HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 21:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 188 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
PCM je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Sustavne manipulacije prošlih događaja , uvijek na djelu...


Ma možeš to i tako nazvat . Svejedno je . Pobjednik kakav god on bio piše povijest . To nisam ja izmislio.


Razlog više da je ne uzimamo zdravo za gotovo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
Hroboatos je napisao/la:
Tu je jedina razvodnica, koliko vidim, u čem se ja bitno ne
slažem s negatorima "lika i djela" J.B.Tita. On, rekoh, za mene ostaje
ratni zločinac, no naš ratni zločinac koji zaslužuje ne jedan, negoviše
trgova, jer bismo bez njega na kraj urata završili s gaćama
na štapu i raseljeni bez nacionalne države.


bas se ne siecam da je postajala hrvatska nacionalna drzava od 1945.-1991. valjda sam nesto propustio... :roll:
sto se tice raseljavanja, tko bi nas to raselio? draza? :-umirem

Hroboatos je napisao/la:
I tu se četnici i njihovi ideološki sudrugovi slažu samnom, za
razliku od forumaša koji misle da se po Hrvate ne bi ništa bitno loše
zbilo da su pobijedili Draža Mihailović i njegovi četnici.


nemoj biti smiesni... otocni majmnu su htjeli koliko toliko stabilnu sugoslaviju, tako da je vjerojatnost za dozvoljavanje vecih koljackih pohoda ne pretjerano izvjesna jer bi se tako produzio rat u sugoslaviji... sto znaci destabilizacija... uz to bi doslo do mogucnosti uplitanja sovjeta u ovdnjasnje odnose, tj sukob, kao sto je se i dogodilo 1945., tako da bi draza opet dobio po tamburi ili mozda mislis da bi ga zbog krivoslavnog bratstva sa serbaljima prihvatili i instalirali... :-umirem

sve u svemu serbalji nisu 1991. imali snage nas unistiti a kamoli 1945.

Hroboatos je napisao/la:
I tu, baš tu, je ključna stvar u neslaganju do kojeg-koliko vidim- ne može
doći. Za mene je očito za koga bih glasao u "izborima" između Tita i Draže,
kao apsolutno jedinih realnih konkurenata za vlast na ozemlju koje bi
uključivalo veći dio Hrvatske.


tito je po Hrvate pogubniji bio od draza, a to je poviestni fakt.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 22:16 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
boogyman je napisao/la:
E sad....da niti ja ne ispadnem crno-bijeli demagog,postoji i druga strana priče ili medalje,kako želite.....

Jure Francetić, kakav god da je bio, je patio za svojom rodnom Likom i onime što su četnici u njoj radili. U nekoliko navrata je isticao Anti Paveliću svoju duboku frustraciju neangažiranjem ustaško-domobranskih postrojbi u oružane sukobe s četnicima. Navodno (ne znam postoji li izvor za navedeno) jest u jednom pismu (zadnjem?) Poglavniku najavio odlazak u svoju rodnu Liku i priključivanje partizanima u borbi protiv četnika. Jure Francetić jest zapravo bio jedan od onih rijetkih ustaških zapovjednika koji uistinu JESU ratovali sa četnicima. Njegov pohod na Drinu u prvoj trećini travnja 1942. jest primjer toga.

Bilo je i nepotvrđenih glasina da je na motoru njegovog zrakoplova izvedena sabotaža od strane nekih talijanskih ili partizanskih agenata jer Francetić nije namjeravao trpjeti talijansku potporu četnicima u Lici i Primorju. Navodno je dan prije polijetanja Francetić poslao Paveliću pismo sadržaja:"Poglavniče! Moji crnci (Crna legija) su samo meni vjerni i samo smrt će me zaustaviti da se pridružim tamošnjim partizanima u borbi protiv Talijana koji nisu ništa bolji od četnika, jer pale i uništavaju našu domovinu. A ja kao rodoljub ne mogu to više podnieti, a vi poglavniče odlučite o daljnjim postupcima. Vaš vierni i uviek odani Jure Francetić.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Jure_Franceti%C4%87

:-top

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 22:18 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 22:10
Postovi: 458
Lokacija: Mostar
horus je napisao/la:
Hroboatos je napisao/la:
Tu je jedina razvodnica, koliko vidim, u čem se ja bitno ne
slažem s negatorima "lika i djela" J.B.Tita. On, rekoh, za mene ostaje
ratni zločinac, no naš ratni zločinac koji zaslužuje ne jedan, negoviše
trgova, jer bismo bez njega na kraj urata završili s gaćama
na štapu i raseljeni bez nacionalne države.


bas se ne siecam da je postajala hrvatska nacionalna drzava od 1945.-1991. valjda sam nesto propustio... :roll:
sto se tice raseljavanja, tko bi nas to raselio? draza? :-umirem

Hroboatos je napisao/la:
I tu se četnici i njihovi ideološki sudrugovi slažu samnom, za
razliku od forumaša koji misle da se po Hrvate ne bi ništa bitno loše
zbilo da su pobijedili Draža Mihailović i njegovi četnici.


nemoj biti smiesni... otocni majmnu su htjeli koliko toliko stabilnu sugoslaviju, tako da je vjerojatnost za dozvoljavanje vecih koljackih pohoda ne pretjerano izvjesna jer bi se tako produzio rat u sugoslaviji... sto znaci destabilizacija... uz to bi doslo do mogucnosti uplitanja sovjeta u ovdnjasnje odnose, tj sukob, kao sto je se i dogodilo 1945., tako da bi draza opet dobio po tamburi ili mozda mislis da bi ga zbog krivoslavnog bratstva sa serbaljima prihvatili i instalirali... :-umirem

sve u svemu serbalji nisu 1991. imali snage nas unistiti a kamoli 1945.

Hroboatos je napisao/la:
I tu, baš tu, je ključna stvar u neslaganju do kojeg-koliko vidim- ne može
doći. Za mene je očito za koga bih glasao u "izborima" između Tita i Draže,
kao apsolutno jedinih realnih konkurenata za vlast na ozemlju koje bi
uključivalo veći dio Hrvatske.


tito je po Hrvate pogubniji bio od draza, a to je poviestni fakt.




Hrvatska je dobila svoju državnost u ll Jugoslaviji.Imala je svoje stanovništvo,svoj teritorij,imala je zakonodavnu,izvršnu i sudbenu vlast.Taj teritorij koji je dobila 1945.g. je iznijela 1991.g. i postala samostalna država hrvatskog naroda.
Da kojim slučajem 1945.g. Hrvatskoj nije vraćena njena državnost(teritorij,stanovništvo,podjela vlasti) mi nebi 1991.g. imali što iznijeti iz tvorevine zvane SFRJ.Međutim,budući da je Hrvatska u SFRJ imala status federalne jedinice,budući da je imala svoju državnost,i budući da joj je Ustav iz 74 nudio otcjepljenje iz SFRJ mi smo se imali na osnovu čega izdvojiti iz te tvorevine.Dakle Hrvatska koju danas vidimo na kartama je stvorena 1945.g.,istina samo kao jedinica u okviru bivše država,to što je tad ušlo u sastav tadašnje SR HRvatske je 1991.g. postalo dio suverene i nezavisne RH i uspješno je obranjeno domovinskim ratom 1991-1995.g.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 22:26 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
Inkvizitor je napisao/la:
Draža Mihailović ni po najluđoj teoriji nije mogao biti pobjednik, čak i da su ga saveznici instalirali na kraju rata, igrao bi po njihovim pravilima a to ni u ludilu ne bi bilo rasijanje Hrvata.

To je opcija koja služi samo kao plašt komunističkom teroru. kao eto, da nije bilo nas nestalo bi Hrvata.

To je budalaština prve vrste.

koliko su teritorija njemci izgubili i koliko su imali stradalih na kraju rata?na teritorij ne mislin ono sto su si docepali nakon 40,nego ono prije.cila istocna prusija.a sto ti mislis ko bi prston maka da su rojalisti na celu sa mihailovicen zaokrauzili srbiju kako zele?povecali bi sloveniju na korist hrvatske,uzeli cilu bosnu i hercegovinu,te dalmaciju i slavoniju.za neku kvazi hrvatsku bi ostavili zagreb i okolinu.pa to bi njima bija ekonomski interes.geostrategicki polozaj iz snova.nema to veze sa komunizmon ili titon,to je zdrav razum.razjebali bi nas.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 22:30 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
jationo je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:

trolanje zato što je trolanje. bez argumenata, bacanje nekih provokacija. Ovo gore već nije trolanje.

Tita Švabe nisu uspjele uhvatiti prvenstveno zato jer im je bio nebitan. Šta je bila njegova vojska, hrpa odrpanaca koja nije imala frontalni sukob a kad ga je prvi put imala, izginuli su ko muhe.

paralela ti nije najbolja jer se Nijemci nikad nisu angažirali kako su trebali a kad su se malo ozbiljnije angažirali Tita nitko nije mogao stići.

jel ti znaš da u tijeku operacije Weiss, Tito šalje Đilasa, Popovcića i velebita u Zagreb da ponude Nijemcima prekid svih neprijateljstava. Prvi put kad im je ozbiljnije zaprašilo oko guzice.

Ni ustaše se ne bi tek tako povukle, da nisu imali pogrešnu pretpostavku da će doći do sukobsa saveznika i komunista i da će se oni vratiti sa Britancima nazad.

A i bez toga, jedna je stvar početak rata i razne opcije, druga je stvar kraj rata i kapitulacija tvoga saveznika. Šta bi se dogodilo da je Hitler zgromio SSSR, a malo je falilo. Šta bi se dogodilo sa partizanima u Jugoslaviji. ma nestali bi za pet minuta.

A to da je NDH imala oružja koliko je htjela..haha..dobivali su na kapaljku..od Italijana..ništa..zero, nula, oni su četnike opskrbljivali, čak i partizane, što milom što silom..a ustaše od Nijemaca, tek toliko da nisu goli i bosi..


Nemam namjeru braniti pretjeranu sposobnost Titove vojske, jer ni sam nemam takve iluzije. Znam i to da su imali primirja sa Švabama da bi se obračunavali s četnicima. Ali ne može se reći da Švabe nisu lovile Tita. Jebiga 100000 maraka su davali za njegovu glavu. I imali su par pokušaja da ga uhvate. Koji nisu bili uspješni, mada je u njima ginulo dosta partizana. Tito jest bježao od Švaba, ali ne na drugi kontinent, kao Pavelić, već na drugu planinu, s koje im je opet radio probleme.

Partizani se jednostavno nisu nikako mogli sa Švabama uspoređivat, ni po oružju ni po obuci. Ali i ustaše su imale bolje i obuku i oružje (možda nisu dobivali koliko su htjeli, ali od partizana neusporedivo više) pa Titu nisu ništa mogli. A njihova se infrastruktura ipak ne može uspoređivat, ustaše su imale kakvu-takvu državu, a partizani bili gerilska grupa...

Ako su ustaše imale nekakvu namjeru da iskoriste sukob istoka i zapada, onda su trebali ostati kakva-takva oružana formacija. Mogli su se probat suprostavit Titu, pa bi i imali šanse da ih Englezi možda prihvate, ako bi do sukoba došlo. Kakve bi Englezi mogli imat koristi od razbijenih grupica palog fašističkog režima koji puzeći dolaze predat oružje, a njihov vođa s židovskim zlatom bježi u Argentinu?

Ovako, ustaše su pobjegli i to ne pred Rusima, već pred Titom, jer ... Kako onda mogu oni biti nešto ozbiljno, a partizani ne?

njemci su tita pustali da se slobodno krece.ti mislis da ga nebi uhvatili da su zeljeli.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
cromwell je napisao/la:

Hrvatska je dobila svoju državnost u ll Jugoslaviji.Imala je svoje stanovništvo,svoj teritorij,imala je zakonodavnu,izvršnu i sudbenu vlast.Taj teritorij koji je dobila 1945.g. je iznijela 1991.g. i postala samostalna država hrvatskog naroda.
Da kojim slučajem 1945.g. Hrvatskoj nije vraćena njena državnost(teritorij,stanovništvo,podjela vlasti) mi nebi 1991.g. imali što iznijeti iz tvorevine zvane SFRJ.Međutim,budući da je Hrvatska u SFRJ imala status federalne jedinice,budući da je imala svoju državnost,i budući da joj je Ustav iz 74 nudio otcjepljenje iz SFRJ mi smo se imali na osnovu čega izdvojiti iz te tvorevine.Dakle Hrvatska koju danas vidimo na kartama je stvorena 1945.g.,istina samo kao jedinica u okviru bivše država,to što je tad ušlo u sastav tadašnje SR HRvatske je 1991.g. postalo dio suverene i nezavisne RH i uspješno je obranjeno domovinskim ratom 1991-1995.g.


:-umirem

drzavnost dobila kroz drugu sugu... daj molim te... :-umirem :-klanjam

SR Hrvatska nije bila drzava kao prva, niti imala oblike drzavnosti, to bila najobicnija pokrajnina s visim stupnjem autonomije kao i sve ostale tzv republike... tu nema ni trunke drzavnosti... samo ljudi koji pojma nemaju o elementima drzavnosti mogu takvu jednu nebulozu provaliti...

nasa drzavnost je stecene ne zbog tog pisljivog ustava iz 1974. koji manje vriedi o papira na kojem je napisan, nego kroz obranu nase slobode u domovinskom rata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 22:45 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 22:10
Postovi: 458
Lokacija: Mostar
horus je napisao/la:
cromwell je napisao/la:

Hrvatska je dobila svoju državnost u ll Jugoslaviji.Imala je svoje stanovništvo,svoj teritorij,imala je zakonodavnu,izvršnu i sudbenu vlast.Taj teritorij koji je dobila 1945.g. je iznijela 1991.g. i postala samostalna država hrvatskog naroda.
Da kojim slučajem 1945.g. Hrvatskoj nije vraćena njena državnost(teritorij,stanovništvo,podjela vlasti) mi nebi 1991.g. imali što iznijeti iz tvorevine zvane SFRJ.Međutim,budući da je Hrvatska u SFRJ imala status federalne jedinice,budući da je imala svoju državnost,i budući da joj je Ustav iz 74 nudio otcjepljenje iz SFRJ mi smo se imali na osnovu čega izdvojiti iz te tvorevine.Dakle Hrvatska koju danas vidimo na kartama je stvorena 1945.g.,istina samo kao jedinica u okviru bivše država,to što je tad ušlo u sastav tadašnje SR HRvatske je 1991.g. postalo dio suverene i nezavisne RH i uspješno je obranjeno domovinskim ratom 1991-1995.g.


:-umirem

drzavnost dobila kroz drugu sugu... daj molim te... :-umirem :-klanjam

SR Hrvatska nije bila drzava kao prva, niti imala oblike drzavnosti, to bila najobicnija pokrajnina s visim stupnjem autonomije kao i sve ostale tzv republike... tu nema ni trunke drzavnosti... samo ljudi koji pojma nemaju o elementima drzavnosti mogu takvu jednu nebulozu provaliti...

nasa drzavnost je stecene ne zbog tog pisljivog ustava iz 1974. koji manje vriedi o papira na kojem je napisan, nego kroz obranu nase slobode u domovinskom rata.


Da dobila je državnost jer je SFRJ bila FEDERACIJA,a ti moraš znat da federacija ima dvostruku USTAVNOST,na razini države i na razini FEDRALNIH JEDINICA,a Hrvatska je upravo bila to federalna jedinica koja je imala svoj USTAV,na temelju tog Ustava imala je svoju zakonodavnu,izvršnu i sudbenu vlast,svoje stanovništvo,svoj teritorij.Dakle imala je elemente države osim VANJSKOG SUVERENITETA,dakle s vanjskopolitičkog gledišta ona nije bila država nego kvazidržava upravo zato što nije međunarodno priznata.Što se granica tiče one su stvorene 1945.g.,a iste su obranjene 90-tih,pa ti trubi što hoćeš.POKRAJNE obično imaju STATUT,a ne USTAV,a Hrvatska je imala svoj Ustav u SFRJ.

Nauči što je Ustavno pravo pa se javljaj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 22:47 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 22:10
Postovi: 458
Lokacija: Mostar
Još jedna stvar Hrvatska je svoju državnost imala kroz čitavu povijest,osim u periodu 1918- 1939.g.pa ti pametnjakoviću razmisli zašto baš u ovom periodu i zbog čega.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 22:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
cromwell je napisao/la:
Da dobila je državnost jer je SFRJ bila FEDERACIJA,a ti moraš znat da federacija ima dvostruku USTAVNOST,na razini države i na razini FEDRALNIH JEDINICA,a Hrvatska je upravo bila to federalna jedinica koja je imala svoj USTAV,na temelju tog Ustava imala je svoju zakonodavnu,izvršnu i sudbenu vlast,svoje stanovništvo,svoj teritorij.Dakle imala je elemente države osim VANJSKOG SUVERENITETA,dakle s vanjskopolitičkog gledišta ona nije bila država nego kvazidržava upravo zato što nije međunarodno priznata.Što se granica tiče one su stvorene 1945.g.,a iste su obranjene 90-tih,pa ti trubi što hoćeš.POKRAJNE obično imaju STATUT,a ne USTAV,a Hrvatska je imala svoj Ustav u SFRJ.

Nauči što je Ustavno pravo pa se javljaj.

:-ucelo

federacije nije nista drugo sem drzave s visim stupnjem decentralizacije. ustav pokrajine ne nadjacava ustav federacije, niti pravni akti republike mogu nadjacati akte federalnog parlamenta, tj zakone.

uz to s gledista teorija drazave i prava (koje je meritorno), ona je bila nis vise od pokrajine s visim stupnjem autonomije.

ti nauci osnove o teorije drzave i prava, pa se javli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 22:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
cromwell je napisao/la:


Da dobila je državnost jer je SFRJ bila FEDERACIJA,a ti moraš znat da federacija ima dvostruku USTAVNOST,na razini države i na razini FEDRALNIH JEDINICA,a Hrvatska je upravo bila to federalna jedinica koja je imala svoj USTAV,na temelju tog Ustava imala je svoju zakonodavnu,izvršnu i sudbenu vlast,svoje stanovništvo,svoj teritorij.Dakle imala je elemente države osim VANJSKOG SUVERENITETA,dakle s vanjskopolitičkog gledišta ona nije bila država nego kvazidržava upravo zato što nije međunarodno priznata.Što se granica tiče one su stvorene 1945.g.,a iste su obranjene 90-tih,pa ti trubi što hoćeš.POKRAJNE obično imaju STATUT,a ne USTAV,a Hrvatska je imala svoj Ustav u SFRJ.

Nauči što je Ustavno pravo pa se javljaj.


Znači li to da moja županija u Federaciji BiH ima sve elemente državnosti?

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 22:51 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
horus je napisao/la:
nasa drzavnost je stecene ne zbog tog pisljivog ustava iz 1974. koji manje vriedi o papira na kojem je napisan, nego kroz obranu nase slobode u domovinskom rata.
[/quote]

S ovim se moram složiti u potpunosti . Dobili bi mi k***c a ne državu da nije bilo tisuća i tisuća momaka spremnih platiti glavom za istu . Državu smo stekli kao i većina naroda u krvi . To je valjda neka evolucijska zakonitost.

Države su kao djeca . Ne rađaju se sve iz ljubavi , al se sve rađaju u krvi .
Naša je stvorena iz ljubavi i u krvi . :-top

Eto jedna moja "pametna" :-ujko :-zubati

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 22:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
lider30 je napisao/la:

Znači li to da moja županija u Federaciji BiH ima sve elemente državnosti?


mo's mislit kak' ima... :-umirem


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 22:58 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
horus je napisao/la:
[

tito je po Hrvate pogubniji bio od draza, a to je poviestni fakt.

ovo me bas zanima,pa de mi objasni sto bi se desilo po tvome misljenju da su cetnici izasli kao jedini pobjednici iz rata?mislis da bi hrvatima vratili banovinu?rekli evo bre braco hrvati,evo vam vasa banovina,pa kad bre hocete odcepite se. :-ujko istina je da je tito ubija visa hrvata nego mihailovic,a znas iz kojeg razloga.jer nije ima mogucnosti.pa to je naivno misljenje,isto kao sto je naivno mislit da dodika ili bilo kojeg srbina iz bosne boli *** za hrvate.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:01 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 22:10
Postovi: 458
Lokacija: Mostar
lider30 je napisao/la:
cromwell je napisao/la:


Da dobila je državnost jer je SFRJ bila FEDERACIJA,a ti moraš znat da federacija ima dvostruku USTAVNOST,na razini države i na razini FEDRALNIH JEDINICA,a Hrvatska je upravo bila to federalna jedinica koja je imala svoj USTAV,na temelju tog Ustava imala je svoju zakonodavnu,izvršnu i sudbenu vlast,svoje stanovništvo,svoj teritorij.Dakle imala je elemente države osim VANJSKOG SUVERENITETA,dakle s vanjskopolitičkog gledišta ona nije bila država nego kvazidržava upravo zato što nije međunarodno priznata.Što se granica tiče one su stvorene 1945.g.,a iste su obranjene 90-tih,pa ti trubi što hoćeš.POKRAJNE obično imaju STATUT,a ne USTAV,a Hrvatska je imala svoj Ustav u SFRJ.

Nauči što je Ustavno pravo pa se javljaj.


Znači li to da moja županija u Federaciji BiH ima sve elemente državnosti?



Prema Washingtonskom sporazumu da,tvoja Županija ima zakonodavnu izvršnu i sudbenu vlast,ima teritorij,stanovništvo.Ima mogućnost donošenja Ustava,i da Županije u FBIH su imale i imaju elemente državnosti.S tim da im je odcjepljenje zabranjeno


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:04 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
cromwell je napisao/la:



Prema Washingtonskom sporazumu da,tvoja Županija ima zakonodavnu izvršnu i sudbenu vlast,ima teritorij,stanovništvo.Ima mogućnost donošenja Ustava,i da Županije u FBIH su imale i imaju elemente državnosti.S tim da im je odcjepljenje zabranjeno


Ima i Ustav, ali u praksi nemamo elemenata državnosti. Vrlo malo. Sve je to pro forme.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
puntar je napisao/la:
ovo me bas zanima,pa de mi objasni sto bi se desilo po tvome misljenju da su cetnici izasli kao jedini pobjednici iz rata?mislis da bi hrvatima vratili banovinu?rekli evo bre braco hrvati,evo vam vasa banovina,pa kad bre hocete odcepite se. :-ujko istina je da je tito ubija visa hrvata nego mihailovic,a znas iz kojeg razloga.jer nije ima mogucnosti.pa to je naivno misljenje,isto kao sto je naivno mislit da dodika ili bilo kojeg srbina iz bosne boli *** za hrvate.


A u kojem bi to filmu rojalisti izišli kao pobjedinici iz tog rata.. :-ucelo :-ucelo :-ucelo :-ucelo :-ucelo

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
puntar je napisao/la:
ovo me bas zanima,pa de mi objasni sto bi se desilo po tvome misljenju da su cetnici izasli kao jedini pobjednici iz rata?mislis da bi hrvatima vratili banovinu?rekli evo bre braco hrvati,evo vam vasa banovina,pa kad bre hocete odcepite se. :-ujko istina je da je tito ubija visa hrvata nego mihailovic,a znas iz kojeg razloga.jer nije ima mogucnosti.pa to je naivno misljenje,isto kao sto je naivno mislit da dodika ili bilo kojeg srbina iz bosne boli *** za hrvate.


kako god okrenes gore nije moglo ispast, to sto vi pusite podvale crvenih bandita kako bi nas sve "izgenocidisali", to je vas problem, da ironije bude jos veca tu podvalu su plasirali upravo oni koju pocinili najveci pokolj nad hrvatima u poviesti... cak su u tome daleko nadmasili serbalje i turcina...

o kakvim mogucnostima ti pricas? ajde ne serendaj, imo je mogucnost primit sve cetnike iz serbaljistana u partizane, a nije mog'o dati aboliciju cak niti domobranima... :-rigam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:08 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 22:10
Postovi: 458
Lokacija: Mostar
horus je napisao/la:
cromwell je napisao/la:
Da dobila je državnost jer je SFRJ bila FEDERACIJA,a ti moraš znat da federacija ima dvostruku USTAVNOST,na razini države i na razini FEDRALNIH JEDINICA,a Hrvatska je upravo bila to federalna jedinica koja je imala svoj USTAV,na temelju tog Ustava imala je svoju zakonodavnu,izvršnu i sudbenu vlast,svoje stanovništvo,svoj teritorij.Dakle imala je elemente države osim VANJSKOG SUVERENITETA,dakle s vanjskopolitičkog gledišta ona nije bila država nego kvazidržava upravo zato što nije međunarodno priznata.Što se granica tiče one su stvorene 1945.g.,a iste su obranjene 90-tih,pa ti trubi što hoćeš.POKRAJNE obično imaju STATUT,a ne USTAV,a Hrvatska je imala svoj Ustav u SFRJ.

Nauči što je Ustavno pravo pa se javljaj.

:-ucelo

federacije nije nista drugo sem drzave s visim stupnjem decentralizacije. ustav pokrajine ne nadjacava ustav federacije, niti pravni akti republike mogu nadjacati akte federalnog parlamenta, tj zakone.

uz to s gledista teorija drazave i prava (koje je meritorno), ona je bila nis vise od pokrajine s visim stupnjem autonomije.


ti nauci osnove o teorije drzave i prava, pa se javli.



Pogrešno,to može biti Republika,Republika može imati viši nivo decentralizacije,a federacija podrazumjeva postojanje srednjeg nivoa vlasti,obično između države i općina,jer ako nema srednjeg nivoa onda to nije federacija, koji ima svoj Ustav i njime zagarantirane ovlasti.Dakle imamo USTAV države kao takve i Ustav federalnih jedinica,a to u Republikama nećeš naći.Sad je stvar u tome što Ustav federalne države može ali i nemora dopuštat neovisnost federalnih jedinica,ali Ustav SFRJ iz 1974.g. je to dopuštao,i upravo na osnovu njega Hrvatska je stekla svoju nezavisnost.
Teorija države i prava uopće nije mjerodavna nego ustavno pravo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:09 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
Inkvizitor je napisao/la:
puntar je napisao/la:
ovo me bas zanima,pa de mi objasni sto bi se desilo po tvome misljenju da su cetnici izasli kao jedini pobjednici iz rata?mislis da bi hrvatima vratili banovinu?rekli evo bre braco hrvati,evo vam vasa banovina,pa kad bre hocete odcepite se. :-ujko istina je da je tito ubija visa hrvata nego mihailovic,a znas iz kojeg razloga.jer nije ima mogucnosti.pa to je naivno misljenje,isto kao sto je naivno mislit da dodika ili bilo kojeg srbina iz bosne boli *** za hrvate.


A u kojem bi to filmu rojalisti izišli kao pobjedinici iz tog rata.. :-ucelo :-ucelo :-ucelo :-ucelo :-ucelo


pa o cemu mi tu onda pricamo?o opstanku NDH?e,covice,pa NDH se zadnja borila na strani njemaca.znas ti sto to znaci?jesi ti tome svjestan?meni se cini da nisi. :-ujko

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:12 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
horus je napisao/la:
puntar je napisao/la:
ovo me bas zanima,pa de mi objasni sto bi se desilo po tvome misljenju da su cetnici izasli kao jedini pobjednici iz rata?mislis da bi hrvatima vratili banovinu?rekli evo bre braco hrvati,evo vam vasa banovina,pa kad bre hocete odcepite se. :-ujko istina je da je tito ubija visa hrvata nego mihailovic,a znas iz kojeg razloga.jer nije ima mogucnosti.pa to je naivno misljenje,isto kao sto je naivno mislit da dodika ili bilo kojeg srbina iz bosne boli *** za hrvate.


kako god okrenes gore nije moglo ispast, to sto vi pusite podvale crvenih bandita kako bi nas sve "izgenocidisali", to je vas problem, da ironije bude jos veca tu podvalu su plasirali upravo oni koju pocinili najveci pokolj nad hrvatima u poviesti... cak su u tome daleko nadmasili serbalje i turcina...

o kakvim mogucnostima ti pricas? ajde ne serendaj, imo je mogucnost primit sve cetnike iz serbaljistana u partizane, a nije mog'o dati aboliciju cak niti domobranima... :-rigam

prican o tome da mihailovic nije ima mogucnosti poubijat toliko hrvata kao tito.da je ima mogucnost bi,bez brige.ali tesko ratovati skrivajuci se po srbiji,i cekajuci kako ce se situacija razviti. :-ujko

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:12 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 22:10
Postovi: 458
Lokacija: Mostar
lider30 je napisao/la:
cromwell je napisao/la:



Prema Washingtonskom sporazumu da,tvoja Županija ima zakonodavnu izvršnu i sudbenu vlast,ima teritorij,stanovništvo.Ima mogućnost donošenja Ustava,i da Županije u FBIH su imale i imaju elemente državnosti.S tim da im je odcjepljenje zabranjeno


Ima i Ustav, ali u praksi nemamo elemenata državnosti. Vrlo malo. Sve je to pro forme.[/quote]


Važno je da ima zakonodavnu izvršnu i sudbenu vlast,i svoj Ustav.Moderne države funkcioniraju na ovom principu.Ali kod nas je to složeno pitanje,jer BiH kao država je složena(blizu federacije),a FBIH bi onda bila federacija u federalnoj državi,a to je onda vrlo komplicirano.Zato se u ustavnopravnoj teoriji ovaj protektorat posebno proučava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
horus je napisao/la:

kako god okrenes gore nije moglo ispast, to sto vi pusite podvale crvenih bandita kako bi nas sve "izgenocidisali", to je vas problem, da ironije bude jos veca tu podvalu su plasirali upravo oni koju pocinili najveci pokolj nad hrvatima u poviesti... cak su u tome daleko nadmasili serbalje i turcina...

o kakvim mogucnostima ti pricas? ajde ne serendaj, imo je mogucnost primit sve cetnike iz serbaljistana u partizane, a nije mog'o dati aboliciju cak niti domobranima... :-rigam



Ali pazi ti teorije, nakon iskustva sa četničkom borbenom vrijdnošću u ovom ratu, za onaj rat ne govorim, oni su uvjereni da bi nas četnici izgenocidisali.. :-ucelo

Znaš kako izgleda sukob ustaša i četnika u onom ratu..sastanu se dva ustaška zdruga i tri četnička korpusa koja su jedina vojnički vrijedila..sandžačko-limski, crnogorski i Drinski pod vodstvom najsposobnijeg četničkog komandanta Pavla Đurišića na Lijevče polju i šta se desi.

Četnici zbrisani do zadnjeg. 5-6 000 mrtvih četnika, još toliko zarobljenih što Draža na suđenju naziva najvećom tragedijom četničkog pokreta.

takvo nesamopouzdanje ja još ne vidjeh.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
cromwell je napisao/la:

Pogrešno,to može biti Republika,Republika može imati viši nivo decentralizacije,a federacija podrazumjeva postojanje srednjeg nivoa vlasti,obično između države i općina,jer ako nema srednjeg nivoa onda to nije federacija, koji ima svoj Ustav i njime zagarantirane ovlasti.Dakle imamo USTAV države kao takve i Ustav federalnih jedinica,a to u Republikama nećeš naći.Sad je stvar u tome što Ustav federalne države može ali i nemora dopuštat neovisnost federalnih jedinica,ali Ustav SFRJ iz 1974.g. je to dopuštao,i upravo na osnovu njega Hrvatska je stekla svoju nezavisnost.
Teorija države i prava uopće nije mjerodavna nego ustavno pravo.


mjerodavna je posto ti pokusavas provuci tezu o nekakvoj drzavnost republika... sto je apsurd... drzava unutar drzave nemoze postojati, jer bi jedna drugu negirale, tj suverenitet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
cromwell je napisao/la:

Da dobila je državnost jer je SFRJ bila FEDERACIJA,a ti moraš znat da federacija ima dvostruku USTAVNOST,na razini države i na razini FEDRALNIH JEDINICA,a Hrvatska je upravo bila to federalna jedinica koja je imala svoj USTAV,na temelju tog Ustava imala je svoju zakonodavnu,izvršnu i sudbenu vlast,svoje stanovništvo,svoj teritorij.Dakle imala je elemente države osim VANJSKOG SUVERENITETA,dakle s vanjskopolitičkog gledišta ona nije bila država nego kvazidržava upravo zato što nije međunarodno priznata.Što se granica tiče one su stvorene 1945.g.,a iste su obranjene 90-tih,pa ti trubi što hoćeš.POKRAJNE obično imaju STATUT,a ne USTAV,a Hrvatska je imala svoj Ustav u SFRJ.

Nauči što je Ustavno pravo pa se javljaj.


da se ne zajebajemo.. ustav i sva ta federalna sranja su ništa, nula, zero, mrtvo slovo, *** na kiši..

Ima jedna štorija kad su bosanski franjevci došli veziru da se žale na postupke spahija i kadija pa zatražili da napišu pismo sultanu i da se požale..a vezir im kaže..može..al napišite slova u krug i ostavite sredinu praznu..a kad ga oni pitaju u čudu ..zašto..on veli zato da kad sultan nabije tu vašu žalbu na svoj obreznjak da vam ne ošteti slova..

Eto to ti je taj ustav i njegova vrijednost..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 188 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, mirusvijetu, Naša Kvačica, nesorta, Robbie MO, Srpsčanin i 286 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO