HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 22:43.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 5169 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 207  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 17 sij 2022, 11:46 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
pa vhs 2 je kopija raznih bullpup-ova... ovde je implementirano sve sto je dobro, a najbolja stvar je balistika grendela.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 17 sij 2022, 11:47 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
A ovo je ulepsani m-70, duzi ga MUP

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 17 sij 2022, 11:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 pro 2020, 01:54
Postovi: 384
ShahidMaker je napisao/la:
pa vhs 2 je kopija raznih bullpup-ova... ovde je implementirano sve sto je dobro, a najbolja stvar je balistika grendela.


Nisam je kritizirao, SCAR je po meni jedna od najljepših pušaka tako da je to bio kompliment... nema potrebe izmišljati toplu vodu i rusi moderniziraju dokazani dizajn isto kao ameri.

VHS je od drugih uzeo samo koncepciju od drugih bullpupova, operativni sistem npr zatvarač je najsličniji AR-18 ali je ipak prilagođen i nije direktna kopija.
Pogledaj sad bar imaš na YT dosta videa o Hellionu

_________________
Made his money killin' commies didn't ever wanna quit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 17 sij 2022, 12:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Fullback je napisao/la:
ShahidMaker je napisao/la:
M19 - modularna jurisna puska. Uskoro zamenjuje propali projekat m21.

Izgleda prelepo.

slika


Siluetno izgleda kao SCAR sa AK okvirom...

Dušmani će reći da je to samo ušminkani M70 :zubati

Zanima me kako izgleda kada se skine poklopac zatvarača, cilindar je isti samo bez drvene garniture?

Cilindar je iznad cevi, to je očigledno, i po debljini klipa može da mu se zaključi prečnik. Znači sistem pozajmice gasova. Ali to samo po sebi ne znači da je u pitanju kalaš. I AR-15(M-16, M4) takođe koristi sistem pozajmice gasova, razlika je samo u dužini hoda nosača zatvarača za gasnim klipom, i kod američke puške je gasni cilindar daleko uži. A ovde ili nije pokazan zatvarač, ili ja ne umem da ga prepoznam.

Inače, Bulpap se u praksi pokazao kao promašeno rešenje. Kinezi su prešli na konvecionalni dizajn, Francuzi prelaze sa Famasa na HK 416, itd.. Od ozbiljnih vojski, samo Englezi ostaju sa Bulpap rešenjem na onom njihovom sranju od Enfild puške.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 17 sij 2022, 12:03 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
je l vama jedan pukovnik/general HVO-a predstavnik HS produkta ili vase namenske?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 17 sij 2022, 12:05 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
To je meni jako cudno da francuzi prelaze na HK, da jedna takva drzava ne proizvede svoju pusku...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 17 sij 2022, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
ShahidMaker je napisao/la:
To je meni jako cudno da francuzi prelaze na HK, da jedna takva drzava ne proizvede svoju pusku...

Zašto bi ulagali pare u razvoj, kad mogu da kupe trenutno najbolju pušku na svetu od proizvođača sa tradicijom i renomeom. Mada, da, čudi i mene, pošto su Francuzi u pitanju, oni inače kod vojske imaju filozofiju da moraju da proizvode sve svoje. I proizvode sve svoje. Verovatno streljačko naoružanje nije toliko bitna stvar da baš mora da bude francusko. A svakako ništa bolje od HK 416 nisu ni mogli da naprave, ono je remek delo od puške.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 18 sij 2022, 08:19 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Slazem se, a sto se tice ,,najbolje puske'' to jedna skakljiva tema sa dosta oprecnih misljenja... i naravno svako svoju hvali...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 18 sij 2022, 08:21 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Juce, u Kraljevu, vrsena obuka letenja na helikopterima Mi 35 i Gazela gama u zimskim uslovima.

slika

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 20 sij 2022, 17:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Januar u genocidnoj srboćetnićkoj jugokomunistićkoj armadi

Doček gosn Predsednika. Uskoro i u Srpskom Sarajevu

slika

Tenkisti Prve brigade spremaju mašine za obezbeđenje i proširenje Koridora

slika

"Vidiš bajo moj, Muslimani su ti ovolišni..."

slika

Jedan od novouspostavljenih bataljona VS. Prave se dva nova bataljona uz samu granicu Bejha. Slučajnost? Ne bih rekao.

slika

Priprema za bosanske šume i planineee

slika

Toliko od mrskog hagresora, pozdav do skorog viđenja

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 21 sij 2022, 13:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 pro 2020, 01:54
Postovi: 384
ShahidMaker je napisao/la:
Juce, u Kraljevu, vrsena obuka letenja na helikopterima Mi 35 i Gazela gama u zimskim uslovima.

slika

slika

slika


Imam negdje graf za ovisnost okretnog momenta o temperaturi zraka na 0 metara Klimov TV3-117, preklopis ga sa grafom u ovisnosti o visini i dobiješ koliko ovim helikopterima više odgovara zima nego ljeto...
Rusi su imali tri problema kad su tek doveli 24vorke u Afganistan: pijesak, visinu i temperaturu - pijesak je riješen filterima a onaj koji mi napiše kako se rješava visina i visoka temperatura kod turbinskih motora dobije keksić.

Hint:
slika

Ako nitko od vas komšija ne odgovori točno znači da ne poznajete avijaciju i time ćete sami sebe diskreditirati... čak sam vam i hint dao.

_________________
Made his money killin' commies didn't ever wanna quit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 21 sij 2022, 13:44 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
vodom?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 21 sij 2022, 13:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 pro 2020, 01:54
Postovi: 384
ShahidMaker je napisao/la:
vodom?


Točno :smajl007

Očekivao sam da ćete pogoditi ali moram priznati da sam ugodno iznenađen.

Točnije mješavina vode i alkohola je češća ... poanta je da se stvori aerosol koji osim što hladi radnu tvar (ne znatno ali u idealnom Braytonovom ciklusu teoretska razlika je u literaturi 2-3%) podiže maseni protok što za efekt ima mogućnost veće termalne iskoristivosti goriva za isti tlak na difuzoru, premda u idealnom ciklusu tlak na ulazu i izlazu iz komore izgaranja mora biti jedan u stvarnosti je razlika mala (manji je na izlazu) to za rezultat ima veću brzinu plinova a tu razliku turbina kod turbo-osovinskih motora pretvara u veći okretni moment dok se kod turbo-mlaznih logično dobiva više kN potiska.

Alkohol u smjesi naravno izgara kada dođe u komoru izgaranja dajući još jedan mali bonus ali njegova uloga je antifriz jer zbog velikog protoka i tlaka na špricaljkama i kompresoru visokog tlaka može doći do lokalnog pada temperature i zaleđivanja vode.

_________________
Made his money killin' commies didn't ever wanna quit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 21 sij 2022, 13:58 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Lepo si to srocio...


Vidite sa kakvim predznanjem se dolazi na forum :tank


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 21 sij 2022, 14:24 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Fullback je napisao/la:
ShahidMaker je napisao/la:
vodom?


Točno :smajl007

Očekivao sam da ćete pogoditi ali moram priznati da sam ugodno iznenađen.

Točnije mješavina vode i alkohola je češća ... poanta je da se stvori aerosol koji osim što hladi radnu tvar (ne znatno ali u idealnom Braytonovom ciklusu teoretska razlika je u literaturi 2-3%) podiže maseni protok što za efekt ima mogućnost veće termalne iskoristivosti goriva za isti tlak na difuzoru, premda u idealnom ciklusu tlak na ulazu i izlazu iz komore izgaranja mora biti jedan u stvarnosti je razlika mala (manji je na izlazu) to za rezultat ima veću brzinu plinova a tu razliku turbina kod turbo-osovinskih motora pretvara u veći okretni moment dok se kod turbo-mlaznih logično dobiva više kN potiska.

Alkohol u smjesi naravno izgara kada dođe u komoru izgaranja dajući još jedan mali bonus ali njegova uloga je antifriz jer zbog velikog protoka i tlaka na špricaljkama i kompresoru visokog tlaka može doći do lokalnog pada temperature i zaleđivanja vode.



Ako volis vojnu tematiku dobar forum ti je MyCity-Military, narocito strucnih ljudi ima u ovoj oblasti, top 5 forum u Eu za tu vrstu. Drze ga Srbi, ali kao i ovde, ima ljudi sa svih strana. Najpoznatiji Hrvat tamo je pod nikom ,,raketas'', mislim da je upravo iz BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 21 sij 2022, 21:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 pro 2020, 01:54
Postovi: 384
ShahidMaker je napisao/la:
Fullback je napisao/la:

Točno :smajl007

Očekivao sam da ćete pogoditi ali moram priznati da sam ugodno iznenađen.

Točnije mješavina vode i alkohola je češća ... poanta je da se stvori aerosol koji osim što hladi radnu tvar (ne znatno ali u idealnom Braytonovom ciklusu teoretska razlika je u literaturi 2-3%) podiže maseni protok što za efekt ima mogućnost veće termalne iskoristivosti goriva za isti tlak na difuzoru, premda u idealnom ciklusu tlak na ulazu i izlazu iz komore izgaranja mora biti jedan u stvarnosti je razlika mala (manji je na izlazu) to za rezultat ima veću brzinu plinova a tu razliku turbina kod turbo-osovinskih motora pretvara u veći okretni moment dok se kod turbo-mlaznih logično dobiva više kN potiska.

Alkohol u smjesi naravno izgara kada dođe u komoru izgaranja dajući još jedan mali bonus ali njegova uloga je antifriz jer zbog velikog protoka i tlaka na špricaljkama i kompresoru visokog tlaka može doći do lokalnog pada temperature i zaleđivanja vode.



Ako volis vojnu tematiku dobar forum ti je MyCity-Military, narocito strucnih ljudi ima u ovoj oblasti, top 5 forum u Eu za tu vrstu. Drze ga Srbi, ali kao i ovde, ima ljudi sa svih strana. Najpoznatiji Hrvat tamo je pod nikom ,,raketas'', mislim da je upravo iz BiH.


Pisao sam tamo, očajan forum... vlada teško jednoumlje imaš nekoliko nickova koji izmišljaju gluposti i nickove koji im se klanjaju sa pokojim glasom razuma čak i stručnjakom ali to je sve tanko.
Admini su loši, brisali su mi postove kada sam opovrgavao gluposti koje pišu o Baraku, ne sjećam se točno što je bilo mislim da su uspoređivali SLEP sa "remontovanjem" 29ica :sega

Od vaših foruma Paluba je ok, imaš dosta starih JRM-ovaca koji vole nautiku a i znaju podosta toga... uz forum.hr vjerojatno forum sa najviše povijesne građe iz vojne tematike na našim prostorima.

_________________
Made his money killin' commies didn't ever wanna quit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 21 sij 2022, 21:30 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Mcm je jako kvalitetan. Ne pisem tamo, ali redovno pratim. Ima dosta ljudi koji su jako obrazovani u tom pogledu i moze se svasta nauciti. Tamo je politika zabranjena pa banuju i brisu. Ja pratim ove aktuelnosti sa ratista, pa volim kad su sve vesti na jednom mestu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 21 sij 2022, 21:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Na MCM još uvek vlada komunizam, ali ima mnogo stručnih tema i detaljno obradjenih vojno-tehničkih detalja o svemu.

Ali veličanje Juge (a i Rusije) je iznad svih pristojnih granica.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 21 sij 2022, 21:38 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Al fora npr vesti iz sirije, izlazi isil klip na tviteru, jedan ujgur dobrovoljac i likovi ladno prevedu sve... neko zna arapski, neko kineski itd...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 21 sij 2022, 21:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Na MCM ima kvalitetnih ljudi, ali ima i kompletnih neznalica, kojima se iz meni nepoznatog razloga ne brišu postovi zbog gluposti. Inače, slažem se sa grobarom, veličanje JNA tehnike i majke Rusije je gadljivo, baš van svakog ukusa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 24 sij 2022, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Meni je na MCM najdebilnija zabrana diskusije o ratnim dešavanjima. Jbt 30 godina prošlo, vojni forum, učesnici... Ne oni su još u fazonu bratstvo jedinstvo i ajmo da bistrimo pravilnu upotrebu ašovčića na služenju vojnog roka u Štipu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 24 sij 2022, 16:17 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Ima toga u kantini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 24 sij 2022, 17:02 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2021, 22:58
Postovi: 7447
Lokacija: Nizza, Naissus...
Mar-kan je napisao/la:
ShahidMaker je napisao/la:
Generalno gledano u svakom segmentu VS je iznad HV-a, a ta razlika ce nastavati da se povecava. Isto je i sa namenskom industrijom. S druge strane Hrvatska ima jaci prihod u usloznom sektoru, pre svega turizam, i to ne verujem da mozemo da dostignemo.

Vučić to kupuje iz kataloga :zubati

De Carmelo vrati se, usraše temu ovi puteraši :wink

Dajte mu moderatorske ovlasti. Da ga se nagradi.

_________________
Propast najdugovecnije imperije (1123 god), Istocno Rimskog carstva
https://www.youtube.com/watch?v=yVa6GQVSaj0


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 24 sij 2022, 17:49 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Stizu panciri i FK3

slika

https://tangosix.rs/2022/21/01/pancir-i ... inice-pvo/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 24 sij 2022, 17:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ministar je rekao da stižu samo Panciri. Autor teksta u tangosix je sam dodao "nije nemoguće da stigne i FK3"

I još staviš link na tekst u kome se jasno vidi da lažeš. Mislim, znam da si drot, ali ni panduri ne mogu da budu baš toliko glupi.

FK3 će stići kad bude stigao, ako bude stigao. Neće stići zato što ti kenjaš na nekom levom forumu.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 5169 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 207  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 62 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO