HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 05:59.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Visoki predstavnik i Milorad Dodik
PostPostano: 20 lip 2009, 20:27 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 00:04
Postovi: 105
Današnjom odlukom Incka tj.američke administracije je početak kraja Dodika i njegove seljačke politike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: DODIK GA PUŠI
PostPostano: 20 lip 2009, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 19:55
Postovi: 174
Lokacija: Herceg Bosna
Odlično postavljena tema.......... :roll: :roll:


Vrh
   
 
 Naslov: Re: DODIK GA PUŠI
PostPostano: 20 lip 2009, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:25
Postovi: 644
Lokacija: Meksiko
Zrinski je napisao/la:
Odlično postavljena tema.......... :roll: :roll:


Da, ekstremno kvalitetna, od samog naslova pa do odličnog linka. Čovjek je sjajno prenio svoje oduševljenje s nepostojećom viješću... :roll:


Vrh
   
 
 Naslov: Re: DODIK GA PUŠI
PostPostano: 20 lip 2009, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 svi 2009, 21:25
Postovi: 139
Puši kako da ne.

Sve Amerikanci trče da smjene Dodika jer jadni nisu znali do sada kako i šta radi.
I Inzko kao heroj.
Sve legalisti, poštovatelji principa a ne sile, željni Bošnjaka u EU itd.

I sve veliki prijatelji suverene i neovisne BiH.

:ymhug:

P.S

A ova odluka OHR-a ne znači mnogo kada radi ovakve dugo potrebne upotrebe Bonskih ovlasti mora doći kroz onakvu diplomatsku bruku i buru i kada su stavovi toliko podjeljeni.
Da mislim da je Dodik loš za pitanje BiH i Bošnjaka plakao bih.
Ovako neka nama Mile našeg.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Visoki predstavnik i Milorad Dodik
PostPostano: 20 lip 2009, 21:03 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 00:04
Postovi: 105
Incko uopće nije nikakav heroj.On je samo oruđe u rukama EU i Amerike samo što je ovaj put pod nezapamćenim pritiskom Amerike morao donijeti ovakvu odluku.To dokazuje to što nema nikakve kazne RS niti njenom vodstvu zbog antidejtonskog djelovanja.
Poziva se na Dejton kada njemu to odgovara a kad se pruži prilika ruši sve što bi trebalo biti normalna država.
Ovom današnjom odlukom pucaju mnogi mjehurići nečijih želja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Visoki predstavnik i Milorad Dodik
PostPostano: 20 lip 2009, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 svi 2009, 21:25
Postovi: 139
seha je napisao/la:
Incko uopće nije nikakav heroj.On je samo oruđe u rukama EU i Amerike samo što je ovaj put pod nezapamćenim pritiskom Amerike morao donijeti ovakvu odluku.To dokazuje to što nema nikakve kazne RS niti njenom vodstvu zbog antidejtonskog djelovanja.
Poziva se na Dejton kada njemu to odgovara a kad se pruži prilika ruši sve što bi trebalo biti normalna država.
Ovom današnjom odlukom pucaju mnogi mjehurići nečijih želja.


Strance tj. interesne grupe i države koje se ovdje upliću zanima mnogo stvari ali jedna je možda zajednička svima do sada...mirna situacija.
Koliko je meni kao običnom čitaču vijesti moguće da shvatim EU kao takva ide linijom manjeg otpora i sasvim je normalno da će popuštati Dodiku nego mehkom i kooperativnom Tihiću.E sad ja mislim da ta linija manjeg otpora nije onako slučajna nego da je namjerno kreirana.Dosta je tu varijabli i nepoznanica ali čini mi se da se Europljani stare kurve onako kao i uvijek vole malo samo-plašiti nekakvim bezveznim Srpskim eksplozivnim mentalitetom, onako malo se plaše malo se smješkaju.Ko lošem ali omiljenom sinu.Njih u osnovi ne zanima BiH nego može i raspad samo mirno a sporazumno bi bilo najbolje.Jeste da tu ostaje problem a šta onda sa ostatkom BiH.Tu je i problem generalne intertnosti na Bošnjačkoj političkoj sceni i vrlo lošim političarima koji žive u strahu od odgovornosti i samih sebe.
Ipak šta znači to sve...šta su Bošnjaci i BiH dobili tim Inzkovim poništavanjem?
Po mom mišljenju ništa.
Još jednu prividnu odgodu, još vremena da se lobira za Srpsku stvar i još vremena da se Bošnjake medijski uspava i unina u dobronamjernu "MZ" koje neće dati...
Srpsko pitanje će se ionako moći rješiti jedino ratom i bolje je da se Dodik pustio da divlja i vodi Srbe u secesiju.
Jer oni će to da naprave kad tad a ne zna se kakav može biti odnos snaga za 10 ili 15 godina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Visoki predstavnik i Milorad Dodik
PostPostano: 21 lip 2009, 12:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 svi 2009, 21:25
Postovi: 139
Inace zanimljvo je što u ovako turbulentnoj političkoj situaciji tri glavne teme na forumu se tiču svinja u Sarajevu, Sarajevskog foruma i Sarajevske crne hronike.

:roll:


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Visoki predstavnik i Milorad Dodik
PostPostano: 21 lip 2009, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Kina je napisao/la:
Inace zanimljvo je što u ovako turbulentnoj političkoj situaciji tri glavne teme na forumu se tiču svinja u Sarajevu, Sarajevskog foruma i Sarajevske crne hronike.

:roll:


Kopiraš moj stil

RajvoSa je napisao/la:
Od svih gorućih političkih pitanja i problema u BiH - ovdje najpopularnija tema o ******** :-ucelo

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Visoki predstavnik i Milorad Dodik
PostPostano: 21 lip 2009, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ne znam kako i Visoki predstavnik, SAD ili EU može spriječiti BiH Srbe da razmišljaju kako razmišljaju?

Dodika možda ne podržava 90% Srba u nekoj njegovoj konkretnoj ideološkoj ili ekonomskoj politici. Ali siguran sam u stavovima prema BiH i odnosu entiteta prema državi i Sarajevu, branjenju stečevine - Republike Srpske, ima plebiscitarnu podršku Srba.

Zato ne znam, što se može postići eventualnim skidanjem Dodika sa poltičke scene?

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Visoki predstavnik i Milorad Dodik
PostPostano: 21 lip 2009, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Slazem se, ali nemozes se ti iz Daytonskog pridrzavati samo onog sto ti odgovara i to stalno nabijati na nos (postojanje RS-a) a nekih stvari koje ti ne odgovaraju NE... Ne ide to tako, ili ces se pridrzavat 100% ili ga treba ukinuti pa time i Rs dovesti u pitanje..

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Bobovac i 369 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO