HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 lis 2024, 14:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 6539 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 262  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 svi 2022, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 01:05
Postovi: 13352
Neki narodi su stvarno pacovski i ne zaslužuju državu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 svi 2022, 19:33 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 07:46
Postovi: 2265
Estonija je zemlja sa 1,3 miliona stanovnika, od toga 887k Estonaca (po popisu iz 2011.), s negativnim prirodnim priraštajem, svega 2800 beba rođenih u prva tri meseca ove godine, značajnom ruskom manjinom i prilivom migranata ne-Estonaca, uz emigraciju etničkih Estonaca. What could possibly go wrong ako nastave da vode politiku u interesu nekog drugog, a ne sopstvene države i naroda? Doduše, donekle i mogu da ih razumem, ipak oni nisu Ukrajina od 40 miliona stanovnika, nekoj velikoj sili moraju ulaziti u debelo crevo kad se već nalaze na takvoj geografskoj poziciji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 svi 2022, 19:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 01:05
Postovi: 13352
Graniče se sa Rusijom, logično bi bilo da su neutralni i korektni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 svi 2022, 20:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 17:01
Postovi: 12365
Inflacija je svugdje i traje već duze vrijeme, nije inflacija u nekoj drzavi jer je okrenula leđa Rusiji pobogu niti bi je izbjegli da ostanu neutralni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 svi 2022, 20:15 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 07:46
Postovi: 2265
Lebowski je napisao/la:
Inflacija je svugdje i traje već duze vrijeme, nije inflacija u nekoj drzavi jer je okrenula leđa Rusiji pobogu niti bi je izbjegli da ostanu neutralni.


Jes, al nije svuda 20% i nije svuda krompir dva ipo puta skuplji. Baltičke zemlje su među najzavisnijima od ruskih energenata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 svi 2022, 20:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 17:01
Postovi: 12365
Ti to sve provjerio?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 svi 2022, 20:48 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 07:46
Postovi: 2265
Lebowski je napisao/la:
Ti to sve provjerio?



Pa izguglaj koja je trenutno inflacija u Nemačkoj, Americi, Francuskoj, Italiji, itd. Jel igde blizu 20%? Možda negde i jeste, al uglavnom nije. A ovo za energente je poprilično nekontroverzna tvrdnja. U šta tačno sumnjaš od ovoga što sam rekao?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 svi 2022, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 17:01
Postovi: 12365
Najviše u cijenu krompira i to da je Estonija više pogođena inflacijom od, recimo, BiH ili nekih drugih random zemalja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 svi 2022, 21:38 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 07:46
Postovi: 2265
Lebowski je napisao/la:
Najviše u cijenu krompira i to da je Estonija više pogođena inflacijom od, recimo, BiH ili nekih drugih random zemalja.


Imaš gore post, neko je okačio podatke koja je inflacija u Estoniji i koji je rast cena određenih proizvoda, uključujući krompir. Ne tvrdim da je u Estoniji najveća inflacija u Evropi. Moj post se odnosio više na to da u situaciji kada cene u državi divljaju, a država zavisi od ruskih energenata, vlast u Estoniji umesto da radi u interesu građana, glumi američkog partnera i ulazi u dodatnu konfrontaciju s Rusima. A demografski trendovi balkanski, plus ih je i mnogo manje od nas ovde. I hoće li biti nagrađeni od Amera za to? Hoće, juče. Biće bačeni ko istrošeni kondom, ne bi bili ni prvi ni poslednji. Samo se sirotinja pali na priču da je to neka solidarnost i saosećajnost s Ukrajincima. Na nivou običnog građanina toga možda i ima, na nivou državne vlasti sve se svodi na servilnost. Vi još imate iluzije po pitanju tzv. međunarodne zajednice, al kad-tad ćete i vi skontati. I Hrvati su imali iluzije, pa ih sad polako gube. I Srbi su imali, al su ih izgubili 2008. kad su sve zapadne zemlje priznale Kosovo iako su deset godina nakon rata pričali "standardi pre statusa". Status došao na red, a o standardima na Kosovu je izlišno govoriti, i dan-danas deca u nekim enklavama idu u školu uz uniformisane vojnike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 svi 2022, 21:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 01:05
Postovi: 13352
sev je napisao/la:

Imaš gore post, neko je okačio podatke koja je inflacija u Estoniji i koji je rast cena određenih proizvoda, uključujući krompir. Ne tvrdim da je u Estoniji najveća inflacija u Evropi. Moj post se odnosio više na to da u situaciji kada cene u državi divljaju, a država zavisi od ruskih energenata, vlast u Estoniji umesto da radi u interesu građana, glumi američkog partnera i ulazi u dodatnu konfrontaciju s Rusima. A demografski trendovi balkanski, plus ih je i mnogo manje od nas ovde. I hoće li biti nagrađeni od Amera za to? Hoće, juče. Biće bačeni ko istrošeni kondom, ne bi bili ni prvi ni poslednji. Samo se sirotinja pali na priču da je to neka solidarnost i saosećajnost s Ukrajincima. Na nivou običnog građanina toga možda i ima, na nivou državne vlasti sve se svodi na servilnost. Vi još imate iluzije po pitanju tzv. međunarodne zajednice, al kad-tad ćete i vi skontati. I Hrvati su imali iluzije, pa ih sad polako gube. I Srbi su imali, al su ih izgubili 2008. kad su sve zapadne zemlje priznale Kosovo iako su deset godina nakon rata pričali "standardi pre statusa". Status došao na red, a o standardima na Kosovu je izlišno govoriti, i dan-danas deca u nekim enklavama idu u školu uz uniformisane vojnike.


Da si ti živ i zdrav, izgubili smo ih deceniju i po ranije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 08 svi 2022, 07:20 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
sev je napisao/la:
Imaš gore post, neko je okačio podatke koja je inflacija u Estoniji i koji je rast cena određenih proizvoda, uključujući krompir. Ne tvrdim da je u Estoniji najveća inflacija u Evropi. Moj post se odnosio više na to da u situaciji kada cene u državi divljaju, a država zavisi od ruskih energenata, vlast u Estoniji umesto da radi u interesu građana, glumi američkog partnera i ulazi u dodatnu konfrontaciju s Rusima. A demografski trendovi balkanski, plus ih je i mnogo manje od nas ovde. I hoće li biti nagrađeni od Amera za to? Hoće, juče. Biće bačeni ko istrošeni kondom, ne bi bili ni prvi ni poslednji. Samo se sirotinja pali na priču da je to neka solidarnost i saosećajnost s Ukrajincima. Na nivou običnog građanina toga možda i ima, na nivou državne vlasti sve se svodi na servilnost. Vi još imate iluzije po pitanju tzv. međunarodne zajednice, al kad-tad ćete i vi skontati. I Hrvati su imali iluzije, pa ih sad polako gube. I Srbi su imali, al su ih izgubili 2008. kad su sve zapadne zemlje priznale Kosovo iako su deset godina nakon rata pričali "standardi pre statusa". Status došao na red, a o standardima na Kosovu je izlišno govoriti, i dan-danas deca u nekim enklavama idu u školu uz uniformisane vojnike.


Estonce ja razumijem, oni su mali narod, bili okupirani od Rusa, na njihovoj su granici. Boje se, s pravom. Moraju dudlati američku da ne bi dudlali rusku

Ali općenito, za sve nas u Europi, interes je naći modus vivendi s Rusijom, a ne im stlano zabadati prst u oko.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 08 svi 2022, 09:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 16:54
Postovi: 5615
teranova je napisao/la:
sev je napisao/la:

Imaš gore post, neko je okačio podatke koja je inflacija u Estoniji i koji je rast cena određenih proizvoda, uključujući krompir. Ne tvrdim da je u Estoniji najveća inflacija u Evropi. Moj post se odnosio više na to da u situaciji kada cene u državi divljaju, a država zavisi od ruskih energenata, vlast u Estoniji umesto da radi u interesu građana, glumi američkog partnera i ulazi u dodatnu konfrontaciju s Rusima. A demografski trendovi balkanski, plus ih je i mnogo manje od nas ovde. I hoće li biti nagrađeni od Amera za to? Hoće, juče. Biće bačeni ko istrošeni kondom, ne bi bili ni prvi ni poslednji. Samo se sirotinja pali na priču da je to neka solidarnost i saosećajnost s Ukrajincima. Na nivou običnog građanina toga možda i ima, na nivou državne vlasti sve se svodi na servilnost. Vi još imate iluzije po pitanju tzv. međunarodne zajednice, al kad-tad ćete i vi skontati. I Hrvati su imali iluzije, pa ih sad polako gube. I Srbi su imali, al su ih izgubili 2008. kad su sve zapadne zemlje priznale Kosovo iako su deset godina nakon rata pričali "standardi pre statusa". Status došao na red, a o standardima na Kosovu je izlišno govoriti, i dan-danas deca u nekim enklavama idu u školu uz uniformisane vojnike.


Da si ti živ i zdrav, izgubili smo ih deceniju i po ranije.


Problem hrvatskog ne shvatanja Srba je u istorijskom iskustvo.

Mi ga imamo oni ga nemaju, i to je tako.


Mi smo prva drzava Balkana koja je napravila diplomatske odnose sa Amerikom pre 140 godina+

Mi smo jedini saveznici Americi u oba svetska rata u regionu.


I mi smo pusteni niz vodu 1945te isto kao danas Ukrajinci.

i?

90te su dosle, Srbi su bili najveci amerikanofili u kulturnom smislu u Jugoslaviji (pa su Delije pevale kako Beograd ima McDonalds, a Split ima ***), pa su prvo pokazali pravo lice nasem narodu preko Drine, i za sva vremena izgubili sve zablude,a u Srbiji su zablude trajale jos neko vreme iako su nam nasi sunarodnici govorili sve, mi im nismo verovali, gledalo se na njih kao na primitivce koji su zbog primitivnih nagona dosli u tu situaciju.

I sve tako sa pricom "Ne ratujemo mi protiv Srbije, vec protiv Milosevica", pa kad smo postali Demokratija, tek tada su uzeli da nas unistavaju, a konacno razbijanje svih zabluda kolektivno za sva vremena je bila 2008.

E zato vecina drugih ne moze da nas skapira, jer mi imamo visestruko vise iskustva s Amerikancima od svih njih, sa sve Poljacima i Ukrajincima, ili Hrvatima i Siptarima.

A mi znamo kako te pozicije zavrsavaju to je sve, do poslednjeg Ukrajinca, Poljaka, ili Srbina (1945te).

To ne znaci da neki drugi narod ne moze da izvuce maksimum od Amerikanca, a da na kraju ne najebu i da se izvuku, mada evo razmisljam koji narod ima takvu pozicju, eventualno Irci jer su daleko od svega, ali u sta su ih kulturoloski pretvorili nisam bas siguran.


To samo znaci da smo nazalost prebogati iskustvom sa istima, i da je u nasem slucaju bar, Kisindzer apsolutno u pravu sa cuvenom izjavom sta je opasnije biti, americki prijatelj ili neprijatelj.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 08 svi 2022, 09:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 16:54
Postovi: 5615
I ti Irci mucenici su na koliko, 6 miliona?

I to sa sve dosljacima, Hrvatima, Indicima, i ostalim sto skupljaju tamo.

A u Americi 35 miliona sa irskim poreklom.

Jedno 3 miliona ih pomrlo dok su im izgradili sve tunele velikih gradova.

Pa bolje da ih je Hitler sa sve Ustasama izgenocidisao, bolje bi prosli koliko ja vidim.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 08 svi 2022, 09:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
Izbacili ******** Zapadne transvestit novine, BBC, CNN, i ostale da kao Kineske firme manje saradjuju sa Kinom,

A oni ne kapiraju da je Rusija maltene izbacena iz SWIFT-a, i koriscenja dolara, pa kako da odjednom saradjuju sada 100% kako pre?

To sad mora postepeno da se prelazi na yuan, rublju, CIPS, onaj kineski sistem, milion puta Kina rekla da trgovina sa Rusijom ide kao i pre.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 08 svi 2022, 14:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8202
U Londonu se spremaju za zimu:
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 08 svi 2022, 16:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44060
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Šteta propasti svih unaprijed napisanih naslova o kolapsu rublje, o ilustracijama Rusa koji u karioli prevoze tonu rublji da kupe kruh, o predviđanjima datuma kada će uslijediti socijalni kolaps.

Ima dosta predviđanja o tome kako će valute izvoznika opipljivih stvari (agrikultura, nafta, minerali), postati neka de-facto verzija zlatnog standarda i da dugoročno imaju sjajne izglede jer imaju to pokriće.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 08 svi 2022, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8202
Citat:
Hungary Continues to Block EU Oil Sanctions Against Russia (2:16 p.m.)
Hungary continued to block a European Union proposal that would ban Russian oil imports, holding up the bloc’s package of sanctions meant to target President Vladimir Putin over his war in Ukraine, according to people familiar with the talks.

A meeting of the EU’s 27 ambassadors ended on Sunday without an agreement, with talks expected to resume in the coming days, said the people, who asked not to be identified because the discussions were private.

The EU had been pushing to have the process concluded by Russia’s Victory Day military parade on Monday, at which Putin is expected to speak about the invasion of Ukraine


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 09 svi 2022, 11:20 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2022, 11:04
Postovi: 659
Početkom vikenda Zelenko izjavio da je spreman na pregovore ukoliko se Rusi povuku na pozicije od prije 24. februara. Teško da će Rusi ovo prihvatiti, ali ipak ohrabrujuća spremnost ukrajinske strane na neku vrstu kompromisa, za razliku od ranijih budalaština da nema ništa od pregovora dok se ne "oslobodi" cijela Ukrajina, uključujući i Krim.

Čim sam pročitao tu izjavu Zelenka, kažem svojima da će u naredna 24 sata, najdalje 48 sati, uslijediti novi paket sankcija anglosaksonaca, najava nekog velikog paketa vojne pomoći i kao bonus izjava nekog "dobro obaviještenog" britanskog vojnog analitiĆara da Ukrajinci sigurno pobjeđuju u ratu. Zicer, kvota 1.01.

Kad u nedjelju...

1. SAD i Velika Britanija uvele šesti paket sankcija Rusiji

2. Velika Britanija je najavila i obećala da će osigurati dodatnih 1.3 milijarde funti vojne pomoći Ukrajini

3. Još nije kasno za analitiĆara da ohrabri Ukrajince


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 09 svi 2022, 11:27 
Offline

Pridružen/a: 04 ožu 2022, 20:09
Postovi: 1827
NATO inkvizitori mogu samo da ga podudlaju Rusima.

Ocekujem za Dan Pobjede nesto, ne znam, nesto velicanstveno. Nesto o cemu ce opet moci prditi placenicki novinarcici ********.

_________________
Der Staat bin ich!


za vise savjeta zapratiteme


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 09 svi 2022, 11:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 19:25
Postovi: 5596
jednoumlje je napisao/la:
NATO inkvizitori mogu samo da ga podudlaju Rusima.

Ocekujem za Dan Pobjede nesto, ne znam, nesto velicanstveno. Nesto o cemu ce opet moci prditi placenicki novinarcici ********.


Ne znam šta očekuješ? Završenu Armatu?

Citat:
Ništa od "Sudnjeg dana": Otkazan vazdušni dio Parade pobjede u Moskvi

"Dio ceremonije koji se trebao održati u zraku neće biti održan zbog vremenskih prilika", rekao je Peskov.


Sudnji dan od papira izgleda.

Održavanje ove parade od ove godine je parodija. Pogazio si ono za šta si se borio i sad si ti taj kojeg si porazio 1945.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 09 svi 2022, 12:18 
Offline

Pridružen/a: 04 ožu 2022, 20:09
Postovi: 1827
Mariooo je napisao/la:
jednoumlje je napisao/la:
NATO inkvizitori mogu samo da ga podudlaju Rusima.

Ocekujem za Dan Pobjede nesto, ne znam, nesto velicanstveno. Nesto o cemu ce opet moci prditi placenicki novinarcici ********.


Ne znam šta očekuješ? Završenu Armatu?

Citat:
Ništa od "Sudnjeg dana": Otkazan vazdušni dio Parade pobjede u Moskvi

"Dio ceremonije koji se trebao održati u zraku neće biti održan zbog vremenskih prilika", rekao je Peskov.


Sudnji dan od papira izgleda.

Održavanje ove parade od ove godine je parodija. Pogazio si ono za šta si se borio i sad si ti taj kojeg si porazio 1945.




Citat:
Ne znam šta očekuješ? Završenu Armatu?


Ocekujem mimohod zarobljenih nacista i njihovih simpatizera. Kako ih Rusi sprovode kroz Moskvu ko sto su nakon pobjede u Staljingradu po prvi put ucinili. A poslije ponovili 45.

_________________
Der Staat bin ich!


za vise savjeta zapratiteme


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 09 svi 2022, 17:31 
Offline

Pridružen/a: 04 ožu 2022, 20:09
Postovi: 1827
Demonstranti su nosili ukrajinske zastave i ambasadora nazivali fašistom

Demonstranti su posuli crvenu farbu po ruskom ambasadoru u Poljskoj koji je u Varšavi došao na groblje da oda počast vojnicima Crvene armije poginulim u Drugom svjetskom ratu, piše Washington Post.

Ambasador Sergej Andrejev na groblju je stajao i odavao počast kad su ga demonstranti počeli zasipati bojom koja podsjeća na krv, simbolično zbog ruske agresije na Ukrajinu.

Ambasador je spriječen u pokušaju da položi cvijeće na spomenik.

Demonstranti su nosili ukrajinske zastave i ambasadora nazivali fašistom, a neki su bili obučeni u bijelo sa crvenim tragovima, što simbolizira krv koju ruska vojska prosipa u Ukrajini napadajući nedužni narod.

https://twitter.com/Mihoflowersy/status ... 2319256%2F





slika



Zato kazem, a kazem to ovde, da bi sevap bilo PUTINE da im ubacis koju takticku kroz prozor. Mislim na ove Poljake koji mi se inace onako uopsteno veoma gade...za razliku od Poljakinja.

_________________
Der Staat bin ich!


za vise savjeta zapratiteme


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 09 svi 2022, 20:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8202


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 09 svi 2022, 23:15 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 18:35
Postovi: 10825
Lokacija: No Country for White Men
https://www.bloomberg.com/opinion/artic ... nd=opinion

Bloomberg kaže da se i Hrvatska opire embargu na rusku naftu

_________________
Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 10 svi 2022, 08:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 19:25
Postovi: 5596
jednoumlje je napisao/la:
Mariooo je napisao/la:

Ne znam šta očekuješ? Završenu Armatu?



Sudnji dan od papira izgleda.

Održavanje ove parade od ove godine je parodija. Pogazio si ono za šta si se borio i sad si ti taj kojeg si porazio 1945.




Citat:
Ne znam šta očekuješ? Završenu Armatu?


Ocekujem mimohod zarobljenih nacista i njihovih simpatizera. Kako ih Rusi sprovode kroz Moskvu ko sto su nakon pobjede u Staljingradu po prvi put ucinili. A poslije ponovili 45.


Hoće li ih Wagnerovci sprovesti?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6539 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 262  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO