HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 18:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 15341 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 518, 519, 520, 521, 522, 523, 524 ... 614  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 13 lip 2022, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 13 lip 2022, 15:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2020, 12:41
Postovi: 1095
Lokacija: Српски свет
Ustase ubile vise Hrvata nego cetnici u BiH.

_________________
Нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може –
нек ад прождре, покоси сатана!
На гробљу ће изнићи цвијеће
За далеко неко покољење.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 lip 2022, 00:26 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
Mariooo je napisao/la:
Tankosic je napisao/la:
Jel ovaj stvarno napisao mrtav ladan kako su u Srebrenici Bosnjaci zastitili Srbe?

Izjava ne za samar nego za krv


https://balkans.aljazeera.net/teme/2018 ... -3500-srba

Citat:
Ne treba zaboraviti činjenicu da je početkom aprila 1942. Srebrenicu zauzela Crna legija, pod vodstvom Jure Francetića. Ustaški teror je dostigao vrhunac u ljeto 1942. a naređenje za pokolj Srba tog područja izdao je natporučnik Kurelac. Sakupljeno je oko 3.500 Srba, muškaraca, žena i djece sa područja srebreničkog sreza i zatvoreno u barake, a jame za njihovo ubijanje bile su spremne, ali zahvaljujući komšijama muslimanima nije došlo do toga.“

Sretna okolnost htjela je da jedan ustaški oficir plan povjeri jednom srebreničkom uglednom Bošnjaku, koji nije oklijevao da o tome obavijesti viđenije sugrađane, a zatim zajedno s njima krene u operaciju osujećivanja ustaškog plana istrebljenja Srba.

„Ustaški logornik Slavko Oraščić u povjerenju je saopštio nekim muslimanima, građanima Srebrenice, tačnije Nazifu Klančeviću da Kurelac priprema pokolj svih zatvorenih Srba i kaže se da je na intervenciju građana muslimana došlo naređenje iz Tuzle da se svi Srbi puste na slobodu“.


Dokumentovano sve.

Al Lažira je pouzdan izvor informacija ko Kurir. Toj tv kući ni Arapi ne vjeruju.
Zašto se na samom početku rata u toj regiji desili brutalni zločini,a nisu se desili takvi zločini na području Trebinja,Bileće,Han Pijeska,Pala ? Zapravo tu uopšte nije ni bilo ratnih zločina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 lip 2022, 07:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 18:25
Postovi: 5596
Lutorčina je napisao/la:
Mariooo je napisao/la:

Al Lažira je pouzdan izvor informacija ko Kurir. Toj tv kući ni Arapi ne vjeruju.
Zašto se na samom početku rata u toj regiji desili brutalni zločini,a nisu se desili takvi zločini na području Trebinja,Bileće,Han Pijeska,Pala ? Zapravo tu uopšte nije ni bilo ratnih zločina.


Eto ima dokument. Nije ga pisala Al Jazeera.
Nisu negirani nikakvi zločini koji su se desili, ovo je samo za one koji su spaseni. Jel teško to shvatiti?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 lip 2022, 10:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Mariooo je napisao/la:
Lutorčina je napisao/la:
Al Lažira je pouzdan izvor informacija ko Kurir. Toj tv kući ni Arapi ne vjeruju.
Zašto se na samom početku rata u toj regiji desili brutalni zločini,a nisu se desili takvi zločini na području Trebinja,Bileće,Han Pijeska,Pala ? Zapravo tu uopšte nije ni bilo ratnih zločina.


Eto ima dokument. Nije ga pisala Al Jazeera.
Nisu negirani nikakvi zločini koji su se desili, ovo je samo za one koji su spaseni. Jel teško to shvatiti?


Pa ni mi ne negiramo nikakve zlocine koji su se desilo, a spaseno je 30 hiljada civila srpskom evakuacijom iz Srebrenice, nesto sto nijedna srpska zena, beba i starci izbeglice nigde na prostoru BiH nisu dobili, vec bombe na izbeglicke kolone, jel to tesko shvatiti?

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 lip 2022, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 18:25
Postovi: 5596
Tankosic je napisao/la:
Mariooo je napisao/la:

Eto ima dokument. Nije ga pisala Al Jazeera.
Nisu negirani nikakvi zločini koji su se desili, ovo je samo za one koji su spaseni. Jel teško to shvatiti?


Pa ni mi ne negiramo nikakve zlocine koji su se desilo, a spaseno je 30 hiljada civila srpskom evakuacijom iz Srebrenice, nesto sto nijedna srpska zena, beba i starci izbeglice nigde na prostoru BiH nisu dobili, vec bombe na izbeglicke kolone, jel to tesko shvatiti?


Vidiš kako pretjeruješ. Šta, pobijene su sve Srpkinje, bebe, djeca u BiH?!
Zamisli sad da ja stavim sve pod Srebrenicu od zločina u Foči, Miljevini, Višegradu, Bratuncu i kažem evo vidiš vi kažete nije se desilo?!
Uostalom, nalijepili ste plakat poslije Rogatice - mi znamo nije bilo. I kako onda ne negirate?!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 lip 2022, 11:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Mariooo je napisao/la:
Tankosic je napisao/la:

Pa ni mi ne negiramo nikakve zlocine koji su se desilo, a spaseno je 30 hiljada civila srpskom evakuacijom iz Srebrenice, nesto sto nijedna srpska zena, beba i starci izbeglice nigde na prostoru BiH nisu dobili, vec bombe na izbeglicke kolone, jel to tesko shvatiti?


Vidiš kako pretjeruješ. Šta, pobijene su sve Srpkinje, bebe, djeca u BiH?!

Ne nego nisu dobili humani tretman i pored svega loseg tu kao izbeglie iz Srebrenice, vec su dobili bombe po njima, kao sto je Petrovacka cesta o kojoj se prica ovih dana, dakle nisi skapirao poentu.
Mariooo je napisao/la:
Zamisli sad da ja stavim sve pod Srebrenicu od zločina u Foči, Miljevini, Višegradu, Bratuncu i kažem evo vidiš vi kažete nije se desilo?!
Uostalom, nalijepili ste plakat poslije Rogatice - mi znamo nije bilo. I kako onda ne negirate?!


Pa ti si pokusao da to sto su neki spasavali neke Srbe, dok je apsolutna vecina izvrsila zverstva nad Srbima u i oko Srebrenice u WWII, prikazes kako eto, nije isto.

A ja sam ti onda dao da vidis kako to izgleda, dakle 30 hiljada je spaseno iz Srebrenice to je cinjenica, ja sam srecan zbog te cinjenice, hvala Bogu da je tako, da zene i deca i starci nisu stradali koji su evakuisani od strane SRPSKIH organa bez dlake da fali.


Mi ne negiramo da je zlocin streljanja ratnih zarobljenika postojao, vec da to nije genocid, dakle ne negira se zlocin nego njegov pravni naziv.

Vi sa druge strane zlocin nad Srbima priznajete samo kada ih slavite i pevate u pesmama, vi ne priznajete ni sta su Bosnjaci uradili Srbima pod zastavom Ustasa u WWII, niti sta je Naser r adio od 1992-1995, dakle kod vas nije slucaj da priznajte postojanje zlocina a ne i naziv za to, vec vi kompletno ignorirate postojanje istih, samo kada treba da se rugate ili pevate pesme o tome.

I nakon svega toga, vi ste ti koji nesto gore i hoce drugo poluvreme sa Srbima, ne Srbi.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 lip 2022, 11:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 18:25
Postovi: 5596
Apsolutno ne, samo sam rekao da je za taj čin spasavanja u WWII vraćeno kako je vraćeno u ovom ratu.
Pa sad zavisi šta je bilo pod pojmom djeca, od kojeg godišta se računa, vjerujem da se od 16 godina računalo da su to već odrasli ljudi.
Po meni su to još djeca.
Što se tiče genocida, jedan od dvojica sa vrha, đeneral koji je vukao sve konce je sam rekao da ono što namjeravaju uraditi je - genocid.
Dakle, s tim se išlo planski i ciljano.
Taj isti đeneral vam je heroj, a poričete ono što je on sam rekao.
Da ste bar pošteni, pa da čovjek kaže ok, neće priznati jer im nije u interesu, ali ne, vi nekog ubjeđujete da se to uopšte nije ni desilo.
To je izrazito bezobrazno i preko toga vam se neće preći.
Mi u pjesmama pjevamo o zločinima nad Srbima? Jel na svadbama kao vi o nama, Turcima, klanju, žici?!

Ja sam već pitao, ok Naser kriv, pa je li moguće da niste bili u stanju imati dokazni materijal da ga strpate u zatvor? Meni tu nešto ne štima. Ako je sve tako očito, onda je neko od vaših zajebao. Jel Naser toliko jak da je mogao to završiti? Stvarno ne znam, obzirom da je bio Miloševićev čovjek, sve je moguće, al sad pričati kriv ovaj, kriv onaj, a on otišao u Haag i nikom ništa.
Naravno, sad ćeš ti meni to je vaš sud, naš je al u kurcu, ako si imao dokaze, onda si i dobio, evo iz Hercegovine su Hrvati presuđeni, a ovi iz Hrvatske pušteni, dakle nije to ničiji sud i ako tvrdiš da se nešto desilo i imaš dokaze za to, onda ti to niko živ ne obori.

Nećemo mi nikakvo drugo poluvrijeme. Nikad ga nismo ni htjeli. Vi oštrite noževe skoro 50 godina iza leđa i čekate priliku.
Da, pazi sad, završite ono što ste počeli u WWII. Nekakvu osvetu Turcima. To je bolesno.

Nadam se da nećete imati priliku za produžetke, da je sa 90-tim završilo sa vašim bolesnim idejama.
Jedino što mi hoćemo je normalan život, a sa idejama koje još uvijek imate, to nije moguće.
No, voda vam ne ide na mlin, pa htjeli ne htjeli, moraćete se pomiriti s tim i...čekati novovrijeme :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 lip 2022, 11:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Mariooo je napisao/la:
Apsolutno ne, samo sam rekao da je za taj čin spasavanja u WWII vraćeno kako je vraćeno u ovom ratu.

Kako je vraceno, jer su Bosnjaci bili klani od 1992 do 1995 u Srebrenici i okolini ili Srbi, pa tek onda Bosnjaci? Ko je onda tu kome "vracao" za WWII prvi?

Mariooo je napisao/la:
Pa sad zavisi šta je bilo pod pojmom djeca, od kojeg godišta se računa, vjerujem da se od 16 godina računalo da su to već odrasli ljudi.
Po meni su to još djeca.


Jesu deca ko su zajedno sa majkama, bakama i dekama, nisu deca ako sa 16 godina drzi pusku i idu u prodor, ne treba da je tu, svaka mu cast sto jeste, ali se tako gleda po vojnom pravu u celom svetu.

Mariooo je napisao/la:
Što se tiče genocida, jedan od dvojica sa vrha, đeneral koji je vukao sve konce je sam rekao da ono što namjeravaju uraditi je - genocid.
Dakle, s tim se išlo planski i ciljano.


Gde, kada, i zasto to onda Hag nije dokazao, pa to im je zicer?

Ratko Mladic nije bio odgovoran za streljanja, vec za pad Srebrenice i izjavu u afektu, jer kao sto verovatno znas, streljanja su se desavala 2 nedelje kasnije, kada je Ratko Mladic bio u Beogradu.


Mariooo je napisao/la:
Taj isti đeneral vam je heroj, a poričete ono što je on sam rekao.


Ne gleda se sto je ko rekao, nego sta je ko uradio, imas snimak vaseg generala i heroja koji uzivo naredjuje streljanje srpskih zarobljenika, pa vam je on heroj.

A Ratko nije naredjivao streljanje, dokazano u Hagu, bez obzira na izjavu.
Mariooo je napisao/la:
Da ste bar pošteni, pa da čovjek kaže ok, neće priznati jer im nije u interesu, ali ne, vi nekog ubjeđujete da se to uopšte nije ni desilo.
To je izrazito bezobrazno i preko toga vam se neće preći.
Mi u pjesmama pjevamo o zločinima nad Srbima? Jel na svadbama kao vi o nama, Turcima, klanju, žici?!


Pa zasto jedes *** sad, ja 5 puta napisao da niko ne negira zlocine nego pravni termin, a da ste vi posteni bar, pa da kazete jbg zlocin se desio i nad Srbima i to u krugovima, niko vas ne tera da priznajete genocide ili ucestvovanje u njemu u NDH, ili 90tih, ali ne, vama je to previse, i posle sta da kaze taj isti covek koga spominjes, kako da kaze ok?

>Srbi priznaju zlocine ne i termin
>Bosnjaci nepriznaju zlocine, kamoli termin, ali ih otpevavaju.

Pa kako mislis da budemo posteni onda?


Mariooo je napisao/la:
Ja sam već pitao, ok Naser kriv, pa je li moguće da niste bili u stanju imati dokazni materijal da ga strpate u zatvor? Meni tu nešto ne štima. Ako je sve tako očito, onda je neko od vaših zajebao. Jel Naser toliko jak da je mogao to završiti? Stvarno ne znam, obzirom da je bio Miloševićev čovjek, sve je moguće, al sad pričati kriv ovaj, kriv onaj, a on otišao u Haag i nikom ništa.
Naravno, sad ćeš ti meni to je vaš sud, naš je al u kurcu, ako si imao dokaze, onda si i dobio, evo iz Hercegovine su Hrvati presuđeni, a ovi iz Hrvatske pušteni, dakle nije to ničiji sud i ako tvrdiš da se nešto desilo i imaš dokaze za to, onda ti to niko živ ne obori.


Naser je osudjen kao sto znas, pa je onda 'misteriozno' oslobodjen u drugom krugu, to je istorijska cinjenica oko koje se oboje slazemo jer se to tako desilo, zar ne?

Pa da su ga osudili, Britanija ne bi mogla da trazi rezoluciju da su Srbi genocidan narod sto su Rusi stavili veto.

Mislim ne mislis zaista da mi mislimo da je Hag vas sud? Nije vas, samo koristi vas i vasu pricu za svoje interese, njegova jedina uloga i razlog postojanja da bi opravdao ono sto su oni radili od 1990te do dan danasnjeg.
Mariooo je napisao/la:
Nećemo mi nikakvo drugo poluvrijeme. Nikad ga nismo ni htjeli. Vi oštrite noževe skoro 50 godina iza leđa i čekate priliku.
Da, pazi sad, završite ono što ste počeli u WWII. Nekakvu osvetu Turcima. To je bolesno.


Ajde ne seri matori, i ti i Karabaja, i ostali, naravno cast izuzecima (Lebowski, jednoumlje itd) ste 90% vremena u tom fazonu, vi biste Hrvatima koje ste vec skuvali u FBiH, i samo sto niste od FBiH napravili sopstveni entitet, a sto je ogromna i kljucna pobeda Bosnjaka u pitanju samog vaseg opstanka, vi ovde i dalje ste spremni Hrvatima pola Federacija da im ostavite, ako moze zajedno da sjebete Srbe, po cenu da ostanete na istih 24% ili koliko vec posto.

Vasa politika tjs SDA politika 30 godina je da se postavljaju mine i klipovi Srbima, po svaku cenu, nebitan je objektivan Bosnjacki interes.

Anti-identitet vodi u samoubistvo, to je nemoguce da opstane samo na anti-nesto bazi.

Mariooo je napisao/la:
Nadam se da nećete imati priliku za produžetke, da je sa 90-tim završilo sa vašim bolesnim idejama.
Jedino što mi hoćemo je normalan život, a sa idejama koje još uvijek imate, to nije moguće.
No, voda vam ne ide na mlin, pa htjeli ne htjeli, moraćete se pomiriti s tim i...čekati novovrijeme :zubati


A cekaj jel ti nije glupo, niko osim Bosnjackih lidera I politicara nije pretio drugim poluvremenima, Srbija vam non stop pruza ruku, Dodik vam trazi samo ono sto i vi imate u FBiH, i sad mi spremamo nesto.

Mi iako spremamo nesto, ne spremamo za vas jer nemamo potrebe Srpska je osigurana, vec za Kosmet.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 lip 2022, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 18:25
Postovi: 5596
Ima i ovo, kako komentarišeš?

Citat:
Vrhunac monstruoznih zločina koji su počinjeni u Višegradu tokom agresije na Republiku Bosnu i Hercegovinu dogodio se polovinom i krajem mjeseca juna 1992. godine, kada su u ovom gradu na dvije lokacije, u Pionirskoj ulici i na Bikavcu spaljeni živi ljudi.

Na današnji dan prije tačno 30 godina u kući Adema Omeragića zapaljeno je više od 60 osoba.

Dana 14. juna 1992. godine specijalna vojna formacija kojom je direktno komandovao zločinac Milan Lukić, vođa 'Belih orlova' ili 'Osvetnika', zarobila je u višegradskim selima Koritnik i Sase preko 60 osoba bošnjačke nacionalnosti. Radilo se o ženama, djeci i starijim osobama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 lip 2022, 11:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Verovatno se desilo, nisam upucen cim vidim da su Beli Orlovi, vec mi se kosa dize jer su medju Srbima oni bili podkazani kao najgore smradina i stoka tako da me uopste ne bi iznenadilo da su izvrsili taj ratni zlocin.

Jel to i dalje znaci da nad Srbima nije izvrsen pokolj u WWII, i od 1992 do 1995 od strane Nasera ili smo mozda ljudi?

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 lip 2022, 12:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 18:25
Postovi: 5596
Tankosic je napisao/la:
Verovatno se desilo, nisam upucen cim vidim da su Beli Orlovi, vec mi se kosa dize jer su medju Srbima oni bili podkazani kao najgore smradina i stoka tako da me uopste ne bi iznenadilo da su izvrsili taj ratni zlocin.

Jel to i dalje znaci da nad Srbima nije izvrsen pokolj u WWII, i od 1992 do 1995 od strane Nasera ili smo mozda ljudi?


Čovječe, ja ne poričem ništa.
Zločine iz WWII ili pak šta je Orić radio iz srebreničke enklave, ona situacija je li bilo Kravice, ja ti opet kažem, meni je nevjerovatno da to prođe nekažnjeno, a toliko toga ima.
Isto kao što mi je nevjerovatno kako je prodata tužba BiH protiv Srbije, ali očito sve ima svoju cijenu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 lip 2022, 13:08 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
Mariooo je napisao/la:
Lutorčina je napisao/la:
Al Lažira je pouzdan izvor informacija ko Kurir. Toj tv kući ni Arapi ne vjeruju.
Zašto se na samom početku rata u toj regiji desili brutalni zločini,a nisu se desili takvi zločini na području Trebinja,Bileće,Han Pijeska,Pala ? Zapravo tu uopšte nije ni bilo ratnih zločina.


Eto ima dokument. Nije ga pisala Al Jazeera.
Nisu negirani nikakvi zločini koji su se desili, ovo je samo za one koji su spaseni. Jel teško to shvatiti?

Srbi koji žive u regiji Srebrenica tvrde drugačije,da su ih komšije Muslimani dobro istrijebili za vrijeme II Svjetskog rata. Ne samo u Srebrenici nego i u Bratuncu. Pitanje je koliko je Srba iz te regije spašeno ?? Da li 3 ili 30 ili 300 ,srpska strana nije to iztraživala .Da su međunacionalni odnosi toj regiji oduvijek bili loši,jesu. Popis iz vremena Kraljevine Jugoslavije navodi podjednak broj Srba i Muslimana u srebreničkom srezu ili možda za nijansu više Srba je bilo više. Popis iz 1991 navodi 75% Muslimana i 25% Srba. Odliva iz te regije ka Srbiji nije bilo puno ili zanemariv procenat. Izgleda da nije bilo dovoljno ljudskih resursa kod Srba da se obnove. Ipak je više pobijeno nego što je spašeno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 lip 2022, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 18:25
Postovi: 5596
Lutorčina je napisao/la:
Mariooo je napisao/la:

Eto ima dokument. Nije ga pisala Al Jazeera.
Nisu negirani nikakvi zločini koji su se desili, ovo je samo za one koji su spaseni. Jel teško to shvatiti?

Srbi koji žive u regiji Srebrenica tvrde drugačije,da su ih komšije Muslimani dobro istrijebili za vrijeme II Svjetskog rata. Ne samo u Srebrenici nego i u Bratuncu. Da su međunacionalni odnosi toj regiji oduvijek bili loši. Popis iz vremena Kraljevine Jugoslavije navodi podjednak broj Srba i Muslimana u srebreničkom srezu ili možda za nijansu više Srba je bilo više. Popis iz 1991 navodi 75% Muslimana i 25% Srba. Odliva iz te regije ka Srbiji nije bilo puno ili zanemariv procenat. Izgleda da nije bilo dovoljno ljudskih resursa kod Srba da se obnove.



Citat:
Prema popisu čiji su rezultati danas objavljeni, u Srebrenici živi 13.409 stanovnika od kojih je 7.248 Bošnjaka, 6.028 Srba, 16 Hrvata. 23 osobe se nisu izjasnile dok ostalih u ovoj opštini živi 67.

Ukoliko poredimo rezultate popisa iz 2013. godine sa onima iz 1991. godine, vidjet ćemo da je Srebrenica izgubila 23.257 građana (63,43 posto) .

Od tog broja, 20.324 muslimana. Naime, prema podacima popisa iz 1991. godine, u Srebrenici je živjelo 27.572 muslimana dok ih sada živi 7.248 (26,29 posto)

Prema popisu iz 1991. godine u Srebrenici je živjelo 8.315 Srba dok ih sada živi 6.028. Prije rata, u Srebrenici je živjelo 38 Hrvata dok ih sada živi 16.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 lip 2022, 13:16 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
Imaš li podatke popis srebreničko sreza iz 1930 -ih ??


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 lip 2022, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 18:25
Postovi: 5596
Lutorčina je napisao/la:
Imaš li podatke popis srebreničko sreza iz 1930 -ih ??


Bošnjaci 17332
Srbi 17766
Hrvati 106
Ostali 6

http://publikacije.stat.gov.rs/G1931/Pdf/G19314001.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 lip 2022, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 09:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
Pa naravno kad je Naer zaplašio svedoke . .

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 lip 2022, 15:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 09:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
A zašto ste tolika pogan ?
Čemu za svaki zločin opravdanje .?

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 lip 2022, 19:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
Citat:
Genocidna kampanja protiv srpskog naroda već na početku je rezultirala spaljivanjem do temelja skoro svih srpskih sela, a svi seljani koji nisu uspjeli da pobjegnu su pobijeni, često na bestijalan način. Ustaše i domobrani, hrvatsko-muslimanske fašističke legije, uništile su i devastirale sela Zalazje, Brežane, Očenovići, Srpska Kamenica, Živkovići, Sikirići, Žljebac, Srpski Pribidoli, Podravanje, Fakovići, Kravica, Žabukovci, Banjevići, Slapašnica, Popovići…


Citat:
Već početkom 1942. bukvalno nije bilo Srba u srebreničkom okrugu osim nekolicine koja je uspjela da preživi skrivena u planinama i u izbjegličkim kampovima u šumama.


Citat:
Od ukupnog broja žrtava srebreničkog sreza u Drugom svjetskom ratu (3281), pravoslavni Srbi su činili oko 68%, što znači više od dvije trećine svih žrtava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 lip 2022, 21:31 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
Mariooo je napisao/la:
Lutorčina je napisao/la:
Imaš li podatke popis srebreničko sreza iz 1930 -ih ??


Bošnjaci 17332
Srbi 17766

Hrvati 106
Ostali 6

http://publikacije.stat.gov.rs/G1931/Pdf/G19314001.pdf


Hvala


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 lip 2022, 22:45 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2020, 05:03
Postovi: 1347
Isto Stari Brod kod Visegrada. Uzas sta su Muslimani nama tamo radili.

_________________
S vjerom u Boga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 23 lip 2022, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 18:03
Postovi: 6738
Ne mogu prestati slusati i gledati ovo, prelepa nasa Srpkinja Vasojevka. :wub




Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 23 lip 2022, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 18:03
Postovi: 6738
Temeljni Ugovor inace stize za par dana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 23 lip 2022, 21:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 09:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
Ko potpisuje?
Porfirije ili Joanikije.

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 28 lip 2022, 09:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 18:03
Postovi: 6738


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15341 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 518, 519, 520, 521, 522, 523, 524 ... 614  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 69 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO