HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 14:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 273 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 10 svi 2021, 12:46 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2020, 05:03
Postovi: 1347
Relacija Trebinje - Herceg Novi je od velikog znacaja za Srpstvo. Nadam se da ce tu biti sljedeci bum

_________________
S vjerom u Boga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 10 svi 2021, 20:29 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
Gazda je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
[




Ti si upravo s tim videima potvrdio ono što sam ja napisao + koji je već ovo put da vidim na ovom forumu iste te vide, a i sam zubar kaže da nije neki prevelik broj, a sad odi u Metković i vidjet ćeš iljadu BiH tablica pun lidl Čapljinaca ali evo to npr. nečeš vidjet u vijestima, dakle to što pojedinci idu preko granice nije udarna vijest, pa imaš i Trebinjaca po Dubrovniku mislim niđe veze, ovdje pojedinci to predstavljaju kao da svaki treći Dubrovčani ide u Trebinju, a vjv 80% Dubrovčana nije nikad ni bilo u Trebinja, a ako gledamo Lapad to je vjv i 95%. Trebinji svaka čast na turizmu i na uređenosti grada(barem ono što se vidi na slikama) ali to je zasluga Trebinjaca i Hercegovaca ne Dubrovčana koji "ostavljaju tu novac"

Ja sam imao suprotan dojam kada posjetim Trebinje. Ispred tržnih centara 70% tablica DU 20% HN i 10% bosanske tablice. Vjerovatno onda mnogi ljudi sa Pelješca,Vele Luke,Orebića i Opuzena dolaze da kupuju u Trebinju. Cifra da 80% Dubrovčana nije bila u Trebinju mi je neuvjerljiva. Cijene znaju biti i 3x puta jeftinije nego u Dubrovniku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 03 lip 2021, 15:40 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2021, 15:03
Postovi: 103
https://youtu.be/ymRFZQrg2gw


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 03 lip 2021, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Budi budan je napisao/la:


Impresivno :eek :zivili

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 03 lip 2021, 16:18 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2021, 15:03
Postovi: 103
novovrijeme je napisao/la:
Budi budan je napisao/la:


Impresivno :eek :zivili


Da samo da krenu sa izgradnjom, pripremali su bili teren.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 04 lip 2021, 07:34 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2020, 05:03
Postovi: 1347
Neznam, meni to grad sunce djeluje kao veliko trash sranje.

Puno ljepse bi bilo da je Popovo Polje puna domacina, celjad i vinove loze, a ne ******** apartmani

_________________
S vjerom u Boga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 06 lip 2021, 18:41 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
Altomanović je napisao/la:
Neznam, meni to grad sunce djeluje kao veliko trash sranje.

Puno ljepse bi bilo da je Popovo Polje puna domacina, celjad i vinove loze, a ne ******** apartmani

I meni djeluje totalno bezveze. Mogli su kopirati neku novogradnju u Tel Avivu ili Barseloni i preslikati nešto slično. Ovo mi djeluje više na obične betonske blokove. Ako ništa mogli su otići do Budve i tu iskopirati nove stambene zgrade i nove hotele ljepše bi se uklopilo i mediteranski izgled.
Ima i povratka u Popovo Polje ali ne baš puno. Treba ga raskrčiti i deminirati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 06 lip 2021, 21:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650


400 stanova u izgradnji
Još 500 se počinje graditi ove godine.
Nevjerovatno sta se desava u Trebinju. :eek :zivili

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 14 srp 2021, 09:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650


:wub

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 14 srp 2021, 16:32 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
https://www.ekapija.com/bs/municipal-sc ... ao?tbId=77


Ima li ovo sve sada u Trebinju..? :D

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 17 srp 2021, 17:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543


Moze li neko da namesti ovaj video?
https://www.youtube.com/watch?v=vQEZeghSjR8&t=144s

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 17 srp 2021, 18:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
aleksije radicevic je napisao/la:


Moze li neko da namesti ovaj video?
https://www.youtube.com/watch?v=vQEZeghSjR8&t=144s

Ne znam zasto Nece, nesto si u linku zeznuo

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 17 srp 2021, 19:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Samo hrvatski bojovnici to znaju uraditi.

aleksije radicevic je napisao/la:

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 29 srp 2021, 20:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Što radi musliman kad sa drugog kraja svijeta dođe na odmor u svoj rodni grad ?
Da, ruje po ratnim temema i otvara stare rane.
Oni nisu svjesni da ako se ne promijene svi ovi problemi koje sad imaju će im jedan dan izgledati kao kamilica blagi.

Citat:
Alen Glavović s porodicom stigao u Trebinje i prvo posjetio grob Srđana Aleksića: To je moja dužnost

To je i moja porodica. Oni mi zamjenjuju Srđa, rekao Rade Aleksić
29. 07. 2021. u 16:41 Face.ba

I ove kao i prethodnih godina, Alen Glavović doputovao je iz Švedske u rodno Trebinje i zajedno sa suprugom Fatimom i sinom Dženanom posjetio grob svog prijatelja Srđana Aleksića, koji je kako kaže, dao svoj život da bi on danas živio.

- I ove godine dolaskom u Trebinje na odmor, prvo posjećujem Srđanov grob. To je moja dužnost, jer Srđan je čovjek koji je spasio moj život, žrtvujući svoj, bez obzira šta ljudi govorili dobro ili zlo, ja moram ići dalje. Dolazim i dolazit ću dok sam živ - rekao nam je Alen.

Srđanov otac Rade kaže da kao i svake godine Alenova porodica dođe da ga posjeti i obiđe Srđanov grob.

- To je i moja porodica. Oni mi zamjenjuju Srđa. Alen i ja pamtimo i pamtićemo Srđa, a ljudima ostaje da pamte Srđanovo djelo, djelo ponosa, časti, djelo koje obavezuje i upućuje. Djelo koje treba da vaspitava mladi svijet, da mu je potreban prijatelj, drug, ljubav, da mu ne treba nikakav rat, da ne treba slušati zle ljude koji se trude za zavade na neki ružan način razdjeljenje narode koji su nekada bili isto, koji su bili složni i koji nisu razmišljali o nekim podjelama - istakao je Rade.

Zahvalio se Alenu i njegovoj porodici na posjeti poželivši njegov kćerki koja se uskoro udaje i koja nije mogla doći u Trebinje ove godine, svaku sreću u životu.

Podsjetimo Srđan Aleksić umro je 27. januara 1993. godine od posljedica povreda zadobijenih 21. januara iste godine, kada je pokušao i uspio da odbrani svoga prijatelja i druga Alena Glavovića od četvorice vojnika Vojske RS.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 27 ruj 2021, 05:54 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2021, 15:03
Postovi: 103
https://www.ekapija.com/news/3426233/ma ... larni-park


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 29 ruj 2021, 15:17 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2020, 05:03
Postovi: 1347
Ne znam dal je ovo dobro. Gdje su solarni paneli tu nema orlova

_________________
S vjerom u Boga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 11 lis 2021, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 16:38
Postovi: 1522
Izvor: https://www.nedjelja.ba/hr/vijesti/bih/ ... 7vBdL3LTJU

Mlada misa don Ivana Vukčevića u BiH

U nedjelju 10. listopada u trebinjskoj katedrali Rođenja Blažene Djevice Marije svoju mladu misu na području BiH proslavio je don Ivan Vukčević, svećenik biskupije Željezno (Eisenstadt) u Austriji.

S don Ivanom su suslavili biskup u miru mons. Ratko Perić koji je uputio prigodnu propovijed i trebinjski katedralni župnik don Ante Luburić, biskupski vikar za Trebinjsko-mrkansku biskupiju.

Na početku je don Ante predstavio don Ivana koji je s trebinjskim katolicima – kao i s vjernicima okolnih župa, proveo neko vrijeme, te rado odgovorio na poziv župnika Luburića da i ondje proslavi svoju mladu misu.

Nakon svetopisamskih čitanja i naviještenoga Evanđelja, biskup Ratko uputio je svoju homiliju osvrćući se posebno na evanđeoski odlomak koji pred oči stavlja susret Isusa i mladića koji „imaše velik imetak“ (Mk 10,17-30), te je to povezao sa životnim i svećeničkim putem don Ivana, ohrabrivši ga da na njemu i ustraje.

Na kraju misnog slavlja župnik je u ime male, ali vjerne, župne zajednice mladomisniku Vukčeviću uputio čestitku i ohrabrenje te darovao umjetničku sliku akademske slikarice Blaženke Salavarde.

Don Ivan je zahvalio nazočnima te ih pozvao na okrjepu u župnu kuću, a potom podijelio zajednički i pojedinačni mladomisnički blagoslov te sličice.

Don Ivan S. Vukčević rođen je u Budvi. Diplomirani je klavirist, magistar muzikologije i znanstveni djelatnik. Filozofsko-teološki studij pohađao je na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu, a teologiju diplomirao na Papskom sveučilištu Gregoriana u Rimu. Kao kandidat Kotorske biskupije svoju formaciju stekao je u Vrhbosanskom bogoslovnom sjemeništu i u Papskom kolegiju Germanicum et Hungaricum de Urbe u Rimu. Nakon studija i formacije radio je kao tajnik i ceremonijar barskog nadbiskupa, a u jesen 2019. otišao je u biskupiju Željezno gdje je bio pastoralni suradnik i praktikant te stjecao dodatno obrazovanje i integracijske tečajeve u Nadbiskupskoj bogosloviji u Beču, u kojoj se formiraju i kandidati biskupije Željezno i St. Pölten. Na svetkovinu Bezgrješnog začeća BDM-a, 8. prosinca 2020. primio je red đakonata, a na svetkovinu Sv. Petra i Pavla, 29. lipnja zaređen je za svećenika u katedrali Sv. Martina u Eisenstadtu. Dekretom je imenovan župnim vikarom u župama: Jois, Winden am See, Kaisersteinbruch i Bruckneudorf (gdje je do sada obavljao svoju đakonsku službu), a također i na župama: Breitnebrunn, Purbach am Neusiedler See, Donnerskirchen i Schützen am Gebirge.

Svoje mlade misu proslavio je i 4. 5. i 6. srpnja na župama u Austriji, kao i 11. srpnja u rodnoj Budvi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 06 pro 2021, 23:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476





E moji susjedici, i kako vi mislite da aneKtirate Trebinje kad nemate nista slicnosti, dve potpuno razlicite kulture i pogledi na svet. :D

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 06 pro 2021, 23:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Jos smesnije mi Mujine pretenzije, a u Trebinju, ne znam dal mogu se nadju 2-3 Varta zastave trenutno. =))

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 06 pro 2021, 23:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 07 pro 2021, 10:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Sad uporedi Trebinje i Cetinje. Slična geografska pozicija a nebo i zemlja po svemu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 07 pro 2021, 14:27 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
Yun Che je napisao/la:





E moji susjedici, i kako vi mislite da aneKtirate Trebinje kad nemate nista slicnosti, dve potpuno razlicite kulture i pogledi na svet. :D

Naprotiv,Trebinjci su jako slični mentalitetom Dubrovčanima i obratno. Dubrovčani čak jezički naginju više istočnoj Hercegovini i Crnoj Gori nego ostatku Dalmacije. Ta dva naroda su vijekovima živjeli jedni pored drugih i uticali jednu na druge.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 07 pro 2021, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Lutorčina je napisao/la:
Yun Che je napisao/la:





E moji susjedici, i kako vi mislite da aneKtirate Trebinje kad nemate nista slicnosti, dve potpuno razlicite kulture i pogledi na svet. :D

Naprotiv,Trebinjci su jako slični mentalitetom Dubrovčanima i obratno. Dubrovčani čak jezički naginju više istočnoj Hercegovini i Crnoj Gori nego ostatku Dalmacije. Ta dva naroda su vijekovima živjeli jedni pored drugih i uticali jednu na druge.


Ovo nije točno.
Dubrovački je poprilično različit od istočnohercegovačkog.
Netko je iz grOada, netko nije.
A mentalitet trgovaca i pastira, nije niti sličan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 07 pro 2021, 14:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Lutorčina je napisao/la:
Yun Che je napisao/la:





E moji susjedici, i kako vi mislite da aneKtirate Trebinje kad nemate nista slicnosti, dve potpuno razlicite kulture i pogledi na svet. :D

Naprotiv,Trebinjci su jako slični mentalitetom Dubrovčanima i obratno. Dubrovčani čak jezički naginju više istočnoj Hercegovini i Crnoj Gori nego ostatku Dalmacije. Ta dva naroda su vijekovima živjeli jedni pored drugih i uticali jednu na druge.


Sta i Dubrovcani poceli da otvaraju Ruske i Kineske kulturne centre, od kad to? :zubati

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 07 pro 2021, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Izgleda i Dubrovcani otkantali Zapad onda.

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 273 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO