HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 16:44.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zločinci iz Grabovice, šta je s njima
PostPostano: 09 ruj 2009, 11:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Dok se Hrvati osuđuju za sve i svašta, na sudu bez dokaza, po principu kadija te tuži, kadija ti sudi, zločinci iz Grabovice koji su proforma osuđeni, nisu na izdržavanju kazne. Na stranu to što je tih par žrtvenih jaraca dobilo smiješne kazne, navodno ni te kazne ne izvršavaju nego su još na slobodi.

Zna netko više o tome?

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinci iz Grabovice, šta je s njima
PostPostano: 11 ruj 2009, 19:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 20:42
Postovi: 941
Lokacija: Angloprc
Ne znam koja je procedura, ali zašto mi sa foruma ne bi osnovali neku press agenciju i te vijesti slali u svijet?

Na primjer Jihawatch.org, evo baš čitam da je Robert Spencer katolik. :smajl007
Oduvijek mi je bio simpatičan.

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinci iz Grabovice, šta je s njima
PostPostano: 12 ruj 2009, 16:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
Za zločin u Grabovici do sada su na domaćim sudovima osuđena petorica bivših pripadnika Armije BiH.

Enesa Šakraka je Županijski sud u Sarajevu osudio na 10 godina zbog ubojstva Ljubice i Mladenke Zadro, a Mustafu Hotu na 9 godina zbog ubojstva Pere i Dragice Marić.

Županijski sud u Mostaru osudio je na po 13 godina Nihada Vlahovljaka, Harisa Rajkića i Seada Karagića zbog ubojstva troje članova obitelji Zadro i to Ivana, Matije i Mladena, a u listopadu prošle godine zatvorske kazne je potvrdio i Vrhovni sud Federacije BiH. Za zločin u Grabovici sudilo se bivšem generalu Armije BiH Seferu Haliloviću, no Haški sud oslobodio ga je optužbi.


_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinci iz Grabovice, šta je s njima
PostPostano: 12 ruj 2009, 17:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Stvar je u tome da su oni još na slobodi.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinci iz Grabovice, šta je s njima
PostPostano: 12 ruj 2009, 17:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Inkvizitor je napisao/la:
Stvar je u tome da su oni još na slobodi.


Ma i da su u zatvoru , ovo su sramotno niske kazne, pogotovo u poređenju sa 80 godina za Maku Radića i njegove. I kako to da kod hArmije nije bilo zapovjedne odgovornosti, jedina vojska gdje su zapovjednici bili gluhi i slijepi?

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinci iz Grabovice, šta je s njima
PostPostano: 12 ruj 2009, 19:27 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2009, 13:37
Postovi: 900
...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinci iz Grabovice, šta je s njima
PostPostano: 12 ruj 2009, 20:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Inkvizitor je napisao/la:
Dok se Hrvati osuđuju za sve i svašta, na sudu bez dokaza, po principu kadija te tuži, kadija ti sudi, zločinci iz Grabovice koji su proforma osuđeni, nisu na izdržavanju kazne. Na stranu to što je tih par žrtvenih jaraca dobilo smiješne kazne, navodno ni te kazne ne izvršavaju nego su još na slobodi.

Zna netko više o tome?



Ujeo vuk magare.


****** će ti kroz par godina reći da to nije zanimalo Hag i da tu očito nije bilo zločina.


****** posla !

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinci iz Grabovice, šta je s njima
PostPostano: 12 ruj 2009, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009, 20:30
Postovi: 462
Lokacija: desno kod placa
Da je postavljeno pitanje na nekom drugome forumu ,dobio bi odgovore
u stilu ,sto koliko su nama pobili ili da se je abih samo branila protiv Ustasa i da
je nemoguce da se je to desilo da je njihova armija multinacionalna i da
nije takova.

_________________
Gotovina i Markač Hrvatski heroji domovinskog rata, p.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinci iz Grabovice, šta je s njima
PostPostano: 13 ruj 2009, 03:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
neo je napisao/la:
Da je postavljeno pitanje na nekom drugome forumu ,dobio bi odgovore
u stilu ,sto koliko su nama pobili ili da se je abih samo branila protiv Ustasa i da
je nemoguce da se je to desilo da je njihova armija multinacionalna i da
nije takova.


Zato ovaj forum i postoji, konačno normalno mjesto gdje se u miru može diskutirati o BiH bez svjesnog trolanja od strane multietniĆara i inih bosanskih sunita :biceovodobro

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinci iz Grabovice, šta je s njima
PostPostano: 13 ruj 2009, 10:41 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2009, 13:37
Postovi: 900
Napisah pa izbrisah, ali da ponovim ukratko, mislim da je Grabovica samo djelic kompletne slike, muslimanski zlocinci se stite uglavnom iz razloga da se preko njih i eventualnih presuda, ne dodje do vrha odnosno do ideologa zlocina.

Grabovicu je pobio Ramiz Delalic, kriminalac koji ima slicnu pricu kao i Naser Oric, odradjivali su prljave poslove za Aliju i nakon rata su zasticeni od strane Alijinih odnosno SDA kadrova u MUP-u. Ovog Delalica je "neko" iz MUP-a svaki put kada se pokrene sitraga protiv njega, obavjestavao o tome, i on svaki put na vrijeme pobjegne u Istambul, gdje ceka da SDA odradi posao i da se stvari stisaju. Ali eto ne dade mu djavo da izbjegne metak nepoznatog atentatora, i trenutno je u trajnom bjegu negdje na nekom raznju u dzehenemu. Skup sa predsjednikom Alijom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinci iz Grabovice, šta je s njima
PostPostano: 13 ruj 2009, 10:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Crni bombarder je napisao/la:
Napisah pa izbrisah, ali da ponovim ukratko, mislim da je Grabovica samo djelic kompletne slike, muslimanski zlocinci se stite uglavnom iz razloga da se preko njih i eventualnih presuda, ne dodje do vrha odnosno do ideologa zlocina.

Grabovicu je pobio Ramiz Delalic, kriminalac koji ima slicnu pricu kao i Naser Oric, odradjivali su prljave poslove za Aliju i nakon rata su zasticeni od strane Alijinih odnosno SDA kadrova u MUP-u. Ovog Delalica je "neko" iz MUP-a svaki put kada se pokrene sitraga protiv njega, obavjestavao o tome, i on svaki put na vrijeme pobjegne u Istambul, gdje ceka da SDA odradi posao i da se stvari stisaju. Ali eto ne dade mu djavo da izbjegne metak nepoznatog atentatora, i trenutno je u trajnom bjegu negdje na nekom raznju u dzehenemu. Skup sa predsjednikom Alijom.


A kako će se to doći do vrha kada domaći sudovi i Haag ne primjenjuju princip "zapovjedne odgovornosti" na ABiH?

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinci iz Grabovice, šta je s njima
PostPostano: 16 ruj 2009, 13:16 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68809
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Sarajevsko naselje Grbavica
Iz stana Sefera Halilovića izuzeti džakovi materijala

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/ ... /komentari

Iz stana bivšeg generala Armije BiH Sefera Halilovića pripadnici SIPA-e danas su izuzeli svu dokumentaciju koja se odnosi na ratni period, a njegov sin Semir Halilović izjavio je Srni da je riječ o, kako je rekao, mafijaškom upadu po političkom diktatu.

Radi se džakovima oduzetog materijala. Cijela soba dokumentacije sa 400 do 500 hiljada papira. Ljudi su došli sa papirom na kome piše da se iz stana Sefera Halilovića izuzme sve što ima veze sa ratom", rekao je Halilović.

On tvrdi da je akcija SIPA-e siledžijska i nelegalna i da je izdejstvovana privatnim vezama tužioca Vesne Budimir koja vodi istragu o zločinima u Trusinama kod Konjica.

"Dokumentacije vezane za slučaj Trusina nema u našem stanu. U našem stanu nalazi se dokumentacija vezana za slučaj Grabovica, koju nam je vratio Haški sud po okončanju procesa pred Tribunalom 2007. godine. Izuzeta je čak i dokumentacija Haškog suda, za šta je bilo potrebno odobrenje Tribunala", rekao je Halilović.

On kaže da njegov otac nema veze sa slučajem Trusine, te da su u ovoj akciji uhapšeni nekadašnji vojnici iz jedinice "Zulfikar" i neki mještani iz tog sela kod Konjica.

"Ovo je jedna vrsta pritiska i čišćenja bosanskih kadrova pred izbore koji trebaju da promijene postojeće kadrove i postojeće stanje", ocijenio je Halilović.

Upad SIPA-e u stan Sefera Halilovića, gdje su se zatekli i njegova supruga i sin, počeo je u 7.30 sati.

"Riječ je o klasičnom prepadu i maltretiranju. Došlo je nekoliko specijalaca i inspektora koji se u početku nisu ponašali korektno. Oni su za svjedoke uzeli ljude koje mi ne poznajemo i koji su sve vrijeme bili pritvoreni u stanu, jer im nisu dopuštali da izađu. U početku je bilo veoma napeto, a kasnije se situacija stabilizovala", opisao je Halilović akciju državne agencije.

Zgrada u kojoj se nalazi stan Sefera Halilovića nalazi se u Ulici Derviša Numića u naselju Grbavica.

Kao osumnjičeni za zločine nad hrvatskim civilima u Trusinama 1993. godine uhapšeni su Nedžad Hodžić zvani Džon Vejn (40), nastanjen u Sarajevu; Mensur Memić zvani Menta (43), nastanjen u Bihaću; Dževad Salčin zvani Struja (53), nastanjen u Mostaru i Senad Hakalović (43) nastanjen u Buturović polju u opštini Konjic.

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinci iz Grabovice, šta je s njima
PostPostano: 16 ruj 2009, 13:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Mogu oni pokrenuti bezbroj takvih akcija i time mazati narodu oci, al nema od toga neke koristi.
Ne postoji politicka volja za procesuiranjem tih zlocina jer bi se na taj nacin relativirali zlocini i sa muslimanima a to nije politicki cilj od samog pocetka. Cilj je izjednacit krivicu Srba i Hrvata a muslimane predstaviti kao zrtvene janjce, bez ikakve umjesanosti u zlocine!
Tom linijom manjeg otpora se islo do danas a nema vecih naznaka za promjene!

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinci iz Grabovice, šta je s njima
PostPostano: 18 lis 2010, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Nastavljeno suđenje Ališpagi i ostalima za zločin nad Hrvatima u Trusini

BiH - Obratite pažnju | Utorak, 28 Rujan 2010

U današnjem ročištu na suđenju šestorici optuženih za zločin nad Hrvatima u selu Trusina kod Konjica, svjedok Tužiteljstva, mještanin ovog sela, rekao je da je u jutarnjim satima 16. travnja 1993. godine vidio vojsku u maskirnim uniformama za koju je kasnije čuo da je "Zukina jedinica“.


Šefko Muslimani, svjedok Tužiteljstva BiH, ispričao je kako je u zaseoku Brdo kod Trusine (općina Konjic) vidio "oko 20 vojnika u maskirnim uniformama“, nakon čega je iz podruma jedne kuće čuo pucnjavu iz pravca zaselaka Kreše, Gaj i Šahići.

"Vojnike sam vidio kada sam iz obiteljske kuće prelazio u podrum Zejnila Gostovića u kojem je bilo još ljudi. Imali su trake na rukama, zacrnjeno po licu i prošli su pored kuće. Nikoga nisam znao, a seljani su kasnije rekli da su to Zukini“, rekao je Muslimani i dodao da je iz podruma čuo jaku pucnjavu i galamu iako nije vidio šta se događa.

Za ubojstva 18 civila i četiri pripadnika Hrvatskog vijeća obrane (HVO) u selu Trusina 16. travnja 1993. godine, Tužiteljstvo BiH tereti Mensura Memića, Dževada Salčina, Senada Hakalovića, Nedžada Hodžića, Nihada Bojadžića i Zulfikara Ališpagu.

Zulfikaru Ališpagi se kao komandantu Specijalnog odreda za posebne namjene “Zulfikar” pri Štabu Vrhovne komande Armije BiH na teret stavlja da nije kaznio podređene vojnike koji su sudjelovali u ubojstvu civila i vojnika, dok je Bojadžić, smatra Tužiteljstvo BiH, kao zamjenik komandanta istog odreda rukovodio napadom na selo.

Memić, Salčin i Hodžić su nekadašnji pripadnici Specijalnog odreda za posebne namjene, dok je Hakalović bivši pripadnik 45. brdske brigade “Neretvica” Armije BiH.

Svjedok je ispričao da su u zaseoku Brdo tek dva ili tri dana kasnije saznali za žrtve u hrvatskim zaseocima Kreše i Gaj.

"Znali smo da su to civili i stariji ljudi, žene. Osjećao sam se grozno. (...) Pričalo se da je to učinila Zukina jedinica, poslije sam čuo da je izvjesni Semko predvodio jedinicu te da je on podlegao ranjavanju u tom napadu“, ispričao je Muslimani i rekao da "Zukinu jedinicu“ kasnije nije vidio u selu.

U unakrsnom ispitivanju obrane, svjedok je rekao da su Bošnjaci u selu Trusina bili u potpunom okruženju HVO-a te da su ga mogli napustiti "samo na vlastitu odgovornost“.

"Prije 16. travnja muslimani su bili u okruženju i mogli su izaći samo pješke, a i to je bilo rizično. Radi toga smo i osjećali strah u selu“, prisjetio se svjedok.

Suđenje se nastavlja 4. listopada, javio je BIRN - Justice Report.

http://www.bljesak.info/content/view/60696/155/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinci iz Grabovice, šta je s njima
PostPostano: 18 lis 2010, 20:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Eto muslimanske pravde. A znaju cviliti kao..da ne kazem sto kada su AhmicI i Srebrenica u pitanju. Jebote, iskreno, ponekad pomislim da bolje od ratka mladica nisu ni zasluzili. Ovo samo kazem da mi nekad dodje kao misao, ne da se slazem sa tim.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinci iz Grabovice, šta je s njima
PostPostano: 19 lis 2010, 08:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 14:38
Postovi: 2207
„Jer sve do sada što je urađeno vezano za Grabovicu radi se o osudi ljudi za jednu obitelj. Svi smo svjedoci, svi potvrđuju da se desio zločin, ali niko da odgovara.“

naravno, zločin u grabovici treba prikazati kao pojedinačan incident, a ne sustavno planiran i organizirano sproveden zločin bosanskih Muslimani nad hrvatskim civilima.
tako djeluje narod koji misli i diše kao jedan.
svi imaju isti cilj i ista prljava sredstva: od onih najmanjih što kao neartikulirana, maliciozna turska kopilad piše po hrvatskim portalima i forumima, pa sve do akademika, sudaca i odvjetnika i medijske elite.
oni nemaju toliko smeća od novinara i političara, nadobudnih "boraca za istinu" i samoproglašenih vitezova ljudskih prava kao hrvati.

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinci iz Grabovice, šta je s njima
PostPostano: 19 lis 2010, 09:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
navodno su neki bili osuđeni ali ih drže kući, kao presuda nije pravomoćna i tako pet godina.

ma ne treba se ničemu nadat od kadija.

Oni koriste situaciju da strane seronje ne boli mali nokat za Hrvatima uopće. tako i s time peru svoju savjest, kao dopustili smo da vas Srbi pokolju pa ćemo vam gledati kroz prste ako ste vi negdje Hrvate poklali.

realno, koji musliman žali za tim. Gledao sam onog suca koji obrazlaže oslobađajuću presudu onom muslimanu..neki debeli koji jedva sriče i neratikulirnao mumlja ..kaže " žena je bježala" kao žena je bježala i ovaj je pravilno pucao za njom,,kao htjela je pobjeć..lika su vjerovatno pokupili iz nekog kanala..i rekli mu sad sudi..

onda kad hrvatskim logorašima traže medicinsku dokumanetaciju a muslimanskim se vjeruje na svaku riječ..

nema se čemu nadat..to je kadija te tuži kadija ti sudi..čemu se nadat od pokvarene muslimanske čaršije

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinci iz Grabovice, šta je s njima
PostPostano: 19 lis 2010, 09:11 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
a ne mogu sada osuditi vrh Harmije BiH, jer eto oni su žrtve, i to jedine žrtve.

a ako je bilo zločina s njihove strane, to su počinili pojedinci i to jer su bili provocirani (žena bježala :rigam )...

Muslimani žrtve, Hrvati zločinci čak veći i od Srba....što bi tek bilo da smo kao Srbi napravili Srebrenicu?

što se mene tiče, bolje da im i ne sude, jer ovako se samo ismijavaju žrtvi i zdravom razumu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinci iz Grabovice, šta je s njima
PostPostano: 19 lis 2010, 09:20 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2010, 10:50
Postovi: 365
Ministry of Sound je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:
Stvar je u tome da su oni još na slobodi.


Ma i da su u zatvoru , ovo su sramotno niske kazne, pogotovo u poređenju sa 80 godina za Maku Radića i njegove. I kako to da kod hArmije nije bilo zapovjedne odgovornosti, jedina vojska gdje su zapovjednici bili gluhi i slijepi?



Ma suti, da su ih poslali u Hag dobili bi duplo manje. Eto Plavsicka 11 jebenih godina od kojih je 9 bila u zatvoru.

_________________
Idol http://www.youtube.com/watch?v=UJbz-t6A ... re=related


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Fredericktown, iprodano, Naša Kvačica, Robbie MO, Shchepo i 82 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO