bakir Izetbegović. Srbovao je on više od Bečića, Mandića i Kneževića zbirno. Pa eto sad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 ruj 2021, 11:38 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Dobro, možeš verovati u šta hoćeš, vreme će pokazati.

Da je tako kao što pišeš, videli bi to na izborima u Nikšiću npr.

Bečić se pozicionira kao pomiriteljska srpsko-crnogorska opcija koja u potpunosti prihvata ikonografiju Milove vlasti. Nije ni DPS od starta krenuo kao da je Bakir Izetbegović. Srbovao je on više od Bečića, Mandića i Kneževića zbirno. Pa eto sad.


U trenutku izbora u Niksicu, svi uposleni u javnim preduzecima u Niksicu su jos uvek morali glasati za Mila, to ne pokazuje nista. Milo je drzao RTNK, glasovi iz DF-a presli na Demokrate zbog nekih prepirki, i td. Bitniji su sledeci izbori tamo.

Becic ne moze usvojiti politiku kao MIlo, jer onda bi izgubio glasace, najbitniji je narod, koji se sada probudio.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15445 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 371, 372, 373, 374, 375, 376, 377 ... 618  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO