HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 11:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Bosnjaci traze elektronsko glasanje, sta je to, koja zemlja ima takve izbore???
PostPostano: 30 stu 2021, 23:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Bosnjaci duze vrijeme drukaju o elektronskom glasanju, kazu da im na taj nacin nece glasati mrtve babe iz Citluka? Koliko je to sigurno, koje zemlje to primjenjuju i na koji nacin, mozemo li biti sigurno i kako se provjerava ispravnost, je li sigurno od hackera,... ?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnjaci traze elektronsko glasanje, sta je to, koja zemlja ima takve izbore???
PostPostano: 30 stu 2021, 23:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9259
Je pa da nakon izbora kmece kako su Rusi hakirali izbore.

U Americi imaju takvo glasovanje, elektronsko, samo nisam siguran da ovi kuze sta je to. To je u sustini formalno isto kao i obicni izbori, samo se ne zaokruzi olovkom vec se stisne taster.

A mrtve babe iz Citluka su minorna pojava, koliko na izborima kradu muslimanske stranke. Uostalom medjusobno se optuzuju nakon svakih izbora, SDP je do sada registrirao stotine primjera kako SDa krade izbore, ali o tome govore samo nakon izbora i dok im SDa ne ponudi platformu za suradnju... protiv Hrvata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnjaci traze elektronsko glasanje, sta je to, koja zemlja ima takve izbore???
PostPostano: 30 stu 2021, 23:47 
Online

Pridružen/a: 05 lis 2019, 13:55
Postovi: 4927
Elektronski se krade elegantnije, a i lakše od zaokruživanja olovkom. Primjer- Bidon dobio najviše glasova u povijesti američkih izbora- moš mislit. “Podesi” se softver i dobiješ željeni rezultat za čas. Inače poznati “filantrop” mađarskog porijekla je vlasnik tvrtke koja se bavi proizvodnjom i prodajom ove “elektronike”. Sve rečeno

_________________
Ode sve ovo u helać


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnjaci traze elektronsko glasanje, sta je to, koja zemlja ima takve izbore???
PostPostano: 30 stu 2021, 23:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Elektronski lakse mogu da ukljuce njihove dijasporase u RS, mislim da zato to rade.

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnjaci traze elektronsko glasanje, sta je to, koja zemlja ima takve izbore???
PostPostano: 01 pro 2021, 00:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Aha tako sam i pretpostavio, znaci razlog je elegantnija kradja izbornih glasova. Meni cudno sto toga nema u EU (osim cini mi se neke balticke zemlje) ako je tako napredno i pozeljno, kad vidi vraga nije zbog demokracije vec zbog lakseg lopovluka.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnjaci traze elektronsko glasanje, sta je to, koja zemlja ima takve izbore???
PostPostano: 01 pro 2021, 00:11 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9259
Ne razumijem se u to, ali logika stvari kaze da je elektronski lakse i za krasti, mada ionako je Staljin rekao nije bitno tko glasa vec tko broji glasove (rekao covjek istinu) pa je u sustini svejedno.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: mrnjav, Naša Kvačica, Tomba17, VBA2024 i 504 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO