HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 ruj 2024, 07:48.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8217 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276 ... 329  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 07 lip 2022, 15:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8202
Tretiranje zarobljenih

slikaslikaslikaslikaslika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 lip 2022, 01:48 
Offline

Pridružen/a: 02 sij 2021, 00:58
Postovi: 1206
https://www.glasamerike.net/a/6587754.html

Opet jedan pobio djecu u skoli ,nedavno,to nigdje nema samo u Americ,zasto svaka budala moze,bez dozvole kupit oruzje u trgovini?To im dodje,ko matura kad napune 18 godina,pa sto vise ne ukinu taj "Divlji Zapad",zasto svaka budala ima oruzje.Kazu da policija,nije nista uradil cekali napolju dok je djecu ubijo.Bojali se za svoju guzicu,sigurno bi neko od njih nastrado da su usli,nego cekali specijalce.Sto vise ne uvedu normalne uvjete za dobijanje oruzja ko u normalnim zemljama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 lip 2022, 01:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 09:16
Postovi: 2852
I kao utehu deci koja nisu pobijena, dovode im pseta da ih teše. Ludilo mozga:



Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 lip 2022, 06:38 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
spliter1 je napisao/la:
https://www.glasamerike.net/a/6587754.html

Opet jedan pobio djecu u skoli ,nedavno,to nigdje nema samo u Americ,zasto svaka budala moze,bez dozvole kupit oruzje u trgovini?To im dodje,ko matura kad napune 18 godina,pa sto vise ne ukinu taj "Divlji Zapad",zasto svaka budala ima oruzje.Kazu da policija,nije nista uradil cekali napolju dok je djecu ubijo.Bojali se za svoju guzicu,sigurno bi neko od njih nastrado da su usli,nego cekali specijalce.Sto vise ne uvedu normalne uvjete za dobijanje oruzja ko u normalnim zemljama.


eto ti u Meksiku strogo ograničeno posjedovanje oružja pa se ubijaju još više.

problem je u kulturi, ane u legalnosti oružja

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 lip 2022, 10:15 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2020, 12:28
Postovi: 1324


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 lip 2022, 12:31 
Offline

Pridružen/a: 02 sij 2021, 00:58
Postovi: 1206
belky je napisao/la:

Zar nemaju pokretne stepenice?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 lip 2022, 13:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2021, 01:01
Postovi: 4116
Lokacija: Castle Grayskull
spliter1 je napisao/la:
Zar nemaju pokretne stepenice?


Imaju ali bi tad izgledao kao još veći papak nego ovako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 lip 2022, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 09:16
Postovi: 2852
Može da vežba na nekom modelu, treba da mu naprave.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 lip 2022, 15:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8202
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 10 lip 2022, 19:09 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 07:46
Postovi: 2265
https://morningconsult.com/2022/06/08/b ... g-new-low/

Citat:
The latest survey found that 58% of voters disapprove of Biden’s job performance and 39% approve. It marks the 46th president’s lowest approval rating and highest disapproval rating in 62 weekly surveys conducted since he took office in January 2021.
For comparison, Biden’s latest numbers are worse than Donald Trump’s were at this time four years ago, when 45% approved and 52% disapproved of the former president. Biden’s popularity, or lack thereof, mirrors Trump’s standing in June 2020, when the nation was grappling with the twin crises of the pandemic and the response to the murder of George Floyd.


Bajdenova popularnost najniža otkako je postao predsednik, svega 39% podržava njegov rad, dok 58% ne podržava. Tramp je imao 45-55 u ovom stadijumu mandata. Može to i niže, previše je ovo. Još dve ipo godine do izbora koji mogu da odluče sudbinu Zapada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 10 lip 2022, 23:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2021, 01:01
Postovi: 4116
Lokacija: Castle Grayskull


E moji Evropljani, na šta ste spali da vam ovi duduci kapu kroje...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 11 lip 2022, 00:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 09:16
Postovi: 2852
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 11 lip 2022, 00:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 73031
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Koliko mrznje i zavisti na ovoj temi, Amerika bi zbilja mogla poraditi na PR lol.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 11 lip 2022, 00:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 73031
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Vi koji nikad niste nigdje putovali, probajte malo, pa necete imat apokaliptični dojam svijeta.

Neki s ove teme doslovce imaju pogled na svijet ko Amishi. Jedino sto se Amishi informiraju o “sotonskom svijetu” u crkvi, a vas informira algoritam na Telegramu koji vas hrani s postovima “sotonizma na Zapadu”.

Vas kolektivno valja nazvati “The End times” ekipa. :zubati

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 11 lip 2022, 01:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 23:54
Postovi: 5393
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
Možeš li da nam preporučiš nešto u Americi? Ja sam prije nekoliko godina posjetio nekoliko država, od zapada ka istoku. Nula gradova mi se svidjelo. Čak mi je teško zamisliti da ako si bio obilazio evropske ili azijske ili bliskoistočne gradove da ti se tamo naročito dojime njihovi 100-200 godina stari gradovi, bez neke kulture. Tako na jednoj autobus turi su rekli: Ove kuće stare su i do 100 goidina, valjda da nas impresioniraju. Kuća moje babe je tu negdje po starosti.

Muzeji su im sranje. Muzej o holokaustu pa drže odjeljak za “genocid” nad Bošnjacima. Traže da na papiriću napišeš šta ćeš ti uraditi da spriječiš bbuduće genocide.
Jedino što mi se svidjelo je bila priroda ( npr neka pustinja u Juti.)

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 11 lip 2022, 02:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 73031
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Legionnaire je napisao/la:
Možeš li da nam preporučiš nešto u Americi? Ja sam prije nekoliko godina posjetio nekoliko država, od zapada ka istoku. Nula gradova mi se svidjelo. Čak mi je teško zamisliti da ako si bio obilazio evropske ili azijske ili bliskoistočne gradove da ti se tamo naročito dojime njihovi 100-200 godina stari gradovi, bez neke kulture. Tako na jednoj autobus turi su rekli: Ove kuće stare su i do 100 goidina, valjda da nas impresioniraju. Kuća moje babe je tu negdje po starosti.

Muzeji su im sranje. Muzej o holokaustu pa drže odjeljak za “genocid” nad Bošnjacima. Traže da na papiriću napišeš šta ćeš ti uraditi da spriječiš bbuduće genocide.
Jedino što mi se svidjelo je bila priroda ( npr neka pustinja u Juti.)


Pa eto, dosadna država.

To i jest moja poanta. Nema apokalipse.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 11 lip 2022, 02:49 
Offline

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 15:44
Postovi: 4397
Robbie MO je napisao/la:
Vi koji nikad niste nigdje putovali, probajte malo, pa necete imat apokaliptični dojam svijeta.

Neki s ove teme doslovce imaju pogled na svijet ko Amishi. Jedino sto se Amishi informiraju o “sotonskom svijetu” u crkvi, a vas informira algoritam na Telegramu koji vas hrani s postovima “sotonizma na Zapadu”.

Vas kolektivno valja nazvati “The End times” ekipa. :zubati


Jedna stvar je živjeti u Chicagu ili Baltimoreu, druga stvar je posjetiti grad na par dana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 11 lip 2022, 06:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 23:54
Postovi: 5393
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
Robbie MO je napisao/la:
Legionnaire je napisao/la:
Možeš li da nam preporučiš nešto u Americi? Ja sam prije nekoliko godina posjetio nekoliko država, od zapada ka istoku. Nula gradova mi se svidjelo. Čak mi je teško zamisliti da ako si bio obilazio evropske ili azijske ili bliskoistočne gradove da ti se tamo naročito dojime njihovi 100-200 godina stari gradovi, bez neke kulture. Tako na jednoj autobus turi su rekli: Ove kuće stare su i do 100 goidina, valjda da nas impresioniraju. Kuća moje babe je tu negdje po starosti.

Muzeji su im sranje. Muzej o holokaustu pa drže odjeljak za “genocid” nad Bošnjacima. Traže da na papiriću napišeš šta ćeš ti uraditi da spriječiš bbuduće genocide.
Jedino što mi se svidjelo je bila priroda ( npr neka pustinja u Juti.)


Pa eto, dosadna država.

To i jest moja poanta. Nema apokalipse.


Nema apokalipse, ja to nikad nisam tvrdio. Niti će se Amerika raspasti, to su fantazije.
Amerika ima dosta dobrih stvari, npr odličnu infrastrukturu (po meni najbolje ceste i aerodrome na svijetu). Mnogo mogućnosti za dobro plaćen posao. Ali ima dosta nakaznih stvari, koje bi se dale riješiti, al mislim da liberalna struja spriječava i postiče ih.

Kad bi živio u Americi, gledao bih da to bude neka republikansa država. Koliko sam skonto npr u Teksasu, najgore za živjeti je u nekim liberalnim gradovima, poput Austina. A u demokratskim državama stvarno ne bih nipošto htio. Čikago je opasan i za posjetiti.
Lošije američke države su otprilike kao latinoameričke po stopi (uličnog) kriminala. Ko normalan bi tu doselio.

Broj ubistava u "bošnjačkom" St. Luisu je najviši u SAD :smijeh .

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 11 lip 2022, 07:30 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Robbie MO je napisao/la:
Pa eto, dosadna država.

To i jest moja poanta. Nema apokalipse.


ovisi što smatraš apokalipsom.

ako postoji mjesto gdje transvestiti izvode striptiz pred djecom, onda je apokalipsa odavno nastupila

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 11 lip 2022, 07:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 18:35
Postovi: 10846
I ja sam pre par godina govorio nekam da previše apokaliptišu oko Amerike , međutim malo sam dublje ušao u njihovo poimanje nacije i države i shvatio koliko je ona krhka čim joj se dovedu u pitanje vrednosti i čim prestane biti vodeća zemlja u svetu.

Američki nacionalni ponos i shvatanje nacije počiva na ustavu , jer ustav je ono što drži tu zemlju skupa i u celini.
To je prvi demokratski i slobodarski politički akt koji daje pojedincima slobodu , a ne grupacijama.

Levičarska struja koja je kroz decenije metastazirala , doslovno je boli *** za taj ustav i njegovu tradiciju koja je osnova kako rekoh onoga što čini Ameriku celom.
Za njih je ustav delo rasista,robovlasnika,zlih kapitalista,ženomrzaca,patrijahalnih hrišćanskih zlikovaca,...i zato ga treba menjati po njihovm shvatanju.

A pošto levica danas počiva na igranju grupnih identiteta koji su "ugroženi" i individualizam joj gotovo ništa ne znači već svoju slobodu zasnivaju na vladi i državi a ne bogom danim pravima , Ameriku tradicionalnom smislu neće imati ko da voli i poštuje , što znači da će biti obesmišljena i samim time prestati da postoji.

Raspašće se na nekoliko Amerika.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 11 lip 2022, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 23:54
Postovi: 5393
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
Nijedno carstvo nije beskonačno proživilo neće ni ovo. Da je ovakva podjela društva kao tamo u nečem manjem to bi bilo dovoljno, s nekim vanjskim faktorom, za raspad.

Ali taj raspad je vrlo vjerovatno još daleko ispred nas. Nijedna strana sila se mislim ne smije toliko upetljati da potiču separatizam u SADu.

Tačno je da je Amerika puno manje moćna nego što je bila. Zaredali su i poraze u skupim ratovima: Sirija, Afganistan, Ukrajina. Njihovi skupocjeni ratovi se razbijaju i vazalima (Evropi) o glavu.
A ideologija liberala učinjava život običnom Amerikancu još gorim.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 11 lip 2022, 11:42 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Legionnaire je napisao/la:
Nijedno carstvo nije beskonačno proživilo neće ni ovo. Da je ovakva podjela društva kao tamo u nečem manjem to bi bilo dovoljno, s nekim vanjskim faktorom, za raspad.

Ali taj raspad je vrlo vjerovatno još daleko ispred nas. Nijedna strana sila se mislim ne smije toliko upetljati da potiču separatizam u SADu.

Tačno je da je Amerika puno manje moćna nego što je bila. Zaredali su i poraze u skupim ratovima: Sirija, Afganistan, Ukrajina. Njihovi skupocjeni ratovi se razbijaju i vazalima (Evropi) o glavu.
A ideologija liberala učinjava život običnom Amerikancu još gorim.


raspad ajoš dugo neće biti, ali ako Bog da uskoro će biti slabljenja njihovog utjecaj i moći nad Europom

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 11 lip 2022, 11:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 23:54
Postovi: 5393
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
Da, to je nešto čemu se možemo nadati.

Dovoljno je da oslabe toliko da ne mogu nas gušiti. A izgleda da će Republikanci dobijati na sljedećim izborima. To znači, vjerovatno, više fokusa za njih same, a više slobode za ostatak svijeta.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 11 lip 2022, 11:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
Legionnaire je napisao/la:
Nijedna strana sila se mislim ne smije toliko upetljati da potiču separatizam u SADu.


Sme njima da radi ko sta hoce. Eno Kina ima konekcije sa BLM pokretom i stalno isticu rasizam prema crnicima u SAD, 80-90% svih ovih opasnih opioda sa kojima se drogiraju Hamerikanci su napravljeni u Kini, i Kinezi im to uvoze kroz Meksicke kartele sa kojima imaju direktne veze, to im se sve za opijumske ratove u carskoj Kini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 16 lip 2022, 12:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 23:54
Postovi: 5393
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
Meksiko ih podjebava. Predsjednik odbio učešće na panameričkom kongersu. Naveli kao razlog to što Amerikanci nisu pozvali sve latinoameričke države (Kubu, Venecuelu, Nikaragvu) već samo one što pašu SADu.

Isto tako predsjednik izjavio da je "Politika SADa nemoralna. Oni osiguravaju oružje za Ukrajinu, a Ukrajina mrtve (vjerovatno za publiku)".
Jel to SAD u svom dvorištu nema potpunu kontrolu? Izgleda da je samo Evropa kolonija gdje dominiraju.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8217 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276 ... 329  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO