HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 23:01.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8322 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313 ... 333  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 21 lis 2021, 13:43 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Bobovac je napisao/la:
Gledajući statističke podatke čini se da cjepivo pomaže jedno 2-3x, u smislu da su cijepljenima toliko manje šanse za pogoršanje stanja.


samo što i cijepivo ima svoje negativne strane i pogoršanja stanja, koje u nikoju statistiku ne ulaze.

zato bi u svemu tome trebalo gledati za svaku dobnu skupinu UKUPNU stopu smrtnosti i usporediti cijepljene i necijepljene.

gotovo u svakoj zemlji je nakon provedbe masovnog cijepljenja došlo u početku do jakog pada broja umrlih od corone, ali i do skoa smrtnosti, ukupne.

a i cijepivo svoje žrtve

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 21 lis 2021, 22:37 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 21:56
Postovi: 1137
.


Privitak/ci:
Screenshot_20211021_233403.jpg
Screenshot_20211021_233403.jpg [ 330.3 KiB | Pogledano 1562 put/a. ]
Screenshot_20211021_233348.jpg
Screenshot_20211021_233348.jpg [ 369.77 KiB | Pogledano 1562 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 22 lis 2021, 11:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ja živim sasvim normalno. Izuzev 5 minuta maske u trgovini.
Jel vas neko tuče ? Da to prijavimo europskom sudu za ljudska prava. Zvučite očajno i depresivno.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 22 lis 2021, 12:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
BBC je napisao/la:
Ja živim sasvim normalno. Izuzev 5 minuta maske u trgovini.
Jel vas neko tuče ? Da to prijavimo europskom sudu za ljudska prava. Zvučite očajno i depresivno.

Takođe. U tih pet minuta u marketu nos je slobodan.
slika
Svakako se kod nas nošenje maske ne poštuje. Pitanje je i da li ispravno koristimo maske, jer medicinska maska zahtijeva dezinfekciju svaki put kada je dodirnemo rukom, te im je upotreba jednokratna. Moje radne kolege jednu masku nose cijelu sedmicu, a ne tako rijetko je i naopačke okrenu. Nakon nošenja maske, istu bi trebalo skinuti, staviti u vrećicu, baciti u kontejner. Kod većine je u torbi ili u džepovima jakni po mjesec dana :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 22 lis 2021, 12:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vama ženama je teže jer tamo zaglavite 2 sata.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 27 lis 2021, 22:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27395
Hrvatska obara rekorde. Index je preko 500 na 100k.
Turisti otišli, sad su "građani sami odgovorni", poručuju.
Totalno zakazivanje.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 27 lis 2021, 22:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
7 mrtvih od 30 dvostruko cjepljeni. Cjepiva ne funkcioniraju dobro, to je zabrinjavajuće.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 lis 2021, 06:58 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
novem je napisao/la:
Hrvatska obara rekorde. Index je preko 500 na 100k.
Turisti otišli, sad su "građani sami odgovorni", poručuju.
Totalno zakazivanje.


ti rekordi su neizbježni jer je jesen i postaje sve hladnije i dolazi sezona viroza.

u ovom istom trenutku rekorde obara i Irska sa 91% cijepljenih starijih od 12 godina.

https://www.worldometers.info/coronavir ... y/ireland/


jedine zemlje u kojima je epdiemija sada niska su one koje su imale jaki val preko ljeta, Singapur, Danska, Irska, Belgija s 90% cijepljenih odraslih: https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=61A15361

u krajnjoj liniji, ništa od toga nije loše, jer je potrebno da ljudi steknu imunitet na ovaj virus, a to mogu samo preboljevanjem. cijepljenje vrlo brzo gubi učinkovitost, a ponavljanje cijepljenja svakih 6 mjeseci, neću ni komentirati što je to.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 lis 2021, 08:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 stu 2020, 14:48
Postovi: 880
divizija je napisao/la:
novem je napisao/la:
Hrvatska obara rekorde. Index je preko 500 na 100k.
Turisti otišli, sad su "građani sami odgovorni", poručuju.
Totalno zakazivanje.


ti rekordi su neizbježni jer je jesen i postaje sve hladnije i dolazi sezona viroza.

u ovom istom trenutku rekorde obara i Irska sa 91% cijepljenih starijih od 12 godina.

https://www.worldometers.info/coronavir ... y/ireland/


jedine zemlje u kojima je epdiemija sada niska su one koje su imale jaki val preko ljeta, Singapur, Danska, Irska, Belgija s 90% cijepljenih odraslih: https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=61A15361

u krajnjoj liniji, ništa od toga nije loše, jer je potrebno da ljudi steknu imunitet na ovaj virus, a to mogu samo preboljevanjem. cijepljenje vrlo brzo gubi učinkovitost, a ponavljanje cijepljenja svakih 6 mjeseci, neću ni komentirati što je to.

Budući da se u medicinu i znanost razumiješ kao Sejdo u bezalkoholna pića, učini nam svima uslugu i nemoj.

_________________
Broj spominjanja Sorosa od strane pojedinih forumaša je obrnuto proporcionalan seksualnoj aktivnosti istih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 lis 2021, 11:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Groot je napisao/la:
Budući da se u medicinu i znanost razumiješ kao Sejdo u bezalkoholna pića, učini nam svima uslugu i nemoj.


a ti si virolog, epidemiolog...?
osim što si doktor za bahatost i vrijeđanje neistomišljenika.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 lis 2021, 11:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24636
Lokacija: Heartbreak Hotel
BBC je napisao/la:
7 mrtvih od 30 dvostruko cjepljeni. Cjepiva ne funkcioniraju dobro, to je zabrinjavajuće.


Ah čuj, s obzirom na procent cijepljenih to znači da sa cjepivom imaš oko 5x manju šansu da umreš. Vjerojatno još i bolje šanse glede hospitalizacije.
Nije to za bacanje.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 lis 2021, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 stu 2020, 14:48
Postovi: 880
ZGabriel je napisao/la:
Groot je napisao/la:
Budući da se u medicinu i znanost razumiješ kao Sejdo u bezalkoholna pića, učini nam svima uslugu i nemoj.


a ti si virolog, epidemiolog...?
osim što si doktor za bahatost i vrijeđanje neistomišljenika.

Ni jedno ni drugo i zato od mene nećeš pročitati ni riječ o sastavu cjepiva, njegovom djelovanju i slično. Ja sam samo odlučio vjerovati znanosti a ne fejsbuk antivakserskim sveznalicama.

_________________
Broj spominjanja Sorosa od strane pojedinih forumaša je obrnuto proporcionalan seksualnoj aktivnosti istih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 lis 2021, 11:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bobovac je napisao/la:
BBC je napisao/la:
7 mrtvih od 30 dvostruko cjepljeni. Cjepiva ne funkcioniraju dobro, to je zabrinjavajuće.


Ah čuj, s obzirom na procent cijepljenih to znači da sa cjepivom imaš oko 5x manju šansu da umreš. Vjerojatno još i bolje šanse glede hospitalizacije.
Nije to za bacanje.


Poslije sam vidio da su sve jako stari ljudi.
Rade grešku sa tim glupostima. Rijetko kažu koliko su stare preminule osobe da ne potiču omladinu na divljanje. Zbog toga dobiju ove koji se protive cjepivima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 lis 2021, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Groot je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:

a ti si virolog, epidemiolog...?
osim što si doktor za bahatost i vrijeđanje neistomišljenika.

Ni jedno ni drugo i zato od mene nećeš pročitati ni riječ o sastavu cjepiva, njegovom djelovanju i slično. Ja sam samo odlučio vjerovati znanosti a ne fejsbuk antivakserskim sveznalicama.



ono što bi inače trebalo krasiti znanost je eksperimentiranje, isprobavanje hipoteza, suprotstavljanje različitih teza...gdje ti to vidiš? ja vidim samo bolesnu propagandu, cenzuru i zataškavanje. ako voliš nasilje i jednoumlje, ok, ali nemoj drugima spočitavati što se ne klanjaju tvom lažnom božanstvu.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 lis 2021, 13:31 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 21:56
Postovi: 1137
https://www.zabranjeni.hr/vijesti/hrvatsk ... a-15114262


U Lancetu objavljeni rezultati velikog istraživanja: ‘Covid propusnice nemaju nikakvog smisla!‘


U jednom od najuglednijih znanstvenih časopisa na svijetu, The Lancetu, objavljeno je istraživanje u kojem je sudjelovalo 20-ak uglednih britanskih znanstvenika koje je došlo do zaključka kako cijepljeni mogu biti odgovorni za proboje zaraza SARS-CoV-2 virusom jer nose sličan viralni teret kao i zaražene osobe koje se nisu cijepile.

To istraživanje - Community transmission and viral load kinetics of the SARS-CoV-2 delta (B.1.617.2) variant in vaccinated and unvaccinated individuals in the UK: a prospective, longitudinal, cohort study - potpisao je, između ostalih, i Neil M. Ferguson, čovjek koji je svojedobno gurnuo Britaniju u lockdown, i poznat je po tome da je sklon davanju izrazito pesimističnih epdimioloških prognoza.

Istraživanje je financirao britanski Nationale Institute for Health Researsch, te se nipošto ne radi o znanstvenom projektu koji na bilo koji način pokušava prikazati opasnosti pandemije manjima nego jesu ili iskriviti znanstvene činjenice. No, ključni zaključak istraživanja u svojoj suštini ipak ide u potpuno suprotnom smjeru od prevladavajuće teze u Europi prema kojima ljudima koji su cijepljeni kovid potvrde mogu služiti kao propusnice jer ne prenose zarazu. Ovo istraživanje dodatni je kako programi cijepljenja protiv Covid-19 bolesti ne mogu osigurati zaustavljenje širenja zaraze. Uostalo, to su ranije pokazali i podaci koji su pristizali iz zemalja s ranim i svobuhvatnim programima cijepljenja, kao što je Izrael.

U Hrvatskoj je sada pak posebno osjetljivo pitanje to što je ministar Vili Beroš omogućio ulazak cijepljenog medicinskog osoblja u bolnice samo uz kovid propusnice, odnosno bez brzih antigenskih testova, što otvara šansu prenošenja zaraze pacijentima. Je li to najveća ministrova greška do sada?

Istraživanje je, pojednostavljeno prepričano, u osnovi pratilo tzv. sekundarni napad zaraze u kućanstvima kroz grupu cijepljenih i necijepljenih. Utvrdili su da je kod taj sekundarni napad zaraze kod u potpunosti cijepljenih 25 posto, a kod necijepljenih 38 posto. To znači da cijepljenje smanjuje rizik širenja zaraze, ali niti blizu toliko značajno koliko se ranije vjerovalo. Istraživanje je, nadalje, utvrdilo kako se kod cijepljenih mogućnost širenja zaraze povećava s dužim vremenskim rasponom od zadnje doze cjepiva. Vrlo važan faktor utjecaja, ocijenili su u zaključku, jest interekcija virusa i domaćina u ranoj fazi infekcije jer može predodrediti putanju množenja virusa.

Na važnost ove britanske studije upozorio je i vrlo ugledni Eric Topol objavom na twitteru u kojoj je objasnio važnost ključnih zaključaka. Jedan od tih zaključaka, prema Ericu Topolu, jest da ova studija „…nažalost ističe kako su učinci cjepiva na redukciju prijenosa minimalni u kontekstu cirkulacije delta varijante“.

Toopol nosi cijeli niz znanstvenih i stručnih titula, a, između ostalog, je i glavni urednik Medscapea.

Odogovarajući na tvrdnje na twetteru kako se cijepljenjem učikovito može zaustaviti širenje zaraze na ovo novo britasnko istraživanje pozveo se i jedan od vodećih autoriteta, Francois Balloux, dirktor UCL Gentics instituta i profesor na londonskom University Collegeu. Ustvrdio je kako su zaključci prema kojima se cijepljenjem zaustavlja širenje zaraze preopitimistični. Ispod je njegova reakcija na Twetteru nakon prvotne objave australskog profesora mikrobiologije Petera Collignonija.

Ključni zaključci istraživanja grupe britanskih znanstvenika sintetizirani su u jednoj tablici koja donosi ključne nalaze. Iz te tablice vidljivo je da je u grupi kućnih kontakata od 126 potpuno cijepljenih 31 imalo pozitivan PCR test što je pak interpretirano kao stopa napada virusa od 25 posto. U grupi necijepljenih 40 osoba njih 15 imalo je pozitivan PCR test što je interpretirano kao stopa sekundarnog napada od 38 posto. Treba primijetiti da tu brojčano dominiraju cijepljeni jer je u Britaniji veći dio populacije cijepljen.

Sve ovo ukazuje kako priče o kovid propusnicama kao društvenom oružju u sprečavanju širenja zaraze nemaju previše smisla, pogotovo ne ako pojedini stručnjaci prijedlažu produženje važenja kovid potvrda. Kovid potvrde u osnovi su se svele na neku vrstu marketinga ciljanog popularizaciji cijepljenja. No, od poularizacije cijepljenja u četvrtom valu pandemije otvara se kao puno ozbiljnije pitanje što ako cijepljeni uz kovid potvrde šire zarazu u bolnicama ili domovima umirovljenika. Sva mjesta u kojima boravi više imunkompromitiranih osoba bi, ako ništa drugo, trebala provoditi obavezne brze antigenske testove koji su relativno jeftini. Oni nisu apsolutno pouzdani, ali ispada da su sigurniji pokazatelj je li netko zarazan ili nije od kovid potvrde.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 lis 2021, 14:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 stu 2020, 14:48
Postovi: 880
ZGabriel je napisao/la:
Groot je napisao/la:
Ni jedno ni drugo i zato od mene nećeš pročitati ni riječ o sastavu cjepiva, njegovom djelovanju i slično. Ja sam samo odlučio vjerovati znanosti a ne fejsbuk antivakserskim sveznalicama.



ono što bi inače trebalo krasiti znanost je eksperimentiranje, isprobavanje hipoteza, suprotstavljanje različitih teza...gdje ti to vidiš? ja vidim samo bolesnu propagandu, cenzuru i zataškavanje. ako voliš nasilje i jednoumlje, ok, ali nemoj drugima spočitavati što se ne klanjaju tvom lažnom božanstvu.

Na ovom forumu sigurno ne vidim, jer o cjepivu raspravljaju ljudi koji nemaju pojma o istom. Ja se zgražam takvih likova ali nažalost jako velik broj ljudi je pao pod njihov utjecaj i nije se cijepio zbog toga.

_________________
Broj spominjanja Sorosa od strane pojedinih forumaša je obrnuto proporcionalan seksualnoj aktivnosti istih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 lis 2021, 14:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Znanost kaže da covid propusnice ne rade, naprotiv rapidno šire virus, a što možeš vidjeti i sam svojim očima, ali ti ipak vjeruješ najuglednijim plaćnicima, ovaj znanstvenicima , koji svi redom kažu da je nužno širenje upotrebe covid potvrda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 lis 2021, 19:37 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
dalate2020 je napisao/la:
U Lancetu objavljeni rezultati velikog istraživanja: ‘Covid propusnice nemaju nikakvog smisla!‘

.


ode i lancet u ravnozemljaše

sad će im Groot reć da se zgraža kako oni nemaju pojam o ničemu, on zna šta je znanost, šta neki lancet tamo zna, pa svašta objave.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 29 lis 2021, 22:37 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 21:56
Postovi: 1137
Svi pozitivno testirani na kraju dobiju covid-putovnicu kao "preboljeli", cak iako nikada nisu bili bolesni (sto je masovna pojava).

Kako ces preboljeti ako nisi ni obolio?

Dogadja li se isto i u tzv. "statistikama". Zna li itko?

Zavrse li u statistickoj kategoriji "preboljeli" svi oni koji su bili pozitivni?

U tom bi slucaju citava statisticka kategorija - "preboljeli", bila bezvrijedna i neupotrebljiva.

Stvarnost: nikad bolestan.
Statistika : prebolio.

AKO tako vode.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 30 lis 2021, 10:13 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Groot je napisao/la:
Ni jedno ni drugo i zato od mene nećeš pročitati ni riječ o sastavu cjepiva, njegovom djelovanju i slično. Ja sam samo odlučio vjerovati znanosti a ne fejsbuk antivakserskim sveznalicama.


ti si odlučio vjerovati nartivu ljudi koji dokazano lažu i lažu te i o tome da su oni znanost.

ti ne vjeruješ znanosti, nego misliš da vjeruješ znanosti.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 30 lis 2021, 10:14 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
dalate2020 je napisao/la:
Svi pozitivno testirani na kraju dobiju covid-putovnicu kao "preboljeli", cak iako nikada nisu bili bolesni (sto je masovna pojava).

Kako ces preboljeti ako nisi ni obolio?

Dogadja li se isto i u tzv. "statistikama". Zna li itko?

Zavrse li u statistickoj kategoriji "preboljeli" svi oni koji su bili pozitivni?

U tom bi slucaju citava statisticka kategorija - "preboljeli", bila bezvrijedna i neupotrebljiva.

Stvarnost: nikad bolestan.
Statistika : prebolio.

AKO tako vode.


zato bi dokaz preboljenja trebao biti serološki test, a ne PCR. ali, smao Austrija ga priznaje.

razloga zašto ga antiznanost ne priznaje je što na serološkom puno više ljudi ima antiitijela nego što je PCRom utvrđena pozitivna dijagnoza.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 30 lis 2021, 10:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 stu 2020, 14:48
Postovi: 880
divizija je napisao/la:
Groot je napisao/la:
Ni jedno ni drugo i zato od mene nećeš pročitati ni riječ o sastavu cjepiva, njegovom djelovanju i slično. Ja sam samo odlučio vjerovati znanosti a ne fejsbuk antivakserskim sveznalicama.


ti si odlučio vjerovati nartivu ljudi koji dokazano lažu i lažu te i o tome da su oni znanost.

ti ne vjeruješ znanosti, nego misliš da vjeruješ znanosti.

Naravno. Sigurno i lažu da je zemlja okrugla.

_________________
Broj spominjanja Sorosa od strane pojedinih forumaša je obrnuto proporcionalan seksualnoj aktivnosti istih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 30 lis 2021, 10:58 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
divizija je napisao/la:
dalate2020 je napisao/la:
Svi pozitivno testirani na kraju dobiju covid-putovnicu kao "preboljeli", cak iako nikada nisu bili bolesni (sto je masovna pojava).

Kako ces preboljeti ako nisi ni obolio?

Dogadja li se isto i u tzv. "statistikama". Zna li itko?

Zavrse li u statistickoj kategoriji "preboljeli" svi oni koji su bili pozitivni?

U tom bi slucaju citava statisticka kategorija - "preboljeli", bila bezvrijedna i neupotrebljiva.

Stvarnost: nikad bolestan.
Statistika : prebolio.

AKO tako vode.


zato bi dokaz preboljenja trebao biti serološki test, a ne PCR. ali, smao Austrija ga priznaje.

razloga zašto ga antiznanost ne priznaje je što na serološkom puno više ljudi ima antiitijela nego što je PCRom utvrđena pozitivna dijagnoza.


Serološki je veća prevara od PCR-a. U mojoj obitelji je slučaj viška antitijela na serološkom i onda oboljenja nakon 15 dana. Ta antitijela su previše općenita.

Ovi koji guraju cjepiva bar žele deklarativno završiti epidemiju. Dok lobiji koji zarađuju na serološkim i antigenskim testove žele da ona što duže traje. A tu im pomažu nesvjesno i neki antivakseri.

Antigenski 33kn/kom pa ti vidi, to je isto farmaceutska industrija. Serološki 300 kn u privatnim klinikama. Da svi to naprave vlasnik bi bio milijarder.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 30 lis 2021, 15:13 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 21:56
Postovi: 1137
divizija je napisao/la:
dalate2020 je napisao/la:
Svi pozitivno testirani na kraju dobiju covid-putovnicu kao "preboljeli", cak iako nikada nisu bili bolesni (sto je masovna pojava).

Kako ces preboljeti ako nisi ni obolio?

Dogadja li se isto i u tzv. "statistikama". Zna li itko?

Zavrse li u statistickoj kategoriji "preboljeli" svi oni koji su bili pozitivni?

U tom bi slucaju citava statisticka kategorija - "preboljeli", bila bezvrijedna i neupotrebljiva.

Stvarnost: nikad bolestan.
Statistika : prebolio.

AKO tako vode.


zato bi dokaz preboljenja trebao biti serološki test, a ne PCR. ali, smao Austrija ga priznaje.

razloga zašto ga antiznanost ne priznaje je što na serološkom puno više ljudi ima antiitijela nego što je PCRom utvrđena pozitivna dijagnoza.



Selak-Raspudic je u Saboru govorila o vaznosti te grupe za statistiku.

Postavila je pitanje ministru Berosu zasto nemamo podatak o tome koliko preboljelih ponovo oboli od virusa.

To je veoma vazan podatak i nije slucajno da mu se ne pridaje odgovarajuca tezina.

Ako bi i vlastita statistika pokazala da prirodni imunitet stiti bolje od cjepiva, ili barem kao cjepivo, onda bi se svaki preboljeli morao vrednovati bezopasnim za sustav barem kao i cijepljeni i time bi u sluzbenu statistiku cijepljenih automatski uslo preko 400.000 preboljelih.

Time bi za "spasitelje zdravstvenoga sustava" situacija u sekundi postala manje dramaticna (odjednom 400.000 novih "cijepljenih" u Hrvatskoj), ali, jao!, izbili bi sebi argument za ubrizgavanje narucenoga SOP-a i ostalih fabrikata.

A tek te narudzbe, u starom normalnom bismo ih jednostavno nazvali - kriminal. Cista pljacka Hrvatske u korist SOP-a. "Zastitnici sustava" svojim ce nemarom sprziti preko milijardu kuna (gruba procjena) samo na cjepiva koja ce zavrsiti kao medicinski otpad! Tko ce zavrsiti u zatvoru za to?

https://youtu.be/lQep8n7y4IM


Sto vise ljudi natjeraju na cijepljenje, to ce manje cjepiva morati baciti i time ce barem sluzbeno kolicina javnoga novca bacenog u vatru izgledati manja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 30 lis 2021, 16:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
dalate2020 je napisao/la:
https://www.zabranjeni.hr/vijesti/hrvatska/u-lancetu-objavljeni-rezultati-velikog-istrazivanja-covid-propusnice-nemaju-nikakvog-smisla-15114262


U Lancetu objavljeni rezultati velikog istraživanja: ‘Covid propusnice nemaju nikakvog smisla!‘


Ovo nema veze sa stvarnosti i novinar Jutarnjeg ili je tupav ili namjerno iskrivljuje pricu.
Nijednom se u clanku ne spomonju covid propusnice, potvrdjuje se da i vakcinisani mogu biti inficirani,narocito u grupama u kojima zajednicki borave sa inficiranom osobom duze vrijeme u malom prostoru. Kompletno istrazivanje se bavi situacijom u viseclanim porodicama i njihovim kucama/stanovima.
Veoma eksplicitno predlazu vakcinaciju tinejdzera i dodatne doze za starije i implicitno podrzavaju propusnice:
Citat:
Increasing population immunity via booster programmes and vaccination of teenagers will help to increase the currently limited effect of vaccination on transmission, but our analysis suggests that direct protection of individuals at risk of severe outcomes, via vaccination and non-pharmacological interventions, will remain central to containing the burden of disease caused by the delta variant.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8322 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313 ... 333  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 37 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO