HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 26 lis 2024, 01:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 5452 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 219  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 05 srp 2022, 22:49 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
:zrinjski_ultras
Rika sv Vida je napisao/la:
dalate2020 je napisao/la:


Svaki sljedeci put kad u zivotu upotrijebis rijec "izdaja" sjeti se ovoga teksta:


"Covjek koji je do jucer iz dana u dan pozivao na dizanje vojske, ukidanje prava, zabranu lijecenja ogromnome dijelu svoga naroda, Hrvaticama i Hrvatima, a to bi preko noci opustosilo Hrvatsku kao 100 godina korone i iseljavanja zajedno, e takav se nadje pricati o izdajnistvu????

To je lakrdija."


Nebi izazvalo masovno iseljavanje jer bi ja svatkom tko iseli oduzeo državljanstvo i imovinu i poklonio mladima koji ostaju



Manipulatoru, u tekstu koji citiras nisam napisao da bi ti prouzrocio iseljavanje nego da bi "opustosio" Hrvatsku jer bi izazvao obostrank krvoprolice okretanjem vojske na vlastiti narod, izazvao bi gradjanski rat, ginuli bi i vojnici i civili, a pomrla bi i masa ljudi nakon sto bi im ti ukinuo lijecnicku skrb. To je vece pustosenje nego korona i iseljavanje.

A tek sada mogu i dodati da bi naravno u takvim uvjetima ljudi i dodatno iselili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 05 srp 2022, 22:50 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
Rika sv Vida je napisao/la:
Nisam ja pozivao na nasilje nit na prisilno cijepljenje samo za protjerivanje maloumnih prosvjednika s ulica koji su tvrdili da korona ne postoji.



Lazes.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 05 srp 2022, 22:50 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Rika sv Vida je napisao/la:
Nisam ja pozivao na nasilje nit na prisilno cijepljenje samo za protjerivanje maloumnih prosvjednika s ulica koji su tvrdili da korona ne postoji.


i to je za žešću terapiju.

i vidiš, zanimljivo, to su sve sotonske državei primjenjivale. što sotonskija, to žešća korona represija

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 05 srp 2022, 22:50 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
divizija je napisao/la:
Rika sv Vida je napisao/la:
Nebi izazvalo masovno iseljavanje jer bi ja svatkom tko iseli oduzeo državljanstvo i imovinu i poklonio mladima koji ostaju


tvoji stavovi o koroni i cijepljenju su umobolni.

nevezano uz to što bilo istina ili ne, tvoje zazivanje represije i nasilja je za ozbiljnu terapiju.



A nije bio jedini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 05 srp 2022, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 18597
divizija je napisao/la:
i to je za žešću terapiju.

i vidiš, zanimljivo, to su sve sotonske državei primjenjivale. što sotonskija, to žešća korona represija


Sve zemlje na svijetu su cijepile stanovništvo, neke silom, neke dobrovoljno. Veći udio cijepljenih manje umrlih

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 05 srp 2022, 23:02 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
Rika sv Vida je napisao/la:
divizija je napisao/la:
i to je za žešću terapiju.

i vidiš, zanimljivo, to su sve sotonske državei primjenjivale. što sotonskija, to žešća korona represija


Sve zemlje na svijetu su cijepile stanovništvo, neke silom, neke dobrovoljno. Veći udio cijepljenih manje umrlih



Tema je da si pristao provoditi hajku protiv vlastitoga naroda a sada si uzimas za pravo odredjivati tko je izdajnik.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 05 srp 2022, 23:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 18597
Pa kad bi pušači izašli masovno na ulice tvrdeći da pušenje nije nezdravo bi trebalo i njih počistit s ulica.
Nije to tema. Tako je.
Tema je da si ti veleizdao vlastiti narod kad si pobjego od nas. I nas i svoju zemlju i pretke.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 05 srp 2022, 23:14 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
Rika sv Vida je napisao/la:
dalate2020 je napisao/la:


Svaki sljedeci put kad u zivotu upotrijebis rijec "izdaja" sjeti se ovoga teksta:


"Covjek koji je do jucer iz dana u dan pozivao na dizanje vojske, ukidanje prava, zabranu lijecenja ogromnome dijelu svoga naroda, Hrvaticama i Hrvatima, a to bi preko noci opustosilo Hrvatsku kao 100 godina korone i iseljavanja zajedno, e takav se nadje pricati o izdajnistvu????

To je lakrdija."


Nebi izazvalo masovno iseljavanje jer bi ja svatkom tko iseli oduzeo državljanstvo i imovinu i poklonio mladima koji ostaju



On bi tudju imovinu "poklonio". Nekako mi to zvuci poznato. Ja dijelim sto imam i mladima i starima, ali svoje. Podijeli svoju imovinu Hrvatino.

Ista stvar kao kod libtarda, prosjecan libtard ne voli "potlacenoga" nego je to uvijek maska za mrznju prema "tlacitelju". Kao sto komunisti nisu voljeli sirotinju nego su mrzili bogatase. Nemas ti nikakvoga suosjecanja za Hrvate inace bi sutra SVOJU imovinu "podijelio mladima" i ne bi gazio Hrvate prosvjednike po ulicama. Destruktivno ogorcenje umotano u vrlinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 05 srp 2022, 23:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 18597
Šta će ti tu imovina kad si izdao svoju zemlju i pobjego van? Čemu?
Treba je dat nekoj mladoj obitelji.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 05 srp 2022, 23:31 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 07:46
Postovi: 2265
Stvarno, bez uvrede, ali ovu ideju može da smisli samo neko ko više vremena provodi u mašti i virtuelnom svetu nego stvarnom. Kontam da su tako i komunisti donosili odluke - apstraktno i odsečeni od realnog života. Kao i EU birokrate danas, uostalom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 05 srp 2022, 23:33 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28
Postovi: 5753
Lokacija: planina
Rika je turbo komunjara, šta god mu se ne sviđa- uhitit zavezat zatvorit cijepit zabranit uzet prerasporedit prisilit


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 05 srp 2022, 23:39 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 07:46
Postovi: 2265
Planina je napisao/la:
Rika je turbo komunjara, šta god mu se ne sviđa- uhitit zavezat zatvorit cijepit zabranit uzet prerasporedit prisilit


Mene to više asocira na Švabiju, nego na komunizam, iako dakako i komunizam ima tu odliku. Ali u Švabiji je to konstanta kroz sve sisteme, čak i ovu današnju "demokratiju". Navikli ljudi na red i sistem. A naše slovenske duše žude za slobodom i anarhijom. Valjda su se zato Germani i Sloveni toliko puta tukli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 05 srp 2022, 23:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 18597
Nisam neki ljubitelj liberalne demokracije ali turbo komunjara je preteška riječ. U svakom slučaju oduzimanje nekretnina iseljenim izdajnicima i dodjeljivanje mladim obiteljima bi bila odlična stvar za hrvatski narod i Hrvatsku

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 05 srp 2022, 23:48 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
Rika sv Vida je napisao/la:
Šta će ti tu imovina kad si izdao svoju zemlju i pobjego van? Čemu?
Treba je dat nekoj mladoj obitelji.



Pokazi primjerom sto doista mislis, manipulatoru. Potvrdi svoje rijeci da uvjeris makar sebe da vjerujes u to sto govoris. Pokloni nesto veoma vrijedno od svoje imovine, nesto u vrijednosti tudjih stvari koje bi ti velikodusno "poklanjao" mladima, npr. nekretninu, pokloni nekoj mladoj obitelji koja je na rubu odluke da ode. Sprijeci to.


Javi sto si odlucio: materijalizam ili hrvatstvo.

Cekamo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 05 srp 2022, 23:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 18597
dalate2020 je napisao/la:

Pokazi primjerom sto doista mislis, manipulatoru. Potvrdi svoje rijeci da uvjeris makar sebe da vjerujes u to sto govoris. Pokloni nesto veoma vrijedno od svoje imovine, nesto u vrijednosti tudjih stvari koje bi ti velikodusno "poklanjao" mladima, npr. nekretninu, pokloni nekoj mladoj obitelji koja je na rubu odluke da ode. Sprijeci to.


Javi sto si odlucio: materijalizam ili hrvatstvo.

Cekamo.


Ja nisam iselio

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 05 srp 2022, 23:51 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 11:15
Postovi: 1560
Rikina ideja je prava zapadnjačka, tako na zapadu Rusima oduzimaju imovinu samo zato jer su Rusi, ako može to po zapadnim demokratskim standardima, onda se može uzeti imovina nekom jer je otišao u drugu državu. Zapad diktira standarde i pravo, Rika se samo toga drži i ništa više.

_________________
Работайте, братья!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 05 srp 2022, 23:58 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
Rika sv Vida je napisao/la:
dalate2020 je napisao/la:

Pokazi primjerom sto doista mislis, manipulatoru. Potvrdi svoje rijeci da uvjeris makar sebe da vjerujes u to sto govoris. Pokloni nesto veoma vrijedno od svoje imovine, nesto u vrijednosti tudjih stvari koje bi ti velikodusno "poklanjao" mladima, npr. nekretninu, pokloni nekoj mladoj obitelji koja je na rubu odluke da ode. Sprijeci to.


Javi sto si odlucio: materijalizam ili hrvatstvo.

Cekamo.


Ja nisam iselio


Ali ces svojom velikodusnom, neizdajnickom, nematerijalistickom gestom pomoci nekoj mladoj obitelj da ostane u RH. Kao pravi Hrvat i neizdajnik. A vidimo na osnovu prethodnih upisa da zelis pomagati mladim obiteljima, da ti je hrvatstvo bitnije od materijalnoga i da si raspolozen za "poklanjanje".

Sada se izlogiraj i trazi obitelj sa djecom kojoj ce tvoja nesebicno poklonjena nekretnina pomoci da ostane u Hrvatskoj. Ili se zacrveni od licemjerja, zadrzi sebicno svoje vlasnistvo a neka jedna mlada obitelj odseli. Biraj.

Izbor je jasan i konkretan, nikakva teorija, djela.

Javi sto si odabrao: materijalizam ili hrvatstvo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 05 srp 2022, 23:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2021, 01:54
Postovi: 2126
Lokacija: Južna Bosna
Nema velike razlike između preseljenja u Njemačku i Hrvatsku. Izgubljeni za HB i jedni i drugi.

_________________
Volim sve Hrvatice, bez obzira na zavičaj, podrijetlo i rasu.
_________________
Romska i dalmatinska glazba liječe dušu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 06 srp 2022, 00:00 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 07:46
Postovi: 2265
Sendvičsaburekom je napisao/la:
Rikina ideja je prava zapadnjačka, tako na zapadu Rusima oduzimaju imovinu samo zato jer su Rusi, ako može to po zapadnim demokratskim standardima, onda se može uzeti imovina nekom jer je otišao u drugu državu. Zapad diktira standarde i pravo, Rika se samo toga drži i ništa više.


Pa ja to i vidim kao glavni problem u ovom predlogu. Otvaraš pandorinu kutiju. Ako nekom oduzmeš imovinu jer se iselio pod izgovorom nacionalne izdaje, sutra možeš da oduzmeš imovinu jer zastupa stav koji vlast tumači kao nacionalnu izdaju i da se to koristi kao sredstvo političke borbe. Sve to je do pre korone bilo nezamislivo, ali onda je nezamislivo postalo zamislivo. Ako ništa, dobra stvar je da smo svi naučili da živimo okruženi ljudima koji su spremni da pristanu na takve (i gore) stvari. Valjda ćemo dočekati spremniji to sledeći put. Sad su nas uhvatili na krivoj nozi.

Nikad se tiranija nije sprovodila tako što tiranin dođe i kaže "ja sam zao, sad ću da vas terorišem". Uvek su bili izgovori u vidu zaštite dal nacije, klase, javnog zdravlja, javnog morala, itd. Zloglasna nemačka jedinica SS je skraćenica od Schutzstaffel - zaštitna jedinica. Služba Istočne Nemačke štazi je Staatssicherheit - državna sigurnost. Većina tajnih službi ima oznaku bezbednosti, sigurnosti, zaštite, itd, pa i UDBA na kraju krajeva. Treba biti oprezan s tim. Čak i kad su namere dobre.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 06 srp 2022, 00:02 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 11:15
Postovi: 1560
Zapadni demokrate su otvorili pandorinu kutiju, Rika bi samo slijedio njihove demokratske primjere i principe

_________________
Работайте, братья!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 06 srp 2022, 00:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 18597
dalate2020 je napisao/la:

Ali ces svojom velikodusnom, neizdajnickom, nematerijalistickom gestom pomoci nekoj mladoj obitelj da ostane u RH. Kao pravi Hrvat i neizdajnik. A vidimo na osnovu prethodnih upisa da zelis pomagati mladim obiteljima, da ti je hrvatstvo bitnije od materijalnoga i da si raspolozen za "poklanjanje".

Sada se izlogiraj i trazi obitelj sa djecom kojoj ce tvoja nesebicno poklonjena nekretnina pomoci da ostane u Hrvatskoj. Ili se zacrveni od licemjerja, zadrzi sebicno svoje vlasnistvo a neka jedna mlada obitelj odseli. Biraj.

Izbor je jasan i konkretan, nikakva teorija, djela.

Javi sto si odabrao: materijalizam ili hrvatstvo.


Nemam ja nikakve nekrtetnine. Imam stan u kojem živim :neznam
Tvoje nekretnine su prazne i treba ih poklonit mladoj obitelji. Ti si hrvatstvo izdao.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 06 srp 2022, 07:36 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
sev je napisao/la:
Sendvičsaburekom je napisao/la:
Rikina ideja je prava zapadnjačka, tako na zapadu Rusima oduzimaju imovinu samo zato jer su Rusi, ako može to po zapadnim demokratskim standardima, onda se može uzeti imovina nekom jer je otišao u drugu državu. Zapad diktira standarde i pravo, Rika se samo toga drži i ništa više.


Pa ja to i vidim kao glavni problem u ovom predlogu. Otvaraš pandorinu kutiju. Ako nekom oduzmeš imovinu jer se iselio pod izgovorom nacionalne izdaje, sutra možeš da oduzmeš imovinu jer zastupa stav koji vlast tumači kao nacionalnu izdaju i da se to koristi kao sredstvo političke borbe. Sve to je do pre korone bilo nezamislivo, ali onda je nezamislivo postalo zamislivo. Ako ništa, dobra stvar je da smo svi naučili da živimo okruženi ljudima koji su spremni da pristanu na takve (i gore) stvari. Valjda ćemo dočekati spremniji to sledeći put. Sad su nas uhvatili na krivoj nozi.

Nikad se tiranija nije sprovodila tako što tiranin dođe i kaže "ja sam zao, sad ću da vas terorišem". Uvek su bili izgovori u vidu zaštite dal nacije, klase, javnog zdravlja, javnog morala, itd. Zloglasna nemačka jedinica SS je skraćenica od Schutzstaffel - zaštitna jedinica. Služba Istočne Nemačke štazi je Staatssicherheit - državna sigurnost. Većina tajnih službi ima oznaku bezbednosti, sigurnosti, zaštite, itd, pa i UDBA na kraju krajeva. Treba biti oprezan s tim. Čak i kad su namere dobre.



Kao da sam ja napisao. Potpisujem 100%.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 06 srp 2022, 08:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32851
dalate2020 je napisao/la:
sev je napisao/la:

Pa ja to i vidim kao glavni problem u ovom predlogu. Otvaraš pandorinu kutiju. Ako nekom oduzmeš imovinu jer se iselio pod izgovorom nacionalne izdaje, sutra možeš da oduzmeš imovinu jer zastupa stav koji vlast tumači kao nacionalnu izdaju i da se to koristi kao sredstvo političke borbe. Sve to je do pre korone bilo nezamislivo, ali onda je nezamislivo postalo zamislivo. Ako ništa, dobra stvar je da smo svi naučili da živimo okruženi ljudima koji su spremni da pristanu na takve (i gore) stvari. Valjda ćemo dočekati spremniji to sledeći put. Sad su nas uhvatili na krivoj nozi.

Nikad se tiranija nije sprovodila tako što tiranin dođe i kaže "ja sam zao, sad ću da vas terorišem". Uvek su bili izgovori u vidu zaštite dal nacije, klase, javnog zdravlja, javnog morala, itd. Zloglasna nemačka jedinica SS je skraćenica od Schutzstaffel - zaštitna jedinica. Služba Istočne Nemačke štazi je Staatssicherheit - državna sigurnost. Većina tajnih službi ima oznaku bezbednosti, sigurnosti, zaštite, itd, pa i UDBA na kraju krajeva. Treba biti oprezan s tim. Čak i kad su namere dobre.



Kao da sam ja napisao. Potpisujem 100%.


Možeš potpisati, ali nisi ništa konkretno potpisao jer se od države zaista i očekuje da čuva dobrobit nacije. Onda ispada kako je sve samo stvar interpretacije i osobnog mišljenja.

Uvijek je država bila sila na određenom teritoriju. Oko toga nema dileme. Jedina rasprava je kada i kakva sila treba biti.

Npr imovina se već oduzima ako je stečena protuzakonito. Ovrhe se događaju ako na primjer čovjek zapadne u dugove, ili ne plati ratu kredita na vrijeme itd.

Je li to u redu? Ne znam je li u redu ali u svakoj državi na svijetu država je suverena na teritoriju, a ne vlasnik zemljišta. Vlasnik zemlje ili nekretnine nije suveren nego tek korisnik zemljišta u skladu sa zakonima države. Nisam ja to izmislio, tako je od Japana do Amerike.

Onda je jedino pitanje kakav treba biti zakon, da bi kao rezultat proizveo napredak Hrvata a ne Njemačke ili nekog drugog.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

996 of 2558 - 38.94%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 06 srp 2022, 08:50 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Rika sv Vida je napisao/la:
Sve zemlje na svijetu su cijepile stanovništvo, neke silom, neke dobrovoljno. Veći udio cijepljenih manje umrlih


one koje su silom su umobolne.

i nemaju manje umrlih, imaju više "iznenade", imaju SLOM NATALITETA zbog sponatnih pobačaja, ali to i nije za ovu temu, svkao zazivanje represije na tu temu je za metak u čelo

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 06 srp 2022, 08:51 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Rika sv Vida je napisao/la:
Pa kad bi pušači izašli masovno na ulice tvrdeći da pušenje nije nezdravo bi trebalo i njih počistit s ulica..


opet umobni stav. tebi treba ozbiljna terapija.

ili to ili skoči s mosta na asfalt.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5452 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 219  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: VUKsaJUGA i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO