HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 04:49.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 18994 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 714, 715, 716, 717, 718, 719, 720 ... 760  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 23 svi 2022, 22:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
2006. su srušili Aprilski koji bi im dosad BiH tutnuo u ruke jer su htjeli ukidanje RS-a odmah.

Sad ne spominju RS uopće nego su im najveći neprijatelji UZP Plenković, Milanović i Čović. Sad bi bili sretni i s Federacijom, ali a-a... ni vlade od 2018. Ni proračuna nema..

A moglo je bit drukčije.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 23 svi 2022, 22:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Lebowski je napisao/la:
A možda bi vama bilo bolje da opstane, ne znaš gdje će biti novi zid.


Niste ni vi znali da će biti na Dobrinji kad se rušio berlinski, bolje da ste čuvali Jugoslaviju da opstane.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 23 svi 2022, 22:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
daramo je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
A možda bi vama bilo bolje da opstane, ne znaš gdje će biti novi zid.


Niste ni vi znali da će biti na Dobrinji kad se rušio berlinski, bolje da ste čuvali Jugoslaviju da opstane.


Čuvanje Jugoslavije bi išlo na štetu Hrvatima. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 23 svi 2022, 22:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Lebowski je napisao/la:
daramo je napisao/la:

Niste ni vi znali da će biti na Dobrinji kad se rušio berlinski, bolje da ste čuvali Jugoslaviju da opstane.


Čuvanje Jugoslavije bi išlo na štetu Hrvatima. :neznam


Kakve ti veze imaš s Hrvatima da te to briga.
Što niste gledali gdje će vama biti zid, mogli ste imati građansku Jugoslaviju s individualnim pravima za svakog Muslimana od Bihaća do Novog Pazara.
Mogli ste već prije tri desetljeća imati građansku državu čak i u krnjoj Jugoslaviji.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 23 svi 2022, 23:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
Nije to zato što imam veze sa Hrvatima nego mi glupo da Hrvat pita Bošnjaka što nije sa Srbima napao Hrvate?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 23 svi 2022, 23:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Pa napadali ste... ili bili neutralni.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 23 svi 2022, 23:05 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 06:46
Postovi: 2265
Ja i dan-danas smatram da je Oven-Stoltenbergov plan za BiH bilo najrazumnije rešenje i da je mogao da se izgura da su zapadnjaci malo jače stegli Aliju. Skratio bi rat za više od dve godine, Muje bi imale maltene trećinu Bosne na kojoj bi mogli da pokažu šta znaju i umeju bez blokada i zajebancija. Jedino što bi morali da progutaju treći entitet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 23 svi 2022, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 18:25
Postovi: 5596
daramo je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:

Čuvanje Jugoslavije bi išlo na štetu Hrvatima. :neznam


Kakve ti veze imaš s Hrvatima da te to briga.
Što niste gledali gdje će vama biti zid, mogli ste imati građansku Jugoslaviju s individualnim pravima za svakog Muslimana od Bihaća do Novog Pazara.
Mogli ste već prije tri desetljeća imati građansku državu čak i u krnjoj Jugoslaviji.


Eto ti znaš da bi to Srbi ispoštovali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 23 svi 2022, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
Junuz Djipalo je napisao/la:
Pa napadali ste... ili bili neutralni.


Nemoj se praviti budala. Bili smo zajedno od prvog dana, kasnije je bilo to što je bilo ali to je već druga tema.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 23 svi 2022, 23:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Lebowski je napisao/la:
Nije to zato što imam veze sa Hrvatima nego mi glupo da Hrvat pita Bošnjaka što nije sa Srbima napao Hrvate?


Loša procjena, zajebali ste se a i Alija je bio star nije mogao čekati ko Đukanović.
Sad se možete jebati.
Otkrili ste sve karte i nema smisla takijati.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 23 svi 2022, 23:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Mariooo je napisao/la:
daramo je napisao/la:

Kakve ti veze imaš s Hrvatima da te to briga.
Što niste gledali gdje će vama biti zid, mogli ste imati građansku Jugoslaviju s individualnim pravima za svakog Muslimana od Bihaća do Novog Pazara.
Mogli ste već prije tri desetljeća imati građansku državu čak i u krnjoj Jugoslaviji.


Eto ti znaš da bi to Srbi ispoštovali.


Srbima su prirotet bili Hrvati.
Vi ste upali nepozvani ko lopta za šutanje.
Islam je čudo. :neznam

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 23 svi 2022, 23:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
Lako je sad biti pametan a tad se birala valjda ispravnija stvar. Nema smisla da i Hrvati i Srbi govore da smo lose izabrali.

Bošnjaci Srbima ne zamjere toliko što su pokrenuli rat da se bore nego što su u tom ratu bili životinje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 23 svi 2022, 23:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Lebowski je napisao/la:
Lako je sad biti pametan a tad se birala valjda ispravnija stvar. Nema smisla da i Hrvati i Srbi govore da smo lose izabrali.

Bošnjaci Srbima ne zamjere toliko što su pokrenuli rat da se bore nego što su u tom ratu bili životinje.


Pa takvi smo mi.
Nije vam pametno ratovati sa nama.
Pogotovo sa vodovodnim cijevima. Mislili ste nekažnjeno klati ko u WWII al malko ste se zajebali.
Boli pica a? :crying

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 23 svi 2022, 23:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
Ti si bolestan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 23 svi 2022, 23:30 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 06:46
Postovi: 2265
Lebowski je napisao/la:
Lako je sad biti pametan a tad se birala valjda ispravnija stvar. Nema smisla da i Hrvati i Srbi govore da smo lose izabrali.

Bošnjaci Srbima ne zamjere toliko što su pokrenuli rat da se bore nego što su u tom ratu bili životinje.


I meni je malo žao što ste platili toliku cenu, Srebrenica i snajperi po Sarajevu su bili nepotrebni. Al to ne menja činjenicu da, čisto racionalno posmatrano, niste izabrali najpametniju opciju. Najpametnija opcija je bila da se ne ide na nezavisnost BiH. Druga najpametnija opcija je bila Oven-Stoltenbergov plan. Treća najpametnija opcija koju imate sada je da zatražite razlaz uz uslov članstva u NATO ako se plašite novog rata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 23 svi 2022, 23:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
Da se vratimo u sadasnjost. Moje misljenje je da nikom nije toliko bitno ni hoce li biti izbora ni ko ce pobijediti, nista posebno. Nisu ovo nikakvi historijski izbori, isti ko i dosad. Cak bi nekim bosnjackim opcijama odgovaralo da ih i ne bude. Nista se nece promijeniti naredne 4 godine. Nista.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 23 svi 2022, 23:39 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 06:46
Postovi: 2265
Lebowski je napisao/la:
Da se vratimo u sadasnjost. Moje misljenje je da nikom nije toliko bitno ni hoce li biti izbora ni ko ce pobijediti, nista posebno. Nisu ovo nikakvi historijski izbori, isti ko i dosad. Cak bi nekim bosnjackim opcijama odgovaralo da ih i ne bude. Nista se nece promijeniti naredne 4 godine. Nista.


To bi bilo tačno da se u svetu ništa ne dešava. Moja prognoza je da jesen predstavlja početak konačnog rešavanja bosanskog pitanja. Za najdalje 10 godina od danas, ili će BiH biti država pod muslimanskom palicom, ili će se raspasti na tri dela. Ako ništa drugo, demografija ne ostavlja drugu mogućnost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 23 svi 2022, 23:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
Moze opklada? Cisto da ostane zapisano....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 23 svi 2022, 23:43 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 06:46
Postovi: 2265
Lebowski je napisao/la:
Moze opklada? Cisto da ostane zapisano....


Ne volim da se kladim. Rekao sam šta mislim da će se desiti, ako ne budem u pravu, skrinšotuj i podjebavaj me da su mi loše procene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 24 svi 2022, 00:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ruj 2021, 12:54
Postovi: 2903
Lebowski je napisao/la:
Ljudi kada žive dobro i kada su zadovoljni životom manje se bave politikom.


Demantirano više puta na više primjera.

U Belfastu ljudi žive manje više najvišim standardom zapadne civilizacije, pa su se od mržnje zidovima ogradili jedni od drugih, a svaki izbori su nacionalno prebrojavanje.

Ako politički problem postoji, on će postojati neovisno od standarda života ljudi.

Lebowski je napisao/la:
Nemoj se praviti budala. Bili smo zajedno od prvog dana, kasnije je bilo to što je bilo ali to je već druga tema.


Prvo, šta tebi znači "prvi dan"?

Za vrijeme rata u Hrvatskoj od ljeta 91. do sarajevskog primirja, muslimansko političko vodstvo je upotpunosti bilo na strani Miloševića, odnosno Jugoslavije, odnosno JNA, Muslimani kao narod u najboljem slučaju neutralni ili isto više na strani JNA i Beograda.

Muslimansko političko vodstvo, odnosno Alija Izetbegović, osigurava sve logističke i napadačke pravce JNA na Hrvatsku, (jedina područja BiH sa kojih Hrvatska nije napadana su hrvatska područja, dok je napadanje sa muslimanskih prostora teklo jednako glatko kao i sa srpskih), Alija hrvatsku vojsku naziva separatistima, muslimanski zapovjednici i u nemalom broju vojnici sudjeluju u agresiji na Hrvatsku, od Vukovara, preko zapadne Slavonije do Zadra.

Reakciju predsjednika predsjedništva na spaljivanje hrvatskih sela i klanje hrvatskih civila u državi u kojoj je on predsjednik predsjedništva sa rečenicom "Ovo nije naš rat" ne treba posebno komentirati. Nema šta, stvarno smo bili zajedno.

Što se tiče vremena od vašeg "prvog dana" kad su granate pronašle Sarajevo...

nedugo pred početak operacije Koridor, Haris Silajdžić u UN-u progurava rezoluciju da se HV izbaci iz Bosanske Posavine kako bi Srbi tamo lakše probili Koridor (da ga ne bi probili Kirvajom, ili preko Gradačca i Srebrenika). Ljeto 92. je vrijeme kada je Hrvatska bila daleko najbliže sankcijama ikada između 91. i 95. zahvaljujući muslimanskim rezolucijama izlobiranim u UN-u kojima se hrvatsku vojsku i RH naziva agresorima na BiH zbog prisutnosti u Bosanskoj Posavini. Predsjedniku Tuđmanu amerikanci izravno govore ako smjesta ne povuče HV iz BP da će Hrvatska dobiti iste sankcije kao i Beograd, znači totalna ekonomska izolacija, u takvom slučaju bilo kakva obrana a kamoli oslobađanje okupiranog teritorija RH bi bila misaona imenica.

ako se ne varam, Alija je već u 9. mjesecu 92. počeo otvoreno politički napadati HVO i HZ HB i osporavati njihovo pravo na postojanje

da ne spominjem nekoliko Tuđmanovih ponuda Aliji za vojnu suradnju koje je Alije sve odbio. Nema šta pravi pokazatelj da smo bili zajedno, možda ako "biti zajedno" definiraš kao vaše takijanje dok vam mi zbrinjavamo stotine tisuća izbjeglica i vojno vas branimo od potpunog poraza, i naše glupavo naivno vezanje zastava jer smo ionako bili prezaokupljeni obranom od Srba ...od Vukovara, preko Bos. Posavine, zap. Slavonije, krajine, Dubrovnika, Livna, Kupresa, Jajca, Travnika, Zenice, Žepča, Usore, Tuzle, Kiseljaka, Bugojna, Uskoplja, Rame, Konjica, Mostara, Stoca, Čapljine... linija od tko zna koliko tisuća kilometara... da bi vodili računa o tome da nas oni koji smo spasili, najeli, napili... planiraju napasti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 24 svi 2022, 01:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 15:38
Postovi: 4966
NikolaZagreb je napisao/la:
Jiv je napisao/la:
Dijaspora HB u Pereciji je potpuno odnarođena.

Tocno ja to vec duze vreme prica ja ih u dubravi hrpe znam i skoro svi apoliticni niti znaju kako se sto bira niti briga

Tu se radi o kulturi ali i o IQ. Hrvati njeguju apoliticnost, pogotovo medu mladim muskarcima. Medu nasin, na jedinicu osisanim il celavim mladim krembilcicima u trenirkama si faca ako kazes 'nije me briga' il 'ne zamaram se'.

To su samo macho individualisti zbog kojih je drustvo nekoc imalo kolektivisticke mehanizme razbijanja volje i prkosa.

U te svrhe su sluzili vojska, crkva, kontrola starije rodbine itd.

No ipak, tu ima dobar dio i genetike. Jednostavno beskorisna i bezvrizna sorta. Nasi cak i u Njemackoj su jako apoliticni i ritko kad ih mos nac na celu nekih partija, na listama il bar da uzmu drzavljanstvo Njemacke. To nije zbog nekog lojalizma vec jer su ekstremno ambivalentni u politickom smislu. Nije ih briga ko vodi drzavu, nije ih osobno briga za moc i nije ih niti briga ciji su drzavljani.

Otprilike imaju civic value ka oni imigranti iz zemalja treceg svita.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 24 svi 2022, 07:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2014, 12:08
Postovi: 4819
Lokacija: Bosna
sev je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Da se vratimo u sadasnjost. Moje misljenje je da nikom nije toliko bitno ni hoce li biti izbora ni ko ce pobijediti, nista posebno. Nisu ovo nikakvi historijski izbori, isti ko i dosad. Cak bi nekim bosnjackim opcijama odgovaralo da ih i ne bude. Nista se nece promijeniti naredne 4 godine. Nista.


To bi bilo tačno da se u svetu ništa ne dešava. Moja prognoza je da jesen predstavlja početak konačnog rešavanja bosanskog pitanja. Za najdalje 10 godina od danas, ili će BiH biti država pod muslimanskom palicom, ili će se raspasti na tri dela. Ako ništa drugo, demografija ne ostavlja drugu mogućnost.


BiH mora biti država u kojoj ćemo se mi najviše pitati, to je tako normalno na više razina, u protivnom imaš satelite Srbije i Hrvatske koji će sa 2:1 raditi na rastakanju države i konačnoj provedbi Cvetković Maček programa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 24 svi 2022, 07:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Lebowski je napisao/la:
Da se vratimo u sadasnjost. Moje misljenje je da nikom nije toliko bitno ni hoce li biti izbora ni ko ce pobijediti, nista posebno. Nisu ovo nikakvi historijski izbori, isti ko i dosad. Cak bi nekim bosnjackim opcijama odgovaralo da ih i ne bude. Nista se nece promijeniti naredne 4 godine. Nista.


Pa tebi ako nije bitno ti nemoj glasati kad (ako) bude izbora.
Tako ti je i babo prićao kako nije bitno pa glasao za Aliju.
Puno vi lažete za tako mali narod.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 24 svi 2022, 07:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Šporet je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Ljudi kada žive dobro i kada su zadovoljni životom manje se bave politikom.


Demantirano više puta na više primjera.

U Belfastu ljudi žive manje više najvišim standardom zapadne civilizacije, pa su se od mržnje zidovima ogradili jedni od drugih, a svaki izbori su nacionalno prebrojavanje.

Ako politički problem postoji, on će postojati neovisno od standarda života ljudi.


Uvijek je politika ispred ekonomije.
Šta znači Srbima na Kosovu ekonomija? Ništa. Nose glavu u torbi.
Ili Muslimanima u RS, mole boga da RS propadne pa tako ćekajući odsele. :crying

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pregovori oko izmjena Izbornog zakona...
PostPostano: 24 svi 2022, 07:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Pa, ima logike ali koncepti ukidanja RS i demografske bošnjačke dominacije su propali.

RS je pokazala kako je riješen nacionalni izazov temelj zdravog funkcioniranja društva. Što je najgore prenose ovlasti iako valjda ni sami ne znaju zašto.

Ili raspad ili 3 jasna etnička područja koja MZ drži na okupu.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 18994 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 714, 715, 716, 717, 718, 719, 720 ... 760  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 313 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO