HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 03 tra 2022, 21:10 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Zanima me mišljenje npr ateista(Robbie javi se) i slični. Prvi video preporučujem pogledati 2 ili 3 puta a tek onda drugi.
Mišljenje vjernika me ne zanima nego mišljenje ateista, agnostika itd.

1. https://www.youtube.com/watch?v=90R6bb5AnKM

2. https://www.youtube.com/watch?v=R17dO-7A9ok


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 03 tra 2022, 21:31 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Prvi video za nestrpljive od 2:50, kako dokazati da elektron djeluje drugačije dok ga snimaš a drugačije dok ga ne snimaš?

Promatrač je tu? Bog? Elektron je bio svjestan da ga promatraju a dok ga ne snimaju bio na 2 mjesta u istom trenutku :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 03 tra 2022, 22:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 9206
Lokacija: Bosanski Milano
Upozorenja: 1
Zanimljivo ali nisu zi bas ovo domazi. Ako hoćeš dokaze nađi video o formiranju proteina i vjerojatnosti da se isti slučajno formira.

_________________
Kamen krš i maslina
Vino ganga Neretva
Sve to ima zemlja ta
Bosna i Hercegovina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 03 tra 2022, 22:23 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Karabaja je napisao/la:
Zanimljivo ali nisu zi bas ovo domazi. Ako hoćeš dokaze nađi video o formiranju proteina i vjerojatnosti da se isti slučajno formira.

Jesi li ti pogledao video? Kakva slučajnost? Ne zanima me slučajnost niti mogućnosti velikog praska sa debilanama poput evolucije, teoriji velikog praska i sličnim debilanama

Kvantna fizika sva naša ateistička saznanja o evoluciji, matematici itd i najveći je dokaz postojanja Boga tj Schrödingerove mačke.

Znanstveno je dokazano da je budućnost zapisana, imamo slobodnu volju ali je ona zapisana.

Elektron dok je sniman ponašao je se kao pikula, nije bio na 2 mjesta u istom trenutku što je znanstvenike iznenadilo jer su ga željeli snimiti. To je bilo najveće znanstveno otkriće ikada srušeno :D

Kao da je bio svjestan da ga promatraju. Kako je to moguće? Kako?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 03 tra 2022, 22:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
Ne postoji dokaz za postojanje Boga kao ni dokaz ze nepostojanje Boga kao nekakve više sile i inteligencije. Može se dokazivati postojanje abrahamskih i drugih religijskih bogova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 03 tra 2022, 22:28 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Lebowski je napisao/la:
Ne postoji dokaz za postojanje Boga kao ni dokaz ze nepostojanje Boga kao nekakve više sile i inteligencije. Može se dokazivati postojanje abrahamskih i drugih religijskih bogova.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/nov ... 24256.aspx

"kao što mačka, prema misaonom pokusu, postoji u dva stanja samo dok se ne otvori kutija, tako i fotoni zadržavaju superpoziciju sve dok ih netko ne krene mjeriti ili promatrati. Tada nestaje superpozicija i određeno stanje čestice se iskristalizira kao stvarnost."

To je najveći dokaz postojanja Boga, ateist to srušiti ne može i to mu ruši sve mitove i gluposti kako smo mi ljudi stvorili Boga ili kako budućnost nije napisana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 03 tra 2022, 22:50 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2019, 15:28
Postovi: 246
Ovo sa double slit eksperimentom implicira na da nasa svijest mijenja rezultat experimenta. Tj, mi gledamo expereiment, Bog gleda nas..
Sve je to zanimljivo, ali ja nisam nasao niti jedan video u kojem se potvrduje taj experiment. Mozda je problem sto smo i mi posmatraci i neko recimo snima experiment i dolazi do gubljenja stanja vala cestice, zato sto ce mo mi to gledati u buducnost. Ili to, ili i ovi naucnici kenjaju pomalo. Ako ko ima link na video na kojem se vidi experiment nek shera.

_________________
Izučavaći budalizma su budalisti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 03 tra 2022, 23:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 9206
Lokacija: Bosanski Milano
Upozorenja: 1
bobanovski je napisao/la:
Karabaja je napisao/la:
Zanimljivo ali nisu zi bas ovo domazi. Ako hoćeš dokaze nađi video o formiranju proteina i vjerojatnosti da se isti slučajno formira.

Jesi li ti pogledao video? Kakva slučajnost? Ne zanima me slučajnost niti mogućnosti velikog praska sa debilanama poput evolucije, teoriji velikog praska i sličnim debilanama

Kvantna fizika sva naša ateistička saznanja o evoluciji, matematici itd i najveći je dokaz postojanja Boga tj Schrödingerove mačke.

Znanstveno je dokazano da je budućnost zapisana, imamo slobodnu volju ali je ona zapisana.

Elektron dok je sniman ponašao je se kao pikula, nije bio na 2 mjesta u istom trenutku što je znanstvenike iznenadilo jer su ga željeli snimiti. To je bilo najveće znanstveno otkriće ikada srušeno :D

Kao da je bio svjestan da ga promatraju. Kako je to moguće? Kako?

Pogrešno razumijes riječ promatranje ovdje. Elektron nije čovjek koji ide putem a ti se sakrio i za ćoška i promatraš ga.
Promatranje elektrona nije nista drugo nego interakcija sa istim putem detektora. Ne možes snimiti elektron kamerom jer je talasna duzina svjetlosti veca od njega, ne mozes ga vidjeti. Mozes samo poslati neku drugu cesticu na njega a to vec objasnjava ovo tvoje čuđenje kako zna da ga promatraju.
Ne mozes porediti stvati na kvantnom niviou sa svakodnevnim stvatirima.

_________________
Kamen krš i maslina
Vino ganga Neretva
Sve to ima zemlja ta
Bosna i Hercegovina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 03 tra 2022, 23:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 9206
Lokacija: Bosanski Milano
Upozorenja: 1
Da dočaram, zamisli da ide krdo antilopa a ti stojiš sa strane sa mitraljezom. Dok ti ne pocnes pucati one idu ravnomjerno a kad ti pocnes pucati razbježe se. Kako znaju da pucas?
U ovom poređenju antilope su elektroni a tvoj mitraljez je "promatrac elektrona"

_________________
Kamen krš i maslina
Vino ganga Neretva
Sve to ima zemlja ta
Bosna i Hercegovina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 04 tra 2022, 10:55 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Pričaš gluposti, kakvo krdo? Kakva kamera? Jesi ti normalan? Nijedan znanstvenik bilo ateisti ili agnostik nije objasnio stvar niti postoji ni blizu racionalno objašnjenje.
Postavili su mjerač a ne kameru kako bi ustanovili kroz koji je prorez prošao elektron jer je rušio sve matematičke i fizičke zakone.

Ako prevariš atom i snimaš ga možeš unaprijed predvidjeti budućnost jer se isti ponaša kao pikula, to je ovaj eksperiment Schrondingerove mačke i živi dokaz kako ti je budućnost zapisana ili postojanje Boga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 04 tra 2022, 11:03 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Bit cu kratak je napisao/la:
Ovo sa double slit eksperimentom implicira na da nasa svijest mijenja rezultat experimenta. Tj, mi gledamo expereiment, Bog gleda nas..
Sve je to zanimljivo, ali ja nisam nasao niti jedan video u kojem se potvrduje taj experiment. Mozda je problem sto smo i mi posmatraci i neko recimo snima experiment i dolazi do gubljenja stanja vala cestice, zato sto ce mo mi to gledati u buducnost. Ili to, ili i ovi naucnici kenjaju pomalo. Ako ko ima link na video na kojem se vidi experiment nek shera.










Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 04 tra 2022, 11:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 9206
Lokacija: Bosanski Milano
Upozorenja: 1
Kao prvo smiri se. Kao drugo double slick eksperiment nije nista novo, ja sam se time bavio prije 10 godina.
Nije on srušio nikakve fizičke zakone samo su otkriveni zakoni kvantne mehanike koji su uvijek postojali.
Ovo sa antilopama je jako dobra paralela, jer ne znam kako jednostavnije da ti objasnim da elektron nema nikakvu čarobnu moć da zna da li ga ti mjeriš ili ne, već samo mjerenje elektrona zahtjeva interakciju s njime, a onda si ga što se kaže već jebo.

Evo ti bolji video za tvoju temu:
https://youtu.be/W1_KEVaCyaA

_________________
Kamen krš i maslina
Vino ganga Neretva
Sve to ima zemlja ta
Bosna i Hercegovina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 04 tra 2022, 11:11 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Karabaja je napisao/la:
Kao prvo smiri se. Kao drugo double slick eksperiment nije nista novo, ja sam se time bavio prije 10 godina.
Nije on srušio nikakve fizičke zakone samo su otkriveni zakoni kvantne mehanike koji su uvijek postojali.
Ovo sa antilopama je jako dobra paralela, jer ne znam kako jednostavnije da ti objasnim da elektron nema nikakvu čarobnu moć da zna da li ga ti mjeriš ili ne, već samo mjerenje elektrona zahtjeva interakciju s njime, a onda si ga što se kaže već jebo.

Evo ti bolji video za tvoju temu:
https://youtu.be/W1_KEVaCyaA

daj mi jedan izvor za ovu debilnu teoriju, priznaj da si ovo sam izmislio sada.

poserem ti se na proteine, tu postoji mogućnost ali ovdje ne postoji


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 04 tra 2022, 11:16 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774


"Which way" eksperiment ne može biti znanstveno objašnjen, pokušali su ga milion puta opovrgnuti i vršiti drugačije ali uvijek sa istim rezultatima i meni ti debosu spominješ krdo. Imaš li jedan izvor? Daj mi jedan izvor o "zakonima".
Kakvi zakoni ako ne znaju o čemu se radi ili čemu su svjedočili?

Jedini zakon je da je eksperiment srušio sve zakone "stvarnosti".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 04 tra 2022, 11:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 9206
Lokacija: Bosanski Milano
Upozorenja: 1
bobanovski je napisao/la:


"Which way" eksperiment ne može biti znanstveno objašnjen, pokušali su ga milion puta opovrgnuti i vršiti drugačije ali uvijek sa istim rezultatima i meni ti debosu spominješ krdo. Imaš li jedan izvor? Daj mi jedan izvor o "zakonima".
Kakvi zakoni ako ne znaju o čemu se radi ili čemu su svjedočili?
Treba te brisati

Dobro, očigledno si podkapaciran za ovu temu.
Kako mislis izmjeriti ili vidjeti elektron stručnjak?

_________________
Kamen krš i maslina
Vino ganga Neretva
Sve to ima zemlja ta
Bosna i Hercegovina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 04 tra 2022, 11:26 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Karabaja je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:


"Which way" eksperiment ne može biti znanstveno objašnjen, pokušali su ga milion puta opovrgnuti i vršiti drugačije ali uvijek sa istim rezultatima i meni ti debosu spominješ krdo. Imaš li jedan izvor? Daj mi jedan izvor o "zakonima".
Kakvi zakoni ako ne znaju o čemu se radi ili čemu su svjedočili?
Treba te brisati

Dobro, očigledno si podkapaciran za ovu temu.
Kako mislis izmjeriti ili vidjeti elektron stručnjak?

Zašto ne objasniš fizičarima da su u krivu mujadine? Ti si sigurno krivo povezao svjetlost i čestice :D

Svima je srušena "stvarnost" nakon što su prvo izgubili sve matematičke i fizičke zakone.

Možeš li dati 1 izvor za ovu svoju debilanu i utvrditi kako nisi sve izmislio sada?

1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 04 tra 2022, 11:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 9206
Lokacija: Bosanski Milano
Upozorenja: 1
bobanovski je napisao/la:
Karabaja je napisao/la:
Dobro, očigledno si podkapaciran za ovu temu.
Kako mislis izmjeriti ili vidjeti elektron stručnjak?

Zašto ne objasniš fizičarima da su u krivu mujadine? Ti si sigurno krivo povezao svjetlost i čestice :D

Svima je srušena "stvarnost" nakon što su prvo izgubili sve matematičke i fizičke zakone.

Možeš li dati 1 izvor za ovu svoju debilanu i utvrditi kako nisi sve izmislio sada?

1

Pa fizičari ovo znaju, ne znaju samo youtube fizičari poput tebe :D
Kazem ti, zanimljiv je eksperiment, ali tu nema ni približno magije koliko se tebi čini.

_________________
Kamen krš i maslina
Vino ganga Neretva
Sve to ima zemlja ta
Bosna i Hercegovina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 04 tra 2022, 11:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 9206
Lokacija: Bosanski Milano
Upozorenja: 1
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Observe ... t_(physics)
Eto pa da prestanes biti youtube fizicar

_________________
Kamen krš i maslina
Vino ganga Neretva
Sve to ima zemlja ta
Bosna i Hercegovina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 04 tra 2022, 11:45 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Karabaja je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Zašto ne objasniš fizičarima da su u krivu mujadine? Ti si sigurno krivo povezao svjetlost i čestice :D

Svima je srušena "stvarnost" nakon što su prvo izgubili sve matematičke i fizičke zakone.

Možeš li dati 1 izvor za ovu svoju debilanu i utvrditi kako nisi sve izmislio sada?

1

Pa fizičari ovo znaju, ne znaju samo youtube fizičari poput tebe :D
Kazem ti, zanimljiv je eksperiment, ali tu nema ni približno magije koliko se tebi čini.


Kakva magija debosu?
Eksperiment ponovljen milion puta

Daj mi jedan izvor ili bilo što za nešto blizu racionalnog objašnjenja, ova tvoja debilana je debilana koju si sam izmislio.

Izmislio si nekakvu interakciju sam, kameru itd


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 04 tra 2022, 11:46 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30055
Meni osobno, najbolji dokaz da Bog postoji je sam pojam postojanja ičega. Svemir postoji, nije li to čudo? Ne možemo se praviti da svemir ne postoji, ili da se tu stvorio slučajno i bez razloga kad se cijela znanost temelji na suprotnom uzrok-posljedica principu, nema slučajnosti i nema reakcije bez akcije. Bog je jedino objašnjenje koje suštinski ima smisla, ostala su ili besmislena ili se vrte u krug.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 04 tra 2022, 11:49 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 9206
Lokacija: Bosanski Milano
Upozorenja: 1
bobanovski je napisao/la:
Karabaja je napisao/la:
Pa fizičari ovo znaju, ne znaju samo youtube fizičari poput tebe :D
Kazem ti, zanimljiv je eksperiment, ali tu nema ni približno magije koliko se tebi čini.


Kakva magija debosu?
Eksperiment ponovljen milion puta

Daj mi jedan izvor ili bilo što za nešto blizu racionalnog objašnjenja, ova tvoja debilana je debilana koju si sam izmislio.

Izmislio si "interakciju" sa kamerom :D

Postavio sam ti članak sa vikipedije.
Btw moras prestati vrijeđati ljude u raspravama ako zelis raspravljati. Tanak si za ovo

_________________
Kamen krš i maslina
Vino ganga Neretva
Sve to ima zemlja ta
Bosna i Hercegovina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 04 tra 2022, 11:50 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Karabaja je napisao/la:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Observer_effect_(physics)
Eto pa da prestanes biti youtube fizicar

au brate link se ne može otvoriti, daj neki izvor smislen.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 04 tra 2022, 11:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 9206
Lokacija: Bosanski Milano
Upozorenja: 1
bobanovski je napisao/la:
Karabaja je napisao/la:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Observer_effect_(physics)
Eto pa da prestanes biti youtube fizicar

au brate link se ne može otvoriti, daj neki izvor smislen.


Ne znas otvoriti link? Auu dječak. Klikni na vrhu an observer effect.
Ali pošto ne znaš, evo ti citat sa linka
Citat:
An especially unusual version of the observer effect occurs in quantum mechanics, as best demonstrated by the double-slit experiment. Physicists have found that observation of quantum phenomena can actually change the measured results of this experiment. Despite the "observer effect" in the double-slit experiment being caused by the presence of an electronic detector, the experiment's results have been misinterpreted by some to suggest that a conscious mind can directly affect reality.[3] The need for the "observer" to be conscious is not supported by scientific research, and has been pointed out as a misconception rooted in a poor understanding of the quantum wave function ψ and the quantum measurement process.

_________________
Kamen krš i maslina
Vino ganga Neretva
Sve to ima zemlja ta
Bosna i Hercegovina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 04 tra 2022, 11:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 9206
Lokacija: Bosanski Milano
Upozorenja: 1
Naša Kvačica je napisao/la:
Meni osobno, najbolji dokaz da Bog postoji je sam pojam postojanja ičega. Svemir postoji, nije li to čudo? Ne možemo se praviti da svemir ne postoji, ili da se tu stvorio slučajno i bez razloga kad se cijela znanost temelji na suprotnom uzrok-posljedica principu, nema slučajnosti i nema reakcije bez akcije. Bog je jedino objašnjenje koje suštinski ima smisla, ostala su ili besmislena ili se vrte u krug.

Naravno da postoji, zar je potrebno ista više do očiju i malo zdravog razuma :D

_________________
Kamen krš i maslina
Vino ganga Neretva
Sve to ima zemlja ta
Bosna i Hercegovina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znanstveni dokaz da Bog sigurno postoji
PostPostano: 04 tra 2022, 12:00 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Karabaja je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:

Kakva magija debosu?
Eksperiment ponovljen milion puta

Daj mi jedan izvor ili bilo što za nešto blizu racionalnog objašnjenja, ova tvoja debilana je debilana koju si sam izmislio.

Izmislio si "interakciju" sa kamerom :D

Postavio sam ti članak sa vikipedije.
Btw moras prestati vrijeđati ljude u raspravama ako zelis raspravljati. Tanak si za ovo

Mujadine tražio sam 1 izvor

Ovo je službena znanost a ne Muje iz Zavidovića koji uspoređuju kameru sa krdom.

Neki znanstvenici spominju multiverzum i slične gluposti, postoji milion teorija ali nijedna racionalna osim činjenice da je budućnost zapisana i kako je teorija Schrondigerove mačke točna.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 33 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO