HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 lis 2024, 14:07.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 6539 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 262  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 27 lip 2022, 13:48 
Offline

Pridružen/a: 04 tra 2022, 08:54
Postovi: 226
Skeletor je napisao/la:
Što bih ja davao bilo šta bilo kome? Ja sam profitirao od te krize, profitirao sam i od rasta cena nekretnina pre krize i od pada u godinama posle toga, i onda opet od rasta u poslednjih par godina. Profitirao sam i od kriptovaluta. Profitiraću i od krize koja dolazi. Sve je bilo očigledno tad isto kao što je sad, pogledaj recimo šta je pričao Peter Schiff 2006. i videćeš da je isto i sad. Jedini koji nisu videli pucanje tog balona su bili oni koji nisu želeli da ga vide.

Cenim da bi bilo korisno da sa nama podijeliš svoje poglede i što te je dovelo do njih.

_________________
Ponosna moja je zemlja Novorusija
Ruska gruda nam sveta već tisuć ljeta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 27 lip 2022, 13:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
CNN: Zapad je pokušao nanijeti bol Putinu. Nije uspio

:sega



EUROPA i Sjedinjene Države zabranile su uvoz ruske nafte kako bi prekinule ključni izvor prihoda za Kremlj. Ali plan da se predsjedniku Vladimiru Putinu nanese bol i da promijeni tijek invazije na Ukrajinu nije uspio.

Rusija od izvoza energije zarađuje isto toliko novca kao i prije nego što je krajem veljače krenula na Ukrajinu. U međuvremenu, inflacija na svijetu raste i stvara sve veći pritisak na mnoge dužnosnike; poput američkog predsjednika Joea Bidena, britanskog premijera Borisa Johnsona i francuskog predsjednika Emmanuela Macrona.

Čelnici vodećih gospodarstava okupili su se u nedjelju u Njemačkoj na sastanku G7, gdje će se pokušati dogovoriti o tome što dalje napraviti. No izgleda da im ne preostaje puno mogućnosti u vezi s naftom.


.
.
.

itd

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... i_ostalo_m


Jebaji ga momčadi, kad su se oni zajebali u svojim planovima i predviđanjima, kako ne biste vi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 27 lip 2022, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 19:25
Postovi: 5596
Crnivuk je napisao/la:
Mariooo je napisao/la:
Pa Amerika je No1 na svijetu sviđalo se to nekom ili ne.


To je samo za glupe Bosnje i ovih 15% retardiranog dela sveta, nigde druge ih ne dozivljavaju previse. Po cemu su vise broj 1? Politiki i ekonomski defitinivo nisu vise.

Samo 50-60 ostrvskih drzava uspeli da ubede da pricaju protiv Kine u UN po pitanju Hong Konga i Ujgura, samo 15% covecantva ubedili da stave sankcije Rusiji.

To je politicki, a sto se tice ekonomije, tu Kina ima za 25% veci realni BDP, a uskoro i nominalni, bilo predvidanje do 2028, ali kad pukne recesija, sad za koji mesec, sigurno ranije.

Jedino su jos vojno najjaci na planeti, ali i to je opet zbog stare slave, Kina godisnje izbaci duplo vise tonaze mornarice i tu je pitanje za kolko ih prestize a ne da li.


Kako ne doživljavaju, pa evo tvoje drage baćuške se i rukama i nogama otimaju da im Amerika ne uđe u interesnu sferu.

Vas da ne pominjem, vi ih doživljavate na više načina.
Uglavnom su tu gdje trebaju biti da vas podsjete kako je završeno s vašim kurčenjem.
Ta ista Kina je zavisna od USA i taj status će ostati bez obzira na kretanje ekonomije.

Ako iko ima izbalansiran odnos ekonomije i vojnog sektora, to su Ameri.
Rusi su sve dali u vojnu industriju, al džabe kad oni to ne mogu servisirati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 27 lip 2022, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 19:25
Postovi: 5596
andora je napisao/la:
Skeletor je napisao/la:
Što bih ja davao bilo šta bilo kome? Ja sam profitirao od te krize, profitirao sam i od rasta cena nekretnina pre krize i od pada u godinama posle toga, i onda opet od rasta u poslednjih par godina. Profitirao sam i od kriptovaluta. Profitiraću i od krize koja dolazi. Sve je bilo očigledno tad isto kao što je sad, pogledaj recimo šta je pričao Peter Schiff 2006. i videćeš da je isto i sad. Jedini koji nisu videli pucanje tog balona su bili oni koji nisu želeli da ga vide.

Cenim da bi bilo korisno da sa nama podijeliš svoje poglede i što te je dovelo do njih.


Po pitanju kripto?
Pitanje je samo na kojoj cijeni kupuješ i prodaješ.
U principu ti kupuješ jedinicu kriptovalute.
Evo primjer, ja sam uzeo za 5 k eura BTC i držao ravno 20 dana.
Kurs skočio više od duplo.
Objavim oglas, javio se čovjek iz BL, kaže ja bih uzeo sve, gdje se nađemo, može Travnik.
I još platio ćevape, ja uzeo nekih 11 k eura.
To je svakako kratkoročna zarada i izolovan incident, za tako visok profit obično treba više vremena, mada je recimo prije ovog zadnjeg dropa isto tako bio veliki rast kursa kriptovaluta.
Tu je svakako i trgovanje na berzama kriptovaluta, e to već moraš biti vrlo aktivan i pratiti na dnevnoj bazi, inače ništa.
Tzv hodlanje je sigurnija varijanta i za one koji baš i nemaju previše vremena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 27 lip 2022, 14:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
Mariooo je napisao/la:
Crnivuk je napisao/la:

To je samo za glupe Bosnje i ovih 15% retardiranog dela sveta, nigde druge ih ne dozivljavaju previse. Po cemu su vise broj 1? Politiki i ekonomski defitinivo nisu vise.

Samo 50-60 ostrvskih drzava uspeli da ubede da pricaju protiv Kine u UN po pitanju Hong Konga i Ujgura, samo 15% covecantva ubedili da stave sankcije Rusiji.

To je politicki, a sto se tice ekonomije, tu Kina ima za 25% veci realni BDP, a uskoro i nominalni, bilo predvidanje do 2028, ali kad pukne recesija, sad za koji mesec, sigurno ranije.

Jedino su jos vojno najjaci na planeti, ali i to je opet zbog stare slave, Kina godisnje izbaci duplo vise tonaze mornarice i tu je pitanje za kolko ih prestize a ne da li.


Kako ne doživljavaju, pa evo tvoje drage baćuške se i rukama i nogama otimaju da im Amerika ne uđe u interesnu sferu.

Vas da ne pominjem, vi ih doživljavate na više načina.
Uglavnom su tu gdje trebaju biti da vas podsjete kako je završeno s vašim kurčenjem.
Ta ista Kina je zavisna od USA i taj status će ostati bez obzira na kretanje ekonomije.

Ako iko ima izbalansiran odnos ekonomije i vojnog sektora, to su Ameri.
Rusi su sve dali u vojnu industriju, al džabe kad oni to ne mogu servisirati.


Pa dozivljavaju ih u 15% sveta, kao sto vas jedino dozivljavaju u vasih 23%. Nisam ni rekao da ih bas niko ne dozivljava, ima svakakvih liberalnih ******** zemalja danas, kao sto i vas van 23% dozivljava jedino onaj Vojin Mijatovic.

Kina je zavisna od Amerike dok ne razvije alternativna trzista, i ne pozicionira yuan kao novu globalnu valutu, mogu i oni da zive od stampanja valute iz vazduha, nisu oni glupi i budale da rade ko crnci, ceo zivot, a da ovi ubiru plodove toga.

Sto se tice vojnog sektora, tu americki vojni sektor reketira svoju drzavu, i naplacuje sve visestruko nego sto je realna cena, inace ne bi Amerika bila zaduzena na 134% a Rusija na manje od 20%. Rusi i Kinezi oruzje dobiju za daleko jeftinije pare od Amerike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 27 lip 2022, 14:01 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 07:46
Postovi: 2265
Michael Burry i ekipa su ipak bili manjina. Velika većina nije videla krizu. Da jeste, Burry i ekipa se ne bi obogatili na njoj. Bar kad je 2006. u pitanju. Već 2007. stvari se menjaju i postaju jasnije. Obično bankarski sektor i politika znaju stanje nešto ranije od plebsa, što je i logično. Tako i sada, pričali su pre nekoliko meseci da je inflacija 3-4% i da neće biti gora, svojim očima sam to video i svojim očima slušao. Nema teorije da nisu znali da dolazi sranje. Doslovno 0% da nisu znali. Verovatno su znali ili pretpostavljali još kad su krenuli da štampaju pare za vreme prvog lokdauna. Povezivati aktuelnu inflaciju sa ratom u Ukrajini može samo finansijski nepismen čovek. Naštampali su pare i otežali su prekomorsku trgovinu što u globalizovanoj ekonomiji dovodi do prekida lanca snabdevanja, manje ponude za istu potražnju i, sledstveno tome, inflacije. Ulazimo u ozbiljnu recesiju. Štedite kintu, ne bi me iznenadilo da posle ovolike inflacije uđemo u deflaciju ako doživimo veliki krah, a kamatne stope budu previše podignute.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 27 lip 2022, 14:02 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 07:46
Postovi: 2265
sev je napisao/la:
Michael Burry i ekipa su ipak bili manjina. Velika većina nije videla krizu. Da jeste, Burry i ekipa se ne bi obogatili na njoj. Bar kad je 2006. u pitanju. Već 2007. stvari se menjaju i postaju jasnije. Obično bankarski sektor i politika znaju stanje nešto ranije od plebsa, što je i logično. Tako i sada, pričali su pre nekoliko meseci da je inflacija 3-4% i da neće biti gora, svojim očima sam to video i svojim očima slušao. Nema teorije da nisu znali da dolazi sranje. Doslovno 0% da nisu znali. Verovatno su znali ili pretpostavljali još kad su krenuli da štampaju pare za vreme prvog lokdauna. Povezivati aktuelnu inflaciju sa ratom u Ukrajini može samo finansijski nepismen čovek. Naštampali su pare i otežali su prekomorsku trgovinu što u globalizovanoj ekonomiji dovodi do prekida lanca snabdevanja, manje ponude za istu potražnju i, sledstveno tome, inflacije. Ulazimo u ozbiljnu recesiju. Štedite kintu, ne bi me iznenadilo da posle ovolike inflacije uđemo u deflaciju ako doživimo veliki krah, a kamatne stope budu previše podignute.


Štedite pare osim ako nemate neku veću lovu, onda možete da investirate. Ako nemate, štedite pare jer će značiti bez obzira što je inflacija - sledi krah.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 27 lip 2022, 14:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
sev je napisao/la:
Michael Burry i ekipa su ipak bili manjina. Velika većina nije videla krizu. Da jeste, Burry i ekipa se ne bi obogatili na njoj. Bar kad je 2006. u pitanju. Već 2007. stvari se menjaju i postaju jasnije. Obično bankarski sektor i politika znaju stanje nešto ranije od plebsa, što je i logično. Tako i sada, pričali su pre nekoliko meseci da je inflacija 3-4% i da neće biti gora, svojim očima sam to video i svojim očima slušao. Nema teorije da nisu znali da dolazi sranje. Doslovno 0% da nisu znali. Verovatno su znali ili pretpostavljali još kad su krenuli da štampaju pare za vreme prvog lokdauna. Povezivati aktuelnu inflaciju sa ratom u Ukrajini može samo finansijski nepismen čovek. Naštampali su pare i otežali su prekomorsku trgovinu što u globalizovanoj ekonomiji dovodi do prekida lanca snabdevanja, manje ponude za istu potražnju i, sledstveno tome, inflacije. Ulazimo u ozbiljnu recesiju. Štedite kintu, ne bi me iznenadilo da posle ovolike inflacije uđemo u deflaciju ako doživimo veliki krah, a kamatne stope budu previše podignute.


Ameri jednostavno vole da lazu samog sebe, u tome je problem, mi cemo ovo, mi cemo ovo, nema nikakve krize, Kina i Rusija su qurac, nabicemo im rakete u dupe, i td. To najvise oni milijarderi njihovi prednjace, kojima je svo bogatsvo zavezano za taj virtuelni americki brod. Njima je u interesu da ne pricaju realno i da pricaju sarene lazi i gluposti dokle god mogu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 27 lip 2022, 14:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 19:25
Postovi: 5596
sev je napisao/la:
sev je napisao/la:
Michael Burry i ekipa su ipak bili manjina. Velika većina nije videla krizu. Da jeste, Burry i ekipa se ne bi obogatili na njoj. Bar kad je 2006. u pitanju. Već 2007. stvari se menjaju i postaju jasnije. Obično bankarski sektor i politika znaju stanje nešto ranije od plebsa, što je i logično. Tako i sada, pričali su pre nekoliko meseci da je inflacija 3-4% i da neće biti gora, svojim očima sam to video i svojim očima slušao. Nema teorije da nisu znali da dolazi sranje. Doslovno 0% da nisu znali. Verovatno su znali ili pretpostavljali još kad su krenuli da štampaju pare za vreme prvog lokdauna. Povezivati aktuelnu inflaciju sa ratom u Ukrajini može samo finansijski nepismen čovek. Naštampali su pare i otežali su prekomorsku trgovinu što u globalizovanoj ekonomiji dovodi do prekida lanca snabdevanja, manje ponude za istu potražnju i, sledstveno tome, inflacije. Ulazimo u ozbiljnu recesiju. Štedite kintu, ne bi me iznenadilo da posle ovolike inflacije uđemo u deflaciju ako doživimo veliki krah, a kamatne stope budu previše podignute.


Štedite pare osim ako nemate neku veću lovu, onda možete da investirate. Ako nemate, štedite pare jer će značiti bez obzira što je inflacija - sledi krah.


A ako propadnu i pare kao što je dinar 90-tih?

Bolje štediti u nekom plemenitom metalu recimo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 27 lip 2022, 14:19 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 07:46
Postovi: 2265
Mariooo je napisao/la:
sev je napisao/la:

Štedite pare osim ako nemate neku veću lovu, onda možete da investirate. Ako nemate, štedite pare jer će značiti bez obzira što je inflacija - sledi krah.


A ako propadnu i pare kao što je dinar 90-tih?

Bolje štediti u nekom plemenitom metalu recimo.


Neće propasti kao dinar. Recimo da je bolje i to, mada ja generalno nisam entuzijastičan po pitanju metala. Ako ćeš u metale, možda bolje u srebro jer je zlato na istorijskom maksimumu što se cene tiče, srebro nije. Zlato je verovatno nešto precenjeno u ovom momentu jer su se svi usrali i navalili na njega. Teško je dati kvalitetan savet jer da, načelno u vremenu inflacije važi pravilo da investiraš gde god možeš, samo da ne držiš keš. I s matematičke strane to ima smisla. Problem je u tome što sledi ozbiljan ekonomski pad aktivnosti, otpuštanja, teško će se nalaziti posao, itd. Čoveku lako može zatrebati likvidnih sredstava u takvim okolnostima. Osim toga, ako zaista dođe do velike krize, postoji ozbiljna šansa za deflaciju sledeće ili one tamo godine. To se desilo tokom Velike Depresije. Nema posla, nema novca u opticaju + ako se podignu kamatne stope na neki baš visok nivo, novac će postati dodatno skup. U takvim okolnostima vrednost novca jača. Ovo je kategorijski drugačija kriza od 2008, tad smo ušli u recesiju jer je pukao balon, tj. dužnici nisu imali pare da servisiraju dugove, a banke nisu mogle da naplate dug prodajom nekretnina jer su izvorno bile preplaćene i najednom niko nije više hteo da ih plaća po toj ceni. Sada svi imamo i previše love, otuda inflacija. Imamo izbor između toga da se vucaramo s inflacijom nekoliko godina nadajući se da će ekonomski rast to eventualno da izniveliše i toga da sasečemo ovo višim kamatnim stopama, ali onda nema investicija, širenja biznisa, novih radnih mesta, itd, naprotiv, mnoga će se zatvoriti. Pokušava se s nekim postepenim povećanjem stopa, al to je sve drkanje mlohavog kurca, odlaganje neminovnog.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 27 lip 2022, 14:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 19:25
Postovi: 5596
sev je napisao/la:
Mariooo je napisao/la:

A ako propadnu i pare kao što je dinar 90-tih?

Bolje štediti u nekom plemenitom metalu recimo.


Neće propasti kao dinar. Recimo da je bolje i to, mada ja generalno nisam entuzijastičan po pitanju metala. Ako ćeš u metale, možda bolje u srebro jer je zlato na istorijskom maksimumu što se cene tiče, srebro nije. Zlato je verovatno nešto precenjeno u ovom momentu jer su se svi usrali i navalili na njega. Teško je dati kvalitetan savet jer da, načelno u vremenu inflacije važi pravilo da investiraš gde god možeš, samo da ne držiš keš. I s matematičke strane to ima smisla. Problem je u tome što sledi ozbiljan ekonomski pad aktivnosti, otpuštanja, teško će se nalaziti posao, itd. Čoveku lako može zatrebati likvidnih sredstava u takvim okolnostima. Osim toga, ako zaista dođe do velike krize, postoji ozbiljna šansa za deflaciju sledeće ili one tamo godine. To se desilo tokom Velike Depresije. Nema posla, nema novca u opticaju + ako se podignu kamatne stope na neki baš visok nivo, novac će postati dodatno skup. U takvim okolnostima vrednost novca jača. Ovo je kategorijski drugačija kriza od 2008, tad smo ušli u recesiju jer je pukao balon, tj. dužnici nisu imali pare da servisiraju dugove, a banke nisu mogle da naplate dug prodajom nekretnina jer su izvorno bile preplaćene i najednom niko nije više hteo da ih plaća po toj ceni. Sada svi imamo i previše love, otuda inflacija. Imamo izbor između toga da se vucaramo s inflacijom nekoliko godina nadajući se da će ekonomski rast to eventualno da izniveliše i toga da sasečemo ovo višim kamatnim stopama, ali onda nema investicija, širenja biznisa, novih radnih mesta, itd, naprotiv, mnoga će se zatvoriti. Pokušava se s nekim postepenim povećanjem stopa, al to je sve drkanje mlohavog kurca, odlaganje neminovnog.


Negdje sam vidio da su građani BiH milijarde gotovine povukli sa bankovnih računa.
Vjerovatno u strahu da će biti problema sa bankama, a prije svega slučaj Sberbank.

Mislim da će se proces koji si opisao samo ubrzati i da bi se svakako desio.
Novo pucanje balona je neminovno za oporavak svjetskih tokova ekonomije.

Posljedica će biti, no u njima stradaju uglavnom mali.
Veliki izađu još jači.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 27 lip 2022, 14:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
Na Zapadu nece biti oporavka ekonomije nikad vise, jer oni pored recesije, imaju i veliku inflaciju sada, a iz toga skoro da nema izlaza. Evo dajem primer Amerike iz proslosti:

Zadnji put kad su oni imali takvu situaciju 70-ih, usled preteranog stampanja za rat u Vijetnamu, i problema na Bliskom Istoku sa naftom, nekako je FED uspeo da resi kriznu situaciju, pod Paulom Volckerom, tako sto su povecali referentne kamatne stope za citavih 19%. A to je za danasnju FED bukvalno naucna fantastika, to bi im unistilo svu ekonomiju, bankrotiralo vladu, i td...

Tu leka nema. Danas jedva da mogu da prebace i na 1% kamatnih stopa, pre neki dan, jer njihova privreda opstaje zahvaljujuci trpanju novca u opticaj, sa blizu 0% kamatnih stopa, svako povecanje bi se lose odrazilo na trziste akcija, nekretnina, trosenje i svt ostalo, cak bi on i Americka vlada imala problem sa vracenjem drzavnog duga od skoro 150% jer niko ne bi hteo da kupuje te njihove obveznice kada moze da dobije visoke kamatne stope na obicnu tekucu stednju u bankama.

Tako da ocekuju ih godine neke ekonomske hiper stagflacije, gde ce pokusati balansirati izmedju raznih nivoa inflacija i recesija, do krajnjeg raspada oko 2030 usled velikih sociolosko-politicko sukoba unutar tih samih drzava. Tu mislim na ceo Zapad, jer EU i SAD su ekonomski i svakako drugacije povezani kao dva oka u glavi, pad jednog bi znacio pad drugoga istog trena. Ostatak sveta ce daleko bolje proci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 27 lip 2022, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 19:25
Postovi: 5596
Gospodo, bio je to čas alternativne ekonomije na temu ekonomskih prilika u svijetu i pogled na kristalnu kuglu.
Reprizu izlaganja imaćete na Happy TV.
Naš gost je bio alternativni ekonomista inače kvazidoktor Megatrend fakulteta u Beogradu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 27 lip 2022, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
Ovo sto ja pricam ti potvrdjuju i Barry, Schiff, Graham, koju su pogodili i za ekonomske krize u proslosti.

Jedino u cemu se razlikujemo je sto oni govore samo o ekonomiji, dok sam ja nacitan mnogo i iz sociologije, pa sam ubacio i to u analizu.

Da uprostim, oni sve to sto ja govorim potrvdjuju samo bez raspada Amerike, dok sam ja ubacio i raspad Amerike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 27 lip 2022, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
Mada i Schiff je spominjao mogucnost izlaska Texasa iz Unije u nekim od svojih podcasta, ali nije ovako prodat na tu ideju raspada kao ja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 27 lip 2022, 15:29 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 11:15
Postovi: 1560
Zapadna ekonomija se temeljila na jeftinoj energiji, jeftinoj sirovini i jeftinoj radnoj snazi, u osnovi na exploataciji drugih, a sve po pravilima igre koje su sebi napravili zapadnjaci, a nametnuli svim ostalima.
U svojoj pohlepi su bili toliko zaslijepljeni da su uradili jedan veliki previd, dali su Kini svo znanje, svu tehnologiju, mašinw, alate, organizaciju, sisteme upravljanja, softver, hardver ma sve, a kinezi su strpljivo glumili jeftinu radnu snagu, investitorski raj i zapadno tržište, strpljivo čekali i dočekali, isto tako Rusi, davali su energente skoro za džabe i jačali, svemu tome došao je kraj, otud ovakva agresivnost zapada i koprcanje od nemoći, hitno im treba neki veliki rat, ali shvaćaju da u tom ratu neće biti pobjednici, e sad su u problemu šta da urade...

Po mom mišljenju za europljane je najbolje da odjebu anglosaksonce i da se izvinu Putinu i bratu Xiu i da probaju nešto dogovoriti, inače će duplo potonuti, zavaljuju ih anglosaksonci, a Putin i Xi će ih dokrajčiti...

_________________
Работайте, братья!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 27 lip 2022, 15:48 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 07:46
Postovi: 2265
Sendvičsaburekom je napisao/la:
Zapadna ekonomija se temeljila na jeftinoj energiji, jeftinoj sirovini i jeftinoj radnoj snazi, u osnovi na exploataciji drugih, a sve po pravilima igre koje su sebi napravili zapadnjaci, a nametnuli svim ostalima.
U svojoj pohlepi su bili toliko zaslijepljeni da su uradili jedan veliki previd, dali su Kini svo znanje, svu tehnologiju, mašinw, alate, organizaciju, sisteme upravljanja, softver, hardver ma sve, a kinezi su strpljivo glumili jeftinu radnu snagu, investitorski raj i zapadno tržište, strpljivo čekali i dočekali, isto tako Rusi, davali su energente skoro za džabe i jačali, svemu tome došao je kraj, otud ovakva agresivnost zapada i koprcanje od nemoći, hitno im treba neki veliki rat, ali shvaćaju da u tom ratu neće biti pobjednici, e sad su u problemu šta da urade...

Po mom mišljenju za europljane je najbolje da odjebu anglosaksonce i da se izvinu Putinu i bratu Xiu i da probaju nešto dogovoriti, inače će duplo potonuti, zavaljuju ih anglosaksonci, a Putin i Xi će ih dokrajčiti...


Znam da sam smorio već sa Mearsheimerom, ali on baš govori o tome kako su i Makron i Merkel davnih dana skontali šta znači Ukrajina za Putina i kako su se protivili ideji da Ukrajina bude na stolu za prijem u NATO, al su ih Ameri pritisli. Stvar je u tome da Amerika ima jeftine energente. Amerika nije zavisna u onoj meri kao što je Nemačka. A Nemačka, iako priroda stvari nalaže saradnju s Rusijom, pre nego s Amerikom, ima izuzetno pro-američko javno mnjenje i politički pritisak ostatka Evrope (pre svega istočnoevropskih država) da trajno raskrsti s Rusijom. Ne znam dal je neko ispratio kakve je skandale izazvao ukrajinski ambasador u Nemačkoj. Čovek se bezmalo ponaša kao Šmit uBosni. Kao namesnik. Očigledno je dobio zeleno svetlo od Amera i Britanaca da stisne Šolca za muda. Berlinu i Parizu je u vitalnom nacionalnom interesu da se sranje u Ukrajini okonča što je pre moguće. Americi nije. Britanija je negde na pola puta. To je jedan od razloga zašto nam Šolc i Makron još gledaju kroz prste oko neuvođenja sankcija. Šolc je kad je Vučić bio u Berlinu na pitanje kako tumači to što Srbija nije uvela sankcije rekao da ne treba gubiti iz vida da je Srbija glasala u UN za rezolucije povodom rata. Kad je došao u Bg, očigledno su ga već stisli i tražio je da uvedemo sankcije, ali nije otvoreno ničim zapretio. Mislim da je čak i nemački ambasador eksplicitno rekao da se ne planiraju nikakve sankcije Srbiji ako istraje u neuvođenju sankcija Rusiji. Nemačka ne može da dočeka da se spuste tenzije, ali tenzije samo još dodatno rastu. Francuska takođe. Jel neko ispratio kad je Makron rekao da Evropa ne sme da dozvoli da Rusija bude potpuno ponižena? I reakciju na to? Švabe i Francuzi ne bi ni uveli sankcije da ne moraju ili bi uveli neke sitne, dajem dupe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 27 lip 2022, 21:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Latvija se ima 10 dana vratila punom uvozu ruskog plina. Dosadilo im skupljanje grana po šumama.
A toliko su se busali u prsa da je to gotova stvar, neće više nikad. Čitava EU je jedna kolektivna ludnica. Najveći luđaci u Briselu gostuju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 27 lip 2022, 21:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Smijali smo se Erdoganu.
Finska zadnju godinu ima 32% inflaciju. No dobro, recimo da je 8.1% da ne moraju jadnom narodu davati veće plaće, socijale i mirovine u 32% povećanoj vrijednosti.

Malo i offtopic jer nema veze sa Rusijom već sa Euro novčanom zonom.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 28 lip 2022, 06:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
Citat:
Concerns grow that India is ‘back door’ into Europe for Russian oil


slika




https://www.theguardian.com/business/20 ... ussian-oil


Liberalni umnobolidi iz EU sada kupuju preprodanu rusku naftu iz Indije, kakvi debili boze me sacuvaj... :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 28 lip 2022, 09:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 16:54
Postovi: 5615
Pa moraju sta ce.

Kakva boljevicka vest, primer Imperije Lazi, raste zebnja u EU, da EU uvozi rusku naftu preko Indije, kao da pricaju 2 razlicita entiteta, npr EU i Africka unija, pa jedni sumnjaju u druge, kancer na inteligenciju.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 28 lip 2022, 11:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 19:25
Postovi: 5596
Citat:
Zbog sankcija koje su pogodile ruski fudbal, predsjednik lokalne lige Ashot Khachaturan odlučio je podnijeti ostavku. Njegov odlazak komentarisala je supruga vlasnika moskovskog Spartaka Zarema Salikowa.

"Mislim da je Khachaturan brzo shvatio da se liga ne može oživjeti, a kamoli reformisati. Istodobno, ne želi sudjelovati u ovome, pogotovo kada malo toga ovisi o njemu lično. Mislim da ovo nije slabost ili emocionalna odluka. To je prije trijezna procjena situacije. Zašto bi bio odgovoran za procese koje sam nije pokrenuo? Ko god sad da dođe, sumnjam da će ruska liga biti samostalna", rekla je Salikowa, a prenosi portal Championat.com.

Supruga predsjednika Spartaka također je rekla u kakvom je trenutno stanju ruski fudbal.

"Ruski fudbal je u komi. Prije događaja u februar, Rusija je bila na 36. mjestu FIFA-ine ljestvice. Ono što će se dogoditi za nekoliko godina je zastrašujuće. Biti u rangu s Iranom, Indijom i Pakistanom nije najbolja perspektiva", dodala je Salikova.

Nakon što je Khachaturan otišao, Rusi su morali pronaći novog predsjednika tamošnje lige. U ponedjeljak je izbor pao na Aleksandra Alajeva, koji je u prošlosti dugi niz godina radio u Ruskom fudbalskom savezu kao izvršni direktor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 28 lip 2022, 11:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
Mariooo je napisao/la:
Citat:
Zbog sankcija koje su pogodile ruski fudbal, predsjednik lokalne lige Ashot Khachaturan odlučio je podnijeti ostavku. Njegov odlazak komentarisala je supruga vlasnika moskovskog Spartaka Zarema Salikowa.

"Mislim da je Khachaturan brzo shvatio da se liga ne može oživjeti, a kamoli reformisati. Istodobno, ne želi sudjelovati u ovome, pogotovo kada malo toga ovisi o njemu lično. Mislim da ovo nije slabost ili emocionalna odluka. To je prije trijezna procjena situacije. Zašto bi bio odgovoran za procese koje sam nije pokrenuo? Ko god sad da dođe, sumnjam da će ruska liga biti samostalna", rekla je Salikowa, a prenosi portal Championat.com.

Supruga predsjednika Spartaka također je rekla u kakvom je trenutno stanju ruski fudbal.

"Ruski fudbal je u komi. Prije događaja u februar, Rusija je bila na 36. mjestu FIFA-ine ljestvice. Ono što će se dogoditi za nekoliko godina je zastrašujuće. Biti u rangu s Iranom, Indijom i Pakistanom nije najbolja perspektiva", dodala je Salikova.

Nakon što je Khachaturan otišao, Rusi su morali pronaći novog predsjednika tamošnje lige. U ponedjeljak je izbor pao na Aleksandra Alajeva, koji je u prošlosti dugi niz godina radio u Ruskom fudbalskom savezu kao izvršni direktor.


Bece vama uskoro fudbal u 23% ako se ne smirite. Liberalni poredak u sve vecem padu, a vi se sve vise qurcite.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 28 lip 2022, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 19:25
Postovi: 5596
Dobro ba, specijalac internet brigade, koliko prijetiš rekao bi čovjek neki rambo, dajem ruku do ramena da nemaš više od metar i 70 (i to ti je puno) i da se bojiš sam svoje sjene.
Lik prijeti na svakoj temi, nešto bi ono, jadu jadni smiri malo.
Neće ti Rusi dođi na Balkan, džabe se nadaš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 28 lip 2022, 11:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2020, 18:59
Postovi: 3526
Mariooo je napisao/la:
Dobro ba, specijalac internet brigade, koliko prijetiš rekao bi čovjek neki rambo, dajem ruku do ramena da nemaš više od metar i 70 (i to ti je puno) i da se bojiš sam svoje sjene.
Lik prijeti na svakoj temi, nešto bi ono, jadu jadni smiri malo.
Neće ti Rusi dođi na Balkan, džabe se nadaš.

Pa ni ne trebaju Rusi da dođu nego Amerikanci da se zabave o svom jadu kao što i počinje da biva.To će biti dovoljno.

_________________
Ja radim šta ja hoću.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6539 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 262  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO