HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 02:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 11 lis 2010, 08:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
caporegime je napisao/la:
pjosip je napisao/la:
Pogledaj još jednom i reci da nisam u pravu - u svakoj od vrhunskih borbi u Japanu Mirko ima prostor za stand-up, drži distancu a sad je recept isti - konstantan bliski kontakt -klinč i poluklinč, nabijanje u tom poluklinču koje Mirka očito iscrpljuje i bez da mu ostave prostor i vrijeme da digne nogu koja mu je najjače oružje.


mirko filipović ima ptsp.


Ako se dobro sjećam Mirko je bio premlad i nije nit sudjelovao u ratu?

Onom tko se dosjetio ovog PTSP "objašnjenja" treba pod hitno udijeliti nagradu "shit of the year". Najlakše je stvar "objasniti" psihičkim problemima a ovi disko izbacivači su očito postali i psihijatri.

Postoji logično objašnjenje njegove slabije izvedba i ako malo bolje pogledaš vidjet ćeš da su se likovi u Americi pripremili za njegov dolazak a ja tvrdim da je tu taktiku pripremio upravo Werdum dok je sa Mirkom sparingovao u Zagrebu.

Mirko treba pod hitno prestati uzimati savjete od izbacivača iz disko klubova i te tipove koristiti za ono što im jedino i ide: za nabijanje umjesto boksačke vreće.

Citat:
nema više ni hrabrosti ni iskrene motivacije ni odlučnosti.
on više nije beskompromisan borac odnosno on to nije već nekoliko godina.


Mirko nikad, ali baš nikad nije bio "beskompromisan" borac. Uvijek je davao izjave da on ćeli osigurat budućnost svojoj djeci i uvijek je govorio da on želi sačuvati živu glavu.

No i kao takav je uspijevao a ja ti kažem i zašto.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 11 lis 2010, 09:38 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
pjosip je napisao/la:
caporegime je napisao/la:

mirko filipović ima ptsp.


Ako se dobro sjećam Mirko je bio premlad i nije nit sudjelovao u ratu?

Onom tko se dosjetio ovog PTSP "objašnjenja" treba pod hitno udijeliti nagradu "shit of the year". Najlakše je stvar "objasniti" psihičkim problemima a ovi disko izbacivači su očito postali i psihijatri.

Postoji logično objašnjenje njegove slabije izvedba i ako malo bolje pogledaš vidjet ćeš da su se likovi u Americi pripremili za njegov dolazak a ja tvrdim da je tu taktiku pripremio upravo Werdum dok je sa Mirkom sparingovao u Zagrebu.

Mirko treba pod hitno prestati uzimati savjete od izbacivača iz disko klubova i te tipove koristiti za ono što im jedino i ide: za nabijanje umjesto boksačke vreće.

Citat:
nema više ni hrabrosti ni iskrene motivacije ni odlučnosti.
on više nije beskompromisan borac odnosno on to nije već nekoliko godina.


Mirko nikad, ali baš nikad nije bio "beskompromisan" borac. Uvijek je davao izjave da on ćeli osigurat budućnost svojoj djeci i uvijek je govorio da on želi sačuvati živu glavu.

No i kao takav je uspijevao a ja ti kažem i zašto.


ne moraš biti u ratu da bi dobio ptsp.
to je psihološka kategorija a ne posljedica rata.
a ti josipe prije nego blebneš još koju o disko izbacivačima, ne zaboravi daje taj mirko jedno vrijeme itekako pobjeđivao?
ako su ga i tada trenirali disko izbacivači znači da su nešto i znali jel?
uglavnom, nikad ga nisu trenirali disko izbacivači a psihološki pristup, odnosno njegov pristup i životu i treningu i mečevima je glavni razlog njegovih daljnjih neuspjeha.
a ti kad si toliko stručnjak i trening analitičar ponudi mu svoje usluge.
vjerujem da si i na kavi izanalizirao igru naše reprezentacije u izraelu, nakon što si objasnio sve o paketu mjera za stabilizaciju a prije nogo što si objasnio sve o autima

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 11 lis 2010, 11:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
caporegime je napisao/la:
ne moraš biti u ratu da bi dobio ptsp.
to je psihološka kategorija a ne posljedica rata.
a ti josipe prije nego blebneš još koju o disko izbacivačima, ne zaboravi daje taj mirko jedno vrijeme itekako pobjeđivao?
ako su ga i tada trenirali disko izbacivači znači da su nešto i znali jel?
uglavnom, nikad ga nisu trenirali disko izbacivači a psihološki pristup, odnosno njegov pristup i životu i treningu i mečevima je glavni razlog njegovih daljnjih neuspjeha.
a ti kad si toliko stručnjak i trening analitičar ponudi mu svoje usluge.
vjerujem da si i na kavi izanalizirao igru naše reprezentacije u izraelu, nakon što si objasnio sve o paketu mjera za stabilizaciju a prije nogo što si objasnio sve o autima



Krivo si me procijenio.

Ne želim izigravati "selektora". On ima svoj sportski put koji se, na mučenje svih gledatelja očito približio svom kraju. Ono što sam imao za reći - rekao sam. Prebaciti stvari na psihičke probleme mi je prebanalno. Mirko može imati psihčkih problema jer učestalo gubi.

A učestalo gubi iz razloga koje sam ja naveo da su uzrok.

Tu priča prestaje.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 11 lis 2010, 11:48 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
pjosip je napisao/la:
caporegime je napisao/la:
ne moraš biti u ratu da bi dobio ptsp.
to je psihološka kategorija a ne posljedica rata.
a ti josipe prije nego blebneš još koju o disko izbacivačima, ne zaboravi daje taj mirko jedno vrijeme itekako pobjeđivao?
ako su ga i tada trenirali disko izbacivači znači da su nešto i znali jel?
uglavnom, nikad ga nisu trenirali disko izbacivači a psihološki pristup, odnosno njegov pristup i životu i treningu i mečevima je glavni razlog njegovih daljnjih neuspjeha.
a ti kad si toliko stručnjak i trening analitičar ponudi mu svoje usluge.
vjerujem da si i na kavi izanalizirao igru naše reprezentacije u izraelu, nakon što si objasnio sve o paketu mjera za stabilizaciju a prije nogo što si objasnio sve o autima



Krivo si me procijenio.

Ne želim izigravati "selektora". On ima svoj sportski put koji se, na mučenje svih gledatelja očito približio svom kraju. Ono što sam imao za reći - rekao sam. Prebaciti stvari na psihičke probleme mi je prebanalno. Mirko može imati psihčkih problema jer učestalo gubi.

A učestalo gubi iz razloga koje sam ja naveo da su uzrok.

Tu priča prestaje.


pa kako je to počeo naglo gubiti ulaskom u ufc?
i to od protivnika koji mu nisu baš bili po značaju ravni.
pogrešno smatraš da je čovjek stroj i da je onakav kakav je jedan dan, može biti svaki dan.
ja i dalje tvrdim, stimulansi koje ne smije upotrebljavati u ufc-u kao i psihološka nestabilnost i jednostavno strah umanjili su njegove sposobnosti.
osim toga, više i nije gladan i anoniman.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 11 lis 2010, 13:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
caporegime je napisao/la:
pa kako je to počeo naglo gubiti ulaskom u ufc?


Ljudi su se pripremili. Werdum je obavio posao, prenio "znanje" svojim polaznicima i Mirko je prvo naletio upravo ne jednog Werdumovog učenika - Gonzagu. Nakon toga je došao onaj Francuz koji nije doduše član te škole ali je pripremio potpuno istu taktiku. Bliska borba, iscrpljivanje i Mirko je potrošio snagu prije kraja prve runde. Poslije više nije niti mogao dići nogu.


Citat:
pogrešno smatraš da je čovjek stroj i da je onakav kakav je jedan dan, može biti svaki dan.
ja i dalje tvrdim, stimulansi koje ne smije upotrebljavati u ufc-u kao i psihološka nestabilnost i jednostavno strah umanjili su njegove sposobnosti.
osim toga, više i nije gladan i anoniman.


Tu priču sa stimulansima su prodali upravo ufc borci kako bi sebi digli na važnosti. To su gluposti - pogledaj samo na šta liči Brock Lesnar i onaj koji mi kaže da taj nije uzimao stimulanse nije sav svoj.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 11 lis 2010, 14:13 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
pjosip je napisao/la:
caporegime je napisao/la:
pa kako je to počeo naglo gubiti ulaskom u ufc?


Ljudi su se pripremili. Werdum je obavio posao, prenio "znanje" svojim polaznicima i Mirko je prvo naletio upravo ne jednog Werdumovog učenika - Gonzagu. Nakon toga je došao onaj Francuz koji nije doduše član te škole ali je pripremio potpuno istu taktiku. Bliska borba, iscrpljivanje i Mirko je potrošio snagu prije kraja prve runde. Poslije više nije niti mogao dići nogu.


Citat:
pogrešno smatraš da je čovjek stroj i da je onakav kakav je jedan dan, može biti svaki dan.
ja i dalje tvrdim, stimulansi koje ne smije upotrebljavati u ufc-u kao i psihološka nestabilnost i jednostavno strah umanjili su njegove sposobnosti.
osim toga, više i nije gladan i anoniman.


Tu priču sa stimulansima su prodali upravo ufc borci kako bi sebi digli na važnosti. To su gluposti - pogledaj samo na šta liči Brock Lesnar i onaj koji mi kaže da taj nije uzimao stimulanse nije sav svoj.


ja se sjećam jedne priče od prije nekoliko godina kad su mirko, jedan vrlo uspješan hrvatski boksač i još jedan (u ovoj priči najbitniji) sjedili u mostaru, istočnom, budući su bili gosti na turniru hakije turajlića.
neki baja iz istočnog mostara je glumio veću faci pa je završio na podu uslijed nokauta vrlo uspješnoh hrvatskog boksača (morali su ga polijevati vodom, nije se dugo ustajao).
mirko se usro u strahu od moguće osvete, a najbitniji lik iz priče je samo hladno rekao da se ne uzbuđuje, provjerio pištolj, stavio ga za pas i ekipa je krenula dalje u šetnju po istočnom mostaru.
ti bi rekao, disko izbacivači?
nije mirko toliki mangup koliko ti misliš da jest.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 24 lis 2010, 12:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 ruj 2010, 22:36
Postovi: 547
Koji meč :klanjam



Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 13 vel 2011, 19:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 09 svi 2015, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
NOćas dva hrvatska borca na UFC turniru. Nažalost, zravni prijenos dvoboja "Miočić vs. Hunt" će se moći pogledati samo na Fight Channel PPV-u na Vip i B.net televiziji.

Citat:
SVE je spremno za noćašnji (subota na nedjelju) UFC spektakl u Australiji na kojem ćemo vidjeti nastupe čak dva hrvatska borca. Iza nas je službeno vaganje koje su svi borci odradili bez problema i tako razveselili čelnike UFC-a koji u posljednje vrijeme često muku muče i s ovim segmentom svog posla.

Nas su naravno najviše zanimali Stipe Miočić i Anthony Perosh. Prvi na vagu je izašao australski Hrvat koji će noćas rukavice ukrstiti s Seanom O'Connellom. Obojica boraca su bili točno na gornjoj dopuštenoj granici poluteške divizije i težili su 93.5 kilograma.

Posljednji su na pozornicu izašli Mark Hunt i Stipe Miočić. Naš "Vatrogasac" je bio nešto malo teži nego inače te je na vagi imao 110.2 kilograma. "Super Samoanac" je očito do posljednjeg trenutka skidao kile jer je vaga pokazala gornju dopuštenu granicu za nastupanje u UFC-u, a to je 120.5 kilograma.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 10 svi 2015, 08:35 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Miočić razvalio Hunta.
Hrvati dominiraju.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 10 svi 2015, 10:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Strahota..
Hunt je jedan od najvecih ali Stipe ga je ugazio..

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 10 svi 2015, 10:36 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Link na cijeli mec, dominacija od prve do zadnje minute. Stipe je spreman za napad na titulu.

http://mmashare.com.2112112.net/f1-f38/stipe-miocic-vs-mark-hunt-t80231.html#p1484583

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 10 svi 2015, 19:32 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 08 sij 2016, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Fabricio Werdum vs Cain Velasquez rematch će se održati 06.02.2016. u Las Vegasu. Borba za prvaka teške kategorije.


_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 06 tra 2019, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4916
Vidim da je tema zamrla...

Conor McGregor :zubati


_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 14 tra 2019, 00:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4916
slika

Dobar card večeras (odnosno noćas) 4:00h...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 15 tra 2019, 01:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
Uskoro bit ce borba Aleksandr Volkov( Rus, nord) vs Alistar Overeem(iz NL), koji je pobjedio CroCopa, al puno izgubio od mladog Miočiča.
Koliko pamtim borba se održava 20. travnja.

Volkov samo naprijed, dosta je. talentiran dečko


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 15 tra 2019, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4916
Nije Volkov, zamijenio si ga sa Aleksom Oleinik-om...

https://www.ufc.com/event/ufc-fight-night-april-20-2019


Volkov je dobar MMA borac, visok, duge ruke, izdržljiv...

Sjebo se u zadnjoj borbi protiv Lewis-a, razbio ga je u 5 rundi i na kraju borbe Lewis ga pogodi jednim cheapshot-om više iz očaja i KO...da je dobio tu borbu, mislim da bi dobio i priliku za naslov protiv D.C.


Realno Crocop nije imo šta tražit u UFC-u (naravno osim novca)

Ritam u UFC-u je puno jači zbog oktogona...
-UFC 25min. 5 rundi po 5 min.
-K1 15min. 5 rundi po 3 min.
-Pride,Glory 20min. 1.runda 10min. 2i3 po 5 min.
-UFC nema prekida, kao kad si izvan ringa (konopca) u parteru
-UFC-u se ne možeš zaštitit od udaraca nogom i koljenom, kao u kutu ringa, jer nema "konopca" da protivniku zapne noga
-žica u oktogonu ti onemogućava eskivaže, kao u ringu, jer je viša i nije elastična za razliku "konopca" u ringu
-UFC-u je dozvoljeno gušenje i "kravata" i udarci podlakticom (ground&pound) za razliku Pride,Glory
-jednostavno u oktogonu nemaš kad uzet predah

Crocop je pobijedio 3 borca u UFC-u, ali protiv TOP10 boraca je sve borbe izgubio.
Jednostavno je podcijenio UFC i nastavio trenirat po starom u ringu, tek kasnije se prebacio na oktogon...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 13 svi 2019, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
Mi se više se sviđa K-1 nego MMA(UFC)

https://youtu.be/_vnINz-O-KI

Moze zbog toga da ne razumijem ove borbe u parteru, nego da udaraljkaške borilačke vještine. Cropop npr.sa poćetka bio je kikboxer,i sl i samo kasnije naučio se borbe u parteru.
Bitke u mma stvarno više liće na uličnu borbu, posebno "oldskhool mma", al mi je stvarno ljepše gledati K-1.
Ne samo zbog toga da zanjimlivije, a i stvarno tamo manje okrutnosti po mom misleniju, a i borci ..neznam kako reciti
izgledaju kao samuraji..u najboljem smislu ove rječi.

https://youtu.be/z_4VW8-Y5Fg
Branko Cikatič vs Hoost 1994 g.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 20 svi 2019, 22:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 vel 2019, 01:55
Postovi: 29
Lokacija: Vojvodstvo Svetog Save
Uskoro dugo iščekivani podkast sa Kro Kopom u Inkubatoru. Biće događaj i po.

_________________
Non omne quod licet honestum est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 02 lip 2019, 18:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Prvak UFC-a Daniel Cormier i novi boksački prvak Andy Ruiz humaniziraju borilačke vještine i sportove. Ne morate provoditi 10 sati dnevno u dvorani ili teretani i paziti na prehranu da bi bili jaki i odlični borci.

slika
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 12 lip 2019, 16:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4916
Ruiz je brz na rukama, ali Ante je za njega space-shuttle jbg. podcijenio ga je kad ga je srušio, mislio je da je gotov...Uzvrat Ante 2-3 runda uzima sve naslove nazad
Inače to mi je bio najbolji boks card ikada, svi mečevi jedan bolji od drugog, posebno me impresioniro Callum Smith, kakav lik to jednostavno mora pogledat.

Stipe - D.C.
To će bit extra meč, da se Stipe borio do sad reko bi Stipe uzima sve, al s obzirom da je pauziro tako dugo, ne znam u kakvoj je formi. Crnjo je prošli put dobio na prljavštinu s prstima u oči, ali mislim da mu ovaj put to neće proć. Vjerovatno idu u parter, a tu je Stipe zbog snage i mase u prednosti.

Branko Cikatić je legenda, osvojio prvi MMA u Japanu K-1, kasnije uveo Mirka u K-1. Završio fakultet, pravi Tigar.
Inače trener za boks mu je bio Damir Škaro iz TG-a Olimpiska bronca iz Seula '88.

K-1 je vlado scenom '90-i, kasnije preuzeo Pride i onda ameri uzeli sve sa UFC-om, makar ima tu dosta prostora za neki europski MMA pojas-franšiza. Samo treba sve popratit TV pravima.


Ante iznenadio s poklonom svog prvog trenera, koji mu je pomogo da se makne s ulice...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 17 kol 2019, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4916
https://www.ufc.com/event/ufc-241

Uf bit će ludnica noćas, ovo je jedan od najluđih UFC card-ova, 3 povratnika nakon dugi pauza Stipe, Diaz, Romero!

Naravno najviše nas zanima Stipe, nadam se da će vratit pojas. Sve je na Stipinoj strani, veći je , jači je, lakši par kila i mlađi par godina. Imam osjećaj da će ga Stipe završit u parteru...AJMO STIPEE

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 18 kol 2019, 14:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Stipe nokautirao Cormiera i ponovno postao prvak UFC-a!

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: UFC - MMA
PostPostano: 18 kol 2019, 15:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
slika

slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 27 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO